f <~Praatótoel j C w Oberlander keert niet op zijn departement terug DE ACHTERHOEK Stemrecht voor negers in het zuiden der V.S. aan de wetenschap Kabinet-Tambroni meteen na aanvaarding in crisis beland Compromis voorgesteld tussen de drie- en twaalfmijlszone Dit jaar een bemande raketvlucht verwacht Verouderde wapens voor kleine NAVO-landen? GER0-ZILDURA fe, V ZATERDAG 9 APRIL 1960 3 Hij is echter verzekerd van ministerieel pensioen (Van onze correspondent in Bonn) Professor Oberlander, de Westduitse mi nister van Vluchtelingenzaken, gaf er gis termiddag de brui aan: hij keerde voor de verdediging van de begroting van zijn ministerie niet meer terug in de Bondsdag te Bonn. waarvoor hij 's morgens nog een discussie had meegemaakt over een bepaald aspect van zijn nazi-verleden. Het eigenaardige van de gang van za ken was dat de regeringspartij, de C.D.U./ C.S.U., waarvan Oberlander lid is. het me rendeel van de mededelingen over Ober landers terugtreden aan de socialistische oppositie overliet. De S.P.D. maakte na een fractiebespreking met de C.D.U. het eerst bekend dat bondskanselier Adenauer minister Oberlander toestemming had ver leend „reeds nu zijn jaarverlof aan te vangen". En verder dat de C.D.U./C.S.U. had toegezegd dat Oberlander niet meer op zijn ministerie zou terugkeren en voor 5 mei zijn ontslag zal hebben ingediend. De Christen-Democratische Unie heeft verklaard dat aan de met socialisten be reikte overeenstemming over uitstel van het begrotingsdebat „een vrijwillige beslis sing van Oberlander" was voorafgegaan. De socialisten waren van het besluit in vertrouwen op de hoogte gebracht, doch zij hebben dit vertrouwen beschaamd,al dus een communiqué. De sociaal-democra tische fractie heelt laten weten dat zij zich het recht voorbehoudt opnieuw de vor ming van een parlementaire commissie van onderzoek te eisen ingeval de belof te van aftreden van de minister niet wordt gehouden. Op 5 mei zal nu te Bonn in de Bonds dag het. begrotingsdebatje over Oberlanders ministerie plaatshebben zonder Ober lander. Dit debat moest gistermiddag wor den gehouden, maar de minister nam zijn plaats op de x-egeringsbanken tussen zijn collega's niet meer in. Zijn laatste minis teriële daad in het parlement was de be antwoording van een vraag over zijn be wering m het officiële handboek van de Bondsdag, dat hij eens door de nazi's ter dood zou zijn veroordeeld. Oberlander nam hier van niets terug, hoewel zijn ant woord niet te controleren is: hij zei dat een hoge SS-er hem op 10 november 1943 te Praag had meegedeeld dat de SS-chef Himmler hem ter dood had veroordeeld. Op 8 januari 1944 vertelde de hoge nazi-lei der Frank hem evenwel dat Himmler het doodvonnis ongedaan had gemaakt. Ingemaakt. Het was de laatste daad van Oberlan der als minister in het parlement en iedereen nam met deze uitleg dan ook ge noegen. Niemand ook die zijn stem ver hief tegen de uitstelpolitiek van Oberlan der en het kabinet, die het beiden accep tabel achten Oberlanders ontslag op of na 1 mei te laten ingaan: daardoor zou de minister die op 1 mei 55 jaar oud wordt kunnen genieten van het ministerieel pen sioen. Bittere smaak De affaire-Oberlander kan als afgedaan beschouwd woi'den, ook al zal de minister zijn plaats in de Bondsdag niet willen af- Etaan en ook al zullen de ex-eraad van de C.D.U. en de officier van justitie te Bonn Met vakantie naar de ACHTERHOEK? Lees dan eerst Kris-kras langs Berkel en Slinge door de Gorsselse journalist Willy H. Heltling „Voor de toerist bevat dit boek kost bare tips, dingep die men gezien móet hebben" (De L/nie). 311 blz. - 30 illustraties. Geb. ƒ12.50 In de boekhandel verkrijgbaar. N.V. DE TIJDSTROOM, LOCHEM Senaat neemt wetsontwerp op burgerrechten aan WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse Senaat heeft vrijdag het wetsont werp op de burgerrechten, waarmee be oogd wordt het kiesx'echt van de negex-be- volking te verbeteren, met 71 tegen 18 stemmen goedgekeux-d. De achttien tegen stemmers zijn onverzoenlijke figuren uit het zuiden. De behandeling heeft acht we ken geduurd, voornamelijk door zuidelij ke obstructie. Het ontwerp gaat vervolgens naar het Huis van Afgevaardigden waai de amendementen van de Senaat zullen woi-den behandeld. Congresleiders verwachten dat het Huis de amendementen zal aanvaarden. Het huis nam het ontwerp op 24 maart in zijn oorspi-onkelijke vorm aan met 311 tegen 109 stemmen. Indien het Huis de amendementen van de Senaat overneemt, zal het ontwerp da delijk bij de px-esident kunnen woi-den in gediend voor ondertekening, zodat vele negex-s in het zuiden dit jaar voor de eer ste maal aan de vei'kiezing van een nieu we Amei'ikaanse pi-esident kunnen deelne men. (UPI) De kei-n van het ontwerp is een voorziening waarbij federale recht banken gemachtigd worden bemiddelaars aan te wijzen om negers het stemi-echt toe te kennen in gebieden waar het bestaan van discriminatie bij de uitoefening van de kiesrechten wordt gevonden. De beide wetsontwerpen geven de rechtbanken bo vendien een nieuw wapen om integx-atie in de scholen door te voeren. Het voornaamste verschil tussen het ontwerp van Senaat en Huis is, dat het laatste alleen voox-ziet in sti-affen voor ob structie van gerechtelijke bevelen inzake schoolintegratie. Het ontwerp van de Se naat stelt tegenwerking van alle federale gerechtelijke bevelen strafbaar. de kwestie Lembei-g verder onderzoeken. De zaak laat een bittere smaak achter, immers, de verlofaanvrage, het aanstaan de ontslag en de druk door S.P.D, C.D.U. en andei-e groepen in de laatste maanden, zijn allen een gevolg van de door de com munisten aangetoonde kwetsbaarheid van het kabinet-Adenauer, zoals nu'juist door Oberlanders -positie bleek. De communis ten in Oost-Duitsland, Tsjechoslowakije en de Sovjet-Unie konden deze zaak vrij uit, aan de'hand'Vaï) voor eén ieder be reikbare gegevens,, tot in het oneindige uitbuiten. Toen met het naderen van de topconfex-entie en voorafgaande commu nistische acties de Westduitse algemene politieke positie steeds kwetsbaarder werd, voox-al na de antisemitische golf in januari, .was Adenauer tenslotte genood zaakt Obexdander te laten vallen. Hier schuilt de bittere smaak. Het is buiten kijf dat Oberlanders verleden vol bruine nazivlekken zit, maar de Bondskan selier handhaafde hem. Men zegt hier over te Bonn:-een principiële fout, voort spruitend uit een zekere trouw van Aden auer aan eëri 'medewerker die hem sedert 1953 ter zijde stond en wiens opvattingen omtrent Oost-Europa bepaalde kringen in Bonn niet onprettig in de oren klinken. Wie volgt?. Overlander gaat thans: na eindeloos touwtrekken, na een voor Bonn zeer on plezierige, want met een zeker succes ge voerde. communistische propaganda-het- ze, na het wakker worden van het eigen slechte geweten: Men kan ervan opaan dat men van communistische zijde met dit succes voor ogen niet zal ophouden nog meer kopstukken uit de intieme kring rond Adenauer pogen te treffen: minister van Binnenlandse Zaken Schroder (eens aspirant-S.A.-man), minister van Verkeer Seebohm, wegens zijn uitlatingen over Su- detenland en staatssecretaris Globke we gens diens commentaar op de Neuren- bergse rassenwetten zullen nu wel aan de beurt komen., het zal het logisch gevolg zijn van het ergerlijke vasthouden aan een man die het naoorlogse Duitsland als mi nister niet had> mogen dulden en die men desondanks hoog te paard durfde laten zit ten. MOSKOU (UPI) - Radio-Moskou merk te donderdag op dat Adenauer Obexiander beschermt onxdét zijn ontslag een gevaar lijk precedent zou kunnen zijn waardoor ook andere ministers zouden moeten wor den ontslagen." De „Pravda" berichtte dat in Lemberg (tegenwoordig de Poolse stad Lwow) in fabrieken bijeenkomsten worden georganiseerd waarop berechting van Oberlander als ooxdogsmisdadiger ge- eist wordt. Advertentie Een gezonde huid is uw mooiste bezit... Vertrouw de schoonheid van uw huid toe NIEUWE ENDOCIL huidverzorgingspreparaten bicden u een volledige wetenschappelijk verantwoorde schoonheidsbehandeling - elke in slechts enkele minuten Endocil Hydrating Hormone Night Cream Verricht weldaden terwijl u slaapt. Herstelt het vocht-evenwicht in de huid. Bevat het beproefde neutrale Endocil huidhorrrioon dat de weef sels versterkt en de soepele veer kracht vernieuwt. I drating Hormone Day Cream De ideale voedende dagcrème - de gezonde basis voor poeder of make up. Voorkomt uitdrogen van de huid door vochtverlies. Het medisch ver antwoorde huidhormoon herstelt en bewaart de frisse soepelheid. Endocil Hydrating Fluid Cream Een wetenschappelijk uitgebalanceer de vloeibare crème - voor het behoud van een jeugdige huid. 's Nachts werkend als vochtregulerende voe dingscrème. Overdag: bescherming tegen weer en wind. Endocil Cleansing Tonic Reinigt de huid tot diep in de po riën. Verwijde, i elk spoortje van slof, makc-up en andere huidbelagers. Ver sterkt de huidweefsels en irriteert zelfs een zeer gevoelige huid niet. Stimu leert een vermoeide huid. De Endocil-preparaten zijn producten van de ORG AN ON laboratoria huidverzorgingspreparaten schenken schoonheid door gezondheid Verkoopkantoor voor Nederland: Kennemer Handel-Maatschappij N.V., Amsterdam Minister afgetreden wegens neofascistische steun ROME (Reuter-AFP) De nieuwe Ita liaanse regering van premier Fernando Tambroni heeft vrijdagavond het vertrou wen van de Kamer gekregen met 300 stemmen voor en 293 tegen, zonder ont houdingen. De voorstemmers waren de christen-democraten, de 24 neo-fascisten en 4 onafhankelijke monarchisten. De re- gcring-Tambroni is een minderheidsrege ring. De christen-democraten komen voor een kamermeerderheid 26 stemmen te kort. Enkele minuten na de vertrouwensstem- ming is een der 21 ministei's. dr. Giulio Pastore, afgetreden omdat de x-egering een meei-dei-heid heeft gekx-egen dank zij de neo-fascisten. Waarnemers achten het, niet uitgesloten, dat andere ministex-s zijn vooi-beeld zullen volgen. De minister van Buitenlandse Zaken in het kabinet-Tambroni, Segni, heeft ver zocht om een bijeenkomst van de leiding van de chx-isten-democratische partij. Twee andex-e ministers, Sullo en Bo. heb ben zich ook tegen aanvaarding van de goedkeui'ing verklaard. Zij zouden op de eerstvolgende bijeenkomst van de minis terraad een beslissing nemen. De ondei-- staatssecretaris Biaggi heeft x-eeds ontslag genomen. Geen voldoening Tambx-oni zei tot journalisten geen vol doening te hebben uitgespx-oken over de uitslag. „Ik heb slechts mijn plicht ge daan. Ik neem nota van het verti-ouwen van de kamex-," zo zei hij. Bij een veertig linkse christen-democx^a- tische kamerleden heeft de stemming veel deining veroox-zaakt. Deze parlementsle den onder wie leden van de vakbeweging, hebben zich met voldoening uitgelaten over Pastores besluit en zij eisen een bij eenkomst van de partijleiding. Dit veer tigtal heeft zich met tegenzin voor de re gering van Tambroni uitgesproken. De premier heeft zijn regering aange kondigd als een administratieve i-egering met een beperkt program en een beperkte levensduur, die als voornaamste taak heeft de dringendste staatszaken af te doen. De ï'egei'ingscrisis, veroorzaakt door het af treden van de christen-democi-atische re gering van Segni, heeft zes weken ge duurd. De regering-Segni trad af na het verwijt van liberale zijde, dat zij te liriks was. SCHOONHEIDSSALONS Dépositaire officiel Zijlstraat 88 - Haarlem - Tel. 10083 Een camera in Tiros I werkt alleen „op verzoek" WASHINGTON (UPII De Amerikaan- se weersatelliet Tiros I functioneert naar vex-wachting goed met uitzondex-ing van het tijdm.echanisme van een der camex-a's. Als gevolg van dit defect kan deze ca mera slechts „op een rechtstreeks com mando" in werking wox-den gesteld, dat wil zeggen, alleen boven de Hawaii-eilan- den en het gebied van New Jersey waar i-adiostations zijn gevestigd kun nen foto's worden genomen. Slechts de tweede, grotere camera kan de wolkenvel den boven China en de Sovjet-Unie foto graferen. Met de kleinei-e camera worden boven Hawaii en New Jersey detailfoto's genomen. Met de grote camera kunnen geen objecten op de aarde worden waar genomen. GENèVE (Reuter) De Verenigde Sta ten en Canada hebben vrijdag op de zee- rechtconfcrentic te Genève een gemeen schappelijk compromisvoorstel ingediend over de breedte van de territoriale wate ren en de hieraan grenzende visserijzone. Volgens dit voorstel dient de breedte van de territoriale wateren te worden vastge steld op zes zeemijl. In de daarop aanslui tende visserijzone van zes mijl krijgt dan in de eerste plaats de betrokken kuststaat visrechten. De Verenigde Staten en Cana da willen echter ook de vissers uit de lan den, die voor 1 januari 1958 al vijf jaar lang in deze zone van zes mijl hebben ge vist, hierin nog tien jaar kunnen blijven vissen, te rekenen vanaf 31 oktober 1960. De Amex-ikaanse afgevaardigde zei dat het voorziet in de behoefte aan een plan, dat de steun van de meeste delegaties op de confei-entie kan krijgen. Door dit voor stel komen de beide afzonderlijke die de Verenigde Staten en Canada hebben inge diend, te vervallen. De Britse afgevaardigde betuigde zijn in stemming met dit compromisvoox-stel ook al zal aanvaarding ex-van nieuwe opoffe ringen van de Britse vissers vragen. De Britse vissex-s zullen zeker tien jaar nodig hebben om hun activiteit aan de nieuwe omstandigheden aan te passen en daai-om zou een langere overgangsperiode ge schikter zijn geweest, zo zei hij. (UPI) Het Westen is hiei-mee vex-- enigd komen te staan tegenover de voor stellen, van onder meer Rusland, om de teiu'itoriale wateren uit te bx-eiden van drie tot twaalf mijl. Om intex-nationale rechts geldigheid te krijgen moet het Westelijke voox-stel een tweederde meei-dex-heid krij gen op de conferentie. De Amex-ikaanse afgevaardigde vestigde er de aandacht op. dat de landen die eigenlijk het meest voe len voor handhaving van de tegenwoordi ge drie mijlszone door hun steun aan dit Amerikaans-Canadese voox-stel de voor- standers van de twaalf mijlszone meer dan halvex-wege tegemoetkomen. WASHINGTON (UPI) Dr. T.. Keith. Glenrian, directeur van hét fédéraal bu- i-eau voor ruimtevaart, heeft voor de tele visie verteld dat een van de zeven Ame rikaanse „astx-onauten" dit jaar een ruim tereisje zal maken ,ter voox-bei-eiding van een lancering naar een baan in 1961. Di\ Glennan doelde kennelijk op plannen eerst diex-en en vex-volgens „astronauten" vanaf Cape Canavex-al proefx-eizen te laten ma ken in de Redstone-x-aket van het legei\ „Wij verwachten een van onze astronau ten naar een hoogte van misschien 120 mijl en over een afstand van ongeveer 200 mijl te sturen. Hij zal alles ervaren wat hij ook zou moeten meemaken als hij werd gelanceerd in een baan om de aai-de. Als alles goed gaat verwachten we onze astronauten in de tweede helft van 1961 in een baan te kunnen bi-engen", aldus Glennan. Deense regering ontkent klachten te hebben KOPENHAGE (UPI) Deense kranten hebben veel aandacht besteed aan een be- x-icht uit Washington, volgens hetwelk de Amerikaanse afgevaardigde Passman be weerd heeft dat Denemarken, Noorwegen en Nederland aftandse militaire uitx-usting hebben ontvangen kx-achtens het Ameri kaanse hulpprogx-am. De Deense minister van Defensie. Poul Hansen, is het niet eens met Passmans bewering dat de Verenigde Staten zich van vei-ouderd oor- logsmatei-iaal ontdoen door het als buiten landse hulp aan bondgenoten te levei'en. Passman, voorzitter van de subcommis sie voor toewijzingen uit het Amerikaan se Huis van Afgevaardigden, is een fel te genstander van militaix-e hulpverlening. Hansen vei-klaai-de dat het uit de Verenig de Staten ontvangen materiaal „van uit stekende kwaliteit" is. Het liberale blad, „Politiken" schreef. „Wij vernemen dat er geen onvermengde tevx-edenheid bestaat over de toestand van sommige wapenlevex-anties uit de Vex-e- 'nigde Staten. Tot de jongste zending be- hoi-en raketien van de types Nike en Ho- nest John. Het heeft bijzonder veel tijd gevergd deze uitrusting in operatieve dienst te krijgen, omdat het noodzakelijk bleek het materiaal gi-ondig te bepi-oeven en te herstellen. Op basis van vroegere ervaringen, nemen de defensie deskundi gen uitgebreide vèiligheidsmaatregèlen wanneer het materiaal beproefd wordt, teneinde risico voor het personeel te ver mijden. Prins Andrew gedoopt met water uit de Jordaan Londen (Reuter-U.P.I.) Prins Andrew, de tweede zoon van Koningin Elizabeth en Prins Philip, die op 19 februaxi is geboren, is vrijdag door dr. Geoffrey-Fisher, de aax-tsbissehop van Canterbury, gedoopt met water uit de rivier de Jordaan. Bij de plechtigheid, die geschiedde in het paleis van Buckingham, ontving het prinsje de namen Andrew Albei-t Christian Edward. Er waren vijf peetouders: de hertog van Gloucester, een oom van koningin Eliza beth, prinses Alexandra van Kent, een nicht, Lord Elphinstone, een neef, en de graaf van Euston en Mevrouw Harold Phillips, twee persoonlijke vx-ienden van de Koningin. Hammarskjoeld blijft vrije doortocht nastreven NEW YORK (Reuter) De algemene secx-etaris van de UNO. Hammarskjoeld. heeft- op een persconferentie gezegd, dat hij nieuwe pogingen zal ondernemen om te komen tot een vrije dooatocht door het Suezkanaal voor alle schepen. Hij liet zich niet ontmoedigen door het mislukken van de vorige pogingen. Op de«s. B. en B. Bent u zenuwachtig aangelegd? Er is redding voor u en deze redding komt in de vorm van een geel boekje, getiteld: „H e t geheim van een lang leve n". Het werd geschreven door de heren (of misschien zijn het dames) Rass Back en F. C. Brent. Ik moet eerlijk zeggen dat deze namen mij een beetje zenuwachtig maken, maar ik sta by psychiaters danook bekend als een hopeloos geval. Een vriendin van mij kreeg bovenge noemd boekje cadeau ter gelegenheid van haar ondertrouw. Ze kreeg trouwens nog meer geschenken, alle aangeboden door ondernemende firma's, die haar ook lange epistels schreven waarin zij de voordelen van hun havermout, wasmiddel of thee soort breed uitmeten. Maar het boekje leek mij toch het begeerlijkst. Je zou er bijna om ondertrouwen. „Er is niets dat de mensen zo zenuw achtig en onrustig maakt als een onbevre digd verlangen", aldus Back en Brent. Zij zouden echter B. er B. niet zijn als ze niet onmiddellijk met een afdoende oplos sing kwamen aandragen. Men moet zo'n verlangen namelijk de kop indrukken. „Dit is ten kwestie van oefening", zéggen B. en B. en zij raden ons aan om eenvoudige voorvallen in het dagelijks leven als oefen materiaal te gebruiken. Bijvoorbeeld: „Als u in een autobus zit en het verlangen naar roken komt bij u op, waar u op dat ogen blik toch niet aan mag voldoen, zet het dan meteen uit uw gedachten. Zeg niet bij uzelf: „Over tien minuten kan ik opsteken". U ziet, het is simpel. Mijn vriendin heeft het meteen gepro beerd en met verbluffend resultaat. Zij verlangde namelijk naar het huwelijk, maar dit verlangen kon niet onmiddellijk bevredigd worden "en dit maakte haar zenuwachtig en onrustig. Vooral na haar ondertrouw was het heel erg. Zij ijsbeerde van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat door haar huis, gejaagd mompelend: „Over twee weken kan ik trouwen". Maar toen kwamen B. en B. in haar leven! Op hun advies zette mijn vriendin het huwelijk onmiddellijk uit haar gedachten. B. en B.'s methode werkte zelfs zo feilloos, dat zij, reeds na twee dagen, haar aanstaande man niet meer herkende en haar moeder, die haar kwam opzoeken om over de bruids japon te spreken, het huis uitjoeg. En zij is nu zo ver. dat zij niet eens meer weet wat het. woord „huwelijk" betekent. Alleen rookt zij nu wel veel meer dan vroeger. Maar het lijkt me dat dit met een eenvoudig ritje in een autobus wel te ver helpen is. Remcó Campert 'n MOOIE COLLECTIE vindt u bij 't Huis met hel carillon Grote Houtstraat 49 Telefoon 20049 Autobezitters. In West-Duitsland zijn er- meer handwerklieden dan administra tieve werkkrachten, die een auto be zitten. Volgens de laatste cijfers van de registratie van auto's hebben 691.000 uurioners hun eigen auto, vex-geleken bij 622.000 administratieve eoployés. Het aantal autobezitters onder de ar beiders is in de afgelopen twee jaar meer dan vei'dubbeld. Vuurwerk. Nederland en Portugal zullen in de vorm van vuui-werk hun bijdi-a- ge leveren aan de ingebi-uikneming van de nieuwe Braziliaanse hoofdstad, Brasilia. Het vuui-werk zal in de vroe ge ochtend van 20 april worden afge stoken. Het zal, naar men verwacht het grootste pyro-technische spectakel vormen dat ooit gezien is. Democratisch? De parlementsi'ractie van de regerende Turkse democratische partij heeft besloten een pax-lementair onderzoek in te stellen naar de „ware aard en leiding" van de activiteit dei- oppositie, zo is vrijdag, in Ankara be kendgemaakt. De democratische partij beschuldigt de oppositie er onder meer van dat zij gewapend verzet voorbe reidt en verzetspogingen aanmoedigt. Vlecscroquet. De jury van de rechtbank van Denver, Verenigde Staten, heeft mevrouw Elizabeth Jones een bedrag van 2.500 dollar (ongeveer 10.000 gul den) toegekend als compensatie voor de schok die zij kreeg toen zij in een restaurant een croquet at die een vin ger bleek te bevatten. De directie ver klaarde dat een bediende in de keuken bij een ongeluk een vinger had vei-lo- ren, die niet kon worden teruggevon den. DE 4chi& PIJNSTILLER Wéér die pijn?... dèt, maar ook die andere plagende pij nen vaagt u snel weg met WITTE KRUIS. Tabletten, poeders of cachets! Opgepikt. Twee Bi-itse veldmaarschalken, Lord Montgomery van Alamein en Sir John Harding, hebben dondei-dagavond een rit gemaakt in een overvalwagen van de politie. De twee ijzervreters had den de balletvooi-stelling in Covent Gar den ter ere van president De Gaulle bijgewoond en konden, buiten geko men, geen taxi meer krijgen. De chauf feur van een overvalwagen van de Lon- dense politie bood discx-eet zijn diensten aan en de maai-schalken accepteerden dankbaar. Bij hun hotel aangekomen schuifelden ze diep in hun kragen gedo ken naar binnen. Huurparaplu's. De Westduitse bondsspooi-- wegen hebben de afgelopen twee weken een proef genomen met het vei-huren van pai-aplu's aan tx-einreizigei-s, tegen een vei-goeding van 1 mark per dag en een boi-gsom van 5 mark, die na terug brenging woi'dt tei'ugbetaald. In Kas sei, waar het station 20 paraplu's heeft, is de proef uitstekend geslaagd. Mouwen omhoog. „Ik ben bei-eid mijn mouwen op te sti-open en te beginnen iets te koken voor de volkeren, die naar vrede hongeren". Dit werd van daag door de Rus Zorin verklaard op de ontwapeningsconferentie in Genè ve. De oude Franse socialist Jules Moch, die Zorin nooit heeft vergeven, dat deze 12 jaar geleden de communis tische putsch in Tsjechoslowakije be raamd heeft, keek over de lange groe ne tafel en diende van repliek: „Ook ik ben bex-eid mijn mouwen op te stro pen, doch met een andere betekenis dan de heer Zorin bedoelt". Slachting. Ongeveer 30 kraanvolgels, zwa nen, ganzen, eenden, pinguins en een Pelikaan werden vrijdagochtend dood in de dierentuin van Manchester aan- getroffen. De politie zei dat de vogels, die een waarde van 20.000 gulden heb ben. met stukken hout waren geslagen en dat mogelijk ook een mes is gebruikt. Enkele ganzeëieren en een pinguin-ei waren gestolen. Men zoekt thans naar di'ie jongens van ongeveer dertien jaar. Richtlijnen. Een woordvoerder van het Westduitse ministex-ie van Vex-bindingen heeft onthuldt, dat zijn afdeling voor de spoox-verbinding van Hannover te ver is gegaan door richtlijnen van 34 pagina's te publiceren voor de werksters, die belast zijn met het schoonhouden van de kantoren. De woordvoerder zei, dat het reinigen der vloex-en een technische evo lutie had ondergaan die een en ander wel ingewikkelder had gemaakt, maar dat het toch wel twijfelachtig is of daar aan 34 pagina's moeten wox-den gewijd. Carrière. Volgens berichten in de Zweedse pers zal op 1 mei een nieuwe nazipar tij worden gevormd. „Een mei is de dag waarop rijkskanselier Adolf Hitler in 1945 aan het hoofd van zijn troepen sneuvelde, na volbrenging van de schit terendste carrière uit de wei-eldgeschie- denis. als politicus, veldmaarschalk en x-asvex-beteraar", zo staat er in de rondgestuurde mededeling.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 3