Verzetscongres: oproep tot waakzaamheid Verkeersoptocht van twee kilometer had bewondering van iedereen 7. 7.50 Verkeer van oertijd tot 1960 Havenberichten Rassenprobleem vormde thema van 1 mei-viering in IJmuiden Prima huishoudschorten Moderne lange huishouddusters Sigarenmagazijn G. BAKKER Fa. De VILDER DAVO-haarden 7 DRIE DAGEN IN BEVERWIJK Droom der gevangenen op bevrijdingsdag TAAK VOOR INTERNATIONALE SOCIALISME Handbal in weekeinde IJmond-dames verliezen promotiewedstrijd Kennemer renners rijden in Ronde van St. Pancras Oud-wethouder De Vries (77 jaar) overleden V oetbalkampioenschap Velsen voor amateurs 1960 DINSDAG 3 MEI 1960 Advertentie In een met bloemen versierd Kennemer Theater te Beverwijk is maandag het drie daagse congres van de Nationale Federa tieve Raad van het Voormalig Verzet Nederland begonnen. Ruim honderdvyfen- zeventig congressisten, onder wie ook buitenlanders, hebben aan de oproep gehoor gegeven. Het congres wordt in Beverwijk gehouden, omdat die stad een week feest viert ter gelegenheid van de officiële ope ning van het station en de ingebruikneming van het nieuwe stationsplein. De openings rede werd uitgesproken door de voorzitter van de raad, de heer J. J. F. Broghouts. Hy heeft gesproken over vreedzame coëxisten tie en gepleit voor voortdurende waak zaamheid tegen iedere poging ons van onze vrijheid te beroven. Onder de aanwezigen die het congres bijwonen, bevinden zich onder andere de minister van Staat, prof. mr. P. S. Ger- brandy, de regeringsvertegenwoordiger mr. O. W. S. Jesephus Jitta, de chef van het kabinet van de Commissaris van de Ko ningin in de provincie Noordholland, jhr. Belaerts van Blokland. Onder de aanwezi gen waren maandag ook de erevoorzitter van het congres, burgemeester J. G. S. Bruinsma en wethouders van de gemeente Beverwijk. Een welkomstwoord werd gesproken door de voorzitter van de congrescommissie, de heer M. A. Ph. H. M. Janssen, die dom heid, onwetendheid, eigenbelang een groot gevaar noemde voor de huidige maat schappij. Hij meende dat het de plicht is van ieder om zich tegen alles wat de vrij heid belaagt, te verzetten. In deze geest was ook de toespraak van de heer J. J. F. Borghouts gesteld. Hij sprak over vreed zame coëxistentie. De spreker, herinnerend aan het offer dat Nederland in de afgelopen jaren heeft gebracht, 270.000 doden, meende dat dit alles nog niet zo erg zou zijn, wanneer de toekomst onbekommerd tegemoet kon worden getreden. Dat is volgens hem niet mogelijk. De vreugde wordt getemperd door het gevaar van het communisme, al dus de spreker. Ofschoon van communis tische zijde gesproken wordt over „coëxis tentie" (het vreedzaam naast elkaar be staan en voortbestaan van twee verschil lende sociale systemen), geloofde hij daarin niet zo erg. Staving Hij trachtte deze mening te staven door de zes thesen, die in het november-nummer van „Der Kommunist" voorkomen, te weerleggen of te becommentariseren. Eén dier thesen zegt dat de tegenwoordige sta ten of tot de kapitalistische wereld of tot de socialistische moeten worden gerekend. De heer Borghouts zei, dat de wereld in derdaad in twee kampen is verdeeld. De tweede these zegt dat de kapitalistische Advertentie Tot en met zaterdag a.s. bij elke aankoop van ten minste 40.in onze POSITIE-AFD. gratis een naadloze, stalen babykruik (4.95) Uitsluitend in uw speciaalzaak Op bevrijdingsdag zal in de Engelmun- duskerk te Velsen door leden van de Vel- ser amateurtoneelvereniging een opvoe ring worden verzorgd van het spel van Christopher Fry „Droom der gevangenen". Bert Voeten verzorgde de Nederlandse be werking van het spel, dat in de originele versie „A sleep of prisoners" heet. Vier Velser amateurs, Chr. Sluiters, H. Zwanenburg, C. de Jong en J. Wijker, zul len onder regie van Jan Velzebocr dit stuk opvoei-en. De aanvang van de opvoering is kwart voor acht. MEDISCHE DIENST OP 5 MEI Op bevrijdingsdag hebben in IJmuiden dienst de volgende artsen: A. J. G. Wer- menbol, Maasstraat 15, tel. 6388 en D. J Boosman, Stationsweg 7, Velsen-Zuid, tel 4340. In Beverwijk is maandagmiddag het driedaags congres van de Nationale Federatieve Raad van het Voormalig Verzet Nederland begonnen. Ere-leden waren onder meer (v.l.n.r.) de heer G. Ritmeester, lid van de Tweede Kamer, mevrouw Gerbrandy, prof. mr. P. S. Gerbrandy, burgemeester J. G. S. Bruinsma en jhr. Beelaerts van Blok land. wereld tot de ondergang gedoemd is en dat zij het socialistische kamp bedreigt. Spreker meende, dat de communisten het aantal manschappen verminderen omdat zij over atoomstrijdmiddclcn beschikken. Vol gens het manifest zou de concurrentie tus sen de twee systemen de koude oorlog uitsluiten, maar de ideologische oorlog in zich sluiten. De heer Borghouts vroeg zich af wat het verschil is tussen de koude en de ideologische oorlog. De concurrentie, aldus het manifest, zou de basis voor vreedzame coëxistentie tussen dc staten vormen. Maar de spreker geloofde niet in vreed zame coëxistentie. Hij zag de huidige toe stand als „ontspanning" of als coëxisten tie, zoals de communisten dat bedoelen. De hand in eigen boezem stekende, meende spreker toch wel dat de zwakheid van het kapitalistische stelsel is hebzucht en egoïsme, die een rol spelen bij het stel len van onze daden en het nemen van be slissingen. „Zolang wij alleen met de mond de theorieën over recht, humaniteit en vrijheid blijven uiten en onze daden daar mee niet in overeenstemming kunnen of willen brengen, zolang zullen wij het com munisme in de kaart spelen", aldus de heer Borghouts. Ontvangst Op het stadhuis „Scheybeeck" werden de congressisten door het gemeentebestuur ontvangen. De Haarlemse bloemenmeisjes, die zich al eerder in Beverwijk hebben laten zien en zich hier bijzonder populair hebben gemaakt, deelden kwistig bloemen uit. Burgemeester J. G. S. Bruinsma sprak de gasten toe en zei verheugd te zijn dat Beverwijk de plaats van het congres is. De vele gasten bleven lange tijd in het stadhuis. Een kinderkoor onder leiding van de heer C. van 't Maalpad zong voortreffe lijk enkele liedjes. Dcr.e week staat ons koopje In verband met de Moederdag. van moderne cretonne met korte mouw normale prijs 9.90. NU ook in mooie dessins met 3 4 mouw normale prijs 8.90, NU Alleen dinsdag, woensdag en vrijdag Zo lang de voorraad strekt Maakt dat u er bij bent Lange Nieuwstraat Telefoon 5205 Marktplein IJmuiden Maandag kwamen in IJmuiden aan: Blink van Porsgrur.; Sporonia. Christinahanv, Ahkassa Palm, Takoradi: Dotterel, Liverpool; Adriana, Londen; Vega, Jacobsstad; Oranie, Noordzee; Pacific. Bas- se Indre. coils voor Hoogovens; Lasbek, Curasao; Nordpol, Halstavik; Dinkelstroom, Liverpool: Spi- ca. Par; Sleipner 1, Halmstad. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Kahlberg van Rotterdam; Regulus, Kotka. cellulose Papier fabriek; Quo Vadis, Rotterdam, ledig Hoogovens; Pinta. Rotterdam, stukgoed IJmuiden: Kaladan, Dakar: Walma, Kotka, cellulose Papierfabriek. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Oranje met mannequins naar de Noordzee: Derwent Water. Rouaan. walsmateriaal van IJmuiden: Alstem, Rotterdam: Bloemgracht, Rotterd.; Beauty Firtli, Antwerpen, ledig Binnenhaven Hoogovens; Gui- neekust, Rotterdam; Sigyn. Stockholm: Esso Ein den, Hamburg; Annie, Rotterdam; Janny. Chris- tinaham; Neth. Coast, Rotterdam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Cuxhaven naar Curacao; Eilert Rinde. Mena Al Ahmadi. Advertentie MARKTPLEIN Als iets bewondering heeft gewekt in het feestende Beverwijk, dan is het onzes inziens zeker de verkeersoptocht die maandagmiddag bij een verwarmend zon netje door de straten trok. Duizenden mensen stonden langs de weg en velen van hen. die de lange stoet van ruim twee kilometer voorbij hadden zien gaan, gingen naar andere straten om hem nog eens te zien, nog eens te schateren van lezier om de rijdende bureaus, badkuipen en ledikanten of om de toeterende öggelrieders uit Twente. Zenuwachtig dribbelde de organisator van deze optocht, de heer L. C. A. van Kuyk (chef van de afdeling propaganda van Hoogovens) tussen de deelnemers door. Het beginpunt het Kuenenplein in Beverwijk geleek op een enorme markt, waar tientallen soorten voertuigen uit heden en vervlogen tijden, te koop werden aangeboden. Het gedribbel van de heer Van Kuyk had echter met de regie te maken en het resul taat was dat om precies twee uur de stoet kon vertrekken. Op het laatste nippertje werd nog ingeschreven door een paar jon gens met bromfietsen. De bromfietshande laar zou eerst niet, later wel meedoen. Maar hij kon niet zo gauw een paar perso neelsleden vrij maken, zodat hij in allerijl jongens van de straat inschakelde en vlug een bos bloemen aan de sturen bond. Voorop reden herauten te paard, daar achter kwam helemaal in zijn eentje een mens uit de oertijd. Ja, ja, wat waren de voetgangers in die dagen ongewassen lie den. In de Middeleeuwen waren er ook meer voetgangers dan mensen die zich in gewielde wagens voortbewogen. Zelfs een ruimtevaarder ontbrak in de bonte stoet voetgangers niet, want een ruimte vaarder is ook maar een doodgewone voet ganger als hij geen raketje heeft. Voor wel gestelde dames had men vroeger de draag stoel. en ook die ontbrak niet in de optocht. Wat later nog meer voetgangers: van kleu rig geklede Chinezen, kaasdragers tot een grauw gekostumeerde P.T.T.-beambte toe. Bont Statig, indrukwekkend was de stoet rui ters van de landelijke rij vereniging van de LTB uit Ursum. De prachtige paarden ga- loppeérden zonder tekenen van onrust te vertonen achter de muziek van de perfect marcherende Rijkspolitiekapel. De schare der voetgangers, die zonder kans omver gereden te worden op de middenweg wan delden, werd afgesloten door een horde Bedoeïnen, van wie één op een kameel zat. Toen kwam de postkoets met vriendelijk wuivende dametjes uit die goede oude en vooral rustige tijd, met gesoigneerde heer tjes. Er was een oude plezierwagen met boereknapen die zongen van „datte we toffe jongens zijn. Er waren boerenkarren, getrokken niet door logwielige tractoren, maar door grote paarden, er waren boerenkarretjes voor slechts twee personen. De stoet der in koetsen en karren rijdende boeren, burgers en buitenlui werd voorafgegaan door de kapel van de Nederlandse Spoorwegen. Zonder kostuum marcheerde de fanfare „Arion" uit Wijk aan Zee. Dit muziekkorps is al jaren bezig geld te verzamelen voor uniformen. Het zien van de Twentse böggelrieders groot houten voorwiel, klein achter wieltje, geen rem en een man met een schor klinkende toeter erop deed de mensen afvragen of het heel vroeger nou inderdaad wel veiliger op de weg was dan tegenwoordig. Welk een tegenstelling vormden deze angstig hooggezeten wegge bruikers met de glanzende gestroomlijnde bromfietsen! Een oude motorfiets vormde de knallende inleiding tot de groep der gemotoriseerde weggebruikers uit vorige decennia. De 1-meiviering in IJmuiden stond vooral in het teken van het rassenprobleem. Het terrein waar, aldus voorzitter Th. Mooy, een belangrijke taak voor het inter nationale socialisme ligt. Hij werd na deze woorden, uitgesproken tijdens de avondbijeenkomst in Royal" luid toegejuicht. Ook de spreker in de 's middags gehouden bezinningsbijeenkomst, wethouder A. Verbeek, wijdde enige woorden aan de rassendiscriminatie, evenals N.V.V. bondsbestuurder J. Landman, die als spreker voor de avondbijeenkomst was uitgenodigd. Het kindermeifeest werd gevierd op het terrein aan de Heerenduinweg met spelen en in Thalia met een prachtige filmvoorstelling. De heer Th. Mooy legde de kinderen daar in eenvoudige bewoordingen de betekenis van het 1-meifeest uit. Bejaarden uit P.v.d.A.- en N.V.V.-kringen vierden de socialistische hoogtijdag met een bus tocht, waarvan zij allen bijzonder genoten. Er is alle reden tot bezinning, zei wet houder Verbeek. Slaat 1 mei nog in, vroeg hij zich af. Vijftig jaar geleden liepen de rechtgeaarde socialisten de rillingen over de rug op de partijbijeenkomsten met grote mannen als Troelstra. Nu is dat laaiende enthousiasme er niet meer. Gelukkig, meende de heer Verbeek. Als dit wel zo was dan zou er dus niets ten goede zijn veranderd. Maar hij verklaarde het te zul len betreuren als de 1-meiviering zou wor den afgeschaft. Ook de heer Mooy sprak 's avonds de mening uit dat het 1-meifeest nog niets aan betekenis heeft ingeboet. Alleen zijn het nu volkomen andere vraag stukken waarover de socialisten zich ge zamenlijk moeten beraden. Men denkt in socialistische kringen te nationalistisch. Het socialisme is voor de gehele wereld, niet alleen voor het vader land, zei de heer Verbeek. Hij bracht in dit verband het probleem van de rassen discriminatie ter sprake. Discriminatie be staat ook tussen mensen van dezelfde huidskleur, aldus de heer Verbeek. De heer J. Landman stelde dit 's avonds ook. Rassendiscriminatie blijft bestaan zo lang binnen het eigen ras de ene groep de andere overheerst. Begin met de sociali sering bij u zelf, maande hij de aanwezigen. Ank Roozen declameerde na de toespraak van de heer Landman enige gedichten, be trekking hebbende op de rassenscheiding. Zij verdreef de ernst daarop weer met een gedicht van Annie M. G. Schmidt en een verhaaltje van Simon Carmiggelt, beide op charmante wijze voorgedragen. De 's middags gehouden met viool en pianospel omlijste bezinningsbijeenkomst werd slechts door enkele mensen bijge woond. 's Avonds waren er echter in de bovenzaal van „Royal" stoelen te weinig. Na de pauze amuseerden de aanwezigen zich uitstekend met het „X IJ Z-cabaret- programma", zodat de 1-meiviering in een ware feeststemming eindigde. Prof. dr. Samkalden Onder de leuze „gelijkheid van kansen, gelijkheid voor rassen en vrede door recht" hebben de afdelingen van Party van dc Arbeid. N.V.V. en V.A.R.A. in Vel- sen-Noord hun meifeest gevierd in het kleurig versierde gemeentelijk ontspan ningslokaal aan de Van Diepenstraat. Voorzitter E. Sanders, die een flink aan tal belangstellenden kon begroeten, her innerde aan de vroegere meifeesten, die zeventig jaar achtereen de stimulansen waren voor betere sociale verhoudingen, maar achtte desondanks ook nu dat de meiviering nog volledig zin heeft, waar aan men in de strijd van het democratisch socialisme moet vasthouden. Eens per jaar is het goed zich te bezinnen op verkeerde verhoudingen. Prof. Samkalden, oud-minister van Jus titie in het vorige kabinet, achtte het nut tig de meiviering te houden. Hij verweet prof. Romme de wijze waarop hij voor de politieke situatie van thans de maatstaf van vóór 1939 aanlegt. Maar na de oorlog heette het program van prof. ir. W. Scher- merhorn „herstel en vernieuwing", welke weg door het democratisch socialisme zon der al te grote moeilijkheden is gegaan. Albarda schreef in 1939 al „sla de brug naar de confessionelen" en deze raad is in 1945 gevolgd. Maar nu staan we weer tegenover het politieke doel van burger lijke partijen, die de kloof tussen confes sionelen en P.v.d.A. pogen te verbreden. De verdeeldheid en machteloosheid dreigen terug te komen en het ontbreekt aan durf bij de huidige regeringspartijen om grote vraagstukken op te lossen. Maar de demo cratisch socialisten en de P.v.d.A. kunnen en mogen niet terug. De doorbraak in het confessionele deel van ons volk mag niet worden prijsgegeven. Er is nog zoveel te doen, want 67 percent van ons volk be hoort tot de minder gegoeden, waarvan slechts 7 percent een studie kan beginnen. Er is nog geen gelijkheid van kansen en die moet er komen. Professor Samkalden illustreerde hoe excessen om politieke en geestelijke vrijheid de wereld in be roering brengen met de sitauties in Zuid-Afrika, Zuid-Korea en Turkije. Doch desondanks zijn er aanwijzingen van ver anderingen en de invloed van het wereld geweten is duidelijk merkbaar. Sprekende over de onmogelijke oorlogvoering door een zelfstandig land (Indo-China, Suez), wat een verzwakking van de westelijke krachten betekent, noemde prof. Samkal den uitzending van Nederlandse dienst plichtigen naar Nieuw-Guinea beangsti gend. De regering had overleg moeten plegen inzake de bestaande garanties, want nu kan deze stap aanleiding geven tot heilloze spanningen en het is een stap terug. Inspanning Alle groepen in ons volk zullen zich moeten inspannen om te bereiken dat er komen gelijkheid van kansen, gelijkheid van rassen en vrede door recht. Daarom moet versnippering worden voorkomen om hierdoor politieke onmacht te vermijden. Eensgezind moet de strijd van vooruit strevende krachten in de wereld worden gevoerd. Tot zover prof. Samkalden. Aan het kinderfeest hebben niet minder dan 350 kinderen deelgenomen, gesplitst in twee groepen van 5 tot 10 jaar en van 11 tot 14 jaar. De jongste kinderen werden 's morgens met bussen naar „Beeckesteyn" vervoerd, waar zij met spel zijn bezigge houden tot het middaguur. Na een wan deling is het feest in „Kindeiwreugd" voortgezet, waar gegeten is en een pop- penkastvertoning de stemming verhoogde. De oudste groep trok per autobus naar de Castricumse duinen, waarin de leiding speurtochten had uitgezet naar Johanna's Hof aan de Zeeweg in Bakkum. Hier wer den de gratis verstrekte broodjes gesonsu- meerd. Een filmvoortselling in Hotel Borst besloot dit geslaagde kinderfeest. MARKTNOTERINGEN De noteringen aan de Beverwijkse groenteveiling waren maandag: spinazie 3156. rabarber 1225, waspeen 62110. postelein 92109, sla 1840, radijs 1422, raapstelen 2229, pr«i 4266. Daar waren een oude coupé uit 1908, een Citroën uit 1925, een Chevrolet uit 1925, een Ford-vrachtauto uit 1929, een degelijke Chrysler uit 1929. Tijdens een oponthoud (de stoet moest wachten op de aankomst van congressisten) bestond er gelegenheid de oude auto's te naderen. Niemand durfde echter een oude Ford aan te raken, want uit de motor stegen onheilspellende rook wolken en geluiden op. Emmers water wer den in allerijl aangedragen, zulks tot kal mering van de motor. Trouwkoetsen, oude en moderne, een heel oud busje van de Gelderse Tramwegen, een bokkewagen, jongens in lage brullende karretjes, de wegenwacht, rijdend biervat, rijdend bureau, badkuip en ledikant, sloten deze voortreffelijke optocht af. Een compli ment aan het adres van de heer L. C. A. van Kuyk, Rijksstraatweg, Haarlem-Noord. Beverwijk heeft maandagmiddag ge noten van een verkeersoptocht zonder weerga. Dit ter gelegenheid van de opening van het nieuwe station en Stationsplein. De optocht, die een voor treffelijk beeld gaf van het verkeer door de eeuwen heen, heeft grote be wondering gewekt. Een onderdeel van de optocht van twee kilometer lengte. De promotiecompetitie, waarin het eerste dameselftal van de handbalvereniging „IJmond" als kampioen van de afdeling Haarlem samen met de kampioenen van de afdelingen Alkmaar, Amsterdam en Utrecht om een van de twee plaatsen in de tweede klasse district West A moet strijden, heeft voor de Velsense dames een minder goede inzet gehad. De Amsterdamse gasten van De Volewijckers betwistten IJmond op het sportveld Rooswijk de overwinning. In de aanvang van deze wedstrijd was het aan beide kanten een wat nerveus verkennen, waardoor het spelpeil te lijden had, de beide aanvalslinies het spel te kort hielden en slecht werd geplaatst. Toch was het IJmond. dat de weg naar het doel het eerst vond toen de eerste goed opge zette Velsense aanval de bal bij de vrij- gelopen D. Marckelbach bracht, die fraai scoorde (1-0). De Amsterdamse dames kwamen nu ook tot betere spelverdeling, die vier minuten later de gevaarlijke Vole- wijekers-midvoor liet tegenscoren (1-1). Dit resultaat gaf de gasten de moed om tegen de vrij krachtige wind in een kleine veldmeerderheid te nemen. Doordat de IJmond-doelverdedigster echter weinig geluk had, werd J. de Boer binnen het kwartier nog tweemaal gepasseerd (1-3). IJmond vocht nu hard om de achter stand in te lopen, maar de Volewijckers- verdediging hield flink stand. Totdat een treffer uit moeilijke positie de hoop deed herleven (2-3). Nog voor de rust echter liepen de gasten weer uit (2-4). Na de hervatting pakten de IJmond-dames nog flinker aan en gaven zich nog lang niet gewonnen. De Amsterdamse verdedigsters waren er prima in. zodat bijna alle Vel sense aanvallen op hen strandden. A. Wol- ters kon verrassend scoren om de stand op 3-4 te brengen. Een misverstand in de IJmond-verdediging werd noodlottig (3-5). maar nog hield de thuisclub moedig vol en toen L. Blom uit de achterhoede in de aanval meegekomen, schoot, werd het 4-5. IJmond viel opnieuw krachtig aan. nu om gelijk te komen. Deze kans was er, maar de toegekende strafworp werd niet benut Daarna beging de IJmond-aanval de fout de bal te lang op te houden, waardoor de bezoeksters telkens konden ingrijpen om doelpunten te voorkomen. De IJmond- dames konden het niet meer bolwerken, zodat de eindstand ongewijzigd bleef. Advertentie ONTVANGEN Fijne Bolknakken van 27 voor 20 ct. Steeds voorradig AANSTEKERS, werkend op Bulagas SNELLIUSSTRAAT 53 (hoek Marconistraat) Telefoon 5053 - IJMUIDEN Aan de Ronde van St. Pancras, die don derdag 5 mei (bevrijdingsdag) als een clubontmoeting tussen „Alcmaria Victrix" (Alkmaar) en „Kennemerland" (Beverwijk) wordt gehouden, zullen nagenoeg alle renners van de Wijker rennersclub deel nemen. Het zijn ondermeer: Jan Groot, Bert de Reus, Wim Zonneveld. Jan Tim mer, Henk Winkelaar, Fred van Tongeren, Wim en Piet Vleesman, Toon Lute, Chris Duiker, Jan Rasch en Bert Weeda. Alleen Cok Dullemans, Arie Dekker en Henk Castricum, die in de Haarlemmermeer rij den, zijn niet van de partij. De start is 's morgens om tien uur er de af te leggen afstand bedraagt ongeveer tachtig kilo meter. Advertentie WASMACHINES - CENTRIFUGES VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service. Het aloude en bekende adres Velserduinweg 173 - Telefoon 1402 KOOPT BIJ DE VAKMAN NIEUWE AULA OP DE BEGRAAF PLAATS Reeds enige jaren is er het een en ander te doen over de zo noodzakelijke aula op de begraafplaats Onderlangs te Bakkum (gemeente Castricum). Voor het opbergen van de nodige mate rialen wordt thans gebruik gemaakt van enige ruimte in het gebouwtje bij de ten nisbanen, doch dit is geen behoorlijke op lossing. Er was al eens eerder een ontwerp voor de bouw van een aula gemaakt, doch deze bleek op veel te hoge kosten te ko men. Op verzoek van het gemeentebestuur heeft thans architect Schaling te Amster dam zijn oorspronkelijke ontwerp herzien, de nodige bezuinigingen aangebracht en een nieuwe begroting opgesteld. Het lijkt B. en W. van Castricum aanbe velenswaardig om bij de bouw van de aula en bij behoren het gehele complex ineens uit te voeren. Rijksgoedkeuring hiervoor is reeds aangevraagd, doch nog niet verkre gen. Men schat de totale kosten op f 80.000, welk bedrag zou zijn af te schrijven in 40 jaar. Advertentie ALLE MODELLEN LOENDERSLOOT CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat 433 - 435 In Mariaoord te Heemskerk is maandag ochtend op 77-jarige leeftijd overleden Castricums oud-wethouder de heer P. de Vries. Daarmede is aan een zeer actief en vruchtbaar leven een einde gekomen. Vooral de oud-Castricummers zullen weten welke vele verdiensten deze mens zowel in het openbare als in het vereni gingsleven heeft. Wij behoeven slechts te herinneren aan de Pauselijke onderschei ding „Pro Ecclesia et Pontifice" die wijlen de heer De Vries in 1955 ontving voor zijn vele activiteiten. De heer De Vries voelde zich al vroeg aangetrokken tot het politieke leven, van daar dat hij in 1923 zijn benoeming tot lid van Castricums gemeenteraad aannam. In 1932 kon hij zich hiervoor nog sterker in zetten toen hij wethouder werd, een ambt dat hij van de 32 jaar dat hij deel uit maakte van de raad 17 jaar lang heeft vervuld. In 1955 ontving hij de onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" mede ook in verband met de actiivteit die hij op ver- enigingsgebied ontplooide. Dertig jaar lang was hij namelijk voor zitter van de KAB en tijdens zijn voorzit terschap werden 11 onderafdelingen opge richt. Dat velen hem daarom zaterdag a.s. naar zijn laatste rustplaats „Onderlangs" zullen begeleiden valt te begrijpen. 7 mei 1960 uitgesteld: IJmuidenStorm vogels en VelsenTerrasvogels. 11 mei 1960 ingelast: IJmuidenStorm vogels, 18.45 uur, Waterloo; VelsenTer rasvogels, 18.45 uur, Velsen. Vastgesteld op 27 mei 1960: (17) VSV— Kinheim. 19.00 uur, Waterloo; (18) Storm vogelsSVIJ, 19.00 uur, Waterloo.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7