H0NDA- scooter C0R0LY In en om de stad Noren willen met trawlers in Zuidelijke IJszee vissen Nog te klein? Agenda voor IJmond en Haarlem Kleed U goed Koop bij Meijer Burgemeester Kwint 2 mei uitstedig VESPA-scooters „Rooswijk" opent honkbalseizoen leMRalux^ Typhoon-bromfietsen H.M.W.-bromfietsen Havenberichten DONDERDAG 28 APRIL 1960 7 Vóór de 28ste april 1960, zo had de mi nister van Binnenlandse Zaken vastgesteld, moeten de adviezen van de betrokkenen over een eventuele samenvoeging van Beverwijk en Heemskerk binnen zijn. Men weet. hoe de drie IJmondgemeenten heb ben besloten: alleen Heemskerk is er tegen. Morgen. 29 april, viert Beverwijk feest. Niet bij voorbaat omdat het zeker is van de „overwinning op Heemskerk" (al zal het er misschien ook wel een beetje in zitten). Het feest zal er zijn vanwege het vernieuwde station en het stationsplein. Niet zomaar een station- met een plein er voor: beide mogen ze er zijn! Toch zijn er Beverwijkers die nog niet tevreden zijn: zij vooi-spellen, dat binnen enkele jaren het stationsfront te klein zal blijken, gezien de ontwikkeling die het grotere Beverwijk (of gaat het IJmond- Noord, Staalstad of nog anders heten?) te wachten staat. Beverwijk dankt, evenals Velsen, zijn ontwikkeling in de eerste plaats aan de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken en de daarbij aangesloten bedrijven, die op Velsens gebied staan. Sommigen, onder andex-e de meerder heid van het Velsense college van Burge meester en Wethouders, menen, dat Bever wijk na zijn „overwinning op Heemskerk" de strijd in zuidelijke richting zal voort zetten; zij zijn van mening dat de enige oplossing voor vele, zo niet alle IJmond- problemen alleen maar te vinden is in een samenvoeging van Velsen, Beverwijk en Heemskerk tot één grote gemeente en dat dit er, vroeg of laat, toch van zal komen. Maar de meerderheid van Velsens ge meenteraad denkt, dat de twee gemeenten heel best naast elkaar kunnen blijven be staan. Natuurlijk zou het naïef zijn geen moei lijkheden te verwachten. Met name over Velsen-Noord, het Velsen boven het Noordzeekanaal, waar de industrieën zijn, zullen ongetwijfeld harde noten worden gekraakt. Maar tijdens een feest wil, even natuur lijk, niemand aan dreigende moeilijkheden denken. Het belooft erg gezellig te worden. Niet alleen op en voor het prachtige sta tion, maar zo'n beetje overal. Niet het minst in de Breestraat, waar het overigens ook op „gewone dagen" genoeglijk is te zijn, al zou het alleen maar zijn vanwege de smaakvol ingerichte etalages van de rijk voorziene zaken. Gaat straks deze Breestraat, ook al van wege de dynamische ontwikkeling, ver dwijnen, zoals sommigen verwachten? Er is immers een plan, dat voorziet in een nieuw, grootser opgezet winkelcentrum Laten we er in deze dagen niet aan den ken. De Breestraat is niet zomaar een winkelstraat. Het is een begrip geworden. Reeds voor de veertiende eeuw begon, werden er in Beverwijk jaarmarkten ge houden. Met de ontwikkeling van de han del en de bedrijven was er behoefte aan een geschikte marktr'uimte en de Bree straat bood toenmaals die ruimte. Zij was goed te bereiken voor de schepen, die de goederen aan- en afvoerden en eveneens voor het vervoer te land voor zover dat tóen bestond. Wat uiteindelijk het lot van de Bree straat ook moge zijn, vooralsnog verheugt zij zich in een groeiende belangstelling. Van de Velsense tunnels, ook al op Velsens gebied, profiteert de Breestraat meer dan Velsen. Kapitein Olav Avset, 45 jaar en visser man, keek zeer somber. „Dat ons dit nu juist nog op de Noordzee moest over komen. Zeven maanden zijn we al van huis en precies een dag voor onze thuis komst in Sandefjord zegt de motor doe het zelf maar Telegrafist Eigil Caspersen keek al even min opgewekt. „Iets vertellen over onze expeditie naar Antarctica? Waarom zouden we de concurrentie wijzer maken dan zij al is? Onze reder vindt dat niet prettig. De bioloog Torger Oritsland is van Schiphol naar Noorwegen gevlogen om rapport uit te brengen. Vraag maar aan de rederij a/s Thor Dahl in Sandefjord wat wij in dat barre gebied van de Antarctica hebben gedaan Later werd hij tóch wat spraakzamer. „We hebben onderzocht of er in de Zuide lijke IJszee ook gewone trawlvisserij mo gelijk is. Dat is alles Eigil Caspersen wilde tenslotte ook nog wel vertellen, waarom de „Tromstral 2" in de Zuidelijke IJszee heeft gevist. „Het aantal walvissen loopt terug. Onze rederij heeft, behalve negen tankers en tien vrachtschepen een vloot van drie grote EEN KOELKAST IS EEN HEERLIJK BEZIT Nog is de wens voor vele huisvrouwen die zich een koelkast droomden in hun keuken niet vervuld. Maar ieder die na veel rekenen is overgegaan tot de aankoop van een koel kast zal volmondig moeten toegeven dat het bezit hiervan niet alleen een veraangenaming van het leven betekent maar ook een kosten besparende aanschaf is geweest. Er behoeft geen enkele rest, hoe klein ook, te worden weggedaan. Men hoeft geen twee dagen achter een hetzelfde te eten uit angst dat anders het overblijvende voedsel zal be derven. Bij de aanschaf let men op goede voorlichting, zodat men niet een te grote of te kleine kast koopt. Men kan bij BORM- BREESTRAAT 107, BEVERWIJK, in het be zit komen van bijvoorbeeld een Bosch 112 Itr. compressor koelkast die contant f 595.- kost. Eventueel betaalbaar met een eerste betaling van f 90.- terwijl het restant u dan op f 1. per week komt. Deze f 1.20 is natuurlijk lager dan wat u anders aan levensmiddelen weg moet doen. Indien u tot de aanschaf over wilt gaan is het raadzaam even bij Borm in lichtingen te vragen. U ziet dan meteen een sortering in uitsluitend goede koelkasten. Een goed adres Borm gediplomeerd installa teur, Breestraat 107, Beverwijk, practisch naast de Conservenfabriek. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Taco Antonius, z. van K. Joustra en M. J. v. Ditshuizen; René Mar- tinus Maria, z. van N. M. Glorie en M. C. Poel; Alfi-ed Franciscus Maria, z. van W. W. Zaal en A. M. J. Castricum. ONDERTROUWD: J. Gaarthuis en A. J. Groot; C. Groot; C. Klooster en C. Hak- kert; A. Warmerdam en G. A. Sikkink L. Zonneveld en Th. J. van Ravenstein; A. Spaans en F. J. Kehl. GETROUWD: J. J. de Vries en J. M. Liefting. OVERLEDEN: H. J. Schenke, oud 58 jaar, uit Twisk; G. Fraij, oud 83 jaar, uit Alk maar. Velsên-1 J muiden DONDERDAG 28 APRIL Thalia, 20 uur: „Een koning in New York". Rex, 20 uur: „Het schandaal van Cloche- merle" (Fernandel). Herv, Jeugdgebouw, 20 uur: toneelvoor stelling Advendo. VRIJDAG 29 APRIL Thatfia, 20 uur: ,,'s Nachts langs de trot toirs". Rex, 20 uur: „De zoon van de kalief". Beverwijk DONDERDAG 28 APRIL Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „The beat genei-ation". VRIJDAG 29 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The five pennes". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De ge bochelde". W.B. Theater, 20 uur: „De gebi'oken Pijl"- Haarlem Minerva Theater (foyer): Vandaag 20.15 uur: Concert Gei-ard Warburg (cello) en Edward Mobbs (piano). Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: The Youth Theatre met „Hamlet". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: ,The five pennies", alle leeftijden. Vrijdag tot en met donderdag 14 en 20 uur, echter woensdag 14 en 21.15 uur: „Salomo en de koningin van Scheba", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: Aladdin in Bagdad", alle leeftijden. Vrijdag, zaterdag en maandag 14, 19 en 21.15 uur. zondag en dondex'dag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur (woensdag gesloten): „Zon daars in bezettingstijd". 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met maandag 14. 19 en 21.15 uur, zoxxdag tevens 15 uur: „Maigret en het raadsel van St. Fiacre", 14 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „De bruid is niet bleu". 18 jaar. Vrijdag, maan dag en dinsdag 14 en 20 uur, zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15. 19 en 21.15 uur en woensdag 14 uur: „Herodes de genadeloze", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Anatomy of a murder", 18 jaar. Vrijdag en maandag 20.15 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.30 uur: „De man die verdwijnen moest", 18 jaar. Zaterdag 14.30 uur en zondag 14 en 16.15 uur: „A C als waag halzen", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur en woensdag 14 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen". 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „714 antwoordt niet". 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Opmars der Tartaren", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met zaterdag en maandag en dinsdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en woensdag 14.15 en 21.15 uur: „Wir Wunderkinder", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vrijdag tot en met maandag 20 uur: „De reis om de wereld in 80 dagen", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvcl (Overveen): Tot 6 mei dagelijks van 1017 en zondags van 14—17 uur: expositie over het verzet en de ooi-log. Frans Halsinuseum: Tot 9 mei dagelijks van 10—17 uur, zondags van 13—17 uur: Expositie van wei-ken van hedendaagse grafische kunst. Tot en met 22 mei bij zondere avondopenstelling met. kaarslicht en oude muziek van 20.3022.30 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 14 mei op werkdagen van 1117 uur expo sitie van werk van Lucebert. Galerie Uittenhout (Kleine Houtstraat 41): Tot 15 mei dagelijks van 1117 uur: expositie van aquarellen van Joop Dam. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 mei dagelijks van 1022 uur: Expo sitie van tekeningen voor het tijdschrift „Zwart-Wit". Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilij land 13): Tot 8 mei dagelijks van 917 uur: expositie van werken van H. F. Boot. DIVERSEN Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: Zandvoortse Operettevereniging met „Een Walsdroom". Hervormd Jeugdhuis (Zandvoort): Van daag 20 uur: Toneelgi-oep „De vliegende schotel" met „De surprise". (Verder i*aadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 22 april). fabrieksschepen en vierendertig walvis jagers in de vaart. Het doel van onze expeditie was, te onderzoeken of het mo gelijk is naast hel walvisjagen een lonend trawlvisserijbedrijf op te bouwen in het gebied van de Antartica. Bij een verder teruglopen van de walvisvangsten zou een deel van onze jagersvloot dan op de trawl visserij kunnen overschakelen." Eenzaam Op de achttiende oktober van het vorige jaar vertrok de kleine „Tromstral 2" uit Sandefjord naar het Zuidpoolgebied. Dwars over de oceaan stoomde het schip naar Montevideo om daar te bunkeren voor het laatste traject van de lange reis. Zware stormen belaagden het kleine scheepje op weg naar de Antarctica. Ook in de Zuidelijke IJszee kreeg het heel wat te verduren. Maar de eenzaamheid in het Zuidpoolgebied vonden de Noren toch wel het ergste, dat zij op deze ongewone, kost bare particuliere expeditie moesten ver dragen. „Natuurlijk namen wij zo nu en dan contact op met de fabrieksschepen van onze redex-ij. Maar de Zuidelijke IJszee is zo uitgestrekt, dat je ondanks de aanwezig heid van verscheidene wasvis-expedities dagenlang moet stomen, voordat je zo'n fabrieksschip in het zicht krijgt. We heb ben ook de Nederlandse „Willem Barentsz" ontmoet. Zonder bloed De Noren hebben een groot deel van de Zuidelijke IJszee op de aanwezigheid van andere vissoorten dan walvissen verkend. Zeer vreemde vissoorten troffen zij aan. „Ze tonen geen enkele overeenkomst met de vissoorten in de Noordzee. Je zou ze kunnen vergelijken met tropische vissoor ten. Grote, bolle koppen. Zeer vaak trans parant. Je keek er dwars doorheen. Vis sen zonder bloed....", vertelde kapitein Avset. Vier maanden zijn de Noren in de Zui delijke IJszee gebleven om daarna via een andere weg weer naar Europa terug te keren. Langs het gebied van de Weddell Zee naar het eiland Zuid-Georgië. Van Zuid-Georgië werd koers gezet naar Las Palmas op de Canarische eilanden. Las Palmas was de laatste bunkerplaats van de „Tromstral 2" op weg naar Sandefjord. Ongedeerd Tijdens de expeditie hield het kleine schip, dat vlak daarvoor tot trawler was verbouwd, zich uitstekend. Sneeuwstor men, de beruchte blizzard, deerden het vaartuig niet. Het passeerde behendig de reusachtige tafelijsbergen, die in de Zui delijke IJszee drijven. Kapitein Avset kan het daarom gewoon niet aanvaarden, dat het pechduiveltje op die voor hem zo vertrouwde Noordzee, waarop hij anders de vissei-ij uitoefent, moest toeslaan. Somber kijkt hij daarom in de messx-oom van de „Tromstral 2" voor zich uit. Want in Sandefjord wachten de heren van de machtige x-ederij A/S Thor Dahl vol onge duld op zijn vei-slag van de expeditie. Zul len deze heren nog meer walvisjagers tot trawlers laten verbouwen voor de visserij in de Zuidelijke IJszee? Kapitein Avset lacht geheimzinnig; „misschien". „Vindt u dat de expeditie is geslaagd?" Weer dat geheimzinnige lachje en de op merking, dat de expeditie een particuliere aangelegenheid was en geen zaak van de Noorse regering. Advertentie aism S> DAMESHOEDEN Advertentie 'n Uitgelezen kollektie in diverse prijzen vanaf 13.90 wacht U daar Dames- en Herenmodes Confectie Maatkleermakers Kennemerlaan 36 IJmuiden Tel. 4453 Bux-gemeester mr. M. M. Kwint, die reeds vele maanden wegens ziekte geen werkzaamheden mag vex-richten en per 1 juni ontslag heeft verzocht, zal maandag 2 mei aanstaande, de datum waax-op hij 25 jaar geleden als burgemeester van de ge meente Velsen werd geïnstalleerd, niet thuis zijn: de heer en mevrouw Kwint— Wiersen zijn op deze dag uitstedig. Zoals wij reeds hebben gemeld, zal bur gemeester Kwint voor 1 juni niet in staat zijn, zijn taak te hervatten. De heer Kwint is woensdag j.l. 62 jaar geworden; de ver jaardag is uiteraard niet gevierd. De fami lie Kwint zal voorlopig in Velsen blijven wonen. Advertentie vanaf 1594. Penis - Marktplein Floriade. De derde binnententoon- stelling van de Floriade Tuin van Hol land zal op 5 mei loor mr. J. Klaasesz, Commissaris der Koningin in Zuid-Hol land, worden geopend. Zondag groot softbaltoernooi Dc honkbalvereniging „Rooswijk" in Velsen-Noord opent zaterdagmiddag om vier uur op het sportpark „Watervliet" het officiële honkbalseizoen met de eerste competitiewedstrijd, die zondag wordt ge- olgd door een zeer druk bezet softbal toernooi voor dames. De indeling voor de herenteams is thans ook bekend en is: Overgangsklasse B: Blauw Wit en The Catchers. Amsterdam; HCK 2, Bloemen- daal; Laakkwartier, Den Haag; SVV, Schiedam; Sparta 2, Rotterdam; TYBB, Haarlem en Rooswijk, Velsen-Noord. Vierde klasse A: Rooswijk 3, DSS 2, Geel Wit, Halfweg 3, HFC Haarlem 2, Onze Ge zellen 2 en Vliegende Vogels 2. Vierde klasse C: Rooswijk 2, Bloemen- daal 2, Kennemerland 3, RCH 3, Schoten 5, THB 3 en TYBB 3. Zaterdagmiddag ontvangt Rooswijk I (heren) het Amsterdamse Blauw Wit rr\et de volgende opstelling: werper K. Klesser; vanger K. Heinen; eerste honk G. Plooy, tweede honk F. Kooimans, derde honk F. André, kox*te stop C. Honig, linksvelder C. Klesser. midvelder J. de Bie, rechtsvelder C. Tak. Vrijdagavond spelen de Rooswijk junio ren A tegen Rooswijk junioren B. Softbaltoernooi Het sportpark „Watervliet" zal zondag van tien uur af tot ongeveer half zes in gebruik zijn voor het jaarlijkse „Roos- wijk"-toernooi invitatietoernooi, dat wordt gehouden in drie afzonderlijke toernooien van elk twee poules. In het A-toernooi spelen in poule A: HHC, Haarlem; The Catchers, Amsterdam; Rooswijk, Velsen-Noord; RCH, Haarlem: poule B: HCK, Haarlem; VoDo, Den Haag: Pinguins. Heemstede: TYBB, Haarlem. B-toernooi: Poule A: Storks, Den Haag; DIO. Haarlem; DCG, Amsterdam; EDO. Meerdraagkrachtigen van buiten gemeente Castricum in bejaardencentrum? In het jeugdhuis aan de Overtoom te Castricum heeft de afdeling Castricum van de K.V.P. een forumavond gehouden. De heren Th. Laan (lid van de Tweede Kamer) en wethouder N. Veldt beant woordden de vele vragen. Er werd gevraagd naar de plannen voor de bouw van een bejaardencentrum. Men vernam dat, om een sluitende exploitatie hiervan te krijgen mogelijk meer draag- krachtigen van buiten de gemeente zullen moeten worden aangetrokken. Dit zou juist niet de verruiming van woonruimte bren gen die men door deze bouw verwacht. Voor de speeltuinen, waarover ook ge vraagd werd, zal particulier initiatief nodig zijn. Het forum was verder van mening, dat in de toekomst ook in Castricum etage- bouw van 4 of 5 woonlagen nodig zal zijn cm de woningnood op te heffen. Haarlem; poule B: Tjikalong. Den Haag: SC Haarlem; DSS, Haarlexrx, Meteoor: Amsterdam. C-toernooi: Onze Gezellen, Haarlem: Rooswijk 2, Velsen-Noord; Terrasvogels, Santpoort; THB, Haarlem. Behalve de prijzen voor de sterkste teams in de afzonderlijke toernooien zal de Kennemerstaten-beker worden uitgereikt aan het team, dat de beste algemene in druk maakt. De opstellingen zijn: Rooswijk I-dames: M. de Vries: W. van Maanen, J. Wedemeyer, L. van Wessem. W. v. d. Kuil, I. Renes, G. Slatman, L. Blom, W. Schoorl, D. Marckelbach. Rooswijk 2-dames: M. Michel; J. Konings J. Heinen, G. Poelman, T. van Tunen, T. Nijman, J. de Vries. G. Roos, P. Kamhoot. W. de Dood. ZO JUIST ONTVANGEN met 4-takt motor AAF (dus geen mengsmering) UUh Loopt fantastisch BREESTRAAT 108 BEVERWIJK NIEUWE PRESIDENT-CURATOR GYMNASIUM „FELISENUM" Mr. O. A. van der Meer, notaris te IJmuiden is benoemd tot president-curator van het gemeentelijk gymnasium „Felise- num". Er was al geruime tijd een vacature door het bedanken van burgemeester mr. M. M. Kwint. Je"9d/g Eindelijk het tapijt met garantie j ngeëvenaard mooi 6 modetinlen nieuw in alle opzichten Voordelige breedte van 120 cm. INTERIEURVERZORGING 1 MARKTPLEIN IJMUIDEN A mateurtoneel „Welterusten" in een goede opvoering De geestelijk adviseur van de katholieke toneelstichting „Tot Ons Vermaak" uit Bevex-wijk, moest woensdag in het K.S.A.- gebouw aan het begin van de laatste to neelavond van dit seizoen mededelen, dat wegens familieomstandigheden van de be treffende spelers, nog betrekkelijk kort voor deze uitvoering voor niet minder dan vier rollen naar een plaatsvervanger moest worden omgezien. Men was hier ge lukkig nog tijdig genoeg in geslaagd, om de voorstelling normaal doorgang te doen vinden. Gespeeld werd „Welterusten", het amusante blijspel in drie bedrijven door A. P. Dearsly. Hier kan onmiddellijk aan worden toe gevoegd, dat de opvoering van deze nood zakelijk gebleken omwisselingen geen en kele schade heeft ondervonden. De heer Gé Weijers van „Tavido" bij voorbeeld, speelde als gast een bijzonder vermake lijk Charlie Hobson; een enigszins poene rige figuur, die door hem in al zijn opge blazen verwatenheid en misplaatste branie verbazend geestig werd uitgebeeld. Het vertoonde blijspel werd in de IJmond reeds door diverse andere verenigingen voor het voetlicht gebracht, zodat de in houd ongetwijfeld aan velen bekend zal zijn. Men herinnert zich dan wellicht, dat de auteur alle personages uit zijn vorige komedie „Vogel, vlieg de wereld in", hun amusante wederwaardigheden laat voort zetten in dit „Welterusten". Met als ko misch hoogtepunt de onverwachte invasie van de jonge echtparen, compleet met baby's en een hond. Deze vrolijke logeer partij vindt dan een daverende climax in een afgrijselijk nachtelijk tumult, waar door het „Weltex-usten" uit de titel, voor de geplaagde betrokkenen geen vijf minu ten in vei'vulling gaat. Een bijzonder gees tig blijspel, dat men altijd weer met ge noegen terugziet. Wat de opvoering door „Tot Ons Ver maak" betreft, had regisseur Herman Tros het tempo in bepaalde scènes nog iets kunnen verlevendigen, door de spelers sneller te laten repliceren. Dit gold in het bijzonder voor Hugo Riegerman, ofschoon hij ovex-igens deze gemoedelijke huisvader, die te midden van alle rumoer het hoofd wist koel te houden, zeker niet onverdien stelijk gestalte gaf. Jo Reckman-Veenboer, bleek als de bezorgde moeder opnieuw een betrouwbare kx-acht, die een dergelij ke rol met gevoel en overtuiging weet uit te beelden. Bijzonder vermakelijk was ook Henk van Balen als de stuntelige Sproet, vooral omdat hij zich door het lachsucces uit de zaal, niet tot een hinderlijke over drijving liet verleiden. Leny Alkemade- Beentjes, Fx-ansien Geldermans-Groen, Rie van der Pal-Van der Winkel, Hugo Been tjes en Henk van Leeuwen voi-mden ten slotte de overige leden van dit zo verma kelijke gezin Hapgoed, dat „T.O.V." aan zulk een succesvol seizoenbesluit heeft ge holpen. J. v. D. vanaf 655. Pruis Marktplein Beverwijk wil een afdeling Verbond voor Veilig Verkeer Er worden pogingen gedaan om in Be verwijk een afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer in het leven te roepen. Daax-toe is reeds een voorlopig bestuur ge vormd, bestaande uit mevrouw F. G. Ap- troot en de heren M. P. Heinsbergen (di recteur), L. H. Molenaar (hoofdinspec teur van politie), ir. P. R. van Nifterik, J. van der Ploeg en A. Wetselaar. Deze in oprichting zijnde afdeling exposeert ook op de mox-genmiddag (vrijdag) te openen verkeersten toonstelling „Wiel-Hart-Le- lie". Ook zal in de op maandag 2 mei te houden verkeersoptocht propaganda ge maakt woi-den voor het Verbond voor Vei lig Vex-keer met een verkeerswagen, om ringd door verkeersbrigadiertjes uit Haar lem alsmede met een kraanwagen, die een autowrak voortsleept. Huurprijs noodwoningen in Velsen-Noord Het raadslid de heer Th. Kruisman (C.P.N.) heeft het college van B. en W. te Velsen de volgende vraag gesteld: Is het juist, dat de huurprijs van de noodwoningen in Velsen-Noord ingaande 1 april j.l. met 20 percent is verhoogd? Indien deze vraag bevestigend moet wor den beantwoord, zijn B. en W. dan niet van mening dat huurverhoging van de betrokken noodwoningen onbillijk is, ge zien het minimale woongerief, in verband waax-mede tal van huui-ders zelf grote kos ten hebben gemaakt ter vex'groting van het woongerief? J. W. Verwoerd benoemd tot adjunct-directeur van het P.E.N. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben per 1 april benoemd tot economisch adjunct-directeur van het Provinciaal Elektriciteitsbedrijf van Noordholland te Bloemendaal drs. J. W. Verwoerd. Drs. Verwoerd is de opvolger van de heer F. W. J. Straakenbroek, die op 1 april het P.E.N. heeft verlaten wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Beverwijkse Harmonie kapel organiseert Oranjebal De Beverwijkse Harmoniekapel zal za terdagavond in het Kennemertheater een groot Oranjebal voor haar donateurs hou den. Deze avond zal geheel door de Har moniekapel zelf worden verzorgd. Het programma voor de pauze wordt in samen werking met de drumband uitgevoerd en bestaat uit populaire nummers. Na de pauze zal een gevarieerd Oranjebal de aanwezigen nog geruime tijd bezig hou den. In verband met het feit, dat de Har moniekapel op Koninginnedag vele ma len haar muzikale medewerking ver leent, begint deze avond Iaat, namelijk om halfnegen. Advertentie vanaf 545. Pruis - Marktplein HINDERWETVERGUNNING VOOR N.V. GOUDVRIES. Aan n.v. Goudvries in IJmuiden is door burgemeester en wethouders van Velsen hinderwetvergunning verleend voor het oprichten en in werking houden van een diepvriesbedrijf in de percelen Trawler kade 10—12. Advertentie KASTANJEBLOESEM, iets a- parts, ideale pasvorm, rijka kant. Hemdje v.a. 3.10, broekje m. kant v.a. 2.45 MARKTPLEIN i Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Dagfrid van Dordrecht: Zaanstroom, Londen; Mocamedes. Mormugoa; Guineekust. Duinkerken; Delft, Rot terdam; Jan Kleumer, Rendsburg; Henrlette B, Londen: Yew Forest. Shoreham, Iaden Hoogovens; Nicos S. Savannah: Zeehond, Londen; Densu Ri ver, Breen; Esso München, Hamburg: Clio. Kotka, cellulose Velsen; Hinde, Londen: VVolanda, Lon den; Maine, Le Havre; Bloemgracht, Soernaes, hout voor Zaandam; Adeny, Gefle: Katherina D Frltsen, Narvik. Lapaloma, Boston: Heriot, Leith; Delfinus, Rotterdam: Rigel. Rotterdam; Spaarne- stroom, Dagenham: Reinht. Lysekil. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Isigny van Rotterdam; Gaasterland, Hamburg: Frans Böhmer. Rotterdam; Isis, Antwerpen; Ares, Rot terdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Polaris naar Gothenburg, walsmateriaal van Hoogovens; Chios, Norfolk; Steimburg, walsmateriaal van Hoogovens: Simara, Monrovia, ledig Hoogovens; Tioba. Sarpsborg. zout van IJmuiden; Teunika, Portsmouth, kunstmest van Hoogovens: Peregrine, Harlingen; Dahomeykust, Antwerpen: Aarden- buigh, Rotterdam: Kaap Falga, Delfzijl; Dina, Portsmouth, kunstmest van Hoogovens; Tem, Lowestoft; Stad Gouda. Pepel, ledig Hoogovens: Martha Ahrens, Hamburg; Trito, Rotterdam; Saint Thomas. Duinkerken; Torgu, Rotterdam: Wor- cliesterbrook, Swansea, coils van IJmuiden; Ma- rivia, San Juan: Da.ie Böhmer, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: IJstroom n8ar Portsmouth; Batu. Breen; Hector, Rotter dam: Suffolkcoast, Leith. walsmateriaal van Hoog ovens: Togokust, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie SJAALS HANDSCHOENEN en alle fournituren

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7