Uitgaan in Haarlem Kreymborg Centrale v. zeevareeden dreigt met proces tegen rederij Vertegenwoordiger reed 's nachts met auto in brede sloot Wat het onderzoek onthulde Amerikaan wegens oplichting veroordeeld Nachtclub en vier woningen uitgebrand in Rotterdam MOEDER WORDEN... Dubbele stuks aanbieding herenondergoed 19 De ontslagen op de Astrid Naess Ring voor stewardess Israel waarschuwt tegen gratiebeleid Daar zal Moeder blij mee zijn Ja, we geven haar iets van Boldoot! GESCHENKEN BABYSET DE LUXE <4 Pakketboot overvaren; twee doden 04 tt/aa/100' HAARLEMSE RECHTBANK VRIJDAG 6 MEI 1960 Wanneer dc directie van de Nederlandse Norness-Scheepvaartmaatschappij in Am sterdam niet bereid is, de zeven bij de Centrale van Zeevarenden ter Koopvaar dij en Visserij aangesloten opvarenden van de Astrid Naess", (die ontslagen zijn na brand aan boord van dit schip en de daarop gevolgde bebeurtenissen). op sommatie van deze vakorganisatie schadeloos te stellen voor dit ontslag, zal de Centrale onverwijld een gerechtelijke procedure tegen de rederij instellen, om dat het dienstverband met haar leden on rechtmatig beëindigd zou zijn, aldus ver nemen wij van de Centrale van Zeevaren den. Zoals bekend is, heeft er zich aan boord van het genoemde tankschip, toen dit op 13 april jl. 200 mijl van New York verwij derd was, een explosie gevolgd door brand voorgedaan, waardoor zeven leden van het machlnekamerpersoneel gewond wer den. Bespiegelingen omtrent de oorzaak of conclusies noemt de Centrale voorbarig. Het onderzoek daarnaar is in handen van de Scheepvaartinspectie en de Raad voor de Scheepvaart en de Centrale meent, dat het niet alleen verstandig, maar ook beta melijk is het resultaat hiervan af te wach ten. De Centrale zegt verder, dat de er gens gepubliceerde uitlating als zou deze vakorganisatie op grond van letsel aan bemanningsleden overkomen, een eis tot schadevergoeding bij de rederij zou indie nen. niet voor haar rekening komt. Zij wijst daarbij op de Zeeongevallenwet, die in een zodanig geval de aanspraken van bemanningsleden regelt, en op de Veree- niging Zee-Risico", die de bepalingen van deze wet uitvoer legt. Zij, die aanspraken hebben op schadeloosstelling volgens deze wet, hebben echter geen aan spraak op vergoeding krachtens het bur gerlijk recht. Na het ongeval in de machinekamer hebben zich evenwei gebeurtenissen voor gedaan, waarmee de Cenlrale meent, wel directe bemoeienis te hebben. Acht van de opvarenden, te weten vijf officieren en drie scheepsgezellen van wie zeven lid van de Centrale zijn), hebben na aankomst in Nederland vernomen, dat zij wegens een dringende reden in New York zouden zijn ontslagen. „Ergerlijk" Naar de toedracht hiervan heeft de Centrale een onderzoek ingesteld. Zij is, na zeer uitvoerige besprekingen met de betrokkene^, tot de slotsom gekomen, dat zij, die in New York de beslissingen'heb ben genomen „op ergerlijke wijze in het rond sloegen met ontslagen wegens drin gende redenen, waarbij aan de normen," aldus de Centrale, „die de wetgever op dit stuk stelt rauwelings werd voorbijge gaan." Het ging er in hoofdzaak om, zo zegt de Centrale, dat het veiligheidsgevoel van de bemanningsleden stérk aan het wankelen was gebracht-. -In -het bij-zonder- waren de jongere werktuigkundigen bang om na de explosie en de brand de ketels weer onder stoom te brengen. Hun vei'zoek om een onderzoek naar de ketels door een expert te laten verrichten, werd volgens de cen trale genegeerd. Daarnaast hadden deze schepelingen bezwaar tegen het van boord sturen vén de scheepsgezellen van de ma- chinekamerdienst, wat tot gevolg zou heb ben, dat zij ook het werk van deze gezel len zouden hebben moeten verrichten. Dit bezwaar werd van de hand gewezen, om dat de directie in New York meende, dat van een noodtoestand kon worden gespro ken. Achteraf bleek, zo vervolgt de vak organisatie. dat als rc-den voor het ontslag dienstweigering werd genoemd. De pompman, die wegens gasvorming Advertentie De rechtbank te Amsterdam heeft over eenkomstig de eis de 33-jarige G.E.M. uit Washington wegens oplichting veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf met af trek van het voorarrest. In november van het vorig jaar had hij bij een juwelier op de Heiligeweg te Amsterdam voor 1.262 gld. een witgouden ring met briljanten voor een K.L.M.-stewardess gekocht, die deze later bij een voorschotbank had be leend. De Amerikaan had de juwelier zijn visitekaartje gegeven waarop stond „Commercial Representative United Sta tes Broadcasting Ass." Deze bleek even min te bestaan als de bank te New York waarop M. de chèque aan de winkelier had afgegeven. De Amerikaan had voorts nog onbetaalde rekeningen tezamen bij na 1000.-) bij drie hotels in de hoofdstad achtergelaten. de achterste pompkamer niet veilig acht te, had zijn ideeën over de oorzaak van de brand, aldus deelt, de Centrale ons ver der mee. Hij besprak dit blijkbaar met andere bemanningsleden, hetgeen hem kwalijk werd henomen, zodat hij op staan de voet werd ontslagen. Bij dit alles komt dan nog, zo stelt de Centrale, dat toen de pompman de achterste pompkamer niet veilig achtte, het kantoor New York hem zei, voor een betere ventilatie te zul len zorgdragen. Dit is niet gebeurd. De pompman vroeg daarop of hij zich met de Nederlandse consul in verbinding mocht stellen, doch dit werd hem van hogerhand aan boord niet toegestaan. De pompman weigerde niet, zijn werk te doen en loste het schip. Namens hem belde nadien de bankwerker de consul op en na enige woorden met hem gewisseld te hébben, kreeg hij zijn kapitein, die toevallig bij de consul op bezoek was, aan de telefoon. Deze was weinig gesticht over het tele foontje. De Centrale vervolgt: „De consul kwam er niet meer aan te pas, toen niet en ook later niet meer". Kustwacht greep in De eerste stuurman, die de pompman ertoe had weten te bewegen zijn werk te doen, moest ook van boord in New York. Later vernam hij van de Amsterdamse rederij, dat hem ordeverstoring, ondiscipli nair optreden en het verspreiden van val- së geruchten over de veiligheid van het schip werden verweten, zo bleek verder uit ons onder7.oek, aldus de vakorganisa tie. Na het lossen werden de ladingtanks uitgegast aan wat de betrokkenen noem den ..een loze steiger" met aan weerszij den schepen, waarop met. open vuren werd gewerkt. Volgens de Centrale bracht dit wederom het veiligheidsgevoel sterk aan het wankelen. Gezien de ervaringen mei de consul besloot men. de Amerikaanse kustwacht te verwittigen, die een einde maakte aan het uitgassen. Toen gevraagd werd, wie dit aanhangig had gemaakt draaide de bewuste man er niet omheen en ook hij werd ontslagen. Dit geschiedde in opdracht van de New Yorkse directie van de rederij, die wij citeren nog steeds de Centrale geen partij is bij de arbeidsovereenkomsten, die de opvaren den hebben aangegaan. De Centrale wijst erop. dat de rederij in Amsterdam verantwoordelijk is voor al hetgeen de arbeidsovereenkomst voor de vaart op zee bepaalt. Los van alles vraagt de Centrale zich af hoe het mogelijk is dat een dergelijk beleid kon worden gevoerd en of het niet fatsoenlijk geweest zou zijn, de opvaren den op het punt van veiligheid genoeg doening te verschaffen na de ernstige ge beurtenis die zich zo kort tevoren had voorgedaan. Men had toch het erkende particuliere onderzoekingsbureau. „The American Bureau of shipping" in New York. met één telefoontje kunnen inscha kelen, meent de Centrale. Zij is tenslotte van oordeel, dat, als dit gebeurd was aan boord van een schip van wat, z.ij een puur- Nederlaijdse rederij noemt de zaken an ders zouden zijn behandeld en de beman ningsleden in een dergelijk géval niet slechts de maat. doch meer dan de maat" hadden gekregen. De directeur van de Nederlandse Nor ness Scheepvaartmaatschappij, de heer L. E. S. Sesseler, deelt mede. dat hij van de C. K. V. bericht heeft ontvangen over haar voornemen tot het instellen van een gerechtelijke procedure. „De hele zaak van de verleende ontslagen is thans even wel in onderzoek", zo voegde hij er aan toe. „Wij zijn hierover in correspondentie met ons kantoor in New York. Daarbij zal juridisch worden nagegaan of de ont slagen wegens dringende reden kunnen worden verleend of dat gewoon ontslag moet worden gegeven. Maar in ieder ge val staat vast dat de ontslagen doorgaan, aldus de heer Sesseler. Hij betoogde, dat dc ontslagen acht op varenden in New York geen of weinig me dewerking hebben verleend. „Op z'n zachst gezegd hebben ze in alles tegengewerkt, hel woord sabotage wil niet eens gebrui ken", zo zei hij. Op een gegeven moment heeft de kapitein het achttal gevraagd of ze weer aan de gang wilden gaan. Maar ze weigerden zolang er geen officieel cer tificaat was", aldus de heer Sesseler. „Dit ging de kapitein te ver. De ketels waren door onze mensen aan de wal aan de gang gebracht, er was weer stoom, al dagenlang, en er was volgens de kapitein dus geen reden angstig te zijn. Hij be schouwde dit als werkweigering en dc ont slagen waaren daarvan het gevolg. De des kundigen waren er bij geweest en ze had den ailes veilig verklaard en daarom be schouwde de kapitein de houding van de acht opvarenden gewoon als pesten", zo besloot de heer Sesseler zijn commentaar op de verklaring van de C.K.V. Hij deelde tenslotte nog mede, dat de „Astrid Naess" nog steeds in de haven van New York ligt. Een felle brand heeft woensdag rond het middaguur in Rotterdam-Zuid een nacht club en vier woningen verwoest. De oor zaak is vermoedelijk, dat een 3-jarig meis je met vuur heeft gespeeld. Haar moeder, werkster in de nachtclub San Fransisco op de hoek van de Rand weg en de Riederlaan, vertelde: „Ik stond te bellen in de zaak. Toen ik klaar was draaide ik me om en zag m'n dochtertje bij de gordijnen staan. Opeens sloeg er een vlam uit de gordijnen. Ik probeerde nog te blussen, maar het ging niet." De vrouw vluchtte met het kind naar buiten. De vlammen grepen snel om zich heen. Op de eerste verdieping, rechts bo ven de zaak. lag de 39-jarige scheepstim merman R. Tarmond na zijn nachtdienst te slapen. Hij werd wakker door geroep. „Gelukkig sliep ik licht," zei hij, „door dat er op de tweede verdieping, boven me een metselaar bezig was. Ik riep hem en samen konden we nog net de trap afko men, al moesten we het laatste eind sprin gen." Meer dan een jas over zijn ondergoed had de heer Tarmond niet aan. De twee woningen links boven de nacht club werdén ook door het vuur aangetast. De inboedel liep veel schade op. Binnen een half uur was het vuur uit, maar toen stonden van de nachtclub en twee wonin gen nog alleen maar de muren overeind. Interkerkelijk contact De vergadering van het Interkerkelijk Contact Israel, waarin vertegenwoordigd zijn, de Nederlandse Hervormde Kerk, de Gereformeerde Kerken in Nederland, de Evangelisch Lutherse Kerk, de Algemene Doopsgezinde Sociëteit, de Christelijke Ge reformeerde Kerken, de Remonstrantse Broederschap, de Vrije Evangelische Ge meenten. de Evangelische Broedergemeen te en de Unie van Baptistengemeenlen heeft besloten „terzake van een mogelijke verdere gratiëring van Lages, Aus der Fünten, Kotalla en Fisher", de minister van justitie te herinneren aan de misdrij ven die deze gevangenen gepleegd hebben. De vergadering zegt in de brief, die aan de minister gezonden is, onder meer: „De betrokkenen hebben zich schuldig gemaakt aan een zeer uitzonderlijk misdrijf, dat in ternationaal als genocide bestempeld werd. omdat zij hun omvangrijk aandeel hebben gehad onder meer aan de opzet tot uitroeiing van de .Joodse bevolkings groep en de verdedigers daarvan. „Om dat het hier ging tegen het volk van Is rael, werd daardoor tegelijk de bijbel, het kostbare door God in Israel geschonken en voor het menselijk geslacht bestemde geestelijk erfgoed, aangerand. Het Neder landse volk stelde er sinds eeuwen een eer in, dat Joden zich in ons land meer dan waar ook ter wereld thuis mochten gevoe len, zodat ons volk door de misdaad van betrokkenen in zijn ziel werd geraakt. Een beperking van dc aan betrokkenen opge legde straf moet naar onze overtuiging nog steeds de verkeerde indruk wekken, dat aan bovengenoemde overwegingen niet het gewicht wordt toegekend, dat aan deze behoort te worden gegeven. Bovendien moet gevreesd worden, dat een dergelijke beperking in Duitsland de helaas nog aanwezige geestverwanten van het nationaal socialisme in hun activitei ten zou steunen en omgekeerd de geluk kig ook aanwezige tegenkrachten zou ver zwakken. Nochtans zou, indien van een volkomen verandering van inzicht bij be trokkenen zal blijken, en dan te gelegener tijd, beperking van straf in overweging kunnen worden genomen", zo besluit de I.C.I. de brief. Advertentie Moeder houdt van heerlijke dingen... Iets fijns van Boldoot bijvoorbeeld! Een fles Boldoot Eau de Cologne, een doos geurige Boldoot Toiletzeep, Crèmepoeder of Parfum... dat vindt zij verrukkelijk! Als het een echt Boldoot-geschenk is, zal het haar altijd blij maken en verrassen... elk jaar wéér! IN ECHTE FEESTVERPAKKINf Vanaf f 1,05 Boldoot Advertentie Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr. W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een B i 1 Donderdagmorgen omstreeks kwart voor tien is bij Lobith de pakettenboot van „Tolkamers handelsbelang" te Lobith-Tol- karner door het uit Duitsland komende Franse motorschip „Delacroix" overvaren en onmiddellijk gezonken. Van de drie bemanningsleden verdron ken er twee, namelijk Hein Hendriks en Jacob Peters, keiden afkomstig uit Lobith- Tolkamer. De derde man, de heer Vree man uit Acrdt bij Lobith, werd gered. De heer Hendriks laat een vrouw met acht kinderen en de heer Peters een vrouw en vier kinderen achter. Het gezonken scheepje werd gebruikt om belastingvrije levensmiddelenpakket ten aan boord van schepen te brengen die naar Duitsland varen. TONEEL Zaterdag 7 mei. Stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie speelt „Oom "Wanja", van Anton Tsjechov, onder regie van Peter Sjarov Medewerkenden zijn onder anderen Ank van der Moer, Ellen Vogel. Ko van Dijk, Pau! Huf, Hans Bentz van den Berg en Magda Janssens. Zondag 8 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie speelt „Zacht jes met deuren", van Michel Fermaud, onder regie van Ko van Dijk. Medewer kenden zijn onder anderen Mimi Boes- nach, 'Heieen van Meurs. Femke Boers- ma, Ko van Dijk en Ramses Shaffy. Donderdag 12 mei, Stadsschouwburg. 20 u.: Toneelgroep „Theater" speelt „Blaffen togen de maan", van Dimitri Frenkel Frank, onder regie van Jan Teulings. Medewerkenden zijn onder anderen Martine Crefcoeur, Anny de Lange. Hans van Sweden, Frits van Dijk, Maxim Hamel en Jacques Snoek. AM AT EU R T O N EEL Vrijdag 6 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: De rooms-katholieke toneelvereniging „Ludamus" speelt „De dwaasheid hééft haar eigen recht". Woensdag 11 mei. Stadsschouwburg, 20 u.: De rooms-katholieke toneelvereniging „Alberdingk Thijm" speelt „Het dieven- nest". MUZIEK Zondag 8 mei. Doopsgezinde kerk, Grote Houtstraat 45, 15 uur. Concert van het Harrow-muziekkorps van het Leger des Heils, onder leiding van S. Raikes. Op het programma staan festivalmarsen, suites, selecties en korte stukken van on der anderen Handel, Mozart, Schubert en Bach. Zondag 8 mei. Bakenesserkerk. 19 uur. Het Haarlems Bach-cnsemble verleent mede werking aan de dienst van 19 uur. Op het programma siaan de cantate nummer twaalf van Joh. S. Bach. Dinsdag 10 mei. Concertgebouw. 20.15 uur. Het N.Ph.O. geeft het eerste concert in de Beethovencyclus, onder leiding van Henri Arends. De violist Herman Kreb- bers verleent zijn medewerking aan het programma, waarop de Ouverture Leo- nore III, het vioolconcert en de vijfde symfonie van Beethoven voorkomen. Donderdag 12 mei. Concertgebouw, 20.15 uur. Het koor Katholiek Haarlem geeft een uitvoering van „Die Jahreszeiten" van Haydn, met medewerking van het N.Ph.O. Als solisten werken mede: de sopraan Elly Ameling, de tenor Henk Meijer en de bas Herman Scheij. Dagelijks in 't Goede Uur tot 9 mei, van 21 lot 22 uur. Klassiek grammofoon- platenconcert van werk van Beethoven. Van 9 tot 16 mei werk van Beethoven en Locatclli. Zondag 12 uur de Goldberg- variaties van Bach. DIVERSEN Vrijdag 6 mei. Sociëteit Tcistcrbant, 20.30 uur. Lezing door de heer H. Bijkerk, gouvernementsarts op Nieuw-Guinea. Zaterdag 7 mei. Concertgebouw, 20 uur. Feestavond van de toneelvereniging „Gruno". Zaterdag 7 mei. Mendelcollcge, 19.30 uur. Uitvoering van de kinderoperette „Pipo is verdwenen", onder auspiciën van het Haarlems Speeltuin Verbond. Zaterdag 7 mei. Gebouw Domi, 19 uur. Ontspanningsavond van de jongeren van dc Nederlands Hervormde Gemeente ;n Overveen. Maandag 9 mei. Concertgebouw, 20 uur. Feestavond van dc Nederlandse kappers- bond. Maandag 9 mei. Aula Lourens Coster- lyceum. 20 uur. Voor de leden van de vereniging tot Bescherming van dieren voor Haarlem en omstreken houdt de Advertentie Alleen bij Kreymborg: het befaamde Arkansas" herenondergoed. 400 °/o katoen van prima kwaliteit. Ideale pasvorm. singlet -f- slip 3.75 per 2 stel 6.*® Geldig t/m 14 mei 1960 GROTE MARKT 1-7 HAARLEM Tegen een 40-jarige vertegenwoordiger uit Hillegom heeft de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, donderdag een maand gevangenisstraf en twee jaar ont zegging van de rijbevoegdheid geëist, om dat hij in de nacht van 17 op 18 februari in Haarlemmermeer onder zodanige in vloed van drank zou zijn geweest dat hij niet in staat was zijn auto naar behoren te besturen. In die nacht om vier uur raakte de auto van de verdachte van de weg van Amsterdam naar Den Haag af en reed in een vier meter brede tochtsloot. De ver tegenwoordiger kwam uit de hoofdstad, waar hij met een zakelijke relatie een cabaret had bezocht. Tussen elf uur 's avonds en vier uur 's nachts dronk hij volgens zijn zeggen zes glazen sherry. De chauffeur van een vrachtwagen had de po litie in Haarlemmermeer gewaarschuwd, dat hij de wagen van verdachte zig-zag had zien rijden. De politie ging op onder zoek uit en ontdekte na enig zoeken de auto van de Hillegommer in het water. De bestuurder zat aan de overkant. Hij zat daar al ongeveer tien minuten drijf nat in de vrieskou. Hij stak zijn hand op naar de politie en zei „Hallo....!" Verdachte voelde er niet veel voor de sloot over te zwemmen om bij de politie te komen. De politie adviseerde hem langs de sloot te lopen tot aan een bepaalde boerderij. De politie liep aan de andere kant gelijk mee op en lichtte de vertegen woordiger met een schijnwerper bij. Er moest ongeveer twee kilometer worden gelopen en de vertegenwoordiger moest onderweg drie slootjes oversteken. Maar alle keren viel hij in het water. „Deed u dat opzettelijk? Om te ontnuch teren?", vroeg de president, mr. H. J. Ferwerda. Verdachte ontkende dit. Bij de boerderij kwamen verdachte en de politie bij elkaar en de vertegenwoor diger ging mee naar het bureau. De bloed proef wees een alcoholgehalte in het bloed aan van 1.45 pro mille. De verbalisant verklaarde als getuige dat hij, toen verdachte hem aanriep met „Hallo", de indruk kreeg dat de man een borrel op had. Maar de politieman zei ver der dat de Hillegommer gewillig aan het verzoek aan de overkant van de sloot mee te lopen had voldaan. Hij maakte een be schaafde indruk en sprak geen wartaal. Wel was hij onvast ter been, „maar dat kon wel van de kou zijn", opperde de verbalisant. De president merkte hierna op dat ver dachte waarschijnlijk door de diverse koude baden in die nacht was ontnuch terd. De officier van Justitie zei dat het alco holgehalte in het bloed nog net onder de kritieke grens was. Maar het slingerend rijden, het in de sloot raken van de auto en het eigenaardige gedrag van verdach te toen de politie arriveerde, noemde de officier factoren die erop wezen, dat ver dachte onder zodanige invloed was dat hij zijn wagen niet naar behoren kon bestu ren. Hij eiste een maand celstraf en twee jaar niet rijden. De raadsman, mr. H. Jonker, vertelde dat zijn cliënt die nacht in Amsterdam niet aan de zwier is geweest. Hij heeft getracht van een relatie een agentuur te krijgen. De raadsman achtte het causale verband tussen het ongeluk en het gebruik van drank niet aanwijsbaar. Hij meende dat het'bewijs niet is geleverd en bepleit te vrijspraak. Hij verzocht de rechtbank, indien deze tot een andere conclusie mocht komen, geen ontzegging van de rijbe voegdheid op te leggen, daar verdachte mot zijn auto zijn brood moet verdienen. Uitspraak woensdag 18 mei om halftien. heer G. Nieuwenhuysen een lezing over „Collega schepsel". Na de pauze ver toning van de film „Op zijspoor". Maandag 9 mei. Stadsschouwburg, 20 uur. Leerlingen van het Kennemer Lyceum spelen „Aventura Romantica" en „De storm". Dinsdag 12 mei. Stadsschouwburg, 20 uur. Leerlingen van het Kennemer Lyceum spelen „Aventura Romantica" en „De storm". Dinsdag 10 mei. Minerva Theater. 20.15 uur. Het Leids studentencabaret met „Laat je zoon studeren". Medewerkenden zijn Liselore Gerritsen, Floor Kist, Paul van Vliet en Menno van de Laan. De pia nist Kai van Oven draagt zorg voor de muzikale begeleiding. Woensdag 11 mei, Krelagehuis, 10.15 uur. Morgenvergadering van de Bond van Ge reformeerde vrouwenverenigingen in Haarlem, ter gelegenheid van de Bonds dag. De heer W. ter Burg houdt, een le zing over het onderwerp „Vernieuwing kerkzang". Krelagehuis, 14 uur. Referaat door prof. mr. I. A. Diepenhorst over het onderwerp „Kleine onderdanen van een groot koninkrijk". Bijeenkomsten in het Concertgebouw, Wilhelminakerk, Remon strantse Kerk en Koningkerk eveneens om 10.15 en 14 uur. Sprekers op deze bijeenkomsten zijn de heer E. Westra, ds. J. Firet, M. Kooy, prof. dr. ir. H. van Riessen, M. Voorberg en ds. A. v. d. Kooij. Woensdag 11 mei. Concertgebouw, 20 uur. Concert van leden van de Haarlemse klavarscribo accordeon club, onder lei ding van Julius Hagenaar. Donderdag 12 mei. K.A.J.-gebouw, Linge- straat, 20 uur. Sluitingsavond van het winterseizoen voor de leden van de Katholieke Arbeiders Beweging. Vrijdag 6 mei tot maandag 9 mei. Sport park Heemstede. Circus Dejonghe. TENTOONSTELLINGEN Teylermuseum: Schilderijen uit 19e en 20e eeuw. Tekeningen uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school van de zes tiende tot de twintigste eeuw. Fossielen, mineralen natuurkundige instrumenten. Dagelijks van 1115 uur, behalve maan dag en eerste zondag van de maand, van 1317 uur. Expositie tekeningen en etsen van Rembrandt. Dezelfde openings tijden. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, 1017 uur; zondagen 1316 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de eeuw tot op heden. Dagelijks geopend van 1017 uur, des zondags van 1317 uur. Tot 23 mei avondopenstelling van 20.30 tot 22.30 u. Voormalig woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Houtweg 103): Op donderdagen geopend van 1012.30 en van 13.3017 uur, op zondagen van 1417 uur. Cruquius Museum, aan de weg naar Hoofd dorp: Dagelijks geopend van 912.30 uur en van 14 tot 17 uur. Des zondags van 1012.30 uur en van 1417 uur. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland: Tot 9 mei tentoonstelling van werken van hedendaagse grafische kunst. Dage lijks geopend van 10 tot 17 uur; des zondags van 13 tot 17 uur. Galerie Espace, Klein Heiligland 36: Tot 14 mei tentoonstelling van werk van Lucebert. Op werkdagen geopend van 11 tot 17 uur. Galerie „Uittenhout", Kleine Houtstr. 41: Tot 15 mei tentoonstelling van aqua rellen van Joop Dam. Dagelijks geopend van 11 tot 17 uur. Gebouw Bloemenheuvel, Overveen: Tot 9 mei expositie over hel verzet en de oorlog. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur; des zondags van 14 tot 17 uur. Zaterdag 7 mei avondopenstelling. Spre ker de heer H. L. Rijnink. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1-3: Tot 20 mei tentoonstelling van werken van de schilder H. F. Boot. Dagelijks geopend van 9 tot 17 uur. Museum „Het Huis Van Looy": Tot 22 mei tentoonstelling van werken van jonge Nederlandse kunstenaars onder de titel „Start". Dagelijks geopend '"an 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 'iur; des zondags van 14 tot 17 uur. Kunstzaal in 't Goede Uur": Gedurende de maand mei expositie van tekeningen van de Amsterdamse tekenaar Wim van de Kerke. Dagelijks geopend van 10 tot 22 uur. Vishal, Grote Markt, van 7 tot 29 mei. Architectuurtentoonstelling onder auspi ciën van de kring Haarlem van de Ko ninklijke maatschappij tot bevordering der bouwkunst bond van Nederlandse architecten. Dagelijks geopend van 13.30 tot 17.30 uur. Des zondags van 19.30 tot 22 uur. Aula Gymnasium, Prinsenhof, zaterdag 7 en zondag 8 mei. Tentoonstelling van werken van de cursisten van de stichting „Jong Haarlemvooruit".

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 19