FILATELIE Het gesprek Rome-Reformatie ARTIFORT Mooier haar maakt dadelijk jonger... Puzzel nummer eenendertig I ri^ÉL Kerkelijk Leven Verzending van zeepost „Ongeluk met militaire kolonne viel mee" %aat~lcvda Amsterdams Haven gebouw in gebruik genomen 4 Prinses Irene opent nieuw oorlogsmuseum De bevolking van Nederland L.V.D. rectificeert: FIETSEN HOUDT U FIT! Jongetje in zwembad verdronken Delegaties uit de West naar Nederland Drie-jarige deelde bankbiljetten uit Minister Luns in Den Haag teruggekeerd Opening kantoor POLY COLOR Polycolor uw haar: *t hoort bij uw make*up Eis in zaak „Magere Josje" acht jaar met aftrek Vlaggeschip van S.M.S. „Suriname" overgedragen ZATERDAG 14 MEI 1960 Rooms-katholieken en protestanten in de Verenigde Staten hebben een dezer dagen hetzelfde artikel kunnen lezen, waarin sug gesties worden gedaan ten aanzien van de eerstvolgende stappen, die zij zullen moe ten ondernemen in hun samensprekingen mei elkaar. Twee vooraanstaande perio dieken namelijk (een protestants en de ander rooms-katholiek) hebben gelijktijdig een artikel gepubliceerd, waarin de funda mentele regels voor gesprek tussen de beide geloven zijn neergelegd. Het artikel „Rules for the Dialogue" (spelregels voor het gesprek) verscheen in The Christian Century, een protestants inter-kerkelijk weekblad, en The Common weal, een rooms-katholiek weekblad dat door leken wordt uitgegeven. Het was de eerste keer, dat in de religieuze pers van de Verenigde Staten bij een dergelijk pro ject werd samengewerkt. Het artikel is geschreven door rev. dr. Robert M. Brown, een professor aan de Union Theological Seminary te New York. Brown begint zijn artikel met de opmer king dat „ieder het er over eens is, dat er een gesprek moet worden gevoerd". Maar, zo zegt hij, „dat nogal nare mo ment" is aangebroken dat we wel willen praten, maar nog niet goed weten hoe te beginnen. Hij geeft vervolgens een stel grondregels aan. Allereerst moet naar zijn mening el ke gespreks-partner geloven, dat de ander te goeder trouw spreekt. „Zo lang de ka tholiek voelt dat de protestant enkel pro beert vertrouwelijke informaties in te win nen over het hiërarchisch beleid ten einde daar elders gebruik van te maken, is het begrijpelijk dat de katholiek niet van plan is openlijk te spreken. En zo lang de pro testant voelt dat katholiek praten over „democratie" of „verdraagzaamheid" op portunisme is, bedoeld om de „ware" ka tholieke positie te verhullen, zal hij hoe genaamd niets positiefs van de gedachten- wisseling verwachten". Verder zegt dr. Brown: „Elke gespreks partner moet een helder begrip hebben van het geloof van de ander." Beide groe pen moeten zich thuis zó goed voorberei den, dat ze niet eikaars tijd verspillen, aldus Brown, omdat ..er volop misver standen en onbegrip zijn, die men uit de wereld kan helpen door een beetje eer lijk lezen". „Niettemin", zo voegt hij er aan toe, „zal lezen nooit een waarlijk helder be grip van het geloof van de ander geven. Dit kan slechts komen als een resultaat van het gesprek. Want slechts door een soort van ontmoeting met geven en nemen en recht op de man af, zullen de diep gewortelde misverstanden uit de weg ge ruimd worden". Ook stelt dr. Brown met klem vast, dat elke partner ten volle bereid moet zijn het geloof van de ander zo gunstig mogelijk te interpreteren in plaats van zo ongunstig mogelijk en voorts, dat elke gespreks partner voortdurend bereid moet zijn om het geloof van de ander op een nieuwe ■wijze te begrijpen. Kerkdiensten voor automobilisten Aanstaande zondag, 15 mei, worden de eerste Nederlandse kerkdiensten voor automobilisten (zogenaamde drive-in dien sten) gehouden en wel in de voormalige fortkerk Blauwkapel aan de rijksweg Utrecht-Hilversum. Er zijn die dag drie diensten: om negen uur 's morgens (voor ganger ds. J. H. Baas te Den Haag), om tien uur en om elf uur (voorganger ds. G. P. Klijn van „De Open Deur" te Drie bergen. De naam „drive-in dienst" herinnert aan de drive-in-theaters, die in de Ver enigde Staten bestaan. Het verschil is, dat de automobilisten daar in hun auto's kun nen blijven zitten, doch dat zij hier hun wagens zullen moeten verlaten om de dienst bij te wonen. Er is parkeergelegen heid bij de kerk. De diensten zullen niet langer dan een half uur duren. Zij worden georganiseerd door het comité Blauwka- Advertentie meubelen In onze showroom, weteringschans 253 te-amsterdam kunt u thans al onze nieuwe modellen bezichtigen l^TT dagelijks geopend van 9 tot 5 uur levering via de woninginrichting OVERLOON H.K.H. prinses Irene zal maandagmorgen i 23 mei het nieuwe nationale oorlogsmu seum te Overloon openen. Het oude mu seum, dat sedert mei 1946 geëxploiteerd wordt door de stichting Nederlands Natio naal Oorlogsmuseum, is gereorganiseerd en uitgebreid. De heer Henri Pieck uit Den Haag werd belast met de artistieke verzorging van het nieuwe museum. Bij Overloon heeft van 26 september tot 16 oktober 1944 één van de meest inten sieve tankslagen in West-Europa gewoed. Er stonden daar meer tanks tegenover el kaar dan in Normandië. In dit grensgebied tussen Noord-Brabant en Limburg hebben zich de meest fanatieke gevechten van man tegen man uit de Tweede Wereldoorlog afgespeeld. Geen enkele streek in ons land, met uitzondering van West Zeeuws-Vlaan deren, is zo verwoest geweest als dit ge bied. Reeds in juli 1945 werd de stichting Nederlands Nationaal Oorlogsmuseum Overloon opgericht. Bijna één miljoen per sonen heeft in de afgelopen jaren het oude museum, dat zonder overheidssubsidie ge ëxploiteerd werd, bezocht. pel, waarin leden van verschillende pro testantse kerken zitting hebben. Borden langs de weg zullen de onder weg zijnde automobilisten aanwijzingen geven. Russische „Oud-Gelovigen De „Oud-Gelovigen" is een gemeen schap, die zich in de tweede helft van de zeventiende eeuw van de Orthodoxe Kerk van Rusland heeft afgescheiden en wegens vervolging naar het buitenland is uitgewe ken. Een deel van deze Raskolniki (het Russische woord voor afgescheidenen) is naar China getrokken. Toen na de tweede wereldoorlog dit land onder communisti sche heerschappij kwam, vluchtten velen van hen naar Hongkong. Met hulp van de Wereldraad van Ker ken heeft een aantal van deze mensen zich nu kunnen vestigen in een landbouw kolonie in Brazilië. Over deze nieuwe ne derzetting is onder de titel „Zoals de nachtegaal wacht op de zomer" een film vervaardig^. De film geeft een goed beeld van de gemeenschap der Oud-Gelovigen, hun gehechtheid aan eeuwenoude gebrui ken en hun intens godsdienstig leven. De film is aangekocht door de Stichting Filmcentrum, het te Hilversum gevestigde oecumenische instituut voor vorming en voorlichting op filmgebied in Nederland, en zal binnenkort in circulatie worden gegeven. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms Alberto Dodero 15-5, ts Argentina 17-5; Australië: ss Orcades 15-5; Brazilië: ms Montferland 16-5; Canada: ss Nieuw Amsterdam 15-5, ms Noordam 19-5; Indonesië: ss Clytoneus 16-5; Ned. Antillen: ms Adonis 16-5; Ned. Nieuw Guinea: ms Bengkalis 19-5; Suriname: ms Oranje stad 18-5; Unie van Zuid-Afrika en Z.W. Afrika: ms Pendennis Castle 155, ss Melis- kerk 17-5; Brits-Oost-Afrika: ss La Bour- donnais 19-5. Het aantal huwelijken in ons land is gestegen van 14.813 in het eerste kwartaal van 1959 tot 14.964 in het eerste kwartaal van 1960. Het aantal levendgeborenen gaf een daling te zien van 61.506 tot 59.408, ter wijl het aantal overledenen steeg van 24.367 tot 25.543. Het aantal immigranten gaf een stijging te zien van 7492 in het eerste kwartaal van vorig jaar tot 9093 in het eerste kwartaal van dit jaar, terwijl het aantal emigran ten steeg van 12.424 tot 13.843. Op 1 april j.l. bedroeg het aantal inwo ners van Nederland 11.446.148. Advertentie 'n gezonde Mi beweging Kom fris op en van Uw werk! De Legervoorlichtingsdienst meldt, dat eerdere door deze dienst over het gisteren bij Woubrugge gebeurde ongeval met de militaire kolonne ontvangen lezingen bij nader onderzoek overdreven zijn gebleken. Een der vier militaire voertuigen beho rend tot de 647 Werktroepencompagnie uit Velsen, waarin een aantal dienstplichtige militairen zaten die voor herhaling onder de wapenen zijn, kantelde van de vijf me ter hoge dijk. Van de vijftien inzittende manschappen, leken er in totaal elf ge wond te zijn, die voor onderzoek ten dele in Leiden en ten dele in Haarlem werden opgenomen. In werkelijkheid bleken slechts zes man zeer licht te zijn gewond, van wie er thans nog twee bij de militaire genees kundige dienst in Haarlem worden ver pleegd. De anderen verrichten weer nor maal dienst. Allen zullen binnenkort op de vastgestelde tijd met groot verlof gaan, al dus de legervoorlichtingsdienst, die verder onthult dat het ongeluk te wijten is aan het feit, dat de kolonnecommandant op de wegversmalling verzuimde, de tegenligger voorrang te verlenen zoals hij had behoren te doen. Advertentie De beste merken in alle modellen 10 ICTQ 8. f6* ZIJL WEG 39 - 41 V IC I U tt wOb Telefoon 14308 A SEX (I) ONZIN Het geslachtelijk taai-verkeer blijft vele onzer krantemannen moeilijk heden baren. Zo las ik over een be kend café: „van het Place du Tertre" in het Haagse krant De Vader land. 1 SEX (II) En Het Volkskrant had het over „de Sovjet-TJnie, dat zijn geheimen weet te verbergen en dat weet te zwijgen". 1 KENNIS Succes schrijft: „het wereldberoemde Amerikaan se maandblad The New Yorker is niet altijd geweest wat het nu is." Het eigenaardigste is dat dit maand blad altijd geweest is wat het nu is: een weekblad. Uit een rechtbankverslag in de Tielse Courant over de zaak tegen een verkeersovertreder: „ook zag hij tegen een hoge boete op, daar hij de laatste tijd slecht had verkocht en in deze periode ook nog vader was geworden. De officier trok zich van deze onzin niets aan." ZELFHELP Toen ik in De Aankondigers (Den Haag) las: Laat Uw traploper vertreden door stoffeerder. Landzijde 30, tel. 66.64.91. dacht ik: daar heb ik geen stoffeer- der voor nodig; kan ik zelf ook. - Talarius In de Utrechtse overdekte zwem- en badinrichting Ozebi, is vrijdagmiddag het 7-jarige Utrechtse jongetje, J. W. M. R. Roefs verdronken. In gezelschap van een paar vriendjes bezocht de jongen, die niet kon zwemmen, voor het eerst de inrich ting. Op een gegeven moment miste een van zijn vriendjes hem. Na enig zoeken werd hij gevonden. Hij lag op de bodem van het bassin. Een aanwezige arts meende nog dat de jongen leefde. In het Acade misch Ziekenhuis echter, waarheen hij met de grootste spoed werd vervoerd, consta teerde men de dood. Gisteren is uit Willemstad (N.A.) de de legatie uit de Antilliaanse Staten, die op uitnodiging van het Nederlandse parle ment een bezoek aan Nederland zal bren gen, via Paramaribo, waar een delegatie uit de Surinaamse Staten zich bij de An tilliaanse delegatie zal voegen, naar Neder land vertrokken. De delegaties komen dinsdag op Schiphol aan. EERSTE „RECLAMOSCOOP' NEDERLAND IN Van dinsdagmiddag af zullen in Rem- brandtshof (Rembrandtsplein) te Amster dam dagelijks tussen 10.00 en 18.00 uur Nederlandse reclamefilms samenge voegd in programma's van 1 uur speelduur (gratis) worden vertoond. De oprichter noemt dit „reclamoscoop" en verzekert dat dit een primeur voor Nederland is. De filantropie van het driejarige jonge tje Wim de Groot, wonende in de Wiel- wijk te Dordrecht, belooft veel voor de toekomst. Het knaapje haalde, toen zijn moeder even niet op hem lette, uit een dressoirlaatje een pakje bankbiljetten ter waarde van ongeveer vijfhonderd gulden. Hij ging met het geld naar buiten en be gon het royaalweg uit te delen aan vriend jes en vriendinnetjes, die het overigens vrij ongeïnteresseerd van hem aanpakten. Gelukkig merkte een buurvrouw spoedig wat er aan de hand was. Zij hield dan ook maar gauw een collecte bij de kin deren, die op hun beurt gulhartig afston den wat zij hadden gekregen. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, is vrijdagmiddag per auto uit Brussel in Den Haag teruggekeerd. Minister Luns verliet het land op 25 april per vliegtuig voor een officieel bezoek aan Griekenland, de NAVO-conferentie te Is- tanboel, de politieke consultatie van de mi nisters van Buitenlandse Zaken van de zes E.E.G.-landen te Luxemburg en de E.E.G.- ministerraad die eerst in Luxemburg en vervolgens in Brussel bijeenkwam. De voorzitter van de Bond van Bloem bollenhandelaren, de heer F. van der Kolk, zal volgende week vrijdagmiddag het kan toor van de Westfriese Bollenveiling aan de Grachtweg in Lisse in gebruik stellen. Advertentie POLYCOLOR-kleurshampeo doet" het haar echt goed, wast het vol- maakt-schoongeeft het fleur en tint. Grijze haartjes? Spoorloos! Tube voor 2 wassingen f.1.95. Keus uit 20 tinten, bij drogist of parfumerie. POLY.CLAIR maakt uw haar-zonder blonderen-een nuance lichter (tube f.2.65) ...„mooier van kleur vooral! Doe het zelf: Was het thuis mef POLY CO LO R-kleurshampoo. Wie een modetint nog niet direct aandurft, kiest gewoon de eigen, natuurlijke kieur. Wat een enorm verschilHoevee! mooier, dieper en frisser glanst je haar in het zonlicht! Acht jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest heeft de Procureur- Generaal bij het Gerechtshof te Amster dam vrijdagmiddag geëist tegen de 42- jarige gedetineerde fabrieksarbeider G. A. J. A. S. uit de hoofdstad, bijgenaamd „Joop", terzake van zware mishandeling, de dood ten gevolge hebbende van zijn 34-jarige echtgenote, „Magere Josje" op zondagmorgen 11 augustus 1957. De raadsman, mr. H. G. Th. Keune, die in zijn pleidooi voor het Hof in hoofdzaak dezelfde argumenten gebruikte als in dat voor de rechtbank, was van oordeel dat de bewijspositie in beroep zwakker is ge worden. Pleiter concludeerde, evenals hij voor de rechtbank had gedaan, tot vrij spraak. De verdachte was na een eis van twaalf jaar met aftrek wegens doodslag, door de rechtbank terzake van zware mishande ling met dodelijk gevolg veroordeeld tot tien jaar met aftrek. De behandeling van deze zaak in hoger beroep is geheel met gesloten deuren geschied. Het Hof zal op 27 mei a.s. arrest wijzen. Na een geslaagde proefvaart, in tegen woordigheid van de gevolmachtigde mi nister van Suriname mr. dr. R. H. Pos en de Surinaamse Statenleden J. Lach- mon en H. Radhakishun, is dinsdag in Rotterdam het vlaggeschip van de Suri naamse Scheepvaart Maatschappij Suri name een coaster van ongeveer 1200 ton, overgedragen aan de vertegenwoordiger van de S.M.S. in Nederland. Het schip, dat onder gezag staat van de Nederlandse kapitein J. Smit, ligt thans in de haven van Amsterdam en zal met vier nieuwe lichters vertrekken naar Suriname. Volgens mededeling van de commissa ris van de Surinaamse Scheepvaarmaat- schappij, de heer H. Radhakishun, zal het vlaggeschip voornamelijk worden gebruikt voor diensten in het Caraibisch gebied en naar de Verenigde Staten. Het is gebouwd door de firma Bijkers in Rotterdam. Horizontaal: 1. dicht gesloten hand, 5. gem. in Drente, 9. lus, 10. lied, 11. lichaamsdeel, 12. verdieping van een huis, 14. kleine baai, 16. latwerk, 17. lste boek van Mozes (afk.), 18. scheikun dig element (afk.), 20. hijswerktuig, 22. afk. van dyne, 23. tel woord, 25. gevange nis, 26. foei, 27. ope ning, geschoten in 'n muur, 29. korf, 31. af reis, 32.vlek, 34. zwak 36. slede, 37. rasp, 39. munt in China, 40. naschrift (afk. Lat.), 41. pookijzer, 43. leng temaat (afk.), 45. doortochtgeld, 46. on- bep. voornaamw., 48. jongensnaam, 50. ver moeid, 52. gem. in Gelderl., 53. eer, 54. rivier in Rusland, 55. livreiknecht, 56. uit slag op metalen. Verticaal: 1. net voor de haringvangst, 2. bijwoord, 3. zijtak Donau, 4. vogel, pe pervreter, 5. vogel, 6. rivier in Duitsl., zij tak Rijn, 7. spoedig, 8. gem. in Drente, 13. slobkous (Vlaams), 15. troefkaart, 19. rivier in Zwitserland, 21. gem. in België, 22. zoon van Jacob, 24. inwendig lichaamsdeel, 26. gem. in N.Brab., 27. bundel, 28. sport- term, 29. voorzetsel, 30. schraal, 33. twaalf gros, van knopen, 35. boom, 37. laagvlakte in bergland, 38. dorp in Friesl., 40. zilt vocht, 41. stok, 42. jongensnaam, 44. ge meenschappelijke weide, 45. ruk, haal, 47. gem. in Gelderland, 49, meisjesnaam, 51. opschik. Inzenden vóór donderdagochtend, uit sluitend per briefkaart. Oplossing puzzel no. 30: 1. donor, 2. en ter. 3. water, 4. imker, 5. neder, 6. nader, 7. eiker, 8. Niger, 9. Donar, 10. emmer, 11. haver, 12. aleer, 13. nadir, 14. Demer, 15. immer, 16. staar, 17. meter, 18. ieder, 19. liter, 20. dinar. De zegswijze luidt: „De winnende hand is mild". Prijswinnaars: Prijs van 7.50 mevrouw L. Wuite, Röntgenstraal 1, IJmuiden; prijs van 5.J. B. Liefhebber, Reek 8, Ben- nebroek; prijs van 2.50: P. W. Eykelen- boom, Julianalaan 316, Haarlem. Op feestelijke wijze is vanmorgen het dertien verdiepingen tellende havenge bouw, dat oprijst aan de westzijde van het Centraal Station te Amsterdam in ge bruik genomen. Men zal er vandaag alleen maar gelukkige mensen aantreffen: Het imposante gebouw dat is ontworpen door architect W. M. Dudok is dan ook een symbool van de gezonde groei van de Amsterdamse haven. Het havengebouw is tot stand gekomen dank zij een nauwe samenwerking tussen bedrijfsleven en de gemeente. De nieuwe bewoners die er vanmorgen hun intrek hebben genomen, zijn de Scheepvaart Ver eniging „Noord", de Gemeentelijke Dienst voor Havens- en Handelsinrichtingen, de Verzekeringsmaatschappij „De Brandaris" die zich vooral in scheepsassuranties heeft gespecialiseerd, het Graanoverslag Bedrijf „Tradax", de N. V. Nederlands Bevrach tingskantoor en uiteraard ook de Haven dienst. Het Havengebouw is een architectonisch juweeltje geworden waarmee de heer Du- dok alle eer inlegt. Het is een strak en functioneel gebouw dat door zijn bekleding van donkere en lichte tegels een frisse aanblik geeft. De twee bovenste verdie pingen zijn opgehangen in de stalen ver lengstukken van de betonnen pijlers wat een bijzonder aardig effect geeft. Deze verdiepingen bevatten een café, een res taurant en een bar. Van de enorme marmeren hal uit zijn de verschillende verdiepingen met vier liften (alle met electronisch geheugen) be reikbaar. Zij zullen de eerste tijd wel voornamelijk bezoekers naar de hoogste verdiepingen moeten brengen. Men mag althans een grote belangstelling verwach ten voor dit restaurant vanwaar men een sprookjesachtig uitzicht heeft over Amster dam, de haven en een groot deel van Noordholland. Het oog reikt van hier tot de Noordzee en bij helder weer zelfs tot de Utrechtse Dom. Jammer is echter dat café en restaurant zondags wanneer dus vele toeristen zijn te verwachten gesloten zullen zijn. Het Havengebouw is voorzien van pai-keerruimte voor ruim 200 auto's. WEST-DU IT SL AND. Ter gelegen heid van de Passiespelen in 1960 te Oberammergau zal op 17 mei een post zegel van 10 pfennig groen, geel en twee tinten grijs) in omloop worden ge bracht. In een met ornamenten versierd ovaal zijn de werktuigen, waarmee Christus werd gemarteld, alsmede wa- penbeelden voorgesteld. De zegel is ontworpen door Herbert Kern uit Mün- chen en heeft een oplage van dertig miljoen exemplaren. JOEGOSLAVIË. Met afbeeldingen van de in de bossen voorkomende zoog dieren zal op 25 mei een serie van negen waarden worden uitgegeven: 15 dinar egel, 20 dinar eekhoorn, 25 dinar boommarter, 30 dinar haas, 35 dinar rode vos, 40 dinar das, 55 dinar wolf, 80 dinar ree en 100 dinar wild zwijn. De ontwerpen zijn van Mate Zlamalik uit Belgrado. FRANKRIJK. De Franse posterijen geven op 23 mei een frankeerzegel van 0.30 franc (groen, geelbruin en blauw) uit, die het kasteel van Blois vertoont. De zegel is ontworpen en gegraveerd door Raoul Serres. TOGO. De onafhankelijkheid van de republiek Togo is onder meer gevierd door de uitgifte van een serie van negen waarden. Op de frankeerzegels van 0.30, 0.50, 1, 10, 20 en 25 franc is premier Syl- liï vanus Olympio met de nieuwe Togolese vlag afgebeeld, op de luchtpostzegels van 100 en 200 franc het moderne hotel ,,Le Benin" en van 500 franc een ade laar met de kaart van Togo. OOST-DUITSLAND. De op 24 no vember 1958 uitgegeven zegel van 10 pfenning uit de serie, gewijd aan de opbouw van de zeehaven, van Rostock is overdrukt met „Inbetriebnahme des Hochseehafens 1 Mai 1960". VERENIGDE ARABISCHE REPU BLIEK. De Egyptische postadministra tie heeft ter gelegenheid van het We- reldvluchtelingenjaar twee postzegels het licht doen zien. Het zijn een 10 mills oranje) en een 35 mills (blauwgroen). Beide zegels vertonen een Arabische moeder met kind in een vluchtelingen kamp. De moeder wijst woedend op de kaart van Israël, waaruit ze verdreven werden. In dezelfde tekening zijn twee postzegels, 12 Vz en 50 piaster, door de Syrische postdienst in circulatie ge bracht. HONGARIJE. Een serie van twee postzegels, 40 en 60 filler, zijn uitgege ven ter denking van de vijftiende ver jaardag van de bevrijding van Honga rije. Op de zegel van 40 filler ziet men mmm i.tiKii het standbeeld dat werd opgericht ter nagedachtenis aan de Russische kapitein Ostapenko, die tijdens gevechten in de buitenwijken van Boedapest in 1945 sneuvelde, op die van 60 filler een jonge arbeider met de Hongaarse vlag. UNIE VAN ZUID-AFRIKA. Het eeuwfeest van de spoorwegen in Zuid- Afrika is onder meer gevierd met een postzegel van 1 shilling 3 pence. De zegel vertoont tegen een achtergrond van een moderne locomotief een loco motief uit I860 en een kaart waarop het Zuidafrikaans e spoorwegnet is aangegeven. Kunstveiling te Amsterdam. Dinsdag 31 mei zal bij de kunstveilingen S. J. Mak van Waay te Amsterdam een aantal schil derijen en vele kunstvoorwerpen onder de hamer komen. De veiling omvat doeken onder meer van Jan van Goyen. Hendrik Avercamp, Jan Steen, van J. D. de Heem en van Odilon Redon, voorts meubelen, Delftsblauw en Chinees porselein. Voor een deel komen de voorwerpen uit de na latenschap van wijlen dr. C. A. van Hees uit Reeuwijk.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4