Tal van spannende races bij windhondenrennen VESPA Fa. SCHUIT ZOON VESPA Fa. PRUIS EN ZOON CSV bereikte via strafschoppen de volgende bekerronde Havenberichten Agenda voor IJmond en Haarlem Uit kermisvliegtuigje geslingerd Waarom bij Vespa geen blauwe vlag" Een kind is nooit weg Velsens jeugdelftal verloor van zaterdagmiddag-team 7 CSV/VVB Kinheim Vels en-1.1 muiden Beverwijk. Haarlem IEV Beverwijk Wijk aan Zee DEM Vijf verkeersongevallen in Velsen STOFZUIGERS Verolme leverde tankschip af Twee jongens liepen hersenschudding op It m A mateurtoneel Met gestolen bromfiets tegen auto gereden Rugklachten MAANDAG 2 MEI 1960 Gisteren kwamen er weer verschillende ploegen in het veld om te strijden voor een plaats in de volgende ronde van de districtswedstrijden om de KNVB-bokaal. Beverwijk zag zich in de derde ver lenging door Meervogels „gewipt" (1-2). Nas versloeg in Wijk aan Zee de club van die naam met 3-0. terwijl CSV, eerst na vier maal Vit minuut verlenging en straf schoppen schieten, de volgende ronde be reikte ten koste van VVB. De westrijd CSV-VVB eindigde in een gelijkspel (3-3) Na 4 verlengingen van Vit minuut was er nog geen beslissing geval len. Beide ploegen moesten toen 5 straf schoppen nemen. De CSV-ers schoten 3 maal raak, terwijl de Beverwijkers 2 maal in de roos schoten. Het zag er na het verstrijken van de eerste helft zeer gunstig uit voor de Cas- tricumse ploeg. Drie doelpunten van Van der Volk had de stand namelijk op 3-0 gebracht. De CSV-ers dachten blijkbaar dat het pleit beslecht was, want de zaken wer den in de tweede helft veel minder ener giek aangepakt. Het gevolg was dat, toen het laatste fluitsignaal klonk, Van der Vel de met 3 doelpunten de stand in even wicht had gebracht. (3-3) Dat het verder niet aan spanning heeft ontbroken, kan uit de aanhef worden opgemaakt. Op „Rooswyk" heeft Kinheim in een op merkelijk slecht gespeelde wedstryd ver diend verloren van USVU, de pittige vierdeklasser uit Uitgeest, waaraan de thuisclub de handen vol had. De gasten speelden een mooie wedstrijd, waren technisch stukken beter dan Kin heim en zorgden voor een hoog tempo met prima samenspel in aanval en verdediging. Kinheim kon zich blijkbaar niet aanpas sen en kwam daarom niet in de eigen speeltrant. Bovendien bleek Kinheim niet in staat het middenveld te veroveren, dat de gasten permanent bezet hielden en daarom veel gevaarlijker waren. Reeds na 12 minuten had USVU succes toen de Kinheimers de verdediging te gemakkelijk opnamen en C. de Vries uit een hoekschop MAANDAG 2 MEI Thalia. 20 uur: „Tarzan, de aapmens". Rex, 20 uur: ,,De zoon van de kalief". DINSDAG 3 MEI Thalia, 20 uur: „Tarzan, de aapmens". MAANDAG 2 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The five pennies". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De ge bochelde". W.B. Theater, 20 uur: „De terugkeer van de vlieg". DINSDAG 3 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „The five pennies". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Kinde ren die niet gewenst zijn". Concertgebouw: Dinsdag 20 uur: con cert mannenkoor „Proza en Poëzie". Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: To neelgroep Puck met „Pelikaaneiland". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag toe en met donderdag 14 en 20 uur, echter woensdag 14 en 21.15 uur: „Salomo en de koningin van Scheba", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur en donderdag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur (woensdag ge sloten): „Zondaars in bezettingstijd", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur. „Maigret en het raadsel van St. Fiacre", 14 jaar. Dinsdag 14, 19 en 21,15 uur, woensdag 14 en 21.15 uur en donderdag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „Slavenjagers van Afrika", 14 jaar. Luxor Theater: Vandaag en dinsdag 14 en 20 uur en woensdag 14 uur: „Herodes de genadeloze", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „De man die verdwijnen moest", 18 jaar. Dinsdag 20.15 en donderdag 14.30 en 20.15 uur: „Het verborgen leven van Walter Mitty", 14 jaar. (Woensdag gesloten). Rembrandt Theater: Vandaag en dins dag 14, 19 en 21.15 uur, woensdag 14 en 21.15 uur en donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „En eeuwig zingen de bossen", 14 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur (behalve woensdag 19 uur): „De bandieten van Ci marron", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en dinsdag 14.15, 19 en 21.15 uur, woensdag 14.15 en 21.15 uur en donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Wir Wunderkinder", alle leef tijden. Theater Monopole (Zandvoort): Van daag 20 uur: „De reis om de wereld in 80 dagen",' alle leeftijden. Dinsdag 20 uur: ..Sluipvaart in de Pacific", 14 jaar. Woensdag 21 uur: „Bastogne", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Blocmenheuvel (Overveen): Tot 6 mei dagelijks van 1017 en zondags van 14 17 uur: expositie over het verzet en de oorlog. Frans Halsmuseum: Tot 9 mei dagelijks van 1017 uur, zondags van 1317 uur: Expositie van werken van hedendaagse grafische kunst. Tot en met 22 mei bij zondere avondopenstelling met kaarslicht en oude muziek van 20.3022.30 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland 36). Tot 14 mei op werkdagen van 11 17 uur expositie van werk van Lueebert. Galerie Uittenhout (Kleine Houtstraat 41): Tot 15 mei dagelijks van 11—17 uur: expositie van aquarellen van Joop Dam. „In 't Goede uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 juni dagelijks van 1022 uur: expo sitie van tekeningen van Wim van de Kerke. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 133 Tot 8 mei dagelijks van 917 uur: expositie van werken van H. F Boot. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 29 april). onder Pigmans doorschoot (0-1). Vijf minu ten later kwam Kinheim op dezelfde wijze aan een fraai doelpunt, toen Van Vuuren de hoekschop van Smit inkopte (1-1). Bin nen de volgende vijf minuten verraste de Uitgeest-aanval opnieuw en schoot J. de Vries in moeilijke positie raak (1-2). Een vrije trap voor Kinheim en prima reactie van Van Wijk bracht de ruststand na 40 minuten op 2-2. Na de hervatting bleef de thuisclub volharden in weinig enthousias me. Toch duurde het 25 minuten, voordat USVU door Meyer met een pracht kop stoot de voorsprong vergrootte (2-3) en C. de Vries kort daarop opnieuw scoorde (2-4) Nadat midvoor Groen een korte uittrap van Pigmans ineens terugschoot (2-5) was he) Demmers, die ten slotte uit een Kin- heim-offensief de stand op 3-5 kon bren gen. Door dit resultaat is Kinheim gelijk uitgebekerd. In Spaarndam hebben de IEV'crs, die de gasten waren van de gelijknamige club voor de nacompetitie het lelyk laten lig gen. want de aanvankelijk vrij ruime voor sprong, die by de rust was behaald, werd daarna volkomen prijs gegeven. Beide ploegen waren aardig tegen elkaar opgewassen, maar de Velsenaren hadden net iets meer in hun (aanvals)mars, zodat de Spaarndam-verdediging voldoende werk kreeg. Toch bleven de Spaarndam- rriërs niet ongevaarlijk, maar zagen voor lopig geen kansen om doelman Jansen te passeren. Na zeven minuten was het de IEVer Kramer, die een fraaie kans benutte (0-1). Hoewel Spaaimdam toen iets feller terugkwam, wist IEV het gevaar te kei-en. totdat na veertig minuten Bos zijn kans schoon zag en de IEV'ers een 0-2 ruststand bezorgde. Na de hervatting wilde het blijk baar bij de Velsenaren niet best meer vlot ten en kon de thuisclub eindelijk wat meer vrijheid vinden om een veldmeerderheid te krijgen. De doorzettingskracht van IEV liet ver stek gaan. vermoedelijk omdat men dacht het wat rustiger aan te kunnen doen. Hier van profiteerde Spaarndam. want de IEV- verdediging was ook ineens niet meer dicht. IÈV moest nu toezien, dat Spaarn dam met overigens goede doelpunten de 0-2 achterstand in een 3-2 overwinning omzette. De eerste helft van de wedstrijd Bever- vvijk-Meervögels verstreek zonder dat er gescoord werd. Na de hervatting waren de Beverwijkers aanvankelijk sterk in het offensief, het geen resulteerde in 2 hoekschoppen. Na 17 minuten drukte Kluft de meerderheid der gastheren uit met een bekeken doelpunt. (1-0). Geenszins ontmoedigd door dit doel punt trokken de Akersloters op het Bever- wijkse doel af. Bij een corner op het doel van Beverwijk sloeg doelman Van der Does de bal in eigen doel. (1-1) Midvoor Kers zorgde er in de derde verlenging voor dat Meervogels in de volgende ronde mag uitkomen. Bij Wijk aan Zee-NAS ging het alle maal veel eenvoudiger. De ploeg uit Half weg had namelijk niet veel moeite met de met 5 invallers uitkomende Wijkers. Met de rust had Wijk aan Zee reeds een 2-0 ach terstand. Ook na de thee bleven de gas ten fanatiek doorspelen. Dat zij deson danks tot slechts een treffer, kort voor tijd gescoord kwamen, was te danken aan de moedig volhoudende Wijk aan Zee -ver dediging. DEM en HFC hebben êén wedstrijd ge speeld ter gelegenheid van het 60-jarig be staan van de HVB. De Haarlemmers ke ken al spoedig te&en een 2-0 achterstand aan. Beide doelpunten werden door Ves- sies gescoord. Kort voor de rust reduceer de de HFC-midvoor Jansen de achterstand tot 2-1. Na de hervatting vergrootte Pijnen met een mooie hakbal de voorsprong der Be verwijkers tot 3-1. Beide ploegen kregen hierna nog enkele kansen, maar die wer den gemist. Advertevti Holland Electro Ruton - AEG - Excelsior Eigen credid-service 'Inruil) tOENDERSLOOT LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 CENTRUM GAIFRT.T IJMIUDF5 In de Velser tunnel is zaterdagmiddag een motorrijder komen te vallen, omdat hij de macht over het stuur verloor toen hij plotseling moest remmen. Met schaaf wonden aan hoofd en handen werd hij naar het hoofdbureau van politie in IJmui den overgebracht, waar de ongevallen- dienst. hem behandelde. Zaterdagavond kwart voor zes is in de Saturnusstraat te IJmuiden een zevenjarig meisje door een personenauto aangereden. Zij stak onverwachts de weg over. Zij werd naar het Antoniusziekenhuis ver voerd. Na onderzoek, waarbij bleek dat zij een lichte hersenschudding en bloeduit storting boven het linkeroog had opgelo pen, werd zij naar huis gebracht. In de President. Krugerstraat in IJmuiden is in de nacht van zaterdag op zondag een per sonenauto geslipt. De wagen kwam tegen de pui van een woonhuis tot stilstand. De bestuurder liep geen letsel op, zijn auto werd zwaar beschadigd. Zondagmorgen negen uur is een perso nenauto door de afrastering, die het land van een bollenkweker scheidt met de Hoofdstraat in Santpoort, gereden en in een droge greppel terecht gekomen. De stuurder, die waarschijnlijk teveel aan dacht aan een achter hem rijdende auto heeft besteed, kwam er af met een bloed neus en een fikse buil De wagen werd zwaar beschadigd, de afrastering over een afstand van zeven meter vernield. Een 42-jarige wielrijdster uit Velsen- noord is zondagmiddag om kwart over twee op de Van Tuylïweg in Velsen-zuid gevallen. Zij reed in een file en raakte bij het uitwijken het achterwiel van een vooi haar riidonde fietser. In het zieken huis bleek dat zij haar linkerbeen had gebroken. Makreel is er genoeg aangevoerd in de afgelopen week. De prijzen vielen niet mee. De aangevoerde haring was voor het overgrote deel weer van niet al te beste kwaliteit. Ook hier was de prijs maar heel matig. De conservenfabrieken kunnen niet alles verwerken. Gelukkig voor de kleinhandel was er wat meer schelvis te koop dan de voorgaande weken. De vraag bleef goed, en zo kon de Elie met 300 kisten schelvis 30.000 besommen. België was als gewoonlijk, weer aan de markt voor de beste kwaliteit kabeljauw. Hoge prijzen werden er echter niet be taald, aangezien Denemarken eveneens voor goede kwaliteit kabeljauw zorgde, te gen een niet al te hoge prijs. De aanvoer van tong viel niet mee. Za terdag en vrijdag was er toch nog een aanvoer van ruim 40.000 kilo, die welis waar grif werden opgenomen, maar de prijzen bleven aan de „niet hoge" kant: slips tot ƒ3.10. tong I ƒ3.20, halfpondjes even boven de f 3.-, terwijl de grootmid del en grote tong eveneens even meer dan 3.- per kilo opbrachten. Grover schol wordt er weinig of niet aangevoerd. Woensdag en donderdag koopt België bij voorkeur de schol I en zetschol. Voor de rest is de markt aangewezen op de uitvoer naar Engeland, die voor deze kwaliteit niet te veel kan uitleggen. Schol II en schol III bleven gevraagd, ook al omdat er niet te veel schelvis (en wijting) werd aangevoerd. De markt is donderdag 5 mei gesloten. De kleinhandelaren missen een goede ver- koopdag. De schepen, die maandag aan de markt zijn, zouden het wel eens kunnen treffen met de prijs. Daarna is er alleen maar een daling in de prijs te verwachten. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Cuxhaven van Antwerpen; Frans van Seumeren, Farberg; Sigyn, Antwerpen: Avavors, Narvik: Rhein. Ham burg; Esso Emden, Hamburg: Lizard. Londen; Doni, Faversham. ledig IJmuiden; Thalassa, Par. biilegger IJmuiden; T.ierk Hiddes, Par. bijlegger IJmuiden; Gré. Londen: Alderd, Varberg; Minos. Helsinki; Spaarnestroom. Dagenham. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Temple Hall van Antwerpen; Rondo. Antwerpen: Amstel- stroom. Londen: Heluan. Jessingfiord; Herde- biett. Kotka: Vechtstroom. Bristol: Prins der Ne derlanden, Hamburg: Nanusa. Bremen: Igalo. Bremen; Anna Elisabeth. Londen, ledig IJmuiden; Frean. Par; Westland. Hamburg; Matelot Peline, Casablanca; Neth. Coast, Leith; Boreas. Aarhus: Joost. Kalman Triton. Hamburg; Hochmeister, Halstavik. cellulose Velsen: Bullfinch. Londen: Texelstroom Huil; Rokin. Mantyluoto; Atlas. Go thenburg; Twente, Londen; Andros Navigator. Hamburg: Mithras. Kopenhagen; Alta. Exelosund. erts IJmuiden; Tilly, Karistad. hout voor Zaan dam: Rhenania. Narvik: Frieda Blokzijl, Londen; Derwant, Water, ledig IJmuiden: Tartar, Batum; Belt. Krisliansund; Soemba. Hoeneborstsand: Martha Ahrens. Hamburg; Marian, Poole, Zaterdag vertrokken uit IJmuiden; Wasaborg naar Mantyluoto, ledig Hoogovens; Gladonia". Bristol: Esso München. Wilhelmshaven; Isis. Cu- rapao :Henriette B. Shoreham: Ares. Curacao: Canopus. Lissabon: Heriot. Leith; Woland, Man chester: Maashaven, Rotterdam: Thalassa Dram men: Scheldestroom. Liverpool; Agamemnon. Pa ramaribo: Lingestroom, Londen: Grebbestroom, Huil: Tierk Hiddes. Halden. Zondag vertrokken uil IJmuiden: Frans van Seumeren naar Varberg: Densu River, Londen; Mosel, Kiel: Hinde, Londen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Nicolav l'irogov van Novorossisk; Port Talbot. Rotterdam, 'edig IJmuiden: Eemstroom, Poole: Kajsa Chris- tensen. Otterbacken, erts voor IJmuiden; Alstern. Karlstad. (Indien achter de scheepsnaam en <!e haven yan herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat bet schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Elertrolux. Excelsior. Erres. Holland Electro. Ruton. AEG enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in ov> leg Advertentie VELSERDVIMWEG 173 - TELEFOON 4402 Zaterdagmorgen is op de scheepswerf van Verolme op Rozenburg het 2269 ton metende tankschip „Senegal" overgedra gen aan de rederij, de n.v. Nederlands- Franse scheepvaartmaatschappij te Rot terdam. De directeur van de Verolme-werf te Heusden, welke werf het schip bouwde, droeg het schip over aan een der direc teuren van de rederij, de heer W. M. Pie- ters. Hij merkte daarbij op. dat het con tract een jaar geleden was getekend en de opleveringsdatum 30 april 1960 was. Men heeft dus geen gebruik hoeven te ma ken van de contractuele drie vrije weken. Alvorens de vlaggen werden gewisseld beeft de heer W. M. Pieters nog het woord gevoerd. Hij zeide, dat men de werf in Heusden nog van vroeger kende, omdat daar destijds de „Hulst", de „Vlier" en de .Jacaranda" waren gebouwd. Hij prees de afwerking van het schip. De „Senegal" zal gebruikt worden voor het vervoer van eetbare oliën. Met dit schip meegerekend heeft de Nederlands-Franse scheepvaartmaatschappij drie schepen en het ligt niet in de bedoeling van de re derij, tenminste wanneer de tijden het toelaten, het bij deze drie te laten. Zaterdagmiddag vertrok de „Senegal" voor haar eerste reis, die Dakar tot be stemming zal hebben. In de toekomst zal het schip tussen Frans West-Afrika en Frankrijk gaan varen. Zaterdagmiddag is op het kermister rein aan het Meerplein in Beverwijk een ernstig ongeluk gebeurd. Twee jongens die in een vliegtuigje van de zogenaamde typhoon zaten werden er plotseling uitge slingerd. Ze liepen beiden een hersen schudding op. De jongens een van veertien en een van elf jaar, wonende aan de Populieren laan verklaarden dat zij eruit waren gevallen. De exploitant van deze kermis- vermakelijkheid heeft een reparatie aan de bak verricht, maar verzuimd het schuit je weer goed vast te zetten. Tegen de ex ploitant is proces-verbaal opgemaakt. De veertienjarige jongen moest met een bo venarmbreuk en een hersenschudding in het Rode Kruis ziekenhuis worden opge nomen en de elfjarige jongen kon met een lichte hersenschudding naar zijn huis wor den gebracht. VESPA 400 Volwaardige kleine auto. Vraag een folder met alle bijzonderheden. Een scootermotor met mengsmering laat blau we wolkjes achter.Maar uw Vespa G.L. heeft een nieuw smeersysteem - zonder blauwe vlag. Mengverhouding150 (anders 1:16), doorsmeren na 4000 km (anders na 1500 km.) Zuinig, veilig plezierig 1 U hebt al een Vespa voor f.1353,- Prettige financiering mogelijk. IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. N.V. NEDESPA Rotterdam Soerweg 25 I Roermond Telefoon 176600 Telefoon 4354 Oocret dta'.tn in Hrjun- en hiUnhrJ Ruim twee miljoen op de wegt Hoofdagent BEVERWIJK EN OMGEVING BRIESTRAAT 151 BEVERWIJK TIL. 5327 Hoofdagent IJMUIDEN EN OMSTREKEN MARKTPLEIN 1 IJMUIDEN TIL. 5780 Advertentie Het nieuwe blijspel van R. Feenstra „Een kind is nooit weg" is weer een ty pisch Hollands binnenhuisblijspelletje ge worden met de beproefde typeringen, die ons uit soortgelijke spelletjes al tot ver- verveiens aan toe bekend zijn geworden. Zoals de onmogelijk-fatterige jonkheer Vonck, die alleen wegens zijn blauwe bloed zo belachelijk naar de ogen wordt gezien door de dames Kloek. Met als het gebruikelijke contrast de openhartige Til ly Kloek, die haar afschuw over dit ver waten mannetje openlijk tot uitdrukking durft te brengen. Daarbij kiest zij dapper de partij van haar vader, een al even sym pathiek als rondborstig man, die zich in tegenstelling tot zijn echtgenote en doch ter Sjaan, niet voor zijn burgerlijke af komst en familie wenst te generen. De auteur heeft dan gewild, dat op zekere dag in de auto van Karei Kloek, een fabrikant van kinderkleding, een baby wordt ont dekt. Dit kind is dan uiteraaid de directe aanleiding voor de nodige verdachtmakin gen, waarbij eerst papa Kloek voor de va der en even later zelfs dp jeugdige Tilly voor de moeder wordt aangezien. Tilly is echter in de letterlijke betekenis voor geen kleintje vervaard en zij slaagt erin, dit baby-mysterie in een minimum van tijd op te lossen. En wat blijkt dan? Het kind is juist te vondeling gelegd door de doch ter van de vrouw, die het meest venijnig over Tilly heeft geroddeld. Welk een „ge niale" oplossing dus. Dit alles wordt reeds aan het slot van het tweede bedrijf ont huld, maar omdat het stuk drie bedrijven telt, heeft de schrijver voor het gedeelte na de pauze dus nog een voortzetting moe ten bedenken. De twee bedrijven, die ik zaterdag bij de opvoering van de toneel vereniging „Advendo" in het hervormd jeugdhuis aan de Rembrandtlaan heb ge zien, waren echter niet voldoende om mijn nieuwsgierigheid naar het verdere verloop op te wekken. Vooral niet, omdat eerst nog een grote tafel met prijzen moest worden verloot. Ik heb deze traditionele ceremo nie dus maar niet afgewacht. Tilly en Leo zullen toch wel een paartje zijn geworden, zoals reeds in het eerste tafereel zo on dubbelzinnig door de schrijver werd ge suggereerd. Ik kan de keuze van „Advendo" dus op nieuw niet bewonderen en blijf het betreu ren, dat deze vereniging voortgaat zich met de opvoering van dergelijke onbenul lige stukken tevreden te stellen. Dc voor stelling werd duidelijk gekarakteriseerd door de tweeslachtigheid van het stuk en de spelers moeten dan ook in twee rubrie ken worden ondergebracht Dit waren enerzijds de mislukte kluchtspelfiguren jonkheer Vonck, Coba en Sjaan Kloek, Elsje en Bram, die door de betreffende spelers teveel werden gechargeerd, om geloofwaardige mensen te worden. Zij die door de auteur minder tot overdrijving ge dwongen werden, konden dan ook de beste prestaties leveren. Dit waren mejuffrouw J. Reekers als Tilly Kloek, welk actricetje telkens weer verrast door haar natuur lijk optreden en bewonderenswaardige techniek; H. Cöhrs, als een joviale tex tielfabrikant en H. Brederveld, die als Leo eveneens een gelukkige avond had. Regis seur F. A. J. Hunsche had met dit ensem ble een prima tempo bevorderd, waarvan het voortreffelijk gespeelde openingstafe reeltje tussen Tilly en Leo voor het ver dere verloop van de avond veel goeds voorspelde. Jammer dat de schrijver de spelers niet veroorloofde deze goede in druk te bevestigen. Zij vochten echter dap per voor een verloren zaak. Jan van Dam Op de Jan Alsweg-hoek Koningstraat te Beverwijk is zondag een dertienjarige Be verwij kse jongen met een bromfiets tegen een personenauto gereden, terwijl hij ach terom keek. De jongen werk licht gewond. Aan de eigenaar van de auto had hij, zo bleek later uit het onderzoek, een valse naam opgegeven. De jongen bleek de bromfiets bovendien te hebben weggeno men vonr een kerkgebouw in Beverwijk. Voor het eerst zijn zaterdag in IJmuiden windhondenrennen gehouden. Dank zij de Amsterdamse windhondenrenvereniging heeft men op Schoonenberg de spanning kunnen meemaken, die altijd heerst bij de wedstrijden tussen die elegante dieren, die niet alleen zo hard mogelijk vooruit proberen te komen, maar ook nog zo slim zijn om waar ze kunnen bochten af te snijden en er ook niet voor schromen zo nu en dan een tegenstander een flinke zet te geven, als dat beter uitkomt. Dat laatste ondervond de prachtige lichtgetinte Bianca van starter Moen, die juist haar opmars naar de eerste plaats wilde beginnen, toen ze een flinke zwie per kreeg, die haar tegen de omheining gooide. Het was het einde voor Bianca, die maar liever de kleedkamer opzocht. De aanwezigen hebben het hele appa raat, dat voor zo'n ren nodig is, in wer king kunnen zien. Ze hebben de „draaier" R. Treffers aan het haas zien scheuren, ze hebben technisch leider A. M. Saar- loos, nu eens zonder Garibaldi-hoed, maar in elk geval toch mét een van zijn ge liefkoosde reuzensigaren, druk technisch leiding zien geven, waarbij het toezicht op de padvinders, die „het haas" moesten vervoeren, de hoofdschotel vormde, en zij hebben speaker Douwes gehoord. Deze Amsterdamse heer is een be roemdheid op alle windhondenrenbanen, omdat hij zo enthousiast een race „maakt". Eerst moest het grote deel van de kijkers, dat op de tribune zat, dit op merken uit de snel op en neergaande lip pen, maar toen men na een rit of vier de geluidsinstallatie had gemaakt, kon men het ook horen. Dankzij zijn vakkun dig commentaar wist men al spoedig alles van de verschillende deelnemende hon den, onder wie verscheidene kampioenen. Het begon zaterdag al meteen leuk met de Afghanen, die wondermooie exotische dieren, die op zo'n aparte manier de baan rondhobbelen maar toch geweldig hard kunnen gaan. Dat zag men duidelijk bij de sterke Nabob die niet alleen de mooi ste maar ook verreweg de snelste bleek. De strijd om de tweede plaats, die dooi de andere vier werd uitgevochten, was in beide series even mooi. Het was echt lijf- aan-lijfwerk, en howei Than tweemaal won, was er toch weinig verschil. Toen kwamen de whippets Kleine sier lijke diertjes, dit voor keiharde gevech ten kunnen zorgen. De onversliitbare Ro nald, die natuurlijk de favoriet was van speaker-eigenaar Douwes. beet op vinnige wijze van zich af. zo vinnig, dat hij twee maal zegevierde. In de andere serie won de supersnelle Antilope tweemaal, en in de derde serie kwam eigenlijk pas de gm- te wurgende spanning, toen een heftige strijd ontstond tussen Nimble. Big Ben. Erika en Perhaps, die uiteindelijk door Erika met een eerste en een tweede plaats werd gewonnen. In de A-klasse was het ook al sensatie alom. In de eerste race won de favoriet Duko voor Casanova, maar in de tweede rit was de volgorde andersom. Duko was door loting toch nog de gelukkige, die de eerste prijs kreeg. Tweemaal Sirona en Afra Bij de greyhounds was Sirona in de eer ste serie tweemaal de snelste en in de tweede serie zegevierde Afra tweemaal Ten slotte volgden de finales. Bij de whippets B waren vijf honden in de eind strijd gekomen. Antilope, begunstigd door een goede loting, kon in de eerste bocht aan kop komen, en Ronald slaagde er niet in zijn koppositie nog aan te tasten. Deze hordenkampioen is een filosoof, dat bleek duidelijk. Want toen Ronald zag, dat hij niet kon winnen, deed hij er niets meer aan. Hij liet zich door de anderen passeren en ging op een sukkeldraf met een knipoogje naar Speaker Douwes over de streep. Antilope werd eerste maar met de overwinning van zijn Duko kon de heer Douwes toch zeer tevreden zijn. Ten slotte liepen nog twee barzois. De Russische windhonden werden echter het slachtoffer van een venijnige whippet, die zich losrukte, en dwars over de baan snel lend, het „haas" buit kon maken. Er ont stond een grootscheepse achfprvolüine door de twee reuzen, maar de whippet verdedigde zijn konijnenvelletje tegen el ke Russische agressie en pas menselijke inmenging kon de strijd beslissen. De uitslagen waren: greyhounds 1. Si rona (v. Poel, Utrecht), 2. Afra (De Pauw, Amsterdam); whippets A 1. Duko (Dou wes, Amsterdam), 2. Casanova (Mevrouw Ortmann, Amsterdam); whippets B 1. An tilope (H. H. v. Beek, Amsterdam), 2.- Erika (mevr. Jansen, Amstei'dam); af ghanen 1. Nabob (mej. Pauptiet, Epe), 2. Than (idem). De poolprijs was voor P. v. Dijk, Sant poort. Er waren 3800 kinderen en vele volwassenen. Advertentie Ga beter slapen op EEN C 20 VLAKSLAPER 80 cm 59.— 90 cm 69.— MARKTPLEIN Het voorlopig Velser Jeugdelftal speelde zaterdagmiddag een oefenwedstrijd tegen het zaterdagmiddagelftal van de afdeling Haarlem. De Velsenaren. die de Storm vogelsspelers Plug en De Vries niet moch ten opstellen, omdat die deel uitmaken van het Haarlemse Jeugdelftal, dat de af deling Haarlem ook in het Vierbonden- toernooi zal vertegenwoordigen, stelde zich met invallers voor Verduin (Stormvogels) en Fris (VVB) als volgt op: Stuy (VSV): Disselköter (Terrasv.) en Van der Graaf (Stormvogels); Homburg (IJmuiden). Deu- dekom (VSV) en Hatzman (Kinheim), Ver sluis (VSV), Huider (Kinheim), Cleeren (Stormvogels), Bos (Terrasvogels) en Voet (VSV). In het begin ging de strijd vrij aardig gelijk op. maar al spoedig kwamen de agressiever spelende Haarlemmers, die in hun vleugelspelers en middenvoor goede aanvallers hadden, het meest in de aanval en daarbij bleek, dat het in de Velser defensie niet zo klopte, als met het oog op doelpunten voorkomen toch eigenlijk wel gewenst is. Individueel deden Disselköter en Homburg nog wel goede dingen, maat voor het overige vormden de 5 verdedi gers geen eenheid. Grove dekkingsfouten, verkeerd opstellen en gebrek aan snelheid van spil Deudekom leidden tot gevaarlijke situaties voor het Velser doel, waar doel man Stuy niet kon voorkomen, ondanks enkele kranige reddingen, dat de rappe Haarlemmers voor de rust driemaal doel puntten. De tweede helft had aanvankelijk het zelfde spelverloop. Weer faalde het cen trum van de Velser defensie en weer stond Stuy tot tweemaal toe machteloos tegen over zijn belagers (5—0). Toen ebden de Haarlemse aanvallen wat af, maar de Velsen voorhoede scheen machteloos en had bovendien tot twee maal toe met schoten tegen het houtwerk pech om de eer te redden, tot10 mi nuten voor het einde Cleeren de van de lat stuitende bal in het doel kopte (51). Toen werd de geest vaardig over de Velser Dlneg. Verwoed viel men aan en Huider slaagde er zelfs nog in de stand op 52 te brengen.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7