GEMEENTE VELSEN Openbaar Kleuteronderwijs Openbaar Gewoon Lager Onderwijs BEWAAR DEZE PAGINA Openbaar Voortgezet Gewoon Lager Onderwijs Openbaar Uitgebreid Lager Onderwijs Gymnasium „Felisenum" Visserijschool te IJmuiden Huishoudschool Avond U.L.O. School Middelbare Handelsavondschool Avondschool voor de Middenstand Neem bij de aangifte het geboortebewijs van uw kind of uw trouwboekje mede DONDERDAG 28 APRIL 1960 6 Aantipte VM kt&MjtM. Op 16 augustus a.s. is er weer gelegenheid voor de plaatsing van kleuters op de openbare kleuterscholen. De aangifte kan geschieden bij de volgende kleuterscholen: Moerbergkleuterschool Kerkstraat 1, IJmuiden Hoofd mevr. M. M. P. J. Vlietstra-Roosma „De Zandhaasjes" Orionweg 207, IJmuiden Hoofd mevr. H. C. Moltzer-Massee „De Duinkrekels" Radarstraat 1, IJmuiden - Hoofd mej. G. de Leeuw Het Meeuwennest Casembrootstraat 58, IJmuiden Hoofd mevr. G. A. H. Dienaar Dr. Alb. Sehweitxerkleuterschool Casembrootstraat 58, IJmuiden Hoofd mevr. C. Winkel-Haanschoten Jan Campertkleuterschool P. J. Troelstraweg 20, IJmuiden Hoofd mej. G. M. Woudstra Dependance Jan Campertkleuterschool Waterloolaan 17, Driehuis, alleen voor kleuters uit Driehuis en Velserbeek Spaarnbergkleuterschool Wüstelaan 75 A, Santpoort (noord) Hoofd mej. G. N. van de Stolpe Brederodekleuterschool Vinkenbaan 7, Santpoort (zuid) Hoofd mej. J. M. Dresens Watervlietkleuterschool Van Diepenstraat 3, Velsen (noord) Hoofd mej. E. J. Brummelman Inschrijving op maandag 2 mei, dinsdag 3 mei en vrijdag 6 mei a.s. van 15.3016.30 uur. De kleuters mogen ingevolge de Kleuteronderwijswet tot de school worden toegelaten zodra ze de leeftijd van 4 jaren hebben bereikt. Op 16 augustus a.s. mogen tot de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs worden toegelaten de leerlingen, die vóór 1 oktober 1960 de leeftijd van zes jaar hebben bereikt. De aangifte kan geschieden bij de volgende scholen: Moerbergschool Kerkstraat 1, IJmuiden - Hoofd P. Lugtig Clara Sternschool Moerbergplantsoen 10, IJmuiden - Hfd J. de Voogd Prof .v. d. Leeuwschool Gijzenveltplantsoen 2, IJmuiden Hoofd H. Doevendans Pleiadenschool tijd. Gijzenveltplantsoen 2, IJmuiden (nieuwe school in aanbouw aan het Pleiadenplantsoen) Hoofd D. Fennema Prof. J. H. Gunningschool Hunzestraat 1, IJmuiden - Hoofd L. R. Lambeck F. L. Ossendorpschool Le Mairestraat 12, IJmuiden - Hoofd W. 3. Bos Theo Thijssenschool Lagersstraat 15, I3muiden - Wnd. hoofd P. Sanders Jan Ligthartschool Eksterlaan 8, IJmuiden - Hoofd 3. A. G. Bonder Jan Campertschool Driehuizerkerkweg 46, Driehuis Hoofd G. 3. Bremerkamp Adolf van Nassauschool Burg. Enschedélaan 66, Santpoort (noord) Hoofd D. 3. Scholten Brederodeschool Duinweg 13, Santpoort (zuid) - Hoofd H. Mulder Ir. L. P. Krijgerschool Melklaan 25, Velsen (noord) - Hoofd D. de Wilde Watervlietsehool Van Diepenstraat 1, Velsen (noord) - Hfd P. Bosua Inschrijving op maandag 2 mei en dinsdag 3 mei a.s. van 16 17 uur en op vrijdag 6 mei a.s. van 1920 uur. Bij de inschrijving moet het geboortebewijs of het trouw boekje worden overgelegd. In Driehuis, Velserbeek en Dorp Velsen woonachtige kinde ren moeten worden ingeschreven op de 3an Campertschool. Hoewel met de wensen, betreffende de keuze van een be paalde school, zoveel mogelijk rekening zal worden gehou den, zal het niet altijd mogelijk zijn om deze in te willigen. Alle openbare scholen geven vanuit het zesde leerjaar aan sluiting aan het eerste leerjaar van alle scholen voor gym nasiaal en middelbaar, uitgebreid lager- en nijverheidson derwijs. De hoofden der scholen zijn gaarne bereid hierover nadere inlichtingen te verstrekken. De leerlingen van de zesde klasse van de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs die nog leerplichtig zijn, en na de zomervakatie NIET direct overgaan naar een school voor gymnasiaal, middelbaar, uitgebreid lager of Nijverheids onderwijs, kunnen worden geplaatst op de Prof. Dr. P. H. Kohnstammschool, Le Mairestraat 12, IJmuiden, hoofd G. Londonck. Inschrijving aan de school op maandag 2 mei en dinsdag 3 mei a.s. van 1617 uur en op vrijdag 6 mei van 1920 uur. Leerplichtig zijn de leerlingen die aan het einde van het schooljaar 1959/1960 nog geen acht jaar leerling van een of meer scholen (met uitzondering van de kleuterscholen) zijn geweest, of de leeftijd van 15 jaren nog niet hebben bereikt. De inschrijving van leerlingen voor de openbare scholen voor uitgebreid lager onderwijs is als volgt geregeld: A. Voor kinderen wonende ten westen van het Marktplein te I3muiden: Hugo de Grootschool, tijd. Kerkstraat 1, IJmuiden, tele foon 4620, hoofd R. Bos (nieuwe school aan het Moer bergplantsoen in aanbouw) op woensdag 4 mei, vrijdag 6 mei en woensdag 11 mei a.s. telkens van 912 uur. B. Voor kinderen wonende ten oosten van het Marktplein te IJmuiden, Velsen (noord), Driehuis en Santpoort: Willem de Zwijgerschool, Platanenstraat 50, I3muiden, tel. 5262, hoofd R. Otten, op maandag 2 mei, woensdag 4 mei en vrijdag 6 mei, telkens van 1416 uur. Voorts kunnen de leerlingen worden ingeschreven door tus senkomst van de hoofden van de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs. Opgeleid wordt voor de mulo-diploma's A en B. Tevens on derwijs in machineschrijven. v. Hogendorplaan 2, Velsen De inschrijving van leerlingen voor het in september a.s. aanvangende schooljaar 1960-1961 is als volgt geregeld: a. aan de school (tel. 5624), bij voorkeur op maandag van 1112.30 uur of woensdag van 1415.30 uur; b. aan het privé adres van de rector: dr. A. B. Nederlof, van Tuyllweg 33, Velsen (zuid), tel. 4005, bij voorkeur op dins dag van 1921 uur; c. aan het privé adres van de conrector: dr. K. H. E. Schutter, van Lenneplaan 30, Driehuis, tel. 6154, bij voorkeur op donderdag van 1921 uur. Geen toelatingsxamen maar een toelatingsonderzoek, waar voor een proefklasse wordt ingesteld. KOOPVAARDIJ - ZEEVISVAART - ZEESLEEPVAART Havenkade 55 - IJmuiden De inschrijving van leerlingen voor de cursus 1960/1961 kan geschieden vanaf 1 mei a.s. aan de school, dagelijks van 911 uur. Voorts iedere dinsdagavond van 78 uur. De volgende opleidingen zijn aan de school verbonden: DAGSCHOOL A. Vooropleiding voor matrozen en stuurlieden. 3ongens, die de leeftijd van 12 jaar hebben bereikt en de zesde klas van de lagere school met vrucht hebben door lopen, kunnen tot de eerste klas worden toegelaten. Leerlingen met U.L.O.- of H.B.S.-opleiding kunnen in de 2e klas worden geplaatst. Voor het volgen van deze opleiding wordt geen schoolgeld geheven. B. Opleiding voor: Stuurman Kleine Handelsvaart. Toelating mogelijk bij 3 jaar vaartijd aan dek, waarvan ten minste 1j^ jaar op de kleine handelsvaart moet zijn door gebracht. Aanvullingsdiploma stuurman Kleine Handelsvaart. Tot deze opleiding kunnen alleen worden toegelaten zij die in het bezit zijn van het diploma stuurman K.H.V. Stuurman Zeesleepvaart. Toelating mogelijk bij 2 jaar vaartijd op zeesleepboten. Van deze 2 jaar mag ten hoogste één jaar zijn doorgebracht op aannemersmateriaal. Stuurman Zeevisvaart. Toelating mogelijk bij 2 jaar vaartijd aan dek op zeevisvaar tuigen. Aanvullingsdiploma stuurman Zeevisvaart. Tot deze opleiding kunnen alleen worden toegelaten zij die in het bezit zijn van een diploma stuurman Zeevisvaart. Motordrijver Kleine Handelsvaart of Motordrijver en Machinist voor de Zeevisvaart. Toelatingseisen: De leerlingen moeten de leeftijd van 15 jaar hebben bereikt en de zesde klas van de lagere school met vrucht hebben doorlopen. Zij die in het bezit zijn van het einddiploma van een lagere technische school hebben bij de toelating voorrang. Radio-telefonist. Alleen zij, die de leeftijd van 16 jaar hebben bereikt mogen tot deze opleiding worden toegelaten. AVONDSCHOOL A. Voor-opleiding voor Scheepswerktuigkundige ter Koop vaardij of Motordrijver. B. Opleiding voor: Scheepswerktuigkundige ter Koopvaardij (V.D.). Leerlingen met een U.L.O.- of H.B.S.-opleiding of een diploma als metaalbewerker hebben bij de toelating voorrang. Motordrijver Kleine Handelsvaart of Zeevisvaart. Toelatingseisen: zie dagschool. Matroos, Koopvaardij, Visserij en Binnenvaart. Alleen niet-leerplichtigen worden tot deze opleiding toe gelaten. Diploma Visbewerking A. Opleiding tot geschoolde kracht voor de vishandel en de visverwerkende in dustrieën. Diploma Visbewerking B. Opleiding tot een toezicht houdende of leidinggevende functie in de vishandel en de visverwerkende industrieën. C. Cursus in fileren. Verdere inlichtingen worden op aanvraag gaarne verstrekt door de directeur der school. Mevr. Dr. J. v. d. Bergh van Eysinga-Eliasschool P, 3. Troelstraweg 1, IJmuiden (oost) De inschrijving van leerlingen voor de cursus 1960/1961 kan geschieden van 1 mei a.s. af aan de school op dinsdag van 14.3015.30 uur. Voorts iedere donderdag van 19.3020 30 u. De volgende opleidingen zijn aan de school verbonden: A. Primaire opleiding (algemeen vormende huishoudelijke opleiding). Cursusduur 2 jaar. Na deze 2 jaar is overgang naar de oplei ding hulp in de huishouding of de opleiding voor kinder verzorgster mogelijk. Voor het volgen van deze opleiding wordt geen schoolgeld geheven. B. Opleiding tot Hulp in de huishouding. Cursusduur 1 of 2 jaar. Opgeleid wordt tot kinderverzorgster. (Toelating na 2 jaar middelbaar onderwijs, 2 jaar U.L.O. of 2 jaar primaire opleidinq huishoudschool). C. Opleiding tot Naaister. Cursusduur 2 jaar. Opgeleid wordt om zelfstandig werkzaam te zijn als naaister. (Toelating na 2 jaar primaire opleiding huishoudschool). D. Avondcursussen in costuumnaaien, lingerienaaien, ver stellen, koken (gewone en fijne keuken) en kinderver zorging. Deze cursussen vangen aan op 1 september a.s. Leeftijd min stens 15 jaar. Nadere inlichtingen worden op aanvraag gaar ne verstrekt door de directrice der school. Platanenstaat 50, I3muiden (oost) (Hoofd R. Bos) Opleiding voor de M.U.L.O.-diploma's A en B. Verder naar keuze: Een cursus voor Nederlands, Frans, Engels en Duits. Een cursus voor Boekhouden, Handelsrekenen en Algemene Handelskennis. Een cursus voor Algebra, Meetkunde en Na tuurkunde. Een cursus voor het Aanvullingsdiploma B voor bezitters van het A-diploma. Een cursus post- en spoorweg- kandidaten. Schoolgeld naar inkomen van 1tot 72 per jaar. Boe ken worden in bruikleen gegeven. Aanvang van de cursus in september a.s. Leeft, minstens 17 j. Aangifte en inlichtingen aan de school en aan het privé adres van het hoofd: Tesselschadeplantsoen 12, Driehuis, telefoon 7957. Platanenstraat 50, IJmuiden (oost) (Directeur R. Otten) A. Cursus Algemene Handelsontwikkeling (driejarige opleiding voor het Rijksdiploma H.A.S.). Toegelaten worden zij, die zes jaar de lagere school hebben doorlopen. Het diploma is voldoende voor de vestigingswet. Schoolgeld, naar inkomen, van ƒ1.tot ƒ50.per jaar. B. Cursus Algemene Handelsontwikkeling (vijfjarige opleiding voor het Rijksdiploma H.A.S.). Tot de vierde klasse worden toegelaten de bezitters van het driejarige diploma en zij, die vier jaren M.U.L.O. of drie jaren H.B.S. doorlopen hebben. Schoolgeld, naar inkomen, van ƒ1.tot ƒ50.per jaar. C. Cursussen opleidende voor de Praktijkdiploma's Boek houden, Moderne Bedrijfsadministratie, Nederlands, En gels, Frans of Duits. Schoolgeld ƒ30.per jaar per vak. D. Proefklassen van één jaar. Voor opleiding associatie diploma's voor bezitters van een der diploma's: vijfjarige H.B.S.-A, vierjarige Handelsdag school, 5-j. Handelsavondschool of gelijksoortige opleiding. Boeken worden in bruikleen gegeven. Aanvang van de nieuwe cursussen in september a.s. Aangifte en inlichtingen aan de school en aan het privé- adres van de directeur: Huis te Wissenlaan 35, Santpoort, telefoon 02560-7452. Platanenstraat 50, IJmuiden (oost) (Directeur R. Otten) Opleiding voor het diploma Algemene Handelskennis vereist volgens de Vestigingswet Kleinbedrijf. Duur: 2 jaar, voor hen, die alleen lager onderwijs hebben genoten. Plaatsing in het tweede leerjaar mogelijk.. Schoolgeld ,naar inkomen, van 1.tot 40.per jaar. Boeken worden in bruikleen gegeven. Aanvang van de cursus in september a.s. De lessen worden gegeven op maandag- en donderdag avond. Aangifte en inlichtingen aan de school en aan het privé- adres van de directeur: Huis te Wissenlaan 35, Santpoort, telefoon 02560-7452.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6