Uitgaan in Haarlem I. KAN Groen Co 13 „Miljoenenzakenman" stond terecht voor fantastische oplichting Twee advocaten, een scheepsbouwer en een Italiaanse fabriek werden zijn slachtoffers V00R- JAARS- MOE- HEID Trouw- en Verlovingsringen 57.50 45.- 39.75 Opnieuw vijf jaar geëist tegen vader die kind doodranselde Vrouw hoort twee jaar en acht maanden tegen zich eisen VRIJDAG 8 APRIL 1960 De Haagse rechtbank heeft gedurende een urenlange zitting een van de meest fantastische oplichtingsverhalen van de laatste jaren aangehoord. Voor het hekje stond de 48-jarige fabrikant P. J. van H. uit Bergen aan Zee, aan wie wordt ten laste gelegd dat hij in 1958 en 1959 ver scheidene oplichtingen heeft gepleegd, on der meer ten nadele van twee Haagse ad vocaten en van een scheepsbouwer te de Kaag. Beide advocaten legden voor de recht bank uit hoe zij ertoe bewogen waren aan de verdachte een bedrag van 1600,te geven. De fabrikant had hen verteld, het patent te bezitten op een door hem uitgevonden plastic waterfilter. De Amerikaanse rege ring zou hem een order hebben verstrekt voor 10.000 filterinstallaties ten behoeve van de NAVO, voor een totaal bedrag van 80 miljoen Amerikaanse' dollars. Hiervan zou verdachte 20 percent provisie krijgen, een bedrag dus van 16 miljoen dollar. Het geld lag voor hem klaar bij het Amerikaanse ministerie van Financiën te Washington, zo beweerde verdachte. Hij wist de beide advocaten zoveel mooie voorspiegelingen te doen over het NAVO- filterproject, dat zij „commissaris" wer den van de „Allied Engineering Compa ny", een n.v., die wél officieel werd op gericht, doch geen enkele reële basis van bestaan had. In februari 1959 gaven de bei de advocaten 1600.— aan verdachte voor een reis naar Amerika, die verdachte z.g. zou maken om het geld te halen. Hij kwam echter niet verder dan Londen. Bij zijn terugkomst in Nederland vertelde hij de Haagse advocaten in Washington te zijn geweest; het geld stond thans op zijn naam bij een Amerikaanse bank, doch hij was er nog niet in geslaagd er de beschik king over te verkrijgen wegens belasting technische moeilijkheden. De advocaten slikten ook dit verhaal. Een van hen wist hij er zelfs toe te bewegen met hem maandenlang naar Italië te gaan voor het voeren van onderhandelingen over de pro- duktie van filters met een Italiaanse plas tic-fabriek en voor het nemen van proef nemingen. De directeur van de Italiaanse plastic- fabriek werd in de loop der gebeurtenis sen aan de lange rij van verdachtes slachtoffers toegevoegd. Deze fabrikant betaalde een deel van verdachtes hoge hotelrekeningen. De Haagse advocaat staat thans echter nog steeds voor 4000,-- bij Italiaanse hoteliers in het krijt. Hij heeft een betalingsrege ling moeten treffen. „Toen verdachte u voor het eerst ver telde van de order voor 80 miljoen, begon u toen niet te bibberen?", vroeg de pre sident van de rechtbank aan deze advo caat. Getuige, mr. W. Dobe van der Kuil, verklaarde dat hij overtuigd was geraakt toen verdachte hem een orderbevestiging had laten zien, waarin dit enorme bedrag vermeld stond. Vervolgens hoorde de rechtbank de scheepsbouwer en een van diens em ployés. Deze getuigen verklaarden dat de verdachte ook tegen hen had verteld over 7 Brand verwoest zes hectare heide Woensdagmiddag ontstond nabij derni- litaire schietbanen op de Groote Heide te Venlo een brand, die in korte tijd zes hec tare heide verwoestte. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het met vuur spelen door kinderen. Zondag gingen in dezelfde omgeving eveneens zes hectare recreatie gebied door brand verloren. Een grote brand heeft woensdagmiddag en -avond enkele honderden hectare heide in het gebied van Mariaveen, gemeente Sevenum, veranderd in een zwartgebla kerde woestenij. In het snel aanwakke rende vuur vonden verschillende reëen en een groot aantal vogels de dood. Ook een hoeveelheid turf ging verloren. Twee grote wei'kkampen konden echter behouden blij ven. Twee jaar voor koopman die caféhouder doodstak Het gerechtshof te Arnhem heeft de 47- jarige Arnhemse koopman A. G. van R. wegens zware mishandeling, de dood ten gevolge hebbend een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek opgelegd met terbe schikkingstelling van de regering. Van R. heeft op 26 juli 1958 na een twist in een Nijmeegs café, waar hij uit was verwij derd, de 36-jarige caféhouder T. Crouwers met een dolkmes doodgestoken, toen deze buiten ging kijken waar de verdach te was gebleven. De procureur-generaal had wegens dood slag vijf jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. zijn geweldige transacties met de NAVO. Verdachte bestelde voor zichzelf en voor een relatie eerst twee grote motorkruisers ter waarde van 230.000 gulden elk en het was toen betrekkelijk gemakkelijk voor hem van de scheepsbouwer een motor boot van 45.000 gulden zonder contante be taling los te krijgen. De verdachte maak te met zijn gezin tal van pleziervaarten op de Kagerplassen voordat beslag op de boot werd gelegd. Een 74-jarige ex-zakenman uit Mook ver klaarde voorts door de verdachte te zijn opgelicht voor een bedrag van 20.000 gul den. Verdachte had dit slachtoffer wijs ge maakt besprekingen te voeren over filter leveranties met de regeringen van Ameri ka, Engeland, Zwitserland, Spanje en Griekenland. Een kunststoffenfabrikant uit Brabant verklaarde als getuige, dat verdachte voor wie hij zonder betaling een filter had ge maakt hem grote orders in het vooruit zicht had gesteld. De verdachte beloofde hem een voorschot van een miljoen. Hij zou wel even in een speciaal vliegtuig naar Spanje vliegen om deze kwestie met een Amerikaanse generaal in orde te maken. Fantast Ter zitting werd de conclusie voorgele zen uit het psychiatrische rapport, dat is opgemaakt over deze nog niet eerder ver oordeelde verdachte. De psychiater be schrijft hem als een .fantast, die zelf het bedrieglijke van zijn handelingen niet in ziet en die daarom geneigd is in herhalin gen te vervallen. „Hij opereerde overal met hetzelfde vir tuoze standaai-dverhaal. waarmee hij gro te resultaten boekte. Hij gebruikte het ene slachtoffer ter introductie-bij het volgen de. Het is een tragische vertoning wanneer men de slachtoffers zich hier hoort ver antwoorden. Zij zijn werkelijk op bij zondere manier te grazen genomen", al dus begon de officier van Justitie, mr. De Lint, zijn requisitoir. De officier van Jus titie eiste tegen deze, wat hij noemde in telligente. slimme, maar gevaarlijke op lichter, een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden met aftrek en terbeschik kingstelling van de regering. De verdediger, mr. D. Huisman, ver weet het Openbaar Ministerie dat het voor onderzoek in deze zaak onvolledig is ge weest. Zo is nooit in het buitenland ge controleerd in hoeverre yerdaehtes verha len op waarheid berust hebben. Pleiter be schreef zijn cliënt als een expert op het gebied van filters, die onder meer voor de K.N.S.M. met succes een grote opdracht heeft uitgevoerd. Mr. Huisman achtte ove rigens alleen de oplichting van de beide Haagse advocaten bewezen. Hij meende dat deze nog nimmer veroordeelde man ze ker in aanmerking komt voor een gedeel telijk voorwaardelijke straf. De ter be schikkingstelling van de regering achtte pleiter volstrekt misplaatst. Uitspraak 21 april. MEER DAN 50 MODELLEN JUWELIER HORLOGER Barteijorisstraat 2 Haarlem - Telef. 15004 Grafische kunst in Frans Halsmuseum Zn het Frans Halsmuseum wordt van 9 april tot 9 mei een tentoonstelling ge houden van werken van hedendaagse gra fische kunst. De tentoonstelling, die plaats heeft onder auspiciën van de Nederland se Kunststichting is dagelijks geopend van tien tot zeventien uur. Des zondags van d,ertien tot zeventien uur. „Start"-expositie in Het Huis Van Looy Dit jaar zullen voor het eerst ook jonge beeldhouwers werk exposeren in het kader van de tentoonstelling van werken van jonge kunstenaars, „Start", die van 5 tot 22 mei in museum „Het Huis Van Looy" wordt gehouden. De expositie is na 5 mei dagelijks te be zichtigen van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur; des zondags van 14 tot 17 uur. Advertentie Wereldvermaard en niet zonder reden.... Want over de hele wereld wordt in elke goede keuken Maizena Duryea gebruikt voor het binden van groen ten. soepen en sausen. LEZEN EN LATEN LEZEN Romans: Cesbron, Het is later dan je dacht..; Gorsari, De demon in de spiegel, en andere ver halen: Howley, Cash McCall: Horodisch. De le gende van Rabbi Elia den Eenvoudige; Mitford. Linda of de achtervolging der liefde; Mons. De verdwenen psychiater; Kokoschka, Spur lm Treib- sand (verhalen); Nossack. Spateslens im Novem ber; Schaper. Die Freiheit des Gefangcnen: Schwarz. Tobias; Browne, Whom the Gods love; Christie. The mvsterious affair at Styles; Powell, Al Ladv Mollv's; Rosenberg. A company of stran gers: Sillitoe. The loneliness of the long-distance runner; Perry, La grande idée. Ontwikkelingsboeken: Oosthoek's encyclopedie, di. 2 (leeszaali; Dooijes, Traditie en vernieuwing, tien jaar Nederlandse drukkunst 1945—1955: Hart- land. De geschiedenis van de Nederlandse emi gratie tot de tweede wereldoorlog; Belastingrecht voor liet examen moderne bedrijfsadministratie en het staatspraktijkdiploma. 13e dr.; den Daas, Didactiek en methodiek: Pinner. Merkwaardige wezens; Hana. Tuinbloemen; Dubois. Grammaire l'rancaise. 27e éd.: Wiersma. Orthopedagogische beschouwingen: Kastner, Toen ik een kleine jon gen was; Wonderen der oudheid, dl. 1, Europa; öttema, Geschiedenis van de uurwerkmakers- kunst in Friesland: Kloppenburg. Thematisch- bibliografische catalogus van de werken van Wil lem Pijper inl. muziek Guide Michelin. Nor- niandië; Lessing, Beeld van Zuid-Afrika: De Westafrikaanse reis van Piet Heyn (werken uit gegeven door de Linschoten-vereeniging. dl. 61): Richtlijnen voor het samenstellen van een pro gramma van vormingsinstituten voor werkende jongens; Statistiek van het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs, 1959/'60. Regenmantels „Sprïng-style 1960", prachtige Dri-sil poplins in modieuze pasteltinten 'tri'. J-;. .--V, A*» -f- w Gentleroy Coats in „Parka-style" geheel poplin gevoerd TONEEL Vrijdag 8 april. Stadsschouwburg, 20.15 uur. Onder auspiciën van de stichting Geloof en Wetenschap geeft toneelgroep „Theater" een voorstelling van „J.B.", geschreven door Archibald Macleish, onder i-egie van Robert de Vries. Me dewerkenden zijn onder anderen Maxim Hamel, Anne Marie Heyligers, Mart ine Crefcoeur, John de Freese en Hans Tie- meyer. Zaterdag 9 april. Stadsschouwbrug, 20 uur. Toneelgroep „Puck" geeft voorstel lingen van „Verleden zomeren „De liefdesbrief van lord Byron", ge schreven door Tennessee Williams on- Zaak-Voorthuizen voor Amsterdamse Hof „Wat hier is gebeurd doet denken aan de concentratiekampen en Vernichtungs- lager," deze woorden sprak de president van het Gerechtshof te Amsterdam mr. G. A. Schreuder, na twee uur achtereen uit getuigenverklaringen en verhoren te heb ben vernomen hoe op 17 juni van het vo rige jaar de 4'/2-jarige Hette Lemstra is doodgeranseld na een lange serie folterin gen te hebben doorstaan, die zijn moeder en zijn stiefvader op hem hadden toege past. In het zaaltje van het Hof herhaalde zich de gruwelijke geschiedenis die op 22 de cember voor de rechtbank te Utrecht reeds uitvoerig uit de doeken is gedaan. Het wa ren de trieste dagboekbladen uit het leven van het gekwelde kind dat 's mox-gens geen ontbijt kreeg als hij het in zijn bedje ge daan had, dat bij wijze van straf in de met ijskoud water gevulde kuip van de wasmachine werd gezet, dat met een stuk hout werd afgeranseld, dat aan handen en voeten gebonden 's nachts op de keuken vloer moest slapen, dat ux-en achtereen in de tuin moest rennen om moe te wor- den en dat ten slotte door zijn stiefvader tegen een stenen terras werd getrapt en enkele ux-en later stierf. In de verdachtenbank zit de stiefvader J. D., 32 jaar, fabrikant te Voorthuizen, on bewogen. de feiten ei-kennende, en de moeder J. C. D. van der L., eveneens 32, wier gevoelens eex-st tot uiting kwamen toen de advocaat van haar man haar als de hoofdschuldige schetste, maar geen te ken gaf van enig bei'ouw. De rechtbank te Utrecht had D. veroordeeld tot 2 Va jaar gevangenisstraf en de vrouw tot 6 maan den, beiden met een voorwaardelijk ter beschikkingstelling. De officier van Jus titie die tegen ieder vijf jaar had geëist was van dit vonnis in appel gedaan. Nauwelijks voorstelbaar De procureur-generaal mr. W. B. J. Abex-son zei slechts tot een conclusie te kunnen komen: Hette was langzaam maar zeker doodgemarteld, iets wat men zich in Nederland nauwelijks kan voorstellen. Hij vroeg bevestiging van de eis van de Utrechtse officier wat de man betrof, na melijk 5 jaar gevangenisstraf. Mr. Aber- son meende dat de vrouw! die een grote invloed had op haar man, een wel zeer lugubere rol heeft gespeeld. Het bewijs dat zij mede schuldig zou zijn aan de dood van haar zoontje achtte hij niet bewezen, omdat zij op die fatale dag in verband met het feit dat zij haar negende kind ver wachtte grotendeels op bed had gelegen. Voor de mishandeling van Hette vorder de hij echter de maximum straf die de wet biedt: twee jaar en acht maanden. Over de folteringen waaraan de kleine Hette blootstond was geen twijfel meer. Hette, de kleurling, die zoals de president het uitdrukte als een „zwart eendje" be schouwd werd in dit gezin met kinderen van moeders eerste en tweede huwelijk. „Ik ben er weg gegaan omdat ik de mishandelingen niet langer kon aanzien," vertelde mej. H. S., een vroegere dienst bode, die de toestanden op de afgelegen villa beschreef aan een vriendin die op haar beurt de politie waarschuwde. De politie verscheen eex-st toen Hette reeds dood was en verdachte het lijkje eigenhan dig in een ijlings bij de timmerman be steld doodkistje had afgelegd. Dr. J. Zel- denrust, patholoog-anatoom, gaf een ma caber verslag van de niet minder dan 12 ernstige verwondingen die hij naast de ve le blauwe plekken als gevolg van mishan delingen op het stoffelijk ovei-schot had aangetroffen. De dood was volgens hem ingetx-eden door „een zeer uitgebreide en zeer sterk uitgespi-oken bloeduitstorting onder het harde hex-senvlies op de gehele bovenzijde en buitenzijde van de rechtei*- helft van de gx-ote hersenen, in de rech- termiddelste schedelgroeve en in de beide voox-ste schedelgi'oeven." Negen deskun digen achtten het kind beslist ondervoed. Het lichaamsvet was tot een minimum ge reduceerd en het onderhuidsvet was ge heel verdwenen. President: „Op de foto lijkt het tenmins te wel een kind uit Bergen-Belsen." De beide plaatselijke artsen die wei-den gehoord verklaarden echter wat aarzelend dat hun nimmer ondervoedingsverschijn- selen waren opgevallen en dat ze evenmin ooit iets hadden gehoox-d van mishande ling. Zichtbaar opgelucht verlieten zij on middellijk ha liet afleggen van hun ver klaringen de zaal. Verdachte D. bekent Verdachte D. gaf de mishandelingen toe. Hij beaamdp dat hij Hette, om hem le ver moeien opdat hij beter zou slapen uren achtex*een in de tuin liet draven. Hij erkende dat hij Hette had geschopt omdat het kind overdag in een zandbak zat te dommelen." ,,'s Nachts sliep hij niet en hield hij ons wakker." Hij erkende de vele strafmaatregelen, bij voox'beeld het toe dienen van boterhammen met zout en met mosterd. „Andere jongens zijn dol op ty-ood met mostex-d.." Verminderd toerekenbaar? Er is een stapeltje rapporten door vooraanstaande psychologen over het echtpaar uitge- bracht. D. zou „kinderlijk, irreëel, in zich zelf gekeerd en iets vermindex'd toereken baar" zijn. Zijn vrouw een hysterica. Mr. G. A. Vermeulen uit Nijkerk, de ver- dediger van D. las als pleidooi vele dicht- betypte foliovellen voor. Hij hield zijn ver- dediging alsof er geen i-echtbankvonnis ge weest was en irriteerde het Hof kennelijk met materiaal, dat in de rapporten i-eeds uitvoerig was behandeld. Na enkele onder brekingen door de president kwam hij ten slotte tot het verzoek een gecombineer de straf op te leggen, waarvan de onvoor- waardelijke straf gelijk zij aan het voor arrest. Evenals destijds in Utx-echt achtte hij de invloed van de vrouw zo gx-oot dat de handelingen van haar man door haar zouden zijn bepaald. De verdedigster van de vrouw, mr. H. Felhoen-Kraal-Otto, meende dat de Vróuw die altijd ziek of in verwachting was niet in staat was geweest ernstig lichamelijk letsel aan het kind toe te brengen. Dat zij Hette heeft geslagen en getrapt staat echter wel vast. Dat is opvoedkundig onjuist en mox-eel is zij dus schuldig. De raadsvrouwe was echter niet overtuigd van de juridische schuld vroeg daarom vrijspraak. Arrest) over 14 dagen. Waarom zijn Liga-kinderen zó stoer en zó gezond? Omdat in de veelzijdige Liga-voeding alle opbouwstoffen in rijke schakering aanwezig zijn, der x-egie van Walter Kous. Medewerken den zijn onder anderen Nell Koppen, Sara Heijblom, Henny Orri, Dini Sprock en Ellen de Thouars. Zondag 10 april. Stadsschouwburg, 20 uur. Toneelgroep „Puck" geeft „Pelikaan- eiland", een blijspel van J. B. Priest ley onder regie van Walter Kous. Mede werkenden zijn onder andex-en Nell Kop pen, Ellen de Thouars, Eric van Ingen, Jan Grefe en Wim van den Brink. Maandag 11 april. Stadsschouwburg, 20 uur. De Haagse Comedie geeft een voorstelling van „De kersentuin", ge schreven door Anton Tsjechov, onder regie van Peter Sjarof. Medewerkenden zijn onder andex-en Ida Wasserman, Al- bert van Dalsum en Paul Steenbergen. Dinsdag 12 april. Stadsschouwburg, 10 en 14 uur. Toneelgx-oep „Arena" geeft in twee lagere schoolvoorstellingen „Twee emmertjes water halen". MUZIEK Vrijdag 8 april. Muziekschool Piet Vin cent, Nieuwe Gracht, 20 uur. Leerlingen uitvoering van werk van Mozart. Beet hoven, Chopin, Saint Saëns, Pierné, Ibert, De Falla en Pijpex-. Vrijdag 8 april. Concertgebouw, 20.15 uur. Het N.Ph.O geeft het negende concert in de serie V, onder leiding van Henri Arënds. De pianiste Edith Farnadi ver- leent haar medewerking aan het pro- gramma, waarop werken voox-komen van Bach, Bartók en Berlioz. Zaterdag 9 april. Concertgebouw, 20 uur. Het Haarlems P.T.T. mannenkoor geeft onder leiding van P. J. Potgieser een uitvoering, waaraan de organist Bernard Steinvoort, de pianiste Emmy van Eden en het mannenkoor Solingerwald 1895 hun medewerking verlenen. Maandag 11 april. Concertgebouw, 19.30 uur. De christelijke Oratoriumveveni- ging geeft een uitvoering van de Mat- thaus Passion onder leiding van George Robex-t. Medewerkenden zijn de sopi-aan Jeanette ,-an Dijck, de alt Watty Krap, de evangelist Tom Brand, de tenor Ar jan Blanken, de bas Herman Schey, de bas Jan van de Ree, de organist Piet Kee. de gambist Piet Lentz, het N.Ph.O en het kinderkoor „De zingende klok ken". De Christuspartij wordt vertolkt door Carel Willink. Dinsdag 12 april. Concertgebouw, 20 uur. De christelijke Oratoriumvereniging geeft onder leiding van George Robert een uitvoering van de Matthaus Passion. Woensdag 13 april. Tuinzaal Concertge bouw, 20 uur. Piano-x-ecital door Ans Bouter en Miep van Luin. Dagelijks in 't Goede Uur tot 11 april, van 21 tot 22 uur: Klassiek grammo- foonplatenconcert van werk van Beetho- van en Hindemith. Van 11 tot 18 april werk van Mozart. AMATEURTONEEL Zaterdag 9 april. Gebouw St. Jan, Teyler- plein. 20 uur. De arbeiderstoneelvereni ging Herman Eleijex-mans geeft een voor stelling van „Blijf zitten waar je zit", een blijspel door Aug. van Zuijlen. DIVERSEN Zaterdag 9 april, Marnix van St. Aldegon- delyceum, 19.30 uur. Familiefeest van de gereformeerde jongex-enorganisatie. Maandag 11 april, Remonstrantenhuis, Oranjekade, 20 uur. Voor de leden van de Nederlandse jeugdgemeenschap houdt de heer P. Spronkers een lezing, getiteld „Een zwerftocht door Europa". Maandag 11 april, Café restaurant Dreef- zicht. 14.15 uur. Bijeenkomst van de Ne- derlandse vereniging van huisvrouwen. Dinsdag 12 april, Café-restaurant Brink- mann, 20 uur. Bijeenkomst voor de le den van de Koninklijke Nedex-landse Na tuurhistorische vereniging. Dinsdag 12 april, Bisschoppelijk museum 20.15 uur. De heer H. J. A. M. van Ha- i-en houdt een lezing met lichtbeelden over „De lijdende Chx-istus-gestalte in de beeldende kunst." Dinsdag 12 april, Krelagehuis, Leidsevaart 20 uur. Filmavond van de Koninklijke Nederlandse maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde. Dinsdag 12 april, Minerva theater, 20.15 uur. Filmavond in het kader van de we reldreizigersserie. Woensdag 13 april, Café-restaurant Brink- mann, 20 uur. Voor de leden van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling spreekt de heer Simon de Waai'd over Nooi-wegen en Lapland. Woensdag 13 april, Concertgebouw, 13.30 en 16 uur. Bedx-ijfsvoorstellingen voor de jeugd. Donderdag 14 april, Wijkgebouw van de Nederlands hervormde gemeente, 20 uur. Ix-. H. Vos houdt onder auspiciën van het Nederlands verbond van vak verenigingen een inleiding over het on derwerp: „De sociaal economische po sitie in Nederland." Donderdag 14 april, Concertgebouw, 20.15 uur. Bijeenkomst van de Koninklijke Ne derlandse vereniging „Onze vloot." Donderdag 14 april Bovenzaal Concertge bouw, 20 uur. Bijeenkomst van de Ko ninklijke vereniging „Oost en West." Donderdag 14 april Café-restaurant Brinkniann, 20 uur. De heer J. Kappers spreekt voor de leden van de studiever eniging voor Psychical Research over het onderwerp: „Uittredingen". TENTOONSTELLINGEN Teylermuseum: Schilderijen uit 19e en 20e eeuw. Tekeningen uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school van de zes tiende tot de twintigste eeuw. Fossielen, mineralen, natuurkundige instrumenten. Dagelijks van 11—15 uur behalve maan dag en eerste zondag van de maand van 13—17 uur: Expositie tekeningen en etsen van Rembrandt. Dezelfde openings tijden. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, 1017 uur; zondagen 1316 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de eeuw tot op heden. Dagelijks geopend van 1016 uur, des zondags van 1316 uur. Voormalig woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg 103): Op donderdagen geopend van 10—12.30 en van 13.30—17 uur. op zondagen van 1417 uur Kunstzaal In 't Goede Uur: Ter gelegen heid van het herverschijnen van het tijdschrift „Zwart-Wit" is er van 9 april tot 1 mei een tentoonstelling ingericht van werk van Kees Andréa, Henk Boer, H. Fiedler, Frans Hollardt, Lex Metz, Oey Tsjen Sit en Kristians Tony. Dage lijks geopend van 1022 uur. Galerie „Uittenhout", Kleine Houtstraat: Tot 10 april werken van de schilderes Kini Keiler. Dagelijks geopend van 11 tot 17 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland 1 rood: Tot 10 april werken van J. v. d. Gaag. Dagelijks geopend van 9—17 uur. Galerie Espace, Klein Heiligland 36: Tot 17 april tentoonstelling van schilderijen en plastiek van Igaël Tumarkin. Op werkdagen geopend van 1117 uur. Museum „Het Huis Van Looy", Kleine Houtweg: Van 2 tot 25 april groepsten toonstelling van „Kunst zij ons doel". Er worden werken geëxposeerd van J. J. Doeser, Julia Giesberts, Jos. Hoog- wout, C. W. Mandersloot, B. J. Nel. A. Potgieter, Jozef Santen, Freek Sou wei- en Margreet Verheus. Dagelijks ge opend van 1012.30 uur en van 13.30 17 uur. Des zondags van 1417 uur. Cruquius Museum, aan de weg naar Hoofd dorp. Vanaf 1 april dagelijks geopend van 912.30 uur. Des zondags van 10 12.30 uur en van 1417 uur. Frans Halsmuseum, Groot Heilandland. Van 9 april tot 9 mei tentoonstelling van werken van hedendaagse grafische kunst. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur; des zondags van 13 tot 17 uur. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land. Van 10 tot 23 april tentoonstelling van werk van Jacques Benoit, geselec teerd en verzorgd door Poppe Damave. Dagelijks geopend van 9 tot 17 uur. lederen zaterdag van 20 tot 23.50 uur is de Jongerensociëteit „Haerlem" geopend in het gebouw op liet sportveld aan de Kleverlaan. Centrale Verwarming Oliestook-installaties BLOEMENDDAAL TELEFOON 54855

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 13