Belg Roger winnaar van Baens door sprintzege lastige eerste etappe Geesink in Amsterdam weer favoriet voor „alle categorieën" Taconeers waren geen partij voor Nederlands honkbalteam DE RONDE VAN NEDERLAND Geldermans door route afwijking gediskwalificeerd OVRA faalde in promotiewedstrijd Massale vechtpartij in Utrechts stadion na DOS-Uruguay 13 Rosewall wereldkampioen tennis overdekte banen Uitslagen Haarlemse Cricketbond EUROPESE JUDOKAMPIOENSCHAPPEN Vanavond opening van nieuw honkbalstadion Negende Tourwagen-rallye van de KNVTO Petterson (EDO) en Janssen (Stormv.) in Wes telijk semi-profelftal Feijenoord verloor van Fluminense met 1-2 Grote belangstelling voor Feijenoord-Ajax Forse nederlaag vanVTC tegen Nedlloyd 4 Nederland-Italië op 29 mei in Haarlem WOENSDAG 11 MEI 196 0 De 26-jarige Roger Baens uit het Belgische Molenstede was de eerste etappe winnaar in de elfde Ronde van Nederland. Op het Burgemeester Kuperusplein in het Friese Haagje snoepte de vinnige Belg op het laatste rechte stuk met een venynige spurt Jaap Kersten „ik zat veel te hoog" de met een hartelijke miss-kus en bloemen beloonde zege af. Vlak achter hen kwamen in kleine groepjes de resterende twaalf renners binnen, die tezamen met Baens en Kersten de eerste etappe zoveel kleur hadden gegeven. Na dit tweetal dus ereplaatsen voor Van der Steen, de Belgen Maryen en Zagers, Jan Rol hy maakt een uitstekend comeback in de wielersport de Belg Jos van Gompel, Peter Post, Joop Captein, Bram van der Sluys, de Belg Joossen, Coen Niesten, de Belg Van den Eynde en Adri Roks, twee jaar geleden winnaar van Olympia's Toer. Byna tien minuten later leidden Bas Malipaard en Jo de Roo de intocht van het verslagen peloton in, dat zich in de mogelijkheden van deze winderige rit naar Heerenveen zozeer had vergist. Opnieuw dus een Belgische overwinning in de ouverture van de Nederlandse ronde. De ervaring van de vorige rondes doet het ergste vrezen. Maar al te goed liggen de triomfen van onze zuider buren in de voorgaande evenementen in het geheugen. Zelfs zonder Van Looy of een Van Daele blijken de Belgen in staat te zy'n bijzonder sterke formaties aan de start te brengen, waartegen het puikje van de Nederlandse wegrennery wel eens niet bestand zou kunnen blijken te zijn. Wellicht had Heerenveen tóch een Neder landse winnaar kunnen begroeten, ware het niet dat een spandoek van de week van de fotografie op de schans, goed twee kilometer voor de werkelijke finish, de vurige leidersmeute in de war had gebracht. Er werd hevig gespurt, voordat de vergissing werd bemerkt, en toen lag het groepje uit elkaar. Voorop ging Jan Rol die in zijn kielzog Roger Baens, Jaap Kersten, Van der Steen, Maryen en Zagers meesleepte. De slimme en ongetwijfeld ook snelle Baens slaagde er tenslotte in zich met Jaap Kersten van de anderen los te maken. Dit was het spannende slot van een bij zonder geslaagde etappe, die niet minder dan tien slachtoffers eiste: de Nederlandse favoriet Ab Geldermans, zy'n strijdmakkers Schipper, Van der Borst, Brinkman, Hame link, Maas en Martin van den Borgh, de Duitser Pommer en de Italianen Olivietti en Minini. Op een veld van 63 renners, dat byna zes uur tevoren van het Rem- brandtplein was vertrokken, is dit rijkelijk veel. Maar daarbij dient men niet te ver geten, dat de renners op deze eerste dag van 222 officiële kilometers vrijwel voort durend tegen de krachtige wind inreden met de Afsluitdijk als dubbele scherp rechter. 2e ETAPPE 11 MEI -mKM Al vrij kort na het loslaten van de meute in het landelijke Oostzaan, met zijn rus tieke bruggetjes was het gevecht ontbrand. De Italiaan Bernardelle voelde zich kenne lijk vei'plicht aan zijn rugnummer één om iets bijzonders te doen. Geheel in zijn eentje sprong de overmoedige Romein in de straten van Zaandam weg en bevocht op de kronkelende weg langs de Zaan een voorsprong van één minuut en 10 secon den op het peloton, dat zoveel stoutmoedig heid grijnzend liet begaan. Bernadelle hoopte ongetwijfeld op steun van zijn landgenoten, maar die werden door de hoofdmacht niet vrij gelaten en dus gaf de Italiaan zijn poging even na Beverwijk (48 km) maar op. Hij was ech ter onmiddellijk weer paraat toen de vrede opnieuw verstoord werd en samen met de Nederlanders Captein, Verhoef, Mahn, Rol en Steenvoorden en de Belgen Baens, Van den Eynden en Joosse en zocht Bernai'delle opnieuw het avontuur in de vrije ruimte. Intussen had zich in de achterhoede ook het één en ander afgespeeld. Martin van den Borgh liet zich al voor Beverwijk (na 48 kilometer) afzakken en vroeg naar de ambulance. „Ik ben zondag in Luik- BastenakenLuik gevallen en heb waar schijnlijk een spier bezeei'd. Ik kan geen trap meer doen". En zo verdween één van onze kandi daten voor de Ronde van Frankrijk ge ruisloos uit de stx-ijd. Even later stapte ook de Duitser Pommer af, die aan hevige maagkrampen leed. Toen Dick Enthoven in de buux't van Bevex-wijk een lekke band kreeg, bleek de „Schulte-discipline" nog na te werken. Onmiddellijk immers lieten Michel Stolkei', Jo de Roo en Peter Post zich afzakken om hun onfortuinlijke kameraad weer bij te brengen. Juichende Jantjes In de voorste gelederen marcheerden de negen vluchtelingen in eendrachtige samenwex'king naar het nog verre doel. Alkmaar (75 km) bi'acht voor hen echter geen victoi'ie maar een bittere nederlaag. De spoorbomen op de Helderse Weg waren gesloten en knarsetandend zagen de leiders hun voorsprong van ander-halve minuut geheel verloren gaan. Ruim twintig kilo- ïTieter bleef het nu rustig. Even na Scha- gerbrug begon de slotfase. Peter Post, die de karavaan aanvoei'de probeei'de een demarrage en zag tot zijn vei'wondering dat niemand er iets voor voelde om hem tex-ug te halen. De Amsterdamse zesdagen- ci-ack ging dus door en legde zo de basis voor de beslissing. Nog voor de Stolpen (108 km) had Post gezelschap gekregen. Zijn ploegmaats Captein en Rol, voorts de Nedex-landers Niesten, Kersten, Van Sluys, Roks en Van der Steen, diens Belgische ploegmakker Roger Baens en tenslotte maar liefst vijf Belgen van een andere ploeg, namelijk Zagers, Van Gompel, Joossen, Van den Eynde en Marijen. Op de smalle kronkelende weg aan de voet van de duinenrij bij Callandsoog gx-oeide de voorsprong van dit veertiental dusdanig, dat de juichende Jantjes in Den Helder al 2 min. 25 sec. moesten wachten alvorens de rest zich px-esenteerde. Na de marine-stad begon het verreweg zwaarste gedeelte van de route, de open x-echte wegen naar de Afsluitdijk met dit watei-bouwkundig wonder tenslotte als een dx-eigende guillotine. Steeds vex-der raakte de hoofdmacht achter bij de vluchtelingen. Aan het begin van de dijk lagen Post c.s. vijf minuten voor op een gi'oepje van der- tien man dat aangevoerd werd door Wim van Est. De afbrokkeling van het grote peloton was begonnen. Want al slaagden de achter Wim van Est en zijn makkers i'ijdende gx-oepjes er op de dijk zelf weer in bij te komen, toen de kax-avaan aan de laatste vijftig kilometer door het frisse Friese land begon, bleken de kx-achtsinspanningen voor velen te zwaar te zijn geweest, steeds meer rennex'S moesten de tol betalen voor de al 180 moeilijke kilometers, die achter de rug lagen. Alleen de heel sterken kon den zich handhaven. Maar zelfs zij konden niet vex-hinderen dat de koplopers uit eindelijk met een voorsprong van tien mi nuten langs de juichende Heerenvenei's naar de eindstreep joegen. Afwyking Er restten op het Burgemeester Kuperus plein nog spannende ogenblikken, lang na dat de eersten al een fris bad hadden ge nomen, want inmiddels was bekend ge worden dat Ab Geldermans, op wie velen hun hoop hadden gevestigd na zyn fraaie overwinningen in de Ronde van Duitsland, en in het Ardennenweekeinde ergens ver in de achterhoede reed in het gezelschap van Maas, Brinkman en Gramser. Gelder- mans had by Callandsoog een lekke band gekregen en had die door een misverstand zelf moeten repareren. Het kostte de Beverwyker enkele kostbare minuten en zelfs in het gezelschap van Brinkman en Maas Gramsmer kwam pas veel later by dit groepje kon Geldermans niet de Roger Baens zegevierde in Heerenveen in de eerste etappe van de Ronde van Nederland. moed opbrengen om vooral tegen de ele menten te vechten. Hij raakte meer en meer achter. Nog leek alles niet verloren toen hy zich in Heerenveen meldde met een achterstand van 33 min. 55 sec. op Roger Baens, nog juist binnen de limiet van 10 percent. Maar toen werd bekend dat Geldermans, Maas en Brinkman bij Nij- land van het parkoers waren afgeweken en dat betekende onverbiddelijke dis kwalificatie. Van den Borst, Schipper en de Italianen Menini en Olivietti tenslotte hadden de tijdslimiet overschreden en kre gen een retourtje naar huis. Uitslagen De eei'ste etappe van de Ronde van Nederland van Amstei-dam naar Heeren veen over een afstand van 231 km is ge wonnen door de Belg Roger Baens van de Acifitploeg in 5 uur 58 minuten en 31 se conden. Met bonificatie 5 uur 57 minuten 31 seconden. De verdere uitslag luidt: 2. Kersten (Lo comotief) 5.58.31 met bon., 5.58.01; 3. Van der Steen (Acifit) 5.58.33; 4. Marijen (Pi relli) z.t.; 5. Zagers (België) (Pirelli) z.t.; 6. Rol (Radium) z.t; 7. Van Gompel (Bel gië) (Pirelli) 5.58.39; 8. Post (Radium) z.t.; 9. Captein (Radium) 5.58.40; 10. Van Sluys (Locomotief) z.t.; 11. Joossen (België) (Pi relli) 5.58.40; 12. Niesten (Locomotief z.t.; 13. Van den Eynde (Pirelli) 5.58.42; 14. Roks Wielrennen (Mimosa) z.t.; 15. Maliepaard (Acifit) 6.08.15; 16. De Roo (Radium) z.t.; 17. Ent hoven (Radium) 6.08.19; 18. De Haan (Sim- ca) z.t.; 19. Stolker (Radium) z.t.; 20. Zilver berg (Locomotief) 6.08.54. Het ploegenklassement van de eerste etappe luidt: 1. Locomotief (Kersten, Van Sluys en Niesten) 17.55.19; 2. Pirelli (Ma rijen, Zagex-s (B) en Van Gompel (B) 17.55.39; 3. Radium (Rol, Post en Captein) 17.55.45; 4. Acifit 18.04.19; 5. Mimosa 18.18.36; 6. Simca 18.37.28; 7. Caltex 18.38.24; 8. Torpedo 18.39.09; 9. Caballero 18.44.06. Uitvallers in deze etappe wax-en: Menini (It.), Olivietti (It.), Van der Borst, Brink man (allen wegens tijdoverschx-ijding), Pommer (Did.), Van den Box-gh, Schipper (allen opgegeven), Maas, Geldex-mans, Ha melink (allen wegens afwijken van de route). Het puntenklassement van de eerste etappe luidt: 1. Kersten (Locomotief) 5 pnt.; 2. Rol (Radium) 3 pnt.; 3. Van Sluys (Loco motief) 1 pnt. De px-estatiepiijs was voor de Italiaan Bernax-delle. Ken Rosewall kan zich wereldkampioen overdekte banen noemen. Maar cadeau heeft hij deze officieuze titel niet gekre gen. In de finale van het heren enkelspel, die dinsdag in Melbourne werd gespeeld versloeg de Australiër na een marathon partij die bijna 3V2 uur duurde zijn land genoot Lew Hoad met 6-3, 9-11, 8-10, 7-5 en 6-3. Zowel Rosewall als Hoad waren ten slotte aan het eind van hun krachten. 21 maal werd een service doorbroken, Hoad maakte 15 voetfouten. T ennis NAGEKOMEN TENNIS UITSLAGEN Wij ontvingen nog enkele uitslagen van teams bii de ploegen uit Haarlem en omgeving inge deeld. Deze luidden: Vierde klasse: Oud Wassenaar G—Wilhelmus 2—6. Vijfde klasse: DEM 4—Uitgeest 4 5—3, TC Voorhout—Katwijkse LTV 5 80 en Uithoorn 2 Donald Duck 4 62. De standen in de betrokken afdelingen luiden: Vierde klasse, afd. 27: Roomburg 3—5, Wilhel mus 3—4, Oud Wassenaar 6 3—3 en WOC 4 3—0. Vijfde klasse, afd. 4: HBC 3—6, TC Velsen 2 3-4, DEM 4 3—2 TC Uitgeest 4 3—0. Afdeling 13: Forescate 3 3—6, TC Voorhout 34, Katwijkse LTV 5 3—2 en Duinlust 2 30. Afdelng 14: Groenendaal 5 3—6, Uithoorn 2 3—4, Donald Duck 4 3—2 en APGS 3 3-0. De gisteren door ons gepubliceerde standen van de derde klasse, afd. 6 en vijfde klasse, afd. 8 dienen als volgt te luiden: Afd. 6: Jatiloo 36, TC Bloemendaal 4 3—3, Kennemer Lyceum 33 en Groenendaal 4 3—0. Afd. 8: Groenendaal 6 35, TC Bloemendaal 6 35. Bastione 4 32 en Jatiloo 3 3—0. Cricket Haarlem 5Haarlem 6. Gewonnen door Haai'lem 6 met 3 wickets. Haarlem 5 128 R. v. d. Sloot 19, P. Vermède 10, P. van de Munnik 28 n.o., T. Thoden van Velsen 31. C. van Wijk 5 x 26, C. Fuijkschot 3 x 32. M. Meijer 1 x 20, N. Tol 1 x 18. Haax-lem 6 130 voor 7. M. Meijer 16, N. Tol 38, C. Fuijkschot 40. T. Thoden van Velsen 3 v. 29, P. v. d. Munnik 3 v. 31. Volleybal Als kampioenen van de afdeling Haar lem van de NeVoBo namen HBC (dames) en OVRA (heren) in Alkmaar deel aan de pi'omotiewedstrijden voor een plaats in de overgangsklasse west-I. De kansen van OVRA werden hoog aangeslagen maar de rijksambtenaren waren volkomen uit vorm en faalden jammerlijk. Daarentegen bleef de damesploeg van de Berkenrode-com binatie ongeslagen en verki'eeg promotie naar de overgangsklasse. Met een reser voir van capabele jeugdige speelsters moet de overgangsklasse te zijner tijd voor de Heemstedenaren de sprinkplank naar de top vormen. Met HBC promoveerde bij de dames: Jong Holland (Alkmaar) en de Kennemers (Beverwijk). Het Zaanse Molenwiek hand haafde zich. Bij de heren drongen tot óe overgangsklasse door: Sportief (Zaandam), Rapide (Egmond), HVC )Hoorn) en SPE (Enkhuizen). De x-esultaten die de Haarlemse kam pioenen in hun poules boekten, luidden: HBC—TOG 2 2—0 (15—13, 15—5), Czaar Peter—HBC 0—2 (16—18, 8—15) en Molen wiek—HBC 1—1 (10—15 en 15—7), OVRA— Sportief 0—2 (6—16, 6—15), OVRA—Sport bond 2—0 (15—11, 15—8) en OVRA—HVC 0—2 (12—15, 4—15). Die Raeckse Zaterdag worden in Den Haag de pro motie/degradatiewedstrijden gespeeld om drie plaatsen in de dames-hoofdklasse. Het Haarlemse Die Raeckse moet als degradante haar positie vei'dedigen tegen de ovex-gangsklasse-kampioenen TOG (Hoorn), DES (Voorbux-g) en Reva (Am sterdam). WANDELSPORT. De zevende vierdaagse van de Nederlandse Wandelsportbond, zal weer gelijktijdig met de Nijmeegse vier daagse, dus van 26 t.m. 29 juli te Apel doorn worden gehouden. De parkoersen, die reeds zijn uitgezet voeren de wande laars men verwacht dat er tenminste 1000 zullen zijn door de mooiste plekjes in de bosrijke omgeving van Apeldoorn. De positie van Nederland in het Euro pese judo wordt komend weekeinde waar schijnlijk belangrijk versterkt. De Neder landse afvaardiging is namelijk duidelijk favoriet bij de wedstrijden om de Euro pese titels, die op 14 en 15 mei in de Apol- lohal in Amsterdam worden gehouden, zowel bij de teamwedstrijden als op vele individuele nummers. De grootste troef is uiteraard weer de Uti'echter Anton Geesink, die zijn totaal van negen persoonlijke titels zes keer kampioen alle categorieën, eenmaal kam pioen zwaargewicht, eenmaal titelhouder eerste dan en eenmaal viei'de dan waar- schijnlijk gaat verhogen tot elf. Geesink komt namelijk weer uit op het onderdeel „alle categorieën" (de hoogste persoonlij ke titel) en in het zwaax-gewicht, en de tegenstand is, door de afwezigheid van de Franse favorieten Coui'tine en Pai'iset, voor hem ditmaal beslist geringer dan in voorgaande jaren. Judo Ook Hein Essink en Coos Bonte zijn se rieuze kanshebbers, respectievelijk in het midden- en lichtgewicht, en vooi-ts geldt Nederland nu de drievoudige kampioen Engeland niet aan de wedstrijden deel neemt met Geesink, Essink, Bonte, Do- lewaard en Dadema als favoiiet bij de team-ontmoetingen. De grootste tegen stand op dit onderdeel komt van de teams van Frankrijk (sterk vei-jongd met o.a. Nottola Vallauri en Delpeche), West- Duitsland, België (met o.a. Outelet en Guldemont) en outsider Joegoslavië. Voor de wedstrijden wei-den 150 judo ka's uit 14 landen ingeschreven, t.w. uit Tsjechoslowakije, Oost- en West-Duitsland Joegoslavië, Fi-anki'ijk, Luxemburg, Ne- dex-land, Italië, Zwitsei'land, België, Oos tenrijk, Portugal, Polen en Denemai-ken, waax-van de laatste twee niet deelnemen aan de teamwedstrijden. In totaal worden ruim 175 partijen afgewerkt, in tien cate- goi-ieën. Op de individuele nummers twee deelnemers per land wox-dt gestre den met directe eliminatie, de teams wor den in poules ingedeeld. Een bijzonder heid is dat in Amstei-dam voor de eerste keer een Europese titel voor junioren be twist wordt. De finales der teamwedsti'ij- den, zwaax-gewichten en juniox-en worden zaterdagavond gehouden, de andere fina les zondagmiddag. Sport in het kort WIELRENNEN. De Spanjaard Galdeano heeft de 12de etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Galdeano had voor de 179 km van Pampelune naar Logrono 4 uur 38 min. 33 sec. nodig. In de eindsprint ver sloeg hij de Belgen De Cabooter en Sweeck die tweede en dei-de wei-den. De Belg Desmet behield zijn leidende positie in net algemene klassement. De Spanjaard Pachezo bezet nog steeds de tweede plaats en de Belg De Mulder de derde. VOETBAL. Denemarken heeft dinsdag avond in Kopenhagen met 4-3 verloren van een vertegenwoordigend Braziliaans elftal dat een toux-nee door Europa maakt. De ruststand van deze wedstrijd, die door een recordaantal van 52.000 bezoekei-s werd bijgewoond, was 2-2. VOETBAL. De Limburgse eredivisieclub Fortuna zal op dondex-dag 19 mei een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen Arsenal. SCHAKEN. Voor het zone-schaaktoer nooi te Boedapest wei-den dinsdagavond de partijen van de viex-de ronde gespeeld. De partij van Scheltinga-Prameshuber (Oostenrijk) werd. nadat de reglementaire speeltijd verstreken was, afgebroken. Woensdagavond wordt in Amsterdam het nieuwe honkbalstadion officieel ge opend door wethouder De Roos. Daarna volgt een wedstrijd tussen het Nederland se bondsteam en de U.S. Airfox-ce Pun. De oefenwedstrijd, die het Nederlands negental gisteravond tegen een Ameri kaans legerteam, de Taconeers, speelde, is een grote teleurstelling geworden èn voor het publiek èn voor de spelers zelf. Welis waar konden de Nederlanders zich in hun eerste slagbeurt drie kwartier uitleven, maar da*t was de bedoeling niet. De eerste vier spelers Keulemans, Houtkamp, Heems kerk en Hannie Urbanus kwamen in die eerste innings zelfs driemaal in het slag- perk. Drie zwakke Amerikaanse pitchers kregen toen negen honkslagen tegen, gaven 8 vrye lopen weg en de stand was na één innings 16-0 voor Nederland. Dat het overi ge niets te betekenen had, is te begrijpen. Het einde van deze mislukte oefenwed strijd kwam met 18-3. Bondscoach Ron Fraser vergde, terecht, niets van onze topspelers. Reeds in de derde innings werd werper Beidschat de Nederlandse troef voor de wedstrijd tegen België vervangen door de jeug- Honkbal dige Terneuzen, die op zijn beurt in de zesde innings zijn plaats moest afstaan aan een andei-e jeugdige pitchex-, de OVVO-er Le Cuivre. Op deze werpers scoorden de Amerikanen respectievelijk 2 en 1 runs. De inningscijfers waren: Nederland: 16 02000x 18 Taconeex-s: 0000201= 3 De drie Amerikaanse werpers (Shiflet, Broder en Williams) kwamen gezamenlijk in 6 innings tot de volgende score: 2 keer 3-slag, 13 x 4 wijd en 12 honkslagen tegen. De Taconeers maakten 13 veldfouten en hadden een slaggemiddelde van 0,267. De cijfei-s van de Nederlandse werpers waren: Beidschat (2 innings): 1 keer 3-slag, 0 keer 4-wijd, 1 honkslag tegen; Terneuzen (3 innings): 3 keer 3-slag, 1 keer 4-wijd en 4 honkslagen tegen; Le Cuivre (2 innings): 0 keer 3-slag, 0 keer 4-wijd, 3 honkslagen Keulemans scoort het eerste punt in de zoals later bleek teleurstellende honkbalwedstrijd legen de Tacowers tegen. Nederland maakte 6 veldfouten. Het slaggemiddelde van Nederland was: 0,353 (Beidschat: 1,000; H. Urbanus: 0,667. Keulemans, De Nieuwe en W. Vreenegoor, allen 0,500; Houtkamp en Heemskerk bei den 0,400). In de negende Tourwagen-rally van de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Transportondernemers hebben de Bra bantse chauffeurs W. van der Vleut en J. van Strien voor de n.v. Autobedrijf „De City" te Eindhoven de eerste prijs be haald met 567 punten en een beter gemid delde in de vaardigheidsproef dan do tweede-prijswinnaar. Kolonel J. R. Schoe- maker, de inspecteur der cavalerie, kon aan de winnende ploeg onder meer een door Prins Bernhard beschikbaar gestelde legpenning uitreiken. Tweede werd, eveneens met 567 punten, LUTO uit Den Haag, chauffeur J. van Beek en A. J. Kip, derde met 564 punten de n.v. L.A.B.O. uit Leeuwax-en, chauf feurs G. van der Berg en O. Jensma. Van de 38 deelnemende tourwagens wees de jury acht px-ijswinnaars aan. Voetbal Twintig minuten voor het einde van de dinsdagavond in Utrecht gespeelde voet balwedstrijd DOS-Uruguay is het tot een ware vechtpartij gekomen tussen de spe lers uit Uruguay en die van DOS. Nadat om tot nu toe onbekende redenen enkele spelers met elkaar gingen vechten kreeg de ploeg uit Uruguay assistentie van re servespelers en trainers van de buitenland se ploeg Het Utrechtse stadion was op een zeker moment een vechtende massa. Scheidsrechter Lacroix uit Groningen had toen al de wedstrijd afgefloten omdat verder spelen onmogelijk was. In het Utrechtse stadion waren vele politieagen ten die onmiddellijk begonnen het veld te onti-uimen. Zij kregen assistentie van het hoofdbureau en manschappen van de re- servepolitie. Meer dan 50 politiemannen bonden toen de strijd aan tegen de joe lende massa. Men slaagde er in de bui tenlandse spelers veilig in de kleedkamers te loodsen, waarbij enkele slagen met de gummistok moesten worden uitgedeeld. Het publiek wachtte buiten het stadion de spelers op maar de politie zag kans met een cordon van enkele tientallen agenten het stadionplein schoon te vegen, waar door de bus met de spelers uit Uruguay zwaar geëscorteerd door sui'veillancewa- gens en motorpolitie, naar een Utrechts hotel kon rijden. Voor het hotel stonden nog enkele tientallen woedende DOS-sup- portei's maar voor de overmacht aan po litie moesten zij tenslotte zwichten. Het westelijk semiprof-elftal, dat woens dag 11 mei op het terrein van AGOVV in Apeldoorn een wedstrijd speelt tegen het oostelijk elftal is als volgt samengesteld: Doel: Van Drecht (Ajax); achter: Petter son (EDO) en Smit (Ajax); midden: Wage- maker (Alkmaar-), Schilder (Sparta) en Van Gardingen ('t Gooi); voor: Weber (Ex celsior), Van Miert (DHC), Janssen (Storm vogels), Marcus (HVC) en De Vries (Sparta) Reserves: Bals ('t Gooi) en Morelisse (Velox). Feijenoord heeft dinsdagavond te Rot- tei'dam voor 40.000 toeschouwei's met 1-2 verloren van de sterke Braziliaanse club Fluminense. Bij de rust was de stand nog 0-0. Tien minuten na de hervatting leidde Feijenoord door een doelpunt van Schouten met 1-0. Twee treffers tien minuten na elkaar gescoord door spil Altair uit een strafschop en linksbinnen Jair brachten de Brazi lianen de zege. Nu al staat vast, de FeijenoordAjax, op zondag 22 mei, in een uitverkocht stadion zal worden gespeeld. Uit alle delen van het land stromen aanvragen binnen. Ver scheidene verenigingen vragen toezending van 100 a 200 kaarten. De administratie van het stadion wex'kt al op volle toeren. De voorverkoop in Rottex'dam begint don derdag. Tafeltennis In de pi'omotie-competitie tafeltennis naar de overgangsklasse hebben de kan sen van VTC een geduchte knauw gekre gen door een forse nederlaag tegen Ned lloyd 4. Verder zal TOG er goed aan doen zich te verzoenen met de gedachte, dat men het het volgend jaar nog eens zal moeten proberen. De wedstrijd tegen Ex celsior werd met zeven-drie verloren en dat betekende de tweede achtei'eenvolgen- de nedei'laag. Harry van Weelderen had tegen Ned lloyd een bijzonder slechte avond en slaagde er niet in ook maar één wedstrijd te winnen terwijl hij anders toch de gro te man in het VTC-team is. Ook Van der Pol bi'acht er weinig van terecht en vex-loor al zijn partijen. Piet Oort tenslot te kon een al te grote smaad vooi'komen door voor twee tegenpunten te zorgen. Bij Excelsiox'-TOG was Van Dam hope loos uit vorm. Bas de Jong deed het met twee overwinningen veel beter en Eef van Abbevé bracht het dex'de Haarlemse punt op zijn naam. Softbal Het Nederlands dames-softballtcam speelt op zondag 29 mei op het terrein van EDO in Haarlem een interlandwed strijd tegen Italië. Het wordt de eerste officiële landenwedstrijd in de geschiede nis van de Nederlandse softballsport.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 13