Botwinnik had weer eens geen vat op slimme spel van Tal Veertiende partij eindigde remise Wolverhampton W. verspeelde punt Amateurelftal op twee plaatsen gewijzigd „Wild" voetbaltoernooi krijgt nasleep Olympische kandidaten begonnen in Amsterdam aan de baantraining Aanleg honkbalveld vordert al Stayerskorps traint Henk Visser sprong 7 meter 97 ver Toernooi-agenda Districtscompetitie voor tennisteams komend seizoen Tarantella als eerste door de finish Voetbalpool moet wijken voor Lotto WOENSDAG 20 APRIL 1960 15 Haarlems stedenteam voor Alkmaar In dc veilinghal in Alkmaar wordt za terdag in een groots opgezet toernooi ge speeld om het afdelingskampioenschap van district west-I (Noordholland zonder Am sterdam en Het Gooi) van de Nederlandse Volleybalbond. Zeven afdelingen n.L Alk maar, Enkhuizen, Den Helder, Hoorn, IJ- mond, Zaandam en Haarlem zullen hun krachten meten. Haarlem neemt deel met een dames- en heren A en B-team en een jongens- en meisjes-jeugdploeg. De samenstelling van de ploegen luidt als volgt: Dames A: C. v. d. Haar (aanv.), T. An drea en Th. v. Putten (Die Raeckse); J. v. Calmthout en J. v. Putten (MHBS): G. Cammenga (Eclecta) en L. Jansen (HBC). Coach C. M. Uyl. Dames B: W. Daan aanv. (De Blinkert), L. Baay (Die Raeckse), N. Blokland (PWN), R. Rooijers (Eclecta), J. Smit en L. Verbeek (HBC) en H. Wieske (OVRA). Coach mej. L. v. Rugge. Heren A: G. Verheem aanv. (Velox), H. v. Beekum (Die Raeckse), A. v. d. Berg (CIOS), R. Noort (Santpoort) en W. Clay, J. Kooistra en H. Wetterhahn (HVS). Coach G. v. d. Dool. Heren B: B. Prins aanv., H Keur, F. Ko ning en J. Petersen (allen HVS), A. Noort (De Blinkert), C. Tukker (CIOS), J. Verkes (Eclecta). Coach: M. v. Domselaar. Jeugd, meisjes: G. Ubbels aanv., E. Ko ning, L. Schaap, J. Verkes (Eclecta), B. Boerma en M. Rotteveel (OVRA), T. v. Galen, A. Ootes (Vesmia), T. v. Eeden (Die Raeckse). Coach mej. N. v. d. Weiden. Jeugd, jongens: P. v. Eeden (aanv.), F. Boes en J. Meijer (Die Raeckse), D. Draayer (HBC), J. Schulz en H. Weber (OSS) en P. Wernink (Eclecta). Coach: H. Reinhart. deze geen strategische doeleinden na, maar taktische. 6. Pgl-h3 Met het oogmerk het paard door middel van f2 naar f3 te verjagen, hetgeen direct wegens 6. -, Dh4 niet mogelijk was. Nemen op c3 behoeft wit wegens 7. dc2, niet te vrezen. Niettemin verdiende 6. Dc2, of 6. e3, de voorkeur, daar wit er niet toe komt zijn plan uit te voeren en zijn paard op h3 voorlopig buiten het spel blijft staan. 6c7-c5. Een sterke zet! 7. e2-e3 Dd8-a5. Na 7. f3 zal zwart wel op c3 kunnen slaan, omdat na 8. Dc2, cd4 x het paard dekt. 8. Lcl-d2 c5xd4. Inleiding tot een belangrijke vereen voudiging. 9. c3xd4 Pe4xd2, 10. Ddlxd2 Da5xd2 11. Kelxd2 b7-b6. Schaken Stuurt aan op een snelle mobilisatie van de damevleugel. 12. Lfl-d3 Lc8-a6, 13. Thl-cl Pc8-c6, 14. Tal-bl Ke8-e7, 15. c4-c5 La6xd3. Leidt tot verdere ruil. De stelling begint reeds een remisekarakter te krijgen 16. Kd2xd3 Ta8-b8, 17. Tbl-b5 b6xc5, 18. Tclxc5 a7-a6, 19. Tb5xb8 Th8x68, 20. Kd3- c2 Tb8-c8. Geen der partijen kan iets wezenlijks ondernemen. 21. Ph3-f4 d7-d6, 22. Tc5-c3 g7-g5. Remise gegeven. De stand is nu 86 in het voordeel van Tal. Voetbal tn Engeland Opnieuw is de spanning in de strijd om het Engelse league-kampioenschap geste gen. Weliswaar vergrootte leider Wolver hampton Wanderers dinsdag door een ge lijk spel tegen Nottingham Forest zijn voorsprong tot drie punten, doch deson danks is de positie van de Wolves beslist niet sterker geworden. Burnley, dat zelf niet speelde, mag dan een drietal punten op de kampioenen ach terstaan, de runner-up heeft slechts 38 wedstrijden gespeeld, tegen Wolverhamp ton 40. De verschillen zijn dit jaar opvallend ge ring. Wolverhampton leidt met 52 punten uit 40 ontmoetingen, Burnley bezet met 49 punten uit 38 wedstrijden de tweede plaats en Tottenham Hotspur 49 punten uit 39 ontmoetingen behoort ook nog tot de kanshebbers. Overigens had Wolverhampton stellig geen pech. Met een doelpuntloos gelijk spel kwam het team uit Nottingham terug. En dat ondanks het feit dat Jim Iley na 15 minuten al een strafschop voor de thuis club mocht nemen. De Nottingham-speler faalde echter jammerlijk. De utslagen waren als volgt: Leeds Uni- ted-Preston North End 2-1, Nottingham Forest-Wolverhampton Wanderers 0-0, West Bromwich Albion-Birmingham City 1-1. Tweede divisie: Sheffield United-Midd lesbrough 0-0, Cardiff City-Plymouth Ar- gyle 0-1, Rotherham United-Livex'pool 2-2. Derde divisie: Barnsley-Shrewsbury 0-0, Coventry City-Grimsby Town 0-2. Voetbal Het Nederlands amateurelftal, dat van daag in Dublin tegen de Ierse ama teurs zal uitkomen, wijkt op twee plaatsen af van de ploeg die verleden week te Lon den met 22 gelijk speelde tegen het amateurelftal van Groot-Brittannië. Meijers (Sparta) is wegens een blessure niet beschikbaar. Van Ierland (Willem II) bezet nu de spilplaats. Kruitbosch (Gouda) tegen Groot-Brittannië reserve neemt de linksbackplaats van de Willem II- speler over. De ploeg zal in de volgende opstelling uitkomen: Doel: Lagarde (Emma). Achter: Van Campen (UW) en Kruit bosch (Gouda). Midden: Mul (NAC, Van Ierland (Wil lem II) en Libregts (Excelsior). Voor: Hainje (Heerenveen), Verschoof (Feijenoord), Bouwman (HFC), Slijkhuis (Vitesse) en De Kleermaeker (Vitesse). Reserves: Van der Lee (HFC), Bolhuis (Oosterparkers) en Burgers (DWV). Tientallen Haagse voetballers, waaronder bijna het gehele eerste elftal van de twee de klasse amateurclub VCS en vier spelers van VUC's keurploeg, zien zich met schor sing bedreigd, aangezien zy hebben deel genomen aan een zogenaamd „biertoer- nooi", georganiseerd door enkele Haagse caféhouders. Dit „wilde" toernooi, waarvoor wel toe stemming was gevraagd maar niet ver kregen, is eerste paasdag op een vari de gemeente Den Haag gehuurd veldencom- plex in het Zuiderpark gehouden. Enkele spelers zijn door hun clubs, han gende het onderzoek, reeds geschorst. An deren (o.a. SHS) heben verklaard zich niet met hun gedrag te kunnen verenigen en VUC heeft de verwachting uitgesproken dat de KNVB streng zal optreden. De bond heeft aangekondigd een onderzoek in te zullen stellen. Suriname verloor weer in pre-OIympisch toernooi In een wedstrijd van het Pre-Olympisch voetbaltoernooi in Lima heeft Peru dins dagavond met 3-1 van Suriname gewon nen. Bij rust leidde Suriname met 1-0. Bra zilië won met 2-1 van Mexico, na bij rust met 2-0 te hebben voorgestaan. Aan dit toernooi nemen vijf landen deel. De eerste drie van het klassement voor de ze halve competitie mogen deelnemen aan de eindronden van het Olympisch voetbal toernooi in Italië. Spelers voor B-elftal Vanavond zal een centrale training wor den gehouden voor de spelers van het Nederlands B-elftal in het DOS-stadion in Utrecht. Deze oefenbijeenkomst zal onder leiding staan van Denis Neville. De volgende spelers zijn uitgenodigd: Jongblo.ed "(DW.S-A). Van Drecht (Ajax), Van der Lee (Sparta), Veldhoen (Feijen oord), Villerius en De Koning (beiden Sparta), Walhout (Feijenoord), Swart en C. Groot (beiden Ajax), Schouten en C. van der Gijp (beiden Feijenoord), Bosse- laar (Sparta), Bouwmeester (NAC) en Bergholtz (MVV). De GVAV-speler Franssen is eveneens aangewezen om deel te nemen aan de centrale B-training. Hij zal vandaag ech ter niet van de partij zijn, daar hij is op gesteld in het Noordnederlandse elftal, dat in Groningen een wedstrijd tegen Noord- Duitsland speelt. Er kwam geen donderspeech aan te pas toen dinsdagmiddag tegen twee uur de ranke wieltjes na de gedwongen winterrust weer bezit namen van de wielerbaan in het Olympisch stadion: de training van de KNWU voor de komende wereldkampioen schappen in Oost-Duitsland en de Olym pische Spelen in Rome was begonnen. Een twintigtal amateurs onder wie slechts een paar „cracks" op het appèl ontbraken o.m. Piet van der Lans en Mees Gerritsen, die nog niet terug waren van hun paaswedstryden in Engeland deed het op deze stralende voorjaarsdag nog heel kalm aan. Het was nu onder de be proefde leiding van Arie van Vliet een voorzichtige aanloop voor dit zo belang rijke seizoen. De trainingsschool van Arie van Vliet „draait" drie maal per week: dinsdag middag, woensdagmiddag en vrijdagmid dag. In samenwerking met de directie van het Olympisch stadion zullen de kandi daten voor Oost-Duitsland en Rome met Nederlandse wielerploeg naar Brussel Een Nederlandse amateurploeg zal zon dag 24 april deelnemen aan een interna tionale omnium op de weg die gereden wordt ter gelegenheid van de aankomst van de klassieker Parijs-Brussel. De Ne derlandse ploeg bestaat uit Piet van dei- Lans, Piet van der Touw, Marinus Paul, Harrie Scholten. Aan deze wedstrijd wordt voorts deelgenomen door ploegen van Frankrijk, Italië, West-Duitsland en Bel gië. De Ronde van Eibar Nadat de tweekamp om het wereld kampioensschap schaken voor de tweede keer een korte onderbreking heeft gehad nu wegens ziekte van Tal werd dins dag de strijd met de 14de partij hervat. Beide spelers hebben het elkaar niet al te moeilijk gemaakt. Toch moet het voor Botwinnik stellig een teleurstelling zijn geweest, dat hij ook nu, met de witte stukken voor zich, niets tegen het aal gladde spel van Tal kon beginnen. Het schijnt, dat de bedachtzame en klassiek spelende Botwinnik nog steeds niet kan wennen aan het snelle welhaast surrealistische spel van zijn jonge tegen stander. Typerend hiervoor was bij voorbeeld dc situatie na de vijfde zet van deze partij. Als gewoonlijk had Tal zijn eerste zetten met slechts een paar minuten bedenktijd op het bord geroffeld. Zijn vijfde zet was daarbij een ongebruikelijke, waar strate gisch wel wat op te zeggen is. Botwinnik nam er de nodige tijd voor en had, eer hij antwoordde aan bedenktijd reeds een half uur verbruikt. Stellig was de zet die hij speelde diep doordacht strategisch maar tactisch gaf zij Tal de gelegen heid de stelling snel te vereffenen. Tal nam zijn kans voortreffelijk waar en toonde daarmee, dat in 'het schaakspel de speler het van de kunstenaar wint, indien deze laatste het strijdelement tot op ze kere hoogte ondergeschikt maakt aan zijn strategische plannen. Wil Botwinnik zijn titel behouden dan zal hij in zijn stijl verandering moeten brengen. Analyse: Wit: Botwinnik; zwart Tal. Nimzo-Indisch. 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 e7-e6, 3. Pbl-c3 Lf8-b4, 4. a2-a3 Evenals in de tweede partij kiest Bot winnik ook nu de Samisch-variant. 4. Lb4xc3, 5. b2xc3 Pf6-e4. Dit vroeg bezetten van liet veld e4 wordt strategisch veroordeeld. Maar zoals zo vaak in partijen van de jeugdige uitdager streeft Advertentie per hele liter IDs geheids gebeide van Wynand Fockink Volleybal Beslissingswedstrijd voor Die Raekse Het hoofdstedelijke damesteam van AMVJ heeft zijn laatste competitiewed strijd van het Utrechtse SOS verloren en is in de volleybalhoofdklasse onder aan de ranglijst op gelijke voet geëindigd met het Haarlemse Die Raeckse. Vrijdagavond zullen biede ploegen in Delft beslissen, wie terugkeert naar de overgangsklasse. De winnares zal in de promotie/degrada tiewedstrijden tegen de kampioenen van de drie overgangsklassen haar positie trachten te verdedigen. De vierde etappe van de wielerwedstrijd om de Grote Prijs van Eibar een 190 km lange rit met start en finish in Eibar werd dinsdag gewonnen door de Spanjaard Marigil. Hij reed de afstand in 5 uur 7 minuten en 2 seconden en had bij de finish een voorsprong van acht seconden op zijn landgenoten Karmany Suarez en de Frans man Annaert. Twintig seconden later arri veerden elf renners, onder wie Lorono en de Belg René van der Veken, die veertien de werd. Jo de Haan en Ab Geldermans kwamen, met nog enkele renners, 17 secon den na dit groepje in Eibar. Onze landge noten eindigden als respectievelijk zes tiende en negentiende. ingang van 28 april bovendien elke donder dagavond hun krachten kunnen meten in trainingswedstrijden. Voor elk van deze wieleravonden, waar op ook de stayers profs zowel als ama teurs aan de start komen, heeft de KNWU voor J 1.000,- aan prijzen beschik baar gesteld. Voor de programma's zal wat de amateurs betreft steeds een keuze worden gedaan uit de Olympische num mers, sprint, tandem, Australische achter volging, tijdrace en ploegachtervolging. In de voorbereiding van onze amateurs is speciaal met het oog op de Olympische Spelen een aantal landenwedstrijden opge nomen. Zo zullen Nederlandse ploegen Wielrennen „uitwedstrijden" rijden tegen Italië en Duitsland en voorts deelnemen aan de gx-ote prijzen van Parijs en Kopenhagen. Maar ook in ons land staan tal van in ternationale ontmoetingen op het program ma, o.m. op 23 juni in het Olympisch sta dion in het raam van de grote prijs van Amstei-dam. In de sprint, de tijdrace en op de tandem zullen elkaar ploegen ont moeten van Italië (Gasparella en Giardo- ni), Frankrijk, België, Duitsland, Neder land en misschien ook Denemarken. Daarnaast zullen op de banen in Nijme gen en Utx-echt met steun van de KNWU in totaal 12 grote wedstrijdprogramma's worden verwei'kt. Voor de trainingswedstrijden, die met ingang van 28 april elke donderdagavond op de wielerbaan van het Olympisch sta dion in Amsterdam worden gehouden als voorbereiding voor de wei'eldkampioen- sehappen in Oost-Duitsland en de Olym pische Spelen in Rome, heeft de KNWU de beschikking over de volgende stayei's: bij de amateurs Van der Meulen, Buis, Romeijn, Hoogeboezem, Huizinga en de in Amstex-dam wonende Italiaan Gua- riento. Bij de professionals zijn dit Wier- stra, Koch, Vreeswijk, Van Houwelingen, Stakenburg en Braat. Bovendien houdt men er x-ekening mee dat divei'se buitenlandse stayers der ge woonte getrouw voor enige tijd in Amster dam zullen komen trainen en ook zij zul len eventueel tot deze wedstrijden op don derdag worden toegelaten. Meisje van veertien jaar officieel scheidsrechter Onlangs is in Denemarken een wel zeer merkwaardig record gevestigd. Een 14- jarig meisje, Lone Sörensen, deed examen voor scheidsrechter, slaagde en maakte daarop haar debuut als voetbalfluitiste. De inkt van haar diploma was nauwelijks droog of talloze verzoeken om toernooi- wedstrijden te leiden, stroomden binnen. Vader Sörensen, voorzitter van de Zuid- jutlandse scheidsrechtersclub, trad bij het debuut van zijn dochter op als grensrech ter. Vóór de wedstrijd verklaarde hij: als ze niet de gehele partij kan leiden dan kan ik het in de rust nog altijd over nemen. Ik ben er echter zeker van dat ze het kan. Arbiter Kelly leidt België-Nederland De Britse scheidsrechter J. Kelly zal de ontmoeting België-Nederland leiden, die zondag 24 april in het Deurnestadion bij Antwerpen wordt gespeeld. Twee Engelse grensrechters zullen Kelly assisteren. De 90ste „Derby der lage landen" zal worden voorafgegaan door een wedstrijd tussen de studentenploegen van België en Nederland. Geschenk voor DHC van Delftse Industriële Kring De Delftse industriële kring, waax-in de voornaamste industriële ondernemingen van Delft zijn vertegenwoordigd, heeft be sloten aan de Delftse voetbal- en atletiek vereniging DHC een geschenk aan te bie den ter gelegenheid van de overgang naar de nieuwe accommodatie aan de Brassers kade (het nieuwe Delftse sportpark) in dit jaar, waarin de vex-eniging haar gouden jubileum viert. Het geschenk bestaat uit een gift van vijftig cent per werknemer, hetgeen neer komt op een bedx-ag van ongeveer 4.500. Het geschenk is bedoeld als een bijdrage in de kosten van een geluidsinstallatie in het nieuwe stadion. De Delftse industrie heeft hiermee uiting willen geven aan haar waax-dering voor datgene wat DHC heeft gedaan voor het scheppen van verantwoorde recreatiemo gelijkheden ten behoeve van de actieve sportbeoefenaren van een groot deel van het voetbalminnend publiek, werkzaam in de Delftse ondernemingen. De Caritas-toto Zes leden van de stichting Caritas ma ken aanspraak op de eerste prijs in de toto van deze week 8416). Zij behaalden het maximum aantal punten, n.l. 12. Voor de tweede prijs van 4531 kwamen 40 mel dingen van 11 punten binnen. In totaal werd 43.161 ingezet. Oefenwedstrijd HVB-eltal Op zondaig 24 april wordt een oefenwed strijd gespeeld tussen het voorlopig HVB- clftal en het eerste elftal van „Ripperda''. Deze ontmoeting wordt gespeeld op 'net terrein van Ripperda en begint om 12 uur. De opstelling van het HVB-elftal is als volgt: doel: F. Ondex-weegs (Spaarndam); achter: G. Smit (Renova) en N. van der Zwet (SVIJ); midden: P. van der Zalm (Renova), J. van Bezu (BSM) en H. de Reus (IEV); voor: J. Buding (SVIJ), N. Minneboo (SVIJ), S. Toenbreker (Renova), J. de Reus (IEV) en G. Prang (WH). Men is al druk bezig met de aanleg van het nieuwe honkbalveld in Haar lem. Zoals men op de foto kan zien heeft men de looppaden al uitgegraven, terwijl er ook al maatregelen getroffen zijn voor de aanleg van de werpers heuvel. Binnen afzienbare tijd zal het klaar zijn en kunnen de honkballers uit Haarlem terecht op een „echt" veld, dat aan alle moderne eisen voldoet. A tletiek Henk Visser is in blakende vorm. Onze landgenoot won tweede paasdag tijdens atletiekwedstrijden in Santa Barbara (V.S.) het vèrspringen met een fantasti sche sprong van 7.974 meter en versloeg de Olympische kampioen Gregory Bell (V.S.), die tweede werd met 7.765 meter. Henk Visser bleef met deze px-estatie slechts op een fractie van zijn Nederlands record, dat sinds 17 september 1956 met 7.98 meter op zijn naam staat. Hij heeft de serie prestaties van de afgelopen we ken: 7.83 meter, 7.57 meter en nu 7.974 meter te danken aan zijn sprintsnelheid. Nog geen week geleden liep hij de 100 yards in 9.6 sec., 0.1 sec. onder het recox-d van Chris Berger en de 220 yards in 20.9 sec. Het is niet bekend of Henk Visser de laatste prestatie op een rechte baan gelo pen heeft. Dichter dan ooit is de tennis-toernooi- agenda van het district Haarlem van de KNLTB voor komend seizoen. Zelfs in de maand augustus, voorheen de vakantie maand, vinden dit jaar drie toernooien plaats. Hierbij dienen wij uiteraard op te merken dat de toernooien van de Haar- lcmsche LTC ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan, vrijwel uitsluitend de leden van de HLTC betreft. De strijd om dc Haarlemse districtstitels vindt dit jaar niet op Eindenhout plaats, maar op de tien banen van het tennispark „Wimbledon" in Overveen, waar de organisatie is toever trouwd aan het jubilerende WOC. De speelcarpaciteit is hier iets groter, zodat mogelijk de steeds groeiende belangstel ling opgevangen kan worden. De toernooien van Groenendaal en Brederode hebben ten opzichte van vorig jaar een kleine ver schuiving op de agenda gemaakt. Het toernooi van de tennisclub „Zandvoort" heeft in speeldagen een welkome uitbrei ding ondergaan. Men begint nu op zater dag en gaat door tot en met het volgende weekeinde, zodat men minder heeft te ver werken op de tussenliggende weekse avon den. De dan vaak vroeg invallende duis ternis zaA geen spelbreker meer zijn. Bo vendien zal naast het seniorentoernooi een speciaal jeugdtoernooi gehouden worden. De interdistrictsjeugdwedstrijden, waarvan de organisatie dit jaar voor rekening van het district Haarlem komt, zullen op 4 september eveneens in Zandvoort plaats vinden. De volledige toernooi-agenda voor Haar lem luidt: 30 mei tot 6 juni: Jubileum Invitatie A- toex-nooi Haarlemsche LTC op de banen van de HLTC aan de Spanjaardslaan in Haar lem.' 4 juli tot en met 10 juli: Districtskam pioenschappen A, B en C op de banen van „Wimbledon" in Overveen, georganiseerd door WOC. 12 juli tot 15 juli: Districts-jeugdkam pioenschappen op de banen van de HLTC aan de Spanjaardslaan in Haarlem, geor ganiseerd door de HLTC. 18 juli tot en met 24 juli: A, B en C-toer nooi Groenendaal, op de banen in wandel bos Groenendaal in Heemstede. 1 augustus tot en met 7 augustus: A, B en C-toernooi Brederode, op de banen ach ter de Ruïne van Bredex-ode in Santpoort. 13 augustus tot en met 21 anxgustus: A, B en C-toernooi en jeugdtoernooi TC Zandvoort, op de banen nabij de Kenne- mer Golfclub in Zandvoort. 26 augustus tot 31 augustus: Onderling jeugdtoernooi van de Haarlemse LTC, op Naast de landelijke tenniscompetitie houdt het district Haax-lem ieder jaar een eigen districtscompetitie voor senioren teams die op zaterdag spelen en jeugd- ploegen die op woensdag hun krachten meten. De belangstelling voor deze com petitie is toegenomen, zodat men nu in twee afdelingen zaterdag van start gaat. De indeling luidt, afdeling A: Bloemen- daal, Velserbeek, Heemstede, Snellius en Bastione. Afdeling B: Snellius 2, Bastione 2, Gie- teling 1 en 2 en Velsen. Bij de jeugd nemen met twee teams deel: Haarlemse LTC, Groenendaal, Brederode en WOC. In Denemarken de banen aan de Spanjaardslaan in Haar lem. 3 september tot en met 11 september: Invitatie A-toernooi en B en C-toernooi van TC Bloemendaal, op het tennispark T ennis Duinwijck aan de Joh. Verhulstweg in Bloemendaal. 4 september: Inter-districtsjeugdwed- strijden tussen Amsterdam, Noordholland- Noo:rd en Haarlem op de banen van TC Zandvoort nabij de Kennemer Golfclub in Zandvoort. 17 en 18 september: A. M. Tijsseling- kampioenschappen (clubkampioenschap pen) op de baan van Eindenhout aan de Wagenweg in Haarlem. Noorse tennisploeg tegen de Nederlanders De Noorse Tennisbond heeft de Davis Cup-ploeg, die van vrijdag 29 april tot en met zondag 1 mei in Oslo voor de eex-ste ronde van de Eux-opese zone tegen Neder land zal uitkomen, als volgt samengesteld: Johan Haanes (Aanv.), Finn Dag, Jagge, Thorvald Moe, Rolf Pape en Gunnar Sjoe- wall. Koersen in Hilversum In het laatste jaar van haar koers- caiTièx-e ontpopt Tarantella zich steeds meer als een dravermerrie van zeer grote klasse. Haar x-ecente verrichtingen wijzen op een nog steeds groeiende vorm en die zal haar ook donderdagavond in het Hil- versumse Sportpark wel weer als eerste door de finish bx-engen. Zij zal het daarbij hard te verduren krijgen tegen Quicksil- ser S op wien de jaren geen vat schijnen te kunnen krijgen. Ugoldman K zou kun nen ver-rassen. Als gebruikelijk is de monté-dx-averij zeer goed bezet, zo zelfs dat de crack Sador B een veld van 13 paarden moet passeren om de eer van het favoriet zijn waar te kunnen maken. De sterke ruin is hiertoe wel in staat, tenzij Vuurgoudhaan- tje S in deze specialiteit grote vorderingen gemaakt zou hebben. De derde mogelijk heid is Thea Drabbe. Indien Vera Hollan- dia door Vóórhaar bereden zal worden geniet deze merrie echter de voorkeur. In het lange afstandsnummer staat Velduil S opnieuw aan de kop van een klein, maar sterk veld. Indien zijn falen in Alkmaar vergeten wordt zal hij op nieuw de favoriet zijn. Het gevaar komt van de snelle, maar onbetrouwbare Walter Hollandia. Indien Geersen er in zou sla gen dit paard zijn wispelturigheid af te leren, dan zou de Nederlandse drafsport een nieuwe crack kunnen begroeten. Zo ver is het echter nog niet, zodat voorlopig nog Velduil S wordt geprefereerd. In het amateursnümmer krijgt de ama teur, die X Mieke Hollandia krijgt te rij den, een dankbaar en snel paard. Met een beetje vakmanschap zal hij zelfs een ge makkelijke ovrewinning kunnen boeken, daar de merrie kwa snelheid boven Uncle Mars en Uppsala Pluto uitsteekt. Outsider is Willy's Lieveling. In de serie-draverij gaat de voorkeur naar X Lady Hollandia, die zoals op Duin- digt bleek de sterk vooruitgaande Winni- fred nog de baas kon blijven. Een verras sing kan komen van Xina S, waarover goede ti'ainingsverhalen de ronde doen. Walnut Erebus zal op zware baan zijn kansen zien stijgen. Na de voortreffelijke verrichting van Yemen op Duindigt is het openingsnum mer een aangelegenheid voor dit oaard, daar Yellowthroat S en Yellowbird van Miramus nog niet aan dit hoge tempo kunnen komen. Biljarten De biljartuitslagen De uitslagen in de competitie van de K.N.B.B., district Haarlem, luiden als volgt: Afd. 3 banden: Houtpoort—DES 4—2: Groenen daal—DES 2 6—0. Afd. A: Haarlem NoordSuisse 2 42: ADO- OVSBloemendaal 2—4: Suisse 2—Scheiwijk 4—2; SVVHaarlem Noord 24. Afd. C: Scheiwijk 2Insulinde 44; Suisse 3— Centrum 44; Hof van HollandOVS 6—2: IVO— Suisse 4 4-4: ADO 2—De Vaart 6—2: Scheiwijk 3 Kennemerland 44. Afd. D: IVO 2—Parkzicht 44: Hof van Hol land 2Bloemendaal 2 62: ADO 3—Centrum 2 2-6; Irene -IVO 2 6—2. Afd. E: Houtpoort 3—ADO 5 4—4:SVV 4-Noor- den 2 62. Zeilen Volgens het Deense dagblad B. T. moet komend najaar de Deense voetbalpool wij ken voor het in Duitsland uitgevonden gokspel Lotto, dat niet aan een maximum aan prijzen zal worden gebonden. Deze onthulling komt niet als een ver rassing. Al een jaar geleden gaf de leiding van de voetbalpool uiting aan haar grote bezorgdheid over het feit dat veel Denen de Duitse lotto pi-efereren boven de Deense voetbalpool, met als resultaat dat gestaag geld het land verlaat en de uitkomsten van de pool steeds teruglopen. Misschien heeft ook premier Kampmann aangedrongen op invoering van lotto. Hij sprak zich vorig jaar voor dat systeem uit, toen hij nog minister van Financiën was. Volgens B.T. is in de afgelopen paar jaar gemiddeld 100.000 a 150.000 Deense Kroon per week over de Duitse grens gevloèid naar de Lotto. De Deense voetbalpool begon in mei 1949 en in de eerste tien jaar werd 585 miljoen Kroon ingelegd. De staat eiste daarvan 171 miljoen op, 250 miljoen werd aan prij zen uitgekeerd en 104 miljoen werd voor sport en cultuur gestemd. Volgens B.T. is dit jaar 362.000 Kroon minder ingelegd dan in het voox-gaande jaar. Het is uitge sloten dat de voetbalpool naast de Deense Lotto zal blijven bestaan. Goede start van Bob Maas in Frankrijk Op de rede van Toulon zijn de wed strijden om het internationale Franse kampioenschap in de Star-klasse begon nen. Zowel in de eerste als in de tweede race zegeviei'de wereldkampioen Agostino Sti-aulino (It.) met Merope III. De 51-ja- rige Bob Maas begon zijn eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen bijzonder goed. In de tweede race werd de Nederlander, met Jo Scheffer als bemanning, tweede met Hi-Fi. De derde plaats in deze tweede race was voor de Duitsers Isher en Wun- derlich met Illusion. Sport in het kort SCHAKEN. In de eindstand van het stand van het internationale schaaktoer nooi in Mar de] Plata (Argentinië) wordt de eerste plaats gedeeld door de Rus Boris Spassky en de jonge Amerikaan Bobby Fisher. Beiden behaalden 13V2 punt. WIELRENNEN. Radio Moskou heeft aan Italiaanse luisteraars verteld dat aan Rus sische wielrenners verstrekte Italiaanse visa zijn ingetrokken. Volgens de radio waren de Russen uitgenodigd naar Italië te komen om te trainen voor en mee te doen aan wedstrijden, georganiseerd ter gelegen heid van de 16de verjaardag van Italië's bevx-ijding van het fascisme.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 15