Personen- en goederenvervoer door NS heeft in Beverwijk grote betekenis Indrukwekkende opening van station Twintigduizend mensen zagen vuurwerk üeer keus en betere meubelen Dure groenten door koude weer Schaakkampioen F. J. Walda geslagen door agressieve G. Maas Kapitein van „Caltex Eindhoven" gestraft Jubilarissen bij Papierfabriek Qhr. Visman A. Rolloos van gas en water heeft afscheid genomen Agenda voor IJmond en Haarlem ZATERDAG 30 APRIL 1960 5 Twee zwanen hebben dicht bij het eilandje in de vijver van het stationsplein te Beverwijk de hele middag liggen slapen. Om drie uur hadden ze de kop al in de staart gestoken en om zeven uur vrijdagavond kon men ze nog in die toe stand zien. De zwanen sliepen, het rumoer rondom de officiële opening van het station hebben zij niet gehoord. Een zwart schaapje in de hertenkamp maakte toen de muziek voorbijkwam echter wilde bokkesprongen. Er was die middag een opmerkelijke overeenkomst tussen de dieren in de her tenkamp en dc inwoners van Beverwijk. De dieren snuffelden aan de geteerde hek ken, verkenden hun nieuwe groene afgeba kende wereldje. En de mensen wandelden over het nieuwe ruime stationsplein, keken geboeid naar het schuimende water. Ook zij verkenden de nieuwe omgeving. Het indrukwekkendste van de opening was ongetwijfeld het hijsen van drie vlag gen door de commissaris van de Koningin in de provincie Noordholland, de president van de Nederlandse Spoorwegen, de heer ir. J. Lohman en de burgemeester van Beverwijk, de heer J. G. S. Bruinsma, die naast elkaar staand hun eigen vlaggen in top hesen, terwijl tientallen koorleden een speciaal lied ter gelegenheid van de ope ning van het nieuwe station zongen. Origi neel was de onthulling van het beeld van mevrouw Leenders-Kusters. Het beeld was omgeven door hoge houten wanden, die op een gegeven ogenblik naar beneden klap ten. Danseressen kwamen te voorschijn uit die „Kist" en tientallen duiven werden gelost. De keerzijde In de grote hal van Van Gend en Loos werden de toespraken gehouden. Als eer ste sprak de president van de Nederlandse Spoorwegen, ir. J. Lohman. Hij herinnerde eraan, dat de zeescheepvaartweg van Am sterdam de eigenlijke aanleiding is ge weest voor de bouw van het nieuwe sta tion. Er moest een tunnel komen, maar dat bracht voor de spoorwegen een ingrij pende wijziging van de spoorbaan met zich mee. De spreker weès erop dat de spoorwegen zich niet in alle opzichten gelukkig heb ben kunnen prijzen met de gevolgen van de gewijzigde situatie. Immers de bewo ners van Driehuis en IJmuiden verloren door de aanleg van de spoortunnel hun rechtstreekse verbindingen naar en uit de richting Beverwijk. De halte Hoogovens (6000 reizigers per jaar; ontvangsten 360.000,-) moest worden opgeheven. Deze ontvangstenderving geteld bij de toene ming van de kosten ad 120.000,- beteke nen voor de spoorwegen per jaar derhalve een verlies van bijna een half miljoen gulden. Maar gelukkig staan daar hogere ver- voersopbrengsten in Beverwijk tegenover, zo ging de heer Lohman verder. De sta tionsontvangsten van Beverwijk stegen in vier jaar met bijna vijftig percent. Deze stijging overtreft in sterke mate de bevol kingsgroei van Beverwijk, zelfs die van Beverwijk, Heemskerk en Velsen tesamen. Uit andere cijfers door de heer Lohman verstrekt blijkt dat dertig percent van de in- en uitstappende reizigers in Beverwijk haar of van Haarlem reist, twintig percent naar of van Amsterdam en acht percent naar of van Alkmaar. Het goederenver voer vanuit Beverwijk is sedert 1955 met bijna zestig percent toegenomen en be droeg in 1959 bijna een half miljoen ton. Meer dan 1 miljoen ton goederen kwam Beverwijk in 1959 binnen, wat 28 percent meer is dan in 1955. Tot slot uitte de heer Lohman zijn te vredenheid over het totstandgekomen sta tionsplein, dat hij een „draaischijf van verkeer" noemde. De plaats waar wegge bruikers overgaan op dé trein. De commissaris van de Koningin in de provincie Noordholland, de heer dr. M. J. Prinsen stipuleerde het ontstaan van het spoorwegverkeer en de ontwikkeling ervan in het algemeen. Het nieuwe station en plein van Beverwijk noemde hij een be langrijk complex in de IJmond. Verheugd was hij dat op voortreffelijke wijze aan dacht was geschonken aan het stedebouw- kundige aspect. Het beeld van mevrouw Leenders-Kusters geeft, zijns inziens, op bijzonder gelukkige wijze uitdrukking aan de opkomst en ontwikkeling van dit (IJmond)-gebied. Jammer was dat veel woorden van de commissaris werden over stemd door de klanken van ijverig musice rende en trommelende muziekkorpsen. Treinen vol goud Als laatste sprak burgemeester J. G. S. Bruinsma. Hij wees, aan de hand van citaten, op de betekenis van de spoorwe gen voor de mensheid en in het bijzonder in deze geïndustrialiseerde eeuw. De bur gemeester liet de gelegenheid niet voorbji- gaan een beroep te doen op het pro vinciaal en landsbestuur. „Hun steun kan niet gemist worden. Beverwijk be hoeft een duidelijk merkbare steun, met name voor de financiering van de woning bouw en allerlei andere voorzieningen. Niet in het minst voor de voorzieningen op bestuurlijk terrein." De burgemeester wenste dat er treinen met bouwvolumen binnenrijden en wagons vol zilver en goud voor de financiering van objecten. De ge meente Beverwijk heeft een tekening van het oude stationskeetje laten maken door Jan van Fucht. De tekening werd ir. Loh man overhandigd („dat ik nou toch weer aan dat ding moet worden herinnerd", zei deze schertsend). Des avonds hebben naar schatting twin tigduizend mensen het vuurwerk gadege slagen. De president van de Nederlandse Spoorwegen, diens vrouw, het college van burgemeester en wethouders, raadsleden en andere genodigden zagen het vuurwerk vanaf een binnenschip, dat in de Pijp lag. Na afloop van het vuurwerk, ontstond er nabij het viaduct aan de Meer, op de wegen bij de Velser tunnel, een verkeers chaos. Tientallen automobilisten en dui zenden fietsers en wandelaars wurmden zich door het viaduct. Ongelukken zijn er echter niet gebeurd, dank zij de politie die toch nog enigermate regelend kon op treden. vindt u in onze Door het koude weer is de aanvoer op de groentenveiling te Beverwijk niet zo heel groot Het spinazieseizoen duurt langer dan normaal; het gevolg hiervan is dat de prijzen iedere marktdag oplopen: vrijdag werd er voor de spinazie tot 57 cent per kilo betaald. Witlof liep in prijs op tot 1.27 per kilo. Ook voor de rabarber be stond veel animo, met prijzen van 12 tot 27 cent per bos. Waspeen brengt een on gekend hoge prijs op, tot 1.08 per kilo! Er is een behoorlijk aanbod van prei, die tot 66 cent per kilo kwam. De eerste doos jes aardbeien gaan grif weg, tot 1,25 per doosje. Sla werd, ondanks het koude weer, tot 30 cent per krop verkocht. De noteringen waren vrijdag: aarbeien 0.851.26, spinazie 0.170.58, witlof 0.62—1.27, sla 0.09—0.32, prei 0.28 0.65, waspeen 0.711.09, postelein 0.850.97, bloemkool 0.561.29, x*a- barber 0.12—0.27. Castricum De zomergroenten laten zich thans meer zien op de veiling van Ons Belang te Cas tricum. maar de interesse voor winterpro- dukten, zoals prei en witlof, is nog niet ge heel verflauwd. Sla bleef prijshoudend, maar rabarber was nog lager in prijs dan in het begin van de week. De prijzen van vrijdag waren: sla 0.25, spinazie 0.26, rabarber 0.12—0.16, prei 0.36—0.46, witlof 0.82—/ 1.04. VOOR DE TWEEDE maal in één week heeft clubkampioen F. J. Walda bij de IJmuidense schaakclub Kijk Uit een nederlaag moeten incasseren. Na maan dagavond in 25 zetten tegen Tj. de Jong ten onder te zijn gegaan, moest Walda donderdagavond in 23 zetten de meerdere in de agressieve G. Maas erkennen. Maas, die kennelijk achter het bord had plaatsgenomen met de gedachte „wat een ander kan, moet ik ook kunnen", begreep heel goed dat hij tegen de altijd secure Walda slechts met scherp spel iets zou kunnen bereiken. Hij koos dan ook een koningsgambiet en wist Walda zowaar te verleiden tot een vroegtijdige uitval met de dame. Van positiespel was dan ook geen sprake. Maas, die reeds op de vierde zet bewust de rochade verspeelde, kreeg een belangrijke ontwikkelingsvoorsprong greep dit voordeel aan om onbevangen ten aanval te trekken. Bijzonder fraai bracht hij een kwaliteitsoffer en verhinderde Wal da bovendien het spelen van de rochade. In feite kon de titelhouder toen weinig fat soenlijke zetten meer vinden en bepaalde zich min of meer tot een aantal kromme zetten. De tijdnood die hem ook deze keer parten speelde was er mede oorzaak van dat Maas een listig matnet kon creëren. Deze tweede nederlaag van Walda na 15 overwinningen heeft de positie aan de top van de ranglijst voor K. Steijn wel bij zonder rooskleurig gemaakt. De Mid- Kennemerlandkampioen had zelf nog slechts een zevental zetten nodig om zijn gunstig staande afgebroken partij tegen A. Kistemaker tot winst te brengen en daarmee opnieuw een punt van zijn naaste belager weg te lopen. In de degradatie afdeling kwamen Th. Hölscher en G. L. de Haas tegen elkaar in het strijdperk. Beide spelers hebben nog slechts een kleine kans de degradatie te ontlopen. Er ontstond een spannend gevecht dat evenwel nog geen beslissing kreeg. In vrijwel gelijkwaardige stelling werd de partij verdaagd. J. Kraayenoord liet zijn tegenstander W. Huiser „een blauwtje lopen" maar kreeg van de wedstrijdleider de kous op de kop met het toekennen van een reglementair verliespunt. Ranglijst In deze afdeling, waarin J. L. Wijdogen zijn resterende partijen niet meer zal kun nen spelen, ziet de rangschikking er nu als volgt uit: A. Langedijk 2. M. J. Warnez 3. W. Huiser 4. J. Kraayenoord 5. Th. Hölscher (1) 6. G. L. de Haas (1) J. L. Wijdoogen 1 10 6% 10 In deze afdeling moeten 19 partijen wor den gespeeld. De derde afdeling gaf een herstel van J. v. d. Doel te zien, waarvan C. Donker het onwillig slachtoffer werd. In de vierde afdeling speelde slechts de wedstrijdleider. Dit zeer tot nadeel van V. Meijn en A. Schelvis, die een nederlaag tegen resp P. Kramer sr. en F. J. Broertjes kregen toegewezen. Maandagavond wordt in hef, Cultureel Centrum de onderlinge competitie voort gezet met de partijen C. J. GordijnA. kistemaker, K. SteijnJ. Blok, J. Kraayen oordT. A. Langedijk, W. DeelderA. v. Plas, J. PlugboerW. Doornenbal. A. ZeijlmansH. v. d. Plas. A. J. van Nie- kerkenJ. A. Verlaak, H. Aarts—H. van Nieuwenhuizen. C. GravemakerP. Kra mer jr., W. v. d. BergJ. Vis. R. Kroese H. van Bockhooven en V. MeijnD. Olden- mark. Bekerwedstrijden De loting voor de bekerwedstrijden der NHSB is verricht. Wat betreft het team Bloemenprijzen aan de hoge kant Op de bloemenveiling waren de prijzen aan de hoge kant; door het koele weer is de aanvoer matig. De tulpen van bui ten brachten van 30 tot 110 cent per bos op. De aanvoer van narcissen heeft wei nig meer te betekenen, er werd tot 2! cent per bos van 10 stuks betaald. Steeds groter wordt de aanvoer van iris sen, de prijzen bewogen zich van 45 tot 110 cent per bos. Voor de anemonen be stond veel vraag en er werden goede prij zen gemaakt. De aanvoer van perkplanten is lang niet zo groot als in andere jaren. De aange voerde violen, primula's en dahlia's wer den vlot verkocht. Op de iploemenveiling werd vrijdagmid dag de veilingmeester, de heer G. van dei- Wel toegesproken door de voorzitter van de veiling, de heer B. J. Hilbers, in ver band met de koninklijke onderscheiding die hij mocht ontvangen. Namens de ko pers kreeg de veilingmeester een kist si garen. De Raad voor de Scheepvaart heeft de kapitein van het tankstoomschip „Caltex Eindhoven", de heer W. M. uit Wassenaar, gestraft door hem twee weken de bevoegd heid te ontnemen als kapitein te varen op zeeschepen. De „Caltex Eindhoven" (22.110 brt.), toe behorende aan de n.v. Nederlandsche Paci fic Tankvaart Maatschappij in Den Haag, zou op 6 juli 1959 op reis van Port Said naar Ras Tanura in de Perzische Golf op de ondiepten van Shah Allum zijn gestoten. De Raad komt in zijn oordeel tot de slot som dat het aan tekortkomingen in het be leid van de kapitein moet worden geweten dat het schip de ondiepte heeft geraakt en is beschadigd. De Raad constateert met leedwezen, dat de kapitein heeft doen blij ken van oordeel te zijn, dat hij niet in strijd, ja zelfs in overeenstemming met de eisen van goede zeemanschap heeft gehan deld door de ondiepte zo dicht te naderen. Aan de andere kant wil de Raad rekening houden met zijn goede staat van dienst. Advertentie MAKELAARS EN ASS. KANTOOR J. C. DE MA IJ ER (RENZE KRAMER, Makelaar) OOSTERDUIN PLEIN 3 - IJMUIDEN Telefoon 1228 ALLE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN FINANCIERING Koop en Verkoop onr. goederen 's Nachts langs de trottoirs (Thalia, IJmuiden) Het lot van de prostituees in Marseille vormt het onder werp van deze film, die tot maandag in roulatie wordt gebracht. Een eenvoudig priester tracht de vrouwen en meisjes, die hun beroep vaarwel willen zeggen, een beter lot te verschaffen. Hij richt een te huis voor hen in, dat door de onderwereld in de as wordt gelegd. De uitwerking is anders dan de profiteurs verwachtten en dat betekent een gelukkig einde van deze film, die zondagmiddag nog even plaats maakt voor „Tarzan de aapmens". Maan dag en dinsdag kan men Tarzan opnieuw op zijn wegen volgen. Woensdagavond te 9 uur een speciale voorstelling van „Bom men op de Roerdam" naar het befaamde boek van wingcommander Guy Gibson, die de geslaagde aanval op de dam leidde en voorbereidde en weinige dagen voor de bevrijding boven Nederland werd neer geschoten. Donderdag de klucht „Een vrij gezel in de knel", handelend over een amb tenaar van de burgerlijke stand, die nooit wil trouwen en ondervindt dat Cupido al tijd op de loer ligt De zoon van de kalief (R e x, IJmuiden) Tot en met maan dag verplaatsen we ons naar de Orient om volgens de normen van Hollywood een 1001 nacht-avontuur te beleven. Avontuur, romantiek en schone harem-meisjes zor gen voor de gewenste ontspanning. Zon dagmiddag „Sensatie op Rijksweg 101". Donderdag de nu reeds vermaarde Engelse komiek Norman Wisdom in de klucht „De vierkante rekruut". „The five pennies" (KennemerTheater, Beverwijk) Tot en met woensdag Danny Kaye en Louis Armstrong in een film, die de car rière van een jonge Dixieland-speler in beeld brengt en zijn persoonlijke levens omstandigheden. waarin zijn vrouw een belangrijke rol speelt, vooral wanneer zij na de geboorte van een dochter haar werk niet wil opgeven en blijft zingen tot een droeve gebeurtenis haar ogen open doet gaan. De gebochelde (Luxor, Beverwijk) Het hof van Lodewijk de Veertiende vormt de entou rage van deze film, waarin intriges de spanning garanderen en talljze degenge- vechten het avontuur. Een echte film voor wie de romantiek een warm hart toedraagt Zondagmiddag gaat de klucht „Zolang de lepel in de brijpot, staat". Dinsdag en don derdag „Kinderen die niet gewenst zijn". „De gebroken pijl" (W. B. theater, Beverwijk) Vanavond nog kunnen wij James Steward bewonde ren in een echte Indianenfilm. Zondag en maandag ,De terugkeer van de vlieg", een griezel-thriller. Zondagmiddag „Knock out in kruitdamp". van Kijk Uit werd voor 23 mei een ont moeting vastgelegd in Den Helder tegen MSC. Het betreft hier een treffen in de tweede ronde. Voor de eerste ronde wer den de IJmuidenaren vrijgeloot. Indien K. Steijn, G. H. H. C. Maas, A. Kistemaker en Tj. de Jong dit uitstapje overleven zul len zij in de derde ronde Pat Mat 4, HWP 2 of Halfweg 2 op hun weg vinden. HWP 2 en Halfweg 2 bestrijden elkaar in de eerste ronde. De winnaar van dit duel komt uit tegen Pat Mat 4. In de eerste ronde spelen verder tegen elkaar: Pat Mat 3Castricum 1, Weenink- HWP 1, Heemstede 2—Pat Mat 1. Er blij ven dan 16 clubs over die, voor zover zij niet uitgeschakeld worden, elke veertien dagen een ontmoeting zullen spelen. Het veertigjarig arbeidsjubileum van de heer P. J. van der Mey, voorman in de houtstoffabriek van de Koninklijke Papier fabrieken Van Gelder Zonen n.v. is vrijdag aanleiding geworden tot een hartelijke huldiging. De jubilaris, die vergezeld was van zijn familie is 's morgens in tegenwoor digheid van ir. R. van den Ende, bedrijfs- ingenieur der papierfabriek als vertegen woordiger van de directie door loco-burge meester wethouder H. de Boer op het Vel- sense raadhuis ontvangen. Onder hartelijke bewoordingdh deelde hij mede dat wegens langdurige trouw de heer v. d. Mey is on derscheiden met de zilveren eremedaille van de orde van Oranje Nassau. Later volgde een huldiging op het directiekan toor van de papierfabriek. Als blijken van waardering kreeg de jubilaris daar aangeboden de draagmedaille van het eremetaal, een enveloppe met in houd, schriftelijke gelukwensen van de hoofddirectie en het vererend getuigschrift en de grote zilveren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Mevrouw Van der Mey kreeg een foto in lijst van haar man. In de woning aan de Meerweidenlaan 32 te Velsen-Noord, waar onder de vele bloemen een fleurig stuk van de directie prijkte, kreeg de familie Van der Mey nog vele persoonlijke gelukwensen in ontvangst te nemen en liet een deputatie van het jubileumfonds zich evenmin onbetuigd met het aanbieden van geschenken. Volgende week 2 jubilarissen In de reeks van jubilarissen bij de papierfabriek Van Gelder Zonen zullen in de komende week opnieuw twee perso neelsleden hun vertigjarig arbeidsjubileum gaan vieren. Woensdag 4'mei zal de heer H. Douw- stra. Arendsweg 117 te Beverwijk deze mijlpaal bereiken. De heer Douwstra vrijwel uitsluitend al deze jaren werkzaam geweest in de afdeling papierexpeditie, waarvan hij al vele jaren voorman is. De heer J. C. Schoo. Corn. Matersweg 56, eveneens te Beverwijk, viert zijn jubileum op vrijdag 6 mei. Na bijna al deze jaren in de vroegere buitenploeg, thans haven dienst, werkzaam te zijn geweest als arbei der bij het lossen van grondstoffen, waar in hij ook lang als trammachinist voor het vervoer van de houtpalen fungeerde, is hij de laatste jaren voorman van de afdeling grondstoffenvoorziening. ODIN koos algemeen bestuur De Heemskerkse sportvereniging O.D.I.N. heeft een gecombineerde vergadering ge houden van de besturen van de afdelingen gymnastiek, volleybal, voetbal, handbal en korfbal. Het doel hiervan was te komen tot de samenstelling van een algemeen bestuur. Elke afdeling wordt hierin ver tegenwoordigd en is als volgt samenge steld: Voorzitter: T. S. Rijpma (gymnastiek), secretaris: J. J. Milikan (voetbal), penning meester: J. van Putten (handbal), commis saris: J. Kracht (Volleybal), nog vakant: korfbal. Komplete KANTOORINSTALLATIES MACHINES, MEUBELEN enz. MARKTPLEIN 22 IJMUIDEN TEL. 4619 In het Cultureel Centrum te IJmuiclen heeft men vrijdag afscheid genomen van de heer A. Rolloos, hoofdambtenaar bij gas en water, die na een 39-jarige diensttijd met pensioen gaat. Wethouder De Boer voerde als eerste het woord. Hij dankte de heer Rolloos voor het vele werk dat hij heeft verzet. „Als een technisch bedrijf goed wil draaien moet de administratie ook piekfijn in orde zijn. En dat was ze bij de heer Rolloos altijd". De heer De Boer wees op de evolutie op boekhoudkundig en administratief ge bied, die zich heeft voltrokken. Hij wees ook op de eervolle koninklijke onderschei ding, die de scheidende functionaris inder tijd heeft gekregen. „U hebt uw plicht ge daan, u hebt uw best gedaan" zei de spre ker, die de heer Rolloos daarna grammo foonplaten overhandigde. De heer P. J. de Klerk, directeur, zei, dat de heer Rolloos op 17 januari 1921 in dienst is gekomen. De laatste vijftien jaar leidde hij het financiële en boekhoud kundige apparaat. Een belangrijke functie als men bedenkt dat de doorloop aan geld in het bedrijf elk jaar drie miljoen gulden bedraagt. Er zijn 16.000 a 17.000 mensen, die gas en water betrekken, en dat heeft tot ge volg dat er jaarlijks 225.000 kwitanties de deur uitgingen met de handtekening van de heer A. Rolloos eronder. „Het is niet zo eenvoudig in ons bedrijf. En het is ze ker niet zoals een grappenmaker eens zei een kwestie van een putje in de grond slaan en met de kwitantie rond gaan". De heer De Klerk memoreerde het on derzoek dat de econoom heeft ingesteld naar de dienst gas en water. Deze kwam tot de conclusie dat de dienst uitstekend wordt geleid en hij had alleen kritiek op het feit, dat er misschien iets teveel ser vice werd verleend. De verificatiedienst heeft ook altijd be wondering getoond voor de nauwkeurig heid waarmee er bij gas en water wordt gerekend. „Men kan de heer Rolloos als volgt omschrijven", zei de spreker, „hij is religieus vrijzinnig, politiek progressief en materieel geheelonthouder". De heer De Klerk zei, dat de heer Rol loos een man is met een uitgesproken eigen mening. Die steekt hij bepaald niet onder stoelen of banken. Maar het verve lende voor tegenstanders is, dat zijn me ningen altijd goed zijn gefundeerd. „Als men u weet te overtuigen, toont u nooit wrok, maar staat u royaal achter de nieuwe plannen. Zo hebt u ook de mecha nisatie van de boekhouding geaccepteerd toen u van het voordeel overtuigd was. Het kostte u moeite, de overgang van boeken naar kaarten, maar toen het zover was, hebt u met de uiterste zorg de invoering uitgevoerd." Namens het personeel bood de heer De Klerk een boeken- en een platenbon aan. Voorts spraken nog de heren De Boer, namens de hoofden van dienst. Stuurman, namens volkshuisvesting, en W. van Pop- ta, namens Hoogovens. Nadat ook de heer Visser nog had ge sproken, waarbij hij een rondgang maakte langs de wanden van de werkkamer van V ehen-IJ muiden ZATERDAG 30 APRIL Thalia?, 19 en 21.15 uur: 's Nachts langs de trottoirs". Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Toneel avond Advendo. ZONDAG 1 MEI Thalia, 15 uur: „Tarzan de aapmens", 20 uur: ,,'s Nachts langs de trottoirs". Rex, 15 uur: „Sensatie op Rijksweg 101", 20 uur: „De zoon van de kalief'. H eemskerk Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Gevangene van het verleden"; zondagmiddag 14.30 uur: „Moordend lood". Beverwijk ZATERDAG 30 APRIL Kcnnemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The five pennies". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De ge bochelde". W.B. Theater, 20 uur: „De gebroken pijl". ZONDAG 1 MEI Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „The five pennies". Luxor Theater, 14.30 uur: „Zolang de lepel in de brijpot staat"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De gebochelde". W.B. Theater, 14.30 uur: „Knock out en kruitdamp"; 16.30 en 20 uur: „De terug keer van de vlieg". MAANDAG 2 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The five pennies". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De ge bochelde". W.B. Theater, 20 uur: „De terugkeer van de vlieg". Haarlem Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: Rot terdams Toneel met „Het spel der vergis singen". Zondag 20 uur: „Het Rotterdams Toneel met „Wie het eerst lacht". Maan dag 20 uur: Toneelgroep Puck met „Peli kaaneiland". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met donderdag 14 en 20 uur, echter woensdag 14 en 21.15 uur: „Salomo en de koningin van Scheba", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag en maandag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur (woensdag geslo ten): „Zondaars in bezettingstijd", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met maandag 14. 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Maigret en het raadsel van St. Fiacre", 14 jaar. Vandaag 23.30 uur: „Pa niek in het circus", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leef tijden. Dinsdag en donderdag 14, 19 en woensdag 14 en 21.15 uur: „Slavenjagers van Afrika", 14 jaar. Luxor Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur, maandag en dinsdag 14 en 20 uur en woensdag 14 uur: „Herodes de genadeloze", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag en zondag 19 en 21.30 uur en maandag 20.15 uur: „De man die verdwijnen moest", 18 jaar. Zon dag 14 en 16.15 uur: ,.A C als waaghal zen", alle leeftijden. Dinsdag 20.15 en don derdag 14.30 en 20.15 uur: „Het verborgen leven van Walter Mitty", 14 jaar. (Woens dag gesloten). Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur. zondag en donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en woensdag 14 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar. Zondag 11 uur: „Crin blanc", alle leeftijden. Roxv Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Op mars der Tartaren", 14 jaar. Maandag tot en met donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur (behalve woensdag 19 uur): „De bandieten van Cimarron", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag, maandag en dinsdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en woensdag 14.15 en 21.15 uur: „Wir Wun- derkinder", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „Zanzabuku", alle leeftijden. Theater Monopolc (Zandvoort): Vandaag tot en met maandag 20 uur: „De reis om de wereld in 80 dagen", alle leeftijden. Zondag 14.30 uur: A en C bij de kanni balen". TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Overveen): Tot 6 mei dagelijks van 1017 en zondags van 14 uur: expositie over het verzet en de oorlog. Frans Halsmuseum: Tot 9 mei dagelijks van 1017 uur, zondags van 1317 uur: Expositie van werken van hedendaagse grafische kunst. Tot en met 22 mei bij zondere avondopenstelling met kaarslicht en oude muziek van 20.3022.30 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland 36) Tot mei op werkdagen van 11—17 uur expo sitie van werk van Lucebert. Galerie Uittenhout (Kleine Houtstraat 41): Tot 15 mei dagelijks van 1117 uur: expositie van aquarellen van Joop Dam. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 mei dagelijks van 1022 uur: Expo sitie van tekeningen voor het tijdschrift „Zwart-Wit". Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 133: Tot 8 mei dagelijks van 917 uur: expositie van werken van H. F. Boot. DIVERSEN Stadhuis: Vandaag 20—22 uur: openstel ling van met kaarsen verlichte Gravenzaal. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 29 april). WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgen op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE de heer Rolloos (met portretten van de eerste directeur van de gasfabriek, van Willem de Zwijger, van Henriëtte Roland Holst, en van Ghandi), sprak de heer Rolloos een dankwoord. Hij zei dat hij het vak boekhouder nooit zou hebben gekozen als zijn gezondheid hem geen lichte arbeid had opgelegd. Hij vond deze afscheidsdag stellig geen dag van droefheid, want er is een tijd geweest, dat hij nooit had gedacht nog eens deze dag te kunnen meemaken. Alles is ten goede gekeerd, en „nu kan ik God dan ken, dat ik hier vandaag kan staan, en u dat u deze dag voor mij onvergetelijk hebt willen maken".

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5