Koningin en Prins naar de Gentse Floralia VAN NIEL r Van dag tot dag NAAIMACHINES ENGEL Hoogtepunt van toeristisch seizoen in België valt dit jaar in juni Regering-Adenauer weer voltallig BADGOLLEGTEE 1880 GRETHA DE BRÖ1JN In mei komen duizenden Italianen in Nederland Margriet is nog zo heerlijk. jong, zo echt een blad van déze tijd..! BOERENPROTEST IN FRANKRIJK VRIJ RUSTIG VERLOPEN Maatregelen van Parijs tegen Jacques Soustelle verwacht VRT.TDAG 8 APRIL 1960 3 Onder invloed van de economische op leving, de toeneming van de welvaart, de toepassing van nieuwe arbeids- en pro- duktiemethoden, de vinding van techni sche nieuwigheden, de prijsbeweging en de loonontwikkeling en nog tal van andere on voorziene veranderingen is het aantal ge bruikers van motorrijtuigen op twee, drie en vier wielen sterker toegenomen dan men jaren geleden had kunnen verwach ten. De markt is hevig beïnvloed door de concurrentie op het gebied der kleine wa gens en gemotoriseerde tweewielers er is een Nederlandse wagen beschikbaar ge komen tegen een lage prijs, buitenlandse fabrikanten hebben zich toegelegd op de kleine, goedkope automobiel en dat alles culmineert nu in een zodanige toeneming van het aantal motorrijtuigen op ons be perkte wegennet, dat de zorgelijke situatie van overdrukte niet alleen veel sneller, maar ook veel heviger is ingetreden. Wat nu? Men kan proberen om zo snel mogelijk meer ruimte te scheppen door versnelling in de wegenaanleg en -verbetering. Men kan verkeersvoorzieningen treffen, par keerruimten aanleggen, stedelijke ver keerssituaties saneren, kruisingen onge lijkvloers maken, men kan alles doen om de wassende stroom te verwerken. Doch ook dan wijkt de zorgvolle situatie niet, omdat men de stijging niet kan bijhouden. Er is ook nog een mogelijkheid om de stijging zelf te beïnvloeden: treinreizen goedkoper en aantrekkelijker maken, be lasting op autorijden verhogen, rijvaardig- heidsproef verzwaren, invoerrechten op auto's verhogen, kortom, pogingen in het werk stellen om de verkoop van motor rijtuigen te bemoeilijken. Doch dat is een onsympathieke methode, vooral ook omdat men daardoor vanzelf de werkgelegenheid hindert met alle gevol gen van dien. Het is niet te voorspellen of de overheid niet eens tot die methode zal moeten overgaan, omdat zij geen an dere uitweg ziet. Men zou zelfs kunnen ko men tot een vergunningstelsel voor het ge bruik van automobielen, waarbij het zake lijk gebruik maatstaf zou moeten zijn. Doch dat is dan ook wel een uiterst on gewenste methode, waarvoor wij hopen gespaard te blijven. Er is echter een ander denkbeeld, dat weliswaar geen permanente en doorslaan de verlichting teweeg zou brengen, doch in ieder geval in de spitsmaanden iets zou bijdragen tot een ontlasting van onze ver- keersconstipatie. Het is een denkbeeld dat op het eerste gezicht tot boze afwijzing zal dwingen, doch bij nader inzien mis schien toch niet zo absurd is als het lijkt. Wij léven namelijk vandaag aan de dag in de vreemde situatie dat wij, die om lucht en ruimte schreeuwen en niet meer weten hoe we in ons nauwe keurslijf moe ten blijven ademen, handenvol geld be steden aan het tot ons roepen van grote stromen buitenlandse autorijders in de voorjaars- en zomermaanden. Toeristen-deviezen. O ja, de vreemdelin gen-industrie is een nationaal belang en daaraan mag niet worden getornd. Doch men bedenkt daarbij te weinig, dat ande re nationale belangen sterk in het gedrang komen en zullen komen. Het zou ook niet aanbevelenswaardig zijn om de vreemde ling buiten onze grenzen te houden, doch wel zou er iets voor te zeggen zijn althans de intensieve, kostbare reclame te staken. Toeristische reclame is zelfs overheids taak geworden, meent men. Rijks- en ge meentegeld gaat naar de propaganda voor toerisme in niet geringe mate. Daar ligt eigenlijk een absurde para dox. Nederland is een toeristenland van zeer beperkte capaciteit. Die beperkte ca paciteit raakt toch wel vol, al sturen we onze affiches en representators niet naar alle windstreken der aarde uit. Nederland is een land, waarin de Nederlanders zelf enigszins draaglijk willen leven. Wat er aan buitenlanders bij kan, is welkom. Maar dat is niet veel! Dat is niet zóveel als de V.V.V.-propaganda zou doen ver moeden. Geld voor toeristische reclame is geld dat de moeilijke situatie in ons land helpt uitgroeien tot een ondraaglijke. Wij be loven de buitenlanders méér, dan we kun nen geven. Wij hebben het zelf niet meer. Wij zijn vol. VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE GROTE HOUTSTR 18) TEL. 14444 Fabrikanten zijn tegen landbouwvoorstellen EEG Twaalf verenigingen van Nederlandse fabrikanten die landbouwprodukten ver werken hebben zich in een gezamenlijke verklaring uitgesproken tegen de landbou voorstellen E.E.G. Zij verklaren zich wel voor het beginsel van een Europees land bouwbeleid. De fabrikanten hebben een een actiecentrum gevormd dat de land bouwvoorstellen E.E.G wil toetsen aan de toekomst van de Nederlandse conomie in haar geheel. De aan de actie deelnemende bedrijfstakken willen een zodanige actie voeren dat de voorstellen na ee nwijziging voor ons land wel acceptable worden. (Van onze correspondent in Brussel) Het toeristisch seizoen krijgt dit jaar in België met het oog op de vakantiesprei ding zijn hoogtepunt in juni. Het staat reeds vast dat de groothertogin Charlotte van Luxemburg, en haar gemaal prins Felix, koningin Juliana en prins Bernhard de grote internationale bloemententoonstel ling „de Floralia" van Gent zullen bezoe ken tijdens hun staatsbezoek aan koning Boudewijn en de Belgische regering. Talrijke Nederlandse bloemenkwekers hebben hun medewerking aan de Gentse Floralia toegezegd. Het wordt een felle concurrentiestrijd tussen Italië en Neder land om de meest indrukwekkende inzen ding bloemen te verzorgen. Ook in het historische kasteel van de prinsen De Ligne te Beloeil in Henegouwen wordt een gro te internationale bloemententoonstelling voorbereid. Het nieuwe kunstseizoen wordt ingezet met de grote internationale piano prijsvraag koningin Elisabeth van België, te Brussel van 2 tot 28'mei. Op 3 en 10 juli wordt in Brugge het huwelijk van Ka- rel de Stoute, hertog van Bourgondië en graaf van Vlaanderen met de Engelse prin ses Margareta van York, in 1468 in de hoofdkerk van Brugge ingezegend, 't onder werp van een grote historische optocht welke door de Eurovisie zal worden uit gezonden. Het wordt een stoet van ruiter-, groepen, tweeduizend figuranten en wtintig praalwagens. Van 26 juni tot 11 september wordt te Brugge een van de belangrijkste kunstten toonstellingen sedert de bevrijding houden: een eeuw van Vlaamse primitieven. Onge- Israëlisch diplomaat uit Roemenië gezet LONDEN (UPI) Roemenië heelt de derde secretaris van het Israëlische gezant schap, Eretz Jochanen, persona non grata verklaard, aldus bericht het Roemeense persagentschap Agerpress. Jochanan zou zich schuldig hebben ge maakt aan activiteiten „die niet overeen komen met zijn diplomatieke status". De Israëlische gezant in Boekarest, Samuel Bendor, is woensdag op het ministerie van Buitenlandse Zaken op de hoogte gesteld van dit besluit. veer zestig meesterwerken van Vlaamse primitieven in Amerikaans bezit zullen in Brugge worden geexposeerd. Koning Bou dewijn en president Eisenhower hebben aan deze belangrijke tentoonstelling hun beschermheerschap toegezegd. Er worden onder meer belangrijke doeken getoond van de gebroeders Van Eyck, Hugo van der Goes. Hans Memling en Gerard David. Verder zullen de nog in gebruik zijnde 459 wind- en watermolens en de 363 niet meer in gebruik zijnde molens worden gerestau reerd. Sedert vijf jaren zijn in België onge veer honderd molens verdwenen. In het kasteel van Pieter Paul Rubens te Elewijt bij Brussel wordt van 15 mei af een tentoonstelling georganiseerd „Rubens als ambassadeur". Wilhelmi minister voor staatsbezittingen (Van onze correspondent in Bonn De zestigjarige notaris Hans Wilhelmi uit Mainz zal vandaag te Bon worden be noemd tot minister voor Staatsbezittingen, als opvolger van de op 27 februari plotse ling overleden minister Lindrath. Met Wil helmi zal het kabinet-Adenauer weer vol tallig worden. Een moment heeft men te Bonn gedacht, dat de bondskanselier deze post open zou laten tot na de verkiezingen in september 1961, maar daar onder deze minister belangrijke zaken vallen als de volksaandelen van Preussag en de Volks wagenfabrieken, welke laatste begin 1961 op de markt zullen worden gebracht, is men van dit voornemen terugkomen. Des ondanks: Wilhelmi's benoeming geldt voor lopig slechts voor een jaar en wordt daai-- om voor hemzelf een riskante zaak ge noemd. Wilhelmi speelt zowel in het politieke als in het theologische vlak in West Duitsland al jaren een belangrijke rol. Hij is een van de oprichters van de zogenaamde „Bekennende" kerk van Niemoller. Hij voorzitter van de synode van deze kerk in Hessen en Nassau. Complete TENNISUITRUSTINGEN Slazenger - Donnay - Dunlop - Pinguin MAC GREGOR honkbalmateriaal Heinzclmann - Tweka - Lahco SPORTMAGAZIJN Twllnderslaan 7-9. Haarlem, Tel. 15116 100SERVICE Uw auto parkeert u voor de deur. A (invulling arbeidsmarkt Naar wij vernemen heeft de minister raad, gezien de huidige situatie op de ar beidsmarkt, goedkeuring verleend aan een plan om enige duizenden ongehuwde Ita liaanse werknemers, geschoolde zowel als ongeschoolde, voor Nederland aan te trek ken. De wervingsactie zal begin mei star ten. In een circulaire van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid aan de hoofdinspecteurs- directeur van de arbeids inspectiedistricten wordt medegedeeld dat de loon- en arbeidsvoorwaarden van de Italianen gelijk moeten zijn aan die van Nederlandse werknemers. Er zullen aan vankelijk slechts één-jarige contractenwor den afgesloten. De werknemers krijgen de verplichting de Italianen na afloop van dit contract destewenst repatriëring te garan deren. Ook indien het contract wordt ver lengd moet de werkgever na afloop van het eerste dienstjaar de kosten dragen van heen- en terugreis naar en van Italië, als de werknemer zijn vakantie in zijn geboor teland wil doorbrengen, doch deze bepa ling is niet van kracht voor verdere werk tijd van Italiaanse qerknemers als het contract verlengd wordt. Van de kosten, verbonden aan de werving van de Italianen (keuring en dergelijke) zullen de toekom stige werkgevers 120,- per Italiaanse werknemer dragen. Tenslotte is de werk gever verplicht de arbeidsinspectie mede te delen hoe hij de bij hem in dienst tre dende Italianen denkt te huisvesten. Na een mislukte start stortte gister middag een lesvliegtuig van de Rijks luchtvaartschool in een boomgaard na bij Beek (Limburg) neer. De piloot, een leerling-vlieger uit Alkmaar, kwam om het leven. Op de foto: de wrak stukken van het verongelukte toestel. (Van onze correspondent in Parijs) Naar officiële schatting hebben ruim honderdduizend Franse boeren gisteren in achttien verschillende steden opnieuw hun ontevredenheid betuigd met de landbouw politiek van de regering. In tegenstelling met vorige manifestaties konden nu echter ernstige incidenten vermeden worden. Al leen te Sens, in het departement van de Yonne, moest de politie met gunnistokken en traangas optreden om enkele duizenden al te opgewonden boeren van het plein voor hef stadhuis te verdrijven. Kbrf'voor' de demonstraties begonnen had het be stuur van de machtige boerenfederatie de leden verzocht de hooivorken en dors vlegels als argumenten voor hun actie dit keer nog maar thuis te laten. De voorzitter van de F.N.S.E.A., de fe deratie van Franse boeren, Coureau sprak in Tours twintigduizend volgelingen toe. Hij noemde de concessies die de regering met haar. prijsgaranties voor landbouw produkten heeft gedaan volstrekt onv-ol doende en hij eiste een eigen handvest voor de Franse boerenstand. Tot een directe actie in de vorm van een opmars naar Parijs of versperringen van de wegen riep Coureau zijn volgelingen echter toch nog niet op, omdat hij de re gering eerst de kans wil geven bij de „rentréë" van het parlement, na pasen, haar plannen concreter te onthullen en toe te lichten. Doch begraven is de strijdbijl tussen de boere nen de regering zeker nog niet. (Reuter-UPI) Een van de boerenlei ders verklaarde: ,.De Franse grandeur Oud-minister laakte in de Verenigde Staten de Algerijnse politiek van generaal De Gaulle (Van onze correspondent in Parijs) De rechts-cxtremistische Franse politi cus Jacques Soustelle, die vanwege zijn dubbelzinnige houding na de rebellie in Algiers van eind januari door generaal De Gaulle van zijn post van vice-premier werd ontheven, is in Parijs teruggekeerd van een reis van drie weken door de Ver enigde Staten en Canada. Bij zijn aan komst op het vliegveld Orly deelde hij mede dat hij niets had aan te geven bij de douane en niets te zeggen had aan de pers: „Mijn enige voornemen voor het ogenblik is naar bed te gaan en uit te rusten", aldus de Franse ex-minister. De verwachting in politieke kringen te Pa rijs is niettemin dat Soustelle weinig rust zal kunnen worden gegund. Premier Mi chel Debré zou hem zeker enige vragen willen stellen over verschillende uitlatin gen die Soustelle zich in de Verenigde Sta ten heeft veroorloofd en waarbij in het bijzonder de Algerijnse politiek van De Gaulle het hard kreeg te verduren. Die aanvallen worden Soustelle te kwalij ker genomen waar het Franse staatshoofd binnenkort zelf een officieel bezoek aan Washington hoopt af te leggen. Vooral van de kant van een „compagnon van het eer ste uur" die jaren de trouwe schildknaap van de generaal is geweest, had men in Parijs durven verwachten dat hij begrij pen zou dat Frankrijk zijn vuile was maar beter binnenshuis kan houden. Tijdens zijn afwezigheid is in Parijs bo vendien een bureau opgericht dat zich ten doel stelt een grootscheepse pi-opaganda- actie te beginnen voor Soustelle's Algerijn se denkbeelden zodat de vroegere minis ter van de Sahara zijn nieuwe arbeidsveld dus al officieel heeft geopend. De vraag of Soustelle onder die omstandigheden als lid van de officiële gaullistische partij, de U.N.R.. gehandhaafd zal kunnen blijven heeft opnieuw een klemmend karakter ge kregen. Na zijn aftocht uit de regering werd er tussen het partijbestuur van de U.N.R. en Soustelle een soort politieke godsvrede ge sloten. Premier Debré werd persoonlijk opgedragen over de naleving van de af spraak te waken waardoor Soustelle zich had verbonden in het openbaar te zullen afzien. Aan die afspraak heeft de vroegere minister zich dus niet gehouden. Dat Soustelle zich nu bewust op de slotfase van de worsteling met zijn vroegere geestver wanten voorbereidt, kon dezer dagen daar enboven nog blijken uit een artikel in zijn maandblad „Voici Pourquoi", waarin ge waarschuwd wordt dat duizenden leden van de U.N.R. zich bij een eventueel royement solidair met de vroegere mi nister zullen verklaren. Men gelooft echter niet dat Debré, zelfs door een dreigende breuk in zijn partij, een beslissing ten nadele van Soustelle nu nog langer zal kunnen vermijden. Advertentie 14k£e»*<i '•;EN NIEUWE LENTE een nieuwe schoonheid met COVERFLUID Voor iedere huid geschikt, n Geheel nieuwe MAKE-UP in 6 Drachtige tinten en plastic tube 12.50 PARFUMS - BIJOUX Grote Houtstraat 92 - Telefoon 12160 kan niet op de armoede van de boeren worden gebouwd". Op vele protestbijeen komsten werden resoluties aangenomen, waarin wordt aangedrongen op reorganisa tie van de handel, vermindering van de invoer van levensmiddelen en wijn, betere kredietmogelijkheden en erkenning van het recht van de boeren op een evengrote beloning voor hun werk als in de industrie geldt. De boeren willen een „glijdende" prijsschaal, gekoppeld aan de kosten van levensonderhoud. De demonstranten voer den. leugen mee als, ,jde boer werkt voor de bureaucraat" en a la Bastille". Het plein voor de prefectuur was bezaaid met gebroken flessen, stenen en stokken die de boeren als wapens hadden '(ebruikt. Ook in de Bretonse havenstad Quimper raakte de politie slaags met betogers. Na de schermutseling trokken de boeren naar het station, waar zij treinen met stenen en bedorven eieren bekogelden. Drie treinen konden niet vertrekken en een had een uur vertraging. ■€)p dz <:Praatótoel Ongeschreven mensenrecht De 23-jarige Robert Jensen en zijn meis je zijn te Kopenhagen veroordeeld tot een boete van dertig gulden, om.dat zij elkaar in het openbaar hebben gezoend, want vol gens de verbaliserende politieman duurde hun afscheidskus, uitgeioisseld op de hoek van een straat, zo lang, dat ze aanstoot gaf. Ik heb hier ernstige bezwaren tegen, want indien er iets is, dat inbreuk maakt op het allereerste en allerbelangrijkste van de (ongeschreven) mensenrechten het recht op het schenken en ontvangen van liefde dat is het d i t. De geschreven mensenrechten komen pas op de tweede plaats. Zij zijn geschre ven omdet zij op de tweede plaats komen. Men mocht ze eens niet meer als mensen rechten (h)erkennen. Omdat zij op de tweede plaats komen, worden zij al zijn zij in steen gegrift nogal eens belaagd en niet (h)erkend. Die van de eerste rang zijn zó logisch en natuurlijk, dat zij niet geschreven behoeven te worden. Zij zijn primair voor de menselijke status: de mens zal eten om in leven te blijven; de mens zal ademen; de mens mag bemin nen en bemind worden zoveel en zo dik wijls als hij wil. De mensen, die aanstoot nemen aan een kus, zijn immoreel. Zij die de mate van hun aanstoot doen vermeerderen naar ge lang van de lengte van de kus, zijn niet alleen immoreel, doch rechtuit viespeu ken. De koddebeier, die aan deze aan stoot het argument voor zijn procesver baal ontleent is: a) een slechte kenner van de wet: b) een handlanger van de viezerikken. Hij dient onmiddellijk uit zijn ambt te worden ontzet. Hij heeft boven dien procesverbaal opgemaakt tegen de verkeerden. Hij had de aanstootnemers, desnoods hardhandig, moeten meenemen naar het bureau omdat zij: a) gevaar op leverden voor de maatschappelijke orde en de openbare zedenb) viespeuken zijn. Naar Robert Jensen gaat mijn volledige sympathie. Hij moet weten dat miljoenen mensen hem niet alleen benijden om de lengte van de kus die hij mocht geven en ontvangen, doch dat diezelfden ook achter hem, staan wanneer hij in hoger beroep terecht zal staan als martelaar van de door horrenkijkers, en steekneuzen belaag de vrijheid-des-mensen. Met hem staan wij, openbare kussers, allen terecht. De wereld vraagt zich af, of er nog rechters in Kopenhagen zijn. Vóórdat ik zwart-op-wit het tegendeel verneem, neem ik dit aan. Ik verwacht dat de rechter in hoger beroep de kodde beier zal veroordelen en bloemen zal aan bieden aan Robert Jensen en diens benij denswaardige bruid. Floris Flaneur Schatlevergoedingseis. Een te Amster dam opgeleid medicus, dr. W. Kremer. heeft donderdag als getuige voor een rechtbank te Pittsburgh gezegd, dat er beslist verband bestaat tussen het ro ken van sigaretten en longkanker. Dr. Kremer getuigde voor Otto Pritchard. die 1.250.000 dollar schadevergoeding van een tabaksmaatschappij eist om dat hij longkanker heeft gekregen. De 61-jarige timmerman Pritchard heeft 23 jaar lang voornamelijk sigaretten van de bedoelde maatschappij gemokt. Jury. Een jury met ijzeren magen en be stand tegen alcohol heeft donderdag be slist, dat Nederland en Italië de beste mixers hebben. Deze uitspraak werd gedaan op het congres van barkeeper: in San Remo, waarop een wedstrijd ge houden werd om het mixen van de bes te „olympische" cocktail, met. het oog op de komende Olympische Spelen in Rome. Activisten. Communistische activisten zijn bezig de nomaden in de steppe van de Chinese provincie Tsjinghai te organi seren in communes, zo meldt het offi ciële persbureau „Nieuw China" uit Peking. De nomaden zullen in het ver volg op hun tochten niet meer hun eigen maaltijden bereiden, doch be diend worden door communale gaar keukens, die hun „gevarieerde en over vloedige" maaltijden hebben beloofd. Getrouwd. De 19-jarige Famble Benedict, de erfgename van het Remington-fortuin is woensdag te Hendersonville in de Am- rikaanse staat Noord-Carolina getrouwd met André Porumbeanu, een voorma lige chauffeur van Roemeense afkomst Zij was eind vorig jaar met Porumbea nu naar Parijs gegaan, maar werd toen op bevel van de justitie naar de V.S. teruggebracht waar zij onder toezicht van een rechtbank werd gesteld. Omgeschakeld. Een vliegtuigfabriek in Dresden is omgeschakeld op de produk- tie van aardappelpootmachines, zo meldt het communistisch orgaan „Neu- es Deutschland". De fabriek had tot taak schroefturbinevliegtuigen van het type 152 te bouwen. Het. enige exem plaar, dat tot dusverre gebouwd is, is verleden jaar verongelukt, een dag voor het zou worden tentoongesteld op de Leipziger Messe. Iets op het hart. De Italiaan Agostino di Rosa is dezer dagen tot de ontdekking gekomen, dat hij 22 jaar lang geleefd heeft met een kogel vlak boven zijn hart. Hij is destijds tijdens de Spaanse burgeroorlog gewond geraakt. Hij ge nas zonder dat de dokters tot het be sef kwamen dat de kogel nog in zijn li chaam was. Deze is nu aan het licht ge komen bij een röntgen-onderzoek. Dp dokters weten nog niet. of ze de kogel nu moeten verwijderen of laten zitten. Afvallige. Een 44-jarige Cubaanse afge vaardigde naar het Europese bureau van de UNO te Genève. Gomez, heeft zijn functie opgegeven uit protest tegen de „ijzeren dictatuui-" van Fidel Castro op Cuba. Hij verklaarde donderdag op een persconferentie in Parijs, dat Cas tro niet 'lang president zal blijven. Hij dacht dat er spoedig een revolutionaire beweging tegen Castro zou ontstaan. Bedolven. Zes mijnwerkers hebben don derdag het leven verloren in de Wür- selen Goulay-mijn bij Aken, zo heeft het Akens mijnbureau bekend gemaakt. De lichamen zijn door reddingsploegen geborgen. Zij werden bedolven toen on verwacht een aantal stutten bezweken. Beurs open. De eerste vice-premier van de Sovjet-Unie, Anastas Mikojan, komt vrijdag voor een kort bezoek aan Irak in Bagdad aan. Hij zal zondag in Bag- dag een Russische handelsbeurs ope nen. Het is de eerste manifestatie van dien aard, die ooit in Irak is gehouden. Teruggevallen. De radio-actieve afvalstof fen. die als gevolg van kernbomontplof fingen in de dampkring zijn gekomen zijn op tien tot vijftien percent na naar het aardoppervlak teruggevallen, zo blijkt uit studies van het Amerikaanse ministerie van defensie, die donderdag in Cleveland (Ohio) zijn gepubliceerd. Deze cijfers wijken aanzienlijk af van vroegere studies, volgens welke zeker een derde van deze stoffen zich nog in de lucht zouden bevinden. Tegen de honger. Helikopters van de Ame rikaanse marine, opererend van de gro te ijsbreker „Glacier" voor de Brazi liaanse kust, zijn in noordoost Brazilië de strijd begonnen tegen de dreiging van hongersnood en epidemie, waar door meer dan zeshonderdduizend slachtoffers van overstromingen in acht provincies bedreigd worden. Zij brengen voedsel en medicamenten naar de geïsoleerde gebieden. Wraak. De papoea's uit de omgeving van Port Moresby op Australisch Nieuw- Guinea maken jacht op een reuzenkro- kodil, die boten aanvalt en reeds een inheems meisje van zestien jaar heeft verslonden. Het beest tilde de boot met het meisje op uit het water en ving het meisje op in ziin bek bijna voordat zij het water had geraakt. Delen van haar lichaam werden later teruggevonden. Vrouwen op kansel. In de Zweedse luther se kerk worden zondag de eerste drie vrouwelijke dominees toegelaten tot het ambt. Zweden wordt hiermee het twee de land in Europa waar vrouwen in de lutherse kerk deze waardigheid verkrij gen. De belangstelling voor deze wij dingen. waartegen binnen de lutherse kerk veel verzet is gerezen, is zeer groot.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 3