unie t t LINOLEUM LINOLEUM KROMMENIE v. DUIVENBODEN □JJtMKSHZ» Sparta zegevierde in de tweekamp met Lycurgus en Hygiëa Gronings toneel Winkeliersvereniging Wijkeroog op de bres voor tunneltje „Zomer in december" Prijzenwet spoedig in behandeling Daje Böhmer met deuk terug in IJmuiden LINOLEUM KROMMENIE Niet-politiek overwicht in de Noorse regering? Linoleum Krommenie Eechtrop-dames wonnen tweede promotiewedstrijd van Kampong Agenda voor IJmond en Haarlem MAANDAG 11 APRIL 1960 5 De gymnastiekvereniging Sparta heeft zaterdagmiddag- en avond haar reeds lang voorgenomen plannen om met de gym nastiekverenigingen Lycurgus en Hygiëa uit Krommenie een tweekamp te houden, kunnen uitvoeren. Om half drie zaterdagmiddag begroette voorzitter K. F. Visser van Sparta zijn gasten. Hij lichtte hierbij het uitgangspunt van deze eerste tweekamp toe, die hij niet in de allereerste plaats wilde zien als een meten van de krachten in de gymnastiek; hij beschouwde deze wedstrijden als mid del voor sportv'erbroedering. Vervolgens gaf hij een toelichting op het programma van de wedstrijden voor de vier groepen van meisjes 1215 jaar; jongens 1215 jaar, dames- en dames-senioren en heren. Voor elk van de groepen was voor de winnaars een medalje beschikbaar en om dat het de eerste keer was werd de win nende vereniging een mooie vaan toege zegd. Na een korte ontvangstpauze en nadat men de prachtige nieuwe Sparta-aanwinst, een fraaie brug in de modernste uitvoering, had bewonderd, werden de diverse oefe ningen in vlot tempo aan brug, rek, paard, kast, evenwichtsbalk en ringen midden in de toneelzaal afgewerkt. Voor de vele toe schouwers was dit „zaalwerk" zeer over zichtelijk; de wedstrijden werden met be langstelling gevolgd. In beide ploegen werd serieus gewerkt, aan vier toestellen tege lijk. Opmerkelijk waren nog de prestaties van de dames-senioren, die hun talenten fris demonstreerden. Ondanks het vlotte afwerken, raakte men op het schema ten achter, zodat de wedstrijden pas na half zeven door een door „Sparta" aangeboden broodmaaltijd konden worden afgesloten. Aangezien de jury haar berekeningen niet gelijktijdig kon maken, kon de uitslag van de wedstrijd pas 's avonds bekend zijn. In afwachting daarvan zochten de gym nasten, jong en oud, en de belangstellen den het in een ongedwongen, zeer gezellig samenzijn, dat door de vele jeugdige deel- nemers(sters)werd geopend met geanimeer de danswedstrijden om leuke prijzen. De vrolijkheid was niet van de lucht, wat in spirerend op de ouderen werkte. Zij zoch ten het evenzeer in gezellig dansen en prettige Menwedstrijden, zodat de avond bijzonder is geslaagd en naar herhaling wijst. Ten slotte kon de heer Visser de uit slagen mededelen en toen bleek, dat „Sparta" winnares was. Voor de gasten kwam de sterkste tegenslag in de meisjes- groepen, die bijna 68 punten verloren op „Sparta", dat hierdoor met iets minder De Grunneger verainen „De Martinito ren" neemt in deze tijd, welke zich voor alle verenigingen kenmerkt door de suc cesvolle opmars van de televisie, stellig een uitzonderingspositie in. Want terwijl praktisch alle voorzitters in hun gebrui kelijk openingswoord een terugloop van het aantal donateurs moeten vermelden, de financiële basis van iedere vereniging, kon deze functionaris van „De Martinito ren" aan het begin van de toneelavond in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rem- brandtlaan, met gepaste trots een voortdu rende toeneming constateren. Nu is een dergelijke belangstelling wel te verklaren. Alleen het „Groninger-zijn" schept reeds een zekere band onder deze „landslü", die op zulke avonden ongedwongen in el- kaars gezelschap kunnen verkeren, waar bij het gebruik van hun streektaal de ge zellige sfeer niet weinig bevordert. Een avond, die volgens traditie met een enthousiast gezongen Gronings volkslied wordt ingezet en vervolgens in de opvoe ring van een passend toneelstuk zijn hoog tepunt vindt. Zaterdag werd deze beoogde gezelligheid bereikt met „Wie kinnen der nait mit out", een blijspelletje in drie bedrijven door Frits Wemker, welke auteur met dit stuk blijkbaar geen andere bedoelingen heeft gehad. Want zijn opzet was derma te bescheiden, dat het verhaal in een paar woorden is naverteld. Het betreft name lijk August en Idoa Groendiek, een rente nierend echtpaar, dat om zijn inkomsten te vergroten ovei'gaat tot het verhuren van een kamei\ Nu schuilt de mop in het feit, dat August deze kamer toezegt aan een charmante jongedame; bijna op hetzelfde ogenblik, dat Idoa dit vertrek aan een voortvarende jongeman •verhuurt, Nu is Gi'oningen in last, want geen van beiden is bereid hun kandidaat een teleurstelling te bezorgen. Vooi'lopig kunnen de twee huurders nog tevreden worden gesteld, omdat Klaas wegens zijn nachtelijke werk- kring alleen overdag op de kamer kan vertoeven en Lies hier dus verder een nor maal gebruik van maakt. Maar ook hier gaat de spreekwooi'delijke kruik zolang te water tot zij breekt en het echtpaar Groen diek moet dus al spoedig de gevolgen van de gedoubleerde kamerverhuur ondervin den. Uitei'aard hebben deze consequenties allex-minst een di-amatisch verloop, want na de gebruikelijke misverstanden en ko mische situaties, vindt ook dit verhaal weer 'n gelukkig slot. De opvoering, wel ke onder regie van de heer L. van Elmpt tot stand was gekomen, heeft het publiek kennelijk in alle opzichten bevredigd. Met duidelijk waar te nemen instemming wer den de veiTichtingen gevolgd van F. Bijl en mevi-ouw E. Fransen-Damsti'a als het echtpaar Groendiek, dat zich zo genoeglijk in de perikelen begeeft. Hetzelfde gold voor H. van der Laan en Betys Bijl, de vertolkers van de bovenbui'en, waarvan eerstgenoemde zo vermakelijk moet zuch ten onder de pantoffel, van zijn even ba zige als lastige ega. Ali Bijl en T. Peper speelden met niet minder succes de elkaar aflossende kamerbewoners en de dames A. Woldring-Jansen en Dini van der Werf maakten ten slotte met B. Klein als de grossier Joakop Joager deze bezetting rond. Er is door de Groningers veel en hartelijk gelachen, zodat „De Martinito ren" opnieuw een genoeglijk verlopen avond in de annalen mag ver-melden. Schipper verdronken In de Maashaven te Rotterdam is zon dag de 56-jarige schipper C. van Timme ren van het motorschip Ancor verdronken. De man was in zijn roeiboot gestapt, toen hij opeens ruggelings in het water viel. Enige tijd later werd hij er uit gehaald, doch toen bleek hij i-eeds te zijn overle den. dan 70 punten meer winnares werd van de tweekamp. De uitslagen waren: Dames en dames-senioren: Sparta 670,65 pnt.; Lycui-gus-Hygiëa 662,29 pnt. Meisjes A en B: Sparta A 614,08, B 627,38 pnt., totaal 1241,36 pnt.; Lycurgus-Hygiëa A 565,20, B 608,45, totaal 1173,75 pnt. Jongens: Sparta 364,48, Lycurgus-Hygiëa 355,10 pnt. Heren: Sparta 186,18, Lcux-gus-Hygiëa 200,85 pnt. Totaal: Sparta 2462,77, Lycurgus-Hygiëa 2391,99 punten. ALLE DESSINS UIT VOORRAAD BIJ INTERIEURVERZORGING GED. OUDE GRACHT 108 -110 - TELEFOON 17165 Al enige jaren is er sprake van, en zijn door het gemeentebestuur van Velsen on derhandelingen gevoerd over een voet gangerstunnel in Velsen-Noord, tussen de buurtschappen Schulpen enerzijds en De Gilden andex-zijds, ten einde een gemakke lijker verkeer tussen deze beide wijken mogelijk te maken. Het verlangen naar en de noodzaak van deze tunnel, die onder de huidige Hoogovenspoorlijn langs de Duin- vlietstraat is geprojecteeerd tussen Melk- laan en Schulpweg, is in de laatste ver gadering van de Winkeliersvereniging Wij keroog opnieuw ter sprake gekomen. Nu De Gilden met de voltooide bouw van de meanders en toekomstige bouw van nog meei\ woningen aan inwonertal aanmerke lijk is toegenomen, en nog meer zal toene men, waarbij om de kern van Velsen- Noord te bereiken dit alleen via één van de beide spoorwegovergangen mogelijk is, nxenen de winkeliers, dat de uitvoering van het tunnelplan toch echt niet veel langer meer op zich kan laten wachten. De ledenvergadering heeft zich nu op het standpunt gesteld zich ï-echtstreeks met de Nederlandse Spoorwegen in vex-- binding te stellen ten einde met de uitvoe ring van de voetgangerstunnel spoed te willen betrachten. Voorts is door de W.V.W. de kwestie met de Velser Middenstands Centrale bespro ken. In een gecombineerde vergadering met de Winkeliersvereniging Wijkeroog en de Algemene Santpoortse Winkeliersver eniging is gepi'obeerd de Centx-ale nieuw leven in te blazen. Hier konden echter geen besluiten worden genomen, aange zien de bestuursleden van Groot-IJmuiden en de R.-K. Middenstandsox-ganisatie in IJmuiden op het standpunt staan, dat de leden die lid zijn van de Velser Midden stands Centrale, ook lid van de landelijke Bond moeten zijn. Men beschouwde in de gecombineex-de vergadering de winkeliers- verenigingen W.V.W. en A.S.C. (Santpoort) als „buurtverenigingen". Hiertegen heeft Wijkeroog scherp geageerd, aangezien zij al bijna vijftig jaar bestaat en de Konink- James Liggats blijspel „Zomer in de cember" is een van die typisch Engelse komedies, waarbij nauwelijks van een in trige sprake is. Soms' krijgt men zelfs de indx-uk, dat de schrijver eenvoudig een aantal contrasterende figux-en het toneel heeft opgestuurd, welke pei'sonages dan verder hun weg zelf maar moeten vinden. De conflictstof ontstaat daarop louter door hun samenzijn, vooral wanneer de steeds actieve Amor ook bij dit gezelschap een overheei'sende positie komt innemen. Zo dreigt de traditionele fatale vrouw het jong geluk te verstoren van een pas ge- trouwd paai'tje en voert een veelbelovend romancier een fanatieke strijd tegen de herinnering van zijn jeugdvriendin aan haar overleden echtgenoot. Een strijd, die zoals het in een blijspel past, voor hem in een glorieuze overwinning eindigt. Ver der wordt de liefde ontdekt door een ge voelig meisje en een kostschoolknaap, die een blaffende kolonel als „opvoeder" heeft en ziet een door zijn vrouw verlaten echt genoot zich ten slotte weer gelukkig met haar hex-enigd. Dit met flair geschx-even stuk werd za terdag door de toneelvex-eniging „Oefening Baart Kunst" uit Beverwijk in het Kenne- mer theater opgevoei'd, welke voorstelling voor dit ensemble tevens gold als besluit van het winterseizoen. In tal van vlotte en boeiende tafereeltjes werd de spelers stuk voor stuk een goede gelegenheid geboden te bewijzen, of zij al dan niet over de voor een komedie benodigde talenten be schikken mochten. Een examen, dat ech ter lang niet door allen met een bevre digend resultaat werd afgelegd. Het kwam ons daarbij voor, dat mevrouw Ruth Snel als regisseuse de moeilijkheden van dit stuk wel enigszins heeft onderschat. Zo was het geen gelukkig besluit van haar, de rol van David Payne in travesti te la ten spelen, omdat hierdoor de prille lief desidylle tussen „hem" en Angela niet aannemelijk kon worden gemaakt. Ook was enig ingrijpen wenselijk geweest bij de vex-tolking van kolonel Waters. Men ty peert nu eenmaal geen oud-militair, door hem de gehele avond agressief en met een buldex-ende toon te laten opti-eden. Voor het overige maakt de grote bezet ting van het stuk dertien rollen het onmogelijk, alle door de spelers gelever de px-estaties uitvoex'ig te vermelden. Wij maken echter gaarne een uitzondering voor Rienus Smit, die als de ondernemen de Nigel Wainwright een bijzonder goede avond had en zich daai'door klasseerde tot de beste speler. Waai'dei'ing vei'dienen ook Annie ten Boom, voor haar astrante gedienstige en Toos van der Steen, die de reeds genoemde Rienus Smit als zijn aangebedene naar behox-en assisteei'de. In totaal kan de vei'eniging er nog van over tuigd zijn, dat zij haar donateurs voor de laatste maal in dit seizoen een ondei'hou- dende toneelavond heeft bezorgd. J. v. D. VOORLICHTINGSAVOND REDDINGS BRIGADE Op maandag 25 april houdt de Heems- kerkse Reddingsbrigade een voorlichtings avond in zaal Wijman. Deze wordt georga niseerd in samenwerking met de Konink lijke Nederlandse Bond tot het i'èdden van drenkelingen. Op deze avond zal gesproken worden over de zee, het baden en de gevaren welke daaraan verbonden zijn. lijke goedkeuring heeft en zich niet zonder meer zou laten uitschakelen. Naar aanleiding hiex-van heeft de Win keliersvereniging Wijkeroog zich met een schrijven tot het gemeentebestuur van Vel sen en de Kamer van Koophandel te Haar lem gericht, opdat zij als volwaardige ver- tegenwoox-digster van een middenstands- groep niet buiten mogelijke besluiten of inmenging in middenstandskwesties zal worden gehouden. Minister De Pous heeft geantwooi'd op de schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid de heer Nedex'hoi'st (P.v.d.A.) beti-effende spoedige behandeling van de ontwex-pprijzenwet. Hij zegt van mening te zijn, dat de behoefte aan een definitieve wettelijke regeling, als neergelegd in de ontwerp-pi'ijzenwet, door het bouwconflict nogmaals duidelijk is ondersti'eept. Hij is voornemens te bevorderen, dat een Me morie van Antwoord op het vooxiopig verslag inzake de ontwerp-prijzenwet op korte termijn zal worden ingediend. i Zaterdagmiddag is het motorschip „Daje Böhmer" uit Rotterdam met een ingedeukte voorsteven teruggekeerd in IJmuiden. Het schip was de avond te voren haar zee vertrokken, maar later in aanvaring gekomen met een Rus sische tanker. De ..Daje Böhmer" is doorgevaren naar Amsterdam waar het schip bij Verschure in dok is gegaan. Advertentie Ons advies*? ■vV.' Als het gaat om c< duurzame dn doel matige èn decoraticv vloerbedekking LINOLEUM KROMMENIE Kies naar hartelust uit onze verjongde collectie want.., linoleum is voordelig bovendien! MARKTPLEIN PALMPAASOPTOCHT IN HEEMSKERK Traditiegetrouw vond in Heemskerk zon dagmiddag de palmpaasoptocht plaats. Voorafgegaan door het fanfarecorps „St. Caecilia" werd een stoet gevormd die een fleurig geheel vormde. Na afloop werden de meegedragen palmpasen naar de zieken gebracht. MEI-PROGRAMMA IN HEEMSKERK Het mei-comité samengesteld uit ver tegenwoordigers van de moderne arbei dersbeweging te Heemskerk heeft ter vie ring van de dag van de arbeid een aan- trekkelijk programma samengesteld. In zaal Dam worden op maandag 2 mei drie bijeenkomsten gehouden. De ochtend bijeenkomst wordt verzorgd door de heer en mevrouw Diemeer. Als spreker treedt op de heer Nijdeken. 's Middags zijn de kinderen aan de beurt. Er wordt een filmprogramma geboden. Op de avondbijeenkomst wordt de mei rede uitgesproken door de heer H. J. Ba- rentsz uit Amsterdam. Voorts werken mee „De Stem des Volks" en het Kennemer Cabaret onder leiding van R. Pletting. OSLO (Reuter)' —Het orgaan van de re gerende Noorse socialistische partij „Ar- beiderbladet", weet te melden dat de Noorse regering binnen veertien dagen ge wijzigd zal worden en dat het nieuwe ka binet een van de jongste en minst politie ke in vele jaren zal zijn. Negen van de vijf tien ministers van het nieuwe kabinet zou den nog geen vijftig jaar zijn Het onafhankelijke rechtse blad „Ver- dens Gang" verklaarde in een commen taar op dit bericht, dat de nieuwe i'ege- ring „helaas in vele opzichten topzwaar zal zijn van mensen uit het bedrijfsleven die geen politieke achtergrond hebben," doch de liberale „Dagbladet" meent dat mensen die de omstandigheden in binnen- en buitenland kennen de voorkeur vei'die nen boven het „berijden van politieke hob by-paard j es". Advertentie in alle soorten leverbaar. Vakkundig leggen. Lasten Wijkermeerpolder verlaagd De stemgerechtigde ingelanden van de Wijkermeerpolder, wie zaterdagmiddag in hotel „Assumburg" in Assendelft in ver gadering bijeen waren, hoorden tijdens deze vergadering dat de Wijkermeerpolder een „Witte Raaf" onder de Nedexiandse polders is. Overal worden de polderlasten drastisch verhoogd, maar men besloot de lasten van de Wijkermeerpolder te ver lagen, een unicum in ons land! Deze ver laging van polderlasten ging niet zonder meer onder de hamer door. Bij het punt begroting 1960 kwam een der leden met het voorstel de polderlasten te verlagen, daar de rekening van 1959 een overschot aangaf van 16777,69. Het bestuur bracht bij monde van haar voorzitter, de heer A. van der Stelt, en haar secretaris-pen ningmeester, de heer C. F. Smeets, naar voren hoe dit batig saldo ontstaan was en dat de lasten al verlaagd waren. De ontvangsten over 1959 bedroegen ƒ57.685,77, raming ƒ51.126,12 en de uit gaven 40.908, raming 51.126,12. De be groting voor 1960 sloot aan ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 55.700, waarbij een inkomen aan polderlasten van 19.280,34. Het bezit van de polder bestaat uit effecten voor een bedi'ag van 122.400. Het bestuur kwam met een voorstel de nu vrijkomende gelden eens op een andere wijze te gaan beleggen en kreeg van de vergadering hiervoor de goedkeui-ing. Tot nu toe werden steeds overheidspapieren gekocht. Men wil nu op kleine schaal aan delen kopen. De ingelanden gingen ook met het be stuursvoorstel akkooi'd om de onderhouds- en herstelwerkzaamheden in eigen beheer uit te voeren. Enige aanwezigen waren ontstemd over de aanslagen van de straat- belasting, opgelegd door de gemeente As sendelft. De wegen die in de Wijkermeer polder onder de gemeente Assendelft lig gen verdienen de benaming straat niet. Het bestuur heeft reeds een onderhoud gehad met de burgemeester van Assen delft, maar ex'g veel hoop voor de toe komst gaf dit ook al niet. Door grotere aanvoer weer iedere dag groenteveiling Nu de aanvoei'en aan de veiling Kenne- merland in Beverwijk groter gaan worden zal met ingang van deze week weer iedere dag geveild worden. Met ingang van dinsdag- wordt er dan ook weer de zogenaamde tussendagen ge veild. De aanvang hiervan is bepaald om halfelf 's morgens, dus niet meer zoals in het verleden na de middag. Men heeft dit gedaan na rijp beraad met de handel, om op deze wijze de produkten uit Kennemer- land nog op dezelfde dag op de plaats van bestemming te krijgen. Dit is nu voor het gehele land mogelijk. Op tweede paasdag zal er geen veiling woi'den gehouden. Schoolvoetbal Beverwijk begint woensdag Deze week gaat het schoolvoétbal in het rayon Beverwijk van de afdeling Haai'lem van de KNVB weer beginnen. Er nemen aan deze competitie 40 elftallen deel die in drie gi'oepen zijn ingedeeld. In afdeling C spelen 7 elftallen in twee poules, in afdeling D komen 13 elftallen in 4 poules binnen de lijnen. In afdeling E gaan 20 elf tallen spelen in 4 poules. De wedstrijden waaraan deelnemen de scholen uit Velsen- Noord, Beverwijk en Wijk aan Zee wor den gespeeld op de velden van Beverwijk. DEM. De Kennemers en Wijk aan Zee. De competitie begint woensdagmiddag. De fi nales zullen worden gespeeld op zaterdag 23 april. „The Smash" 2 naar tweedeklasse gepromoveerd In een enerverend duel is het tweede herenteam van de Castricumse volleybal club „The Smash" gelukt het tweede klas- serschap te behalen. Octopus 3 werd ver- slagen en daarmede werd de promotie een feit. Hoewel de eerste set een zeker optimis me rechtvaardigde, want deze set werd zonder moeite met 15-8 gewonnen, was de nabije toekomst hierna beslist duister want de Octopus heren zegevierden met maar liefst 6-15 in de tweede set. In de dex'de set wisten de Castricummers met 17-15 voor te komen. De beide eerste teams van de vereni ging hebben het afgelopen weekend ook deelgenomen aan het door HVS te Haarlem georganiseex'de toernooi. De Castricumse heren verloren één partij en speelden twee wedstrijden gelijk, de dames deden het zo waar nog beter doox-, naast één wedstrijd te verliezen, er ook één te winnen en één gelijk te spelen. Zo kwam men toch niet geheel zonder punten in Castricum gerug. EEBANK ET O O HOCKEY IN KENNEMERLAND Aan tong heeft het in de laatste dagen van de week niet ontbroken. Meer dan 100.000 kilo tongen werden aangeboden, die alle prompt door de handel werden op genomen. En tegen prijzen, die er alles zins zijn mochten. Lappen bleven, even als de grootmiddel tongen, vast op 3 per kilo, terwijl de halfpondjes en tong I niet onder de 2.60 kwamen; voor de slips werd f 2,50 betaald. België had, als gewoonlijk, belangstel ling voor de kabeljauw. Typerend was de pi-ijs, die de handel zaterdag bereid was te geven: grote regels kwamen aan de f 140, terwijl ook de kisten-kabeljauw rond deze -prijs lag. De schrale aanvoer in de laatste dagen speelde natuurlijk ook een belangrijke rol. Het binnenland heeft niet te klagen ge had over de aanvoer. De schelvisaanvoer was ruim voldoende; dus een dalende prijs voor de braad, die natuurlijk de wijting „meenam". De aanvoer van grove schol was uiterst klein, zodat er voor de Engelse exporteurs niet veel te doen viel. Schol II begon maan dag duur, en is dit tot en met zaterdag gebleven. Alleen schol III was er in vol doende mate te koop; vandaar dat deze soort rond 20 kon opbrengen. Met de haring en makreel is het nog steeds hetzelfde liedje. De aangevoei'de kwaliteit blijft maar matig tot slecht. Prij zen kunnen er dan ook niet gemaakt wor den, behoudens enkele kisten „bonken". Dat de X'okerijen in West-Duitsland een leverancier hebben gevonden, die wél gro- vei'e makreel kan aanbieden, is voor die tak van het bedrijf nog een uitkomst. Er is dan ook een dankbaar gebruik van ge maakt. Dat ook de „Westduitse" IJslandse schelvis, mits van goede kwaliteit, belang- rijk dikker is dan op !t ogenblik de Noord- zee-schelvis, bleek duidelijk uit de zendin gen van deze vis naar IJmuiden. Boven dien ligt de prijs zeker niet ongunstig. Voor de eex'ste dagen van de komende week ziet hel er voor het binnenland, al thans wat de rondvis betreft, weer niet bijster goed uit. De aangekondigde sche pen hebben voor het ovex'grote deel weer haring en makreel, met maar heel weinig schelvis en wijting. Er zijn een tiental schepen bekend, die van de kleine 10.000 kisten vis, die ze vangen, er 8.000 opge ven als haring en makreel. Eeclitrop II ('dames) heeft ook de tweede promotiewedstrijd voor promotie naar de derde klasse in volle winst kunnen omzet ten. De uitwedstrijd tegen Kampong III werd met 2-0 gewonnen. Deze stand werd reeds bij rust bereikt door twee doelpunten van mej. R. Kuys. Eechtrop speelde overwegend sterker, waartegenover Kampong enkele gevaar lijke uitvallen plaatste. Bij Eechtrop toonde mej. H. van Vuuren zich echter een niet te passeren doelverdedigster. De stand in deze promotiecompetitie luidt: Eechtrop II2 2 0 0 4 52 H B S III2 1 0 1 2 4—4 Kampong III 2 1 0 1 2 23 Kampong IV 2 0 0 2 0 24 Het was overigens alles vriendschappe lijk. wat de hockeyklok sloeg. In de overi ge dameswedstrijden speelden Scheybeeck III en Ever Swift IV puntloos gelijk. Eechtrop I, met invalsters, verloor in Utrecht met 3-1 van een Kampong-combi natie. Eenzelfde wedstrijd bij de heren werd door de thuisclub met 5-1 gewonnen. Scheybeeck I won verdiend met 2-1 op eigen terrein van HBS II. Het was een gelijk opgaande strijd, waarbij Jan Fijen de beide doelpunten voor Scheybeeck voor zijn rekening nam. Scheybeeck II zette de in Beverwijk gespeelde wedstrijd tegen Strawberi'ies V in een zege van 5-3 om. Maar Scheybeeck III moest op eigen ter rein met 8-1 de meerdere ex'kennen in Eechtrop V. V elsen-1 J muiden MAANDAG 11 APRIL Rex, 20 uur: „Vrouwen verdwijnen". Thalia, 20 uur: „Haaien van Marseille". DINSDAG 12 APRIL Thalia, 20 uur: „Haaien van Marseille". Beverwijk MAANDAG 11 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Opératie Pétticoat". Luxor Theater. 19 en 21.15 uur: „De laatstg nacht van Lucretia Boi'gia". W. B. Theater, 20 uur: „Eiland der ver schrikking". DINSDAG 12 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Operatie Petticoat". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Dé vrouw en de verdoemde". Haarlem Concertgebouw: Vandaag en dinsdag 19.30 uur: Chr. Oratoriumvereniging met de Matthaus Passion. Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: De Haagse Comedie met „De kersentuin". Minerva Theater: dinsdag 20.15 uur: Filmavond Wereldreizigersserie „De strijd om de zuidpool". BIOSCOPEN CINEMA PALACE: Vandaag tot en met dondei'dag 14, 19 en 21.15 uur! „Bx-eng de Bismarck tot zinken", 14 jaar. Frans Hals theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Eiland der liefde," 18 jaar. Woensdag en donderdag 14. 19 en 21.15 uur: „De lift naar het scha vot," 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Vrouwenja gers" 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Young ïuan with a hox'n," 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „De geheimzinnige passagiei'". 18 jaar. Woensdag 14.30 uur: „A C als waaghal zen," woensdag en donderdag 20.15 uur: „Room at the top", 18 jaar.. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14. 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen." 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30. 19 en 21.15 uur: „De misda diger in de rolstoel," 18 jaar. Studio Theater: Vandaag; tot en met don- dei'dag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Le clo chard." alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Van daag en dinsdag 20 uur: „Storm over Per- 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 9 mei dagelijks van 10-17 uur, zondags van 13-17 uur: Ex positie van werken van hedendaagse gra fische kunst. Tot en met 22 mei bijzonde re avondopenstelling met kaarslicht en oude muziek van 20.30-22.30 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 17 april op werkdagen van 11 tot 17 uur: Expositie van schilderijen en plas tiek van Igaël Tumarkin. Kunstzaal „De Ark" Nieuw Heiligland 1 rd): Tot 23 april dagelijks van 9 tot 17 uur: Expositie van werk van Jacques Be- noit. „In 't Goede Uur" (Koi'te Houtstraat 1): Tol 1 mei dagelijks van 10-22 uur: Expo sitie van tekeningen voor het tijdschrift Zwart-Wit". ..Het Huis Van Looy" Kamperlaan): Tot 25 april dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondags 14 tot 17 uur: Groepsexpositie van ..Kunst Zij Ons Doel". DIVERSEN Vleeshal: Dinsdag 12.25 uur: Pauzebij eenkomst. Ds. J. van Dam over „Troost die zeer doet". (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haai'lem" van vrijdag 8 april). kiezen is sfeer kiezen kleur en warme

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5