Nederlands wond groeit tegen kale heuvelruggen van Judea Felle Arabische reactie op boycot „Cleopatra" Werving van Papoea's voor vrijwilligerskorps gaat beginnen Drie Duitsers bij botsing gewond Politieke activiteit in Turkije opgeschort Drie gewonden bij explosie op motorjachtje in Leidsevaart ^Brieven aan de redactie NS DAG 19 APRIL 1960 6 Inwijding werd uiting van diepe verbondenheid Heuvellandschap in Judea's beboste heuvels en van het dal met wijn stokken. (Van onze correspondent in Jeruzalem) Van Joods Jeruzalem uit heeft men een ruime blik op de strenge en hoge ber gen van Moab, welke in Jordaans gebied gelegen zijn. Vandaar keken de oude Is raëlieten eens neer op het hun beloofde land, dat vruchtbaar, schoon en bosrijk op hun terugkeer wachtte. De oudste wou den in Judea zijn heden niet ouder dan ruim dertig jaar. Zichtbaarder dan welke grenslijn tussen Jordanië en Israel is het grote verschil tussen de strenge, kale heu vels aan „de andere kant" van de grens tegenover het vrolijke groen en de temid den van een steenachtig landschap op groeiende naaldboompjes op Joods gebied. In dit opvallende verschil ligt veel van de glorie en het drama van de Joodse staat besloten. De Joodse staat, een zionistische wensdroom, werd waarheid. Men werkte hard om ook de grond weer vruchtbaar en bosrijk te maken. Hierdoor werd echter tevens de kloof tussen Joden en Arabieren dieper. Een merkwaardige karavaan van auto bussen, privé-auto's en jeeps trok 28 maart langs de drie jaar oude weg en bijbels- historische plaatsen zoals oude Filistijnse tempels, de grotten waar David voor Saul vluchtte en Goliath door de jonge David verslagen werd. Op vele, nog niet bebouwde heuvels stonden reeds uitdagend de blok- kedoos-achtige witte huizen met rode da ken der nieuwe landbouw-nederzettingen. Bij iedere wending van de weg keek men van uit de auto's naar nieuwe kleine naald bomen, die moedig langs de rotsen om hoog groeiden. De nieuwe weg leidt on der meer naar een jonge kolonie waar men sedert een half jaar begonnen is met grote zorgvuldigheid de stekjes te planten, die eens tot een woud, het Nederlandse woud, 45.000 bomen groot, zal uitgroeien. Eerst verwijderden de boeren vele grote stenen en daarna pas werd er voor ieder stekje een goed plaatsje uitgezocht op de heuvelrug waar door eeuwenlange ver waarlozing veel aarde door regens werd weggespoeld Het „Nederlandse woud kwam tot stand door giften van vijf gul den voor ieder te planten boompje van de zijde van de niet-Joodse en Joodse bevol king in Nederland. Dr. Drees opende deze actie in 1958 als premier van Nederland door als eerste burger een boompje te kopen voor het Joods Nationaal Fonds, de organisatie, wier taak het is onontgonnen gronden in Israel te bebossen en in cultuur ta bren gen. Enige honderden Nederlanders en ex- Nederlanders waren nu uit alle delen van het land naar de nog verlaten plaats ge komen. waar de maquette voor het „Ne derlandse Woud" in een officiële plechtig heid werd geopend. Bijzonder sterk kwa men bij deze gelegenheid vele gevoelens naar boven. Allereerst: de gehechtheid van uit Nederland afkomstige Israëliërs aan „good old Holland". En verder de al gemene Israëlische appreciatie voor het positieve element, hetwelk de Nederlandse immigrant hier vormt. Echter gedurende, het bezoek van dr. en mevrouw Drees, kwam tevens de dankbaarheid van geheel het Israëlische volk naar boven voor al hetgeen Nederland aan daadwerkelijke en morele steun de Joden en Israëliërs steeds in het verleden heeft gegeven. Het Nederlandse woud staat in een ge bied, dat vitaal is voor de bevolking van Jeruzalem. Grote terreinen in deze streek dreigden verloren te gaan bij gebrek aan landbouwpioniers, die deze woestenij vruchtbaar moesten maken en als vooruit geschoven Jeruzalemse stellingen de nach telijke Arabische infiltranten moesten te genhouden. Sedert twee jaar trokken ech ter verscheidene jonge pioniersgroepen naar deze verlaten streek, waar 28 maart een podium onder een strakblauwe hemel en een warme woestijnwind te midden van terra-cotta dalen en nog vele kale heuvels stond. Op het podium zaten dr. en me vrouw Drees, kolonel Karmel, de verte genwoordiger van de president, de Neder landse ambassadeur jonkheer Bas Backer en zijn echtgenote, alsmede Golda Meir, Israels vrouwelijke minister van Buiten landse Zaken, verscheidene hoge regerings functionarissen en de voorzitter van de vereniging van „oud-Nederlandse ingezete nenen". Ruim 400 gasten stonden van hun klapstoeltjes in de brandende zon op toen op een grammofoonplaat het Wilhelmus weerklonk. De woorden van de Neder landse ambassadeur die 22 april Jeruza lem voor een andere post zal verlaten, klonken als een afscheid en profetie: „De toekomst van dit land is toevertrouwd aan intelligente leiders. Ik zou willen, dat gij uw successen zoudt zien vermenigvuldi gen als beloning voor uw standvastigheid en onwankelbaar vertrouwen". Israels minister van Buitenlandse Zaken richtte zich allereerst tot de tientallen kinderen der lagere school, die met hun onderwij zers uit de omliggende dorpjes naar de plechtigheid waren gekomen: „Vandaag wil ik jullie iets vertellen over een klein land en een groot volk, waarmede wij een eeuwenoude sterke verbondenheid voelen". En na een kort historisch overzicht in een voor de drie- en vierjarigen begrijpelijke taal, voegde zij er aan toe: „Deze bomen zullen met jullie opgroeien, behandel ze goed, ze zullen jullie als je groot bent verkwikken met hun schaduw. Vergeet dan nimmer dezb "dagii wé'ërötx \dè 'stérke banden tussen Nederland en Israel tot uitdrukking kwamen. Zij zijn zo sterk als de wortels van deze boompjes op de heu vels waar zij staan". Toen alle sprekers in spontane bewoor dingen hun vriendschappelijke gevoelens hadden geuit, werd het tijd om zelf een boom te planten. De aanwezigen op de eretribune gaven hun voorbeeld. Een Jood se Bedoeïnen-dokter uit de Negevwoestijn een professor uit Tel Aviv, de Nederlandse kolonel van Dam. voorzitter der Israëlische Syrische wapenstilstandscommissie te Ti berias, allen zonder onderscheid beijver den zich het hun toevertrouwde kwetsbaar lijkend boompje, veilig achter te laten temidden van het in de woestenij op groeiende Nederlandse woud. Dr. Drees plantte een boompje NEW YORK (Reuter) Zes leden van „Seafarers International Union" (S.I.U.) en de „International Longshore men's Association" (I.L.A.) blijven bij het Egyptische vrachtschip „Cleopatra" in de New Yorkse haven posten uit protest te gen de politiek van dc Verenigde Arabi sche Republiek om schepen, die Israëli sche havens aandoen, op een zwarte lijst te plaatsen. De posters droegen borden met opschriften als „Vrijheid is een straat met tweerichtingsverkeer". Sinds de Cleo patra woensdag in de haven aankwam, is er gepost. De reders hebben de kwestie aan een Newyorkse rechtbank voorgelegd en een eis tot schadevergoeding ten bedrage van 10.000 dollar ingediend. Toen de zaak vx'ij- dag voorkwam, verklaarde de rechter dat hij meer gegevens nodig had voor een uit spraak. Vandaag komt de kwestie opnieuw aan de orde. (AFP) Intussen is van Arabische, zij de al begonnen om Amerikaanse schepen te boycotten. In Beiroet, de hoofdstad van Libanon, verklaarden de havenarbeiders zaterdag, dat zij geen Amerikaanse sche pen zouden laden of lossen, als de actie Legen de Cleopatra niet wordt gestaakt. Zondag sloten hun collega's in de Syrische haven Lattakia zich hierbij aan, maar er bevindt zich op het oegenblik geen schip onder Amerikaanse vlag in deze haven. Tegen een Amerikaanse torpedobootjager van de Zesde Vloot in de haven van Bei roet zijn tot dusver geen maatregelen ge nomen. Alle bladen van de V.A.R. hebben maan dag dreigende taal aan het adres van de V.S. laten horen. Zij kondigden een ..krachtig antwoord op het Israëlische komplot in New York" aan. Het verbond van havenarbeiders in de V.A.R. heeft la ten weten, dat zijn 32.000 leden bereid zijn alle Amerikaanse schepen te boycotten. Volgens het verbond doen slechts vijftien tot twintig schepen uit Arabische landen Amerikaanse havens aan, terwijl dagelijks vijftig Amerikaanse schepen Arabische havens aandoen. Deze Amerikaanse sche pen zijn vrijwel alle tankboten. In Beiroet acht men het weinig waar schijnlijk dat Saoedi-Arabia aan een even tuele boycotactie zal deelnemen, omdat daar alle vakbondsactiviteit streng verbo den is. LONDEN (Reuter) De „Times" meent, dat een eventuele uitbreiding van de boycot van schepen, die de vlag van de V.A.R. voeren, zal leiden tot een han delsoorlog tussen het Westen en de Arabi sche landen. Maar als hel tot een werkelijke boycot van enige betekenis mocht komen, is het moeilijk in te zien hoe de Arabieren met hun zeer kleine koopvaardijvloten hiervan het meeste te lijden zullen hebben," aldus de „Times". Nieuw-Guinea HOLLANDIA (ANP) In Nederlands Nieuw-Guinea is men thans bezig, voorbe reidingen te treffen voor de instelling van een Papoea-vrijwilligerskorps. Naar ver wachting zullen de eerste vrijwilligers eind van dit jaar of begin 1961 in de ka zerne komen. Behalve een militaire voor bereiding krijgen deze soldaten ook een maatschappelijke vorming, zoals onder richt over verhoudingen in en instellingen van de moderne maatschappij (kennis dorps- en streekraden en van het werk van de in te stellen Nieuw-Guinea Raad), on derwijs in betere landbouwmethoden en in eenvoudige ambachten. Het vrijwilligerskorps zal het karakter krijgen van een vrijwillige militie. De sol daten zullen een drie- of vierjarig ver band aangaan. Alleen een kleine groep ka der en specialisten zal het dienstverband kunnen verlengen. De positieregeling van deze militairen wordt zoveel mogelijk ge lijk gemaakt aan die voor de algemene politie in Ned. Nieuw-Guinea. L. Breeman veertig jaar bij Rijkswaterstaat Zaterdag heeft de heer L. Breeman, tech nisch ambtenaar eerste klasse, de dag her dacht waarop hij veertig jaar geleden bij de Rijkswaterstaat in dienst trad. Behou dens een onderbreking van ruim een jaar voor werkzaamheden in Zeeland na de watersnood van 1953 is de jubilaris onaf gebroken in dienst geweest bij het arron dissement Noordzeekaanaal in Haarlem. Zaterdagavond zijn drie inzittenden van een Duitse personenauto gewond bij een aanrijding op de Schipholweg ter hoogte van de Prins Bernhardlaan. De Duitse auto reed over de Schiphol weg in oostelijke richting. Over de Prins Bernhardlaan naderde een vrachtauto. De bestuurder van de Duitse auto stopte, maar toen hij zag dat de vrachtauto ook stopte, trok hij weer op en wilde naar links de Prins Bernhardlaan inrijden. Daarbij ver leende hij geen voorrang aan een personen auto die over de Schipholweg in westelijke richting reed. Er ontstond een botsing, waarbij de Duitse auto een halve slag om draaide en tegen een stilstande auto op de Prins Bern hardlaan botste. De bestuurder van de Duitse wagen, een 38-jarige decoratie schilder, kreeg slechts een pijnlijke knie. Erger waren zijn 32-jarige echtgenote en een 47-jarige passagiere er aan toe. De eerste kreeg een hersenschudding en hoofdwonden. De andere dame viel uit de wagen en brak het rechteronderbeen en enkele ribben. De auto werd zwaar beschadigd en moest, evenals de wagen, waarmee zij het eerst in botsing was gekomen, worden weggesleept. ANKARA (Reuter-AFP) De Turkse Nationale Vergadering heeft een parle mentaire commissie ingesteld die een on derzoek moet instellen naar „de onder mijnende en illegale activiteit van de Re publikeinse volkspartij, de voornaamste opposotiebeweging onder leiding van oud president Inonu. Het onderzoek zal zich ook uitstrekken tot dat deel van de pers dat deze activiteit steunt. De com missie werd gemachtigd gedurende haar onderzoek, dat drie maanden zal duren, „alle soorten politieke activiteit" op te schorten. Zij heeft van dit recht meteen gebruik gemaakt. Tijdens het debat over het voorstel, brak er in het parlement een gevecht uit. Leden van de Democratische regerings partij en oppositieleden vlogen elkaar in de haren. Een afgevaardigde van de Re publikeinse volkspartij, die een tas naar het hoofd van een tegenstander had ge gooid, mag de volgende twaalf zittingen van de Nationale Vergadering niet bijwo nen. Paasvreugde in Denekamp In Denekamp, het dorp aan de Dinkel, zijn ook dit jaar weer de oude paasge- bruiken gevierd. Tientallen jongens, gezeten op negen met hout voor het paasvuur beladen wa gens, kwamen zingend naar het dorp. Op palmzondag zongen groepen jongelui paas- iiederen, waarbij zij huis aan huis gingen voor het „eiergarderen". Tegenwoordig krijgen de jongens geen eieren meer, maar geld, om de kosten van het feest te bestrijden. De drie klokken in de oude toren van de St. Nicalaaskerk beierden in het ritme van een oud volkswijsje. Bij het „eiergarderen" staan de jongens onder leiding van „Judas" en zijn helper „Cariot". Twee figuren, die hun bestaan danken aan de discipel Judas Iskhariot. Hoe uit deze ene figuur er twee zijn ont staan weet niemand meer. In de middag trokken honderden naar de bossen van Singraven. De boswachter wees een boom aan, die gekapt mocht worden om als paasstaak te dienen en men sleepte de meer dan twintig meter lange boom zingend naar het dorp, waar hij ten slotte overeind kwam te staan. Bovenin was een teex-ton vastgemaakt. Judas en Cariot verkochten bij opbod de staak. De. opbrengst, 56,-. dient om de kosten van het hout voor het paasvuur op twintig me ter van de boom, te bestrijden. Des avonds werd de teerton in brand gestoken. Groe pen dorpelingen trokken zingend rond. Jagan als minister van Brits Guyana afgetreden GEORGETOWN (Reuter) Dr. Cheddi Jagan, de minister van Handel en In dustrie van Brits Guyana en leider van de progressieve volkspartij, heeft besloten ontslag te nemen als ministei', zo meldt de „Guyana Graphic". De voornaamste reden hiervoor is volgens het blad dat Jagan zich door het Britse ministerie van Koloniën „verraden" voelt. Dr. Jagan heeft de vorige maand in Lon den de conferentie over de toekomst van Guyana bijgewoond. In de afgelopen we ken hebben verscheidene leiders in de Britse kolonie verklaard, dat zij ontevx-e- den zijn over de resultaten ervan. Volksstemming over grondwet van Ghana ACCRA (Reuter) In Ghana begint vandaag een volksstemming over het x-e- geringsontwerp voor een grondwet voor de republiek. De bevolking moet ook uitma ken wie de eerste president van de repu bliek zal zijn: px-emier Kwame Nkroemah of de kandidaat van de oppositie, Dan- queah. Als men het ontwerp aanvaardt en zich uitspreekt voor Nkroemah hetgeen ver wacht wordt zal de republiek, die dan lid van het Britse gemenebest zal blijven, op 1 juli worden uitgeroepen. Het ontwerp geeft de president zeer veel macht. Als het wordt aangenomen, wordt de president zo wel staatshoofd ais regeringsleider. Hij krijgt dan het recht van veto en het recht om het paxTement te ontbinden en boven dien het toezicht op de strijdkrachten en het ambtenarenkorps. De oppositie is sterk gekant tegen de machtsconcentratie in de handen van de president. De stemming wordt op verschil lende dagen gehouden in de divex-se stre ken van het land. Vandaag gaat de bevolking van het dis trict Accra en die van enkele gebieden in het noorden ter stembus. Kader voor Palestijns bevrijdingsleger in Irak BAGDAD (AFP) Radio-Bagdad heeft zondag bekendgemaakt, dat in Irak een begin is gemaakt met de opleiding van het „Palesteijnse bevi-ijdingsleger". De Iraakse leider, genei-aal Kassem, heeft op 27 maart de vorming van een „Pales tijns leger" aangekondigd en alle Palestij- nen die dit wensen uitgenodigd, dienst te nemen in dit leger. Irak zou het Palestijn se leger alle gewenste materiële en morele steun verlenen. Generaal Kassem streeft naar stichting van een onafhankelijke Pa lestijnse staat. Brand in oud bedrijf In het oude bedrijf van de Nedexiandse keramische industrie, eigendom van de heer J. Noox-dergraaf, aan de Ridder van Catsweg te Gouda, brak vanmorgen om streeks kwart voor zeven een uitslaande brand uit. De brandweer, die het vuur met zeven stralen bestreed, had ruim twee uur voor de blussingswerkzaamheden nodig. Vermoedelijk is de oorzaak, dat het pla fond boven de ovens, die maandagavond waren aangestoken, vlam heeft gevat. De schade beloopt enkele tienduizenden gul dens. De eigenaar is tegen brand verze- kerd. Zo hevig had het vuur in het kleine jachtje huisgehouden, dat de brand weer een deel van het smeulende hout werk in het open achterstuk, dat van binnen bijna geheel verkoold was, moest wegslopen. Op de walkant de resten van de inventaris. Op tweede paasdag, des middags om streeks vier uur, heeft een explosie grote consternatie teweeg gebracht op een motorjachtje dat in het water van de Leidsevaart ter hoogte van de Maxwell straat in Haarlem gemeerd lag. Van de zes opvarenden werden er drie gewond. Een driejarig meisje dat door de lucht druk overboord sloeg, bleef wonderlijk genoeg ongedeerd. Een vrouwelijke op varende die zelf eerste graads brand wonden aan het gezicht had gekregen, gooide haar moeder, wier haar ia brand was geraakt, in het water. Omstanders brachten haar op de kant. Een onbekend gebleven voorbijganger redde het meisje uit het water. Het bootje kreeg vrij zware schade en werd in beslag genomen. Het jachtje, de „Zilvermeeuw" geheten, heeft vooraan een kajuit, terwijl het ach terste deel open is. Dit deel is overdekt met een houten kap en verder met zeildoek afgeschut. Om ongeveer kwart voor vier hadden de eigenaar van het bootje, een 53-jarige Am sterdammer en zijn schoonzoon, een 37- 'arige groentegrpssier benzine getankt bij een garage aan de Leidsevaart. Zij hadden veertig liter benzine in blikken naar de boot gebracht en op het achterste deel op geslagen. De eigenaar ging op de stuurstoel zitten met bij zich het oudste van de dochtertjes van respectievelijk twee en drie jaar van zijn dochter en schoonzoon. De schoonzoon stond op de wal om de boot af te duwen. De vrouw van de eigenaax-, de dochter en het jongste meisje zaten in de kajuit. Toen kwam opeens de explosie. De hou ten kap werd los gerukt en in het water gesmeten. Het meisje dat bij haar groot vader stond, sloeg overboord. Een voorbij ganger sprong in het water en bracht het kind op de wal. De dochter, die brandwonden aan het gezicht had gekregen, reikte haar andere dochtertje over aan haar man die nog op de kant stond en gooide vervolgens haar moeder in het water, omdat het haar van deze vrouw in brand stond. Omstanders haalden haar uit het water en hielpen de eigenaar, die aan het gezicht was gewond en een herenschudding had gekregen uit de boot. Het echtpaar werd in het Diaco- nessenhuis opgenomen. Omwonenden gingen met schuimblussers het vuur te lijf en de bx-andweer bluste na met een nevelspuit. Het achtex-deel van het jachtje brandde geheel uit. De explosie is waarschijnlijk ontstaan doordat bij het starten van de motor een vonk benzinedampen deed ontploffen. Het bootje, dat een waarde heeft van ongeveer 6.500, is door de politie voor onderzoek in beslag genomen. Verzekex-ing dekt de schade. Veroordeelde verliest recht op beroep Het gerechtshof te Amstei-dam heeft vanochtend beslist dat geen behandeling in beroep meer mogelijk is van de zaak tegen de 25-jarige glazenwasser A. J. J. R. uit Bussum, die door de politierechter (met. twee zijner kornuiten) tot drie maanden gevangenisstraf was veroordeeld wegens openlijke geweldpleging tegen een aantal agenten in de hal van een hotel te Hilversum. R. had tijdig appèl aangetekend tegen dit vonnis, doch dit later na een gesprek met de officier van Justitie, mr. H. Bou- ma, via een door hem, R., getekende akte, weer ingetrokken. Bij de behande ling van deze kwestie op 5 april heeft R. verklaard dat die intrekking onder dwang zou zijn geschied. Het hof heeft dit niet aanvaard en tevens vastgesteld dat een tweede appèl van de zijde van verdach- tes raadsman, pas na het verstrijken der daarvoor geldende termijn was ingesteld. (Verkort weergegeven) De affaire Groot Batelaar De affaire Groot-Batelaar. De heer H. Moraal te Zaandam schrijft ons: „Mijn broer, de heer C. Moraal, die als sociaal ambtenaar op de inrichting „Groot-Bate laar" van het Leger des Heils te Lunte- ren werkzaam is geweest, is op 12 april op advies van de huisarts in volkomen overspannen toestand in een inrichting op genomen. In deze toestand had ik hem, sa men met mijn echtgenote, op 4 maart jl. weggehaald van de inrichting „Groot-Ba telaar". Het staat vast, dat zijn chef. de psychia ter mr. G. W. Ai-enasen Hein. eerste ge neesheer van „Groot-Batelaar", buiten medeweten van de familie en zonder zijn geneesheer te zijn, behandelingen op mijn broer heeft toegepast en dat mijn broer voordien volkomen gezond en normaal was. Het staat eveneens vast, dat de heer Arendsen Hein mijn broer in verdoofde toestand, buiten de wil van de familie heeft meegenomen voor een réis naar en een vei'blijf in Zwitseidand. De heer Arendsen Hein heeft de familie pas op de hoogte ge bracht door vlak voor het vertrek een tele gram te sturen, zodat zij de reis niet meer kon beletten. In een verklaring, die het Leger des Heils op 12 april jl. aan de pers heeft ver strekt, staat dat de samenwerking tussen de heer Arendsen Hein en mijn broer, die zeven jaar op „Groot-Batelaax*" in functie is geweest, altijd goed is geweest. Dit kan niet juist zijn. Immers mijn bx-oer heeft aan de familie medegedeeld, gewetensbezwaren te heb ben gekoesterd tegen behandelingsmetho den, die op verpleegden van „Groot-Bate laar" werden toegepast en zijn medewer king hieraan te hebben geweigerd. Ook mijn broer heeft, volgens zijn zeggen, tot tweemaal toe een voor de heer Arendsen Hein ongunstige verklax-ing afgelegd voor de commissie van advies inzake „Groot- Batelaar". In de genoemde verklaring van het Leger des Heils d.d. 12 april, wordt over mijn bx-oer gesproken als over de „op Gx-oot-Batelaar werkzaam zijn de ambtenaar C. Moraal". Uit het bo venstaande zal duidelijk zijn, dat dit in strijd is met de feiten. Mijn broer was ï-eeds sinds 4 maart, toen mijn echtgenote en ik hem daal- als een stx-ompelend wrak aantroffen en mee namen, niet meer op „Groot-Batelaar" werkzaam. Dit was ook bij het Leger des Heils be kend. Het Lgger des Heils heeft mij zelf een verklax-ing over de toestand van mijn broer gegeven, opdat ik bij mijn werkge ver langdurig verlof zou kunnen nemen, teneinde de belangen van mijn broer te kunnen behartigen. Een van de hoogste functionai-issen van het Leger des Heils heeft tegenover mij verklaard, dat het „Gods zegen" was, dat ik mijn bx-oer van ..Groot-Batelaar" weg had kunnen halen. Niettemin wil men het in de verklaring van het Leger des Heils doen voorkomen, alsof het ontslag van de heer Arendsen Hein niets uitstaande zou hebben met de toestand van mijn broer. Het noemen van drie data is voldoende om te doen zien, dat deze voorstelling van zaken onhoud baar is. Op 4 maart haalden wij mijn bx-oer van „Groot-Batelaar" weg. Op 11 maart ver voegde ik mij mei mijn broer bij een vooraanstaande psychiater, die tevens lid is van de adviescommissie inzake Groot- Batelaar". Op 14 maart volgde het ont slag van de heer Arendsen Hein. Verder deel ik nog mede. dat mijn broer sinds 4 maart onder behandeling heeft ge staan van een psychiater en onze huis arts. Opneming bleek echter noodzake lijk. Het is mijns inziens voor het Leger des Heils van het gx-ootste belang, zowel ten aanzien van de zaak van mijn broer, ah ten aanzien van de zaak-Meulenbelt. open kaart te spelen en. zoals het tegenovei mij reeds gedaan heeft, ook in het open baar toe te geven welke misstanden er or Groot-Batelaar" hebben geheerst. Al het bovenstaande is geheel olgens dr waarheid en kan door getuigen bevestigd worden. (w.g.) H. MORAAL, Zaandam.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6