Eerste Oecumenische kerkdag in de IJmond Vijf jaar markt in IJmuiden Hoe de duiven vlogen Poplin Heren-Pyama's GLAS Volière met tropische vogels voor W. F. Vissershuis 7.90 Havenberichten Wie oren heeft hore Fa. De VILDER Agenda voor IJmond en Haarlem Expositie van W. A. de Wijn bij de Hoogovens F1 R E F 0 R M A - Zoutarm CORv. d. MEER Op 12 en 19 mei feestelijkheden DAVO-haarden „Ploegendienst is gevaar voor gezin Fotograferen Sigarenmagazijn G. Bakker 6 Veisend J muiden Beverwijk Haarlem K.S.G. bekroonde zegel- ontwerp van S. L. Hartz - 2|°' Prachtig geschenk van Fauna Felisena LOENDERSLOOT een pittige en fijne Senoritas. DINSDAG 10 MEI 1960 99 99 IN VELSEN WORDT aanstaande zaterdag en zondag voor het eerst een Oecumenische Kerkdag gehouden. Alle kerken die bij de Oecumenische Raad Vel sen behoren werken hier aan mee. Het zijn de oud-katholieke kerk, de evan- gelisch-lutherse gemeente, de doopsgezinden, remonstranten, Ned. hervormden, vrijzinnig hervormden, de baptisten en het Leger des Heils. Het centrum van de kerkdag zal de Ned. hervormde Bethlehemkerk in IJmuiden-West ziin. Het pro gramma is gebaseerd op het thema „Wie oren heeft hore". Dat is ook het thema van de meer dan twintig regionale kerkdagen, die in deze maanden in het hele land worden gehouden. De Oecumenische Raad Velsen heeft alle kerken in de IJmond verzocht zondag in de dienst van dezelfde schriftlezing uit te gaan. De kerkdagbeweging is na de oorlog in Duitsland ontstaan. Het ging er om dat ge wone gemeenteleden bij elkaar kwamen en zich gezamenlijk bezonnen op de eigen ver antwoordelijkheid. De beweging is later overgewaaid naar andere landen, waar onder ook Nederland en ging oorspronke lijk alleen uit van de hervormden. In 1953 werd te Groningen de eerste kerkdag ge houden. Op den duur, toen de kerkdagen algemeen in ons land ingang hadden ge vonden werd een overkoepelend orgaan, de sectie kerkdagen van de Raad Kerkelijke zorg van de Ned. Hervormde gemeenten, ingesteld. Dit orgaan regelt de voorberei ding en geeft het thema van de kerkdagen aan. Er is echter nog maar zelden' in Ne derland een oecumenische kerkdag gehou den. Haarlem ging daarmee twee jaar ge leden voor. Ook Limburg heeft al zijn oecumenische Advertentie WASMACHINES CENTRIFUGES VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service. Het aloude en bekende adres Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN DINSDAG 10 MEI Thalia, 20 uur: „The five pennies". Gemeentebibliotheek, 19.3022 uur: „Nederland bezet". Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Toneel avond Palvu. Heidestraat, 19—21 uur: Expositie Feli- son. WOENSDAG 11 MEI Thalia, 20 uur: „The five pennies". Rex, 20 uur: „Romarei, het meisje 'net de groene ogen". Hervormd Jeugdgebouw, 20 uur: Toneel avond Palvu. Heidestraat, 1921 uur: Expositie Feli- son „Goya". Gemeentebibliotheek, 912, 1417 en 1922 uur: „Nederland bezet". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 1416.30 uur. DINSDAG 10 MEI Kennemer-theater, 19 en 21.15 uur: „Breng de Bismarck tot zinken". Luxor-theater, 18.45 en 21.15 uur: „De man die verdwijnen moest". WOENSDAG 11 MEI Kennemer-theater, 19 en 21.15 uur: „Breng de Bismarck tot zinken". Luxor-theater, 18.45 en 21.15 uur: .,De man die verdwijnen moest". Concertgebouw: Vandaag 20.15 uur: Con cert N.Ph.O. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: Leids Studentencabaret met „Laat je zoon studeren". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met don derdag 14 en 20 uur: „Salomo en de ko ningin van Scheba", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag 20 uur, woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Het geheime commando", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur „Brandend ver langen", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag en woensdag 14 en 20 uur: „Zij waren nog geen 20", 18 jaar. Donderdag 14 en 20 uur: „Overal in de Pacific", 14 jaar. Minerva Theater: Woensdag 14.30 uur: „Niets dan pech", alle leeftijden. Woens dag en donderdag 20.15 uur: „Gigi", 14 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur „It happened to Jane", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Zij vochten als helden", 18 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur „Wir Wun- derkinder", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Woens dag 20 uur: „Het veld van eer", 18 jaar. Donderdag 20 uur: „Paris Canaille", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot en met 22 mei bijzondere avondopenstelling met kaars licht en oude muziek van 20.3022.30 uur. Museum „Het Huis Van Looy" (Kamper laan): Tot 22 mei dagelijks van 1012.30 en 13.3017 uui-, zondags 1417 uur: expo sitie van werken van jonge Nederlandse kunstenaars onder de titel „Start". Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Tot 14 mei op werkdagen van 1117 uur: expositie van werk van Lucebert. Galerie IJittenhout (Kleine Houtstr. 41): Tot 15 mei dagelijks van 1117 uur: ex positie van aquarellen van Joop Dam. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 juni dagelijks van 1022 uur: ex positie van tekeningen van Wim van de Kerke. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Tot 20 mei dagelijks van 917 uur: expositie van werken van H. F. Boot. Vishal: Tot 29 mei dagelijks 13.3017.30 uur en zondags 19.3022 uur: architec tuurtentoonstelling. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 6 mei). kerkdag. Deze is daar voortgekomen uit de jaarlijkse protestantendag, die op twee de pinksterdag werd gehouden. Nu is dan de IJmond aan de beurt. Het geheel is nog bescheiden van opzet, maar zal bij een gunstig resultaat zeker uitge breid worden en tot een traditie uit groeien. Programma Het programma is als volgt: zaterdag 15.30 uur: aankomst, begroeting, thee; 15.45 uur: opening. Inleiding voor de groepsdis cussie over het kerkdagthema door ds. S. de Roest gevolgd door duscussies in groe pen van hoogstens 20 personen in verschei dene gebouwen rondom de Bethlehemkerk; 18 uur: broodmaaltijd; 18.30 uur: samen vatting van de groepsdiscussie en nabe spreking. Zingen van enige kerkdagliede ren; 20 uur: vertoning van de film „The next voice you hear". De organisatoren hebben, volgens ds. J. A. Roskam, deze film niet bedoeld als „clericaal listigheidje" om publiek te trek ken; 22 uur: in de Bethlehemkerk avond gebed onder leiding van ds. J. A. Roskam. Zondag: 's ochtends kerkdiensten in de bij de Oecumenische Raad Velsen aangeslo ten kerken, waarin het kerkdagthema op nieuw aan de orde wordt gesteld. In alle diensten wordt de zelfde schriftlezing ge houden. In de hervormde kerkdiensten van de Centrale Gemeente IJmond en de Centrale Gemeente Santpoort wordt op deze zondagmorgen dezelfde liturgie ge volgd. Van de schilderijen, agquarellen, teke ningen en etsen, die W. A. de Wijn ex poseert in de schaftlokalen van de Hoog ovens en aangesloten bedrijven kwamen mij die, welke door onderwerp het dichtst bij deze bedrijven staan het aantrekke lijkst voor. De Wijn heeft voor de Demka gewerkt en de zeer natuurgetrouwe pren ten, die hij voor en van dit bedrijf etste, zullen zijn publiek bij de Hoogovens wel bevallen. Iets meer dan alleen natuurge trouw is een kleine prent van een giet- pan en daarmee één der aantrekkelijkste zaken van zijn tentoonstelling. Daartoe be horen ook enige etsen naar landschappen. Ik geloof dat De Wijn het sterkst is als te kenaar en dat hij altijd in zo direct mo gelijk contact met de natuur moet wer ken. Ik vermoed tenminste dat zijn twee grote doeken naar schepen, op de helling naar studies ontstaan zijn. Deze schilde rijen zitten wel goed in elkaar. De Wijn kent scheepswerven want hij is er werk zaam geweest als technicus. Maar deze schilderijen zijn wat weinig geïnspireerd. Mooier vond ik enige kleinere stillevens, vooral waar De Wijn zich in zijn kleur- geving wist te beperken. Het stilleven op werktafel maakt daarop een uitzondering. Hierin is hij meer met de kleur geslaagd. Het lijkt me verder dat De Wijn lang op een schilderij moet werken, want zijn zui delijke landschappen, kennelijk vlugger gedaan, bekoorden me minder. De Wijn maakte enige tekeningen en aqarellen van het nieuwe schip de Koning in Wilhelmina en de reprodukties van dit werk doen het eigenlijk beter dan de ori ginelen. De Wijn werkte dan ook in de reclame en gezien deze reprodukties bezit hij daarvoor een grote geschiktheid. Dat werken met het oog op reproduktie kan hem ook wel geholpen hebben bij het ko men tot de twee aardigste aquarellen op deze expositie: Huisje in Savoye, en Le Chatelard. Deze waterverfjes hebben iets illustratiefs en dat doet ze geen kwaad. Vrijer gedane aquarellen konden me ten minste iets minder bekoren. Bob Buys ria j.-e sfu i He v" v -■ -SS*»# Gisteren begon de uitgifte van twee nieuwe Luxemburgse postzegels, waarvan de ene is ontworpen door de Haarlemmer S. L. Hartz. Deze zegel wordt uitgegeven ter herdenking van het tienjarig bestaan van de Europese Kolen- en Staalgemeen schap (de C.E.C.A., de Communauté Européenne du Charbon et de l'Acier), welke is ontstaan xiit het op 9 mei 1950 gelanceerde plan-Schuman. De heer Hartz was door de C.E.C.A. uit genodigd deel te nemen aan een besloten internationale prijsvraag voor een zegelont- werp; zijn ontwerp werd bekroond. De ze gel heeft de waarde van 2.50 fr., is in wijn rood uitgevoerd en vertoont een staalar- beider die met de gloeiende punt van een stalen staaf de letters C.E.C.A. op de om trekken van een kaart van de zes K.S.G.- landen schrijft. De zegel is gedrukt bij de Grafische Inrichting Joh. Enschedé Zonen te Haarlem, evenals de andere maandag verschenen Luxemburgse ze gel, die is gewijd aan de eerste Europese school en ontworpen is door de Luxembur ger Foni Tissen uit Rumelange. VEERTIG JAAR KERKMEESTER De r.-k. parochie van St. Jozef te Velsen- Noord zal zondag 15 mei de viering mee maken van het feit, dat de heer P. Mooy dan gedurende veertig jaren kerkmeester van de parochie is. De lieer Mooi is in deze r.-k. parochie een zeer bekende figuur, die heel veel voor het verenigingsleven heeft gedaan en des wege reeds eerder is begiftigd met de pau selijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" in goud. BOER EN BODEM Voor de leden van de Hollandse Maat schappij van Landbouw heeft de heer J. Smit, leraar aan de Rijks Landbouwschool te Alkmaar, in café Timmer te Beverwijk een causerie gehouden over de bodemge steldheid in Kennemerland. De geschiede nis van de bodem in Kennemerland is de stem van het water, zo is bij verschillende onderzoekingen aan het; licht gekomen. Aan de verschillende grondlagen kan men zien hoe in de loop der eeuwen het water zijn loop heeft gevonden bij zeedoorbraken. Bij Beverwijk is een doorbraak geweest, waar bij het zand doorspoelde tot in de Hout- rakpolder. Bodemkartering wees op iets dergelijks bij Bergen en Egmond. Maar de grootste doorbraak was bij Castricum, om streeks 100 jaar na Christus. In Kennemerland zal men de stem van het water niet meer horen. Nu staat de boer tegenover andere vijanden; de indu strie en de woningbouw. En wat kan men hiertegen doen? Wat zal er overblijven van de IJpolders, de Houtrak- en de Wij- kermeerpolder? Spreker zag de toekomst voor de boer in het westen des lands niet rooskleurig: steeds meer landbouwers moe ten het aan de zee ontworstelde land hun ner voorouders prijsgeven aan de industrie, aan de woningbouw. De H.M.L.-leden wisselden van gedach ten over de algemene vergadering, die op 18 mei in Amsterdam zal worden gehou den. Advertentie SUIKERVRIJ en DIEET-ARTIKELEN Het bekende adres voor de betere levensmiddelen Kennemerlaan 131 - Telef. 5386 Bij aankoop van koffie of thee 1 pak NOBO-sprits van 50 voor 30 Bij TIK-TAK koffie bovendien een kop en schotel ter waarde van 1.29 voor 35 ct. DE HEER M. VAN DER HORST bladert in het dikke schrift, waarin hij verslagen van alle belangrijke gebeurtenissen in het W. F. Vissershuis te IJmuiden heeft geschreven. „In januari was het. Nee, ik zie het al, het was in februari. Toen zijn we met een man of vijftien naar de vogeltentoonstelling van Fauna Felisena in het Cultureel Centrum geweest. Prackig. al die vogeltjes. Zoiets moesten we in het Vissershuis hebben, zo'n volière, dachten we. Dat kan, zei het bestuur van de volièrevereniging. Wij zorgen dat in het bejaardentehuis een grote volière komt". Zij is er inderdaad gekomen, de volière. Een mooie, grote kooi. Helderwit van buiten en van binnen. Met elf tropische vogeltjes erin. Een paartje blauwfazantjes, een paartje Japanse meeuwtjes, een paar tje witte zebravinkjes, een paartje tijger vinkjes en drie kanaries. Eén van de nest kastjes is al in gebruik. Binnenkort zal de bevolking van de volière worden uitge breid. Voor overbevolking hoeft men niet bang te zijn. De kooi is op broed berekend. Voor de jonge vogeltjes zijn trouwens genoeg liefhebbers te vinden. De volière is gemaakt in de gemeente lijke werkplaats. Voor de vogeltjes en de inrichting heeft Fauna Felisena zorgge dragen. Het geheel is bekostigd van giften. De kooi is geplaatst op de tweede verdie ping van het Vissershuis. Als men de trap in de hal bij de hoofdingang opgaat, heeft men er een goed gezicht op. In een hoek van het daar ingerichte zitje is de volière Groenteveilingen De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren maandag: spinazie 8V2—28, aardbeien 70110, bloemkool 1897, was- peen 104—122, rabarber 22—34, sla 12—44, postelein 6881. Op de veiling van Ons Belang te Cas tricum beginnen nu wat meer zomerse produkten te komen. Maandag was er meer sla en spinazie en tevens kwamen er kom kommers en radijs aan de markt. De noteringen van maandag waren: sla 0.27—0.31, spinazie 0.20—0.21; kom kommers 0.41; radijs 0.10V2. HET EERSTE LUSTRUM van de markt in IJmuiden zal niet ongemerkt voor bijgaan. De twee eerstvolgende markten zullen een feestelijk karakter hebben. Wekenlang heeft het feestcomité beraadslaagd, vergunningen aangevraagd, pro gramma's opgesteld en weer verworpen. Nu weet men eindelijk hoe of wat. Bijna alle marktkooplieden doen aan deze lustrumviering mee. „Eén van de beste markten in Noordholland", noemen zij de IJmuidense markt. Geldelijk in de eerste plaats. Maar niet alleen dat. De sfeer in IJmuiden is prettig. De verhouding klant-koopman uitstekend. Verloop onder deze laatsten is er bijna niet. Er is wel een lange wachtlijst van kooplui die naar een plaatsje in IJmuiden dingen. Het zal hen echter moeilijk vallen een plaats te veroveren. De koopman die iedere donderdag in IJmuiden komt, blijft dat doen. Vertrouwde koopmansgezichten jaar in jaar uit hebben voor een vaste klantenbasis gezorgd. Op de eerste feestmarkt, donderdag 12 mei loopt men grote kans een enveloppe in de handen gedrukt te krijgen, die een bon bevat. Deze bon geeft de weg aan hoe men een surprise in bezit kan krijgen of geeft recht op deelname aan de „actie boodschappentas". Er zijn echter ook bon nen die slechts met een rijmpje zijn be drukt. 's Middags om kwart over vier be gint de strijd met de drie met geschenken gevulde boodschappentassen. Daaraan kunnen alleen personen boven de achttien jaar deelnemen. De tassen met inhoud ver tegenwoordigen een waarde van ruim tweehonderd gulden. Eén van de organisa toren grijpt iets uit de tassen en wie dan het eerst hetzelfde voorwerp kan tonen krijgt de prijs. Een idee van Cees de Lange. Die eerste feestmarkt is echter nog maar een aanloopje voor de tweede. Ook op 19 mei zullen bonnen worden uitgereikt. Er zullen bonnen bij zijn die opwekken tot deelname aan een grote prestatie-afval race. Een race die de winnaars een tele visie-toestel, een centrifuge, een keuken- uitzet, een theeservies, een strijkbout of andere waardevolle voorwerpen kan op leveren. Het sluitstuk van de afvalrace is 's avonds in feestzaal Kraak aan het Marktplein. Dan ook krijgt ieder die daar krachtens de ontvangen bon aanspraak op kan maken een prijs. Aan de „finalshow", die om halfacht begint, verlenen „The Sun beams" muzikale medewerking. De beide feestmarkten zullen een vrolijke aanblik bieden. Vlaggen, slingers en versierde kra men. Muziek zal er de hele dag te horen zijn. Advertentie ALLE MODELLEN CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat 433 - 435 aangebracht. Ieder kan er van genieten. De heer Van der Horst heeft de zorg over de levepde have op zich genomen. Hij maakt de kooi schoon, geeft de vogels te eten en te drinken en doet dit werk met veel plezier. De bewoners van het Vissers huis zijn zeer in hun schik met de aan winst van hun huis. Vorige week heeft het bestuur van Fauna Felisena de volière overgedragen. Er werd een leerzaam avondje van gemaakt. De bejaarden kregen veel te horen over het leven van tropische vogels. Met kleuren dia's werd het geheel aanschouwelijk ge maakt. Men moet wel tot de conclusie zijn gekomen dat het houden van tropische vogels ook voor bejaarden een prachtige vorm van vrije tijdsbesteding is. iiüWDT» I 94 I «.I e-« a tf 5»W.tFt-Z Advertentie Industrie predikant zegt: Op uitnodiging van de afdeling Heems kerk van de Ned. Christen Vrouwenbond heeft de gereformeerde industriepredikant in de IJmond drs. G. H. Homans maan dagavond een lezing gehouden over de ge volgen van de ploegendienst voor het ge zinsleven. Spreker belichtte hiervan de po sitieve en de negatieve kanten. Spreker zei dat de ploegendienst een uitdaging is voor 't huwelijks- en gezinsleven. De man dreigt kostganger in eigen huis te worden en de vrouw wordt hierdoor in hoofdzaak met de opvoeding van de kinderen be last. Dat er thans nog maar weinig hui zen worden gebouwd met de voor de in ploegendienst werkende man geïsoleerde slaapkamer, noemde spreker een sociale misstand van de eerste orde. Het ver schijnsel van de ploegendienst is niet alleen voor de industrie van toepassing maar komt overal voor waar de aanwezigheid van personeel langer vereist is dan de tijd die een man per dag mag werken. In de industrie wordt het machinepark steeds kostbaarder, zodat alleen door con- tinu-arbeid het vereiste rendement wordt opgeleverd, aldus spreker. Drs. Homans betoogde dat de vrije zon dag gehandhaafd dient te blijven terwille van het teken van deze dag en ter wille van de mens. De werkgevers en technici hebben de taak de zondagsarbeid overbo dig te maken. Hij voegde daaraan toe, dat deze mensen tot taak hebben de gehele ploegendienst af te schaffen. Spreker wilde evenwel met nadruk ont kennen dat er van een goed gezinsleven ne Bonte Duif Van de postduivenhoudersvereniging De Bonte Duif te IJmuiden namen in het afgelopen week einde 224 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 170 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7.15 uur. ste het hok om 9.31.34 uur. de laatste prijsduif Een duif van de heer Ullehakcn bereikte als eer- om 10.2.50 uur. De uitslag was als volgt. A. Ulle- haken 1 7 10 11 12 17 22; E. Klinge 2 38; J. Min- neboo 3; A. Donkersloot 4 16 26 28 41; W. Don kersloot 5 18 23 24 30 31; J. Kaldcbach 6 25 32 34; H. Wilmsfloet 9 37: P. Griekspoor 13; T. H. Dek ker 14 43; R. Schaper 15 21; J. J. Dekker 19 27 35 44; G. v. Zut.phen 20 36 42; J. Verloon 29 33; J. v. d. Geest 39 40; P. Verschuren 45. De IJmonden Van de postduivenhoudersvereniging De IJmon den (zaterdagvliegers) te IJmuiden namen in het. afgelopen weekeinde 130 duiven deel aan een wedvlucht van Sittard af over een afstand van 184 km. De lossing van de duiven geschiedde om 1220 uur. Een duif van Akkerdaas bereikte als eerste het hok om 14.58 uur, de laatste prijsduif om 15.09 uur. Het was een mooie vlucht met een snel verloop. De uitslag was als volgt: Akkerdaas 1: Harms 2 5 10 11 17; mevr. De Boer 3 4 14; Knapen 6; Verduin 7 15; Blok 8 9 16 21: Borgart 12 13 Suurmond 18; Beier 19; Koffeman 20 25 26; De Vlugt 22: Vendel 23 24. Oranje-Nassau De postduivenhoudersvereniging Oranje-Nassau heeft zondag met haar duiven deelgenomen aan een wedvlucht van Vilvoorde af. In het concours waren 207 duiven. De duiven werden om 7 uur met een n.o.-wind in vrijheid gesteld. De eerste duif meldde zich om 9.33.16 uur en de laatste prijsvliegende duif om 10.01.14 uur. De voorlopi ge uitslag is als volgt: I. Kraaijcnoord 1 38; A. Broek 2 5 40; B. Visser 3 6 9 16 19 20 22 32; E. Schreudcr 4 13 27: J. v. Sikkelerus 7 28; A. Gra venmaker 8; D. Broek 10 15 31; A. de Waard 11 14 23 29 33 41 41: J. Boekweg 12 26 34; J. Verburg 17; C. Gcijteman 18 24 37: J. Dekker 21; M. Rutte 25: S. v. Leeuwen 30 35; Chr. Prins 36; E. Broek 39. De Luchtpost Van de postduivenhoudersvereniging De Lucht post te Castricum namen in het afgelopen week einde 195 duiven deel aan een wedvlucht van Vil voorde af over een afstand van 182 km. De los sing van de duiven geschiedde om 7 uur. Een duif van J. Houtenbos bereikte als eerste het hok om 9.43.30 uur, de laatste prijsduif om 10.02.32 uur. Ook de derde bondsvlucht is voor de Cas- tricumse duivenhouders geen slechte vlucht ge worden want van de 195 duiven die men had ingekorfd waren om elf uur reeds meer dan 175 op hun hokken teruggekeerd. In de loop van de dag kwam ook de rest weer bij hun eigenaars terug en al vielen zij dan buiten de prijzen, toch hebben ook zij een goede prestatie geleverd. De uitslag was als volgt: 1. J. Houtenbos 9.43.30: 2. J. Steendam 9.44.17; 3. J. Zentveld 9.44.45; 4 J. Vonk/S. Kos 9.47.07; 5. A. Peeters 9.50.21: 6. H. Jaspers 9.51.02; 7. P. Verdonk 9.51.55; 8. P. Kap pers 9.53.49; 9. J. Roskam 9.54.28; 10. G. Aarden burg 9.54.39; 11. A. Metselaar 9.55.30; 12. J. Been tjes 9.56.40; 13. G. Klaasse 9.57.42; 14 H. Sanders 9.58.24; 15. K. Gort 9.58.46: 16. pastoor Minneboo 9.59.44; 17. G. Tromp/J. Lust. 10.02.32. De Snelvlieger De duiven van De Snelvlieger namen deel aan de wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 165 km. De eerste van de 375 deelnemende duiven meldde zich op het hok van Jac. Verver om 9.32.11 uur. De uitslag was als volgt: Verver I 55 67 71; Jac. Broek 2 4 5 8 19 21 23; Otte 3 7 26 49; E. de Boer 6 23 24 28 34 36 41; A. Ham 3 51 69; B. Glas 12 15 16 20 21 25 29 40 42; Zwanenburg 13 17; Boender 14 19 27; G. Glas 17 22; Wijker 18 61 62; Baak 30; H. Koster 31 65; Schelvis 32 48: Voet 33 35 60; Wezelman 37 45 56 57 64; Anepool 38 47 63 68 H. J. Broek 39 52; Reker 43 69; Koorn 44; v. d. Kammen 46; Lingen 48 50 66; Jung 53. Het Atoom Van de postduivenhoudersver. Het Atoom te Velsen-Noord namen in het afgelopen weekeinde de duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde al over een afstand van 172 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7 uur. Een duif van G. de Roos bereikte als eerste het hok om 9.32.46, de laatste prijsduif om 9.58.10 uur. De uitslag was als volgt; G. de Roos 1; J. Schoo 2 12 33 36; K. Timmer 3; H. Winkel 4 6 19 38; J. Asjes 5 18; A. de Bot ir. 7 16 26 34; A. Kat 8 37; Ph. F. Marti- nius 9 29 42: L. Veldt 10 21 24 35: A. v. Leeuwen II 23 25: F. Taveme 13; J. C. Antonius 14: C. Bart 15 41; J. Stijnman 17; P. v. d. Wiele 22 40: A. de Bot sr. 20; B. Schoo 27 23 31 32 43 44; W. Schouten 30: G. de Jong 39. Ons Genoegen Van de postduivenhoudersvereniging Ons Ge noegen te Beverwijk namen in het' afgelopen weekeinde 244 duiven deel aan een Avedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 172 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7 uur. Een duif van W. v. Wijk bereikte als eerste het hok om 9.30 uur. de laatste prijsduif om 10 uur. De uitslag was als volgt: W. v. Wijk 1 5 45; B. Meulemans 2 3 12 19 21 29: T. v. Leeuwen 4 46; C. Baltus 6 7 25 30; W. Rijnders 8 34 47; B. de Smet 9 17 26: Th. Kuyer 10 22; A. v. Son 11 18 41; J. Stafecki 13 23 24 38; H. v. Dessel 14 20; W. de Raadt 15 33; B. Langedijk 16 44; A. Goderie 27; V. Berlee 28; J. Scheffers 31 37; H. Langedijk 32 42; H. Gaasenbeek 35 39 49; R. Zoontjes 36; F. Blommaerts 40 43. De Vredesduif Van de postduivenhoudersvereniging De Vre desduif te Heemskerk namen in het afgelopen weekeinde 246 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 174 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7 uur. Een duif van H. Gooyer bereikte als eerste het hok om 9.33.52 uur, de laatste prijsduif om 10.04.19 uur. De uitslag was als volgt: H. Gooyer 1 38 45; J. Dudink 2 27; A. Cassee 3 5 8 21 42 43; A. Brums 4 15; Th. Halff G 26; H. v. Tuncn 7 18; J. Castri cum 9; P. Lotterman 10 11 12 28 44 49; G. Veldhuis 13; Ch. Bey 14 47: J. Pekel 16 29 33; A. Durge 17; G. Limmen 22; G. de Boer 23; J. v. Vlaanderen 24 31 32 39: Th. Adrichem 25: G. Duin 30 34; J. Koper 35 48; J. Knap 36; H. v. Tunen 37; J. Piro- vano 40; C. Meyer 41; C. de Munck 46. De Reisduif Van de postduivenhoudei-svereniging De Reis duif te Beverwijk namen in het afgelopen week- De natuur wordt steeds schoner èn dè vakantie staat voor de deur. Nu is de tijd gekomen, waarin de films zullen worden volgeschoten. Evenals vorig jaar zal de Fotokring Vel sen het winterseizoen afsluiten met een (voor ieder vrij toegankelijke) foto- en dia avond en wel op vrijdagavond 13 mei in hotel-restaurant „Royal", aanvang 8 uur. Men zal daar kunnen horen en zien hoe roTOKQlty- met de camera goede resultaten zijn te bereiken en met hét oog op de komende vakantie zullen velen deze gelegenheid we] met beide handen aangrijpen. Velen zullen zich ongetwijfeld de mooie foto's herinneren, die waren geëxposeerd op eigen tentoonstelling en in het Cultu reel Gebouw te IJmuiden tijdens de ten toonstelling „De Natuur Thuis". Wie zou soortgelijke foto's niet als herinnering wil len hebben? Bovendien behoeft het niet alleen als herinnering te dienen. Het is namelijk zo, dat Fotokring Velsen in december van dit jaar zijn eerste lustrum hoopt te vieren. En deze viering zal groots worden opgezet. Er komt weer een tentoonstelling, groter en vollediger dan tot nu toe in Velsen is vertoond. Daar naast zal een grote fotowedstrijd worden georganiseerd, waaraan een ieder, mits woonachtig in de gemeente Velsen, kan meedoen. De ingezonden foto's zullen naast het werk van de F.V. worden ge- exposeerd. Nadere bijzonderheden worden nog wel bekend gemaakt. helemaal geen sprake zou kunnen zijn. In de eerste plaats wordt een juiste instel ling en aanpassing gevraagd. Voordat wij de industrie tot zondebok gaan verklaren, moeten wij onszelf eerst afvragen of wij de goede instelling hebben, daarbij reke ning houdend met de veranderde om standigheden, aldus besloot ds Homans zijn met aandacht gevolgde lezing. einde 494 duiven deel aan een wedvlucht van Vil voorde af over een afstand van 174 km. De los sing van de duiven geschiedde om 7 uur. Een duif van G. Grapcndaal bereikte als eerste het hok om 9.30 uur, de laatste prijsduif om 10 uur. De uitslag was als volgt: G. Grapendaal 1 43 67 78; C. Smit 2 35 61 68 92 94; C. Castricum 3 19 36 52 66; L. Kleyne 4 9 85 86 98; J. Penning 5 45 62 72 82;S. v. d. Kolk 6 7 10 11 12 14; P. v. Vuuren 8 73 91; C. Westrate 13 30 38 49 50; H. Beentjes 15 96; L. Knoppers 16; D. Stiemer 18 59 60 73; R. Westrate 20 22 46 69: M. Koorn 21; G. v. d. Win den 23 34 55: A. Six 25 75; D. Philippi 26 77 90 95; H. v. d. Kommer 28 57; H. Zillig 29 33 41; J. Luntz 31 44 51 63; S. Zoet 40 54 99; T. Loogen 42 65 89: W. Bras 47; T. Gravemaker 48; G. de Graaf 53 79; E. Verschuren 56 93 97; G. Visser 58; P. Luyt 64 83; C. Zoet 75 80; M. Minneboo 76; S. Tccling 81. IJmuiden Van de postduivenhoudersvereniging IJmuiden te IJmuiden namen in bet afgelopen weekeinde 207 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 171 km. De lossing van de duiven geschiedde om 7 uur. Een duif van G. v. d. Stinik bereikte als eerste het hok om 9.34 uur, de laatste prijsduif om 10.06 uur. De uitslag was als volgt: G. v. d. Struik 1 7 14 20 23 34 41; G. Godde 2 17 31 32; J. Exalto 3 5 29; H. Haver 4; W Kaale 6 25; K. Inia 8 9 19 27 36; J. v. Opbergen 10 21 22 37; A. J. Waal 11 16 24 40 42; J. de Waard 12: S. de Waard 13 15 18 28; P. Hoekstra 26 30 33: W. Booy 35 39: J. Eelsing 38. Advertentie ECHTE DELI ZANDBLAADJES Voor goede belegen sigaren Snelliusstraat 53 (hoek Marconistraat) Telefoon 5053 - IJmuiden Goed korfbal bij DKV IIIDKV II Voor de derde en laatste maal in dit sei zoen .stonden het tweede en het derde twaalftal van de christelijke korfbalvereni ging DKV te IJmuiden zaterdag tegenover elkaar. Ondanks de warmte en het feit, dat er voor beide teams niets meer op het spel stond, is het een op behoorlijk peil staande korf bal wedstrijd geworden, die het aan zien ten volle waard was. Door een vroeg doelpunt van Cor Brommers nam het twee de twaalftal de leiding (01). Hierna volg de een gelijk opgaande strijd, waarin beide verdedigingen weinig kansen toestonden en omdat de kansen die er kwamen niet gebruikt werden bleef de score tot de pauze ongewijzigd. Ook na de rust bleef het spel snel heen en weer gaan. Nu echter werden de kan sen beter gebruikt. Eerst bracht Ton Ol- denmark zijn team op 02, waarna Anneke van Duivenvoorde de ploegen weer dich ter bij elkaar bracht (12). In de strijd, die nu volgde toonde het tweede team zich iets sterker dan het derde. Doelpunten van Arendje Hartman en Kees van Veelen brachten in deze periode de score op 14. Wie echter meende, daf het hiermee beslist was, kwam bedrogen uit, want DKV III bleef doorvechten voor een zo goed moge lijk resultaat. Eerst werd het door Jan Smit 24 en toen kort daarop Dini Rou wen succes had (34) was er weer van alles mogelijk. De laatste minuten verlie pen dan ook onder grot.e spanning, maar gedoelpunt werd er niet meer. Door deze overwinning bezet het tweede twaalftal nu definitief de tweede plaats; het derde team dient zijn.laatste wedstrijd tegen Rooswijk te winnen om bp de derde plaats te eindi gen. Advertentie •jffen en multi-color in modernè kleu ren - maten 48 - 50 - 52 - 54 - 56 nu alle door elkaar Woensdag om half 9 begint de verkoop van dit koopje. Zo lang de voorraad strekt. Maakt dat u er bij komt. SA MESH Lange Nieuwstraat Telefoon 5205 Marktplein IJmuiden Maandag kwamen in IJmuiden aan: Barlind van Halden; Frieda Blokzijl, Rochester, laden Staalhaven IJmuiden; Java. Hamburg; Clangula, Liverpool; Amsteldiep. Mormueoa, erts lossen Buitenhaven IJmuiden; Corstar, Londen; Borkum. Hamburg: Oranjestad. Southampton; Drittura, Scheveningen; Maria Schulte. Rotterdam; Elbruz. 1 uapse; Groote Beer. Walvisbaai. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Teneriffe van Rotterdam; Artemis, Rotterdam; Unitas S, Karlstad; Oosterburgh, Paskalavik; Graveland, Cabal; Barri, Delfzijl. Maandag vertrokken uit IJmuiden: La Paloma naar Boston, kunstmest uit IJmuiden; Reggeborg. Colchester, kunstmest van IJmuiden; Garoet, Hamburg; Bonaire, Rotterdam; Petrovski, Ant werpen; Tanny, Antwerpen, ledig van Wormer- veer; Phoenix, Rotterdam; Zeehond, Rotterdam; Nero, Bilbao; Wexford, Rochester, stiifsel van Koog aan de Zaan; Reliable. Rotterdam: Netherl. Coast, Rotterdam; Queens Gate, Boston, kunst mest van IJmuiden; Senegalkust. Freetown; Sap pho, Newport, walsmateriaal IJmuiden; Lijnbaans gracht, Rotterdam; Bellina, Delfzijl; Bohus, Ran- ders. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Vardaas naar Rotterdam; Triton, Londen, walsmateriaal uit IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6