Groot drumbandconcours in Noord met 600 deelnemers Noordhollands juniorenelftal (voorlopig) klopte Vitesse: 1-3 Veertig-jarig ADO houdt zeer goed geslaagde receptie Havenberichten STOFZUIGERS Om de Velser titel bij de amateurs JAN v. d. VLUGT Dukel speelt remise met Wim de Jong Agenda voor IJmond en Haarlem 6 LOENDERSLOOT een verkoopster en een leerling verkoopster VOETBAL IN KENNEMERLAND Geslaagde fototocht per auto van Beverwijk STOFZUIGERS deMJdea? ZONWmNG SVIJ verslaat IJmuiden op duidelijke wijze Goede Suomi-prestaties in jeugdwedstrijden LTS-leraar H. P. Brits hartelijk gehuldigd Veis en-IJmuiden Beverwijk Haarlem MAANDAG 16 MEI 1960 Het tienjarig bestaan van de speeltuinvereniging „Schulpen", die sedert zes jaar onder een gemeenschappelijk bestuur nauw samenwerkt met de speeltuinvereniging „de Meerweiden" zal op Hemelvaartsdag. 26 mei, worden gevierd met een groot drumbandconcours in Velsen-Noord, waaraan in totaal twintig verenigingen met ruim zeshonderd muzikanten zullen deelnemen. In hotel „IJmond" herinnerde de heer M. J. Marcus, voorzitter van de beide speeltuinen, zaterdagmiddag aan de op richting van „Schulpen" op 23 december 1949, toen voor het speeltuinwerk alleen maar een strook grond aan de Zeeuw- straat in „Noord" was toegewezen. Door dat velen medewerkten aan egalisatie van het terrein, afscheiding en vooral het ont werpen en maken van speeltuinwerktui gen kon in juni 1950 de tuin officieel door wethouder H. de Boer worden opengesteld. Van de oprichting af hebben de be stuursleden mevrouw T. S. van Hooff- de Vos en de heren M. J. Marcus en H. Plomp zich voor „Schulpen" en vier jaar later bij de oprichting van „de Meerwei den" voor het speeltuinwerk in „Noord" beijverd. Steeds is het streven geweest bij het speeltuinwerk kadervorming toe te passen en het werk mede te verleggen naar clubwerk en handenarbeid inplaats van alleen het openstellen van een speel tuin. Bij „Schulpen" leed het clubwerk met handenarbeid en een toneelclubje we gens gebrek aan leiding schipbreuk. Nu is in ons land een streven gaande te komen tot open speelplaatsen, die ge heel verschillen van de gesloten speeltui nen. Toen echter na vier jaar „De Meer weiden" werd opgericht konden grotere dingen in nauwe samenwerking worden opgezet, waarbij zeer veel en dankbaar aanvaarde medewerking is ontvangen van het Velsense gemeentebestuur, de Stich ting „De Veiser Gemeenschap" en de Vel- ser-Jeugd Centrale. Het speeltuinwerk in „Noord" kon en kan voor zijn activiteiten beschikken over verschillende gebouwen, wat in andere delen van de gemeente veel minder het geval is. Bij de viering van het tweede „Schul- pen"-lustrum kan de speeltuinjeugd nu zelf worden ingeschakeld, want de ruim een jaar geleden opgerichte drumband van de beide speeltuinen, die zich al een zeer goede naam heeft verworven en al bij vele gelegenheden medewerking ver leende, is de aanleiding voor het op He melvaartsdag in „Noord" te houden grote drumbandconcours. Van de zestig voor dit concours aange schreven verenigingen is er ondanks gro te concurrentie van andere muziekfesti vals in den lande, toch een flinke belang stelling, zoals de heer C. Schepers met enige trots meedeelde. Behalve negentien verenigingen, die met ruim zeshonderd muzikanten naar Velsen- Noord komen, is wel de grootste troef voor het welslagen' van het concours de medewerking van de grootste Rotterdam se showdrumband „Ahoy", die dit con cours, dat op een terrein aan de Wijker- straatweg wox-dt gehouden, met een inte ressante show zal afronden. De vex-enigingen bij dit concours worden verdeeld in driep gi-oepen: Jeugdafdeling met „Schulpen- de Meerweiden", Velsen- Noord; Voorwaarts IJmuiden, Frans Hals, Haarlem; Onze Jeugd, Zaandijk; Bloemenkwartier, Amsterdam; Strijd en Krachtig, Purmerend en Mei'cator, Am sterdam. Advertentie Holland Electro - Ruton - AEG - Excelsior Eigen crediet-service (Inruil) LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 CENTRUM GALERIJ - IJMUIDEN Seniox-enafdeling: Con Brio, Amstex-dam; Hercules, Beverwijk; Arti et Religioni, Haax-lem; VIOS (uitsluitend dames en meisjes), Castricum; Batavia, Amsterdam Irene, Grootebroek; Hoogoven Hax-monie, IJmuiden; Wilhelmina uit Volendam in Volendamse kledex-dx-acht en ZOSNO, Uit geest. Buiten mededinging: Dx-umkorps BHK, Beverwijk; Resoluto, Amstex-dam en Am sterdamse Showdi'umband. De jury zal bestaan uit de hei-en A. Loe- nen, wachtmeester le klasse van de ko ninklijke Landmacht; J. .1. Doeldex-, vor- heen instructeur der K.L. en J. Gi'oot lid van de dx-umband der Amsterdamse politie kapel. Op 26 mei om elf uur 's moi'gens tot een uur zullen deelnemende vei'enigingen en insti'ucteui's of leidex-s in hotel „Ymond" worden ontvangen, waarna het concours om een uur zal beginnen. Men hoopt de wedstrijden om vijf uur te be sluiten met een gezamenlijk optreden van alle bands op het terrein bij de Water- vlietschool. Daai'na zal de „Ahoy"-dx-umband uit Rotterdam tot ongeveer zeven uur tal van demonstx-aties uitvoeren. Op dat tijdstip besluit een taptoe van de BHK-dx-umband uit Bevei-wijk, Resoluto, Con Brio. Batavia en de Showdrumband, alle uit Amster- dam de coucoursdag, zoals deze Amster damse bands dit onder leiding van de heer A. Loenen gewoonlijk gezamenlijk bij gx-o- te gebeurtenissen in de hoofdstad op de Dam plegen te doen. De ox-ganisatie van dit concours geeft organisatoren wegens het ontbx-eken van voldoende, geschikte outillage veel hoofd- bx-ekens. Voor het ondei'brengen van de kox-psen kan tot nu toe gebruik gemaakt worden van „De Pan", Garage Timmer aan de Wijkerstx-aatweg hotel „IJmond" en vex-moedelijk schoollokalen. Er zullen ook enige consumptietenten komen. De taptoe krijgt een wedstrijdkarakter. De Velser Gemeenschap heeft een fraaie plaquette beschikbaar gesteld. Behalve de x-eeds beschikbare prijzen voor hoogste aantal punten en drie voor elke afdeling zouden de organisatoren het op prijs stellen door het schenken van meer prijzen de bevolking van „Noord" mede in de belangstelling voor dit grote concours te betrekken, aangezien de inwo ners van „Noord" in de door het speel- tuinwex-k bereikte resultaten van de gelei de-vrijetijdsbesteding volgens de organi satoren toch ook wel aanleiding hebben dit werk te steunen. Advertentie Voor spoedige indiensttreding vragen ,vij voor onze afdeling dames- en kin- derconfectie Goed salaris. Vakantie kan geregeld worden. MARKTPLEIN 29 - TELEFOON 7541 Zatex-dag werden voor het kampioen schap van Velsen (amateuhs) twee wed strijden gespeeld, n.l. SVYIJmuiden en VelsenTerrasvogels.Van deze twee plaat selijke ontmoetingen stond vooi'al die tus sen de twee Santpoortse clubs op een be- hooi-lijk peil. SVY won met 6-3 en Velsen met 2-1. De stand is thans: POULE A: I E V 2 2 0 0 4 9—3 V V B 2 2 0 0 4 5—2 VSV 2 1 0 1 2 6—3 Kinheim 2 0 0 2 0 48 Waterloo2 0 0 2 0 1—9 POULE B: Stormvogels ..2 2 0 0 4 4—2 SVY 2 1 1 0 3 9—6 Velsen 2 1 0 1 2 3—3 Tei'i-asvogels ..20111 4—5 IJmuiden 2 0 0 2 0 4—8 In de laatste selectiewedstijd die het voorlopig Noordhollands juniorenelftal za terdagavond in Castricum tegen Vitesse speelde, heeft het een goede overwinning op zijn naam gebracht. Junior Kaandorp die het Castricumse doel verdedigde, heeft uitstekend werk gedaan, maar hij kon niet verhinderen dat hij na de rust drie keer werd gepasseerd. De junioren zorgden pas in de tweede helft ervoor dat Vitesse een 3-1 nederlaag kreeg te slikken, daarvóór had geen van beide ploegen het doel kun nen vinden. Invaller Twisk op de linksbuitenplaats van Vitesse kon back Van Os van RKAFC geen moment verontrusten en zelfs de lis tige Jonker bleef telkens op deze speler steken. Ook Pater van Alkmaarse Boys speelde als spil in het juniorenelftal een uitsteken de partij. Kwakman en Valk, beiden van Volendam, voex'den na de rust de stand tot 1-3 op en Jonker kon uit een buiten gewoon mooie pass van invaller-junior Brakenhoff voor Vitesse het enige tegen doelpunt scoren. In de Castricumse vuurlinie hield men het spel te kort. Er werd te veel indivi dueel gespeeld, waardoor goede scorings kansen verloren gingen. Niettemin geno ten talrijke voetballiefhebbers van een spannende partij. Na afloop werd de defi nitieve opstelling van het juniorenelftal voor het viex-bondentoernooi, dat aan staande zatex-dag op het CSV-terrein wordt gehouden, bekendgemaakt. Zaterdagmiddag heeft de Heemskerkse. voetbalvereniging ADO ter gelegenheid van haar veertigjarig bestaan in zaal Kloes een druk bezochte receptie gehouden. Zeer velen maakten van de gelegenheid gebruik om hun gelukwensen aan te bieden wat in vele gevallen gepaai-d ging met het aanbieden van geschenken. Het grootste cadeau kwam van de leden zelf. Dit werd aangeboden bij monde van de voorzitter van de jubileumcommissie de heer Th. Koopman. Bijeengebracht werd een bedrag van vijfentwintighonderd gulden. Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door wet houder H. J. M. Roozen en gemeentesecretaris H. C. Schram. De autofototqcht die de Beverwijkse amateurfotogx-afenvereniging zondag ge houden heeft is een groot succes gewor den voor de organiserende vereniging. Door de mooiste plekjes van het Noord- hollands polderlandschap trokken de foto grafen, gewapend met fototoestellen en statief, om de hun opgegeven opdrachten uit te voeren. Nu was het voor de deelnemers niet zo heel eenvoudig om deze mooiste plek jes op te zoeken, integendeel, het par cours zat vol voetangels en klemmen en menigeen heeft zich wel eens even afge vraagd: „Waar zit ik «nou en waar moe ten we naar toe?" Een der deelnemers moest al direct na de start de witte vlag hijsen, want zijn auto begaf het. Maar de start van de overige deelnemers verliep vlot. Men kwam via Uitgeest en Krommeniesdijk al direct in een klein Noordhollands plaats je Graftdijk. Het uit de zestiende eeuw stammende raadhuis was een gewillig fo to-object en in de stromende regen ston den de Beverwij kers in de vroege moi-- genuren dit stadhuis te „nemen". Via Groot Schermer kwam men aan de dijken van het IJselmeer en in het plaats je Oosthuizen waren weer enige gevaar lijke hindernissen te nemen. Uiteraard trokken de Beverwijkse en vele IJmuiden- se collega's in de rustige Noordhollandse plaatsjes veel belangstelling door het ne men van hun foto's, maar niet in Volen dam. Want hier sturikelde men als het ware over de Amerikanen die in alle stan den alles wat een wijde broek aan had fotografeerden. Via Monnikendam en Purmex-end werd de terugtocht aanvaard. Het venijn van deze fototocht schuilde in de staart. Want in de Wijde Wormer op de liniaalrechte wegen zocht een ieder naar een contact punt, het bordje „Wacht u voor de hond". Toen men dat vlak bij de Zaan zag slaak te men zuchten van verlichting. Maar ve len waren ook al weer terug gegaan, in de veronderstelling verkerend dat men de verkeerde weg had. Eenmaal in Wormer- veer aangekomen kon men zonder al te veel strafpunten in Bevex-wijk terug ke ren. Met grote belangstelling zien de deel nemers uit naar de resultaten van de fo to's, daar het weer nu niet bepaald best was. De blauwe lucht met de enkele wolk jes ontbrak. Het werd een succes voor de organisatoren, de heren A. Dibbets, C. Vogelpoel en Van Lamoen. Op een speciaal hiervoor vastgestelde avond in juni zullen de uitslagen bekend worden gemaakt. Als eerste sprak de heer H. Boeree, die in het kort de ups en downs van de jubi laris in herinnering bracht. Wethouder Roozen gewaagde van zijn bijzondere vreugde en dankte de oprich ters die in een moeilijke tijd deze club stichtten. Hij hoopte dat ADO ook in de toekomst van zich zal doen spreken. De voorzitter van de zustervereniging Vitesse uit Castricum noemde de Heems kerkers goede buren. De heer N. G. Grapen- daal sprak namens „Beverwijk" en herin nerde eraan dat de vriendschap met ADO al vele jaren bestaat. De heer H. van Turnhout voerde namens KNVB en HVB het woord. In deze veertig jaar is in Heemskerk prachtig werk gedaan. Hij bood de bondsvlag van de KNVB aan en hoopte dat deze vlag nog lang in het mooie sportpax-k van ADO zal wapperen. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Fuhlsbuttel van Gdynia; Dinkelstroom, Tynemouth; Jurien c'e Vries, Köping, hout voor Zaandam; Baldur, Malmö; Brage. Ljusne; Fen. Zweden, bijlegger IJmuiden: Hunzestroom, Rotterdam, iaden Hoog ovens; Patria, Rauma; Zaankerk, Rotterdam; Spi rit, Newcastle, cokes voor Hoogovens; Eemstroom, Vlissingen; Otto, Hamburg; August Thyssen, Oxe- losund; Wandsbek, Rotterdam; Oranjestad, Ham burg; Karimun. Gothenburg; Normandia, Ant werpen; Hunter. Newcastle, cokes voor Hoog ovens; Wexford, Londen, ledig Zaandam. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Gronitas van Londen; Draco, Aarhus; Patria, Norrköping, hout voor Zaandam; Noviancoast, Newcastle; Good wood, Londen; Vechtstroom, Portsmouth; Svanaas, Lenden; Rijnstroom Londen; Argonaut, Londen; Bullfinch, Londen: Jonet, Middlesbrough, laden Koogovens; Lizard, Londen, Gerd, Londen; Beng- kalis. Hamburg; Montferland, Hamburg, ijzer bij laden Hoogovens: Ootmarsum, Hamburg; Melis- kerk, Antwerpen; Texelstroom, Huil; Atlas Go thenburg; Netherland Coast, Newcastle; Ishav, Rotterdam; Charlotte Bohl, Venlo: Helios, Boll- sta, hout voor Zaandam; Guineekust, Hamburg: Flevo, Gothenburg; Martha Ahrens, Hamburg: Clothilda M, Karlsstad; Amstelstroom, Leith. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Bomma van Lillsand; Heros, Helsinki: Otava, Kotka, cel lulose voor Velsen: Binna. Arendal. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Cora naar Dagenham: Cato, Swansea, walsmateriaal van Hoogovens; Spirality, Bremen, bijlegger IJmui den; Lies. Fredericia; Maluka, Rotterdam; Cam- resux 3, Kingslyn, kunstmest van Hoogovens; Vi- surgis, Hamburg, walsmateriaal van IJmuiden: Francina, Abö, zout van IJmuiden; Catharina W, Genua: York. Goole: Soemba, Kopenhagen; Puer to ae Huelva. Kopenhagen; Zuiderkerk, Bremen; Goote, Liverpool; Wulp, Manchester; Oosterburgh, Stockholm: Togokust, Bordeaux: Tor, Stockholm: Anna Elisabeth, Shoreham. walsmateriaal Hoog ovens; Jans, Londen; Eemsmond, Antwerpen; Staffan, Helsingborg; Scheldestroom. Liverpool; Rote, Stockholm: Draco, Egersund; Hinde, Lon den; Heriot, Leith; Ammon, Paramaribo; Catha rina, Antwerpen: Lingestroom, Londen; Spaarne- stroom, Hull; Louise Schupp, Odda; Fuhlsbuttel, Eremen; Klostertor, Barbados. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Heluan naar Gothenburg; Montan, Bremen; Hunzestroom, Londen, walsmateriaal van Hoogovens; Flavia, Curasao; Otto, Hamburg; Thorpe Grange, Buenos Aires. Manadag vertrokken uit IJmuiden: Fen naar Rouen, bijlegger IJmuiden; Amigo, Newhaven, kunstmest van Hoogovens. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan Namens de verenigingen in dit district overhandigde de heer Van Turnhout een envelop met inhoud. De voorzitter van Kinheim, de heer W. Louwman constateerde dat zijn vereni ging en ADO bijna tweelingen zijn. (Ver leden week vierde Kinheim haar veertig jarig bestaan red.). De heer Louwman bracht naar voren dat het een eerste ver eiste is dat er sfeer bij een vereniging heerst. Dan komen de prestaties van zelf. Namens „Wijk aan Zee" sprak de heer C. Kroon en hij complimenteerde ADO vooral met het bezit van een mooi sport veld. Zo ver hebben wij het in Wijk aan Zee nog nooit gebracht constateerde spre ker met spijt. Voorts werd nog het woord gevoerd door de heer De Ruyter namens VVB, de heer Van Toor van IEV en de heer J. van Weelen namens GVO. Er waren een groot aantal schriftelijke gelukwensen onder andere van: Stormvo gels, VSV, Schoten, Assendelft, Limmen, Zandvoortmeeuwen, Zaandijk, Volendam, Egmondia, CSV, QSC, Helder en Alcma- ria Victrix. Zondagmorgen werd een H. Mis opge dragen waarna een gemeenschappelijk ontbijt volgde. Maandag, dinsdag en woensdag zullen er feestavonden worden gehouden, verzorgd door het Langedijker Cabai'etgezelschap. Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro. Ruton. AEG enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 BAKKUM VERLIEST WEER Wederom heeft de tennisclub Bakkum het eerste team een nederlaag zien lijden. Slechts de zatex-dagmiddagteams van de vereniging zorgden voor winst. Bakkum 2 behaalde nog een verdienstelijk gelijkspel. De jeugd, ongeslagen kampioen in het vorige seizoen, leed nu reeds de eerste nederlaag tegen Beverwijk. De gedetailleerde uitslag van het eerste team was: le H.E. J. SchumerJ. Zaal 6-2, 6-2. 2e H.E. J. VisserA. Uiterwijk 6-1, 6-3. le D.E. A. de RieE. Heemeyer 6-2, 3-6. 2e D.E. T. de Heer-KlootsA. Teer 7-5, 6-1. le G.D. A. de Rie-A. BalkE. Heemeyer- J. Zaal 6-2, 6-3. 2e G.D. A. Koel-J. Schumer A. Teer-H. Uiterwijk 6-2, 6-0. H.D. J. Schumer-H. BalkJ. Zaal-H. Uiterwijk 6-2, 6-0. D.D. T. de Heer-KlootsA. de Rie—E. Heemeyer-A. Teer 6-8, 3-6. Uitslagen lagere ploegen: Bakkum 2 Egmond 2 4-4; Bakkum 3—WOC 6 3-5. Jeugdafdeling: BakkumBeverwijk 1-5. Zaterdagmiddagcompetitie: Egmond 1 Bakkum 1 0-4; Bakkum 2—TOSS 2 3-1. Doel: Visser (Volendam); achter: Van Os (RKAFC) en D. Bond (Volendam); midden: Rotering (Alcmaria Victrix), Pa ter (Alkmaarse Boys), Bakker (ZFC); voor: Kras (Volendam), Dellevedove (Alc maria Victrix), Kwakman en Vlak (Vo lendam), De Grand (Alkmaarse Boys). Reserves: Kaandorp (Vitesse), J. Bond (Volendam) en J. Taylor (RKAFC). ADOVitesse Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van ADO speelden de Heems kerkers zondagmiddag een jubileum wedstrijd tegen Vitesse. Deze semi- plaatselijke ontmoeting werd bijgewoond door enige duizenden toeschouwers, die ongetwijfeld geen spijt zullen hebben ge had van hun gang naar De Vlottei'. Zij zagen goed tegen elkaar opgewassen oude tegenstanders in het veld, waarbij Vitesse weliswaar vier invallex-s had, maar dat nam niet weg. dat in de eerste helft de thuisclub de leiding kon nemen door een doelpunt van Groot. Dit vond Vitesse blijkbaar wel een beetje te bar en met snelle combinaties trokken de Castricummers enige keren op het ADO-doel af. Henk Zonneveld maakte met een kogel van 15 meter afstand gelijk. Dit was ook de ruststand. In de tweede helft zag men aantrekke lijk voetbal en er Werd hard gevochten om de leiding en om de fx-aaie beker. Maar tot het eindsignaal werd er niet ge scoord. Men besloot toch een beslissing te krij gen en de wedstrijd vier keer zeveneneen- halve minuut te verlengen. Het lukte Vi tesse pas in de laatste verlenging met een heel mooi doelpunt van Theo Groot de einduitslag in zijn voordeel te brengen: 1-2. Advertentie SNELLE LEVERING PRIMA SERVICE Off. dealer MARKTPLEIN Opnieuw heeft SVIJ bewezen dat het voor sterkere tegenstanders niet uit de weg hoeft te gaan, want zaterdagmiddag ver sloeg het IJmuiden op overtuigende wijze. SVIJ speelde technisch beter dan de, in deze wedstrijd wat lauw spelende, tegen partij. Vooral in de tweede helft waren de „whites" heer en meester van het terrein. Door een wat aarzelend begin van de ach terhoede van SVIJ kon IJmuiden de lei ding nemen, toen de midvoor een misver stand vakkundig afstrafte (01). Vijf mi nuten later was het alweer gelijk, toen schutter Spanjaard een hoge pass van Van der Zwet dankbaar benutte (11). Onmid dellijk daarna brak Spanjaard door en scoorde opnieuw (21). IJmuiden zat echter ook niet stil, kwam nu meer in de aanval, en linksbinnen Post slaagde er in de stand op twee-twee te brengen. Een minuut voor halftime bekroonde Span- jaai-d een snelle combinatie van links met een gave treffer (32). Na de thee bleek wel dat IJmuiden zich nog lang niet gewonnen wilde geven en vooral toen hun linkshalf Van der Steen op fraaie wijze een vrije schop hard langs doelman Koekenbier knalde, kwam er leven in de brouwerij. Even leek het spel een hard karakter te krijgen, toen de scheidsrechter te weinig reageerde op enkele felle charges. Maar toen Spanjaard zijn ploeg weer de leiding gaf, geloofde IJmuiden het wel, mede door het feit dat doelman Prinsen er de brui aan gaf en vroegtijdig de kleedkamer opzocht. SVIJ had toen geen moeite meer om de over winning duidelijker te maken. Spanjaard scoorde zijn vijfde doelpunt, en rechtsbui ten Buding bracht de eindstand op zes drie, toen hij een onvex-wacht schot af vuurde. dat invallerdoelman Van der Steen te machtig bleek. In deze poule werd ook nog de wedstrijd gespeeld tussen Velsen en Terrasvogels, die in een twee-een overwinning voor Velsen eindigde. De stand in poule A is nu: Stox-mvogels 2 4 S.V.IJ. 2 3 Velsen 2 2 Terrasvogels 2 1 V.V.IJ. 2 0 WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Advertentie n BRINK predukt V' VERKRIJGBAAR BIJ WIJK AAN ZEEëRWEG 74 - IJMUIDEN (O.) - TEL. 7361 In de tweede ronde van het jubileum- toernooi van damclub „Ons Genoegen" te Utrecht speelde de nationale kampioen 1960 Wim de Jong tegen de ex-kampioen 1959 B. Dukel. Na de fors opgezette aan val van Dukel die door De Jong keurig werd afgeslagen kwam na 52 zetten in een eindspel van elk vijf stukken de re mise tot stand. Jan Bom kreeg de kans van de dag om de leiding in deze vierkamp te nemen. Op eenvoudige wijze kon deze al in het middenspel winnen van Wim Roozenburg. Bom overzag de kans maar kwam na zes en half uur spelen in een gewonnen eind spel. Geestig wist Roozenbux-g hem in tijd nood een remise-finesse op te dringen. Na de tweede ronde staan in de ere-groep de spelers Dukel, De Jong, Roozenburg en Bom allen met 2 punten gelijk.' In de overige hoofdklasse-vierkampen moest in de tweede i-onde de Utrechtse kampioen Piet Leythe (ex-DCY) opnieuw een nederlaag incasseren. In de jeugdgroep heeft de nieuwe jeugd kampioen van Utrecht J. Vex-meulen de leiding. De uitslagen luiden: A groep. Smits-Vos remise, Kooymans wint van Snipperburg. Stand: Vos 3, Smits 2, Kooy mans 3, Snipperburg 0. B groep: E. van Rees wint van H. Hessel, H. W. van Rooy- en wint. van P. H. Leythe. Rees, Rooyen 3, Hessel 2, Leythe 0. Jeugdgx-oep: W. Lekkerkerker verliest van J. Vermeulen, A. v.d. Wiel vei-liest van R. Kerst. Stand: Vermeulen 3, Lekkei-kerker 2, Kerst 2, A. v.d. Wiel 1. Op zatex-dag 28 mei zal te Utrecht de laatste x-onde worden gespeeld. Indien de spelers gelijk aankomen beslist het Son- nenborn-Bergersysteem. Daarna het lot. In de laatste ronde in de eregroep speelt De Jong met Roozenbui-g en Dukel met Bom. Met een grote groep van meisjes en jon gens, de grootste ploeg overigens,' heeft de Kennemerstaten Atletiekvereniging „Suc- mi" zondag deelgenomen aan de door 6e A.V. „Lycurgus" in Krommenie gehouden jeugdwedstrijden. Ondanks het pi'achtige atletiekweer en de goede accommodatie zijn de prestaties beïnvloed door de gladde grasbaan. Dit was vooral van invloed op de Suomi- atieten, die gewoon zijn aan een sintelbaan. Desondanks hebben- de jeugdige Velsense. atleten onder de vele deelnemers toch goede resultaten geboekt, speciaal cp de technische nummers. 60 m. meisjes C, halve finale: 1. G. Bok 8,6; 6. M. Snijders 9,3; eindstrijd: 4. G. Eok 8,6 sec. 60 m. meisjes D: 3. A. Bax 10.- sec. 60 m. jongens D: 3. W. Veldhuis 9.-; 4. R. Schmitz 9,1 sec. 80 m. meisjes B, halve finale: 1. A. Rij laarsdam 11,5; 3. G. Koeten 11,8; 4. G. Oort huis 12.- sec.; eindstrijd: 4. A. Rijlaarsdam 11,7; 6. G. Oorthuis. 80 rp. jongens C: 5. A. Versteeg 11,7, 6. H. Werk 12,- sec. 600 m. jongens C (22 deelnemers): 5. D. Clots 1.46.9; 8. H. Tabak. 600 m. jongens B (20 deelnemers): 5. R. Vegter. Kogelstoten jongens C: 1. H. van Slootcn 10,45; 4. D. Clots 7,50; 7. F. Lenderink 6.25 meter. Hoogspringen jongens C (40 deelnemers): I. H. van Slooten 1,35 m. Verspx-ingen meisjes C (50 deelneem- sters): I. v. Essen 3,97 m.; A. Rijlaarsdag 3,49 meter. Kogelstoten jongens D: 1. A. Vegter 8,22 meter. Speex-werpen jongens B: Th. Marinus 30,81 m.; R. Vegter 28,59 m. Verspringen jongens B: Th. Marinus 4,19 m. Estafette jongens 4 x 60 m.: 1. Suomi 37,2 sec.; 2. Suomi 37,3 sec. „Veertig jaar heeft Brits eraan gesleu teld, erover gesproken, ermee getekend, ernaar geschetst, ex-om gelopen, eronder gewerkt, erop gehamerd, eruit gehaald wat erin zat, bij al zijn leerlingen". Dit feestgedicht, geschreven op een bord in een van de lokalen in de Lagere Techni sche School, typeert de veex-tigjarige le raarsloopbaan van de heer H. P. Brits aan deze school. Zaterdagmorgen werd de ju bilaris gehuldigd. „Hij heeft in die veertig jaar niet alleen als onderwijzer voor de klas gestaan, maar ook als opvoerder, sprak directeur P. L. Hubbeling. „Niet al leen interesseex-den hem de vorderingen van zijn leei'lingen, hun karakter niet min der". De heer H. de Boer, Velsens wethouder van onderwijs, gaf de heer Brits namens het gemeentebestuur „een klapje op de schouder". Hij verklaarde van mening te zijn dat de jubilerende leraar in zijn con tact tot zijn leerlingen al de onderwijsver nieuwing, waar tegenwoordig zoveel over wordt gesproken, in praktijk brengt. De heer H. Lagro, plaatsvervangend feestredenaar, sprak de echte feesterede- naar van de LTS namens zijn collega's toe. Hij prees de heer Brits om diens op gewekt karakter en het vermogen een slechte stemming op school in een goede te doen omslaan. Hij noemde de heer Brits ook een puur sang socialist, tot zijn overtuiging gekomen door grote sociale bewogenheid. Verder spraken nog vertegenwoordigers van het schoolbestuur, van de onderwijs inspectie van de bond van nijverheids onderwijzers, collega's en oudcollega's, oudleerlingen en de heer Breda vroeger concierge van de LTS. Mevrouw Brits werd door alle sprekers in de hulde betrokken. Het echtpaar Brits ontving veel fraaie geschenken en bloe men. In zijn dankwoox-d gaf de jubilaris nogmaals een overzicht van zijn loopbaan en zette zijn (hoogstaande) opvattingen over het leraarschap uiteen. Het beeld van de aanvoer in de afge lopen week te IJmuiden leek als twee druppels water op de week daarvoor. Weer een heel grote aanvoer van makreel, om van de haring maar niet te spreken. Weinig i'ondvis, met maandag en het weekeinde weer volop tongen (80.000 kg.) en flinke kleine schol-aanvoer. Het binnenland was rustig, en wilde geen hoge prijzen geven. Ook de export was kalm, zodat over de hele linie geen hoge prijzen zijn betaald. Natuurlijk nam België weer de kabel jauw, terwijl Engeland weer de koper was van de grove schol. West-Duitsland kocht, zoals we de laatste tijd gewend zijn, weer schol II. Frankrijk wilde wel de Holland se tongen hebben, maar tegen een middel matige prijs. Slips lagen rond 2.20, ton gen 1 en halfpondjes even boven 2.60. Gi'ootmiddeltongen werden evenals de lap pen voor Amerika gekocht. Hier lagen de prijzen respectievelijk op ƒ2.80 en ƒ3.20 per kg. Van de aangevoerde haring ging er veel naar de fabriek. De kwaliteit is er dan ook naar. De makx-eel-prijs schommelde tussen ƒ6.- en ƒ10.-. Dat een schip als de AMSTERDAM, dat even over de 2100 kisten loste, toch slechts 18.000.- besom- de, is dan ook niet te verwonderen. En op menige grote logger of trawler zal men toch nog jaloers zijn geweest. Want er wa ren er te over, die slechts rond 12.000.- boven water konden halen. Neen, het was niet bepaald een week, zowel voor de Zuidzijde als de Noordzijde, om te onthouden. Maar och, een slechte week is nog geen slechte maand, en een slechte maand is nog geen slecht jaar MAANDAG 16 MEI Thalia, 20 uur: „De hartstocht en de razernij". Rex, 20 uur: „Opstand der gladiatox-en". Hervormd Jeugdhuis, 20 uur: Tavido met „De kunst om te leven". Heidestraat, 1921 uur: Expositie Feli- son. DINSDAG 17 MEI Thalia, 20 uur: „De hartstocht en de i-azernij". Heidestraat, 1921 uur: Expositie Feli- son. MAANDAG 16 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ik was een gangster". W.B.-theater, 20 uur: „Het geheime commando". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Wolven in de schaapskooi". DINSDAG 17 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ik was een gangster". W.B.-theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het beest in mensengedaante". Concertgebouw (tuinzaal): Vandaag 20 uur: Concert gemengd koor Polyhymnia. Dinsdag 20.15 uur: Concert N.Ph.O. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Meisjes van de Mambo-bar", 18 jaar. Frans Halstheater: Vandaag en woens dag 14, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14 en 20 uur: „De onzichtbare spion slaat toe", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don- dei-dag 14, 19 en 21.15 uur: „Suddenly last summer", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „Parfum en vuil", 18 jaar. Iedere ochtend 10.30, 11.30 en 12.30 uur: Kleurenfilm huwelijk pxinses Marga ret en Tony Armstrong-Jones. Minerva Theater: Vandaag besloten voorstelling. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Een les in liefde", 18 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30. 19 en 21.15 uur: „Bloed in de zon", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Wir Wunderkinder", alle leeftijden. Elke och tend 10, 11 en 12 uur: Kleurenfilm huwe lijk prinses Margaret en Tony Ax-mstrong- Jones. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met woensdag 20 uur: „Slachtoffers van het trottoir", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot en met 22 mei bijzondere avondopenstelling met kaars licht en oude muziek van 20.30 tot 22.30 uui'. Museum „Het Huis Van Looy" (Kamper laan): Tot 22 mei dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, zondags 14 tot 17 uur: Expositie van wei-ken van jonge Neder landse kunstenaars onder de titel „Start". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 juni dagelijks van 10 tot 22 uur: Ex positie van tekeningen van Wim van de Kerke. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Tot 20 mei dagelijks van 9 tot 17 uur: Expositie van wei-ken van H. F. Boot. Vishal: Tot. 29 mei dagelijks van 13.30 tot 17.30 uur en zondags van 19.30 tot 22 uur: Ax-chitectuurtentoonstelling. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 13 mei.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6