Verticale opening van trawlnet kan sterk worden vergroot FRANS LIST Havenberichten VESPA Fa. PRUIS EN ZOON VESPA Fa. SCHUIT ZOON Eerste lustrumviering IJmuidense markt feestelijk besloten Atoomtrawl succes Wijsmuller gaat Mongabarra bergen Overbevissing van de Atlantische Oceaan? pantalons sport- colberts Bij Vespa is alles op gewicht berekend! Agenda voor IJmond en Haarlem 9 C0m munistische landen sturen 160 treiters Zweedse treilers beschoten onder de Noorse kust Gevarieerd concert door „Looft den Heer" Hovercraft op de Theems Bejaarden hebben ondanks regen mooie dag Dr. Vis blijft nog een jaar predikant in Beverwijk Auto's botsen, grote schade J? en Zoon Vermakelijke afvalzvedstrijd in zaal Kraak Medische verzorging tijdens het weekeinde V elsen-1 J muiden Heemskerk H aarlem VRIJDAG 20 MEI 1960 Uit de praktijk is de laatste jaren gebleken dat bij het vissen op pelagisch (niet op de bodem levende) vis, zoals haring, makreel, wijting, sardien, sprot enzo voorts, doch ook kabeljauw, schelvis en koolvis, de grootte van de verticale opening van het trawlnet een belangrijke rol speelt. Wordt de pelagische vis op het echolood in de buurt van de bodem gezien, dan wil dat nog niet zeggen, dat ze ook wordt gevangen. Ze kan namelijk gemakkelijk twee meter of hoger boven de bodem zitten, de indruk geven in het net te komen, doch in werkelijkheid over het net heengaan, omdat de verticale nctopening niet meer dan twee meter is. „Waarom hebben de spanvissers zo'n goed resultaat met de atoomtrawl?" vraagt adjunct-inspecteur der visserijen P. A. de Boer zich af in Visserij-Nieuws, waaraan we dit stuk ontlenen, „omdat de vertikale nctopening veel groter is dan van de bodemtrawl," geeft hij zelf het antwoord. De heer De Boer betwijfelt zelfs sterk of het zogenaamde „dak" van de haring- trawl, bestaande uit de snijbordjes en de headlines, een andere functie heeft dan het omhoog halen van de bovenpees. Hier bij komt de bovenpees van de door de Nederlandse vissers gebruikte haring- trawl niet hoger dan 2 a 2V2 meter met als resultaat dat de haring, die op de visloep wordt waargenomen als staande 2 meter boven de bodem, praktisch niet wordt gevangen. Waar blijft dan de thans nog veronderstelde schrikwerking van het dak? vraagt de heer De Boer zich af. Hij meent dat dit dak rustig kan vervallen, als daarvoor in de plaats moderne mid delen worden gebruikt, die de bovenpees ook bij toenemende vaart meer effectief omhoog trekken. Hierbij zou dan aan de bovenpees ge legenheid moeten worden gegeven door het gebruik van kleinere visborden van hetzelfde gewicht, waardoor de spreiding minder wordt en dus meer ruimte in de bovenpees komt, om naar boven te gaan. Deze laatste verandering wordt, dan ook al hoe langer hoe meer bij de trawlvissers toegepast voor de rondvis. Exocet Wat zijn nu de moderne middelen om de bovenpees omhoog te trekken? In de eerste plaats de door de Fransman Grou- selle uitgevonden „Exocet". Dit is een door twee ballen omhoog gehouden alumi nium scheerbordje, dat met een hanepoot aan een beugel is bevestigd, waarvan de onderste stang met haar knievormige uit einden rechtstreeks op het midden van de bovenpees wordt gebindseld. Na het uit zetten neemt het snijbordje zelf de juiste stand aan om de bovenpees zoveel moge lijk omhoog te trekken. Deze „Exocet" is geschikt voor een kottertrawlnet van 70 voet, terwijl voor een trawler een grotere „Exocet" met drie ballen is aan te be velen. Daarnaast kunnen op onderlinge afstan den van bijvoorbeeld drie voet zogenaam de „Upthrusters" (opduwers) worden aan gebracht, die de ronde omhooggaande vorm van de bovenpees bewerkstelligen. Deze „upthrusters" lijken wel iets op de bij ons bekende „trawlplanes", de bal met de rondlopende kraag. Deze trawlplanes ble ken echter het nadeel te hebben bij een vaart groter dan drie mijl onstabiel te worden, te gaan slingeren en daardoor meer weerstand naar achteren dan naar boven te geven waardoor de verticale Simsott en Stentor vertrokken Bureau Wijsmuller In IJmuiden heeft de opdracht aanvaard het Zweedse vracht schip „Mongabarra", dat donderdagmorgen twaalf mjjl ten noorden van het lichtschip Borkum in aanvaring kwam met de Britse tanker „British Workman", te bergen. De Zweed werd na de aanvaring door een deel van de bemanning verlaten. Elf man zijn nog aam boord. Het schip werd later in zinkende toestand aan de grond gezet noordelijk van het eiland. De ruimen 1, 2 en 3 zijn volgelopen. De „Mongabarra" drijft nu nog op ruim 4 en de achterpiek. De aanvaring geschiedde ter hoogte van ruim 2. Het schip ligt met een hoek van 25 graden in veertien meter diep water met het voorschip aan de grond voor de helft onder de golven. De Duitse kustvaarder „Nkolai" is donderdagmiddag langszij gekomen om een deel van de olie uit de Zweed te pompen, om het schip hoger te krijgen. Twee Duitse redding boten zijn in de buurt van de „Mongabar ra" gebleven om zonodig hulp te kunnen bieden. Het Zweedse schip is 5029 ton groot en eigendom van de Redery A-B. Trans-Atlantik in Gothenburg. Deze rede rij heeft aan Bureau Wijsmuller de op dracht tot berging van de „Mongabarra" verstrekt onder de voorwaarden van Llovds Open Form, no cure, no pay. De zeesleepboot „Simson" is woensdag vroeg in de middag al uit IJmuiden vertrokken. Later vertrok ook de „Stentor" noodwaarts. Beide sleepboten zijn afgestampt met ber gingsmateriaal. Vanmorgen is ook een bergingsploeg van Wijsmuller naar Delf zijl vertrokken om van deze plaats uit het Zweedse schip te bereiken. Nadat men dan de situatie in ogenschouw heeft genomen zal het bergingswerk beginnen. ST. JOHNS (Reuter) In visserijkrin gen op New Foundland wordt het aantal treilers van de Sovjet-Unie en andere communistische landen, dat thans in de Atlantische Oceaan de visvangst beoefent, op 160 geschat. Deze treilervloot beschikt over twee bevoorradingsschepen, waarvan het grootste tienduizend ton meet. Ter hoogte van New Foundland opereren verder nog treilers uit België, Frankrijk, Italië, Portugal, Spanje, Groot-Brittannië en Zuicïamerikaanse landen. In visserijkringen op New Foundland vreest men thans dat de rijke visgronden voor het ter hoogte van de Canadese kust gelegen eiland in sterke mate het nadeel zullen ondervinden van de intensieve vis vangst, die er nu wordt uitgeoefend. netopening kleiner werd. Bij de „upthrus ters" is nu een vertikaal stabilisatievlak aangebracht en aan de achterkant een groter randvlak met spleten, waardoor de ze drijver stabiel is geworden bij hogere vaart en meer hefvermogen geeft. Belangrijk succes Met een samenstel van een „exocet" en „6 upthrusters" op een pelagisch trawl net van 70 voet bovenpees zijn op het on derzoekingsvaartuig ..Willem Beukelsz" veel betere resultaten bereikt dan met der tig gewone ballen op de bovenpees. Deze combinatie is ook uitgeleend aan een kot ter voor proef. De schipper van deze kot ter was enthousiast over zijn belangrijk grotere vangsten aan wijting en sardien. De heer De Boer acht een proef op een trawler met een „exocet" met drie ballen en de nodige „upthrusters" op de haring- trawl, onder weglating van het dak, alles zins de moeite waard. Temeer daar dan ook de totale weerstand van het vistuig vermoedelijk minder wordt, waardoor ook weer een winst aan snelheid wordt geboekt terwijl het tuig veel eenvoudiger in con structie en bediening wordt! Vergeet daar bij niet de bovenpees gelegenheid te ge ven naar boven te gaan door de spreid- kracht van de visborden te verminderen roept hij de vissers tot slot toe. ■Advertentie Slijterij en Wijnhandel Lange Nieuw- straat 447 Telefoon 7281 STRöMSTAD (UPI) Een twintigtal Zweedse vissersboten zijn woensdag in het Skagerrak, twintig mijl voor de Noorse kust, onder artillerievuur ge komen van waarschijnlijk een Noorse torpedojager. Zware granaten kwamen neer tussen de schepen, zo vertelden de vissers bij hun terugkeer in Zweden. Het was een wonder dat er geen verlies van leven te betreuren is. De beschieting ge schiedde bij slecht weer. Volgens de vis sers is het de tweede keer sinds enkele weken, dat zij voor de Noorse kust onder vuur kwamen. De Christelijke Oratoriumvereniging „Looft den Heer" geeft donderdag 2 juni in de Nederlandse Hervormde Kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden een concert, waaraan medewerking wordt verleend door Roos Boelsma, alt, Gerard Henge- veld, piano, en Albert de Klerk, orgel. Het geheel staat onder leiding van Willem Wiesehahn. Ter opening van het programma zal Gerard Hengeveld werken van Chopin spe len. Roos Boelsma en Gerard Hengeveld vertolken daarna liederen van Nederland se componisten. Koor en orgel geven daar na een uitvoering van de Missa Choralis van Franz Liszt. Roos Boelsma en Gerard Hengeveld zullen vervolgens liederen zin gen van Schubert, waarna Albert de Klerk de Toccata en Fuga in As van Bach uitvoert. Een uitvoering van „Standchen" van Schubert, voor vrouwenkoor, alt en piano, gaat vooraf aan het laatste werk: het Magnificat van Hendrik Andriessen voor koor en orgel. De bouwers van de Hovercraft, het nieuwe Britse voertuig, dat op een luchtkussen zweeft, hebben voor de leden van het Britse parlement een demonstratie gehouden. En waar kon men dit beter doen dan op de Theems, in het hartje van Londen. De jaarlijkse uitgaansdag van de Bever wij kse ouden van dagen is ten dele in het water gevallen. De 800 ouden van dagen, die in veertien autobussen vertrokken, gingen vier richtingen uit. De groepen die naar SchipholHilversum of naar Amers foort zijn gegaan, hebben enige regen ge had, maar hun programma kon geheel wor den afgewerkt. Degenen die naar Den Haag en Rotterdam gingen, kregen door de zwa re regenval in deze streek een ander pro gramma voorgezet. In Den Haag ging men in plaats van naar Madurodam naar het Vredespaleis en in Rotterdam werd een tocht langs de havens gemaakt inplaatss van een lang bezoek aan Blijdorp. In Tres long, waar men de dag met een gezamen lijke maaltijd besloot, wachtte de aanwe zigen een prettige verrassing. Hier heeft namelijk de Beverwijkse Annie Palmen de aanwezigen onthaald op een aantal van haar bekende liedjes. In Beverwijk wachtte de Beverwijkse Harmoniekapel de ouden van dagen op. waarna een rondtocht door de stad werd gemaakt. Tijdens de donderdagavond gehouden jaarvergadering van de Doopsgezinde broe derschap in Beverwijk, gingen de talrijke leden akkoord met een voorstel van de kerkeraad om de predikant dr. A. Vis nog een verlenging van zijn ambtsperiode te geven tot 1 september 1961 en dan een nieuwe predikant te beroepen. Dr. Vis heeft de pensioengerechtigde leeftijd reeds bereikt. Hij heeft in november zijn 40-jarig predikants-jubileum herdacht. De kerkeraad benoemde een commissie van negen leden om dit college bij het be- roepingswerk voor een nieuwe predikant ter zijde te staan. De Doopsgezinde gemeente in Beverwijk breidt zich steeds meer uit. Er wonen nu 52 leden in Heemskerk en een aantal in Castricum. In totaal heeft men 400 leden. Vlak voor de spoorbomen op de Bever wijkerstraatweg te Castricum zijn donder dag twee auto's op elkaar gebotst toen F. R. uit. Beverwijk plotseling remde voor de dalende spoorbomen. E. W. uit Leeuwar den, die te dicht achter deze wagen reed, botste met flinke snelheid op zijn voor ganger. Beide wagens liepen hierbij zeer ernstige materiële schade op. E. W. kreeg een zware shock. Na een kwartier kwam hij weer tot bewustzijn en toen bleek dat hij niet over een rijbewijs beschikte. Zijn auto, die moest worden weggesleept, zai misschien nog slechts iets in de sloperij kunnen opbrengen. Advertentie /oor Vader alle soorten en BREESTRAAT 17 B E V E R W I T K ♦fcCJAAUAA*- Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Lasbek var, Rotterdam; Chios, Norfolk, kolen lossen Bui tenhaven IJmuiden; Cotes du Nord, Le Havre; V.'ilpo, Norrsundet. hout lossen Zaandam; Saetre, Antwerpen; Swift. Londen: Lingestroom. Londen; Jans, Londen; Reggeborg, Boulogne sur Mer, la den Staalhaven IJmuiden; Heriot, Leith; Mary- lyn, Las Palmas; Escorpion, Hamburg; Gertrud, Hamburg; Drenthe, Hudiksvall: York, Goole; Anna Elisabeth, Poole; Egret, Rotterdam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Simara van Monrovia, erts lossen Buitenhaven Hoogovens; Spaarnestroom. Huil: Daphnis Georgetown; Al fred. Hamburg; Hendrik Holwerda, Zweden, bij legger Haringhaven IJmuiden; Bolt Arendal. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Taurus naar Rochester, kunstmest geladen IJmuiden; Pertinence. Rotterdam; Brinio, Vaesteraos. kunst- mset geladen IJmuiden; Carmen, Karlshamn, walsmateriaal geladen IJmuiden; Royal Pulp. Londen; Kadeik, Antwerpen; Helios, Antwerpen, ledig van Zaandam; Bomma, Delfzijl: Otava, Rotterdam, gelost te Velsen; Heros, Londen; Din- kel. Rochester, maismeel van Koog aan de Zaan; Guineekust, Freetown: Nisse, Nantes; Kaap Fal- ga, Delfzijl, ledig van Zaandam; Foxfield, Ant werpen; Rokin, Waja; Ilias. Hamburg; Stad Maas- s.luis, Pepel, erts gelost Buitenhaven Hoogovens; Meliskerk. Las Palmas; London, Bremen: Hen- riette B. Londen, walsmateriaal geladen IJmui den: Hontestroom, Manchester; Solhavn, Trond- heim. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Samuel Bak- ke naar Bremen; Bodenstein, Bremen; Swift. Harlingen; Angus. Kopenhagen; Santa Margheri- ta, Stettin; Jonan. Calais; Labotas. Piraeus; Delf- zi.il, Londen, walsmateriaal geladen; Adonis. Ma deira. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie jRulm twee miljoen op de weg! IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. I N.V. NEDESPA Rotterdam Soerweg 25 Roermond Telefoon 176600 j Telefoon +354 Ocertl dra'.trs in HitnaT- en builiniand. XJ hebt ai een Vespa voor f. 1353,- Prettige financiering mogelijk. Vespa heeft een zelf dragend chassis zon der buizenframe.Been- schild en voetenplank vormen deruggegraat. Alle essentiële punten zijn gelast. Daardoor sterk, geruisloos en veilig I VESPA 400 Volwaardige kleine auto. Vraag een folde? met alle bijzonderheden. Hoofdagent □MUIDEN EN OMSTREKEN MARKTPLEIN 1 IJMUIDEN TEl. 5780 Hoofdagent BEVERWIJK EN OMGEVING BREESTRAAT 151 BEVERWIJK TEL 5527 De viering van het eerste lustrum van de markt in IJmiüden is donderdagavond op zeer feestelijke en gezellige wijze besloten in zaal Kraak aan het Marktplein. Het versierde zaaltje was stampvol met kanshebsters op de prachtige prijzen, die na een afvalrace bemachtigd konden rvorden. 's Middags had op het Marktplein al de voor selectie, door middel van balwerpen in een korf, plaats gehad. Opvallend was daarbij dat de oude garde over het algemeen zuiverder ivist te gooien dan de meer jeugdige mededingsters. Ruim zeventig dames verzamelden zich 's avonds mét hun aanhang in zaal Kraak. Na hartelijke welkomstwoorden en een inleidend praatje nam de strijd, met een televisietoestel en een centrifuge als hoofd prijzen, een aanvang. Herenknieën fun geerden als grove zeef om van de dertig gillende en glijdende deelneemsters de dertien kwieksten over te houden. „The Sunbeams" zorgden voor de onontbeerlijke muzikale begeleiding. Een songfestival Heemskerk SCHOUW OVER DE WATEREN De schouw over alle in de gemeente Heemskerk aanwezige beken en water- olpen zal plaats vinden op dinsdag 24 en woensdag 25 mei. GESLAAGD Aan de Lagere Landbouwschool te Eg- mond behaalde J. v. Duivenvoorde uit Heemskerk het diploma 3-jarige cursus. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK GEBOREN: Johanna M., d. van P. Sla- man en A. M. Duivesteyn te Beverwijk; Hendrikus A. F., z. van C. Groot en A. M. van Veen; Maria A. Th., d. van J. Heester beek en M. Kok; Cornelia A. M., d. van J. Th. de Jong en A. M. Hansen; Christina D. A. M., d. van D. Popma en P. A. M. Overdiep; Cornelia M., d. van C. J. Broer- sen en C. C. van Hooff; Johanna G. M., d. van N. de Goede en C. Neelen; Rudolph, z. van C. C. K. Bey en M. Bonke. ONDERTROUWD: G. J. P. Jansen te Velsen en M. G. Bijwaard. GETROUWD: C. J. Balm en M. J. B. Breukelman. OVERLEDEN: A. N. van Dam, 81 j., echtg. van N. Beentjes. bracht vervolgens de handen van de toe hoorders op elkaar of naar de oren. De zes zangeressen met de beste voordracht moch ten daarna de kracht van hun longen be proeven op een ballonnetje en zich op een bord smakeloze spaghetti werpen. De twee dames die deze kost het snelste naar binnen hadden gewurgd, moesten tenslotte bewij zen wie het vermakelijkste telefoongesprek kon voeren. Dit deel van de wedstrijd deed menigeen van de stoel rollen. Tussen de bedrijven door werd op de gezellige mu ziek van „The Sunbeams" gedanst. Alle deelneemsters gingen tenslotte gelukkig naar huis, allen met een prijs, groot of klein. Ook de organisatoren waren met de gang van zaken op deze avond best tevre den. Zij zagen hierin het bewijs dat de verhouding huisvrouw-marktkoopman in IJmuiden niet beter kan. (Alle verzoeken zo mogelijk voor 10 uur zondagmorgen). IJMUIDEN Artsen: H. Bel, Mercuriusstraat 4, tel. 5675; J. Mac Daniël, Genestetlaan 4, Driehuis, tel. 4203. Apotheken: Apotheek Pleijler, Planeten- weg 52. Verloskundigen: mejuffrouw Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; me juffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949. SANTPOORT Artsen: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant- poorl-Dorp, tel. 8310. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid, tel. 8249. VELSEN Wijkverpleging: Zuster Kuiper, J. P. Coenstraat 145, tel. 6504. Oud-IJmuiden, ten noorden van Kennemerlaan, Markt plein, Lange Nieuwstr. en Plein 1940-'45. Zuster Sj. Koerse, Leeuweriklaan 21, tel. 7398. ten oosten Zeeweg, Velserbeek, Velsen-Zuid, Velsen-Noord. Zuster C. E. Th. Man, IJselstraat 23, tel. 8028: ten zuiden van Havenkade, Kennemerlaan, Marictplein, L. Nieuwstraat en Zeeweg. Zuster K. Langejan, Brederoodscheweg 106, Santpoort, tel. 02560-7477, Driehuis, Santpoort-Dorp, Santpoort-Station. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: R. W. Fierstra, Zeestraat 88, tel. 3737. Van zondagmor gen tot 's avonds 12 uur: M. H. A. Mel- chior, Noorderwijkweg 1, tel. 3340. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek v. d. Kolk. Zeestraat 27, tel. 3820. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: G. H. Smeets, Mid delweg 9, Uitgeest, tel. 02518—212. Apotheken: De Heemskerkse Apotheek, Maerelaan 48, tel. 490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk Wijkverpleging: zr. C. Boersma, Witte Kruisgebouw, J. v. Scorelstraat, Heems kerk, tel. 02512—247. Kraamverzorging: zr. Verstegeren, Laan v. Kanaan 107, Beverwijk, tel. 4409. CASTRICUM Arts: H. van Leesten, Bakkummerstraat 48, tel. 2428. Wijkverpleging: Zr. van Beers, Mient 80, tel. 2967. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Bur- gem. Lommenstraat 6. tel. 2500 is dage lijks van 818 uur en nadien e zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) ge opend. VRIJDAG 20 MEI Thalia, 20 uur: „Jeugd in de nacht". Rex, 20 uur: „De gebochelde". Vishal B, 18.45 uur: Herdenking geble ven vissers. Rank, 20 uur: Feest „Kleine kracht". Velscrduinplein, 20 uur: Feestconcert IJmuider Harmonie. ZATERDAG 21 MEI Thalia, 19 en 21.15 uur: „Jeugd in de nacht". Rex, 20 uur: „De gebochelde". Heidestraat, 1417 uur: Expositie Feli- son. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 14—16.30 uur. Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Spel met de duivel". Zondagmid dag 14.30 uur: „De di-ie musketiers". Concertgebouw: Vandaag 20 uur: Con cert Symfonie-orkest „Haarlem": Stadsschouwburg: Vandaag 20 uur: Rotterdams Toneel met „Suiker". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag tevens 16.15 uur: „De kinder rechter", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag, zaterdag, maandag en woensdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „De bloem uit de achterbuurt", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en donderdag 16.15 uur: „Du bist wunder- bar", alle leeftijden. Zaterdag 23.30 uur: „De grote bluf", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag, zaterdag, maandag tot en met woensdag 14, 15 én 16 uur, zondag en donderdag 10.30, 11.30 en 12.30 uur: „Het huwelijk van prinses Margaret en Tony Armstrong-Jones". Vrijdag en maandag tot en met woensdag 20 uur, zaterdag 19 en 21.15 uur en zon dag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „Dwars door de hel", 14 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur en zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „Les Cousins", 18 jaar. Zaterdag 14.30 uur en zondag 14 en 16.15 uur: „Snowfire, de wilde witte hengst", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur. zondag en donderdag tevens 16.15 uur: „La Pa loma". alle leeftijden. Zondag 11 uur: „De levensroman van Johann Strauss", alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Texas onder terreur", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag en zaterdag en maandag tot en met woensdag 14.15, 19 en 21.15 uur. alsmede zondag en don derdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Wir Wunderkinder". alle leeftijden. Zondag 11 uur: ..Het geheimzinnige leven van dr. Faust". TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot en met 22 mei bijzondere avondopenstelling met kaars licht en oude muziek van 20.30 tot 22.30 uur. Museum „Het Huis Van Looy" (Kam perlaan): Tot 22 mei dagelijks van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur: Expositie van werken van jonge Nederlandse kunste naars onder de titel „Start". „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 juni dagelijks van 10 tof 22 uur: Ex- oositie van tekeningen van Wim van de Kerke. Galerie Uittenhout (Kleine Houtstraat no. 41): Tot 7 juni dagelijks 10.3017 uur, zondags 1417 uur: Expositie van werk van Frans Vernoorten. Vishal: Tot 29 mei dagelijks van 13.30 tot 17 30 uur en zondags van 19.30 tot 22 uur: Architectententoonstelling.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 9