Overal vaten in Katwijk Havenberichten „Kleine Kracht" viert vrijdag vijfentwintigjarig bestaan Er is geen IJmuider logger bij.... veie coupons Materiaal voor IJmuiden Wasmachines Centrifuges Agenda voor IJmond en Haarlem LANGS SLUIZEN EN HAVENS Spinazie doorgedraaid in Kennemerland Gasgsyssrs en Gasfornuizen 9 Pluimveevereniging Beverwijk herdenkt S. de Vries LOENDERSLOOT Velsen-lJ muiden Beverwijk Haarlem OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY T. Romeyn weer gehul digd, nu door gemeente Een kind is nooit weg VAST TAPIJT SICO LOPERS GORDIJNSTOFFEN en VITRAGES TAAIE EN BLOEIENDE VERENIGING Uit de leeszalen Velsens zakennieuws Eerste vuurwerk „Velser- encT met badpakkenshow WOENSDAG 18 MEI 1960 De Kennemer Pluimvee Vereniging, af deling Beverwijk heeft dinsdagavond in Hotel „Parkzicht" het erelid S. de Vries herdacht. Het bleek tijdens de vergadering dat voor de in december te houden Hol land-show uit alle streken van het land berichten van deelname binnen komen. Men heeft echter nog geen toestemming dat men het gebouw dat voor deze grote show geschikt is mag gebruiken. Als nestcontroleur werd benoemd de heer N. van Baar, Pieter Breughelstraat 10 te Heemskerk, die het gedeelte boven het Noordzeekanaal zal behandelen. Advertentie Miele - AEG - Edy - Bico - Ruton e.a Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden WOENSDAG 18 MEI Thalia, 20 uur: „De hartstocht ên de slavernij". Rex, 20 uur: „De vrouw en de verdoem de". Hervormd Jeugd gebouw, 20 uur: Toneel avond Plankeniers. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 1416.30 uur. Heidestraat, 1921 uur: Expositie Feli- son. DONDERDAG 19 MEI Thalia!, 20 uur: „Een vrouw met drie levens". Rex, 20 uur: „De vrouw en de ver doemde". Marktplein, Feestmarkt. WOENSDAG 18 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ik was een gangster". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het beest in mensengedaante". DONDERDAG 19 MEI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het beest in mensengedaante". Stadsschouwburg: Donderdag 20 uur: Nederlandse Comedie met „Tanchalijn". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Meisjes van de Mam- bo-bar", 18 jaar. Frzvis Halstheater: Vandaag en donder dag 14, 19 en 21.15 uur: „De onzichtbare spion slaat toe", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur: „Suddenly 'ast sum mer", 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „Par fum en vuil", 18 jaar. Iedere ochtend 10.30, 11.30 en 12.30 uur: Kleurenfilm hu welijk prinses Margaret en Tony Arm strong-Jones. Donderdag 14 en 20 uur: „Romeo en Julia", 14 jaar Minerva Theater: Donderdag 20.15 uur: „Er komt een vriend vanavond". 18 jaar. Rembrandt Theater: Vandaag en t\ n- derdag 14, 19 en 21.15 uur: „Een les in liefde", 18 jaar. Roxy Theater: Vandaag en donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Bloed in do zon", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Wir Wunderkm- der", alle leeftijden. Elke ochtend 10 ,11 en 12 uur: Kleurenfilm huwelijk primes Margaret en Tony Armstrong-Jones. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „Slachtoffers van het trottoir", 18 jaar. Donderdag 20 uur: „Ontemoare hartstocht". 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot en met 22 rnei bijzondere avondopenstelling met kaars licht en oude muziek van 20.30 tot 22 30 uur. Museum „Het Huis van Looy" (Kamper- laan): Tot 22 mei dagelijks van 10 tot '2 30 en 13.30 tot 17 uur, zondag 14 tot V uur: Expositie van werken van jonge Neder landse kunstenaars onder de titel ..Start". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 juni dagelijks van 10 tot 22 uur: Ex positie van tekeningen van Wim van de Kerke. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Tot 20 mei dagelijks van 9 tot 17 uur: Expositie van werken van TT. F. Boot. Vishal: Tot 29 mei dagelijks van 13 30 tot 17.30 uur en zondags van 19.30 lot. 22 uur: Architectuurten toonstelling. (Verder raadplege men de rubriek „Hit- gaan in Haarlem" van vrijdag 13 mei.) Vaten en nog eens vaten, dat ziet men in Katwijk, zo vlak voor het seizoen. Deze foto is gemaakt van het erf van de firma M. Parlevliet. Op de voor grond sjouwen twee mannen een wa gen vol haring naar de fileermachines. Advertentie KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 De heer T. Romeijn, hoofdboekhouder bij de Gemeentelijke Lichtbedrijven te Be verwijk, vorig jaar gehuldigd en gede coreerd toen hij veertig jaar in dienst van de overheid was is dinsdagmorgen met zijn vrouw en vele gezinsleden weer ge huldigd. Nu omdat hij veertig jaar in dienst was van de gemeente Beverwijk. De directeur van de Lichtbedrijven, de heer R. J. Vos, noemde de heer Romeijn een zeer kundig en ijverig ambtenaar, die in zijn loopbaan enkele malen kans zag de boekhouding te vereenvoudigen. Dit was ook voor de controle zeer aangenaam, zei de heer J. P. Bak. Wethouder E. Ger- ritse bracht de dank over van het ge meentebestuur. Namens het personeel sprak de heer N. de Graaf, boekhouder van het kantoor te Castricum, die nog heel wat wist te vertellen van belevenis sen in de oorlogstijd. De heer B. D. A.^ Payens, die als technisch hoofdambtenaar" ook veel te maken had met de jubilaris, roemde zijn ijver en kennis van het be drijf, waarbij de heer F. van Luyk zich aansloot. De heer Romeijn gaf als zijn mening dat iedereen die veertig jaar gewerkt heeft recht heeft op erkenning, ook al zou deze werkperiode bij meer werkgevers zijn geweest. ALS STRAKS DE HARINGVLOOT zee kiest, dan zullen er geen ÏJmüidense loggers meer bij zijn. De laatste twee, Martenshoek IJM 283 en Gorredijk IJM 75 liggen naast de laatste TJmuidense stoomtrawler, de Haarlem IJM 9, in de Haringhaven; zij zijn reeds verkocht. Toen in 1898 de eerste IJmuidense stoom trawler in de vaart kwam en de vloot zich daarna gestadig uitbreidde, legden de IJmuidense reders zich in hoofdzaak toe op de trawlvisserij, hoewel sommigen er rekening mee hielden om ook aan de haringdrijfnetvisserij te kunnen deel nemen want de meeste trawlers die rond de eeuwwisseling in Nederland werden gebouwd voorzag men van een koproer. Tevens hadden de schepen een ruim werkdek om bij uitoefening van de haringvisserij de vangst te kaken en te zouten. Toch hebben de meeste dezer schepen bijna uitsluitend aan de trawlvisserij, zo wel op de Noordzee als bij IJsland, deel genomen. Maar als we zouden zeggen dat IJmuiden de haringdrijfnetvisserij zonder meer over heeft gelaten aan de rederijen in Scheve- ningen, Katwijk, Vlaardingen en Maassluis, zou dit niet helemaal juist zijn, want in IJmuiden hebben we verscheidene haring schepen gekend, hoewel dit bedrijf zich niet zo ontwikkeld heeft als in de eerder genoemde visserij plaatsen. Een zustermaatschappij van de rederij die de eerste stoomtrawler in de vaart bracht, de Nederlandsche Stoomvisscherij, (directeur de heer L. Groen jr.) bracht aan j het begin van deze eeuw behalve de twee stoomtrawlers Judith IJM 56 en Julie IJM 57 -twee stoomloggers,- Burgemeester Ve iling Meinesz IJM 97 en Etty IJM 22 ge naamd, in bedrijfAOp eerstgenoemd schip werd Willem Visser schipper en op hef andere Leendert van der Lugt. De heren C. Planteijdt. en R. de Croes, directeuren van de n.v. Stoomvisscherij „Oceaan", be gonnen met de Oceaan III IJM 93 onder schipper Hendrik van Roon. Deze drie stoomschepen werden toegevoegd aan de drie zeilloggers die reeds eerder in de vaart waren gekomen. Reder van deze zeilloggers was de heer H. van Blaaderen. De namen van de schepen klinken thans ouderwets in onze oren: Moed en Vertrouwen IJM 63, schipper (in 1901) Piet Hoek, De Hoop IJM 64, schipper Piet van Duijvenbode en Ge- A mateurtoneêl Betrekkelijk kort nadat „Advendo" uit IJmuiden ons in de gelegenheid had ge steld, te wijzen op de geringe kwaliteiten van R. Feenstra's blijspel „Een kind is nooit weg", mochten wij deze mening dooi de katholieke toneelstichting „Kunst Door Oefening" uit Beverwijk zien bevestigd. Dit ensemble heeft eveneens gemeend de ze klucht voor het voetlicht te moeten brengen, ditmaal in het Kennemer theater. Wellicht gevoelen de spelers zich enigs zins voldaan over het onmiskenbaar gro te succes bij het publiek. Ik waag het ech ter te betwijfelen, dat zij ook bevredigd zijn over de figuren, die zij moesten cre- eren. 1-Iet zijn allemaal goedkope blijspel types en hoe gezocht zijn de situaties, waar de schrijver hen in tezamen heeft gebracht. De fatterige jonkheer met zijn geaffecteerde stemmetje en de dames die hem adoreren enerzijds en daartegenover het rondborstige gedeelte van de familie Kloek, dat lak heeft aan alle adellijke humbug en welke „kloeke" lieden tegen het slot vanzelfsprekend aan het langste einde mogen trekken. In het bijzonder moet een dergelijk ongelukkige keus wor den betreurd bij een vereniging als „Kunst Door Oefening", welk ensemble over een aantal krachten beschikt, dat zich gemakkelijk garant kan stellen voor een stuk van meer betekenis. Het was bij voorbeeld bijna een aanfluiting dat Ineke Grosfeld, van wie wij ons nog een voor treffelijk gespeelde rol herinneren bij „Kennemerland" in „Dertien aan tafel," nu was opgkenapt met de mallotige Coba Kloek, een figuur, die met geen mogelijk heid aannemelijk is te maken. Dit geldt in gelijke mate voor George Janssens, als de zwaar gechargeerde jonkheer Vonck. Mejuffrouw J. Reekers van „Advendo" mocht hier als gast haar succes in IJmui den prolongeren, van welke gelegenheid zij een dankbaar gebruik heeft gemaakt. Alleen had zij in haar eigen vereniging een beter gespeelde Leo tegenover zich. Van de overige spelers was het eigenlijk alleen G. Bonnema, die zich routinier ge noeg toonde om aan Karei Kloek een gul le en soms plezante karaktertekening te geven, met welke opvatting wij bijna vre de konden hebben. Jan van Dam loof IJM 71, schipper Jan van Duijven bode. Dezelfde reder was tevens in het bezit van een bomschuit, De Vriendschap IJM 65, genaamd, welke gevoerd werd door schipper Huig Plug. Precies vijftig jaar geleden, aan de teelt 1910, namen van IJmuiden uit 8 loggers en 7 stoom- en motorschepen aan de haring- drijf netvisserij deel en dat is een gering aandeel als men nagaat, dat in totaal 501 loggers, 173 bomschepen en 47 stoom- en motorschepen gedurende dat seizoen in de vaart waren. Wat IJmuiden betreft, was van de stoom schepen de Celestine Juliette IJM 36, schip per Joost Groen, behorende aan de Neder landsche Stoomvisscherij, de beste vanger met 2681 tonnen pekel- en steurharing in 7 reizen. Van de loggers was schipper C. Pronk van de Olga IJM 20 de kampioen met 2050 tonnen gezouten haring, aan wal gebracht in 6 reizen. De Olga behoorde toe aan de Mij tot Beheer van Steamtrawlers en andere Visschersvaartuigen. De bloei van het IJmuidense haring- bedrijf is de eerste wereldoorlog geweest. Tal van nieuwe rederijen zijn er toen bij gekomen. In 1917 telde de haringvloot van IJmuiden 81 loggers, 9 stoomschepen en 16 motorloggers en uit die tijd stamt ook de Martenshoek IJM 283, die in 1916 ge bouwd werd in Martenshoef op de werf van Lucas Mulder, voor de Visscherij Mij IJsland. Deze rederij had ook de logger Lemmer IJM 282 welke in Lemmer was gebouwd. De Martenshoek had de zeiltijd overgeslagen en was meteen als motorlog- ger in de vaart gekomen. Later is er zo het een en ander aan verbouwd en na de ver lenging in 1948 is de inhoud 195 reg. ton bruto geworden. Op de foto ligt het schip in de Haringhaven naast de Gorredijk IJM 75, welke naam voor een haringschip al 44 jaar oud is. Deze Gorredijk kwam in 1948 op 19 juli in de vaart ter vervanging van de stoomlogger Gorredijk, die niet uit Duitse dienst teruggekeerd is. Arie van der Veei Advertentie Aanvoer van dinsdag De totale aanvoer van vis in IJmuiden was dinsdag 4230 kisten, waarvan 5 tong en tarbot, 4 heilbot, 45 schol, 10 bot, 550 haring, 2555 makreel, 250 schelvis, 290 wij ting, 245 kabeljauw en gul, 20 leng, 11 haai. 35 poon, 185 koolvis en 25 diversen. MARKTPLEIN Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Borkum van Hamburg; Atreus, Middlesbro; Nueva Grana da, Port Credit; Rheinhausen, Gefle, erts Hoog ovens; Flynderborg, Bremen; Foxfield, Swansea; Brinda, Londen, laden Hoogovens; Jonan, Delf- zijn; Strabo, Cadiz; Limfjord, Varberg, hout voor Zaandam; Dinkel, Rochester, ledig Zaandam; Stad Maassluis, Pepel, erts Hoogovens; Silona, Carlsvik; Pertinence, Swansea; Taurus, Rotter dam, laden Hoogovens; Bore 4, Calais. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Peregrine van Londen; Delfzijl, Goole, laden Hoogovens. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Wuta naar Karlstad: Rugen, Hamburg; Wexford, Boston, stijfsel en stroop Wornierveer; August Thijssen, Lulea; Lebu, Bremen; Java, Le Havre; Baidur, Lulea; Jonet, Dagenham, walsmateriaal; Spirit, Londen, walsmateriaal; Congo, Bremen; Kherson, Batumi; Amsteldiep, Golf van Mexico; Alberto Dodero, Le Havre: Goeree, Antwerpen; Neder land. Rotterdam, ledig Zaandam; Lizard, Londen: Gerd, Londen; Wandsbek, Hamburg; Dotterel, Rotterdam; Brage, Antwerpen; Charlotte Bohl, Vestervik; Bullfinch, Londen; Sonja D, Delfzijl; Start, Dagenham, walsmateriaal: Mangarélla. Hamburg; Asmidiske, Norfolk; Ilornber, Ham burg; Amstelstroom, Leith; F.cmstroom, Vlissin- gen; Rijnstroom, Londen; Loppersum, Bremen; Sylvia, Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Texel- stroom naar Hull; Johanca, Gent; Flynderborg, Antwerpen. Advertentie VOOR ENORM LAGE PRUZEN Op deze dag is onze zaak één grote marktkraam NU IS HET SCHOONMAAKTIJD MAAK DAT U ER BIJ BENT I De meisjesclub „Kleine Krachtin IJmuiden bestaat op vrijdag 20 mei vijfentwintig jaar. De club bestaat nu uit ongeveer zeventig meisjes verdeeld in drie groepen. Een groep voor kinderen van zes tot tien jaar, de tweede groep voor meisje van tien tot twaalf jaar en de derde groep voor meisjes van twaalf tot zestien jaar. De twee eerste groepen komen op maandag en dinsdag na schooltijd bijeen in „De Rank" en de oudste groep op dinsdagavond. Hoewel dit clubwerk uitgaat van de Ned. Hervormde kerk doet het er niet toe van welke gezindte de kinderen zijn. Mevrouw S. PlugRieke heeft de algehele leiding. Zij wordt bijgestaan door elf leidsters. De groep van de oudste meisjes staat onder leiding van mejuffrouw De Wilde. De meisjes houden zich voornamelijk bezig met handwerken. Vroeger ook met toneelstukjes en voordrachten die zij in studeerden voor de jaarlijkse feestavond. De laatste vijf jaar zijn die vervangen door operetteuitvoeringen. De heer Jan te Loo studeerde de zangspelen met de uit voerenden in. Uitgerekend echter in dit jubileumjaar zal er geen operetteuitvoe ring zijn. Omstandigheden maken dit on mogelijk. „Kleine Kracht" werd opgericht door mejuffrouw B. Karreman en ds. Zwaan. Het schijnt niet mogelijk te zijn dat er een seizoen voorbij gaat waarin geen groot kwantum spinazie doordraait. Het had er alle schijn van dat dit seizoen een uitzondering zou gaan maken, want het einde scheen al in zicht te komen. Maar dinsdag was het de „fatale dag" voor de spinazietelers in Beverwijk en omgeving, want 2500 kisten bleven onverkocht en werden vernietigd. Dit was dan de eerste grote doordraai in dit seizoen. De oorzaak is tweeërlei. In de eerste plaats is deze bladgroente na de regen van vrijdag sneller gaan groeien, zodat er onverwachts weer grote aanvoe ren kwamen. Bovendien zitten de fabrie ken vol, omdat ze nu ook de contractspi- nazie te verwerken krijgen en deze gaat voor. UITGANGSDAG OUDEN VAN DAGEN Het comité dat elk jaar de uitgangsdag voor de Heemskerkse bejaarden organi seert is reeds druk bezig met de voorbe reidingen. Dit jaar wordt het uitstapje op 6 juli gemaakt. Het reisdoel is nog niet bekend maar waai-schijnlijk zal de tocht naar de Veluwe gaan. Met de snelle groei van het aantal in woners neemt ook het aantal ouden van dagen toe. Hierdoor is steeds meer geld nodig en teneinde dit bijeen te krijgen zal een huis-aan-huis-collecte worden ge houden. Gemeent. Openb. Leeszaal en Bibliotheek Velsen Nieuwe aanwinsten Romans: Gaiser, Slotbal; Gallico, Bloemen voor Ada Harris: Kessel. De leeuw; Mahyere. Omdat ik u bemin: Narayan, Gouden waringin; Nicklisch, Alles draait om moeder; Roth. Was ik het waard?: Simenon, De zoon; Wöss, Honden wilt ge eeuwig leven? Buitenlandse Romans: Frank, Das Tagebuch: Freytag, Soli und Haben: Hesse. Camenzind, P.: von Polenz, Der Bütt.nerbauer; Braine, The vodi; Queen, The Spanish Cape mystery. Ontwlkkelingsboeken: Schoch, Vernieling en vernieuwing; van Bemmelen, Ons strafrecht: Barbault, Dat bent u, ram; Carter, Astrologische aspecten,Vorming, handboek voor sociaal cultu reel vormingswerk met volwassenen; Ernst, Het gebruik van de moderne rekenliniaal: van Dijk en Vos, stereometrie; Reiehert en Zwikker, Ele mentaire hogere wiskunde; Coleman, Relativi teitstheorie voor de leek: de Roos, Kernreactoren; Golf (Ken uw sport); Das, Ruimtevaart: Hooft- man, Met raketten de wereldruimte in; Haas en Klever, Voor wie de plaat draait; Lunsingh Scheurleer, Camera studies of European sculptu re and craftmanship; Keuze, een keus uit het werk van Haagse beeldende kunstenaars; Due de Levis Mirepoix. Chartres; Bialostocki und Walicki, Europaische Malerei in Polnischen Sammlungen; van Koppenhagen, Van kiek tot foto; Fél, Hofer en Csilléry, Hungarian peasant art; Jankélévitch, Ravel; Schiavon, Italiaans, delen I en II; van Heerikhuizen, De strijd van Aart van der Leeuw; Carmiggelt, Kraaltjes rijgen; De Zalenman; de Landell, De Lachende Hollander; Enzinck, Maria met de houten jurk; Josefus, Het leven van He iodes; Hamilton, De Romeinse beschaving; Hus, De Etrusken en hun beschaving; Caskie, De Schot se Pimpernel; Cannegieter, De economische toe komstmogelijkheden van Nederlands Nieuw- Guinea: Enzinck. Athene, stad der acropolis. BEVERWIJK Het was al direct een flinke vereniging met ongeveer dertig leden. Acht maanden na de oprichting werd mevrouw Plug ge vraagd als hulpleidster op te treden. Zij deed dit graag. Na de oorlog toen me vrouw Karreman niet meer uit Den Haag terugkeerde nam zij het leidsterschap van „Kleine Kracht" op zich. De vereniging moest toen weer opnieuw beginnen. Zonder materiaal of behoorlijke clubruimte. De oude hervormde kerk in IJmuiden-West was met de grond gelijk gemaakt en ook het gebouw Christelijke belangen in Oud-I.Jmuiden was niet meer bruikbaar. De meisjes uit Oud-IJmuiden, de meest trouwe clubleden, drongen er op aan dat „Kleine Kracht" weer met haar activiteiten zou beginnen. De pastorie aan de Kanaalstraat bracht voorlopig uit komst. Daarna kon het gebouw Christelijk Belangen weer voor een tijdje dienst doen. Nu is er dan het prachtige nieuwe ver enigingsgebouw „De Rank". Twee jaar lang mocht „Kleine Kracht" nog bestaan in de oorlog. Toen vond de bezetter het welletjes. O peen avond, toen de meisjes met mejuffrouw Karreman koninginnedag vierden, wat natuurlijk niet mocht, trad een Duitse officier binnen. Wat dat wel allemaal te betekenen had? Mejuffrouw Karreman had gelukkig haar smoesje klaar. De Duitser droop af. Met de evacuatie ging „Kleine Kracht" voor lopigtpr. ziele. Geen veranderingen Mevrouw Plug heeft het verenigingsle ven op de zelfde voet voortgezet als haar voorgangster. Het is haar levenstaak ge worden. Nieuwigheden waren tot misluk king gedoemd. De meisjes wilden altijd weer terug naar het gewone handwerken. Alleen breien willen zij niet meer. De laatste tijd vermindert het ledenaantal wat. „Och, er is zoveel wat hen uit het verenigingslokaal weghoudt. De televisie bijvoorbeeld. Zo is het ook bij de jaarlijk se uitstapjes met de bus. Het is zo moei lijk iets nieuws te brengen. Je kan het zo gek niet verzinnen of de kinderen zijn er al geweest. Maar als er maar een speel tuin bij te pas komt, dat is het wel goed," zegt mevrouw Plug. Zij zou graag een jongere kern van leidsters willen hebben. De kinderen schijnen er echter geen lasi van te hebben dat de meeste leidsters al wat ouder worden. Anders bleven zij wel weg. Er zijn echter geen liefhebsters voor het leidstersbaantje. De door de meisjes vervaardigde hand werkjes worden eens per jaar verkocht. Vroeger op een verkoopavond, de laatste tijd op een bazaar in samenwerking met de Hervormde Vrouwenvereniging. Voor het feest dat vrijdagavond in „De Rank" wordt gehouden, zijn bijna alle exleidsters van „Kleine Kracht" uitgenodigd. Zij ko men uit alle delen van het land. Alleen één van hen, die op Schiermonnikoog woont, zal de reis naar IJmuiden niet ma ken. Zij heeft moeten volstaan met de schriftelijke gelukwensen. Een marionet tentheater zal de. operette vrijdagavond vervangen. Na de pauze (met verloting) kan ieder, die daar aandrang toe voelt iets te berde brengen. Een officiële recep tie is er niet. Mevrouw Plug liet een pessimistisch ge luid horen. Zij vreest dat het over tien Het reis- en passagebureau Joh. Velle- koop in Beverwijk heeft dinsdag in IJmui den, aan de Kennemerlaan 25, een bijkan toor geopend. Voorheen was in dit pand Loek Andersons fotozaak gevestigd. De heer Anderson is verhuisd naar de Kenne merlaan 87, waar hij nu een moderne, uit stekend geoutilleerde zaak heeft. De heer Vellekoop heeft aan het inte rieur van zijn bijkantoor vrijwel niets hoe ven te veranderen. Een paar nieuwe deur tjes en een streek verf hier en daar wa ren voldoende om een gezellig geheel te krijgen. Ruim een jaar geleden opende de heer Vellekoop zijn reisbureau op de hoek van de Zeestraat in Beverwijk. Hijzelf houdt zich voornamelijk bezig, sinds drie jaar zelfstandig, met assurantiën en finan cieringen. Zijn zuster drijft het bureau in Beverwijk, zijn broer zal het bewind voe ren over het bijkantoor in IJmuiden. „Be roepen als deze kun je niet aan vreem den overlaten," meent hij, „daar zijn ze te kwetsbaar voor." Hij wil steeds iets nieuws beginnen. Is dat tot stand gebracht en loopt het wel, dan zoekt hij weer verder. In de IJmond is nu het eindpunt bereikt. Hoewel, er zijn nieuwbouwplannen in Beverwijk. Twee zaken in één jaar, met vijf man personeel. Niet kwaad in zo'n korte tijd. Op zaterdag 28 mei zal om ongeveer tien uur 's avonds het eerste grote sei zoen-vuurwerk worden afgestoken op de terreinen van het natuurbad „Velserend" bij Santpoort. Dit vuurwerk wordt om on geveer negen uur voorafgegaan door een strandkleding- en badpakkenshow van het sporthuis „Haarlem". SUCCES VAN OORLOGSTENTOON STELLING De tentoonstelling „Hoe was het van 1940 tot 1945", georganiseerd door de Heemskerkse verenigingsraad, de r.-k. Raad van Overleg en de vereniging „Ko ninginnedag" die op bevrijdingsdag werd gehouden mocht zich in een gi-ote belang stelling verheugen. Hierdoor aangemoedigd hebben de Heemskerkse verenigingsraad en de katholieke Raad van Overleg het plan opgevat een verzameling van stukken uit die tijd aan te leggen. „DE MODEL-ECHTGENOOT" De toneelvereniging „Kunst Na Ai'beid" uit Beverwijk, geeft zaterdag 21 mei in het Kennemer Theater haar laatste toneel voorstelling van dit seizoen. Opgevoerd wordt „De model-echtgenoot", blijspel in drie bedrijven door Avery Hopwood. Voor de regie tekent weer mevrouw Ruth Snel. Deze toneelavond wordt met een bal be sloten, op muziek van het Kennemer Kwintet, onder leiding van Dick Heems kerk. GEMEENTE VELSEN De wethouder voor openbare werken, de heer R. Verbeek, heeft donderdag 19 mei a.s. geen spreekuur. Advertentie P&fgSg} KENNEMERLAAN 9 -4. «C7# C7C- TELEFOON 5271 ERKEND GAS- EN WATERFITTER jaar gedaan is met „Kleine Kracht" en vele andere verenigingen. „Dit soort ver enigingsleven raakt uit de tijd", meent zij. Schokkende dingen zijn er niet gebeurd in die vijftien jaar. Grappige wel. Die keer bijvoorbeeld dat de penningmeeste- resse al het geld had vergeten voor een uitstapje. De bussen waren al onderweg toen zij het pas merkte. Vele loggers worden dit jaar in IJmui- I den klaargemaakt voor de grote reis. Op de foto wordt materiaal ingeladen haring in op een binnenschip. Men ziet de kreb- ben en de schotten, en op de voor grond de lege vaten, waar straks de zal komen.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 9