Werkloosheid in maart sterk gedaald Havenberichten KOELKASTEN BOSCH 595.- Beperkt programma op Koninginnedag Waarom heeft Vespa directe aandrijving' VESPA Fa. SCHUIT ZOON VESPA Fa. PRUIS EN ZOOI Sport- colberts en pantalons Uitspraken Haarlemse rechtbank VRIJDAG 8 APRIL 1960 7 Het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft thans een nadere analyse gegeven van de werkloosheid in ons land. In deze analyse wordt gezegd, dat in maart I960 het aantal werkloze mannen met ruim 14.000 daalde tot 42.638, terwyl de bezetting van de aanvullende werken met bijna 5.000 verminderde tot 14.070. De totale geregistreerde arbeids reserve van mannen nam af met rond 19.000 tot 56.708. De werkloosheid van vrouwen verminderde met 500 tot 4.595. Het werkloosheidsniveau, dat is het voor het seizoen gecorrigeerde cijfer van de geregistreerde arbeidsreserve daalde met 1.000 tot 46.000. De seizoendaling van de werkloosheid had in alle beroepsgroepen plaats. Daarnaast heeft ook de conjuncturele toeneming van de bedrijvigheid enige ver mindering van de werkloosheid tot gevolg gehad. Onder de bouwvakarbeiders daalde de werkloosheid met bijna 6.000, waarvan 3.500 in de burgerlijke en utiliteitsbouw en 2.200 in de water-, spoor- en wegen bouw. De bouwstaking in maart heeft uiteraard een ongunstige werking gehad op de bouwactiviteit, Of haar invloed op de stand van de werkloosheid aan 't einde dezer maand eveneens ongunstig is ge weest, is uit de beschikbare gegevens niet zonder meer te concluderen, alhoewel de indruk bestaat, dat de daling van het aanbod van bouwvakarbeiders onder nor male omstandigheden groter had kunnen zijn. In de metaalnijverheid neemt de bedrij vigheid nog toe, waardoor de tekorten met name aan geschoolde arbeidskrachten groter worden. Het tekort aan arbeids krachten wordt in deze sector wel het sterkst gevoeld. De werkloosheid daalde in alle provin cies aanzienlijk, waarbij de daling het grootst was in de drie noordelijke provin cies en in Noord-Brabant. Onder invloed van het seizoen nam de werkloosheid van vrouwen verder af. Met name onder winkelpersoneel was een be duidende vermindering van het aanbod te constateren. De vraag naar vrouwelijke arbeidskrachten nam belangrijk toe, namelijk met 2.200, waarvan 800 jeug digen. In Noordholland Het aantal werkloze mannen in Noord holland daalde van 6486 eind februari tot 5424 eind maart. In 1959 waren deze cij fers resp. 13.414 en 10.304. De geregistreer de arbeidsreserve daalde van 7361 tot 5947. De openstaande aanvragen van werkgevers steeg van 6813 tot 7909 wat mannelijk en van 6849 tot 7455 wat vrouwelijk perso neel betreft. De belangrijkste verschuivingen in de werkloosheidscijfers kwamen voor onder de landarbeiders (bijna 500) en onder de minder-geschikte werkzoekenden (450). Het aantal ingeschreveii bouwvakarbeiders daalde met 200. Daartegenover staat een evengrote stijging van de vraag eind maart In het bijzonder in de grote steden is er min of meer sprake van spanningen op de arbeidsmarkt. Het aantal beschik bare personeelsaanvragen van het be drijfsleven is totaal met 1100 gestegen en bedroeg eind maart 7900. De gestegen vraag naar personeel deed zich het meest voor in de beroepsgroepenbouw (200), metaal (350) en overig personeel in algemene dienst (300). Verder is er een grotere vraag naar horecapersoneel (60), transportarbei ders en chauffeurs (60) en naar ongeschool de arbeidskrachten (70). Voorts is er een zeer grote vraag haar vrouwelijk personeel, vooral in de kleding industrie en de handel. Wat de kleding industrie betreft staat hier tegenover een aanbod van 27 een vraag van 2000. Tegen over een aanbod van 134 vrouwelijke ar beidskrachten voor kantoren e.d. staat een vraag van 1460. Het aanbod van mannelijk personeel in het gewest Haarlem daalde van 641 eind februari tot 589 eind maart (in 1959 1041). De vraag steeg van 591 eind februari tot 658 eind maart (in 1959 391). Het aanbod van vrouwelijk personeel daalde van 75 eind februari tot 52 eind maart (in 1959 89) en de vraag steeg van 574 tot 626 (in'1959 452). Bollenstreek Het gewest Lisse geeft de volgende aan bod- en vraagcijfers te zien. Mannen: Bouwnijverheid aanbod 2 vraag 96; metaalindustrie 9122; beton, steen en aardewerk 059, chemische industrie 0 24; land- en tuinbouw 5327; visserij 103 —6; hotel 457; verkeer 1110; handels- en kantoorpers. 1918, totaal 286475. Hiervan zijn er 28 op aanvullende werken en 56 zijn er voor positieverbetering inge schreven. Vrouwen: Confectie: aanbod 1 vraag 26; bollenpaksters 1010; hotelpersoneel 9 114; kantoorpersoneel 125; overig 7113,. totaal aanbod 28, vraag 288. Houd vol tot aan de eindstreep SPAAR TROUW STICHTING NUTSSPAAR. BANK in de gem. Velsen Ponderdag kwamen in IJmuiden aan: Twente van Sas van Gent, ledig naar Zaandam; Dagny. Delfzijl: Hinde, Londen: Dora Oldendorff, Ant werpen: Jans, Londen: Swift, Londen: Brinda, Fowey: Lingestroom, Londen; Zaanstroom, Lon den: Planeet, Rotterdam; Wolanda, Londen: Anna S. Uddevalla. hout voor Zaandam; Senegalkust, Freetown; Heriot, Grangemouth; Pygmalion, Dordrecht; Daje Böhmer, Hamburg; Kaap Falga, Veslervik, hout Zaandam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Sonny van Hamburg; Notos, Hamburg; Annegreet, Telgne- moutli. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: London Prestige naar Rotterdam; Junö, Rotterdam; Vecht stroom. Portsmouth; Atlantic Barones. Mobile; Spes, Stottin, ledig IJmuiden; Advent, Aarhus. kunstmest IJmuiden; BellatrLx. Rochester, kunst- niest IJmuiden: Hogesand, Rotterdam; Karsoe, Tyne, ledig Hoogovens; Rawind, Rotterdam, le dig Velsen; Alphard, Rotterdam; Henriette B, Swansea, walsmateriaal; Brocea, Londen; Oranje Nassau, Cowes Roads; Nanusa, Bremen; Regge- borg, Colchester, kunstmest: Wexford. Boston, stijfsel Koog aan de Zaan; Clyvia, Antwerpen; Arak, Zeebrugge; Kennemerland, Las Palmas: Binna. Kopenhagen: Taurus. Faversham, kunst mest IJmuiden; Philetas, Rotterdam: I. W. Binck. Bordeaux; Olivia Winter, Point a Pitre. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Swift naar Harlingen; Caltex Amsterdam, Barein; Tarpen- bek, Ciudad Trujillo; Hontestroom, Liverpool; Vega. Helsinki; Pellworm, Zwljndrecht. ledig IJmuiden: Areas, Lissabon; Ivingho Beacon, Ma- racaibo; La Selva, Hamburg, ledig IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Tweekamp van „Sparta" De gymnastiekvereniging „Sparta" zal morgen, zaterdag, haar jaarlijkse twee kamp houden met de vereniging „Lycur- gusHygia" uit Krommenie. De wedstrijden in het gymlokaal van de Watervlietschool beginnen om kwart over drie en duren tot half zes. Des avonds om half acht komen de gymnasten bijeen voor een gezellig samenzijn, wèarbij de wed strijduitslag bekend wordt gemaakt. Onderlinge DCIJ-competitie Om de vier staartborden van het eerste tiental van Damclub IJmuiden is een hoogst interessante strijd tussen twaalf spelers aan de gang. Doordat H. J. Gerre- vink zich uit de strijd moest terugtrekken heeft de 17-jarige Varno Morseld de lei ding na de vierde ronde. Kanspaarden voor de bovenste vier plaatsen zijn Tommy Postma,. J. van Straten, J. de Boer en Var no Morseld. De uitslagen luidden: Varno Morseld re mise met Gerrevink, J. van Straten wint van J. de Boer, P. v. d. Berg remise met H. Swier, G. Postma remise met Varno Morseld, H. Swier verliest van T. Postma, J. van Straten remise met A. W. Beukema, Koppelman wint van Apeldoorn. In de tweede klasse zijn de uitslagen: Piet Binkhorst verliest van C. Kaan, A. Bosma wint van J. Tijms, D. Ott wint van Gomes, D. Ott wint van A. Koelma, D. Bosma wint van W. Gomes, Le?uw remise met C. Kaan. In deze afdeling worden D. Olt én Bosma gevolgd door C. Kaan aan de kop. R.-K. OPENBARE BIBLIOTHEEK BEVERWIJK De rooms-katholieke Openbare Biblio theek in Beverwijk is op 15 april, Goede Vrijdag, 's,middags en 's avonds gesloten. In plaats daarvan zal de bibliotheek ge opend zijn donderdag 14 april van 15 tot 18 uur en vrijdag 15 april van 10 tot 13 uur. Paaszaterdag is de bibliotheek zonder on derbreking geopend van 10 tot 16 uur. Voor de jeugdbibliotheek gelden dezelfde tijden, behalve op Paaszaterdag. Dan is er ge legenheid boeken te ruilen van 14 tot 16 uur. NUTSSPAARBANK VELSEN In maart boekte de Nutsspaarbank in Velsen een spaaroverschot van 37.934,"" De inleg bedroeg 537.262,53, terugbetaald werd 499.328,47. Het spaaroverschot over het eerste kwartaal van 1960 bedraagt 352.788,66. In 1959 was dit 196.122,33. „EXCELSIOR" IN TUNNELTOERNOOI De Beverwijkse biljartvereniging „Ex celsior" heeft haar tunneltoernooi voort gezet met een wedstrijd tegen „Schev- wijck" eveneens uit Beverwijk. Na een spannend verloop werd een 88 gelijkspel bereikt. Handbal in weekeinde Laatste kans van de IJmond-heren De handbalvereniging „IJmond" zal zondag een spannende wedstrijd tegemoet gaan, aangezien het eerste herenelftal om half twaalf op „Watervliet" de laatste competitiewedstrijd en de laatste kans krijgt om zich eventueel kampioen van de eerste klasse te leunen noemen. De IJmonders, die zelf een punt aan U.D. in Utrecht verspeelden, maar geluk hadden omdat Sport Vereent ook verloor, krijgen deze laatste club op bezoek. Van deze wedstrijd zal alles afhangen of de heren van IJmond I in aanmerking komen om mogelijke promotie te maken, hoewel het behalen van het kampioenschap op zichzelf toch ook al een mooie verrassing zou zijn voor de komende vierde lustrum viering. Dit temeer aangezien de IJmond I-dames zich al van haar kampioenschap hebben verzekerd en nu zondag de plaatselijke wedstrijd tegen de Full Speed I-dames op Schoonenberg gaan spelen, de ploeg, die de Noord-Velsense dames juist met een „neuslengte" hebben verslagen in de strijd om de eretitel. De dames van IJmond 3 krijgen bezoek van „Samen Een" en het derde herenelftal IJmonders gaat naar TYBB I in Haarlem, die deze wedstrijd wel zal winnen. Het jeugdprogramma vermeldt: Meisjesaspiranten: TYBB IIJmond I; IEV 2—IJmond 5; IJmond 6—ADO 2. Jongensaspiranten: IJmond 2De Blin- kert 2; IJmond 3—TYBB I; De Blinkert 4 IJmond 5. Meisjesjunioren: Rapiditas IIJmond I. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: J. de Boer; J. Siebers en L. Blom; D. Bonekamp, W. Honig en R. Uitentuis; G. Slatman, B. Vos, W. v. d. Kuil, A. Wolters en T. Schuit. Heren IJmond I: J. Böhm; B. Beentjes en J. Wolters; C. de Vries, H. Boom en C. Bobeldijk; E. Jonker, N.N., G. Kramer, K. Klasser en G. Noomen. Zaterdagmiddag zal „IJmond" op de ClOS-velden te Overveen deelnemen aan het jaarlijkse zevenhandbal-toernooi. Voor het Velsense damesteam zal er wedstrijden tegen Concordia, Rapiditas, De Blinkert en Zandvoortmeeuw:en. Het IJmond-heren- team speelt tegen CIOS, Concordia en. De Blinkert. WELFAREWERK BELICHT In e'en zijvleugel van de kerk aan de Laan der Nederlanden te Béverwijk heb ben de leden van de katholieke Arbeiders Vrouwen van de groep St. Jozef donder dagavond geluisterd naar mevrouw Scher- penhuizen, leidster van het Welfare-werk bij het Rode Kruis in Beverwijk. Na ver teld te hebben hoe en wanneer dit Welfare- werk was ontstaan, gaf mevrouw Scher- penhuizen een uiteenzetting over het werk zelf. Op een grote tafel lag heel wat. werk uitgestald dat door de patiënten was ge maakt. Zo was er borduurwerk gemaakt door een man, die jaren kraandrijver was geweestVol bewondering werd hef werk bekeken, dat alles keurig was afge werkt. Mevrouw Scherpenhuizen drong er op aan dat ook in „Oosterwijk" een paar dames zich bereid zouden verklaren dit werk te steunen, door ook patiënten te be zoeken en te helpen. De ftëer W. Natte draaide een drietal films, over het Henri Dunanthuis in Den Haag en over de boot van deze naam. Advertentie diverse merken. SPECIALE AANBIEDING 90.— L20 p. week levensmiddelen bederft, komt u in het Voor dit bedrag, dat lager is dan u aan bezit van een prima koelkast. Het bestuur van de Oranjevereniging „Velsen" te Velsen-Noord, dat gewoon is om de jaarlijkse viering van Koninginne dag met een uitgebreid programma, waar onder de gebruikelijke optocht van de schoolkinderen, tot een zeer afantrekkelük geheel te maken, heeft voor dit jaar het programma zeer beperkt. Deze bepei'king houdt verband met de uitgebreide 5 mei-viering, waarvoor in „Noord" al evenzeer een zeer uitgebreid programma is samengesteld. De Oranjevereniging „Velsen" laat des ondanks op 30 april jong en oud in de vreugde delen, want voor de oranjedag zal op het terrein aan de Heirweg een grote tent plaats bieden aan duizend personen voor een grote feestavond en kunnen tweemaal duizend schoolkinderen een jeugdvoorstelling bijwonen, waarbij een aantal bekende radio-artiesten optreedt. Aan de avondvoorstelling werken mee Frans van Dusschoten als conferencier en imitator; Jack Smith en Co. met accordeon- muziek en tapdans; Maurice Delmonte met akrobatiek; Rina de Vieta met operette zang; Geraldini en Joy als goochelaars met muzikale kolder; Gilles Pirotte aan de piano en „De Spelbrekers". De dag wordt om negen uur begonnen met een muzikale rondgang van de r.k. Harmonie „St. Caecilia". Voorstellingen Om tien uur is er in de tent de eerste voorstelling voor de kinderen van alle scholen uit de 4de, 5de, 6ede en 7e klassen, 's Middags om twee uur wordt herhaald voor de lagere klassen. Vanzelfsprekend worden de kinderen als gewoon ruim ge trakteerd. De kinderen van de kleuterscholen ont vangen hun versnaperingen evenzeer. Om twee uur 's middags wordt voor jon gens van tien tot veertien jaar in „De Gilden" een grote wielerronde gehouden onder auspiciën van „De Tunnelboys", die met het al enige keren gehouden wieier- evenement ervaring heeft opgedaan. Er zijn mooie prijzen beschikbaar. De deel nemers vertrekken vanaf de Meerweiden- laan, voorafgegaan door de speeltuindrum band. Om de feestvreugde voor de jeugd nog te verhogen zijn er op het terrein van de Wijkerstraatweg kermisvermakelijkheden, die tot en met 5 mei blijven staan, doch op 1 en 4 mei niet open zijn. OUDERAVOND H. PIERSONSCHOOL. Ouders van moeilijk lerende kinderen waren bijeengekomen in de prot.-christe- lijke Hendrik Piersonschool te IJmuiden. Via een bandrecorder konden de ouders enkele lessen bijwonen. De meisjes lieten ondermeer horen hoe een bijbels verhaal kan worden gedramatiseerd en de jongens hoe zij met geld denken om te gaan. Het hoofd van de school de heer Wieringa hield een korte causerie over de werkwijze in de huishoud- en arbeidsgroepen in ver band met de plaatsing in de maatschappij Gezegd werd dat moeilijk lerende kinderen nogal eens worden onderschat, zodat men hen wil beschermen. Maar daar de kin deren eens alleen in de maatschappij zullen staan, wordt hen op dergelijke scholen zelfstandigheid bijgebracht, om „gewapend te zijn tegen de harde maat schappij". Van de gelegenheid tot het stel len van vragen maakten velen gebruik. IEV IN JUBILEUMWEDSTRIJD Voor de HVB-jubileumwedstrijden speelt IEV I zondag om 12 uur op „Roos- wijk" tegen VVB 3. Op dezelfde tijd moet IEV 2 zich voor de promotie meten met Vogelenzang. IEV komt uit met: J. Jansen; A. Harsveld en J. Kramer; H. de Reus. P. Persijn en W. Alkemade; J. Korver, W. Buur, G. Bos, J. de Reus en P. Bakker. VESPA 400 Volwaardige kleine auto. Vraag een folder met alle bijzonderheden. Vespa koos de kortste weg. Alle door de motor ontwikkelde p.k.'s wor den direct op het achterwiel overgebracht. Geen ketting, geen car dan. Veilig rijden. Snel accelereren. Let maar eens op bij een stoplicht. Vespa's snorren 't eerste weg - sneller dan 'n auto. hebt al een Vespa voor f. 1353',- Prettige financiering mogelijk. IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. I N.V. NEDESPA Rotlcrd>m Soowcg 25 I Roermond Telefoon 176600 Telefoon 435* Oinal duim in hüvun- m bidlalnnd Ruim twee miljoen op de weg! Hoofdagent BEVERWIJK EN OMGEVING BREESTRAAT 151 BEVERWIJK - TEL. 3527 Hoofdagent IJMUIDEN EN OMSTREKEN MARKTPLEIN 1 IJMUIDEN TEL. S780 Medische verzorging tijdens het weekeinde (Alle verzoeken zo mogelijk voor 10 uur zondagmorgen) IJMUIDEN Artsen: M. J. C. van RijFlury, Gra- hamstraat 202, tel. 7500; P. C. de Weert sr., Stationsweg K 5, Velsen-Zuid, tel. no. 4614. Apotheken: Apotheek Pleijler, Planeten- weg 52. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon 5053; Mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstr. 92, tel. 7945; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, telefoon 7949. SANTPOORT Artsen: J. Stoffel, Hoofdstraat no. 165, Santpoort-Dorp, telefoon 8310. Apotheken: Santpoortse Apotheek", Bloe- mendaalsestraatwqg 145, Santpoort-Zuid, telefoon 8249. VELSEN Wijkverpleging: zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, tel. 6504: Oud-IJmuiden, ten noorden van Kennemerlaan, Markt plein, L. Nieuwstraat, Plein 1940—'45; zuster C. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195: ten zuiden van Havenkade, Kenne merlaan, Mai-ktplein, L. Nieuwstraat en Zeeweg; zuster Sj. Koerse. Leeuwerik laan 21, tel. 7398: ten oosten Zeeweg, Velserbeek, Velsen-Zuid en Velsen- Noord; zuster Lammerts, Curaqaostr. 18, Santpoort, tel. K 25608756: Driehuis, Santpoort-dorp, Santpoort-station. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag'12 uur tot zondagmorgen 9 uur: Versélewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, telef. 3969; van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: F. J. G. Swaab, Kuenenplein 48, tel. 4169. Apotheken: Apotheek v. d. Kolk, Zee straat 27, telefoon 3820. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: J. H. Schutte, Kerklaan no. 9, Heemskerk, telefoon 02512266. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 48. telefoon 490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwyk en Heemskerk. Wijkverple ging: zuster Luyting, Prins Bernhard- laan 3, telefoon 4324. Kraamverzorging: zuster Majoor, v. Ol- denborghweg 33, Wijk aan Zee, telefoon no. 02517 343. CASTRICUM Artsen: H. van Leesten, Bakkummer- straat 48, telefoon 2428. Wijkverpleging: zuster Van Beers, Mient no. 80, telefoon 2967. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes, Vinkenbaan 8, telefoon 2590. Apotheken: Apotheek Ouwerkerk. Bur gemeester Lommenstraat 6, tel. 2500. voor HEREN en JONGENS in alle maten TWEEMAAL VERLIES TEGEN HAARLEMSE VOLLEYBALTEAMS Tegen AVC en „Die Raeckse" uit Haar lem, hebben de beide teams van de Castri- cumse volleybalclub „The Smash" niet de volle winst kunnen behalen. De dames ver loren met 31 deze ontmoeting. De heren sleepten een verdienstelijk gelijkspel in de wacht. Toen de dames in de derde set beter ingespeeld raakten en deze zet op hun naam brachten, leek er voor hen nog een gelijkspel in te zitten. De vierde set ging evenwel weer verloren en toen bleef de volle winst in Haarlem. Bij de heren waren de tweede en de derde sét voor de Castri- cummers. Hun eigen krachtoverschatting bracht hen echter een tegenslag in de vier de set en zodoende werd het nog juist een gelijkspel. De setstanden waren AVCSmash (da mes): 15—7; 15—11; 11—15; 15—9; Die RaeckseSmash (heren): 1512, 1015, 10—15; 15—11. Nieuwe nevelspuit officieel overgedragen Het gehele Beverwijkse vrijvoillige brandweerkorps stond donderdagavond aangetreden voor het bordes van het stad huis „Scheybeeck" te Beverwijk. De man nen stonden aan weerszijden van een fon kelnieuwe hogedruknevelspuitwagen, die vorige week was aangekomen, maar don derdag officieel werd overgedragen door de fabrikant. Op het bordes bevonden zich omstreeks kwart over acht het voltallige gemeente bestuur van Beverwijk, alsmede de com mandant van de brandweer, de heer ir. L. Stoelinga, en de hoofdinspecteur van politie, L. H. Molenaar. Burgemeester J. G. S. Bruinsma herinnerde aan het raads besluit van mei 1958 tot de beschikbaar stelling van een krediet voor de aanschaf fing van deze moderne efficiënte hogedruk nevelspuit. De burgemeester wees erop dat met de komst vande nieuwe spuit afscheid genomen wordt van de tijd van romantiek in het brandw.eerwezen. Oude spuiten, die veel water geven ziet men bij na niet meer. De nieuwe „machines" zor gen ervoor dat een brand snel en doeltref fend kan worden bestreden, dat bovendien waterschade tot een minimum wordt be perkt. Nadat de burgemeester de fabri kant van de nieuwe brandweerspuit, de heer Kroonenburg uit Hedel, had gepre zen, werd de heer Stoelinga de sleutel ter hand gesteld. Deze richtte dankwoorden tot de preventie-officier van Haarlem, de heer Ch. J. Braues, die waardevolle ad viezen had verstrekt. Natuurlijk is er nog gespoten in het park Scheybeeck. De nevels omhulden takken en stammen van hoge bomen. En menig een burgemeester en wethouders ook deed ervaring als spuitgast op. KOELKAST (cómp/.) ƒ458.- de'fll der TEL 4402 BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Ilendrika R., d. van F. H. Altena en J. M. Bekema; Wilhelmus N„ z. van C. G. Böhm en T. Pauw; Karin H., d. van B. J. van Dijk en J. M. van den Berg; Pieter J. E. H., z. van R. P. Hermans en E. W ,T. M. Berger; Menno, z. van D. J. Nonhebei en W. van der Hoek; Janine A., d. van G. Lokhorst en F. H. Schutte; Elisa beth, d. van P. P. Gelton en A. van der Zouw; Jan, z. van G. van der Werf en G. de Vries; Johannes Antonius W., z. van W. G. Rasch en P. G. van Egmond; Joannes T. J., z. van J. P. Bartels en A. C. Schuijt; Geertruida J., d. van C. Hogenstijn en G. A. van der Hoeven; Evert J., z. van A. H. Koet en G. Peperkoorn; Cornelis T., z. van J. F. Staring en B. L. van IJselmuiden; Agatha M., d. van G. C. Willems en M. J. Lammerse; Johannes A., z. van G. C. Kleijne en C. M. Kempers; Erlinde, d. van A. J. Borgart en N. Na Keng Nio; Freddy, z. van A. de Boer en M. A. Volkerink. GETROUWD: A. J. de Boet en A. Speel man; J. J. M. Sanders en M. C. Versteeg; P. A. W. Nan en C. M. Bakker; B. den Boer en J. van den Burg. OVERLEDEN: Waginem, oud 87 j., wed. van G. L. Schultz; J. Fontijn, oud 76 j., geh. met W. Ko.omen; C. A. Gaarthuis, oud 46 j., geh. met M. C. Vrouwe; D. Verheij- den, oud 64 j., geh. met M. Bakker; C. Schuren, oud 81 j., wed. van L. Kleine; A. Hooff, oud 62 j., geh. gew. met N .F. J. Flohr; W. J. de Boer, oud 69 j., geh. met A. M. Hagedorn; H. L. Scholtes, oud 84 j., geh. met J. A. M. van der Korft; C. A. M. Post, oud 48 j., echtg. van J. C. Dufn. ONDERTROUWD: C. A. Leijssius en P. H. de Fluiter; J. Zwaan en K. Zwart; H. Hoogers en A. van Zutphen: C. R. de Ruij- ter en N. Brethouwer; H. M. J. Eenkhoorn en C. Boom. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Johan Gerard Maria, z. van H. B. J. Eilers en Th. M. Krabbe; Ronaldus Titus Jozef, z. van A. Krom en J. M. Noom. ONDERTROUWD: A. J. Spek en E. Plas; J. J .de Vries en J. M. Liefting. OVERLEDEN: A. W. Hazelhoff, oud 41 j.. geh. met P. Slump, wonende te Castricüm; B. M. Boddeke, oud 74 j.. geh. met V. M. van Diepen, wonende te Castricüm. WIJZIGING IN VUILNISOPHALEN Met ijigang van maandag 11 april wordt in Heemskerk een wijziging gebracht in de tijden van ophalen van vuilnis. Op woensdag- en zaterdagmiddag worden be zocht: Hoogdorperweg, G. van Assendelft- straat (vanaf Hoogdorperweg tot Jan van Kuikweg), Jan van Kuikweg, M. van Heemskerckstraat (vanaf Jan van Kuik weg tot Rijksstraatweg), Rijksstraatweg, Kerk (vanaf Rijksstraatweg tot Marquette- laan) Oosterweg en gebied ten westen van Rijksstraatweg. Dinsdag en vrijdag: De Oosterzij; maan dag en donderdag: de rest van de ge meente. Op vrijdag 15, zaterdag 16 en maandag 18 april zal geen vuilnis worden opgehaald. EERSTE ONTMOETING In Heemskerk heeft het eerste treffen plaats gevonden tussen de twee plaatse- lke volleybalverenigingen ADO en ODIN. Laatstgenoemde won deze wedstrd met 3—2. POSTDUIVENHOÜDERS KOMEN BIJEEN De Beverwijkse postduivenhoudersver- eniging „De Reisduif" houdt donderdag 14 april in zaal Hoogewerf onder meer een bespreking voor het komende vliegseizoen. OFC—TERRASVOGELS Terrasvógels speelt zondag met het vol gend elftal tegen OFC: Boeser; Disselköter en Cardol; Van der Scheur, Van Gelder en Van Dillewijn: Otto, Bos,_ Van Maanen, Thoolen en Vader. WIJK AAN ZEE—VELSEN Voor de KNVB-beker speelt Velsen in de volgende opstelling tegen Wijk aan Zee: Kaasenbi-ood; J. v. Kaam en Boon; Span jaard, N.N. en A. v. Kaam; Wittebrood, Weber, Hoogzaad, Graman en Pelkmans. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een accountant uit Winsum (Gr.) vrij gesproken. Verdachte was ten laste ge legd dat hij onder ede de (valse) verkla ring heeft afgelegd niet met een Heem- steedse groentenhandelaar de afspraak te hebben gemaakt diens boekhouding te ver zorgen voor nog geen honderd gulden per jaar. De Heemstedenaar en zijn vrouw be weerden daarentegen dat de accountant wel dit bedrag heeft genoemd. De officier van Justitie had zes maanden gevangenis straf geëist. Een 43-jarige machinebankwerker uit Haarlem, die terecht heeft gestaan we gens diefstal van een bromfiets, werd ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Verdachte ontkende tijdens de behande ling van de zaak hardnekkig de bromfiets te hebben gestolen. Hij zei hem te hebben gekocht. Verder betwistte hij de in de ten lastelegging genoemde datum van 3 de cember. Hij zei die avond in de bioscoop te hebben gezeten. De eis luidde eveneens zes maanden gevangenisstraf. De rechtbank sprak een 22-jarige Haar lemse tuinspeciehandelaar vervolgens vrij. De man zou in de avond van 29 oktober' met. zijn zware vrachtauto op de Schoter- vveg in Haarlem plotseling linksaf zijn ge slagen, waardoor een motor met zijspan van de Haarlemse politie onder de vracht auto schoof. De beide inzittende politie mannen kregen een hersenschudding en konden negen weken hun werk niet doen. De officier van Justitie had wegens het te laat richting aangeven 150 of vijftien dagen geëist. Een Haarlemse handelsvertegenwoordi ger, die onderinvloed zijn auto zou hebben bestuurd, werd veroordeeld tot één maand gevangenisstraf en twee jaar intrekking van het rijbewijs. Op 16 december reed. verdachte des avonds in Breda in verboden richting en botste tegen een bestelauto. Ongeveer an derhalf uur later botste hij in Rotterdam tegen een stoeprand en sloeg met zijn auto om. De Haarlemmer had verklaard in België slechts twee glazen wijn te hebben gedronken. De eis luidde zes weken ge vangenisstraf en twee jaar niet rijden. De rechtbank veroordeelde een 53-jarige Haarlemse winkelier tot 50 boete of 10 dagen hechtenis. De man gaf op 19 december op de hoek Kleverlaan-Schoterweg een motorrijder geen voorrang. Bij de botsing liep de mo torrijder een hersenschudding en een dub bele beenbreuk op. De officier van Jus titie had 200 of twintig dagen geëist.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7