La Beauté par Ie Test tlrlane chez li Bit/BH Agenda voor IJmond en Haarlem Nieuw gedeelte Jan Campertschool officieel geopend Steyn leidt in kampioensafdeling van schaakclub „Kijk Uit" Steeds meer spinazie en rabarber kantoormachines kantoormachines ZATERDAG 9 APRIL 1960 7 Velsen-lJmuiden Situatie scholenbouw in Velsen gunstig EéN EN AL LICHT, is de eerste indruk die men krijgt in het nieuwe gedeelte van de openbare lagere Jan Campertschool aan de Driehuizerkerkweg te Drie huis. Dit uit zes lokalen bestaande gebouw aan de rand van de sportvelden is al drie maanden in gebruik. De officiële opening gebeurde echter vrijdagavond. Er is zeer veel glas gebruikt bij de bouw. De lokalen hebben grote ramen en vanuit de gang kan men door glazen vitrinewanden in de klassen kijken. Met de in gebruikneming is een eind gekomen aan het zwerven van de vijfde klas van de Jan Campertschool, die nu eens in dit dan weer in dat schoolgebouw moest worden ondergebracht. Velsens wethouder van onderwijs, de heer H. de Boer, noemde nog andere voor delen. De Jan Campertschool beschikt nu ook over een werklokaal. Tevens heeft Driehuis nu ook zijn eigen openbare kleu terschool. Daar is nu voldoende ruimte voor. Het was in de gemeente Velsen een unicum dat een school van de grootte van de Jan Campertschool geen kleuterschool had. De heer De Boer noemde verder in zijn openingstoespraak de situatie van de scho lenbouw in Velsen landelijk gezien gunstig. Hij loofde het inzicht van het hoofd van de school, de heer J. G. Bremerkamp en het onderwijzend personeel, die het belang inzien van een goede aansluiting van het lager onderwijs bij het voortgezet onder wijs. „Het kind wordt echter niet alleen gevormd door parate kennis", zo besloot hij zijn toespraak. Vreemde situatie De iieer M. Holl, rijksinspecteur van la ger onderwijs in het rayon Velsen, betreur de het dat de man of vrouw voor de klas in het algemeen zo weinig te zeggen heeft bij de bouw van een nieuwe school. „De mensen die in de school werken weten wat de beste omgeving voor het kind is. Het is een vreemde situatie, die nergens anders voorkomt, dal wel allerlei commissies een stem in het kapittel hebben maar niet de onderwijzers zelf," zo zei hij. De heer Holl was overigens vol lof over het interieur van de nieuwe school. De heer K. Faber sprak namens de ver eniging voor Volksonderwijs zijn voldoe ning uit over de totstandkoming van deze school. Geen gymzaal Een somber geluid kwam van de zijde van de heer A. H. Wedemeijer, die het woord voerde namens de Velsense gym nastiekleraren. Hij toonde zich zeer teleur gesteld over het feit dat er geen gymnas tieklokaal bij de nieuwe school is gebouwd. „Bij een dubbele school als de Jan Cam pertschool en met nog een christelijke la gere school aan de overkant is een gym nastieklokaal toch wel noodzakelijk", meende hij. Het zal nu ook in de toekomst nog nodig zijn, dat men bij andere scholen aanklopt om gebruik te maken van de gymnastiekzaal. De heer Bremerkamp gaf een overzicht van de voorgeschiedenis van de Jan Cam pertschool en de moeilijkheden die men heeft moeten overwinnen. „Gelukkig zal het niet meer voorkomen dat ik de namen van de kinderen van de vijfde klas niet meer weet", zei hij. De heer Bremerkamp zag ook grote voordelen in het innige con tact .tijssen de leerkrachten van de kleu terschool en van de lagere school nu zij, in hetzelfde gebouw zijn gehuisvest. Hij liet verder het ondewijzend personeel delen in de hem toegezwaaide lof. De heer H. M. van Dantzig, voorzitter van de oudercommissie, bood het gemeen tebestuur een ruit aan met de voorstelling van Jonas in de walvis erin geëtst. Deze ruit, vervaardigd door de Amsterdamse glaskunstenaar Blok, is in de hal aange bracht. Na het officiële gedeelte van de avond bleven de aanwezigen, onder wie buiten de reeds genoemden zich wethouder C. P. J Maas, de gemeentelijke inspecteur van onderwijs J. Algera en kopstukken uit alle geledingen van het Velsense onderwijs be vonden, nog geruime tijd om het fraaie gebouw te bezichtigen. ZATERDAG 9 APRIL Thalia, 19 en 21.15 uur: „Het mysterie van het zwarte museum". Rex, 20 uur: „Vrouwen verdwijnen". Pieter Vermeulcnmuseum, Cultureel Centrum, 1416.30 uur. ZONDAG 10 APRIL Thalia, 15 uur: „Rusty en de vluchte ling", 20 uur: „Het mysterie van het zwarte museum". Rex, 15 uur: „De wet van de prairie", 20 uur: „Vrouwen verwijnen". Walser ij-Oost, 14—17 uur: Tentoonstel ling Koekkoek. MAANDAG 11 APRIL Thalia, 20 uur: „Haaien van Marseille". Rex, 20 uur: „Vrouwen verdwijnen". Beverwijk ZATERDAG 9 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat". Luxer Theater, 19 en 21.15 uur: „De laat ste nacht van Lucretia Borgia". B.W. Theater, 20 uur: „De girl". ZONDAG 10 APRIL Kennemer Theater, 14.30 uur: „De vuur doop van de lafaard": 16.30, 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat". Luxor Theater, 14.30 uur: „Jailhouse Rock"; 16:30, 19 en 21.15 uur: „De laatste nacht van Lucretia Borgia". W.B. Theater, 14.30 uur: „Tot de laatste kogel"; 16.30 en 20 uur: „Eiland der ver schrikking". MAANDAG 11 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De laat ste nacht van Lucretia Borgia". W.B. Theater, 20 uur: „Eiland der ver schrikking". Heemskerk Marquette Theater, zaterdag 20 uur, zon dag 14.30 en 20 uur: „De schat der Watusi". Haar tem Concertgebouw': 'Vandaag 20 uur: Con cert Haarlems PTT-Mannenkoor. Maan dag 19.30 uur: Chr. Oratoriumvereniging met de Matthaus Passion. Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: Toneelgroep Puck met „Verleden zomer" en „De liefdesbrief van Lord Byron". Zon dag 20 uur: Toneelgroep Puck met „Peli kaaneiland". Maandag 20 uur: De Haagse Comedie met „De kersentuin". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur en zondag tevens 16.15 uur: „Breng de Bismarck tot zinken" 14 jaar. Frans Kalstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Razzia", 18 jaar. Maandag 14, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Eiland dei liefde", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur en zondag tevens 16.15 uur: „Vrouwenjagers", 18 jaar. Zon dag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Young man with a horn", 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag en zondag 19 en 21.30 uur en maandag 20.15 uur: ..De geheimzinnige passagier", 18 jaar. Zondag 14 en 16.15 uur en woensdag 14.30 uur: „A C als waaghalzen". Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur en zondag tevens 16.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". 14 jaar. Zondag 11 uur: „Crin blanc", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15. 19 en 21.15 uur: „Het spookschip van de Chinese Zee", 14 jaar. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „De misdadiger in de rol stoel", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur, maar zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „Le clochard", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „Ave Maria". Theater Monopole fZandvoort): Vandaag en zondag 20 uur: „De zwarte orchidee". 14 jaar. Zondag 14.30 uur: „Boem bij de luchtmacht", alle leeftijden. Maandag en dinsdag 20 uur: „Storm over Perzië", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 9 mei dagelijks van 10—17 uur, zondags van 1317 uur: Expositie van hedendaagse grafische kunst. Tot en met 22 mei bijzondere avond openstelling met kaarslicht en oude mu ziek van' 20.3022.30 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 17 april op werkdagen van 11 tot 17 uur: Expositie van schilderijen en plastiek van Igaël Tumarkin. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1 rd): Tot 23 april dagelijks van 9 tot 17 uur: Expositie van werk van Jacques Benoit. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 mei dagelijks van 1022 uur: Expo sitie van tekeningen voor het tijdschrift „Zwart-Wit". „liet Huis Van Looy" (Kamperlaan): Tot 25 april dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondags 14 tot 17 uur: Groeps- expositie van „Kunst Zij Ons Doel". DIVERSEN Vleeshal: Maandag 12.25 uur: Pauze bijeenkomst. Ds. D. Ringnalda over „De oude vraag". (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 8 april). De Esthéticienne van ORLANE-Paris maakt een huidanalyse met behulp van de pH-meter. Van maandag 11 tot en met zaterdag 16 april zullen schoonheidsspecialistes van Orlane uit Parijs, bjj Gerzon te Haarlem iedere vrouw die prijs stelt op haar uiterlijk en op een goede huidverzorging, gratis onderzoeken met behulp van de pH-meter en een speciale microscoop. Zonder deze wetenschappelijke metingen is een juiste verzorging van de huid niet mogelijk. KIENAVOND VOOR SPEELTUINWERK De samenwerkende besturen van de speeltuinverenigingen „Schulpen" en „de Meerweiden" handhaven de traditie van de laatste jaren met een paaskienavond ten bate van het speeltuinwerk. Advertentie PAFUMERIEcN en BIJOUTERIEcN Een ongekend grote keus vindt u bij G. VAN TELGEN De Speciaalzaak voor IJmuiden Trompstr. 2 - 4 en 10, IJmuiden (O.), Tel. 4078 Er komt schot in de bouw van de nieuwe Scheveningse wandelpier, die nu al een heel eind in zee reikt. KINHEIM-JUNIOREN NAAR DÜSSELDORF Op uitnodiging van de „Rather Spiel- verein" in Düsseldorf zal het Kinheim-A- juniorenelftal tijdens het paasweekeinde vijf dag enin Düsseldorf gaan doorbrengen. Dit elftal neemt met negen Duitse jeugd- teams deel aan het toernooi, dat door de ontvangende vereniging is uitgeschreven en waarin de deelnemende ploegen in twee poules een halve competitie zullen spelen. Veel vrije tijd zullen de jeugdige Kin- heimers in deze vijf dagen overigens niet krijgen, want zij vertrekken vrijdagmiddag 15 april om reeds zaterdag te spelen en de wedstrijden zondag en maandag voort te zetten. Dinsdag 19 april wordt de terugreis be gonnen. Zonder zelf te spelen is K. Steijn nu alleen leider geworden in de kampioens afdeling bij de schaakclub Kijk Uit te IJmuiden. Hij dankte dit aan P. Lanser die de afgebroken partij met de huidige kampioen F. J. Walda in evenwicht wist te houden. De ontmoeting werd onlangs in iets betere stelling voor Walda af gebroken. Behalve Steijn en Walda begint ook de oud-kampioen J. Blok weer aardig in de running te komen. Hij trad deze week, met zwart spelend, aan tegen A. Kistemaker. In een Siciliaanse partij maakte Kiste maker reeds in de opening een vergissing. Het kwam hem prompt op pionverlies te staan. Bovendien stond toen meteen vast dat een moeilijke strijd hem wachtte. Het initiatief lag in het vervolg van de partij dan ook aan Bloks zijde. Niettemin miste Kistemaker bij een afwikkeling nog een voortzetting die hem een redelijke remise kans had geboden. Zoals de strijd zich nu ontwikkelde liep de achterstand op tot een vol stuk. Uiteraard was dit verschil voor Blok voldoende om een punt aan zijn totaal toe te voegen. G. Maas, met wit spelend en Tj. de Jong lieten reeds in de opening hun eigen fan tasie de vrije loop. Op uitgesproken de dertiende zet bracht De Jong een kansrijk pionoffer. Maas "kreeg het even zwahr te verduren, verloor eerst de kwaliteit en zag de achterstand even later uitgroeien tot een toren tegen twee pionnen. In grote nood komt Maas gewoonlijk met geraffi neerd tegenspel voor de dag. Deze partij maakte hierop geen uitzondering. Met enkele scherp gekozen zetten ontstonden legio verwikkelingen waarbij De Jong het spoor bijster raakte en in tijdnood naar een dame-eindspel werd geloodst met drie pionnen minder. Op zijn beurt faalde nu Maas met de afwerking. Zijn rivaal won drie pionnen terug waarna tot remise werd besloten. Degradatie- en andere afdelingen In de degradatieafdeling was het voor M. J. Warnez ondanks het gelijke spel met G. L. de Haas toch wel een goede week Door dit resultaat bleef hij namelijk lijst aanvoerder in deze spannende afdeling. De kans dat hij zich in de eerste afdeling zal handhaven is door dit resultaat weer aan zienlijk toegenomen. Voor De Haas staan de zaken niet zo gunstig. Slechts een ferme eindsprint zal hem voor een directe degra datie kunnen behoeden. In de tweede afdeling blijft W. Doornen bal aan de winnende hand. A. J. van Nie- kerken die ditmaal als slachtoffer dienst deed werd er vaster door op de laatste plaats gedrukt. P. Heidenreich bleek na zijn ziekte nog niet geheel in vorm en moest dit met een nederlaag tegen J. Plug- boer bekopen. H. Aarts verbeterde zijn positie door een overwinning op W. Deel- der. Stand aan de kop: H. van Nieuwenhuizen W. Doornenbal H. v. d. Plas 3 4 4 3 6 4 Maandagavond staat de wedstrijd Van NieuwenhuizenDoornenbal op het pro gramma. In de derde groep begint wedstrijdleider A. A. Verkooijen zich uit de gevaarlijke zone te bevrijden. Kwam hij eerst tegen de sterke J. v. d. Doel tot een verdeling van het punt, nog beter kwam hij voor de dag toen hij later in de week C. Donker een nederlaag wist toe te brengen. Donker zorged ervoor niet geheel met lege handen deze week af te sluiten en versloeg daartoe S. Kistemaker. P. Kramer jr. verstevigde zijn positie aanzienlijk door met W. v. d. Berg af te rekenen. In de vierde afdeling laten de spelers de laatste weken nog al eens verstek gqan. Van een afwerking van het programma komt dan ook weinig terecht. Slechts een afgebroken partij tussen H. van Bockhoo- ven en F. J. Broertjes is beslist een te schamele oogst voor twee speelavonden. Maandag voortzetting In het Cultureel Centrum wordt maan dagavond de competitie voortgezet. Het programma voor deze avond luidt: J. Blok P. Lanser, T. A. LangedijkM. J. War nez, Tj. de JongC. J. Gordijn (afgebr. partij), A. KistemakerK. Steijn, H. van Nieuwenhuizen^W. Doornenbal, A. J. van NiekerkenH. v. d. Plas, A. Zeijlmans—A. v. d. Plas, W. v. d. BergJ. Vis, C. Donker J. Bontebal, J. v. d. DoelP. Kramer jr., D. OldenmarkP. Kramer sr. en V. Meyn R. Kroese. Op de Beverwij kse groen ten veiling was vrijdag de aanvoer van spinazie en ra barber al van enige betekenis. Er waren 2500 kisten rabarber en bijna 3000 kisten spinazie zowel van de koude grond als uit de kassen. Er was een vlotte handel, waarbij voor de spinazie tussen de 60 en 75 cent per kilo werd betaald en voor de rabarber van 20 tot 60 cent per bos deze laatste prijs gold voor kas-rabarber. Waspeen werd tot 65 cent per kilo ver kocht. De aanvoer van witlof is niet zo- heel groot; de prijzen varieerden van 45 tot bijna 80 cent per kilo. Sla ging vlot van de hand, de aanvoer is matig. Radijs varieerde van 12 tot 24 cent per bos. Raap stelen waren duur: 18 cent per bos voor dit pradukt is vrij hoog. Prei komt er meer dan men had verwacht: de prijzen liepen terug tot 57 cent per kilo. De verschillende koolsoorten zijn nog steeds aan de dure kant. De noteringen waren: spinazie 60-75, ra barber 18-60, waspeen 34-64, prei 36-57, sla 12-22, radijs 12-20, witlof 42-76, raapstelen 12-17. De rabarber geeft de veiling van Ons Belang te Castricum alweer een zomers beeld, maar ook de wintergroenten als witlof, prei en spruiten blijven nog ac tueel. Vrijdag kwamen deze produkten nog in flinke kwantums aan de markt en de prijzen die hiervoor werden genoteerd waren beslist nog goed te noemen. Vooral witlof en spruiten kwamen tot een vrij hoge notering, zoals de prijzen aange ven: prei A. 48-49 cent, B. 31 cent; witlof A. 44-73 cent, B. 37-55 cent; rabarber (kas) 42-46 cent, (koude grond 24-32 cent: kroten 18 cent; spruiten 69 cent. Bloemenveiling Het warme weer in het midden der week was niet erg bevorderlijk voor een vlotte afzet op de Beverwij kse bloemen veiling, maar vrijdag toen het koeler was ging het weer heel wat beter. De tulpen, die in grote partijen werden aangeboden, liepen weer in prijs op tot ruim boven de gulden per bos. De gele narcissen zijn zo goed als geruimd; een partij in de knop kwam nog tot 30 cent per bos. Men is nu aangewezen op de rood-cuppen die tot 25 cent per bos gingen. Anemonen gingen vlot van de hand, de aanvoer is niet zo heel groot. Anjers wa ren ook nu weer flink aan de prijs. Bij de perkplanten ziet men een grote vraag naar violen, hiervan liepen de prij zen op tot ruim drie gulden per kist. De aanvoer van potplanten is niet zo heel groot. i Zondag 10 april IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 en 17 uur: ds. G. van Doorn. Goede Vrijdag 10 en 19 uur: ds. G. van Doorn. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J. van den Berg; 18.45 uur: ds. G. Wassenaar, jeugddienst. Jeugdkapel 10 uur: Th. Mooy. Goede Vrijdagdiensten, 10 en 19 uur. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 uur: ds. W. Diepersloot; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Goede Vrijdag 20 uur: ds. Van Leeuwen. Petrakerk, 9.30 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. Van Leeuwen. Goede Vrijdag 20 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 15 uur: ds. M. Vlietstra. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Jehovah's Getuigen, Rex-theater, 20 uur: H. Avondmaal; Cultureel Centrum, za terdag 18.30 uur: wachttorenstudie over: Door God geordineerde bedienaren van het evangelie. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. P. J. van Schayck, Doopdienst. Volle Evangelie Gemeente, bovenzaal Bellevue, 10 uur: G. R. Mik, H. Avond maal. Cultureel Centrum, dinsdag 20 uur: G. R. Mik. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 9.30 uur: hoogmis; 19 uur: lof van de vastentijd. Woensdag 9 uur: Heilige mis. Rooms-Katholieke Kerk, H. Gregorius van Utrecht, Kanaalstraat 226, H. H. Missen zondag 7, 8.15, 9.30, 11 en 12 uur; in de week 7, 7.30 en 8 uur. Petruskerk, Dolfijnstraat, zondag 7, 11 en 18 uur: H. mis; 9 uur: Hoogmis. In de week 7 en 8 uur: H. Mis. Leger des Heils, Edi3onstraat 14, 10 uur: Heiligingsdienst; 19.15 uur: openlucht- BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN. BEVALLEN: G. D. van Wetering- Schoon, d., Strengholtstraat 6. IJmuiden- Oost; L. van KetelHospes, d„ Vrouwe- hekstraat 48, Haarlem; J. Oldenburg Hoekstra, d„ Eenhoornstraat 48, IJmuiden; J. C. H. WeversHendriks, d„ Spaarne- straat 105. IJmuiden; H. W. JacobsDe Weers, d„ Sparrenstraat 6, IJmuiden-Oost; M. P. MoreesVan Berkelaar, d„ Tulpen straat 13, Santpoort; M. de Brouwer— Meinders, z., Curagaostraat 40, Santpoort; E. P. van MuiswinkelVerbeek, z., Schulp weg 29, Velsen-Noord. OVERLEDEN: J. Meijer, 64 j„ echtge noot van C. Dazert, Valeriuslaan 21. Drie huis; P. Zoon, 68 j„ echtgenoot van F. A. Lubbers. Van Rijswijkstraat 6. Velsen- Noord; T. Remmers, 67 j„ echtgenoot van D. de Waard, Piet Heinstraat 72, IJmuiden- Oost. ONDERTROUWD: C. Klaver, Jacob van Heemskerkstraat 26, IJmuiden. en N. P. Kwak, Van Speykstraat 38, IJmuiden- oost; J. J. Grannetia, Lekstraat 4, Haar lem, en G. G. van Waard, Hagelingerweg no. 48, Santpoort; R. G. Landwehr Johann, Hof van Egmond 31, Haarlem, en J. Nat, Roggeveenstraat 2, IJmuiden-Oost. t.a.: IJmuiden-Oost. Roggeveenstraat 2; C. N. Rosman, Teijlerstraat 46, HaatienL_gn JL_ C. Ernens, Tuinderstraat 79, IJmuiden- Oost. t.a.: IJmuiden-Oost, Tuindersstr. 7.9; H. C. Martens, NapieMraat 20,'IJmuiden, en W. C. Snoek. Fazantenlaan 32, IJmui den-Oost; J. J. Vuurboom, Valeriuslaan 9, Driehuis, en H. Kras, Lorentzstraat 22, IJmuiden-Oost, t.a.: Heemskerk, A. H. Ingen Houszstraat 9. GEHUWD: P. J. van Croonenberg en A. E. W. C. van Gent, IJmuiden-Oost. Wijk aan Zecërweg 86: J. H. Brandenburg L. Zwart. IJmuiden, Siriusstraat 3; A. Dijkstra en K. Dijkstra, Santpoort. Gladio- lenstraat 22; P. Duvalois en A. A. Gorter, Santpoort, Kerkerinklaan 8: M A. Bins- bergen en H. Mol, Haarlem, Van 't Hoff- straat 1. Advertentie PAASWIJDING IN GEREFORMEERDE KERK Uitgaande van de Gereformeerde Evan gelisatie Velsen-NoordBeverwijk wordt woensdagavond, 13 april in de Gerefor meerde Kerk aan de Koningsweg de tradi tionele Paaswijding gehouden. Zoals gewoonlijk, zullen ook nu het Ge reformeerd Evangelisatiezangkoor en het Chr. jeugdkoor „De Zangvogels", alsmede de heer Th. G. Kohier, organist, medewer king verlenen. De koorleiding berust bij de heer H. Slings. Tijdens deze wijdingsure spreekt ds. W. Diepersloot over „De sleutels van de dood". L. Kruithof begraven Op de begraafplaats Duinrust werd vrijdagmiddag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer L. Kruithof. De overledene, die de leeftijd van 37 jaar be reikte, was verbonden geweest aan de ka- derschool voor de artillerie in Breda, aan vankelijk als sergeant-instructeur. In ver band met zijn gezondheid ging hij over naar de dienst welzijnszorg. Hieraan heeft hij al zijn krachten gegeven, aldus de commandant van de kaderschool, die met een deputatie manschappen aanwezig was. Na de commandant werd nog gesproken door adjudant Van Es, namens de Nat. Chr. Onderofficiersversniging. Ds. Tals- ma, geref. predikant uit Breda, sprak naar aanleiding van enige bijbelteksten en be sloot deze droeve plechtigheid met gebed. Een zwager van de overledene, de heer van Zalingen dankte, namens de fami lie. samenkomst Kennemerlaan; 20 uur: openbare samenkomst. Geref. Gem., Cult. Geb., 10 en 17 uur: leesdienst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen. Cult Geb., 17 uur: dienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout; 19 uur: ds. S. de Roest. Goede Vrijdag, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout, H. Avondmaal; 19.30 uur: ds. S. de Roest, H. Avondmaal. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 uur: ds. Van Leeuwen; 17 uur: ds. W. Dieper sloot. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds. F. Keja. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: A. T. Polderman; 11,45 uur: kindersamenkomst; 19.30 uur: ds. A. van Gent. Woensdag 19.45 uur: bijbelbe spreking. Ned. Herv. Evang. op Geref. grondslag*, Elonkapel, Vareniusstraat, dinsdag 19.30 uur: voorganger M. Vos. Rooms-Katholieke Kerk, H. Laurentius van Brindisie, Willemsbeekweg 100, H. H. Missen te 6, 7, 8, 9.15 (Hoogmis), 10.45 en 12 uur; 18 uur Avondmis; in de week 6.30, 7 en 7.45 uur. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 en 19 uur: ds. L. Brink. Goede Vrijdag 10 en 19.30 uur: ds. L. Brink, H. Avond maal. VELSEN-NOORD: Ncd. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Goede Vrijdag, 19.30 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. A. C. van Nood; Goede Vrijdag, 20 uur: ds. A. C. van Nood. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: J. Klein Haneveld. Rooms-Katholieke Kerk, St. Joseph, Wij- kerstraatweg 55, 6.45, 8, 9.15 en 11 uur; 18 uur avondmis; in de week 6.45, 7.20 en 8 uur. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.35 uur: ds. J. A. Roskam. Rooms-Katholieke Kerk, 7, 8.15, 11.30 uur; om 9.30 uur: Hoogmis. In de week: 7 en 8 uur. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. J. C. Remijn, openbare belijdenis; 19 uur: ds. G. J. Waardenburg. Goede Vrijdag, 10.30 uur: ds. J. C. Remijn. Bed. Heilig Avondmaal; 16.30 uur: kinderdienst; 19.30 uur: ds. J. C. Remijn, Bed. Heilig Avond maal. Rooms-Katholieke Kerk, 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur. In de week 7 en 8 uur. Adventskerk, 10 uur: ds. G. H. van Wil- lenswaard, openbare belijdenis. Goede Vrijdag, 19.30 uur: ds. G. H. van Willens- waard, Bed. H. Avondmaal. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. J. Rebel, Heilig Avondmaal en dankzeg ging. Geref. Kerk, Wüstelaan, 10.15 uur: ds. P. Lok. BEVERWIJK: Maranatha; 10 uur: Th. Dikkes. Vrije Evangelie Gemeente, Koningstraat 117, 9 uur: ds. A. van Gent. Dinsdag 20 uur: bijbellezing. Evang. Luth. Gem., 10.45 uur: ds. J. A. Roskam. Rooms-Katholieke Kerken, St. Agatha, H.H. Missen te 6.15, 7, 8 (Kindermis), 9, 10.15 (Hoogmis) en 11.45 uur; 18 uur: Avondmis; in de week: 7, 7.45, 8.30 en 9 uur; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30 en 11.45 uur; 19 uur Avondmis; in de week 7.00, 7.45 en 8.30 uur; Regina Caeli; 7, 8.15, 9.30 (Hoogmis) en 11.15 uur; 19.30 uur: Avondmis; in de week 7, 7.45, 8.30 en 9 uur; St. Jozef: 8.30, 10 uur (Hoogmis); in de week 7.30 uur. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman. Irenekapel, 10 uur: ds. G. van Schuppen. De Opgang, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Oosterwijk, 10 uur: vie. L. A. Nagtegaal. Jeugdkapel „De Opgang", 10 uur: de heer H. Olivier- se. Vryz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. A. G. van Wijk. Geref. Kerk, Moensplein, 9, 10.30 en 17 uur: ds. C. Meyer, Heilig avondmaal. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. Rooms-Katholieke Kerk, 7, 8.45 en 10 uur (Hoogmis); 18.30 uur Avondmis. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 en 19 uur: ds. M. Wendte. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 en 17 uur: ds. Joh. Knol. Rooms-Katholieke Kerk, 6.30, 7.45, 9.15, 11 en 12 uur; 17.15 uur: avondmis; in de week 7, 8 en 9 uur. CASTRICUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8. 9.15, 11 en 18 uur. Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm, Geref. Kcr*, 10 en 17 uur: ds. Y. van der BAKKUM: R.-K. Kerk, 7.30, 9.15 en 11 uur. K inder diensten IJmuiden-West: Ned Herv. Kinderdiensten Insingerschool 10 uur: Comitéschool 10 uur. Ned. Herv. zondagsschool, Bethle- hemschool 10 uur. Ger. zondagsschool „De Zaaier". Ichthusburcht 12.15 uur. Chr. Ger. zondagsschool „Philippus", consistorie 11.45 uur Leger des Heils. zondagsschool, gebouw Edisonstraat, 12 uur. Oud-Katholieke zondagsschool, O.K. Veren.gebouw, 10 uur. Geref. Evang. zon dagsschool, Groen van Prinstererschool, 11.45 uur. IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondags school, Julianaschool, 10 uur. Kinderkerk, Emmaschool 10 uur, Theo Thijssenschool 10 uur. Ger. zondagsschool, gebouw De Lariks, 11 uur. Ger. Evang. zondags school, Ossendorpschool, 10.30 uur. Driehuis-Velsen Dorp: Ned. Herv. zondags school, Marie Boreelsehool, 10 uur: Wijk- gebouw Torenstraat, 12 uur. Doopsge zinden, West-Hilldienst 46 jaar, De Savornin Lohmanlaan 21, 10.30 uur; Doopsgezinde zondagsschool, 812 jaar, Kriemhilde, 10 30 uur. Santpoort. Ned. Herv. zondagsschool, Jeugdhuis 512 jaar. iO uur. Kinderkerk, kerk 11.30 uur. Velsen-Noord: Ned. Heiv. zondagsschool aan de Banjaartstraat 12 uur: Ned. Herv. zondagsschool in de Delcourt van Krim- penschool, Stratingplantsoen, 12 uur.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7