m elé/r dan lekker! De Gaulle bracht Congres onder zijn ban limonade limonade limonade HENSEN Soustelle uit de UNR gestoten Arabische eenheid tegenover Amerika Nederland is zevende op lijst van zeevarende landen Wereldzeever voer blijft achter bij handel Parijs vraagt tekst en uitleg aan de Tunesische ambassadeur Grensmoeilijklieden met China onopgelost maar overkomelijk China erkent MacMahonlijn niet maar zal deze ook niet overschrijden Oppositie noemt plebisciet in Ghana „nationale grap" Paul Hoffman bezoekt ons land Onderzoek naar produktiviteit zal ter hand genomen worden Gebrek aan begrip DINSDAG 2 6 APRIL 1960 7 grote gezinsfles Vruchten- limonade citroen - frambozen - sinaasappel CQ ct' champagnepils - cider let op de handige beugelsluiting! Ontwapening krijgt voorrang bij topoverleg (Van onze correspondent in de V.S.) Zelden werd in het Amerikaanse Con gres fraaier taal en een krachtiger be toog gehoord dan De Gaulle's rede to: Amerika's wetgevers. De rede bevatte niets opzienbarends, doch muntte uit door helderheid van gedachte en de weidsheid van het perspectief. De Congresleden volg den het Franse betoog met behulp van een Engelse tekst. Zij waren kennelijk onder de indruk van De Gaulle's superieure per soonlijkheid. I-Iet applaus aan het slot was overweldigend. De Franse president was hierdoor kennelijk bewogen. Zelden ook heeft een westers staatsman zoveel hoop laten doorschemeren op ver mindering van de tegenstelling tussen Oost en West. Dat De Gaulle echter geen onrealistische dromer is, bleek uit de voor zichtigheid, waarmede hij de toekomstmo gelijkheden formuleerde, en tevens uit de waarschuwing aan de Sovjet-Unie om de hoop op op een betere toekomst niet te SPIJKERBROEKEN Sterke sanfor DENIM uit eigen atelier en bekende merken. Voor jongens 9.65 Heren 11.90 Voor Meisjes 7.90 Dames 9.75 SPORTHEMDEN Een grote kollektie RUITEN voor school en werk. longensmaten, v.a. 6.25 Herenmaten v.a. 7.90 VOOR SPORTKLEDING natuurlijk PAARLAARSTEEG 1 (Van onze correspondent in Parijs) Met de uitstoting van de oud-minister en oprichter van de partij, Jacques Sous telle, uit de gelederen van de U.N.R. is gisteravond dan eindelijk de kogel door de gaullistische kerk geschoten. Over een nacht ijs is hel partijbestuur zeker niet gegaan. Sedert Soustelle, vanwege zijn afwijkende mening inzake de Algerijnse politiek, door generaal De Gaulle begin februari uil de regering werd gezet was het duidelijk dat hij binnen kortere of lan gere tijd ook de U.N.R. zou moeten ver laten. Hel enige bestaansrecht van deze partij, die de grootste fractie in het Fran se parlement heeft is immers haar on voorwaardelijke trouw aan de persoon, de beginselen en de inzichten van De Gaullc. Nadat speciaal premier Michel Debré brief op brief had gestuurd en stap op stap gedaan om Soustelle de eer aan zich zelf te doen houden, heeft het partijbe stuur met lood in dc schoenen eindelijk besloten de even scherpzinnige als ge vaarlijke politicus-professor met geweld uit de gaullistische gelederen te verwijde ren. Op het ogenblik is het nog niet bekend welke politieke gevolgen uit deze kort sluiting nog zullen voortvloeien. In de loop van de dag zou Soustelle in Parijs een persconferentie geven om zijn verdere bedoelingen mogelijk iets nader te belich ten. Zijn aanhang aan de basis van de partij is, zoals op het laatste congres van de U.N.R. in Bordeaux gebleken is, zeer aanzienlijk. In de bezetting van het partij bestuur zijn de aanhangers van Soustelle daarentegen maar schraal vertegenwoor digd. Soustelle heeft zijn talrijke vrienden in de U.N.R. voorlopig aangeraden zich rustig te houden en geen ondoordachte stappen te doen. Niettemin heeft de federatie van de stad Lyon. welke departement Soustelle vroe ger in de Kamer -.vertegenwoordigde, al be sloten alle banden met de partijleiding in Parijs voor het ogenblik te verbreken. In de gaullistische kamerdeputatie heeft tot dusver nog maar een enkeling zich pu bliekelijk met Soustelle solidair verklaard door vrijwillig buiten de fractie te treden. Het is echter niet uitgesloten dat het roye ment van Soustelle de komende dagen ook in het parlement nog wel ter sprake zal komen nu vanaf vandaag de Kamer haar tweede jaarlijkse zittingsperiode is begon nen. Indien premier Michel Debré er zo een zorg bij heeft gekregen, is het staats hoofd De Gaulle gelijktijdig van een last, verlicht, want de eenheid van de partij kan er met de uitsluiting van Soustelle slechts bij winnen, aangezien de fascisti sche tendensen van deze oud-minister de zuiverheid der Algerijnse bedoelingen van De Gaulle in een steeds verdachter licht dreigden te plaatsen. verstoren door hinderlijk te worden over problemen, die thans niet kunnen worden opgelost. Kennelijk dacht De Gaulle hier bij aan Berlijn. Juist voordat De Gaulle zijn grootse af scheidsrede in Washington uitsprak, had hij een discussie met Eisenhower beëin digd over de westerse tactiek op de top conferentie. De Gaulle heeft hierbij twee beperkte successen behaald: de Verenig de Staten zijn bereid, als deel van een algemeen ontwapeningsplan. Frankrijks suggestie in te lassen om alle „vervoers middelen van de dood" onder internatio nale controle te stellen. De Gaulle denkt daarbij aan alle middelen, waarmede men kernwapens naar hun bestemming kan brengen. Bovendien zou Washington, hoewel wat aarzelend, bereid zijn op zeer beperkte schaal een proef te nemen met interna tionale hulpverlening aan weinig ontwik kelde gebieden. De Gaulle denkt aan een hulpverlening waarbij Oost en West zou den samenwerken. De Verenigde Staten wensen tijdens, doch niet op de topconferentie, een po ging te doen om samen met Groot-Brit- tannië en de Sovjet-Unie vorderingen te maken in de richting van een verbod van militaire kernexplosies. Frankrijk, dat met de proefexplosies wil doorgaan, zal zich niet verzetten tegen de besprekingen tussen de drie mogendheden, die het in de kernwapens het verst hebben gebracht. De enige hoop (Reuter-AFP) De Gaulle verklaar de in zijn rede dat vernietiging van de kernwapens onder internationaal toezicht de enige hoop is „voor de toekomst van het mensdom," maar, zo liet De Gaulle hier onmiddellijk op horen, Frankrijk zal verplicht zijn om zelf een voorraad kern wapens aan te leggen, als Groot-Brittan- nië, de Verenigde Staten en Rusland 'niet van de kernwapens afzien. In de groeiende onzekerheid, waarin de angst de volken be vangt, groeit het gevaar dat de dingen uit de handen lopen van hen, die de rede ge hoorzamen en dat de ernstigste catastro fen ontketend worden door krankzinnigen of mensen met ambitie, aldus de Franse president. Officiële woordvoerders hebben aan het slot van de besprekingen tussen Eisenho-' w'er en Dé Gaulle verklaard dat beide pre- .sidenten het eens zijn over de westelijke strategie en voorstellen die op de topcon ferentie zullen worden gedaan. Zij zouden het er over eens zijn dat de ontwapening voorrang moet hebben op de topconferen tie. De tulpen-postkoets is München gepasseerd De tulpen-postkoets, waarmee de Am sterdammer N. W. van Vliet tulpenbollen uit Turkije overbrengt naar Nederland ter herdenking van het feit dat het vier honderd jaar geleden is dat de boJlencul- tuur in ons land begon met bollen uit Tur kije, is maandag aangekomen in Mün chen. Het Nederlandse reisgezelschap werd er, onder een zacht sneeuwbuitje, verwel komd door burgemeester Thomas Wim- vner, een menigte belangstellenden en persmensen. Na een kort oponthoud werd de tocht voortgezet naar Augsburg. Van daag wordt de postkoets verwacht in Dinkelsbühl. De Nederlanders hopen vrij dag in Frankfort te zijn, op 1 mei in Bonn en op 5 mei aan de Nederlandse grens. Het einddoel van deze tulpenrally oude stijl is de bloemententoonstelling Floriade in Rotterdam. Grote represailles na boycot van de Cleopatraop til? CAIRO, (Reuter). - Volgens bui tenlandse waarnemers in Cairo zou den plannen tot een algehele boycot tegen Amerikaanse schepen, waar van maandag in de dagbladen in Cairo melding is gemaakt, kunnen leiden tot de grootste crisis sinds de Suezkanaal-crisis. De Egyptische dagbladen hebben maandag gemeld, dat met ingang van vrijdag te middernacht een anti- Amerikaanse boycot zal worden ge voerd, tenzij de havenwerkers in New York de boycot tegen het Egyp tische vrachtschip „Clopatra" ophef fen. Volgens deze dagbladen zouden de Ver enigde Staten worden geboycot op de vlieg velden en in de havens van Libanon, de Verenigde Arabische Republiek, Irak en Lybië, alsmede in Aden. Het dagblad Al Akhbar meldde, dat Amerikaanse schepen in de Arabische havens van de wal zouden worden losgemaakt, terwijl het provian- deringspersoneel geen levensmiddelen en water meer zou leveren. Taxichauffeurs zouden bovendien geen Amerikaanse toe risten meer willen vervoeren. Radio-Caïro maakte bekend, dat de Egyptische havenarbeiders besloten heb ben, ingaande de nacht van 29 april, de schepen van de Verenigde Staten te boy cotten. Deze boycotactie zal worden ge voerd in de havens van Alexandrië, Port Said en Suez. De boycot, die door twee vakbonden van Newyorkse havenarbeiders gevoerd wordt als represaille tegen het Egyptische beleid ten aanzien van Israëlische schepen en ladingen door het Suezkanaal, was maan dag het onderwerp van een gesprek dat de Amerikaanse zaakgelastigde te Caïro, Nor- bert Anschuetz. voerde met Farid Zeinel- din, Egyptisch onderminister van Buiten landse Zaken. Jaarverslag Kon. Reedersvereniging I-Iet jaarverslag 1959 van de. Kon. Ned. Reedersvereniging meldt stabiliteit in het aantal leden (59), doch teruggang van de vloot. Het aantal schepen liep van 767 terug tot 716. Er kwamen door nieuw bouw 49 en aankoop 3 schepen bij doch door verkoop van 102 en verlies van 1 schip was het totaal op 1 januari 1960 lager, ofschoon de hoeveelheid bruloregis- terton slechts van 4.064.198 tot 4.063.549 daalde. Zes nieuwe tankers met 125.895 brt kwamen in de vaart, doch 24 met 89.480 werden verkocht tegen verkoop van 78 schepen voor droge lading met 274.470 brt. Het tankertonnage steeg dus terwijl dat voor droge lading daalde. Het jaarverslag constateert aan de hand van voorlopige gegevens, dat het wereld- zeevervoer geen gelijke tred heeft gehou den met de groei van de wereldhandel. Men heeft de indruk, dat in de tankvaai-t duidelijker dan in de sector van de droge lading, een zekere toeneming van het ver voer kan worden waargenomen. Er wordt op gewezen dat voor Nederlandse reke ning door nationale weiwen in 1960 26 schepen voor passagiers en droge lading met 151.765 brt 10 tankers met 185.099 brt, 4 coasters met 1.999 brt en een sleep boot van 670 brt zullen worden opgeleverd naast 6 schepen met 59.389 brt en 1 tan ker van 29.500 brt van buitenlandse wer ven. De wereldvloot beziende nam Nederland als zeevarende natie op 1 januari jongstle den de zevende plaats in de wereldrang orde in. De wereldvloot groeit nog steeds al wordt de toeneming allengs minder. Verwacht wordt, dat deze groei in de ko mende jaren nog trager zal worden, be halve voor de tankervloot, waarvoor op 1 juli 1959 nog ruim 16 miljoen brt in bestelling was. Het inzetten van grote, modern toege ruste schepen met grotere gemiddelde vaarsnelheden doet de vervoerscapaciteit in verhouding toenemen. Het slopen van oudere schepen is in 1959 toegenomen. Dit bedroeg 2,3 miljoen brt aan schepen voor droge lading en 0,8 miljoen brt aan tan kers. De eerste categorie heeft echter een hogere gemiddelde ouderdom. De opgelegde tonnage van de wereld- vloot daalde van 7.348.000 brt tot 6.262.000 brt eind 1959. Van de Nederlandse vloot lag 96,900 brt aan tankers en 44.100 brt aan overige schepen op. Dit ondanks het feit, dat aan de wereldvloot 2,6 miljoen brt werd toegevoegd voor de categorie dro ge lading naast een stijging van het op gelegde tankertonnage in de wereld van 2,4 tot 3,2 miljoen brt. Van de opgelegde wereldtonnage, zo merkt het verslag op, nemen de schepen onder goedkope vlag 40 percent voor hun rekening. Van de wereldvloot lag begin van dit jaar 6 percent op, van de vloot onder goedkope vlag 14 percent en van de Ne- derlandse vloot 3 percent. In het verslagjaar vond een verbeten pe netratie tussen tankvaart, trampvaart en lijnvaart plaats. Tankers vonden emplooi in de graanvaart en trampers. die al te lijden hadden onder verminderd Atlan tisch kolenvervoer, drongen door in de stukgoedvaart, waardoor de lijnvaart meer aandacht aan bulkvervöer ging be steden. Het jaarverslag van de K.N.R.V. wijst verder op geringere groeikracht der vloten onder goedkope vlaggen als gevolg van (belasting) faciliteiten in Griekenland en de Ver. Staten. Opnieuw wordt bezorgd heid uitgesproken over de geringe voort gang, welke wordt gemaakt bij het tot stand komen van regelingen, waardoor de bij de E.E.G. aangesloten landen deel gaan uitmaken van een grotere associatie. Het verslag besluit een algemene be schouwing over de toekomst van de Ne- derlandse scheepvaart, die een vloot heeft met schepen van een gemiddelde ouder dom van 10,7 jaar, met de opmerking, dat een snelle en ingrijpende verbetering niet mag worden verwacht. Dat nog niet meer tonnage wordt gesloopt kan wellicht wor den toegeschreven aan de omstandigheid, dat aankoop tegen de huidige lage prijzen bij een zich enigszins herstellende vrach- tenmarkt nog een aantrekkelijke speculatie kan zijn. Verschillende tot dusver aan de scheepvaart niet deelnemende landen kun nen op deze manier met bescheiden kos ten de opbouw van een eigen vloot begin nen of voortzetten. Voor een verder verwijderde toekomst hoopt men, dat door verminderde groei van de vloot voor droge lading en stijging van de wereldhandel meer normale toe standen zullen terugkeren. De financiële verliezen voor de Nederlandse scheepvaart bleven tol dusver van bescheiden omvang. In 1960 zal haar uithoudingsvermogen bij het „afrijden van de storm cn handhaven van haar positie" vermoedelijk nog op een zware proef worden gesteld. Bourguiba's waarschuwing wordt ernstig opgevat (Van onze correspondent in Parijs) De heer Bourguiba jr. die zijn land en zijn vader, de Tunesische president, in Pa- als ambassadeur vertegenwoordigt, werd gisteren dringend op de Quai d'Or- say ontboden om tekst en uitleg te komen geven van de dreigende woorden die zijn vader zondag tegen Frankrijk heeft ge richt. Dc Franse regering heeft door mid del van een communiqué bovendien nog maals met klem ontkend te overwegen ge bruik te willen maken van het recht van achtervolging om de strijd tegen de Al gerijnse nationalisten op Tunesische bo dem te kunnen voeren en voort te zetten. De betrekkingen tussen Frankrijk cn Tu nesië vertonen periodiek meer of minder ernstige spanningen en crises, maar dc nauwelijks verholen dreigementen, die president Habib Bourguiba zondag tegen Parijs of juister wellicht tegen Algiers heeft geuit, onderscheiden zich door hun scherpte. Bijna met zoveel woorden heeft liet Tunesische staatshoofd de Fran sen die in Algiers en Tunesië wonen met represailles bedreigd, indien het Franse leger inderdaad van het vervolgingsrecht gebruik zal maken. Bourguiba, een temperamentvol staats man, die zijn uitbarstingen doorgaans ech ter welbewust weet te richten, heeft zich in zijn rede van zondag kennelijk ook tot Washington willen wenden. Hij sprak van de kans van een radicale her~' ning der Tunesische buitenlandse politiek nu de westelijke mogendheden er niet in zijn ge slaagd de Algerijnse oorlog te liquideren. Toen hij dit tweede dreigement formuleer de, waren het Amerikaanse en het Frangg staatshoofd, president Eisenhower en ge neraal De Gaulle; juist in een onder-r handeling over de politieke" wereldstraté- gie gewikkeld. Kennelijk poogde Bourgui ba met zijn agressieve uitlatingen de aan dacht toen al op het Algerijnse probleem te vestigen, een probleem waardoor ook de toekomst van zijn land bij de week sterker wordt bepaald. Het ziet er echter niet naar uit, dat Bourguiba er ook dit keer in is geslaagd op dit punt de beslis sende wig tussen Washington en Parijs te drijven. Bourguiba's positie is intussen hachelijk. Zijn oprechte verlangen om Tu nesië in een westelijk kamp te houden is nooit voor twijfel vatbaar geweest. Zijn vertrouwen in generaal De Gaulle, van wie ook hij hoopte en verwachtte, dat hij een einde aan de Algerijnse oorlog zou kunnen maken, kon evenmin ooit betwij feld worden. Nu deze hoop in rook schijnt te zijn vervlogen, is Bourguiba niettemin tus sen twee vuren blijven zitten. Aan de ene zijde de Algerijnse nationalisten die in zijn land hun militaire basis hebben ingericht en aan de andere kant de Franse leger leiding, die. militair gesproken, de soeve reiniteit van het Tunesische grondgebied op den duur al evenmin zal blijven respec teren. NEW DELHI (Reuter. AFP) In een gezamenlijk communiqyé, dat na het over leg van Nehroe en Tsjóe En Lai in New- Delhi is uitgegeven, wordt gezegd dat „de besprekingen van de premiers niet de ge rezen moeilijkheden hebben opgelost". Bei den zijn van mening, dat functionarissen van beide zijden het feitelijk materiaal, waarover beide regeringen beschikken, verder moeten bestuderen. Daarom zijn Nehroe en Tsjoe overeengekomen, dat functionarissen van de twee regeringen bij een moeten komen om alle historische do cumenten, gegevens, verklaringen, kaar ten en ander materiaal over de grens kwestie, die beide partijen gebruiken ter ondersteuning van hun standpunt, te on derzoeken, controleren en bestuderen. De functionarissen zullen daarna een apport opstellen, dat bij de regeringen zal worden ingediend. Overeengekomen is, dat de functionarissen van beide landen tussen juni en september beurtelings in Peking en New Delhi zullen bijeenkomen om de punten, waarover verschil van me ning bestaat op te helderen. India en China moeten alles in het werk stellen „om wrijving en botsingen in de grensgebieden te voorkomen" tijdens de periode van verder onderzoek van het fei telijk materiaal over het geschil. Volgens het communiqué hebben beide premiers „lange, openhartige en vriendschappelij ke besprekingen" gevoerd en zijn zij ge komen tot beter begrip van elkanders standpunten. Zij „zien uit naar de komende conferen tie van regeringshoofden in Parijs en uiten de hoop dat deze conferentie zal bijdra gen tot vermindering van de internationa- le spanningen, het verbieden van de pro- duktie en het gebruik van kernwapens en de bevordering van de ontwapening". De Chinese premier verklaarde dat „de MacMahon-linie voor China onaanvaard baar is. Wij zullen deze echter niet over schrijden". Hij voegde hieraan toe dal er „geen fundamenteel conflict tussen beide landen bestaat, ofschoon wij niet tot een akkoord konden komen. Wij hopen dat een oplossing bereikt zal worden". Na zijn op merking dat China de MacMahon-linie niet erkent, maar dat het deze linie niet zal overschrijden, zei Tsjoe dat hij India gevraagd had dezelfde houding aan te ne men ten opzichte van de bestaande grens in Ladakh. Op de vraag of hij president Eisenhower wilde uitnodigen voor een bezoek aan Chi na, zei Tsjoe: „Hoe kunnen wij de heer Eisenhower uitnodigen als de V.S. China niet erkennen?" uxatlex aluminium jaloezieën De beste service bij v. DUIVENBODEN Ged. Oude Gracht 108 -110 - Haarlem Telefoon 17165 Tot diep in de binnenlanden van Gha na heeft NKroemahs partij haar cam pagne gevoerd. Links ziet men Krome Eddessai, kabinelslid van de regering- NKroemah, zijn toespraken voor aan vaarding van de nieuwe grondwet en de verkiezing van dr. Kwame NKroe- mah als president houden. De dorpe lingen in Konongo kwamen hem in grote getale beluisteren. UMSI (Ghana) UPI) Joe Appiah. een functionaris van de in oppositie zijn de „United Party", die in het Ashanti-ge- bied de campagne tegen de grondwet van Kwame Nkroemah heeft gevoerd, ver klaarde zondag het het plebisciet over de vraag of Ghana een republiek binnen het Gemenebest zal worden een plebisciet dat tegelijk een presidentsverkiezing is tussen Nkroemah en de oppositiekandidaat dr. Joseph Danquah „geen plebisciet, maar een enorme nationale grap" is. De oppositie in Ghana, zo verklaarde Appiah, is onderworpen aan een terreur- campagne, En de door de „United Par ty" aangewezen waarnemers hebben slechts in 100 van de 892 stembureaus in het Ashantiegebied de stemming tot het einde toe kunnen bijwonen. In alle overi ge stembureaus waren zij al kort na het openstellen van de stemlokalen door aan hangers van NKroemah verjaagd. Joe Ap piah verklaarde dat Nkroemah's aanhan gers overal zo hebben gehandeld, en dat van politiebescherming in de meeste ge vallen geen sprake is geweest. De directeur van het speciale fonds van de Verenigde Naties, voor hulp aan ont wikkelingsgebieden, de Amerikaan Paul Hoffman, brengt begin mei een oriën- teringsbezoek aan Nederland, waar by hij op 3 mei ontvangen zal worden door de minister-president prof. dr. J. E. de Quay. I Katholieke aannemers vergaderden De voorzitter van dc Nederlandse Ka tholieke Aannemers- eri Patroonsbond, de heer J. P. A. Nelissen heeft in zijn giste ren gehouden openingsrede tot de (twee daagse) jaarvergadering te Leiden van de N.Iv.A.P.B. uitsluitend aandacht besteed aan het conflict rondom de C.A.O. 1960 voor het bouwvak. De heer Nelissen be toogde dat een structureel sociaal-econo misch beleid in de meest ruime zin van het woord onverantwoord is, en tot deba cles moet leiden, wanneer daarbij niet dui delijk de essentiële samenhang tussen bouwproduktie en nationale welvaart en ontwikkeling wordt onderkend. Naar de mening van de heer Nelissen zijn de werknemersorganisaties met hel afkondigen van de bouwstaking ongemoti veerd en te overhaast te werk gegaan. Daardoor werd de gehele problematiek in de politieke sfeer getrokken, waardoor een gezonde oplossing nauwelijk meer mo gelijk was. aldus de voorzitter. Hij ver weet velen, die bij het bouwconflict be trokken waren, of zich er mee bemoeiden, ondeskundigheid, en onjuist begrip. De heer Nelissen constateerde op be leidsniveau een stellingname tegen de aannemers, zowel door regering als door Kamerleden, en voorts onvoldoende begrip van de centrales van werkgeversorganisa ties, waardoor de steun van die zijde niet krachtig kon zijn. Ook op het gebied van de voorlichting rond het conflict zag hij een „ontstellende ondeskundigheid wat be treft het bouwbedrijf, die dikwijls evenre dig was aan de felheid waarmee het aan nemersstandpunt werd afgewezen". Op het terrein van de economische politiek werd het bouwbedrijf over het hoofd ge zien bij het uitstippelen van het beleid of het formuleren van richtlijnen voor loon- of prijsbeleid, concludeerde de voorzitter. Om nu verder, tijdens de twee-jarige looptijd van de huidige C.A.O.. de tijd goed te gebruiken opdat de aannemers in 1962 hun belangen anders, en met meer succes kunnen verdedigen dan dit jaar is ge schied, formuleerde de heer Nelissen een werkprogramma. Ten eerste zal aan het economisch in stituut voor de bouwnijverheid opdracht moeten worden verstrekt een deskundig onderzoek in te stellen naar de ontwikke ling van de bouwkosten en de produktivi teit in het bouwbedrijf. Ten tweede moet, aldus de heer Nelissen, aan di hand van dit onderzoek worden aangetoond, dat een algemeen loon- en prijsbeleid waarin geen rekening gehouden wordt met het bouwbe drijf. gedoemd is brokken te maken, ook ten nadele van het algemeen belang. Als derde programma-punt noemde de voor zitter het duidelijk stelling nemen tegen personen of instellingen, die zich in hel verleden negatief ten opzichte van het bouwbedrijf hebben getoond, zowel in po litiek en organisatorisch opzicht als ten aanzien van de publiciteit want, zo he loot de heer Nelissen, wij hebben de laat ste maand duidelijk leren begrijpen, dat wij onze positieve bijdrage aan de me- nings- en besluitvorming moeten geven, op straffe van het ondergaan van onjuiste beslissingen. Balling. Ex-koning Aman Ulla van Afgha nistan is op 68-jarige leeftijd overleden in een kliniek te Zurich, waar hij reeds lang werd verpleegd. Hij kwam in 1919 aan de macht nadat zijn vader was vermoord. In 1929 werd hij door een op stand gedwongen afstand te doen van de troon. Hij woonde sedert 1958 in Lo carno.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7