Waardige dodenherdenking in de IJmondgemeenten Moederdag moquette-tapijt ƒ21.50 per m2 bromfietsen COR OLY Havenberichten MS0K O Mits brengt 9t een fijne taart v.a. 2.75 In memoriam G. Boersma Een groot succes Sigarenmagazijn G. Bakker Agenda voor IJmond en Haarlem 11 Faillissementen Luxe dozen rumbonen v.a. 85 ct. A. VAN DEN BERG Blouses Vesten lumpers Shawls Parapluies Onderjurken Jupons - Petticoats Dusters en Peignoirs Babydolls - Pyama's Kousen Zakdoekjes Badjasjes Bad- en strandkleding enz. Oudheidkundig onderzoek in Heemskerk Tewaterlating van drie schepen op één dag VOOR MOEDERDAG, A. VAN DEN BERG Uitspraken Haarlemse rechtbank Ronde van Beverwijk voor beroepsrijders een doos fijne bonbons v.a. 2.50 A. VAN DEN BERG V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Haarlem VRIJDAG 6 MEI 196 0 „HET WAS IN 1940 net zon mooie dag toen de oorlog begon", zei de heer J. A. G. Bonder woensdag tot de schoolkinderen, die op Plein 1945 waren samen gekomen om de doden te herdenken. Die eerste oorlogsdagen eisten veel doden. Het is de Duitsers echter nooit gelukt het verzet in ons land te breken. Blijf denken aan hen die in dat verzet vielen. Ook aan hen is het te danken dat de wereld nu is zoals zij is. Houdt hen in jullie gedachten, dan is hun sterven niet vergeefs geweest, drukte de heer Bonder de jeugd op het hart. De voet van het monument was na de bloemlegging door deputaties van Velsense scholen niet meer te zien. Gele tulpen overheersten. Het jeugdkoor „De Goede Herder" omlijstte de plechtigheid met enkele liederen. Nog veel meer kransen en bloemen lagen onder het monument, waar een erewacht van zeekadetten stond opgesteld, na de dodenherdenking door overheid, bedrijven, verenigingen en particulieren. Terwijl een prachtig spelende IJmuider Harmonie koraalmuziek ten gehore bracht legde locoburgemeester H. de Boer als eerste van een lange rij een krans. Na een rond gang om het monument werd in het Pa tronaatsgebouw een ontvangst gehouden. Zeer indrukwekkend was de stille gang naar Westerveld. In de verschillende delen van Velsen verzamelden zich groepen. Zwijgend trok de stoet door Westerveld en schaarde zich rond de vijver, waar over plechtig de klanken van de harmonie kapel „De Eendracht" zweefden. De klok ken luidden. Tegen acht uur verzwakten alle geluiden. Het koor zweeg. De zon zakte weg. De lucht en de bomen waren volkomen stil. Men hoorde slechts het verre rumoer van de hoogovens, het loeien van een schip in het kanaal, enkele late vogels in de strui ken en vissen en eenden in de vijver. Een doffe roffel gevolgd door een nel der trompetsignaal kondigden de twee minuten stilte aan. Aan de oever van de vijver stond ieder met zijn eigen gedach ten. Nietsziende of de ogen gevestigd op een zwaan die op het donkere water dreef. Tot gestalte geworden stilte. Een paar eenden vlogen op. Andermaal klonk een trompetsignaal. Daarna zongen allen twee coupletten van ons volkslied. De kapel speelde en men verliet Westerveld na een blik te hebben geworpen op de graven van plaatsgenoten, die in concentratiekampen het leven lieten, en van Engelse vliegers. Voor het monument bij de vijver, waar een detachement van het Rode Kruis de erewacht had betrokken, bleven veel bloemen achter. In Velsen-Noord Aan de vooravond van de bevrijdingsdag heeft ook nu weer bij enige grote bedrij ven de jaarlijkse herdenking van de ge vallen slachtoffers uit wereldoorlog II plaats gehad. Deze herdenkingen waren alle even sober, doch niet minder indruk wekkend dan in vorige jaren. Het bijna voltallige personeel van de n.v. De Plaatwellerij eerde zijn doden 's mor gens om half tien bij de bronzen gedenk plaat, waar een tweetal mooie bloemstuk ken van de directie en van het personeel werden gelegd. Be-twce-minuten stilte, die na de bloem legging volgde, was aangrijpend en be roerde velen, die onder de gevallen per soneelsleden zich familie of goede kame raden herinnerde. Een even sobere plechtigheid geschiedde om twaalf uur woensdagmiddag voor het grote gedenkteken van de Hoogoven-ge vallenen aan de Wenckebachstraat, waar een groot aantal familieleden van slacht offers en vele personeelsleden in de voor hof van het monument bijeen waren. De Hoogoven-Harmonie bracht koraalmuziek ten gehore. Een drietal grote kransen van directie en personeel vond een plaats aan de voet van het monument, waarna een indrukwekkende stilte in acht werd ge nomen, die met het spelen van het volks lied werd besloten. Aangezien de directie van de papier fabriek Van Gelder Zonen reeds eerder had kenbaar gemaakt de slachtoffers van de tweede wereldoorlog onder haar per soneel voortaan te gedenken gelijktijdig Advertentie ONS GROTE SUCCES volle garantie wondermooi mot- en keverecht 6 modetinten 120 cm breed ALLEENVERKOOP MARKTPLEIN De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: N Hoogerwerf jr., zonder beroep, Kruisweg 64, Haarlem. Rechter-commissaris: mr. L. W. M. M. Drabbe. Curator: mr. P. J. Prin sen Geerlings, Jansweg 52, Haarlem; J. A Wiersma en mevrouw E. Wiersma-v. d. Sluis Einsteinstraat 14, Haarlem. Rechter commissaris: mr. L. W. M. M. Drabbe. Cu rator: mr. J. C. Smithuysen, Ged. Oude Gracht 65, Haarlem; H. J. Bakker, wonen de achter perceel 269 aan de Uiterweg te Aalsmeer in een woonark, van beroep ver tegenwoordiger. Rechter-commissaris: mr L. W. M. M. Drabbe. Curator: mr. J. Jan- sonius jr., advocaat en procureur te Haar lem aan de Parklaan 5, Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst zijn geëindigd de fail lissementen van: N. Jacobs, chauffeur Kerkstraat 53 te Wornierveer. Rechter commissaris: mr. J. D. Vink. Curator: mr C. J. Doorenbos, de Zaanweg 66, Wormer- veer (uitgesproken 7 april 1959) en van A. Blokland, fosforceur, Veerdijk 92, te Wor- mer. Rechter-commissaris: mr. H. G. Ram- bonnet. Curator: mr. C. J. Doorenbos. advocaat en procureur te Wormerveer aan de Zaanweg 66 (uitgesproken 28 juli 1959). met de herdenking bij het Velsense mo nument op Plein 1945, was van een bij eenkomst bij de bronzen gedenkplaat af gezien. Er was aan de entourage van dit monument echter grote zorg besteed. Slechts enige nabestaanden van gevallen personeelsleden legden tuiltjes bloemen. Van Velsen-Noord heeft voorts een groep van ongeveer honderd personen deelgenomen aan de stille tocht naar de begraafplaats Westerveld, waar zij op de waarlijk schone lenteavond de indruk wekkende plechtigheid van de herdenking hebben bijgewoond. Beverwijk Tot besluit van het te Beverwijk gehou den congres van de Nationale Federatieve Raad Voormalig Verzet Nederland, heeft woensdagmorgen een kranslegging bij het monument aan de Zeestraat te Beverwijk plaats gehad. Erevoorzitter van het con gres, de burgemeester van Beverwijk, J. G. S. Bruinsma en diens vrouw, liepen aan het hoofd van de stoet congressisten, die begeleid werden door acht in uniform ge stoken leden van de voormalige Binnen landse Strijdkrachten (BS). Er werden bij het monument, nabij het voormalige raad huis van Wijk aan Zee en Duin twee kransen gelegd. De Duitse deputatie legde een krans namens de „Bund der Verfolg- ten des Naziregimes". De plechtigheid vond om elf uur des morgens plaats. 's Avonds om zeven uur vertrok van het veilinggebouw „Het Centrum" aan de Ko ningstraat te Beverwijk een lange stoet ingezetenen voor een stille tocht naar de begraafplaats „Duinrust", waar kransen werden gelegd op de graven van in de oor- Advertentie VOOR MOEDER de echte Jamaica van Van Dungen CHOCOLATERIE Wijk a. Zcccrwcg 51 - Telefoon 4362 log omgekomen militairen. Burgemeester Bruinsma maakte de stille tocht ook mee. Honderden Beverwijkers, vertegenwoor digers van alle mogelijke verenigingen, bedrijven en instellingen, gingen zwijgend door de straten, bloemen met zich mee dragend. Ook werden bloemen gelegd bij het monument aan de Zeestraat. Heemskerk Voor de woensdagavond in Heemskerk gehouden stille tocht ter herdenking van de doden bestond zeer grote belangstel ling. Voorafgegaan door de drumband van „St. Caecilia" met omfloerste trommels ging men vanaf het gemeentehuis naar de begraafplaats waar een kranslegging plaats vond. Padvinders hadden hier de wacht betrokken. Ds. M. Wendte ging voor in gebed, waar het zangkoor „Jonge Kracht" een toepasselijk lied zong. Via Dentzstraat, Kerklaan en A. Verherentstraat trok de stoet vervolgens naar het r.-k. kerkhof waar eveneens een krans werd gelegd. Hier was het pastoor M. C. van Stijn die voorging in gebed. Hier zongen meisjes van het r.-k. zangkoor, waarna deze aan grijpende tocht was beëindigd en de stoet werd ontbonden. In Castricum De dodenherdenking vond woensdag avond te Castricum plaats gezamenlijk met Limmen op het kruispunt Castricum LimmenUitgeest. Op het plein van de St. Pancratiuskerk spraken geestelijken van verschillende kerkgenootschappen. Bij 't monument legden burgemeester Smeets van Castricum en burgemeester Bosma van Limmen kransen. Namens de oud illegalen legde de heer A. Toepoel een krans. De herdenking werd besloten met zang door een koor. Alle aanwezigen zon gen het Wilhelmus.. Op de terugweg trok ken velen langs de graven der geallieer de gesneuvelden op de algemene begraaf plaats nabij de Ned. Herv. Kerk. IJmuidense schoolkinderen leggen bloemen aan de voet van het monu ment op Plein 1945. Advertentie Verras MOEDER a.s. zondag met een leuk en welkom geschenk. In onze afdeling Confectie en in de Wala zaak hebben wij bijvoorbeeld Bezoekt a.s. zaterdag de MOEDERDAGMARKT op het Plein 1945. Ook Nederland heeft er 2 kramen, waar u vele MOEDERDAGGESCHENKEN en extra koopjes zult vinden hoek L. Nieuwstraat/Plein 1945 Telefoon 7541 Sedert enige weken wordt een oudheid kundig onderzoek ingesteld op het terrein van het omstreeks 1350 verdwenen kasteel oud-Haarlem in Heemskerk. Proefsleuven toonden aan dat veel muurwerk is uitge broken. Niettemin zal het beloop van de buitenmuren op den duur vastgesteld kun nen worden. Gedurende de week na Pasen heeft een werkgroep van de Nederlandse jeugdbond ter bestudering van de geschie denis assistentie bij de opgravingen door de Rijksdienst voor oudheidkundig bodem onderzoek verleend. Dank zij deze mede werking was het mogelijk de buitenmuur van het gebouw uit de tweede periode op vele plaatsen in het terrein vast te stel len. Hierbij kwam veel schervenmateriaal uit de laatste bewoningsperiode en enkele dertiende-eeuwse scherven te voorschijn. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. GEBOREN: Roelofje, d. v. P. C. Helling- huizer en v. M. J. Kluft; Maria A. Th., d. v. H. Geutskens en v. A. Th. Pekel; Iris H., d. v. F. L. Venema en v. L. H. Broers; Paulus J. H., z. v. Th. A. van Doorn en v. J. M. A. Tromp; Erwin J., z. v. J. H. Over- vliet en v. G. W. Kranendonk; Franciscus N. J., z. v. C. A. Gij zen en v. A. M. van den Berg; Henricus P. A., z. v. P. Schoorl en v. M. Duiker te Bèverwijk; Wijtze, z. v. S. W. van Tuinen en v. A. van der Zee; Johanna M., z. v. W.^Hoogewerf en v. M. C. M. Kelder te Beverwijk; Bert, z. v. B. Looyenga en v. M. Koopmans; Ferdinand P. J., z. v. F. Th. Hoedeman en v. D. A. Mooy te Castricum. OVERLEDEN: Geertje Oud, 80 jaar, echtgenote van K. Bruin; Pieter de Vries, 77 jaar, wed.naar van A. Zonneveld te Castricum. Werf in Alblasserdant Op dinsdagmiddag 10 mei zullen op de werf „de Noord" n.v. te Alblasserdam de vierde en de vijfde van een serie van zestien ondiepwatermijnenvegers, de „Chömpff" en de „Van Moppes" te wa ter worden gelaten. De tewaterlating van de „Chömpff" zal geschieden door de echtgenote van de di recteur-generaal van het loodswezen, me vrouw N. M. F. Tichelman-Guthbertson, de tewaterlating van de „Van Moppes" door de echtgenote van het hoofd bureau vliegtuigen en vliegtechnische aangelegen heden, mevrouw M. S. Leertouwer-Frede- riks. De schepen werden genoemd naar wij len de luitenant ter zee der eerste klas se J. M. L. I. Chömpff en wijlen de of ficier van de marine stoomvaartdienst dei- tweede klasse W. M. van Moppes, die we gens hun beleidvol en moedig optreden, tijden het zeegevecht in Straat Bandoeng van 19 op 20 februari 1942, posthuum met de Militaire Willemsorde werden onder scheiden. Tevens zal die middag op de werf „De Noord" n.v. te 17.20 uur een derde schip te water worden gelaten en wel het m.s. „Aludra", een vrachtboot groot 9700 ton deadweight, die gebouwd wordt in op dracht van Van Nievelt Goudriaan en Co's stoomvaart my n.v. te Rotterdam. Deze plechtigheid zal worden verricht door me vrouw E. N. Smalt-Bicker Caarten, echt genote van een der commissarissen van ge noemde rederij. Met de tewaterlating van drie schepen op één werf en op één dag hetgeen sinds de tijd van de Oostindische Compagnie niet meer in Nederland is voorgekomen wenst de werf „De Noord" n.v. aan de datum van 10 mei 1960 een speciaal ca chet te geven. Het is namelijk op die dag 20 jaar geleden, dat bij het uitbre ken van de oorlog de werf na een hevige beschieting geheel in vlammen opging. Advertentie De zaak met 100 service. ALLE TOPMERKEN steeds voorradig. Breestraat 108 Beverwijk Advertentie M En natuurlijk een pracht collectie DAMESHOEDEN vele aantrekkelijke en nuttige geschenken, zoals SJAALS HANDSCHOENEN KOUSEN CEINTUURS CORSAGES - KRAGEN enz. VELSERDUINPIEIN 5 - TELEFOON 8065 Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Silwall van Kristinaham; Zaanstroom Londen: Trema, Middlesborough; Phoenix, Par; Royal Paper, Gef- le: LijnbJansgracht, Helsinki: Bankan, Antwer pen; Araton, Gefle. erts lossen Buitenhaven IJ muiden: Senegalkust, Antwerpen; Zafra. Noord zee, proefvaart; Drittura, Londen, oud papier los sen Wormerveer; Tagri, Londen, laden Staalha- ven IJmuiden; Seiho Maru, Dumai; Frisia, Har- lingen, laden Binnenhaven IJmuiden; The Duke, Rotterdam, laden Binnenhaven IJmuiden; Lisboa,. Rotterdam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Reliable van Londen; Trellissick, Takoradi; Teunika, Ter- neuzen, laden Staalhaven IJmuiden; Bonaire, Norsundet; Mentor, Rotterdam; Homerick, Lon den; Swift, Londen: Lauwers, Stockholm: Hong- ltong, Eastham; Jans, Londen; Hinde Londen; Elenie, Casablanca; Freddy, Rotterdam: Maylith, IJsselmonde; Grebbestroom, Hull; Katharina W. Kingsham; Lies. Gothenburg; York. Goole; Hen- ïiette B, Poole; Result, Vigo; Herioth, Leith; Johannes, Londen. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Ida D van Swansea, laden Hoogovens: Noordwijk, Monrovia, eits Hoogovens; Neekarstein, Antwerpen; Maria Schulte, Halstavik. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Zafra naar Noordzee, proeftocht; Ruegen, Hamburg: Ernst G. Russ, Fargo: Anna Elisabeth, Londen, walsmate- riaal geladen IJmuiden; Rhenania, Monrovia; Reihnt. Lübeck: Pinta, Londen, geladen in de Vissershaven IJmuiden; Blink, Lübeck; Rein. Fredericia; Twente, Yarmouth; Adonis. Rotter dam; Oranje, Southampton; Andros Navigator. Glasgow: Akassa Pais, Queenswood; Spica. Rot terdam; Sleipnir 1, Bremen; Doni, West-Hartle- pool. walsmateriaal geladen IJmuiden; Quo Vadis, Halmstad, walsmateriaal geladen IJmuiden: Reg- geborg Colchester, kunstmest geladen IJmuiden; Hoehmeister, Rouaan. ledig van Velsen: Martha Ahrens. Hamburg; Suffolk Coast, Antwerpen; Tilly, Delfzijl, ledig van Zaandam; Kahlberg, Kopenhagen; Holfield, Bremen; Minos. Rotter dam; Montferland, Bremen: Belos. Gefle; Prins der Nederlanden. Cowes Roads; Matelots Pilliet ct Peyrat, Rouaan: Boreas, Rotterdam; Frieda Blokzijl, Rochester, stijfsel van Koog a. d. Zaan; Bina, Kopenhagen, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Mithras naar Rotterdam: Tartar, Odessa; Vechtstroom, Portsmouth: Araton. Bremen, ledig van IJmuiden; Triton, Funchal; Fram, Londen, walsmateriaal geladen IJmuiden; Igalo, Curacao; Fram. Dagen ham, walsmateriaal van IJmuiden; Rigel, Rotter dam; Temple Hall Venezuela; Duke, Swansea: Peregrine, Harlingen: Dagland, Curasao; Roer domp. Karlsham kunstmest van IJmuiden: Hon- testroom, Liverpool: Fina Angola, Antwerpen; Homerick, Zeebrugge. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). KERKELIJK NIEUWS. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Oud-Beijerland G. J. Buys te Papendrecht. Baptisten Gemeenten Bedankt voor Delfzijl: J. Bosma te Arn hem. Geref. Gemeenten Bedankt voor Dordrecht: A. Vergunst te Rotterdam-Centrum, Advertentie YOOR MOEDER mocca - crème of slagroom W«k a. Zecërweg 51 - Telefoon 4362 De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 19-jarige Haarlemmer wegens in braken in Bloemendaal en Zandvoort con form de eis veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf met aftrek, door te brengen in de gevangenis voor jongelieden in Zut- fen. Verdachte had, behalve de inbraken, diefstallen in tal van plaatsen in ons land gepleegd, maar die waren hem niet ten laste gelegd. Zijn totale buit bedroeg naar schatting tweeduizend gulden. Het geld ge bruikte hij om auto's te huren. In de zaak tegen een 27-jarige Bever- wijkse machine-bankwerker werd het on derzoek niet volledig geacht. De zaak werd teruggewezen naar de rechter-commissa ris. Er zal een onderzoek ingesteld worden naar de geestvermogens van de verdachte. De man nam in Wormer en Zaandam een bromfiets weg en bovendien maakte hij het loon dat hij voor een zieke colle ga had meegekregen, op in een café. De officier van Justitie had tien maan den gevangenisstraf met aftrek geëist. In de nacht van 3 op 4 mei is op bijna 52-jarige leeftijd onverwachts overleden de heer Gerben Boersma, penningmeester van de „Stichting De Velser Gemeen schap". De heer Gerben Boersma, heeft van het allereerste begin af een werkzaam aandeel gehad in het werk van deze or ganisatie. Daarvóór had hij reeds jaren lang zijn sporen verdiend in het Velser verenigingsleven. Zelden zal men een man ontmoeten met zo duidelijk de typische kenmerken van de verenigingsman; een harde werker, een goed organisator, een man die geen werk te onbelangrijk en geen inspanning te zwaar achtte. Voor het werk in De Velser Gemeenschap was hij daardoor wel bijzonder goed toegerust. Wie kon beter dan deze organisatieman de be hoeften van het verenigingsleven peilen? En wie kon beter dan hij inzien, hoe be langrijk een gezond verenigingsleven is voor de burgerzin in deze gemeente? Velsen zal hem missen; vooral de Vel sense verenigingen en de dagelijkse be stuurders van De Velser Gemeenschap die samen een vriendenkring van mensen van zo verschillende levensopvattingen zijn gaan vormen. Maar daarboven zal er een grote leegte zijn voor zijn vrouw en zijn dochters, over wie hij met zo veel liefde en zorg spreken kon. Mogen zij troost vin den in de wetenschap, dat zijn vele vrien den aan hem zullen terugdenken als aan een man, die zijn beste krachten heeft gewijd aan het welzijn van zijn naasten. Moge hij rusten in vrede. Advertentie zijn onze sigaren van 16 cent SNELLIUSSTRAAT 53 (hoek Marconistraat) IJMUIDEN - TEL. 5053 Voor de grote Bevrijdingsronde van Be verwijk, die zaterdagmiddag 7 mei als on derdeel van de festiviteiten rond de ope ning van het nieuwe stationscomplex Be verwijk op het parkoers in het sportpark „Adrichem" wordt gehouden, heeft men van de rennersclub „Kenncmerland", dat de organisatie in handen heeft, een sterk veld van 54 vaderlandse profs en onafhan- kelijken weten te contracteren. Onder de ze beroepsrijders bevinden zich heel wat favorieten, zodat er in het sportpark een spannende en aantrekkelijke strijd ver wacht mag worden. De grootste belangstelling van de wie- Ierliefhebbers in Kennemerland zal onge twijfeld uitgaan naar de verrichtingen van de plaatselijke favorieten Ab Geldermans en Coen Niesten. Dat was reeds het geval toen de twee Beverwijker renners nog ama teur waren. Door hun onderlinge rivaliteit verschaften zij de ronde in Beverwijk veel al een spannend karakter. Ab heeft vier keer (in 1953 als nieuweling, in 1956 en 1957 als amateur en in 1959 als onafhan kelijke) voor eigen publiek de ereronde van de winnaar mogen afleggen, terwijl het Coen nog nimmer gelukt is om in Be verwijk de eerste te zijn. Ook de onafhan- kelijken Jan Groot en Henk Castricum uit Beverwijk zijn van de partij. Verder bevinden zich onder de deelne mers heel wat favorieten, zoals een Peter Post, Wim van Est, Gerrit Voorting, Bram Kool, wereldkampioen der amateur-stayers Arie van Houwelingen, Huub Zilverberg, Piet Steenvoorden, oud-wereldkampioen Frans Mahn, Henny Marinus, Bas Malie paard (winnaar in Geldrop), Theo Syt- hoff, Piet Rentmeester (winnaar in Berg aan de Maas), Anton v.d.Steen, Jan Rol, Frits Knoops, Arie van Wetten en vele anderen. De start is om half vijf en de af te leggen afstand bedraagt 120 kilometer. Er zijn naast de vastgestelde prijzen ook nog vele premies en extra prijzen. Het startschot wordt gelost door burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk. Vooraf gaande aan de Bevrijdingsronde is er een rit voor aspiranten over 25 kilometer, waarvan de start om half vier is. Advertentie VOOR MOEDER Droste - Van Dungen - Driessen CHOCOLATERIE Wijk a. Zeeërweg 51 - Telefoon 4362 VRIJDAG 6 MEI Thalia, 20 uur: „The five pennies". Rex, 20 uur: „Wolven in de schaaps kooi". Heidestraat, 1921 uur: Expositie Goya. ZATERDAG 7 MEI Thalia, 19 en 21.30 uur: „The five pen nies". Rex, 20 uur: „Wolven in de schaaps kooi". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 1416.30 uur. Heidestraat, 1417 uur Expositie Feli- son „Goya". VRIJDAG 6 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Breng de Bismark tot zinken". Luxor Theater, 19.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest". W.B. Theater, 20 uur: „De wraak met de tomohawk". ZATERDAG 7 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Breng de Bismarck tot zinken". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest". W.B. Theater, 20 uur: „De wraak met de tomahawk". VRIJDAG 6 MEI Marquette Theater, 20 uur: „De Indische graftempel". ZATERDAG 7 MEI Marquette Theater, 20 uur: „De Indische graftempel". Stadsschouwburg: Zaterdag 20 uur: Ne derlandse Comedie met „Oom Wanja". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met don derdag 14 en 20 uur: „Salomo en de ko ningin van Scheba", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag, zaterdag, maandag, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Het geheime commando" 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Brandend verlangen", 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag en maandag 20.15 uur en zondag 19 en 21.15 uur (zater dagavond geen film): „Geen cent voor de belasting", alle leeftijden. Zaterdag en woensdag 14.30 uur, zondag 14^en 16.15 uur: „Niets dan pech", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag en maandag tot en met woensdag 14 en 20 uur, zaterdag 14, 19 en 21.15 uur en zondag tevens 16.15 uur: „Zij waren nog geen 20", 18 jaar. Rembrandt Thearter: Vandaag tot en met donderdag 14. 19 en 21.15 uur, zondag te vens 16.15 uur: „It happened tot Jane", a.l. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De geheime brigade", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en zaterdag, alsmede maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Wir Wunderkinder", a. 1. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met zondag 20 uur: „De ruiters van de Mississippi" 14 jaar. Bloemenheuvel (Bloemendaal): Tot 9 mei dagelijks 1017 en zondag 1417 uur: expositie over het verzet en de oorlog. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 9 mei dagelijks van 1017 uur, zondags van 1317 uur: expositie van werken van hedendaagse grafische kunst. Tot en met 22 mei bij zondere avondopenstelling met kaarslicht en oude muziek van 20.3022.30 uur. Museum „Het Huis Van Looy" (Kamper laan): Tot 22 mei dagelijks van 1012.30 en 13.3017 uur. zondags 1417 uur: expo sitie van werken van jonge Nederlandse kunstenaars onder de titel „Start". Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 14 mei op werkdagen van 1117 uur: expositie van werk van Lucebert. Galerie Uittenhout (Kleine Houtstr. 41): Tot 15 mei dagelijks van 1117 uur: expositie van aquarellen van Joop Dam. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 juni dagelijks van 1022 uur: ex positie van tekeningen van Wim van de Kerke. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Tot 20 mei dagelijks van 917 uur: expositie van werken van H. F. Boot.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 11