Koersfluctuaties aan de Beurs van Amsterdam Minder drukke maand dan febr. Philips bovenaan bij de omzetten De betekenis van het Brokopondo project Japans-Indonesische olie-overeenkomst Vlotte oplossing voor Haarlems busbedrijf Sovjet-Unie stelt conferentie voor Internationale vakbewe ging voor versnelling EEG Onveranderd resultaat Wessanen Hazemeyer hogere export SCHEEPVAARTBERICHTEN i Ontwerp regeling tot vrije vestiging in EEG De beurs ZATERDAG 9 APRIL 1960 17 DE BEURS IN MAART Voor de aandelen van de internatioale concerns en van die in de rubriek handel en industrie, is, blijkens de cijfers van het C. B. S. over de maand maart, de koerswaarde toegenomen en wel respectievelijk van (in miljoenen guldens) 18.044 tot 18.751, alsmede van 4.446 tot 4.701. Daarentegen viel een daling te con stateren voor de koerswaarde van de scheepvaart- en cle bankaandelen. Eerstge noemde verminderden van 865 tot 840, laatstgenoemde van 1.028 tot 993. De cultuurfondsen onderginge nnauwelijks enige verandering. Per saldo is het totaal van de koerswaarde in cle afgelopen maand niet onbelangrijk gestegen en wel van 25.152 tot 26.067. Hiermede is de koerswaarde weer boven die van eind januari uitgekomen. Zij blijft echter nog beneden het hoogtepunt van 1959, dat bereikt werd op de laatste beursdag van december met een koerswaarde van 26.968. Het laagtepunt voor 1959 was, zoals bekend, eind februari met 20.708. Het CBS vermeldt voor de nominale waarde der koersen van gewone aandelen aan de Amsterdamse effectenbeurs een stijging van slechts 3 miljoen tot 5.388. De gemiddelde koers heeft dienovereen komstig in maart een stijging ondergaan en wel van 467 tot 484. Dit kwam neer voor internationale concerns op een stij ging van 755 tot 784 en voor de groep handel en industrie van 273 tot 288. Uiter aard was de gemiddelde koers voor de scheepvaartaandelen en voor de bankaan delen dienovereenkomstig lager. Uit de cijfers van de Vereeniging voor den Effectenhandel blijkt, dat het in maart op de aandelenmarkt minder druk is ge weest dan in februari. De aandelenomzet, volgens de voorlopige cijfers, was (nomi naal) 70,6 miljoen gulden, terwijl in februari in aandelen werd omgezet voor een nominaal bedrag van 84,7 miljoen. Echter was de omzet in maart groter dan in maart 1959 toen slechts aandelen ver handeld werden tot een gezamenlijk nomi naal bedrag van ƒ62,7 miljoen. Dienten gevolge was de bedrijvigheid in het eerste kwartaal van 1960 aan de beurs iets gro- .ter dan in de eerste drie maanden 1959. In maart werden nieuw tot de beurs handel toegelaten aandelen ad 5,2 mil joen en obligaties ad 209,9 miljoen. Gerekend naar de nominale bedragen hadden .ie volgende 20 fondsen in maart (23 beursdagen) een gezamenlijke omzet van ƒ40,4 miljoen, terwijl de totale aan delenomzet 70,6 miljoen was. De 20 fondsen hadden dus 57,2 percent van de totale nominale aandelenwaarde. Deze 20 fondsen waren: Philips (omzet 9,2 mil joen), Unilever (5,3 miljoen), Koninklijke 4,4 miljoen), Hoogovens (ƒ3,5 miljoen), AKU I' 3,5 miljoen). In de omzetten van deze vijf fondsen zijn opgenomen de af faires van de voorbeurs, nabeurs en avond- beurs. Daarna komen op de ranglijst Robeco met een omzet van ƒ3,0 miljoen, Philips cum pref. 1,5 miljoen en Neder- Mogelijkheden voor- Nederland -In -een gisteren in Krasnapolsky- to Am sterdam gehouden bijeenkomst - van- het Departement Amsterdam van de Neder- landsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, die door mr. H. L. de Vries, gecommitteerde voor Surinaamse zaken in Den Haag werd bijgewoond, heeft ir. H. Meijer, directeur-beheerder van de Su riname Aluminium Company te Parama ribo, een lezing gehouden over „het Bro kopondo project". De'heer Meijer gaf eerst een uiteenzet ting over de bauxiet-winning in Suriname. In 1958 is Suriname wat de bauxietexport betreft voorbijgestreefd door Jamaica, waar de bauxiet gemakkelijker gewonnen kan worden en in de verte doemt ook Afri ka op met uitstekende bauxietmijnen. Vrij wel alle Surinaamse bauxiet wordt thans naar de Verenigde Staten geëxporteerd en daar tot aluminium verwerkt. Maar dank zij de door het Brokopondo project te wek ken energie zal het mogelijk zijn in een bij Paranam té bouwen fabriek, die in 1965 gereed moet zijn, jaarlijks 55000 ton alu minium in Suriname zelf te produceren. Voor de verre toekomst de heei Meijer noemde als streefdatum 1977 staat ook nog een aluinaardefabriek in Suriname op het programma. „Thans voert Suriname alleen bauxiet uit. Na'1965 zal 'er uitvoer zijn van bauxiet en aluminium en na 1977 uitvoer van bauxiet, aluminium en aluinaarde". In dit verband sprak de heer Meijer de hoop uit, dat de Surinaamse aluminium via Neder land op de Europese markt gebracht zal kunnen' worden. „Hier liggen' de kansen voor een grote aluminiumindustrie in Ne derland," aldus spreker, die er op wees, dat de toepassing van aluminium nog in het allereerste begin is. „Elk jaar worden nieuwe toepassingen gevonden." Uitvoerig sprak ir. Meijer vervolgens over het Brokopondo project zelf, waarin 100.000.000 Amerikaanse dollars geïnves teerd worden. Ir. Meijer wees in verband met dit project op enkele economische voordelen voor Suriname, te weten de te werkstelling (reeds nu werken er 1400 ar beiders) en daarnaast de openlegging van het binnenland. Na het gereedkomen van het project in 1965 zal voor Suriname zelf 80.000.000 kwu. stroom vrijkomen. Ten slotte wendde spreker zich tot de leden van de Maatschappij met de volgende woor den: „Ik heb de indruk, dat het Nederland op dit moment bijzonder goed gaat. Denkt u echter ook aan de toekomst en vergeet in uw investeringen Zuid-Amerika en voor al Suriname niet." Te Djakarta is donderdag de Japans- Indonesische overeenkomst inzake de ont wikkeling van de olielagen van Noord- Sumatra ondertekend. Met een Japans krediet van bijna 200 miljoen gulden, als mede met hulp van Japanse deskundigen, zal de „Permina", de Indonesische rege- ririgsonderneming voor de Sumatraanse oliewinning, in een periode van tien jaar de olielagen, die thans ongeveer 800.000 ton per jaar opleveren, gaan ontwikkelen tot een jaarproduktie van 28.500.000 ton. De „Permina" zal 40 percent van de ge wonnen aardolie afstaan aan de Japanse maatschappij „Kobayashji Group", die speciaal voor het ontwikkelingsproject ge sticht is. De financiën komen van de Ja panse in- en uitvoerbank (70 percent) en een aantal stadsbanken in Japan (30 percent). landse Overzee Bank 1,2 miljoen. Alle overige fondsen hadden nominale omzet ten lager dan 1 miljoen gulden en wel in deze volgorde: Scheepvaart Unie, Ver. Bezit, Interunie, H.A.L., Müller, Deli, KLM, Ketjen, KNSM, HVA, Van Gelder en Amsterdamsche Bank. Volgens de effectieve bedragen was de ranglijst als volgt: Ook hier staat Philips bovenaan met een effectieve omzet van 73,9 miljoen, gevolgd door Unilever 39,8 miljoen, Koninklijke 33,8 miljoen, Hoogovens 25,1 miljoen, AKU 15,9 mil joen. In deze vijf fondsen zitten wederom de omzetten van voorbeurs, nabeurs en avondbeurs. Dan volgt Robeco met ƒ12,5 miljoen. De overige fondsen van de rang lijst hebben omzetten beneden ƒ10 miljoen en wel in deze volgorde: Philips cum pref., Interunie, Müller, Ketjen, Ver. Bezit, Zout- industrie, Nederlandse Overzeebank, Ne derlandse Kabel, Amsterdamsche Bank, Dordtsche Petroleum, Unitas, Scheepvaart Unie, Van Gelder en Heineken. II o o ^ovens-vervoer probleem (Van onze Haagse redacteur) De bekende Haarlemse autobusonderne mer A. L. van Eerde (Trio-tours) heeft donderdag opgewekt het gebouw van de Raad van State vei-laten. Tot een behan deling van het door hem ingestelde be roep tegen de weigering van de Commissie Vergunningen Personenvervoer zijn con cessie voor het vervoer van Hoogovens- pex'sonëel naar en van de Zaanstreek te verlengen was het niet eens gekomen. Dat kwam omdat de voorzitter van de betrokken Kamer van de Raad, staatsraad M. A. Rcinalda, van de gebruikelijke gang van zaken afweek en het eerst het woord vexdeende aan de gemachtigde van de Com missie Vexwoervergunningen, mejuffrouw A. Sas, die verklaarde, dat, indien dat col lege had beschikt over de gegevens welke thans door de directeur-generaal van het verkeer aan het dossier zijn toegevoegd, de vex-gunning zeker niet geweigex-d zou zijn. Die gegevens betroffen onder meer de tijd welke de Hoogovens-ai'beiders op zon- dagmoi'gen op de trein zouden moeten .yvaehten,- de omstandigheid dat weekkaar ten bij de spoorwegen niét op zondag gel dig- zijn en het feit, dat de ax-beidei's' el kaar in ochtend-, middag- en nachtploe gen afwisselen, waardoor het wèl toestaaxx van een vergunning voor de ochtend-, maar niet voor de nacht- en middagploe- gen vrijwel onuitvoerbaar zou zijn. De vertegenwoordigers van de Hoog ovens toonden zich over deze „chainnante verklaring" van de Commissie eveneens voldaan, want de handhaving van de be schikking zou het verlies van hondei'd man personeel hebben betekend. Europese handel In Genève is vrijdag bekendgemaakt, dat de Sovjet-Unie voorgesteld heeft in de zeer nabije toekomst een conferentie van ministers van Handel van alle Europese landen te houden. Op deze conferentie zouden maatregelen ter sprake moeten komen om de uitbreiding van de buiten landse handel te bevorderen op een zich over geheel Europa uitstrekkende basis. Het voorstel was vervat in een memo randum, dat door de regering der Sovjet- Unie gezonden is aan de economische commissie voor Europa van de Verenigde Naties. Hierin werd verzocht het voorstel in de op 20 april te beginnen vei-gadering van de economische commissie te bespre ken. De Russische regering verzocht voorts de mogelijkheden te bestuderen voor het gezamenlijk voorbereiden en ten uitvoer brengen van industriële px-ojecten door Europese landen, zoals bij voorbeeld grote waterkrachtcentrales, terwijl ook de sa- menwei-king bij het uitwisselen van de re sultaten van wetenschappelijke en techni sche proefnemingen in studie moest wor den genomen. Wederzijds zouden voor een periode van twee of drie jaar deskundigen en in opleiding zijnde personen kunnen woi-den uitgewisseld. In het memorandum wox-dt voorts ver zocht de gevolgen van een ontwapening te bestuderen en met name de gevolgen van ontwapening voor de ontwikkeling van de inter-Europese en wereldhandel, het hel pen van onderontwikkelde landen door het toewijzen van middelen, die als gevolg van de ontwapening vrij zouden kunnen komen en de uitwerking van de ontwapening op de levensstandaard van de Europese vol ken. Deze week is te Bi'ussel een ronde-ta felconferentie gehouden over de plannen tot versnelling van de gemeenschappelijke markt. Daaraan werd deelgenomen door vertegenwoordigers van het Internatio naal Vei'bond van Christelijke Vakvereni- gingen en door de leden van de Europese Executieve Commissie. In het communiqué, dat na afloop van de bijeenkomst wex-d gepubliceerd, wordt gezegd dat de besprekingen aan het licht brachten, dat de vakverenigingsleiders het met het beginsel der versnelling eens zijn. Zij hebben echter verzocht meer re kening te houden met de sociale vraag- stukken en bovendien de wens uitgespro ken, dat de economische unie en de ver laging van de douanerechten en vermin dering der contingenten gelijktijdig zullen vorderen. Grofsmederij lager div. De n.v. Koninklijke Nedex-landsche Grof smederij stelt voor een dividend van 6% over 1959 uit te keren ,over 1958 werd 8 per cent dividend uitgekeerd). Kon. Zout 15 (12 De' n.v. "Kottihklijke "Nederlan'dsche' Zöütin- dustrie stelt voor het dividend over 1959 te bepalen op 15 (Over 1958 werd 12 divi dend uitgekeerd). Alex Adam 12 (8 De n.v. Kon. Delftsche Leex-looierij en Drijfriemenfabriek v/h Alex Adam zal aan aandeelhoudex-s voorstellen het dividend over 1959 te bepalen op 12 percent (vox-ig jaar 8 percent). De saldi exploitatierekeningen en op brengst deelnemingen van Wesanen's Koninklijke Fabrieken n.v. te Wormer- veer beliepen blijkens het verslag in 1959 10.562.898.— (ƒ10.486.025Na afschrij ving op ondermeer vaste goederen van een bedrag van ƒ3.206.667.— 3.156.675.—), voorziening voor vennootschapsbelasting ad 2.939.971.— 3.155.380.—), reserverin gen van ƒ2.515.562.— (ƒ2.948.350.—) res teert een saldo winst van 3.500.000 3.493.350). Voorgesteld wordt zoals bekend een dividend van tien percent op de oude en van 2,5 percent op de nieuwe aandelen. Over 1958 werd op de oude aandelen acht percent uitgekeerd. De omzetten vertoon den in 1959 weer enige stijging. De voor raden per balansdatum namen aanzien lijk toe die ten dele werden veroox-zaakt door omstandigheden, die door de directie voor duurzaam worden gehouden. De investeringen bleven met 3.1 mil joen beneden het in 1958 bestede bedrag. Hoger dividend bonus Twentsche Kabel De n.v. Twentsche Kabelfabriek te Haaksbergen stelt voor om over het boek jaar 1959 een slotdividend van vijftien percent uit te keren. In februari werd een intex-imdividend gedeclareerd van zes per cent (over 1958 werd vijftien percent divi dend uitgekeerd). Voorts zal aan de algemene vergadering worden voorgesteld uit de bestaande reserves een uitkering van 25 percent te doen in de vorm van nieuwe aandelen, ten volle delende in de resultaten over het boekjaar 1960. Ballast Mij. 15 (onv.) De n.v. Amsterdamsche Ballast Maat schappij hebben besloten aan de op 4 mei a.s. te houden jaarlijkse algemene vergade ring voor te stellen het dividend over 1959 vast te stellen op onveranderd vijftien per cent in contanten. De opleving der bedrijvigheid in de eer ste maanden van 1959 zette zich in de loop van het jaar voort zodat alle afdelingen van de n.v. Fabriek van Electrische Appa raten v/h F. F. Hazemeyer en Co in Henge lo 1959 behoorlijk van werk voorzien wa ren. In sommfge afdelingen moest weer worden overgegaan tot het werken in ploegen. De afleveringen zijn met bijna 9 percent gestegen. Het saldo exploitatie rekening was 3.875.966 3.843.788). Na afschrijvingen en vennootschapbelasting bedraagt het saldo winst f 1.039.561 1.047.705). Voorgesteld wordt, zoals be kend, een onveranderd dividend van 12 percent, plus een bonus van 25 percent in aandelen uit de dividendreserve. Gemeensch. Eigendom De n.v. Gemeenschappelijk Eigendom te 's-Gravenhage heeft de brutowinst over dat boekjaar, inclusief die van de dochter- maatschappijen-nieuwbouw 1.818.201 be dragen (v.j. 1,590.599). Na afschrijving •van .465.948 (y.j. 519.999) erx reservering voor diverse doeleinden en belastingen van 600.930 (v.j. 319.277) resteex-t als netto winst 'n onverandex-d bedrag van f 751.322. Zoals reeds eerder werd gemeld wordt voorgesteld hieruit een onveranderd divi dend van 6 percent op de preferente winst- delende aandelen en een eveneens onver anderd dividend van 13 percent op de ge wone aandelen uit te keren, en 75 132 aan het statutair reservefonds toe te voe gen. Aalsdijk 8 v. Suez n. Halifax. Abbedijk 9 te Antwerpen v. Ratterdam. Abbekerk 8 te Djibouti. Adonis 9 te Georgetown verwacht. Alamak 8 v. Rotterdam n. Le Havre. Alhena 8 269 m. z.z.w. Ouessant n. Antwerpen. Alkaid 8 158 m. n. Pt. Sudan n. Khor Al Mufatta. Alpherat 9 te Buenos Aires. Amerskerk 9 te Antwerpen. Ammon 8 te Aux Cayes n. Curagao. Ampenan 9 te Halifax verwacht. Amstellaan 9 te Karachi verwacht. Amstelland 9 te Buenos Aires. Andijk 8 450 m. n.o. Bermuda n. Le Havre. Argos 9 te Famagusta. Arnedijk 8 voor anker Weser n. Bremen. Asmidiske 8 360 m. n.w. Flores n. Rotterdam Asterope 8 640 m. w.n.w. Azoren n. Arnsterdam. Astrid Naess 8 35 m. z.w. Aruba n. New York. Averdijk 8 v. Bremen n. Duinkerken. Bali 9 te Djeddah. Banda 8 v. New Orleans n. Philadelphia. Bantam 8 te Hollandia. Bawean 8 190 m. w. Sabang n. Colombo. Bengalen 9 te Suriago. Bmtang 8 te Khorramshahr. Bonita 8 v. Laceiba n. Charleston. Breda 8 400 m. w.z.w. Landsend n. Willemstad. Pussum 8 720 m. o.z.o. Bermuda n. Bahia Amuay. Caltex Arnhem 8 9 m. z.w. K. Da Gata n. P. Said. Caltex Delft 8 20 m. z.z.o. Jabalattair n. Bahrein. Calt. Delfzijl 8 110 m. n. D. Helder n. Noresundby. Caltex Leiden 8 dw. Bizerta n. Brunsbüttel. Calt. Nederland 8 300 m. n.w. Mlnicoy n. Abadan. Calt. Pernis 8 75 m. z.o. Kuria Muria n. Mombasa. Caltex Rotterd. 8 220 m. n.w. Perim n. Whitegate. Calt. The Hague 8 280 m. z.z.w. Calcutta (best.) Caltex Utrecht 8 70 m. n.n.o. Dover n. Bahrein. Camitia 8 350 m. n.w. Kp. Finisterre n. Curasao, Castor 8 v. Rotterdam n. Tripoli. Celebes 8 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Congokust 8 te Matadi. Cradle of Liberty 8 te Philadelphia. Crania 8 460 m. n.o. Azoren h. Curasao. Dslerdijk 8 300 m. n.o. Azoren n. Londen. Daphnis 9 te La Guaira. Delft 8 680 m. z.w. Flores n. Rotetrdam. Diemerdijk 9 te Tacoma. Diogenes 8 v. Arica n. Antofagasta. Dongedijk pas. 8 Mont Serrat. eil. n. Londen. Duivendrecht 8 vr Gdansk n. Port Arthur. Eenhoorn 8 v. Antwerpen n. Wismar. Esso Nederland pass. 8 Bizerta n'. Fawley. Forest Hill 8 in Suezkanaal n. Port Said. Fravizo 8 90 m. z.w. Finisterre n. Liverpool. Friesland KRL 8 te L. Marques verw. v. Durban. Gabonkust 8 te Amsterdam. Giessenkerk 8 v. Penang n. Port Swettcnham. C.raveland 9 te Paranagua. Guineekust 8 te Abidjan. Hathor 8 te Eleusis. Hector 8 150 m. n.o. Malta n. Malta. Hera 8 150 m. z.w. Landsend n. Bremen. Hersilia 8 v. Curasao n. Paramaribo. Holendrecht 8 900 m. o.n.o. Bermuda n. Baltimore. Hydra 8 v. Kopenhagen n. Antwerpen. Iberia 8 40 m. o. Wight n. Setubal. Ivoorkust 8 te Antwerpen. Japara 8 dw. Scheveningen n. Antwerpen. Jason 10 te Maracaibo. Joseph Frering pass. 8 Finisterer n. IJmuiden. Kaap Hoorn 8 v. St. Vincent n. Port Harcourt. Kabylia 8 v. Cabimas n. Rouaan. Karachi 9 te Balik Papan. Karakorum 8 te Ilo Ilo. Karossa 8 te Servei v. Sarmi. Karsik 8 v. Saigon n. Bangkok. Keizers waard 9 te Curasao. Kellia pass. 8 Montevideo n. Curasao. Kenna 8 te Fawley. Kerkedijk 8 v. New York n. Antwerpen. Korendijk 8 675 m. n. Flores Az. n. New York. Korenia 8 v. Punta Cardon n. Port Reading. Larenberg 8 te Bremen. Lekkerkerk 8 v. Suez n. Aden. Leuvekerk 9 te Akaba verwacht. Loosdrecht 8 40 m. z.o. Jask n. Marmagoa. Maasdam 9 te Le Havre. Mariekerk 9 te Cochin. Markab 8 v. Rotterdam n. Casablanca. Maron 8 v. Curasao n. Oranjestad. Maureen 8 285 m. w.z.w. Horta n. Pensacola. Memnon 8 v. New York n. Curasao. Merwede 8 260 m. z.w. Las Palmas n. Freetown. Merwelloyd 9 te Penang. Mohamed Reza Shah 8 210 m. w.n.w. Freetown naar Landsend. Montferland 9 te Ilheus. Munttoren 8 300 m. z. Santos n. Curasao. Musilloyd 9 te Savannah. Naess Commander 8 30 m. n.w. Bone n. Fawley Nanusa 8 voor anker Weser n. Bremen. Neder-Weser 8 10 m. z.w. Spartivento n. Beyrouth. Nestor 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Notos 8 te Amsterdam n. Rotterdam. Nijkerk 8 te Shanghai. Oranje Nassau 8 v. Southampton n. Bridgetown. Oranjestad 9 te Fort de France verwacht. Ouwerkerlt 9 te Le Havftg.^,, - ,n Pendrecht 8 dw. Wight h. Bremen. Peperkust 7 75 m. z..z.w. Ouessant n. Freetown. Philine 8 80 tri. o. Gibraltar n. Mena. Philippia 8 70 m. n. Port Sudan ti. Mena. Prins der Nederlanden 9 v. Cartagena n. Aruba, Pr. Fred. Will. 8 160 m. z.w. Glasgow n. Montreal, Prins Willem III pass. 8 Lissabon n. Valencia. Provenierssingel 10 te Venetië verwacht. Purmerend 8 10 m. n. Ras Al Hadd n. Aden. Pygmalion 7 te Amsterdam v. Dordrecht. Raki 8 v. Djeddah n. Djibouti. Randfontein 8 v. East-London n. Port Elisabeth. Rempang 8 v. Bremen n. Hamburg. Ridderkerk pass. 8 Lissabon n. Rotterdam. Riouw 9 te Fremantle. Roepat 8 v. Artificial eil. n. Tripoli. Soloum 8 20 m. n.w. Finisterre n. Rouen. ACTIEVE AANDELEN A.K.U Bergh Jurg Van Berkel Calvé Delft Deli Mij Fokker Ford Van Gelder Hoogovens Müller N.B Ned. Kabelfabriek Philips Philips Pref Unilever Wilton Fijenoord Billiton le Billiton 2e Dordts. Petr Dordts. Petr. 7% Pr. Kon. Petr. 1 a I 20 Kon. Petr. 5 20 Kon. Petr. 50 a f 20. Moeara E Moeara E. 1 Wb Moeara 4 Wb H.A.L Tava-China Pak K.L.M K.N.S.M. N.B Kon. Paketv Stv. Nederland Niev. Goudr v. Ommeren Rotterd. Lloyd Scheepv. Unie OBLIGATIES Nederland 1059 4%.. Nederland 1050 414., Staffell. 1947 3/-3.. investeringcertif. 3.. Tnvest.cert. 1062-64 3 B.N.G. Won.b. '57 6 B.N.G. W.b. '58/59 4V2 Z.-Holl. 1956 4/.... B.N.G. 1058 5/ B.N.G. W.b. '52 4 B.N.G. rentesp. 1952 A.K.U. 1944 3Vi Alb. Heijn w.obl. 55 4 Coöp. melkc. 1951 4 Phil. 250-1000 '51 4 PEGEM 1-2 1957 6 Convert, obligaties Billiton 5 Boeke Huidek. 4)4 Borsumij 354 Ketjen 4 Utermöhlen 4 Ver. Mach. 1000 5 Slót 1/4 Gisteren 468 494 282)4 282 300 g.b. 302 b. 712)4 755 f 180.— 180.70 358 g.l. '360 409 409 X gb. 248 260 gb. 597 664 420 g.b. 450 gb. 440 g.b. 447 825gl.exd 867 28714 exd 270 758 797 gl. 210 211 431 445 gl. 347 355 727 728 gl. 726 "X 727% f 158 f 157.50 f 157.80 f 155.80 157 gl. 155.70 1322 (2111.50 2138 1997.50 2030 141)4 141 152 149 f 107.— 113.90 17124 178 136 135 169 166 139/ 136/ 250 255 15.6 148% 146 147/ gb. ino%„ 100)4 98 98% gb. 93 gl. 93"t„ gl. 97Vi« 97% 9714 97"/,gl 108/ 109 gb. 98/ 103)4 103% 9574 95% 165)4 166/ b. 98 98 119 119% 99 b. 99 b. 94% 94/ 108'/.,. 109 141)4 144 104 80 82 - Premieleningen A'm (c en a) '33 100 3 id. Pr.obl. '51 id. 214 id. 1956-3 id. 2% R'dam 1957 id. 2 Z.-Holl. 1957 id. 2% AANDELEN Beleggingsmijen H.B.B. bel. d. 1/1 pb. Wereldenergie Interunie 50 Robeco (50 Unitas 50 Ver. Bez. v. 1894 f 50 Can. Gen. Fund. c.v. Chem. Fund. c.v. Mass. Inv. Tr. c.v. Tel. Elec. Fd. c.v. Bank-, krediet- en verzekeringswezen Amst. Bank H.B.U. c.v Ned. Midd.st.b Ned. Overzee B R'damsche B Slavenb. B Twents. B. 5-1000 c.v. CULTURES Cult. Bank Amst. Rubber H.V.A Senembah Besoeki fab Javasche cult Ngombezi cult N.I.S.U Vorstenl. 250500 Handel en industrie A.I.M.E Alb. Heijn Alg. Norit - Alkmaar Mach. Amstelbr Amst. Ballast - Amst. Droogd A.N.I.E.M. N.B. Becht Dyser Beeren Trie Bergh. papier B Blijdenst. 1000 Bols Likeur Borsumij 1000 Breda Mach- Brocades Bronswerk B Btihrmann Pap Bijenkorf Centr. Suiker Cobra Curag. H. Mij Demka Dikkers Co Slot 1/4 Gisteren Slot 1/4 Gisteren 79/ 101 1. 107/ 108/ 85)4 84 207/ 214/ 91/ 92% 171/ 176 98 99% 93/ 141/ 140 92/ 480 497 146 148/ Fittingfabr 113 113/ Gerofabriek N.B. 1697 1720 410 1. 410 394 397 301 312 Grofsmederij 175 1601. 187 193 Güntzel en Sch 169 170 208.50 214.— 279 292' 12 482 500 Havenwerken 182 178/ ƒ113.50 116.50 Hazemeijer 455/ 458 13% 13/ Heem, v. d 226 226 11/ 11 Heemaf 350/ 355 127/i„ 127/in Heineken 500 515/ 8/ 8%o 180/ 183 T-Ievbr.-Zéland 235 237/ Hoek Mach 460 494 Holl. Kattenb 113 104/ 320/ 333/ Holl. Beton 308 218/ 218 Holl. Constr 465 470 165 168 239 243 b. 154 155 228/ 226 274 274'/- 409 434'/. 173 167/ Tnternatio 155 161 264 264 220 ■Tongenee! 254 1. Kemo Cors 498 495 38/ 38% gb. Ketjen K. Zw 432 451 113 112/ gb. 187 165 gl. 166 gl. 286 292 550 543 ">60/ 263 TC. N. Papier 266 280 75 i. K N Zout 695 695 26/ 28 Koudiis 302/ 201/ 195 199/ Kromhout Mot 181/ 176'/. 300 5% 5% Leeuw Papier 257/ Lett. Amst 365 1. 380 Lindeteves 133/ 136 258 252 i- 111 370 1. L. Gel Delft 248 252'/s 680 705 Maxw Land 545 198 202 Meel. Ned. Bak 340 341 199 200 370 369' /- Naard. Ch. F 318 322 330 330'/. Ned. Aann 390 1. 392 59 59 171/ 208/ 208% N. Scheepsb 172 171 113/ 115% Nolle. Van 156 155 265/ 272 134)4 137 150 1. 150 1. Nijverd.-ten Cate 352/ 348/ 517 524 Oranjeb 362 58/ 63 Overz. Gas N.B 263 269' 271/ 271 Pap. Geld 515 1. 518 b. 315 320 Pont Houth 233 234 162/ 162 171 447 430 1. 429% 615 632 295/ 291 Rouppe v. d. Voort. 124 126 236/ 248 164 165 137/ M3/ 343/ Schelde N.B 253 259 Schokbeton A.B Scholt. Aard Schuttersveld Sikk. Lak A.B Sir..on de Wit Smit Transf Smuld. Mach Spaarnest. 5-1000 Spanjaard Stokvis 500-1000 St.spinn. Tw I.B. Marijnen Thorn. Drijver Thorn. Mf 500 Thorn. Hav Tw. Kabel Tw. O. H Unil. 1000 cert. 7 c.pr. Unil. 1000 6 c.pr Unil. 100' aO 4% c.pr. Union Rijw Utermöhlen Utr. A^halt Veen. Spinn Ver. Zwolsman Ver. Blik Ver. Mach Ver. Touw Victoria Bisc Vihamij Vliss. Katoen Vredest. Rubb Vromen Pap Walvisehvaart Wernink's Bn Wessaner Wit's Textiel Wyers' Ind Zaalberg Z.-Holl Bier Zwanenburg- Org. Ver. Staten Am. ENKA Am. Motors Am. Sum. Tob Am. T&T. 5-10 $100 Anaconda Atch. Top Bethl. Steel Cities Serv. 10 a 10 Curt. Wright Du Pont Nem. 10 $5 Gen. Electr Gen. Motors Kenne. Copp N.Y. Centr. Railr. Norf. West. Railw. Proct. Gamble Repub. St Shell Oil St. Oil N. J Texas Inst. U.S. Steel Canada Can. Pac. Railw Int. Nickel Slot 1/4 142)4 250 596 247 270 112)4 120)4 220 166 175 662 29f 180)4 433 58 147% 127 89 !4 224 275 480 b. 147)4 275 211)4 287 192 1. 488 377 295 114)4 157 264)4 184 310 118 550 257/ir 26 25/ 27% 88/ 90 52 53/ 23/ 46/ 47 44 43% 21% 21/ 222 exd. 224 88% 93% 44/ 47% 79 80 61/ 64 V, 69 71% 43/ 44/ 189 201/ 83/ 80 24% 104)4 Gisteren 136 610 248 628 255 272 112 450 123 226 168 666 290 173 435 b. 60% 14794 12794 89 224 259 273 4 500 140% 281'/ 214 199 151% 483 388 300 113 160 267 174 319 1191. 593 105)4 Sarpedon 8 te Bremen n. Antwerpen. Scherpendrecht 9 te Tuapse. Schie 8 v. Ormilia n. Kaiivia. Schielloyd 8 v. Balik Papan n. Semarang. Silindoeng 9 te Hollandia. Skadi 8 70 m. o.z.o. St. Vincent n. Ayr. Sloterdijk 8 360 m. n. Azoren n. Antwerpen. Solon 9 v. New York n. Port of Spain, Stad Alkmaar pass. 8 Finisterre n. Dakar. Stad Amsterd. 8 65 m. n.o. East-Lond. n. Fr'town. Stad Arnhem 8 45 m. n.n.o. Ouessant n. Ceuta. Stad Dordrecht pass. 8 Kp. St. Vincent n. R'dam. Stad Gouda 8 160 m. z.z.w. Las Palmas n. Pepel. Stad Leiden 8 30 m. w.n.w. Lisabon n. Rotterdam. Stad Maassluis pass. 8 Ouessant n. IJmuiden. Staa Rotterdam 8 60 m. z.o. Barcelona n. Genua. Stad Schiedam 8 128 m. n.w. Trondheim n. Gent. Stad Utrecht 8 200 m. n. Flores n. Vlaardingen. Stanvac Adventure 8 160 m. z.z.o. Bangkok naar Stan vac Riau 8 v. Sungeigerong n. Pt. Swettenh. Sungeigerong. Stanvac Benakat 8 v. Tj. Uban n. Sungeigerong. Stanvac Lirik 8 v. Djakarta n. Sungeigerong. Stanvac Sumba 9 te Buatan. Stentor 7 te Hemburg n. Bremen. Steven 3 25 m. z.o. Wight v. Londen. Straat Torres 8 ten anker rede Accra. Sumatra 8 200 m. n.o. Horta n. Marseille. Sunetta 8 v. Auckland n. Curacao. Tahama 8 600 m. w. Azoren n. Finnart. Tara 8 v. Buenos Aires n. Santos. Taria 8 220 m. w. Pulauweh n. Singapore. Telamon 8 420 m. w.z.w. Fayal n. Aruba. Themis pass. 9 Kp. San Antonio n. La Guaira. Tiba 8 275 m. n.v/. Dakar n. Rio de Janeiro. Tjibodas 9 te East-London. Tjibantjet 9 te Manilla. Tjikampek 8 v. Port Swettenham n. Penang. Tjipondok 8 te Tanga. Tweelingen 8 120 m, n. Droutheim n. Rotterdam. Van Heemskerk 8 550 m. n.o. "Mauritius n. Durban. Van Neck 8 te Penang. Van Waerwijck 7 v. Hongkong n. Shanghai. Vasum 8 560 m. z.o. Kp. Race n. Portland. Vlieland 8 150 m. n.n.w. Perim n. Engeland. Waikelo 8 v. Ummsaid n. Dax eiland. Willemstad 8 350 m. n.o. Azoren n. Tripoli. IJssel pass. 8 Gibraltar n. Tripolis. Zeeland 8 v. Napels n. Genua. KLEINE VAART Admiralengracht 8 Casquets gepas. n. Goole. Appingedam 6 v. Leixous n. Antwerpen. Areas 8 v. Amsterdam n. Lissabon. Atlas 7 v Valencia n. Malaga. Draco 7 te Rotterdam n. Tanger. Elsa 8 10 m. z. Wandelaar n. Rotterdam. Flevo 6 v. Venetië n. Split. Julia Mary 7 te Scarweather n. Manchester. Kaap Falga 6 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Kaap St. Vincent 7 v. Norrköping te Zaandam. Leliegracht 8 dw. Borkumrif n. Amsterdam. Looiersgracht pass. 8 Tersch.bank n. Amsterdam. Phidias 7 v. Venetië n. Triest. Thaletas 7 te Lissabon n. Amsterdam. Twee Gebroeders 8 15 m. n. Finisterre n. Antw. SLEEPVAART Barentsz Zee 7 140 m. z.w. Brest n. Conakry. Blankenburg 7 50 m. z.w. K. Matapan n. Marseille. Clyde 6 te Port of Spain (Trinidad). Elbe 7 40 m. z.w. Cadiz n. Calcutta. Hudson 8 te Gibraltar n. Perzische Golf. Loire 7 240 m. w. St. Vincent n. Monrovia. Noordzee 7 te Curasao v. Maracaibo. Oceaan 7 550 m. z.z.w. Azoren n. Houston. Oostzee 6 v. Moji n. Bombay. Rode Zee 6 te Port Said n. Perzische Golf. Tasmanzee 8 v. Rouaan n. Lomee. Thames 7 240 m. n.n.o. Cristobal n. Hongkong. Witte Zee 7 v. Santos n, Rio de Janeiro. Zwarte Zee 7 te Leith. In Brussël is bekend gemaakt dat voor stellen tot vrije vestiging binnen de Euro pese Gemeenschap tegen het einde van de overgangsperiode door de Executieve Com missie zijn voorgelegd aan de Raad van Ministers. De vrijdom van vestiging zou worden ge garandeerd aan alle ondernemingen of particulieren uit elk der landen van de gemeenschap. De voorstellen behelzen een algemeen programma voor afschaffing van alle restricties op vrijdom van vestiging zoals die op het ogenblik binnende "ge meenschap van kracht zijn. Het einde van dé overgangsperiode" is voorzien tegen 31 december 1969, indien intussen door de le- den-staten geen overeenkomst is tot stand gekomen ter versnelling. Gist- en Spiritusfabriek 10 dividend (9 De n.v. Koninklijke Nederlandsche Gist en Spiritusfabriek te Delft stelt voor over het boekjaar een dividend uit te keren van 10 (vorig jaar 9) percent. De vergade ring is op 29 april. AKU's cn Hoogovens hoger, overige internationals lager In een zeer kalme markt ondergingen gisteren de internationale waai-den bij de opening een vrij gevoelige koersreactie. K.L.M. kreeg een lagere adviesprijs. Hoog ovens openden 10 punten lager op 651. Ge durende het verdere beursverloop trok de beurs aan, op het gepubliceerde jaarver slag, tot 664. Scheepvaartwaarden kalm met koersverliezen van 1 tot 2 punten. Certificaten Deli waren lager, doch tegen het slot kon ook hier de koers aantrekken waai-door het koersverlies niet onbelang rijk werd gex-educeerd. Staatsfondsen eer- der iets gemakkelijker bij geringe omzet ten. Claims Nieuwe Rotterdamse Courant wei'den voor de laatste verhandeling op 12,50 geadviseerd en die van de Amstel Bi-ouwerij op 1400. Voor de introductie van enkel- en tienvoudige participatie- bewijzen „Universal Fund" bestond ter beurze een zeer behoorlijke belangstelling. De prijs per enkelvoudig participatiebe- wijs werd vastgesteld op f 90,81. Aandelen Nedex-landse Grofsmederij werden 15 pun ten lager op 160 aangeboden. Prolongatie 3% percent. Boeke Huidekoper kwam van 158 op 160, Boom Ruygrok van 166 op 165y2, Spaarnestad van 455 op 450. VERHANDELDE FONDSEN. 7 april 8 april Totaal 444 444 Hoger 244 (54.9%) 179 (40.3%) Lager •elijk 92 (20.7%) 147 (33.1%) 108(24.4%) 118(26.6%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN. Slot A.K.U493—499 g.l. 497 Kon. Olie155.50—156.50 155.50 Philips 863—868 868 Unilever 793—795 g.l. 795 Nieuwe H'ovens 644 g.b.649 g.l 647 New York: onregelmatig Het koei'sverloop op de gisteren over wegend rustige beui's van New York was onregelmatig. Overigens kwamen de koers stijgingen niet tot uitdrukking in het ge middelde. De stijging die vier dagen heeft aange houden is tot staan gekomen, maar men verwacht, aan de hand van de gunstige kwartaalberichten, dat de gunstige tendens maandag zal aanhouden. Staalwaarden profiteerden niet van de late koopgolf. Autofondsen waren willig, voornamelijk ten gevolge van bex-ichten over beperking van de produkite. In totaal werden 2.820.000 aandelen verhandeld. Van de 1.191 ver handelde waarden sloten 443 hoger en 518 lager dan de voorgaande dag. Het industriegemiddelde kwam van 19,03 op 628,10, dat van spoorwegen van 144,91 op 144,96 en dat van openbare nuts bedrijven van 89,18 op 89,12. (UPI)

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 17