Kruimels Mannen, zing mee! Accordeon-examen m.ujNJ.ui Schoolvoetbaltoernooi in Velsen loopt op rolletjes Sigarenmagazijn G. BAKKER COR 0LY 139.- K. Steyn staat weer op winst, nu tegen Kistemaker Havenberichten COR 0LY DKW-bromfietsen COR 0LY Zwemfeest PATERS ZONDER SLA PAASJUBEL VOOR DE DIEREN DONDERDAG 14 APRIL I960 7 Slecht weer drukt enthousiasme niet Het schoolvoetbal in Velsen is woensdag goed op gang gekomen. Er werden op Schoonenberg en het Waterlooterrein zesentwintig wedstrijden gespeeld. De harde wind, die dwars over de velden stond, gaf bij het onder controle brengen van de bal en het geven van hoge voorzetten wel eens moeilijkheden. Dat net echter niet aan spanning heeft ontbroken blijkt uit de vele gelijke spelen en krappe overwinningen. Het geheel had een zeer vlot verloop. De heer A. H. Wedemeijer, die de super visie over het paastoernooi heeft, kan te vreden zijn na de tweede dag. Hij is vol lof over zijn staf van medewerkers, waar van velen een groot deel van hun paas vakantie opofferen. Zü trappen wel De ongunstige weersomstandigheden doet de heer Wedemeijer met enkele woor den af. „Och, die jongens trappen wel. Zij hebben er plezier in en daar gaat het ten slotte om. En wat de organisatie betreft, het toernooi loopt wel. In de voorbereiding gaat de meeste tijd zitten." Ook dinsdag zijn er al twee wedstrijden gespeeld. De Joannes ULO II versloeg de Groen van Prinsterer ULO I met 3-2 in afdeling D. Luide toegejuicht door een met spandoeken uitgeruste supportersschaar behaalde in afdeling B de Theo Thijssen- school II dinsdagmiddag een grote 5-0 overwinning op de Watervlietschool II. De uitslagen van woensdag waren: Afdeling E: Theo Thijssenschool IEm- maschool 2-2, Prof. v. d. Leeuwschool Bethlehemschool 2-0, Clara Sternschool— Ossendorpshcool 0-3, MarnixschoolWa tervlietschool I 1-0, Ad. van Nassauschool H. Hartschool 0-0, Insingershcool IP. Vermeulenshcool 1-0, St. Francisschool II Th. Thijssenschool III 3-0, Insingerschool IITheo Thijssenschool II 1-1, Jan Cam- OOK U KUNT PERFECT GEKLEED GAAN Laat u bij aankoop van een Cestuum Sportcornhinafie of regenjas eens vrijblijvend door ons adviseren pertschoolSt. Franciscusschool I 0-3, School met de BijbelMoerbergschool I 1-2, T. BrandsmascoolComitéschool 0-0, Jan LigthartschoolIr. Krijgerschool 3-0, CalvijnschoolProf. Gunningschool 2-0, Brederodeschool IJulianaschool 3-3, In singerschool IIWatervlietschool II 3-0, Moerbergschool IIBrederodeschool II 40. Afdeling D: Marnix Lyceum ISt. Adel- bertschool I 2-0, R.H.B.S. IllE. van Soe- terwoude I 1-6, El. van Soeterwoude II Papiervakschool II 0-0 (El. van Soeterwou de wint na het nemen van strafschoppen), R.H.B.S. VKohnstammschool I 1-0, H. de Grootschool IIW. de Zwijger ULO V 0-3, Joannes ULO IIITechnische School IV 1-3. Het zwaartepunt van het toernooi valt vandaag. Er zijn vanavond in het geheel 43 wedstrijden gespeeld. Bijna zeshonderd vijftig jeugdige voetballers hebben over de velden van Schoonenberg en Waterloo rondgehuppeld. Veel teams kwamen twee keer uit. Advertentie ONTVANGEN Fijne Bolknakken van 27 voor 20 ct. Steeds voorradig AANSTEKERS, werkend op Butagas. SNELLIUSSTRAAT 53 (hoek Marconistraat) Telefoon 5053 - IJMUIDEN Gemeentelijke garantie voor 5 mei-viering De Stichting Velser Gemeenschap heeft voor de feestelijkheden op 5 mei een be drag nodig van ongeveer 20.000 gulden. Een deel van de kosten wordt gedekt door bijdragen van particulieren. Burgemees ter en wethouders van Velsen stemmen geheel in met het door de stichting ont worpen feestprogramma en stellen de raad voor aan de Velser Gemeenschap een garantie van 16.500 gulden te verlenen. voor Sportrijwielen compleet Het laat zich aanzien dat K. Steijn in de kampioensafdeling van de schaakcompetitie bij de IJmuidense schaakclub Kijk Uit opnieuw een punt aan zijn totaal zal toevoegen en daarmee zijn leiderspositie zal versterken. Hij kwam deze keer uit tegen A. Kiste maker die de Mid-Kennemerland-kampioen de Caro-Kann-verdediging zag toepassen. Een spannende strijd bracht bij het vorderen der partij het initiatief aan Steijns zijde. Hij drong sterk op, waardoor Kiste maker min of meer werd gedwongen een pion te geven. Deze beschikte op dat mo ment echter over het loperpaar en kreeg bovendien wat meer levensruimte. Toch kon hij niet voorkomen dat er werd afge wikkeld naar een eindspel met gelijke lopers, waarbij Steijn zijn pionvoorsprong behield. Het lijkt erop dat deze pion bij hervatting de beslissing zal brengen. Mocht J. Blok door zijn opmars van de laatste weken nog hoop gekoesterd hebben op de clubtitel, deze illusie is maandag avond door P. Lanser voor goed verstoord. Het Slavische gevecht gaf namelijk al spoedig het initiatief aan Lanser die zijn goede spel met twee pionnen winst zag gehonoreerd. Bloks positie werd er niet beter op toen hij met een „wanhoops"- offensief een volle toren inboette. Toen Lanser bovendien alle hierop volgende lis tigheden van zijn rivaal voldoende het hoofd wist te bieden, bleef Blok geen an dere keuze dan een onvoorwaardelijke overgave. Op dat moment hadden Tj. de Jong en C. J. Gordijn de schaakstukken al weer opgeborgen na eerder op de avond hun afgebroken partij te hebben uitgespeeld. Met twee pionnen minder in een toren eindspel leek de positie van Gordijn hope loos. Niettemin had een nadere analyse uitgewezen dat Gordijn nog vrij geforceerd remise kon afdwingen. Hij vond evenwel niet de beste voortzetting, waarna zijn rivaal hem geen kans meer gaf. Ons wekelijks visrecept Gebakken schol Er is weinig keus op visgebied. Rondvis is ineens weer duur geworden en men zal dus moeten terugvallen op platvis, tenzij men natuurlijk een of ander diepvriespro- dukt koopt. Als men kans ziet een paar mooie grote schollen te bemachtigen, dan is er wat te zeggen voor het recept „schol met aard appelpuree en worteltjes", zoals het Voor lichtingsbureau voor de voeding dat geeft. Men heeft dan nodig twee grote gefileer de schollen, bloem, boter, margarine of slaolie, l'/a kilo aardappelen, 800 gram worteltjes, melk, zout en peper, karper- tjes. De aardappelen schillen, wassen en op zetten met water en zout. De worteltjes schrappen, wassen en opzetten met water en zout. De schol wassen, zouten en op een vergiet zetten. Van de gare aardappe len een stevige puree maken met wat melk, boter of margarine en desgewenst een klein beetje peper. In de koekenpan boter, margarine of slaolie goed heet laten worden. De scholfilets door de droge bloem halen, voorzichtig in de hete boter, mar garine of slaolie leggen en vlug bruin en gaar bakken aan beide kanten. De schol filets op een van te voren verwarmde schaal leggen. De worteltjes op de schaal schikken en de aardappelpuree er naast of omheen spuiten. Op ieder torentje puree desgewenst een kappertje leggen. Wat gesmolten boter of margarine over de worteltjes gieten en wat fijngehakte peterselie er midden op strooien. De schol met aardappelpuree en groente warm opdienen. MARKTBERICHT BEVERWIJK. Beverwijk, 13 april: spinazie 3850, ra- oarber 1030, sla 1424, witlof 5886, caapstelen 1522, prei 2846. Woensdag: kwamen in IJmuiden aan: Stentor van Hamburg: Whitfleel. kalk voor Hoogovens: Sarpedon, Rotterdam: Waal, Bremen: Werner Vinnen, Rotterdam: Curtanes. Folkestone: Yew- hill, Rotterdam; Nicola, Rotterdam: Brinda, Lon den: Minos. Helsinki: Thaletas, Antwerpen: Vall- demosa, Freetown: Langleeclyde, Antwerpen: Salvinia, Workington, blokvormen Hoogovens; Hugo Heimke Schutt. Delfzijl: Erich Schroder. Hamburg: Wanda. Kotka, cellulose Velsen; Brage, Gefle: Carmen. Hull; Rokin. Blankeholm: Bull finch, Londen; Spirit. Huil. ledig IJmuiden; Dra- co. Rotterdam; Ommenkerk. Rotterdam. Donderdag kwamen in I Jmuiden aan: Chalchas van Rotterdam; Hydra, Antwerpen: Dinkeistroom. Londen: Nore. Antwerpen: Geestemtlnde, Ant werpen; Lelykerk, Londen. Woensdag vertrokken nit I.Jmuiden Barbara naar Rotterdam; Sonny, Las Palmas: Gerd, Lon den; Bullfinch. Londen: Nabstein. Bremen; Jon M, Immingham; Irima, Duinkerken: Capella, Helsingfors: Steinvarg. Trondheim; Ouwerkerk, Bremen: Camerounkust, Antwerpen: Trito, Rot terdam; Twee Gebroeders. Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: IJstroom naar Londen: Peregrine. Harlingen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Geschenk van zwemmers In het Sportfondsenbad in Haarlem is de mriurschlidering gereed gekomen die ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van deze zweminrichting in januari van dit jaar aan het bestuur is geschonken door de verenigingen die regelmatig van het bad gebruik maken. De vier meter hoge en tweeën- eenhalve meter brede versiering is aangebracht in het trappenhuis. De vervaardiger is de Haarlemse kunste naar Peter Peter Huyzer. De stand in de kampioensgroep ziet er nu als volgt uit: 1. K. Steijn*) 15 11 3 1 12V2 F J. Walda 15 9 6 - 12 G. H. H. C. Maas 16 8 6 2 11 J. Blok15 10 - 5 10 5. A. Kistemaker*) 16 7 4 5 9 P. Lanser 16 6 5 5 8V2 7. Tj. de Jong 17 4 8 5 8 C. J. Gordijn 17 6 3 8 7V2 Nog uit te spelen afgebroken partij. In de derde afdeling werd nog een over winning genoteerd van P. Kramer jr. op de nu wat terugvallende J. v. d. Doel. Vanavond wordt in het Cultureel Cen trum de traditionele jaarlijkse eierenwed- strijd gehouden. voor Kaatsclub is in geldzorgen De Kaatsclub „Beverwijk en Omstre ken" heeft woensdagavond in Hotel „Parkzicht" te Beverwijk de jaarvergade ring gehouden. Uit de jaarverslagen bleek dat deze jonge vereniging heeft te kampen met geldgebrek. Men kan nieuwe leden dan ook goed gebruiken. In plaats van voorzitter C. Doeven, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd de heer G. dc Jong gekozen. De andere bestuurders werden herkozen. De heer S. de Vries werd als commissaris aan het bestuur toegevoegd. Voor het komende seizoen werden de volgende datums vastgesteld voor wed strijden: 28 mei ledenwedstrijd; 25 juni wedstrijd voor leden van de afdeling Haar lem en Beverwijk en 27 augustus wed strijd voor afdelingsparturen. Naar de Bondswedstrijd te Franiker op Pinkster maandag zal de afdeling een paar afge vaardigden zenden. Lode van Gent in Cen trum over aardspygmeeën Woensdagavond heeft Lode van Gent voor een groot aantal leden van het Insti tuut voor Arbeiders Ontwikkeling in het Veilinggebouw Het Centrum te Beverwijk heel veel verteld over zijn belevenissen met het kleinste Pygmeeënvolk, de Aards pygmeeën, die leven in Belgisch Kongo, een gebied dat zeventig maal zo groot is als Nederland. De Aardspygmeeën wonen in het Evenaarswoud, dat 600.000 vierkan te kilometer groot is. Het is een heel klein ras, dat leeft van wortels, rupsen, miereinlarven, vleermuizen en het wild dat met pijl en boog wordt geschoten. Het volkje leeft in een zeer primitieve staat en ook de werktuigen zijn ongewoon simpel. De heer Van Gent liet een grote spij ker zien, waarvan men door middel van stenen een mes had gemaakt. Hamers kent men daar nog niet. Door middel van talrijke kleurendia's toonde de heer Van Gent hoe de bevolking daar leeft in een prachtige natuur. Spreker had vernomen dat het zo goed als zeker is dat dit kleine ras over honderd jaar niet meer zal be staan. Vijfenzeventig percent van de kin deren sterft dadelijk na de geboorte en door het natte klimaat lijdt de gehele be volking aan reuma. GEMEENTEHUIS GESLOTEN. De gemeentesecretarie, het kantoor van de gemeenteontvanger en het bureau van de dienst gemeentewerken in Heemskerk zullen op vrijdag 15 en zaterdag 16 april gesloten zijn. Voor het doen van geboorte- en overlijdensaangiften bestaat op zater dag gelegenheid tussen negen en tien uur. voor Solex 575. Het culturele leven in de gemeente Velsen is bij de wederopbouw na de tweede wereldoorlog terecht in ur gentie gezien en van gemeen tewege is, naar vermogen, medewerking verleend om dit culturele leven op peil te houden en geleidelijk uit te bouwen. De liefde kan echter niet slechts van één kant komen. De „sectie zang" van de Velser Gemeenschap maakt zich zorgen over de koorzang in Velsen. Het gemengde koor Vox Humana te Sant poort, dat al een halve eeuw bestaat, dat zich eens succes vol heeft kunnen meten met de beste gemengde koren in Nederland, heeft een periode van snelle achteruitgang mee gemaakt: de „sectie zang" van de Velser Gemeenschap wist ontbinding te voor komen. Dit gemengde koor gaat nu (moeizaam) voort met zijn repetities, maar er moet nodig snel versterking door mannenstemmen ko men. Vox Humana kan weer tot zijn oude glorie komen, maar dan moeten de mannen met goede stemmen, die er ongetwijfeld zijn, zich niet langer afzijdig houden! Het IJmond-mannenkoor zou in deze industriegemeen te een belangrijk koor wor den. Maarna een goede start kwam een terugslag en ook hier dreigde ontbinding wegens terugloop van actie ve leden. Het koor heeft zich sinds kort hersteld, het gaat (ook moeizaam) verder als mannenkoor Vriendschap. Het is opmerkelijk, dat het steeds de mannen zijn, die het eerst weglopen; een ge volg is dat de stemmenver houding uit het evenwicht raakt en dan volgen de da mes met wegblijven Een kleine kern, die vol houdt, staat dan wel voor een uiterst moeilijke, zo niet on mogelijke taak om zich rede lijk staande te houden. Zingen brengt vreugde in het leven. Voor goede koor- Op 22 mei heeft de Sport bond IJmuiden in het Velser Bad zijn familie-zwemfeest. Als hoofdbestanddeel van dit feest zullen ongeveer 100 kinderen hun diploma A of B trachten te behalen. Dit moet dan weer een kroon op het werk wezen voor de vele leiders en leidsters die deze kinderen hebben opgeleid. Er worden daarom ook vele ouders verwacht die op deze zondagmiddag hun kinderen willen gadeslaan. Daarna volgen enkele nummers, zo als een estafette popduiken, de jaarlijks te verdedigen wisselbekerstrijd door de groepen volleybal, turnen en zwemmen. Deze beker is reeds 2 jaar in het bezit van de groep volleybal. Ook de vrije expressie zal in komi sche zin worden verwerkt. Na het schoonspringen volgt 25 meter schoolslag voor jongens en meisjes van 9 tot 12 jaar, en 50 meter vrije slag voor jongens en meisjes van 13 tot 16 jaar. In een groot massaal slot nummer zal het Watervrien- denwerk onder de titel „Van jong tot oud" worden uitge- beeld. zang bestaat, gelukkig, nog altijd grote belang- stellihg bij het publiek. Maar goede koorzang is na tuurlijk niet mogelijk, als er niet voldoende zangers zijn om zo'n goed koor op peil of zelfs maar in stand te kun nen houden. Dus mannen met een goede stem (en onderschat uw stem nu niet te gauw) neem een kloek besluit en kom; de dames volgen dan wel; ver sterkt het culturele leven in deze gemeente, die bewezen heeft werkelijk goede zang koren te waarderen! Een ponypaardje uit Drie huis heeft de politie een hoop werk bezorgd door midden in de nacht zo maar op de openbare rijweg aan het kuieren te gaan. Bovendien heeft het vreetgrage beest de moestuin van de paters met een bezoek „vereerd" en alle jonge slaplanten naar binnen geschrokt. Het is door dit laatste zeer twijfelachtig geworden dat de paters in de komende maanden nog één blaadje verse sla op hun bord zullen krijgen, hetgeen ons met zorg vervult, omdat wij de paters niet graag aan vitaminegebrek willen zien lijden. Het is allemaal de schuld van dat ponypaardje, Zangkoren uit Velsen ko men eerste paasdag des mor gens om half twaalf op het Marktplein te IJmuiden bij een om een aantal paasliede- ren te zingen. Deze Paasjubel staat onder auspiciën van de sectie zang van de „Stichting de Velser Gemeenschap". Ge zongen zullen worden ..Weest gegroet Gij eersteling der dagen", „Daar juicht een toon" en „Laat ieder 's Heren goedheid loven" en „Prijs den Heer met blijde galmen". Het sectiebestuur rekent erop, dat zoveel mogelijk zangver enigingen aan de Paasjubel zullen deelnemen. dat op een nacht op de open bare weg liep (misschien op zoek naar een vers blaadje sla). De politie werd door de paters gebeld. De dienaren der wet hebben het dier toen op een voetbalveld gedreven, maar daar bleef het niet. Later kwam er weer een telefoontje, dat de pony weer was verdwenen, onvindbaar, hoe men ook zocht. Nu blijkt dan wel wat onze pony heeft uitgevreten, namelijk alle slaplantjes van de paters. Het politiehondenseizoen is weer begonnen. De herders en bouviers zijn weer naars tig aan het oefenen in het opsporen van voorwerpen, in het bewaken van fietsen en in het achterhalen van mis dadigers. De man, die hier door de kranige bouvier van mevrouw Melchers in toom wordt gehouden, is geen mis dadiger. Het is de helper, die zijn bijdrage levert voor het welslagen van de eerste com petitiewedstrijd, die zondag in het Midden-Heerenduin door de „IJmond" werd ge organiseerd. Zaterdag zullen veertig ac cordeonisten en -istes van 8 tot 20 jaar oud, tweeëndertig uit IJmuiden en acht uit Be verwijk, examen afleggen in het Cultureel Centrum te IJmuiden. Deze uit zeven trappen bestaande examens zijn ingesteld en worden af genomen door de Werkge meenschap van Accordeon- en Mondharmonikaorganisa- ties in Nederland, die de be treffende bonden overkoe peld. Deze examens werken een verbetering van het spel peil in de hand. Iets wat in de vijf jaar dat de examens worden afgenomen, terdege te merken was, vooral bij de accordeonorkesten. Voor de leerling is het prettig een doel te hebben. De eisen zijn zo gesteld dat men ieder jaar, De familie Veldman uit IJmuiden en de familie Nijs- sen uit Santpoort hebben zondag in IJmuiden tegen elkaar gevoetbald. De Nijs- sens hebben het moeten af leggen; de uitslag was 52, rvaaruit moge blijken, dat de IJmuidenaren de overwin ning niet cadeau hebben ge kregen. De strijd mag dan beslecht zijn, de nabeschou wingen zijn, zowel in Sant poort als in IJmuiden, nog steeds te horen. Daarom geven we 'hier dit plaatje, waarop beide elftallen, plus scheidsrechter Mandje. zeven jaar achtereen, examen kan afleggen. Eén van de IJmuidense accordeonleraren de heer D. Wijker (IJmui- dens Roem) heeft slechts goede woorden voor deze examens. De leraar krijgt een goed overzicht van het peil waarop zijn leerlingen staan. Hij betreurt het dat aan de conservatoria geen accordeononderwijs wordt gegeven, maar is vol vertrou wen dat dit in de toekomst wél zal gebeuren. Het is voor het eerst dat accordeonexa mens in IJmuiden worden afgenomen. Voorheen legden leerlingen uit IJmuiden exa men af in Amsterdam. De belangstelling voor deze exa mens neemt nog steeds toe. Vorig jaar namen er meer kandidaten aan deel dan in alle voorgaande jaren teza men. Het hoogste examen staat, volgens de heer Wijker gelijk aan het staatsexamen piano. Driehonderdenvijftig gul den is de afdeling Velsen van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren rijker geworden door de spe ciale markt ten bate van het Kerbert-Asyl. Hoewel het weer niet erg meewerkte, kon er toch nog heel wat worden verkocht, terwijl men ook veel geld in de collecte bussen deed. De heer Fol- kertsma verzorgde de confé rence, die meehielp om de vlotte verkoop te bevorderen. Het tamboerkorps Voor waarts en padvindsters ver leenden medewerking, waar bij de laatsten ook voor de collecte zorgden. G. Zonneveld voorzitter van groentegroothandelaars De afdeling 'Beverwijk en omstreken van de vereniging van groothandelaren en commissionairs in groenten, fruit en aardappelen heeft in café Spanjaard te Beverwijk afscheid genomen van voorzit ter A. Voorn. Deze moest om gezondheidsredenen zijn taak neerleggen. Vanaf de oprichting heeft hij de voorzittershamer gehanteerd en hij vertegenwoordigde de afdeling ook in het federatiebestuur. Tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heer G. Nijman, de aftredende bestuurs leden G. Spanjaard en C. Zonneveld wer den herkozen. Met grote meerderheid van stemmen werd de heer C. Zonneveld, van de fir ma Engel Zonneveld uit Haarlem, tot voorzitter gekozen. In het federatiebestuur zal de afdeling worden vertegenwoordigd door de heer G. Groeneveld. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. GEBOREN: Thea, d. van Th. Fatels en M. Veldhuis; Carla, d. van Th. Fatels en M. Veldhuis; Alida, d. van J. Nijman en Th. Adrichem; Jan, z. van R. Postma en S. de Groot te Beverwijk; Johannes R., z. van J. M. Welboren en C. M. Beentjes; Johannes H., z. van N. W. Dekker en A. J. Beentjes; Antonius M., z. van C. de Waas en J. M. M. Th. Hattink te Castricum; Marcel, z. van W. Kranendonk en J. H. Paap; Sonja A. M., d. van A. Zuydam en C. M. Pekel te Velsen; Maria, d. van J. H. Olthoff en M. J. C. Verhey; Maria M., d. van J. Man en P. H. Morianner te Velsen; Jacqueline A., d. van J. M. van der Velde en Th. G. M. van de Vall te Castricum. GETROUWD: B. J. van Vliet en G. A. Nunnink. OVERLEDEN: Leonard Schipper, echt genoot van Anna Kwantes, 69 jaar. Voetbalpaastoernooi in Heemskerk Voor de eerste maal zal in Heemskerk een handbal- en voetbaltoernooi voor scho lieren in de paasvakantie worden gehou den. Er is voor dit doel een commissie be noemd bestaande uit mejuffrouw De Nijs. wethouder H. J. M. Roozen en de heren P. Beers en J. Overvliet. De wedstrijden worden gespeeld van 19 tot en met 23 april op De Vlotter. In twee poules wordt gestreden om plaatsen in de finale waarvoor het gemeentebestuur be kers beschikbaar heeft gesteld. BERT GARTHOF IN JEUGDGEBOUW De Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektro technische Industrie houdt maandag 25 april in het Hervormd Jeugdgebouw te IJmuiden een familie-avond. Hieraan zal meewerken de radio- en televisiereporter Bert Garthof (Dit is uw leven). Verder heeft men zich van de medewerking van het „Kennemer Cabaretgezelschap" onder leiding van R. Pletting verzekerd. Pluk goede vruchten van het geld Spaar voor contante koop STICHTING NUTSSPAAR- BANK in de gem. Velsen EMMABLOEMCOLLECTE IN VELSEN De Emmabloem-collecte in de gemeente Velsen wordt gehouden in de periode van 1824 april. Collectanten(trices) kunnen zich opge ven aan de volgende adressen: Voor Oud IJmuiden: mevrouw A. van der Veer Smit, Keizer Wilhelmstraat 3; voor IJmuiden-West: mevrouw C. Heykoop, Kennemerlaan 107; voor IJmuiden-Oost: mejuffrouw E. Vijlbrief, Heerenduinweg 165; voor Velsen-Zuid: mevrouw C. C. MijsHameeteman, Dr. Kuyperlaan 33; voor Velsen-Noord: de heer Andrea, Lad derbeekstraat 29; voor Driehuis: mevrouw A. M. LagunaBrons, Schaepmanlaan 21; voor Santpoort-Station: mevrouw Rooden- berg, Bloemendaalsestraatweg 137a; voor Santpoort-Dorp: mevrouw E. Winters van der Vliet, Cremerlaan 52.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7