PeekaCloppenburg Luchtverontreiniging baart nog geen ernstige zorgen Geen hoger salaris voor verpleegsters Hogere vergoedingen cursisten regionale werkplaatsen Vier doden in het verkeer Nader overleg over aanvulling regeling droogteschade herenmode-tip ANWB ontwierp sanitair blok voor kampeerterreinen Officier liet Soester sanatorium besluipen Actie tegen uitlokken van relletjes Temperatuur weer normaal VRIJDAG 8 APRIL I960 2 Brandstichtende jacht opziener voor de rechter De ex-jachtopziener Th. F. uit Goirle, die voor de rechtbank te Breda terecht stond wegens vervalsing van een proces verbaal en wegens brandstichting, is ver oordeeld tot respectievelijk een maand en vijf maanden gevangenisstraf. De vervalsing betrof het onjuist weerge ven van een detail in een proces verbaal. De brandstichting, die verdachte verschei dene malen gepleegd had in de met heide begroeide terreinen waar hij het toezicht over had, hadden ten doel hem de repu tatie van een actief werknemer te ver schaffen. Hij „ontdekte" deze branden steeds bijzonder snel. In deze zaak was de eis respectievelijk een maand en negen maanden. HET NEDERLANDS ZUIVELBUREAU - RIJSWIJK (Z.H.) MINISTER VAN ROOY IN DE KAMER: (Van onze parlementaire redacteur) Minister Van Rooy, die Sociale Zaken en Volksgezondheid beheert, heeft gisteren in de Tweede Kamer verklaard dat hij het gevaar van giftige verontreiniging van de lucht in ons land niet zo groot acht als in het gebied van Londen bijvoorbeeld, „om dat er bij ons meer wind is." Dat neemt niet weg, zei hij, dat dit gevaar de aan dacht verdient. In de plannen voor de op richting van een Hoogovenbedrijf op Ro zenburg is het departement van Volksge zondheid niet gekend. In het stadium, waarin de plannen verkeren, is dat be grijpelijk. Indien de oprichting tot stand komt, kunnen op grond van de Hinderwet direct maatregelen worden genomen om gevaarlijke verontreiniging van de lucht te voorkomen. Vooral wanneer direct in het begin wordt opgetreden, is het technisch mogelijk afdoende maatregelen te treffen. Nagegaan moet worden of de voorwaarden van de bestaande vergunningen moeten worden verzwaard. Omdat in ons land overwegend een zuidwestelijke wind waait, zou de beste plaats voor industrie vestiging Delfzijl zijn, maar hier spelen zoveel economische belangen een rol, dat men niet kan zeggen dat er b.v. in het gebied van de Rijnmond geen industrie mag worden gevestigd. Dat is bovendien niet nodig omdat er technische mogelijk heden genoeg zijn om het gevaar van ver ontreiniging van de atmosfeer te voorko men. Het delen van het risico door zieken fondspatiënten in de eerste kosten ingeval van ziekte, is een punt dat aan de orde is bij de voorbereiding van de nieuwe wet op de ziekenfondsen. V erpleegsterstekort „Wij leven in een tijd van grote tekorten aan arbeidskrachten. Die kan men niet op heffen met hogere salariëring", zëï minis ter Van Rooy, want daarmee trekt men geen niemve arbeidskrachten aan. Verho ging van het salaris van de verpleegsters zou dus ook niet uitwerken wat men ervan verwacht. De minister had echter wel oog voor de slechte pensioneringsregeling voor de oudere verpleegsters. Hij was be reid na te gaan in hoeverre de overheid de totstandkoming van een centraal orgaan kan stimuleren, dat de sociale kanten in samenwerking met de werkgevers eens bekijkt, teneinde iets te doen in pijnlijke gevallen. Over de opleiding van vrouwelijke hulp tandartsen (dental nurses) is nog geen be slissing genomen. Het is geen vraag meer, zei minister Van Rooy, of ze inderdaad Advertentie TWEED VOORJAARS MANTELS EN JASSEN SPECIAALHUIS REGENKLEDING De loondervingsvergoederen voor cursis ten van de regionale werkplaatsen voor vakopleiding van volwassenen zijn met in gang van de week waarin 1 april valt ver hoogd. Kostwinners van 23 jaar en ouder en woonachtig in de gemeenteklasse I ont vangen thans gemiddeld 63 per week. Hierbij is de huurcompensatietoeslag niet inbegrepen. Dit betekent een verhoging van de vergoeding met ongeveer 10 per week. Voor kistwinners van 18 jaar is de vergoeding verhoogd van 27,90 tot 31,50 per week en voor die van 22 jaar van 48,60 tot 56,70 per week, eveneens ex clusief de huurcompensatie. Drie miljoen bijeen voor studentenhuisvesting De bijdragen van het Nederlandse be drijfsleven aan de Centrale Stichting Stu dentenhuisvesting zijn thans de drie mil joen gulden gepasseerd. De stichting heeft 3.015.239,42 bijeengebracht zodat het doel, de financiering van 1600 studentenkamers bijna is bereikt. Tot nu toe zijn 1378 kamers met steun van de C.S.S. gebouwd en ingericht, te weten in Leiden 280, Groningen 162, Utrecht 115, Amsterdam G.U. 151, Amster dam V.U. 25, Nijmegen 52, Delft 168, Rot terdam 178, Wageningen 82, Tilburg 15, Eindhoven 150. In behandeling zijn aan vragen van Leiden, Amsterdam g.u., Nij megen en Delft. moeten komen, maar wel welke taak en bevoegdheden zij moeten krijgen. Daar over is nog overleg gaande met de Maat schappij voor Tandheelkunde. Onder leiding van de directeur-generaal voor de Volksgezondheid is een werkgroep gevormd om een onderzoek in te stellen naar de oorzaken van het voorkomen van tandbederf. Lang niet overal in het land is de algemene toestand van de gebitten gelijk. Het onderzoek kan inzicht verschaf fen in de oorzaak. Fluor tegen tandbederf In Tiel is een proef genomen met de toevoeging van fluor aan het drinkwater. De resultaten daarvan worden vergeleken met de „gebitstoestand" in Culemborg, waar geen fluor aan het water is toege voegd. Aanvankelijk was het de bedoeling deze proef vijftien jaar te laten duren, maar inmiddels is al duidelijk gebleken dat de toevoeging van fluor een invloed ten goede heeft op de gebitten. Binnen zeer korte tijd wordt een advies verwacht van de Gezondheidsraad, waarna maatre gelen zullen worden genomen om de drink waterleidingmaatschappijen te bewegen, fluor aan het water toe te voegen. Er zal geen dwang nodig zijn, want dit kost be trekkelijk weinig. De mogelijkheden tot opleiding van tandartsen lijken minister Cals na de uit breidingen sinds 1957 voldoende. Indien echter op 1 mei zou blijken dat een groter aantal studenten in de tandheelkunde wordt ingeschreven dan de verwachting is, zullen in de daarna volgende maanden noodvoorzieningen worden getroffen. Bij een gecompliceerd verkeersongeval op de Utrechtse weg nabij De Bilt is vrij dagavond één persoon gedood en een werd zwaar gewond. Het ongeluk gebeurde, toen twee auto's uit de richting Utrecht een derde wilden inhalen. Een van de wa gens kwam op de rijbaan van het tegen- liggend verkeer terecht en botste tegen een vrachtauto op. De heer T. G. Cowan uit Bilthoven werd hierbij gedood en de heer C. K. uit Utrecht zwaar gewond. De materiële schade is groot. Het 7-jarig dochterj te van de familie Groenendaal uit de Leliestraat te Kaats heuvel werd dezer dagen door een B.B.M.A.-bus gegrepen toen zij onver wachts de Dongenseweg opliep om een bal op te rapen. Het meisje werd enige meters meegesleurd en bleef ernstig ge wond op de weg liggen. Zij werd onmiddel lijk overgebracht naar het ziekenhuis in Waalwijk, waar zij donderdag aan haar verwondingen is bezweken. In het Westerziekenhuis in Rotterdam is de 60-jarige A. Varenhout uit Spijkenisse overleden, die donderdagavond bij het oversteken van de Vondelingenweg aange reden werd door een auto. Met ernstige hoofdwonden en in bewusteloze toestand moest hij naar het ziekenhuis worden overgebracht. Donderdag is op de Westlandseweg te Vlaardingen een scooter in aanrijding ge komen met een wielrijder. De 70-jarige wielrijder J. Kodde stak zijn linkerhand uit en veranderde zonder om te zien op- hetzelfde moment van richting. Hij werd aangereden door de achter hem rijdende scooter, bestuurd door de 31-jarige tim merman H. V. A. Met een zware her senschudding moest K. in het algemeen ziekenhuis worden opgenomen, waar hij in de afgelopen nacht aan de opgelopen ver- vondingen is overleden. Toezegging van minister Marijnen (Van onze parlementaire redacteur)- In de Tweede Kamer is donderdagavond van alle kanten teleurstelling uitgesproken over de voorgenomen schadevergoeding aan de landbouwbedrijven die zijn getrof fen door de abnormale droogte in de zo mer van 1959. Aan het slot van het debat heeft minister Marijnen zich bereid ver klaard nog eens overleg te plegen met het Landbouwschap om te bezien of het nodig is op gronden van billijkheid een aanvul lende regeling te treffen om aan bepaalde bezwaren tegemoet te komen. Namens de kamercommissie voor de landbouw trachtte de heer Biewenga de mi nister te ontlokken dat die aanvullende re geling wel enkele miljoenen zou mogen kosten, maar over het bedrag liet de mi nister zich niet uit. De landbouwspecialisten in de kamer wensten algemeen dat de totale financië le tegemoetkoming zou worden gesteld op 27,5 miljoen (het bedrag waarvoor de re gering een aanvullende begroting had in gediend) in plaats van de 22,5 miljoen, die de opgestelde schadevergoedingsregeling naar schatting in totaal zal kosten. Minis ter Marijnen zette uiteen dat een hoger bedrag alleen is aangevraagd om aan de veilige kant te zijn, maar de nadruk moet worden gelegd op de regeling zelf. De zwaarst getroffen bedrijven krijgen een toeslag van ten hoogste honderd gul den per hectare. Voor de minder zwaar getroffen bedrijven wordt de toeslag vast gesteld naar verhouding. Aan bedrijven met een opbrengstderving van minder dan 35 percent wordt geen financiële tegemoet koming verstrekt. Evenmin indien het be- drijfshoofd is aangeslagen in de vermo gensbelasting of meer dan duizend gulden inkomstenbelasting betaalt. De regering is-voorts bereid-aan de be drijven die eerst zijn getroffen door water overlast en vervolgens zijn getroffen door de droogte, een extra tegemoetkoming te verlenen van tien percent van de hoofd som die zij als krediet hebben opgenomen om de gevolgen van de waterlast te over winnen. Deze extra tegemoetkoming bete kent dat zij de schuldaflossing over 1959 niet hoeven te betalen. Dit kost het rijk 400.000 gulden. In totaal zijn bij de schade regeling 46.000 bedrijven betrokken. Tenslotte heeft de heer Biewenga na mens de commissie voor de landbouw de minister dank gezegd voor zijn toezegging nog eens nader overleg te plegen met het Landbouwschap over een aanvullende re geling. Hij hoopte dat in dat overleg dan in het bijzonder aandacht zal worden be steed aan de bedrijven die in hoge mate zijn aangewezen op de opbrengst van bouwgrond en grasland. Hij was tevens dankbaar dat met die aanvullende regeling een zeker bedrag gemoeid mag zijn boven de 22,5 miljoen. De commissie dacht aan enkele miljoenen, maar daar ging de mi nister niet op in. In de huidige regeling is geen mogelijk heid van beroep opgenomen, maar men kan een zaak eventueel opnieuw bij de plaatselijke commissies aan de orde stellen. CAO-lederwaren goedgekeurd De Nederlandse Bond van Lederwaren- en Kofferfabrikanten deelt mede, dat met in gang van de loonweek waarin 1 januri 1960 valt, de door beide partijen, betrokken bij de C.A.O. voor de lederwarenindustrie, inge diende loonvoorstellen door het College van Rijksbemiddelaars zijn goedgekeurd. deze zaterdag Tentoonstelling „Goed kamp" verraadt veel modegrillen (Van onze Haagse redacteur) De staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen mr. Y. Scholten heeft vanmorgen in de Houtrusthallen in Den Haag de vijfentwintigduizend vierkan te meter beslaande tentoonstelling „Goed Kamp" van de A.N.W.B. geopend. De drie reusachtige hallen op het buitenterrein zullen over enige weken ook de Horecaf- tentoonstelling „Gast en gastheer" her bergen, waardoor de exploitatiekosten van deze manifestaties wat gedrukt kunnen worden. Op de vluchtige rondgang die wij don derdagavond over de expositie-in-opbouw maakten kregen wij wel de indruk, dat het kamperen de laatste jaren ook al in mo dieuze sferen is geraakt, net als de wo ninginrichting, de architectuur en de kunst beoefening. De show van kampeerkleding, welke drie keer daags plaats vindt, is daarvan nog niet eens de slechtste uiting omdat de praktische bruikbaarheid toch „Heim ins Reich" GRENSCORRECTIE ELTEN L.wth «LAND I srenscorrecllegebléd dat 1 Nederlands blijft •:ölVPELT|6Q40« GRENSCORRECTIE BEEK AND S5£, I60407IV.PCLT GRENSCORRECTIE TÜDDEREN 71 Srenscorrectlegebled dat (A Duits wordt Oud Nederlands gebied dat Oults wordt De grenscorrecties volgens het van daag bekrachtigde Nederlands-Duitse akkoord behelzen over het algemeen slechts kleine veranderingen: de nieuwe verdeling van een weg, een beekje, een stuk weiland e.d. Slechts op drie plaat sen kan van correcties van enige be tekenis gesproken worden. Deze betref fen het gebied van Elten, dat van Tud- deren en bij Beek. Het gebied van Elten dat bij de annexatie in 1949 ongeveer 3500 inwoners telde gaat goeddeels terug naar Duitsland. Slechts twee kleine stukjes blijven Nederlands. Een heel klein stukje echt Nederlands gebied, bij Voorthuizen, wordt aan Duitsland af gestaan. De strook bij Beek, waar bij de an nexatie van 1949 een veertigtal mensen woonde, blijft voor een groot deel Ne derlands. Een grensweg komt weer bij Duitsland plus een klein gebied bij Wyler. Dit gebied werd in 1949 ge annexeerd omdat dit een verbetering van het douanetoezicht mogelijk maakte. Het gebied van Tudderen gaat in zijn geheel naar Duitsland terug. Er gaat zelfs een heel klein stukje oud Neder lands grondgebied mee. Bij de annexatie in 1949 woonden hier ongeveer 5000 mensen, het voordeel van deze an nexatie was een verbetering van ver keerstechnische belangen. wel voorop blijft staan. En bij een zo per soonlijke aangelegenheid als kleding is een show met bijna veertig combinaties niet overdreven. Men kan echter betwijfelen of een as sortiment van niet minder dan 67 merken kampeerwagens met in totaal honderd vijftig typen nog wel tot een rationeel aan bod voor de cliënt kan worden gerekend. Bij zo'n embarras de choix is niemand meer in staat een op kwaliteitsvergelij king gebaseerde keuze te maken. De der tig nieuwigheidjes die in deze sector aan de markt zijn met een toenemend ge bruik van lichte materialen als polyester en aluminium duiden eveneens op het experimentele stadium van de caravan- bouw, hetgeen wellicht als verontschuldi ging voor de veelheid van typen kan wor den aangevoerd. Een dergelijk excuus bestaat voor het tentmateriaal natuurlijk niet. Dat deson danks verscheidene firma's weer met nieu we soorten tentdoeken verschijnen, hoe wel de bestaande aan alle redelijke eisen voldoen, heeft zelfs de A.N.W.B., die ove rigens terecht voldaan is over de omvang en verscheidenheid der expositie, ver droten. Het aantal modellen van tenten doet niet voor dat der caravans onder en ook hier gaat het meestal om modieuze kwikjes en strikjes, niet om wezenlijke verbeteringen van een produkt, dat zijn geëigende vorm reeds lang heeft gevon den. Tot de werkelijk nuttige noviteiten rekenen we graag de trappeldouche. Het water wordt door trappelen omhoog ge stuwd, waai'na men het resultaat van zijn voetenwerk aan den lijve kan waarnemen. Sanitair Op 't punt van sanitair aangeland, con stateren we dat de A.N.W.B. zelf wel de belangrijkste bijdrage tot de verbetering van het kampeerwezen heeft geleverd door een goedkoop sanitair blok uit te dokteren voor kampeerterreinen. Het is bekend, dat het met de toilet-, was- en douchegelegen heden op vele terreinen kwalijk gesteld is. De A.N.W.B. heeft nu met behulp van houten stijlen en board een modël-sanitair- blok ontwikkeld, dat binnen een ruimte van 5,81 bij 3,26 meter een wasgelegenheid met zeven wasbakken, twee toiletten, een kindertoilet en een douche omvat. De dou che is toegerust met een geiser op butaan gas, welke via een muntmeter gaat wer ken. De kosten van dit model bedragen 1250 gulden. Het succes lijkt verzekerd, want nog voor de opening van de tentoon stelling zijn reeds een aantal bouwpakket ten besteld. Daar met standaardmaten ge werkt wordt en alle stijlen van groeven voorzien zijn, is het mogelijk het sanitair- blok naar behoefte uit te breiden. „Goed kamp" blijft tot en met 12 april geopend. TENNIS-RACKETS DUNLOP - PINGUÏN SPALDING, Snauwaert RACKETS voor beginners vanaf 19.75 Diverse BESNARINGEN vanaf 10.50 Sporthuis S C H O L T E GIERSTRAAT 59 - TELEFOON 21346 Geschrokken nachtzuster alarmeerde politie Tengevolge van een merkwaardige order van een legerofficier hebben enige soldaten uit de Prins Bernhardkazerne te Amers foort in de afgelopen nacht een zuster van het sanatorium Zonnegloren te Soest de schrik op het Ijjf gejaagd. De landsver dedigers hadden namelijk opdracht ge kregen om het sanatorium waar nota bene 500 patiënten liggen, sluipend te benade ren. Van alle kanten kwamen de soldaten omstreeks twee uur het terrein van het ziekenhuis opgekropen. Zij hadden ook nog de opdracht gekrgeen tegen niemand een woord te spreken. De nachtzuster zag de mannen met zwarte gezichten en tak jes op het hoofd in tijgersluipgang door de tuin naderen en belde hevig verschrikt de politie op. Die arriveerde een korte tijd later, waarna het raadsel snel werd opge lost, hoewel de soldaten in eerste instantie ook tegen de politiemannen hun mond niet opendeden. De politie bleek niet van te voren verwittigd te zijn van de oefening, evenmin als het sanatorium. De Legervoorlichtinigsdienst verklaarde vanmiddag dat het gebeurde te wijten is aan „een onbezonnen daad van een jongere commandant". Diens hogere commandant heeft inmiddels zijn verontschuldigingen aan de geneesheer-directeur van Zonne gloren aangeboden. De jongere comman dant hoopt door een bijdrage in het steun fonds van Zonnegloren zijn daad goed te maken. De chef van het politiebureau Leidsc- plein te Amsterdam is de eerste tegen actie begonnen tegen de opnieuw zeer ru moerige Amsterdamse jongeren. Drie jon ge mannen die in de nacht van maandag op dinsdag zijn aangehouden wegens een vechtpartij in de Leidsestraat zijn nog steeds in arrest. Een verleden jaar veelvuldig voorko mend nozemspelletje, het lastigvallen van voorbijgangers, doet zich sinds de komst van het zachtere weer opnieuw voor. Het gearresteerde drietal was begonnen ruzie te maken met een wandelend echtpaar van wie zij de vrouw wilden omhelzen. Twee voorbijgangers die als vrederech ters wilden optreden kregen echter de klappen met het gevolg dat de een met een hersenschudding en de ander met een gebroken been naar het ziekenhuis moes ten worden gebracht. De politie van het bureau Leidseplein is in overleg getreden met de Justitie opdat de berechting van de drie herrieschoppers zal worden beschouwd als het stellen van een voorbeeld aan degnene die menen dat men ongestraft terreur op straat kan uit oefenen Kardinaal Alfrink terug in Nederland Bernard kardinaal Alfrink, die de vo rige week in Rome tot kardinaal is be noemd, is gistermiddag met zijn secreta ris P. R. Geurts in het lijnvliegtuig van de K.L.M. uit de Italiaanse hoofdstad op Schiphol teruggekeerd. Hij werd op het platform begroet o.a. door de president directeur der K.L.M., de heer I. A. Aler, de bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Hui- bers, de bisschop van Groningen, mgr. P. J. Nierman en de Pauselijke Internuntius mgr. J. Beltrani. In de ontvangsthal van de luchthaven trof de kardinaal nog talrijke andere kerkelij ke en wereldlijke hoogwaardigheidsbekle ders. Onder hen bevonden zich de commis saris van de Koningin in de provincie Lim burg, mr. F. A. M. Houben, de adjunct directeur van de n.v. Luchthaven Schip hol, de heer S. de Mul en de pastoor van Nijkerk, de geboortestad van de kardi naal. Bosruilplan. De Limburgse gemeen te Horst is onderhandelingen begonnen met- Staatsbosbeheer, om de Schadijkse bossen te ruilen tegen de zogenaamde Kas- teelse Bossen. Deze laatste zijn dicht bij het centrum van Horst gelegen en ont lenen hun naam aan het thans tot een ruïne vervallen kasteel van de vroegere heren Van Wittenhorst. Zij zijn na de oorlog als vijandelijk vermogen aan de Nederlandse Staat toegevallen. De bossen zijn doorsneden door fraaie lanen en heb ben een grotere recreatieve waarde dan de Schadijkse bossen, welke laatste ech ter een aanzienlijk grotere oppervlakte Het K.N.M.I. deelt mede: Een storing afkomstig uit de Golf van Biscaje, die via West-Frankrijk naar onze omgeving is getrokken, heeft de afgelopen nacht onweer gebracht, waarbij vooral in het westen en midden van het land veel regen is gevallen. Schiphol, Soesterberg, Valkenburg en Ypenburg tapten een hoeveelheid tussen 20 en 25 mm. In De Bilt, Eelde, Rotter dam en Ramspol viel tussen de 10 en 20 mm regen. Nabij IJsland is een actieve oceaande pressie aangekomen. Het front ervan na derde vanochtend in een snel tempo Ier land. Dit front kan morgen dicht in de buurt van Nederland komen, zodat later de kans op enige regen weer toeneemt. De verandering in de algemene circula tie, die nu is ingetreden heeft tot gevolg dat de temperatuur een normale waarde voor de tijd van het jaar zal verkrijgen. WEERRAPPORTEN Zaterdag 9 april Zon op 5.58 uur, onder 19.27 uur. Maan op 16.43 uur, onder 5.00 uur. Maanstanden 11 april 21.28 uur volle maan. 18 april 13.57 uur laatste kwartier. 25 april 22.45 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 8 april Hoog water 1.24 en 13.45 uur. Laag water 9.02 en 21.42 uur. Zaterdag 9 april Hoog water 2.09 en 14.26 uur. Laag water 9.56 en 22.25 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Temperaturen buiten- en binnenland: heden ■3 d morgen 7 uur. Neerslag: «a d C a laatste 24 uur f U) S 5 Den Helder regen n 14 4 Ypenburg motregen n 17 24 Vlissingen mist nw 17 4 Eelde regen n 20 10 De Bilt mist zw 20 18 Twente regen windst. 23 6 Eindhoven regen zw 22 4 Zd Limburg geheel bew. wzw 23 0,4 Helsinki onbewolkt zzo 7 0 Stockholm zwaar bew. zzo 9 0 Oslo geheel bew. ozo 6 0 Kopenhagen zwaar bew. zo 8 0 Aberdeen zwaar bew. zzw 13 0,1 Londen half bew. windst. 17 1 Amsterdam regen n 18 21 Brussel regen wzw 22 8 Luxemburg zwaar bew. zzw 21 0 Parijs zwaar bew. wzw 21 0,1 Bordeaux zwaar bew. zo 20 0 Grenoble onbewolkt windst. 24 0 Nice onbewolkt n 16 0 Berlijn zwaar bew. ozo 11 0 Frankfort mist windst. 23 3 München onbewolkt zw 21 0 Zürich half bew. ozo 23 0 Genève onbewolkt windst. 21 0 Locarno onbewolkt windst. 20 0 Wenen zwaar bew. zo 13 0.6 Innsbruck onbewolkt w 24 0 Athene onbewolkt n 16 0 Rome onbewolkt windst. 19 0 Ajaccio zwaar bew. ono 19 0 Madrid licht bew. windst. 22 0 Mallorca geheel bew. no 23 0 Lissabon. licht bew. n

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 2