s TIEN JAAR GELEDEN.... Julianaschool en Watervlietschool winnen schoolhandbaltoernooi 3 Van klein tot groot 3 in Petty-coat pantalons sport- colberts UOHGEJANS: GOR 0LY bromfietsen LENCO super convector f 420.- L0ENDERSL00T Cokes voor „4 x Z N Klanten van De Ruyter DONDERDAG 28 APRIL 1960 5 Doen volgend jaar alle IJmond-scholen mee Nadat reeds het vorige jaar een zeer ge slaagde proef is genomen met een hand- baltoernooi voor scholen met zaahvedstry- den, heeft de handbalvereniging „IJmond" het aangedurfd en daarvoor de paasvakan tie gebruikt om dit jaar deze wedstrijden op het sportpark „Watervliet" te houden. Hoewel het deelnemen van de scholieren beperkt bleef tot de openbare lagere scho len van Velsen-Noord en Beverwijk kon worden vastgesteld dat voor dit toernooi flinke belangstelling was. De vereniging „IJmond" hoopt naar aanleiding van deze resultaten na de in 1961 te vormen speciale schoolhandbal-commissie, alle scholen in de IJmond bij dit toernooi te kunnen be trekken. De uitslagen waren: Jongens: VondelschoolNoorderschool 3—1; JulianaschoolWolf en Dekenschool 10; VondelschoolWolf en Dekenschool 31; NoorderschoolJulianaschool 18; VondelschoolJulianaschool 12; Wolf en DekenschoolNoorderschool 52. Eindstand: 1. Julianaschool, 2. Vondel school, 3. Wolf en Dekenschool, 4. Noor derschool. Meisjes, poule A: ZeewijkschoolWater vlietschool 12; VondelschoolWolf en Dekenschool 21; Zeewijkschool—Vondel school 22; WatervlietschoolWolf en De kenschool 8—1; Zeewijkschool—Wolf en Dekenschool 10; WatervlietschoolVon delschool 5—0; poule B: Noorderschool— Julianaschool 1—8; Zeewijkschool 2— Noorderschool 01; Zeewijkschool 2Ju lianaschool 02. Raad Heemskerk komt vrijdag bijeen Vrijdagavond komt de raad van de ge meente Heemskerk in openbare vergade ring byeen ter behandeling van veertien voorstellen van het college van burgemees ter en wethouders. Voor-gesteld wordt medewerking te ver lenen aan het Provinciaal Waterleiding bedrijf van Noordholland, dat enkele per celen aan de Voorweg in Heemskerk op het waterleidingnet wil aansluiten. Boven dien moet een leiding worden gelegd naar een perceel aan de Geilweg. De gemeente zal 6,1 percent van de aanlegkosten moe ten betalen per jaar. De raad wordt verder gevraagd ten be hoeve van de viering van de bevrijding aan de organiserende vereniging een sub sidie van ƒ3670,— te verstrekken. Een ander voorstel behelst het verhuren van het onlangs gereedgekomen gymnastiek lokaal aan de Bachstraat aan vereni gingen. De Christelijk Nationale Schoolvereni ging te Beverwijk heeft verzocht een krediet van ruim 10.000.— beschikbaar te stellen voor de eerste inrichting van de school voor lager onderwijs. De raad wordt verder voorgesteld het uitbreidings plan „Heemskerk-Dorp"-vast'te stellen. Er- zijn gedurende de tervisielegging slechts vier bezwaren tegen het plan ingebracht. Drie van de adressanten menen schade te zullen lijden door uitvoering van het plan. omdat de mogelijkheid om hun bedrijf uit te breiden, wordt, ontnomen. Er zijn ook voorstellen tot het verlenen van een tegemoetkoming in de kosten van verhuizing en woninginrichting, tot. straat- naamgeving, tot het aangaan van een overeenkomst, van grondruil, tot. aankoop van een dubbel woonhuis en tot verkoop van grond in „Oosterwijk" ten behoeve van woningbouw. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA 3 t 3 van 5.4S tot 29.75 Te kust en te keur vindt u ze bij Eindstrijd: winnaars poule Apoule B respectievelijk WatervlietschoolJuliana school 32. De meisjes van de Watervlietschool be slisten de eindstrijd in haar voordeel door een minuut voor het einde het winnende doelpunt te scoren. De wedstrijden, die vaak spannend wa ren, werden namens „IJmond" door voor zitter W. Siebers besloten met de prijsuit reiking. De Julianaschool verwierf voor een jaar de prachtige cup van de N.V. Me- taalgiererijen „De Nijverheid" te Bever wijk en de meisjes van de Watervliet school mochten met een even fraaie cup van de heer J. Faber uit Beverwijk naar huis gaan. Nieuwelingendag Suomi" op 8 mei De atletiekvereniging „Suomi" in Velsen- Noord, die hel nieuwe wedstrijdseizoen reeds geopend heeft door met enige leden deel te nemen aan verscheidene wedstrij den, zal op zondag 8 mei het eigen seizoen openen met een nieuwelingendag. Deze atletiekdag wordt gehouden onder auspiciën van de afdeling Kennemerland van de KNAU, zodat voor dit jaarlijkse sportgebeuren opnieuw een groot aantal deelnemers(sters) kan worden verwacht. Het programma voor deze dag vermeldt: Dames: 100 m C-D-klasse; 800 m B-klas se ;hoogspringen C-D-klasse; verspringen C-D-klasse: kogelstoten C-D-klasse: dis cuswerpen C-D-klasse; speerwerpen B-C- klasse en estafette 4 x 100 meter. Meisjes A: 100 m, vèrspringen en speer werpen. Heren: 100 m B-C-D-klasse; 400 m C-D- klasse; 800 m B-C-klasse; 1500 m D-klasse: 3000 m C-D-klasse, hoogspringen C-D- klasse; vèrspringen B-C-klasse; kogelsto ten B-C-D-klasse; discuswerpen B-C-D- klasse; Olympische estafette. .Jongens A: 200 m; 1500 m en kogelsto ten. Voor Vader en Zoon alle soorten en BREESTRAAT 17 BEVERWIJK 3 PLEIN 1945 TELEFOON 6018 BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK. GEBOREN: Matthijs J., z. v. J. Bruijns A. J. Tvvisk; Helena M„ d. v. A. Schoone en G. A. C. de Goede; Roberto P. J. H„ z. v. C. Tijms en Y. C. Jansen; Leo R„ z. v. L. J. Groeneveld en C. de Vries; Johannes H„ z. v. S. J. van Baarsen en M. Slotema- ker; Antonius F. M„ z. v. M. van der Klooster en M. Botman. ONDERTROUWD: A. Winkelaar en C. W. C. de Vroome; J. Minneboo en A. L. J. van Breugel; J. Zuijderduin en W. J. E. Nuijen; G. van den Outenaar en C. Kuijer. G. J. Weel en H. J. van de Straat; H. J. F Dijcks en D. T. M. van Lint; W. A. Aar denburg en M. M. de Sonneville; H. J. Duin en R. M. Kaijer. GETROUWD: P. N. Metselaar en A. M. H. Bakkum; N. M. Botman en G. J. van der Sluis; H. M. J. Eenkhoorn en C. Boom; H. Hoogers en A. van Zutphen; J. Zwaan en K. Zwart; R. J. Bloemendaal en E. T Luijer; J. Baak en H. H. van der Zee: M. Varga en V. A. Franzen; P. J. Leering en A. C. Limmen; P. J. Keulen en P. T. M. Vendel. OVERLEDEN: A. L. A. Schilling, oud 67 jaren. geh. m. A. de Adelhart Toorop; J. Schuit, oud 90 jaren, wed. v. M. Lamme: Y. G. A. Bakkum, oud 9 jaren; C. G. J. Dekker, oud 65 jaren. geh. m. C. Giesberg: H. Duiker-, oud 73 jaren, wedn. v. C. Ven del: F. M de Goede, oud 20 jaren, onge huwd: S Hartman, oud 83 jaren. wed. v J. van 't Hof; W. van Wijngaarden, oud 80 jaren. wed. v. A. Gravekamp: N. Ooms. oud 80 jaren. geh. m. M. Valk, wonende te Haarlem. Zeven cursisten slagen voor diploma materialenkennis voor hoveniersvak In tegenwoordigheid van de inspecteur van de Landbouw te Alkmaar, de heer Schroevers, en bestuursleden van de Tuin- bouwstudieclub hebben woensdagavond ze ven Beverwijkse cursisten examen gedaan voor het diploma materialenkennis voor het hoveniersvak. Aan de betrokkenen werd een groot aan tal vragen gesteld aan de hand van aan wezige takjes en bloemen van heesters en bloemen. Na afloop kon aan allen de me dedeling worden gedaan dat zij in aanmer king kwamen voor het getuigschrift. In de toekomst staat voor de geslaagden de weg open deel te nemen aan de cursus voor eerste knecht. Deze cursus voor vakbe kwaamheid begint begin juni De voorzitter van de Tuinbouwstudie- club, de heer G. Tabak, wenste de ge slaagden geluk met hun getuigschrift en wees er tevens op dat men zonder diplo ma's achter blijft. De geslaagden waren: R. M. Zoontjes. G. C. de Vries en C. Numan allen uit Be verwijk: G. H. Zonneveld en P. J. Been tjes uit Heemskerk en S. van der Eng uit Uitgeest en W. Brakenhof uit Castricum. Adviesbureau van K.A.B. opgericht In het R.K. jeugdgebouw te Heemskerk waren woensdagavond een groot aantal belangstellenden bijeen om de officiële opening bij te wonen van het adviesbu reau van de plaatselijke afdeling van de K.A.B. Hier kunnen de leden komen praten met de districtsbestuurder en de plaatse lijke bestuurders. Men kan inlichtingen krijgen over de beroepskeuze- bureaus en spreken over opvoedings- en gezinsmoei lijkheden. Ook over belastingzaken, civiele proce dures voor het kantongerecht en onder houdsplicht kan men zijn licht opsteken. De zittingstijden zijn elke tweede en vierde woensdag in de maand van vijf tot zeven uur. In aanwezigheid van onder andere de wethouder van Sociale Zaken van Heems kerk, de heer T. Wentink. verrichtte de districtsbestuurder van de K.A B de heer J. de Lange de officiële opening. Hierna sprak de plaatselijke K.A.B voorzitter de heer G. Beentjes. Hij was van mening dat dit bureau in een behoefte voorziet, vooral in een zo sterk groeiende gemeente. KENNEMERLAAN 5 (bij de brug\ De voetbalelftallen van „Noord" voor 1 en 3 mei Voor de KNVB-beker: 1 mei: KinheimU5VU (14.30 uur sportpark Rooswijk): Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en H. Hatzman; J. v. d. Griend, H. Bret- houwer en H. v. d. Plas: F. Smit, F. Mosk, W. Demmers, Th. van Vuuren en A. van Dijk. CSVVVB (te Castricum, Zeeweg, 14.30 uurï. VVB: A. v. d. Boogaard: R. Luitjes en J. Hoogendijk; J. Kersbergen, A. Both en A. Effern; G. Steinvoort, A. Luitjes, F. Kooimans, J. v. d. Velde en G. van Alphen. Voor het voetbalkampioenschap van Vel- sen, 3 mei: KinheimVVB (sportpark „Rooswijk", 18.45 uur): Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en N.N.; J. v. d. Griend, H. Brethouwer en H. v. d. Plas; F. Smit, F. Mosk, W. Dem mers. Th. van Vuuren en A. van Dijk. VVB: A. v. d. Boogaard: R. Luitjes en J. Roos; J. Kersbergen, A. Both en A. Ef fern: G. Steinfoort. M. Fris, F. Kooimans, A. Luitjes en G, van Alphen. Scheepsbouwstatistieken van Lloyd's Register Blijkens de zojuist door Lloyd's Register gepubliceerde statistieken was er aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar in Nederland 784.224 bruto ton scheeps- ruimte in aanbouw. Vergeleken met het eind van het vorige kwartaal was dit een toeneming van 39.306 ton. Nederland nam daarmede voor de in aanbouw zijnde ton nage de vierde plaats in de wereld in. Aan het eind van het eerste kwartaal waren in de drie voorafgaande landen, Spanje. Po len en Joegoslavië recordtonnages in aan bouw van respectievelijk 339.328. 264.913 en 238.404 ton. Italië nam de vijfde plaats in met 721.750 ton in aanbouw zijnde tonnage, een toeneming van 14.681 ton. Voor Zwe den, dat op de zesde plaats staat, was er een vermindering van 60.722 ton tot 707.017 ton. Van de in Nederland in aanbouw zijnde tonnage was 40.4 percent bestemd voor ex port, voor de Zweedse scheepswerven be droeg dit percentage 57,2. Iets minder dan de helft (49,7 percent) van de op 31 maart j.l. in de wereld in aanbouw zijnde tonna ge betrof olie-tankschepen. Hieronder volgen nog enige cijfers voor de eind maart in aanbouw zijnde totale tonnage in andere vooraanstaande scheeps- bouwlanden met vergelijkingen ten opzich te van het voorafgaande kwartaal: Ver enigde Staten 688.752 (toeneming 85.622), Frankrijk 579.558) (afneming 44.211). Noor wegen 328.768 (vermindering 53.082), De nemarken 243.421 (vermindering 53.082), België 156.158 (vermindering 19.027). Ca nada 122.412 (toeneming 18.112), en Fin land 117.744 ton (toeneming 2.301 ton). Engeland, dat als exporteur van koop vaardijschepen de vijfde plaats inneemt, ging achteruit wat betreft de op het einde van het eerste kwartaal in aanbouw zijnde tonnage, hoewel deze met 1.960.651 ton nog steeds het grootst in de gehele wereld was. Deze tonnage was de laagste sinds juni 1950 en 71.949 ton minder dan op het einde van het vorige kwartaal. De „tonnage in voorbereiding", d.w.z. voor schepen waar voor de plannen reeds definitief zijn doch met de bouw waarvan nog niet is begonnen, is echter in Engeland voor de eerste maal sinds juni 1957 geste gen, namelijk tot 937.475 ton, of 75.272 ton hoger dan op hét einde van het vorige kwartaal. De zaak met 100 service. ALLE TOPMERKEN steeds voorradig. Sreestraat 108 Beverwijk Advertentie PATENT voor zeer grote vertrekken. Zeer zuinig". Modern breed gezellig vuur. Meer dan 50 jaar ervaring. Lange Nieuwstraat 433 - 435 - IJmuiden Betaling is te regelen. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Anita A., d. van J. P. Man- nens en van K. E. Noppeney; Clasina P„ d. van Th. F. G. Bruins en A. J. Schouws: Jacqueline, d. van C. Haak en C. Sluimers te Beverwijk: Willem G„ z. van J. Schip per en van M. W. de Vries; Mary, d. van F. van Backel en J. Schotman te Bever wijk; Robertus F. M„ d. van P. van Dui venvoorde en G. A. Molenaar; Maria W. B., d. van L. C. Groenland en B. Th. Hey- ne; Suzanne M„ d. van A. C. Kuilman cn van C. M. de Boer te Beverwijk: Eric J„ z. van J. Andringa en van L. W. Bartels; Johannes L„ z. van A. C. Kensen en A. C. M. Hennen; Bernardus M., z. van W. C. M Witte en J. M. Roos; Ageeth M„ d. van M. J Kossen en J. Hiemstra; Maria L. H., d. van A. de Wit en H. M. Groenland; Jo hannes J„ z. van P. Bruins en M. A. de Boer te Beverwijk; Petrus J„ z. van N. C. Kleverlaan en van J. M. van der Linden te Beverwijk; Simon I. M., z. van W. J. Knaap en A. C. M. Oorthuysen te Bever wijk. ONDERTROUWD: C. J. Balm en M. J. Breukelman. GEHUWD: G. Th. Zonneveld te Castri cum en Ch. Koedijk; G. Limmen en G. C. G. M. Jansen; G. F. Sijmons te Amster dam en M. L. de Wit; A. H. M. v. d. Waart te Velsen en C. G. H. Verduin. „Er staan er al weer twee op. Dadelijk loopt de wekker af!" Ja, vele keren per dag loopt de wekker af in de keuken van het huis J. C. Cremerlaan 52 in Santpoort- Het gerinkel betekent dat er weer een cake uit de oven gehaald kan worden, de vijf endertighonderd en zoveel ste. Dat gaat al zo van 10 oktober 1959 af, van vroeg in de morgen tot diep in de nacht. Op die dag mengde mevrouw E. Winters het deeg voor de eerste cakes, die zij voor de actie „Vier- zaal zn" heeft gebakken. Nu zijn het er bijna 3600. Het streefgetal is vierduizend. Ruim zeventienhonderd gul den hebben de cakes al op gebracht. Per cake vijftig cent voor „Viermaal zn" en een gulden aan grondstoffen. Zoveel vraag is er naar de cakes van mevrouw Winters, dat haar oven het niet meer kan bolwerken. Twee over buren, mevrouw G. van Don gen en mevrouw J. Ruste- rneyer, hebben hun ovens ook al voor de cakebakkerij ter beschikking gesteld, voor de hele dag. Uit de oven van mevrouw Bakker zijn tot nu achthonderd cakes gekomen, uit die van mevrouw Ruste- meyer al duizend. Zijn de moeders verhinderd dan helpen de kinderen wel. De elfjarige Peter van Dongen heeft zijn hele herfst- en kerstvakantie opgeofferd om deeg te mengen. „Hij ver dient een extra pluim!", zegt mevrouw Winters. De cakes gaan naar alle delen van het land, ook naar het buiten land. naar Parijs en Lugano. In IJmuiden is zelfs een agente:, mevrouw A. Wallast. die voor de verkoop in haar woonplaats zorgdraagt,. Hon derden heeft zij er al aan de man gebracht. „We hebben niet voorzien dat er zoveel vraag zou zijn. Vlak voor Pasen liep het storm. Toen hebben we honderdvijftig mensen moeten teleur stellen". Vierenzeventig per dag is lot nu toe de top. Tien of twintig op een dag is nor maal. Sommige mensen kun nen maar niet'genoeg krijgen van mevrouw Winters' cakes. Zij komen steeds weer een nieuwe vracht halen. Vijftien iaar IJmuider Harmonie De IJmuider Harmonie zal in verband met haar 15de verjaardag van 20 tot en met 29 mei I960 muziekfees ten met marswedstrijden or ganiseren. Op 22, 24, 26, 28 en 29 mei zullen ër mars- wedstrijden voor harmonie-, fanfareorkesten en tamboer korpsen zijn: 23 mei festival voor zangverenigingen en op 27 mei festival voor accor deonverenigingen. Vele ver enigingen deden reeds toe zegging dat zij van de partij zullen zijn. Het belooft een nog groter muziekfeest te worden dan dat bij gelegen heid van het tienjarig be staan der IJmuider Har monie. Uit Haarlem komt iedere woensdag iemand met een auto voor zijn wekelijks rantsoen van tien cakes. De heer Winters neemt er iedere week vijf of zes mee naar zijn kantoor. En ga zo maar door. Twee maatschappelijke werksters uit Amsterdam hebben voor hun „Viermaal zn"-actie zestig cakes bij mevrouw Winters gekocht. Er zijn kopers, die 1.50 voor een cake veel te goedkoop vinden. Zij geven wat meer, zodat mevrouw Winters al een pot van extra bijdragen heeft kunnen vormen. Er zit ruim zeventig gulden in. Een van de cakeverkoopslers in Haarlem kocht van de extra- bijdragen een lepeltje. Dat verkocht zij weer bij opbod op haar werk. Het bracht acht gulden op. Mevrouw Winters is bang dat zij de vierduizend voor 11 mei. als „Viermaal zn" in Santpoort Icornt, niet meer haalt. Help haar een handje, dan redt zij het. nog net. En de cakes smaken best. Op de foto, van links naar recht: Peter van Dongen, mevrouw Van Dongen, me vrouw Winters en mevrouw Rustemeyer. Tien jaar geleden maak ten enige Zaankanters be kend. dat zij een poging wil den doen de lading goud te bergen, welke zich aan boord van de in 1917 bij „Texel" gezonken „Renate Leon- hardt" zou bevinden. Zij richtten daartoe een naam loze vennootschap op. Een der oprichters, de heer P. Visser uit. Wijde Wormer, verklaarde, dat de n.v. nauw keurig op de hoogte was van de plek waar het schip was gezonken. Met een ijzeren staaf van zes meter lengte waren peilingen verricht en deze hadden, volgens de heer Visser, een gunstig resultaat opgeleverd, zo zelfs, dat nauwkeurig bekend zou zijn waar de houten luiken in het ijzeren dek zich bevonden. Het schip, zo werd gezegd, lag op de Haaksgronden ten westen van Texel. Het was gebleken, zei de heer Visser, dat de „Renate Leonhardt" 3"2 meter in de zeebodem was weggezonken. Het schip (hoe zou het anders kunnen) was bedekt met een laag slib. De zware ijzeren stang, waarmee de peilingen wer den verricht, drong gemak kelijk door de sliblaag heen en door nauwkeurig aftasten van de omgeving kon men tenslotte „de juiste ligging van het schip" vaststellen. Het was niet mogelijk, De nieuwe openbare ulo school aan hef Moerberg- plantsoen in IJmuiden zal binnen afzienbare tijd vol tooid zijn. Het gebouw, ont worpen door architect H. A. Peters van bureau Openbare Werken, mag een aanwinst voor het stadsbeeld genoemd worden. werd gezegd, voor een dui ker om in het ruim van het schip te komen en zo het goud te vinden. Op de plaats waar het schip ligt, is de zee 21'/i meter diep en de duiker zou zich op die diepte dooi de- 3;,'. meter dikke sliblaag moeten heengraven voor hij op het dek zou stuiten. Pas dan zou hij een poging kun nen doen om zich via het luik toegang te verschaffen tot. het binnenste van het schip. Zelfs bij de gunstigste weersomstandigheden achtte de heer Visser deze werk wijze uitgesloten. Er waren, aldus de heer Visser, daarom andere methoden overwogen ^m de 454 kisten met elk 37 y, kilo gram goud te winnen. Het zou theoretisch mogelijk zijn de 3 y, meter dikke sliblaag weg te baggeren of weg te zuigen, doch ook hiervoor zou het weer gedurende een lange reeks van dagen vol komen rustig moeten zijn. Bij enigszins ruwe zee zou namelijk de geul, die boven het schip in het slib werd uitgebaggerd of uitgezogen, weer vollopen en dan zou men opnieuw met het werk moeten beginnen. Geïnspireerd door het systeem, waarmee „de Ame rikanen" in de Golf van Mexico olieboringen ver richtten. wilde men een ver plaatsbaar „eiland" bouwen op een skelet met metalen buizen. Men wilde dit boven het schip laten zinken, totdat het met zijn grondoppervlak van ongeveer duizend vier kante meter op de sliblaag zou komen te rusten. De heer Visser zeide dat de plaats'waar het luik was, dat de toegang gaf tot de ruimte waarin zich het goud moest bevinden, zo .auw- keurig bekend was, dat het kunstmatige eiland juist „NEVER DOWN" NA ELF RONDEN Nadat elf ronden zijn gespeeld is de sland hij de r.-k. bridgeclub „Never Down" als volgt: Groep A1. Van BalenTervoort 598,40; 2. HamersVan Zutphen 595,98; 3. me vrouw GroenJ. Schaaper 577.02; 4. Vos— Verselewel 555,95; 5 gebr. Groen 552,40. Groep B: 1. HogerheideWitlox 592,48: 2 mevr. Schaapmevr. Schaaper 568,34; 3 Schuyt srG. Schaaper 565,59; 4. de heer en mevrouw Oudendijk 560,90: 5. BakkersLauwers 557,35. HEEMSKERKS GEMEENTEHUIS 30 APRIL EN 5 MEI GESLOTEN Burgemeester en wethouders van Heems kerk maken bekend dat de afdelingen der gemeente-secretarie, het kantoor van de gemeente-ontvanger en alle afdelingen van de dienst gemeentewei-ken op zater dag 30 april en donderdag 5 mei gesloten zullen zijn. Op deze dagen zal eveneens geen opha len van huisvuil plaats vinden. Denk om uw extra klantenvoordeel BANKSTELLEN. 30 april laatste dag MARKTPLEIN hierboven kon worden neer gelaten. Van de in de con structie gebouwde kamer uit zou men dan verder 'runnen werken. De buisconstructie zou 28 meter hoog worden en. wanneer zij op de bodem van de zee kwam te rusten, zou zij nog 6 y> meter boven de zeespiegel uitsteken. De heer Visser gaf te kennen, dat het bouwen van dit ver plaatsbare eiland zeer kost baar zou zijn. Hij sprak van ongeveer een miljoen gulden, die nodig zou zijn voor het bergen van het goud. Het was echter nog niet zeker, zo zei hij. dat het ontwerp waarvan hier sprake was, ook werkelijk zou worden uitgevoerd. Hij achtte het heel goed mogelijk, dat men tenslotte een andere beslis sing zou nemen. De „duiktoren van Visser" .is er, na een lange lijdens geschiedenis gekomen. Het goud niet. Een groot aantal mensen zijn hun geld kwijt geraakt in de onderneming die veel goud zou opleve ren.... Wat dit betreft, zo iets is wel meer voorge komen en zal ook in de toe komst nog wel voorkomen. De „duiktoren van isser" bestaat niet meer: het ding, dat lange tijd in het Noord zeekanaal lag te verroesten, is vorig jaar gesloopt. Vele andere „zekerheden" van tien jaar geleden zijn nu niet. zo zeker meer: onder andere de plaats waar het wrak ligt. Men is er wel steeds onzekerder van ge worden. of.... er ooit goud in gezeten heeft. Baksteen in vele kleuren Een Schotse fabriek ver vaardigt thans bakstenen in vijf verschillende kleuren: grijs, rood, bruin, zwart en wit. Deze bakstenen zijn aanzienlijk lager in prijs dan die van het gewone type. Het procédé maakt gebruik van een mengsel van door lucht gekoelde hoogoven slakken. cement en .ater met een synthetisch ijzer- oxyde kleurpigment dat aan alle kleuren, behalve grijs, wordt toegevoegd. Techni sche proeven hebben uitge wezen dat de bakstenen zeer goed tegen weersinvloeden bestand zijn. De kleur loopt door de gehele baksteen heen en verweert of ver bleekt niet, aldus onthult de voorlichtingsdienst van de Britse ambassade in Den Haag. EXCELSIOR WON DE HOUTPOORT In het. tunnelbil.iarttoernooi van de Be verwijkse club „Excelsior" heeft de orga niserende vereniging een wedstrijd ge speeld tegen „Houtpoort." uit Haarlem. De Beverwijkers wonnen deze ontmoeting met 10—6. GEEN SPREEKUUR VAN BURGEMEESTER De burgemeester van Heemskerk dé heer H. Nielen is verhinderd om op dinsdag 3 mei zijn wekelijkse spreekuur te houden. EERSTE POSTELEIN Aan de veiling Kennemerland in Bever wijk werd woensdag de eerste postelein aangevoerd. Er werd 1.— per kilo voor betaald. GROENTEPRIJZEN BEVERWIJK, 27 april. - Spinazie 18— 36; waspeen 63—96; rabarber 1223: prei 3358; radijs 1226; witlof 67107.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5