Aanvoer van zeevis in maand maart wat tegengevallen Thalia A MARCEL MARCEAU VjmWEtSIj unie Rudy Carell en De Selvera's voor militairen en burgers KAPOK Concert van Mariniers in Rex kapel FELTA lus Bouclé In en om de stad De Hoop Vier doden in het verkeer stadsschouwburg „ONBEZOLDIGD MOORDENAAR" DE VROUW MET 3 LEVENS Toeristische streek plannen kunnen nu rijkssteun krijgen Ti keur kapok matras BOTMAN Woninginrichting A. J. BRASSER Woninginrichting JAC. BROEK VISSER'S MEUBELMAGAZIJN Fa. GEBR. DE RUYTER Fa. vh. P. KOLK H. VEUGER 3. J. VAN L I E M TvERWULFT 9 - TEL. 10657 - HAARLEM 7 Brand in visrokerij Mijn uit net van kotter verdwenen Auto in brand Wenst U Adverteert in dit blad JOANNE WOODWARD STADSSCHOUWBURG HAARLEM Pantomime - Theater Vrijgezellen bijeenkomst in Utrecht 'Nu is er dubbele garantie voor volmaakt slapenzegt de KEURKAPOKMATRASSEN Woninginrichting A. C. BORST WOENSDAG 18 MEI 196 0 De aanvoer van zeevis is in maart 1960 enigszins tegengevallen. Vergeleken met februari daalde de produktie van platvis belangrijk. Het aanbod van verse haring was voor de tijd van het jaar hoog. De garnalen vissers behaalden in het algemeen matige resultaten, hoewel de aanvoer hoger was dan in februari. In de oester- en mosselsector kan van een normale doorgang van zaken worden gesproken. In de meeste sectoren konden grotere hoeveelheden visserijprodukten worden geëxporteerd dan in maart 1959. Aldus „Aanvoer en afzet' van het Produktschap. In maart 1960 was er 3596 ton verse haring aan de markt waarvoor de gemid delde prijs 0,25 per kilo bedroeg. De haring vrij ongelijk van kwaliteit kwam voornamelijk uit het noordelijk deel van de Noordzee. Een grote hoeveelheid, liefst 415 ton, werd afgevoerd naar de vis- meelindustrie. De uitvoer van verse haring bedroeg 1854 ton voor een waarde van 743.000 tegen 690 ton voor een waarde van 345.000 in maart 1959. Afnemers wa ren onder meer België (250 ton), West- Duitsland (1445 ton) en Oost-Duitsland (124 ton). In de verslagmaand werd voorts 2283 ton gezouten haring geëxporteerd voor een waarde van 1,6 miljoen. Uitvoer vond onder meer plaats naar België (898 ton), West-Duitsland (590 ton), Frankrijk (190 ton) en Noorwegen (116 ton). De uitvoer- totalen in maart 1959 waren respectievelijk 1746 ton en f 1,3 miljoen. De export van bokking bedroeg 407 ton voor 455.000, in maart 1959 208 ton voor 225.000. Prijzen van dinsdag Per kilo: heilbot Z 4,10 tot 2,70, klein middel tong 2,70, kleine tong I 2,70 tot I 2,60, kleine tong II 2,20, tarbot I 2,90 tot 2,60. Per 50 kilo: kleinmiddel schol 43, kleine schol I 47 tot 41, kleine schol II f 47 tot 28, bot 17 tot 16, verse haring f 19 tot 21, makreel 33 tot 5, groot- middel schelvis 32 tot f 25, kleinmiddel schelvis 37 tot 24, kleine schelvis 1/40 tot 23, kleine schelvis II 36 tot f 13, wijting 21 tot 8, grote gul 38 tot 28, middel gul 36 tot f 33, kleine gul 26 tot 10, kleine haai 25 tot f 24, poontjes 22 tot 8, kleine koolvis zwart f 30 tot 27, kleine koolvis wit 34. Per 125 kilo: grote kabeljauw 240 tot. 80, grote koolvis zwart 80 tot f 75, grote koolvis wit f 100 tot 86, grote leng 97 tot 65. Besommingen van dinsdag IJM 34 Allanwater f 11.800, KW 99 Maria Theresia 20.520, KW 4 Golfstroom 13.290, KW 8 14.000. Aanvoer van woensdag In IJmuiden zijn woensdag in totaal aangevoerd 4380 kisten vis, waarvan 430 schelvis, 135 radio, 315 wijting, 545 gul en kabeljauw, 200 koolvis, 810 haring. 1650 makreel, 50 schol, 200 varia, 800 stuks stijve kabeljauw, 1750 kilo tong. ÏJM 15 Emma (6) 10 radio, 10 wijting, 40 schelvis, 50 gul en kabeljauw, 180 koolvis. 430 makreel, 30 varia, 110 stuks stijve ka beljauw. IJM 57 Medan (6) 20 radio. 110 wijting, 125 schelvis, 110 gul en kabeljauw. 220 haring, 370 makreel, 30 varia, 50 stuks stijve kabeljauw. IJM 97 Toronto (6) 25 radio, 90 wijting. 120 schelvis, 50 gul en kabeljauw, 20 koolvis, 260 haring. 360 ma kreel, 80 grove makreel, 95 varia. 165 stuks kabeljauw. HD 108 Michiel (6) 80 radio, 40 wijting, 80 schelvis, 80 gul en kabel jauw, 150 haring, 370 makreel, 40 stuks 'kabeljauw. HD 87 Pietertje (6) 20 wijting, 30 schelvis, 130 gul en kabeljauw, 40 ma kreel, 10 varia, 200 stuks stijve kabeljauw. KW 52 (6) 25 wijting, 35 schelvis, 125 gul en kabeljauw, 35 varia. 175 stuks stijve Er zal onder de aanwezigen in Rex, gis teravond, wel niemand zijn geweest, die de Marinierskapel der Koninklijke Marine voor het eerste hoorde spelen: door ra dio en grammofoonplaat weet elke Neder lander (en menig buitenlander) dat deze kapel muziek kan maken zoals helaas maar weinig te beluisteren valt. De Mari nierskapel horen en zien is een dubbel genot en velen zijn dan ook de Velsense Kunstkring „Voor Allen" zeer dankbaar voor het concert dat onder zijn auspiciën in het Rex Theater te IJmuiden werd ge geven. Het programma dat dinsdagavond onder de bekwame leiding van kapelmeester ka pitein H. van Lijnschoten ten gehore werd gebracht, bestond uit een twaalftal num mers en de wijze waarop de blazers en slagwerkers dit deden bewees voor de zo veelste keer, dat deze kapel nog veel méér dan prima marsmuziek kan produceren. Met evenveel gemak brachten kapitein Van Lijnschoten en zijn mannen de liefe lijke balletmuziek uit „het Zwanenmeer" van Tschaikowsky, als de opwindende Roemeense rhapsodie van Enescu, welk laatste nummer voor de pauze, gemeten naar geluidsvolume en duur van het kla terend applaus, wel het meest in de smaak bleek gevallen. De kapel was het concert begonnen met de uit vier delen bestaande Johann Adolf Hasse-suite in de bewerking van A. den Arend, gevolgd door Sympho- nie in één Beweging (L.E. Jadin), die bei de een eveneens verdiend succes verkre gen. Na de koffie voerde de kapel zijn ge boeid gehoor via de March of the Seven Seas, de Manhattan Tower Ouverture en een selectie uit My Fair Lady naar Con tinental Serenade van Gould, een tango en een tweetal beguines. Om te eindigen met Sousa's Semper Fidelis, waaraan de meeste paren voeten in de zaal en op het balkon onmogelijk weerstand konden bie den. Kapitein Van Lijnschoten en zijn man nen hadden daarna zo'n langdurig huldi gend applaus in ontvangst te nemen, dat een toegift niet kon uitblijven. Het werd een mambo, die nog een tikje meer moed gaf om de tocht naar huis te aanvaarden. Dit uitstekende concert in Rex was een „afscheidsuitvoering": de Velsense Kunst kring zal, naar wij onlangs reeds gemeld hebben, geen gebruik meer maken van dit theater en aangezien Velsen nog steeds geen schouwburg rijk is, zal de Velsense Kunstkring voortaan aangewezen zijn op wat het meest voor de hand ligt, de Haar lemse schouwburg. Met de inschrijving van nieuwe abonnementen gaat het nog niet erg vlot; toch verdient het aanbeve ling hiei-mede niet tot het laatste ogen blik te wachten want de nieuwe situatie vereist wel enige voorbereiding, onder an- dere met betrekking tot het vervoer van de leden per autobus. kabeljauw. De kleine vaart was er met elf schepen. Prijzen van woensdag Export: grote regels kabeljauw f80 100, kleine regels kabeljauw f 3555, kis ten grote kabeljauw f 8092, kisten kleine kabeljauw f 8485, grote schelvis en grootmiddel schelvis f3038, grootmid del tong f 2.602.70, kleinmiddel tong f250—2.60, tong I f2.70—2.80, slips f2.00 2.20, grote tarbot f 2.803.00, zetschol en schol I f 5260. Binnenland: zwarte koolvis f 6182, koolvis I f 2025, koolvis II f 2022, leng f 6170, witte koolvis f 96, grote gul f 29 37, middel gul f2531, torren fll19, kleinmiddel schelvis f3237, pennen f31 36, braad f2432, wijting f 1930, grote tong f2.903.10, schol II f4450, schol III f2838. haring fll15, makreel f7—12, bonken f 25—32. Besommingen van woensdag Emma f 18.100, Medan f 15.700, Toronto f20.100. HD 108 f9750, HD 87 f6600, KW 52 f6690, WR 15 f 1050. Op zee Het was goed weer maar af en toe mis tig om de noord. De vangsten blijven slecht, namelijk 100 tot 200 manden ma kreel, haring en koolvis per etmaal. De Amsterdam deed een trek van twee pakjes, evenals de Nestor. De Thorina deed 'n trek van vijftig manden makreel. De loggers en kotters op de kust hadden goed weer en eveneens wat mist. De vang sten liepen uiteen van 100 tot 150 kilo tong en 10 tot 12 manden schol en pieter mannen per etmaal. De Francina, de Elie en de Van Hattem zijn naar zee vertrokken. Schevcningcn De aanvoer in Scheveningen was 100 schelvis, 100 wijting, 30 koolvis, 40 gul en kabeljauw, 150 haring, 1460 makreel, 150 kleine kisten haring, 50 stuks kabeljauw en 50 kantjes gezouten makreel. Advertentie HET STERKE GEZINSTAPIJT per vierkante meter Alleenverkoop Marktplein Het twee wagens is de Velsense brand weer vanmorgen om elf uur uitgerukt naar een brand in een visrokerij aan het Rokers pad te IJmuiden. Aanvankelijk werd met water de aanval op het vuur geopend, maar aangezien men toch bezig was met het slopen van het gebouwtje heeft men het blussingswerk later gestaakt. Vuur sloopt grondiger dan mensenhanden.Alle visrokerijen aan het Rokerspad moeten plaatsmaken voor grotere industrieën en worden door hun eigenaren met bloedend hart afgebroken. De Wieringen 18a (WR 18a), die dinsdag omstreeks 7 uur een mijn opviste in de Noordzee, is haar gevaarlijke last kwijt. Hr. Ms. mijnenveger „Borculo", die reeds op weg naar haar toe was, is er niet aan te pas gekomen om de mijn op te ruimen, want toen de bemanning van de WR 18a het net scheep haalde, bleek het ronde ge vaarte, dat anderhalve meter in doorsnee was, uit het net verdwenen te zijn. De mijn moet weer op de bodem van de Noordzee liggen. De WR 18a heeft de visserij inmid dels hervat. Ter bevordering van het contact tussen zichzelf zo gemoedelijk met de teleurstel burger en militair, had de Dienst Wel zijnszorg van het kamp „Rooswijk" in Velsen-Noord, voor dinsdagavond in het Kennemer theater in Beverwijk een caba retvoorstelling georganiseerd, welke vol ledig aan de bedoelingen moet hebben be antwoord. Want niet alleen dat wij dit theater nog nimmer op zulk een wijze met bezoekers overladen hebben gezien, er mbesTëh'.'bbvëndieh 'nog., twaalfhonderd liefhebber,s_voor toegangskaarten worden teleürgësfëld. Gestimuleerd door een der gelijk onverwacht groot succes, koestert sergeant J. J. M. Verhoog van deze dienst dan ook grote plannen. Zoals hij ons la ter toevertrouwde, ligt het in zijn voorne men in Beverwijk om te zien naar een garage, of een andere ruimte, waar on geveer tweeduizend bezoekers kunnen worden ondergebracht. Wanneer de be treffende instanties hem hier toestemming voor verlenen, zal in het midden van juni bij wijze van seizoensbesluil, voor een in deze omgeving ongekend groot aantal toe schouwers, een tweede cabaretvoorstelling worden gegeven. Alleen hopen de vier ver tegenwoordigers van de pers, dat zij dan niet opnieuw naar de hanebalken zullen worden verwezen. Sergeant Verhoog sprak dinsdag ook een kort openingswoord, waarbij hij tot zijn genoegen constateerde, dat de onderlinge verstandhouding tussen burger en mili tair in deze omgeving prima in orde is. Voorts verklaarde hij, dat deze avond ook was bedoeld voor de militairen, die thans voor herhalingsoefeningen zijn opgeko men. Onder daverende instemming be sloot sergeant Verhoog zijn toespraak met de verzekering, dat deze soldaten, die ze ven jaar geleden voor het laatst in dienst zijn geweest, gedurende deze drie weken hebben bewezen „hun mannetje nog te staan." Overigens was deze ongekend gro te belangstelling volkomen gerechtvaar digd, want het vertoonde programma was van een voortreffelijk gehalte. De favoriet van de avond was Rudy Carell, die met zijn originele conférences en geestige liedjes onfeilbaar juist de goede toon voor een dergelijk publiek wist aan te slaan. Gelukkig heeft zijn échec bij het songfes tival in Londen zijn populariteit geen en kele schade berokkend. Er is hier zelfs sprake van het tegendeel en misschien is de hieraan verbonden publiciteit voor hem schier onbetaalbaar. Vooral omdat hij Bij hotel „Het hoge duin" in Wijk aan Zee is dindsdagmiddag een personenauto in brand geraakt. Toen de eigenaar, een Amsterdammer, wilde wegrijden waar schuwde men hem dat de achterzijde van zijn wagen in brand stond. Een politieman bluste het vuur met een schuimblusser. Waarschijnlijk is bij het starten benzine over hete delen van de motor gevloeid en in brand gevlogen. De motor werd be schadigd. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: H. Breider-Visser, z., Pres. Steijnstraat 46, IJmuiden; A. A. de Bie- Hillebrand, z. Eikenstraat 13, I.Tmuiden- Oost; J. Slotemaker-Blom, d., De Noo- straat 80, IJmuiden-Oost; H. Schuur-Dijk, d., Lange Nieuwstraat 203, IJmuiden; J. C. Zondag-Nederlof, d.. Tuindersstraat 92, IJmuiden-Oost; E. T. Raaphorst-Verburgt, d., Wardenaarstraat 36, Velsen-Noord; M. E. de Haan-Gruben, d., Planetenweg 149. IJmuiden; M. A. A. C. E. Hartendorp- Spaapen, d., Kloppersingel 91, Haarlem; W. M. Landman-Bakker, z., Groeneweg 47, [Jmuiden-Oost; M. J. Kramer-Bijl, z., Her culesstraat 31, IJmuiden; K. Jacobs-Bark. d., Minahassastraat 34. Haarlem. OVERLEDEN: C. Feije, 63 jaar, Wüste- laan 26, Santpoort; J. Jansen, 81 .iaar, echt genoot van M. Cana, Velserduinweg 44, IJmuiden-Oost. lende afloop in Lenden bespot. Zo ver klaarde hij onder daverende hilariteit, zich voor deze gelegenheid speciaal een nieuwe rok te hebben aangeschaft, „of schoon ik nog nimmer zó in m'n hemd heb gestaan!" De niet minder populaire Selvera's oogstten eveneens stormachtige successen met. liedjes als „De Postkoets", en„Bat- chari" en het publiek wilde dit charman te duet dan ook niet zonder toégifteh' la ten vertrekken. Ria Verda paste eenvou diger middelen toe, om de beoogde bijval te verwerven. Zij bepaalde zich in hoofd zaak tot allerlei bekende melodieën op d accordeon, die uiteraard „uit volle borst" werden meegezongen. Het variété werd in dit programma vertegenwoordigd door „The Redlands", drie acrobaten van allu re en „Scotty en Black", twee dwaze ke reltjes, die behalve dat zij een verbluf fende lenigheid konden demonstreren, ge durende een kwartier de zotste capriolen vertoonden. In totaal een uitstekend amu sementsprogramma, waar de organiseren de dienst alle eer mee heeft ingelegd. Jan van Dam h „De Hoop" gaat met de loggervloot va ren. Men heeft in deze courant kunnen lezen welk een werk er elk jaar verzet wordt voor de Nederlandse vissers. Zieken worden verpleegd, geestelijke nood wordt gelenigd. Terwijl ook de technische hulp, de sleepdiensten en de verstrekkingen van weerberichten zeer belangrijk zijn. Welk een belangrijke functie een hospi taalkerkschip kan hebben, is dezer dagen wel gebleken met het tragische sterfge val op de „Comelis Vrolijk". Een dokter van de „Frithjof" was snel ter plaatse, toen een jonge matroos plotseling onwel was geworden. Het heeft in dit geval niet mogen baten, maar er kunnen zich elke dag gevallen op zee voordoen, waarin de mogelijkheid, dat er snel een dokter komt, een redding kan betekenen. De gebeurtenis heeft opnieuw iets an ders aangetoond: „De Hoop" lag binnen, zodat het Duitse schip moest komen hel pen. De samenwerking is voortreffelijk, en daar gaat het dus niet om, maar het moet toch wel als een groot bezwaar worden gezien, dat er geen Nederlands hospitaal kerkschip is, dat de gehele tijd op zee is. Is dit technisch onmogelijk? Inderdaad, maar er is wel een andere oplossing, die al door het bestuur is aangegeven, en waar over we ook al hebben geschreven: een tweede schip erbij. Financiële bezwaren staan uitvoering van dit plan nog in de weg. Maar daarom is het juist een ge lukkige omstandigheid, dat het zaterdag Vlaggetjesdag is in IJmuiden. Dat men in IJmuiden van dit feest mag genieten dankt men eigenlijk aan het feit dat Katwijk nog geen haven heeft. Want de gehele logger vloot bestaat uit Katwijkers. Voor hen ei genlijk niet zo leuk, zo'n feest zo ver van huis. Ze zouden het liever in Katwijk vie ren. Daarom kan men wel stellen, dat IJmuiden een buitenkansje heeft met deze vlaggetjesdagen. Men mag oprecht ver heugd zijn over dit buitenkansje. Maar is er nu ook een prachtige gelegenheid om te laten zien, hoezeer men er mee in zijn schik is, dat dankzij de vissers van de haringvloot IJmuiden een prachtige vlag getjesdag krijgt. Want op Vlaggetjesdag zullen overal de collectebussen rammelen. Men zal een bijdrage vragen voor het werk van „De Hoop". De IJmuidenaren kunnen zodoende helpen een tweede hospi taalkerkschip te bouwen. „De Hoop" gaat straks met de loggers mee. De trawlers, waaronder vele uit IJmuiden moeten het dan zonder hospi taalkerkschip stellen. Voorlopig althans, want er komt straks een tweede bij. Ten minste,als er geld komt. En daar kan men op Vlaggetjesdag in IJmuiden veel aan doen. In Breda is de 51-jarige musicus J. L. Verkouten aldaar met zijn bromfiets in botsing gekomen met een scooter toen hij linksaf sloeg. Hij werd ernstig gewond naar het Diakonessenhuis overgebracht, waar hij een uur later is overleden. Doordat hij geen voorrang verleende, is de 58-jarige Haagsè koopman A. Langèhs door een tram van lijn 6 in Den Haag aan gereden. Hij werd met ernstig' letsel naar een ziekenhuis overgebracht, maar is tij dens dit vervoer overleden. Te Garderen is de 73-jarige N. van Blo- lenburg aangereden door een personen auto, toen hij op zijn fiets uit een zandweg een verharde weg opreed. Hoewel zijn ver wondingen zich aanvankelijk niet ernstig lieten aanzien, is hij later in een zieken huis overleden. De 65-jarige motorrijder W. Croonen uit Ewijk (Maas en Waal) is op de verkeers weg Nijmegen-Druten-Zaltbommel in bot sing gekomen met een bestelwagen. C. liep een schedelbasisfractuur op en is later in het Canisius-ziekenhuis te Nijmegen over leden. Heden nam God van ons weg nog geheel onver wacht onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder ANTONIA CORNELIA BOOG Weduwe van Kornelis Zomer in de ouderdom van 83 jaar. L. Zomer M. Zomer-Struijs K. Zomer M. Zomer-Effern G. Bakker-Zomer R. Bakker en kleinkinderen. IJmuiden-O., 17 mei 1960 Condoleantie-adres: Vlierstraat 2. De overledene is opge baard Kanaalstraat 236. De begrafenis zal plaats hebben vrijdag 20 mei a.s. des middags 12 uur op de begraafplaats „De Biezen" te Santpoort. Vertrek van Kanaalstraat 11.40 uur. EEN VLUGGE LOOPJONGEN Zat. 21 en zond. 22 mei, 8 uur - Toneelgr. „Theater" Toneelsp. v. Eugène Ionesco. - Regie: Richard Flink, met Elly v. Stekelenburg, Rich. Flink, Bernh. Droog, Henk Schaer, Hans Culeman, Gerard Hartkamp e.v.a. Normale prijzen. Coupons geldig. Voorverkoop vanaf donderdag van 10 tot 15 uur. Telefonisch na 12 uur. r Het theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 uur in een speciale voorstelling in de rol die met de OSCAR bekroond werd B Ontleend aan de schokkende ervaring van twee beroemde doktoren g Het verbluffende en ware verhaal van een vrouw g met drie verschillende persoonlijkheden 18 jr. BBBBBBBBBBBBBBBBB RB Dinsdag 24 mei 8.15 uur geheel nieuw programma met nieuwe pantomimes van Prijzen der plaatsen van 2.50 tot 10.- (alles inbegrepen). Voorverkoop van zondag 22 mei af dagelijks van 10—15 uur; telef. van 12 uur af no. 10189. (Van onze parlementaire redacteur) Dit jaar is op de rijksbegroting voor het eerst de mogelijkheid geopend van aanvul lende steun door speciale rijksbijdragen in de financiering van regionale toeristi sche projecten in de probleemgebieden. Voor dit jaar is daarvoor tweeëneenhalf miljoen gulden gereserveerd. Dezer da gen is goedkeuring gehecht aan voorstel len terzake Friesland en Drente. De gel den zullen worden gebruikt voor de finan ciering van het project-Waddeneilanden en van het Drentse rijwielpadenplan. Bij Economische Zaken zijn nog ver scheidene andere projecten op regionaal- toeristisch gebied in behandeling. In de toe gezegde tweede nota aan de Kamer over het toerisme zal hierop nader worden in gegaan. Over zes maanden zal die nota zeker nog niet gereed zijn. Bungalowkampen Wat de overheidssteun ten behoeve van de bouw van bungalowbedrijven betreft, deelde staatssecretaris Veldkamp giste ren in de Tweede Kamer mee, dat belang hebbenden hiervoor een beroep kunnen doen op de Hotelkredietbeschikking om een krediet met overheidsgarantie. Nu on langs het plafond der kredietverlening op De Nederlandse Vrijgezellenbond houdt op Hemelvaartsdag een bijeenkomst in ge bouw „Tivoli" te Utrecht ter gelegenheid van „Wereldvrijgezellendag". De bijeenkomst wordt 's middags om één uur door de bondsvoorzitter mr. A. C. van den Brand geopend. Verder worden inlei dingen gehouden door de heer E. J. van Spankeren, hoofd van de gemeentelijke huisvestingsdienst in Ede, en door de heer C. G. van As, voorzitter van de afdeling Den Haag van de N.V.B. Na de pauze voert de toneelgroep van de afdeling Den Haag het blijspel „Mijn vriend Leonard" van Marcel Dubois op. De bijeenkomst wordt besloten met een diner en een bal, waarbij de muziek wordt verzorgd door het orkest van Freddy Hull. basis van deze beschikking is verhoogd tot tien miljoen gulden, zijn de mogelijkheden niet alleen voor hotelbouw belangrijk ver ruimd. Het aantal voor bungalowbedrijven ingediende aanvragen om een garantie krediet voor dit doel beperkt zich echter tot nu toe tot een drietal ondernemers. Voor kleinere projecten, zoals de inrich ting van bungalows, van zogenaamde kamphuizen en kampwinkels, kan op grond van de Middenstandskredietbeschikking krediet worden verleend. In enkele geval len is dat gebeurd. x.. Dit is de Kcurlabel, uw zekerheid voor 'n Keurkapokmatras. 'Nietwaar? Ten eerste de wondervezel kapok, een sterk 'luchtkussentje' met een vochtwerend anti-reuraa waslaagje. Altijd droog, zacht en toch stevig. En om te tillenals 'n veertje zo licht. Bovendien garandeert de Keurlabel u de nieuwste, beste en modernste matras van de wereld!' Kijk uit naar de Keurlabel en vraag uw leverancier u de Keurkapokmatras te laten zien. KEURKAPOKMATRASSEN ZIJN O.A. VERKRIJGBAAR BIJ KENNEMERLAAN - TELEFOON 5537 KONINGSPLEIN 8 - IJMUIDEN WILLEMSBEEKWEG 94 - IJMUIDEN OOST ZEEWEG 191 - IJMUIDEN-OOST MARKTPLEIN MARKTPLEIN 30 - IJMUIDEN PRES KRUGERSTRAAT 60 - TELEFOON 4129 f» I C LANGE NIEUWSTRAAT/MARKTPLEIN il L A O TELEFOON 5205 CENTRUM GALERIJ PRES. STEYNSTRAAT 47/49 - TELEFOON 4796 PLANETENWEG 38 - 42 TELEFOON 599 KEUR-KAPOK-MATRASSEN koopt u bij HAARLEMS BEDDENSPECIALIST lansweg/Stationsplein - Tel. 1432'- In ZANDVOORT: Kerkplein, tel. 343i Eigen matrassenmakerij KEUR-KAPOKMATRASSEN verkrijgbaar b«

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7