Hette Margaretha, Katwijks hoop, leidt haringvloot IJmuidens haven uit 2 Wet op luchtverontreiniging is onvermijdelijk, zegt deskundige |KÜ0PJE VAN DE WEEKg OP WEG NAAR DE VISGRONDEN DE HARINGVLOOT UITGEVAREN 00 Ongelijke strijd tegen Scheveningers FANTASIE RIB DAMES ONDERGOED Nu 2 stuks voor Kapitein voer op een ondeugdelijk kompas Kunstschilder Van Fucht is geëmigreerd Ook Watervliet 2 is nu kampioen geworden ||||fe||||B I DAVO-haarden Fa. De VILDER Liefdesdrama in een Castricumse huiskamer R.-k, Bond voor Gezin wil gebouw in Wijk aan Zee Suomi-atleten in Leiden uitstekend Niet factor van der Plas maar S.V.B.-personeel Sobere huldiging van zeldzaam jubilaris Vriend zat bij ex-meisje Chr. schooljeugd had drukke sportdag Kinderen bij slecht weer nu in een school DINSDAG 24 MEI 1960 Een diepe stilte daalde over de ÏJmuidensc vissershavcn. Ieder keek gespannen toe, toen de „Hette Margaretha" langzaam achterin'tstoornde. De motor begon in een regelmatig ritme te slaan, witte golfjes schoven voor de boeg weg. Vast beraden schoof de Katwijkse jager langs de duizendkoppige menigte, langs de op wacht liggende Neeltje Jacoba en door de pieren. In de masten zwaaiden opvarenden, van de wal wuifde men uitbundig terug. Het was niet alleen een afscheid, niet alleen een wens „Behouden teelt". Het was een teken van de ver wachting, dat de „Hette" het niet zal laten afweten in de haringrace. Eigenlijk is het niet spannend meer. Voor de talrijke Katwijkers, die gekomen waren, zal het meer een wens dan een zekerheid zijn geweest, als zij toch be weerden, dat de „Hette" een kans maakt. Want de Scheveningers hebben de zaak wel voor elkaar. Toen iedereen meende, dat het dit jaar eindelijk eens een open strijd zou worden, met gelijkwaardige zui vere vleetloggers, viel de Scheveningse bom:de „Noorderkroon" werd ingezet. „Het blijft toch spannend", zei men om de deelname van deze 750 PK sterke trawllogger te verdedigen, „want hij heeft veel meer werk om haring te laden dan de anderen". Het klonk goed, maar men vergat dat niets de „Noorderkroon" ver plicht alle schepen van zijn combinatie van de haring te ontlasten. Hoe spannend men zelf dacht dat het zou worden, bleek een dag later. „Race wordt toch span nend," heette het toen, „want de Janny doet ook mee". Uit de tegenspraak van deze meningen komt de waarheid wel naar voren; Scheveningen bekampt de andere vloten met ongelijke middelen. Katwijk heeft zijn beste troef de „Hette" ingezet. Maar met 450 PK kun je niet veel begin nen tegen een „Noorderkroon", hoe inspi rerend een bezoek van de Koningin ook kan werken. Toch koesterden allen, die op deze prachtige zonovergoten buisjesdag het ver trek gadesloegen, de hoop, dat h^t mis schien, heel misschien, toch zou lukken. „Misschien krijgt de Noorderkroon wel Advertentie Als het leven volgens de kranten nu allemaal even duur is en uitkijken voor iedereen de boodschap is, dan is het zaak voor al onze klanten om de dubbeltjes maar eens twee keer om te keren. Niet kopen voor iedere prijs als u het nodig heeftneen, vooruitzien en kopen als de prijs ongekend laag is. En mogen wij dit zeggen van deze partü Camisoles die normaal voor circa 2.00 verkocht worden, gemaakt van fijne helder wit gebleekte katoenen garens, dat ook na vele malen wassen prima blijft. DIT ONDERGOED koopt u nu voor oyna de halve prijs. WOENSDAGMORGEN om half 9 begint de ver koop van deze partij Camisoles in de maten 38 t/m 46 ZO LANG DE VOORRAAD STREKT Maakt dat u er bij komt om teleurstelling te voorkomen. Lange Nieuwstraat Telefoon 5205 Marktplein IJmuiden De Inspecteur voor de Scheepvaart heeft de Raad voor de Scheepvaart in Amster dam geadviseerd de kustvaarder-kapitein K. H. uit Appingedam de bevoegdheid om als kapitein te varen voor twee weken te ontnemen. H. stond terecht voor het feit dat hij als kapitein van het m.s. „Libelle" (354 br.t.) uit Delfzijl met een ondeugdelijk kompas had gevaren. H. gaf toe dat het standaardkompas van zijn toenmalige schip „onrustig" was ge weest. Hij zou het in Amsterdam bij het K.N.M.I. hebben laten compenseren, maar toen hij in Rotterdam aankwam bleek hem dat het nog niet in orde was. Ondanks een waarschuwing van een controleur van de inspecteur-generaal, is H. met het ondeug delijke kompas toch uitgevaren. H. ver klaarde dat hij niet op het compenseren had kunnen wachten, omdat de nog niet opgeheven afwijking vlak voor het week einde was geconstateerd. De Raad voor de Scheepvaart zal op 7 juni uitspraak doen. STRAATVERLICHTING IN DUINVLIETSTRAAT Een Velsens raadslid heeft het gemeente bestuur gevraagd of het niet mogelijk is dat de drie lantaarns in het oude gedeelte van de Duinvlietstraat te Velsen-Noord, die soms een paar nachten niet branden, te vervangen voor lantaarns die in het begin van deze straat staan. Het antwoord van het college van burgemeester en wet houders luidt dat zij daartegen geen be zwaar hebben maar dat wijziging tevens inhoudt, dat nieuwe lantaarnpalen moeten worden geplaatst. Deze palen zijn moeilijk direct te verkrijgen, zodat de wijziging van de straatverlichting enkele maanden zal moeten worden uitgesteld. een warmloper" mompelde er een. Geen sportieve gedachte, zou men kunnen oppe ren. Maar in feite niets anders dan het constateren dat het goed zou zijn als de eigenlijk ten onrechte deelnemende sche pen op een of andere wijze toch zouden worden uitgeschakeld. Al deze overpeinzingen kwamen bij de kijkers op toen ze de Hette vol strijdlust naar buiten zagen gaan. Maar daarna werd het weer gewoon loggers kijken en vaarwel zwaaien. Een andere manier van kijken dan op de vorige dagen, zo op buis jesdag. Nu geen langdurige beschouwin gen, maar een korte indruk van een schip, dat in zijn element is, dat zich met venijnige slagen een weg baant naar de visgronden. Én omdat een varend schip toch eigenlijk pas een schip is, is dit laat ste kijken toch eigenlijk het mooiste. Er waren er dan ook duizenden. Katwijkers, IJmuidenaren, reders, vissers en toeris ten. Loco-burgemeester De Boer sloeg met de wethouder Maas en De Jong het ge beuren geboeid gade. Ze zagen de Aafke Jacoba driftig in het spoor van de Hette naar zee stomen, maar ze zagen ook de bedaagde Rijnmond IV zich onverstoor baar een weg naar de einder ploegen. Jaap van der Plas stuurde zijn Wilhelmi- na vol goede moed naar büiten, hopend op weer zo'n record-vloot vol haring als verleden jaar en schipper Hoek nam zich op de brug van de Janna voor weer net zulke fijne haring naar huis te brengen als vorig jaar. Lang duurde het voor de stoet voorbij was, en de ijscomannen deden goede za ken. De K W151 deed zijn naam geen eer aan. Als laatste ging de logger naar bui ten, maar dat was misschien om des te mooier alles voorbij te kunnen lopen. Toen kwam er nog één, maar wat voor één! Majestueus koerste het hospitaalkerkschip „De Hoop" achter de colonne aan. Met aan boord een bemanning die gereed staat op het eerste sein hulp te verlenen bij moeilijkheden. De mensen gingen weer naar huis. Het feest was voorbij en nu wordt het wach ten op de Hollandse Nieuwe. Met daarbij steeds de knellende vraag: „Kan de Hette tegen dc overmacht wc het weten. op?" Vrijdag zullen De schipper houdt het roer stevig in zijn knuisten, terwijl hij gespannen voor zich ziit kijkt. Zo staan vandaag overal de schippers aan boord van de de loggers. Advertentie MARKTPLEIN De Beverwijkse kunstschilder Jan van Fucht heeft die stad met zijn gezin ver laten om zijn geluk te beproeven in het buitenland. Van Fucht is met zijn vrouw en twee kinderen naar Australië geëmi greerd, omdat hij meent daar beter aan zijn brood te kunnen komen. In ons land moest hij ondervinden dat men van de kunst alleen niet leven kon, of althans zeer moeilijk. Hij heeft ervaren dat het in ons land niet of nauwelijks wordt geaccep teerd dat een kunstschilder er ter voor ziening in zijn kosten van levensonder houd, bijbaantjes op nahoudt. In het bui tenland schijnt men daar anders tegen over te staan. Vandaar dat Van Fucht is geëmigreerd. Hij is een zeer verdienstelijk schilder, beheerst verschillende technie ken. Voor de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden heeft hij destijds, bij het afscheid van president-directeur ir. A. H. Ingen Housz een geweldige wandschildering moeten maken een .groot panorama van het ge hele bedrijf. Van industriële zijde ontving hij trouwens meerdere opdrachten. Van Fucht en zijn vrouw woonden al vele jaren in Beverwijk, in een tot gerieflijke woning omgebouwde bunker aan de Creutzberg- laan. De korfbalvereniging „Watervliet" kan zich er na zondag op beroepen toch wel een bijzonder gelukkig en gunstig seizoen achter zich te hebben. Want" nadat het eerste twaalftal, hoewel eindigend op de derde plaats op de ranglijst van de twee de klasse KNKB, wegens de in te stellen nationale hoofdklasse korfbal naar de eer ste klasse is gepromoveerd en ook Water vliet 4 kampioen werd, zorgde Watervliet 2 voor eenzelfde sprong naar boven. In de op het Aurora-veld in Haarlem gespeelde beslissingswedstrijd tegen het Amsterdamse Archipel 3 legde Watervliet 2 beslag op het kampioenschap en daar mede promotie naar de reserve tweede klasse KNKB. Vanzelfsprekend werd deze beslissings- strijd sterk beïnvloed door een gespannen sfeer in beide ploegen, die vooral ook in de eerste speelhelft in het veld sterk merk baar was. Hierdoor konden beide ploegen aanvankelijk niet loskomen. Het duurde dan ook een kwartier voordat Archipel de score opende (0-1). Deze achterstand prik kelde de Watervlict-aanval en in dezelfde minuut maakte A. Redeker gelijk (1-1). De volgende Watervliet-aanval vlotte in eens veel beter en binnen korte tijd waren het A. Verkerk en mevrouw Meyer-San ders, die de stand op 3-1 brachten. De derde opstelling gaf J. v.d. Berg gelegen heid om de voorsprong nog te vergroten, doch toen volgde een offensief van Archi pel waardoor de Amsterdammers nog voor de rust tot. 4-3 terug konden komen. Bijna direct na de hervatting maakte Ar chipel zelfs nog gelijk (4-4), zodat toen de spanning opnieuw terug kwam. Watervliet zette nu alles op alles om toch maar het kampioenschap te veroveren. Opnieuw slaagden Verkerk en mevr. Meyer-Sanders erin de Watervlieters een nu veilige voor sprong te geven (6-4). Tegen de kracht van de Velsenaren was Archipel daarna niet meer voldoende opgewassen. J. v. d. Berg stelde ten slotte de overwinning en daarmede het kampioenschap voor Water vliet 2 veilig (7-4). VEEL AARDBEIEN IN CASTRICUM. Maandag was er op de veiling van „Ons Belang" te Castricum een grote aanvoer van diverse produkten te constateren. Ook aardbeien kwamen er in aanzienlijke hoe veelheden en ofschoon de prijs daardoor daalde, werd voor een doosje toch nog tot 0.84 betaald. Rabarber bleef op dezelfde prijs als vorige weck. maar sla kon de vrij dagnotering nog niet eens halen. Postelein, een weinig gewilde groente, bracht nog een aardige prijs op. maar de andijvie liet ook nu weer een veer. De noteringen van maandag waren: rabarber 19 ct., sla 8 ct., postelein 18 ct., andijvie 29 ct., rabarber 7484 cent. ïiüill In ons nummer van gisteren staat een onjuistheid, die we gaarne even recht zetten. We hebben namelijk in onze Vlag getjesdagreportage geschreven dat factor Van der Plas, toen er geen bemanning aan boord van de KW 74 was, het gefixt had door de bemanning van de KW 37 aan boord te zetten. De heer Van der Plas wijst ons er echter op, dat niet hij dit heeft ge daan, maar het Staatsvissershavenbedrijf. Inderdaad heeft het havenpersoneel de logger langs de kant gelegd, de bemanning van de KW 37 bij elkaar gehaald, en daar na een loopplank geïmproviseerd. Onze excuses aan de heer Van der Plas, die we deze voorbereidingen dus ten on rechte hebben toegeschreven. MARKTNOTERINGEN. De noteringen aan de Beverwijkse groentemarkt waren maandag voor: aard beien 56105, bloemkool 6197, sla 412, spinazie 825, rabarber 1432, postelein 14—24, prei 47—70. De huldiging van de heer J. Lettenmeyer arbeider in de algemene dienst van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v., die maandag een hajve eeuw aan het bedrijf was verbonden, heeft een zeer sober karakter gekregen. Wegens verblijf van mevrouw Letten meyer in een ziekenhuis had de jubilaris zich op deze dag uitsluitend bepaald tot een huldiging door de directie, wat in tegenwoordigheid van de heren ir. G. A. Schoonkind en A. Blok, respectievelijk chef technische dienst en chef algemene dienst, door de heer J. H. Smidt van Gel der jr., bedrijfsdirecteur. De directeur betreurde het dat wegens de afwezigheid van mevr. Lettenmeyer niet meer aandacht aan het zeldzame jubi leum mocht worden geschonken, doch hij verheugde zich er over, dat de jubilaris de feestelijkheid niet geheel ongedaan had willen maken. De heer Smidt van Gelder kreeg hier door gelegenheid toch zijn persoonlijke dank jegens de jubilaris uit te spreken voor de halve eeuw van langdurige trouw. Hij herinnerde daarbij aan de loopbaan van de heer Lettenmeyer, die vervolgens namens de directie als huldeblijk een en veloppe met inhoud ontving. Zijn trouw werd erkend door het vererend getuig schrift en de grote zilveren legpenning van de Maatschapij voor Nijverheid-en Handel. Voorts ontving de jubilaris schriftelijke gelukwensen van de hoofddirectie. Advertentie ALLE MODELLEN LOENDERSLOOT CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat 433 - 435 Advertentie WASMACHINES - CENTRIFUGES VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Het aloude en bekende adres Velserduinweg 173 - Telefoon 1402 KOOPT BIJ DE VAKMAN De 18-jarige J. R. S. uit Uitgeest had enige tijd verkering gehad met een Castri cumse schone van 17 lentes. Zaterdagavond heeft het meisje A. H. echter de liefde ver broken en dat was niet naar de zin van de jongeman. Zondag toog hij daarom weer naar Castricum om te trachten zijn gebro ken hart weer te doen repareren, maar de verzoeningspoging liep verkeerd af. De 17-jarige mejuffrouw had nu één maal geen zin meer in de' jongeman en zat in de woonkamer reeds met een ander te praten, hetgeen de jongeling maar matig aanstond, temeer omdat deze jongeman een vroegere vriend van hem was. Hij ontstak dan ook in woede, die aan groeide tot razernij toen hij bovendien niet werd binnengelaten. S. nam toen een dolk mes uit zijn zak, sloeg een raampje kapot, kwam naar binnen en wilde zijn rivaal te lijf gaan. Deze nam een stoel om zich te verweren en hier bleef het gevaarlijke wapen van S. in steken, waarna hij het toen maar wijzer oordeelde om de vlucht te nemen. De politie werd echter van het geval in kennis gesteld en deze arresteerde de jon geman in zijn woonplaats om hem een ver hoor af te nemen en hem vervolgens in te sluiten. Deze week zal hij voor de officier van Justitie worden voorgeleid. Het Technisch Gemeenteblad van de maand mei is geheel gewyd aan het vraagstuk van de luchtverontreiniging. Ofschoon dan in de IJmond geen probleem der lucht verontreiniging meer bestaat, dank zij een onderzoek en juist gebleken bestrijdings middelen, is het vraagstuk in andere delen van ons land nog wel zo actueel dat vele geleerden het nodig vinden hun visie op de luchtverontreiniging te geven. Zo schrijft de heer M. J. N. Schuurman, inspecteur van de Volksgezondheid in Den Haag dat hij een wet op de luchtverontreiniging wenselijk, ja zelfs onvermijdelijk acht. De voorzitter van de Gezondheidsorgani satie TNO, professor doctor J. W. Tesch behandelt in het gemeenteblad enige volks gezondheidsaspecten en haalt daarbij voor beelden uit het buitenland aan. Zo ver meldt hij de Londense „Fogs" of „mist- rampen", omdat die altijd de veroorzakers zijn van de dood van vele oude mensen. De heer ir. W. A. H. Brouwer, ingenieur bij het Rijksinstituut voor Zuivering van Afvalwater (te Voorburg) gaat na welke vorm van luchtverontreiniging het gevolg kan. zijn van waterverontreiniging. Door rotting eri door steïk verontreinigd water (door industrieën, rioolwaterzuiveringsin stallaties en algenbloei in het water) kan namelijk ook luchtverontreiniging ont staan, zo meent de heer Brouwer. De directeur van de stichting Provinciale Gezondheidszorg voor Dieren in Zeeland, dr. J. Tesink herinnert aan fluorvergifti- ging bij rundvee. Deze kan optreden wan neer er fabrieken in de buurt van boerde rijen zijn. De fabrieken zijn evenwel ver plicht schade té vergoeden. Zeel veel last van fluorwaterstof hebben ook de bladeren van appel- en perebomen in de omgeving van Hoogvliet en Pernis, zo zegt ir. F. Spie- rings, fysioloog bij het Instituut voor Planteziektekundige Dienst te Wageningen. Gevaarlijke oliedamp De chef van de afdeling Hinderwet van de gemeente Rotterdam, ir. S. Koopmans, behandelt in het artikel de olie-opslag en de luchtverontreiniging. De verdamping van de olie in de opslagplaatsen heeft ver ontreiniging van de lucht ten gevolge. Daar gaat de vloot! Zo is gisteren de haringvloot uitgevaren, op weg naar de visgronden. Maandag hebben 400 leerlingen van het Chr. UL-pnderwijs te Beverwijk deelge nomen aan éen sportdag die gehouden werd op het sportveld naast het gym nastieklokaal aan de Groenenlaan. Met tromgeroffel marcheerden jongens en meisjes 's morgens al vroeg naar het sport veld. Onder leiding van de sportleraar de heer T. van der Scheer hield men zich de gehele dag bezig met verschillende takken van sport. Het slot van de dag was een voetbalwedstrijd tussen de leraren en de leerlingen; eerstgenoemden kwamen in deze wedstrijd adem te kort. De jeugd won met 4-2! „EXCELSIOR" VERLOOR VAN S.V.V. De Beverwijkse biljartvereniging „Ex celsior" heeft haar tunneltoernooi voortge zet met een wedstrijd tegen „SVV" uit Haarlem, welke door laatstgenoemde ver eniging met 142 werd gewonnen. VVV-KIOSK GEPLAATST. De plaatselijke VVV te Castricum krijgt nog deze week de beschikking over een eigen kiosk, die geplaatst zal worden aan de Stationsweg. Eerst was het plan deze kiosk op het grasveldje nabij hotel Ammeraal te plaat sen. Er zijn onderhandelingen gevoerd met de N.S. en het resultaat is dat de N.S. enige grond vlak naast het station afstaan. Reeds woensdag zal het gebouwtje van circa 6 bij 4 meter in gebruik worden ge nomen en donderdag (Hemelvaartsdag) zullen de gasten zo zij eventueel arriveren, hier de gewenste inlichtingen kunnen krijgen. In de maandagavond gehouden Vergade ring van de r.k. Bond voor het Gezin te Velsen-Noord heeft het bestuur de plannen ontvouwd voor de jaarlijkse kindervakan- tieuitzending naar hel strand van Wijk aan Zee. Voordat deze plannen door de heer G. Buur. voorzitter, ter kennis werden gebracht, heeft hij met grote erkentelijkheid dank gebracht aan mevr. A. C. van Hesseling- Scholte, die gedurende twaalf en een half jaar achtereen hoofdleidster van het vakantiewerk is geweest en nu haar taak aan mevr. H. v. Lem-Twisk overdroeg. Uit dank kreeg zij een fraaie plant. Van de Velsen-Noordse parochie hebben vorig jaar honderdtwintig kinderen per dag deelgenomen aan de vakantieuitzen ding, die dit jaar in de periode van 18 juli tot 12 augustus wordt gehouden. De secretaris, de heer G. Duin gewaag de. van de vele kritieken op dit werk. juist van hen, die weinig of geen mede werking geven. Speciaal de oud-papier actie kan veel meer gestimuleerd wor den. want hieydoor blijven de uitzendings- kosten voor de kinderen laag. Het plan om in de badplaats een per manent vakantiehuis te vestigen heeft geen vaste vorm kunnen krijgen, aange zien vlak bij het strand geen terrein be schikbaar is en zowel PWN als de ge meente Beverwijk hierin niet kunnen meewerken. Ook dit jaar moet worden volstaan met het opbouwen van de hou ten tent op het strand. Door bemiddeling van burgemeester J. G. S. Bruinsma zal echter bij slecht weer mogen worden ge bruik gemaakt van enige schoollokalen in Wijk aan Zee. Wel was men overtuigd het volgend jaar aan een geheel nieuw onderkomen toe te zijn, waarvoor de financiering zal moeten worden gevonden in een fancy fair of loterij, aangezien de huidige mid delen niet toereikend zijn. Na deze be langrijke vergadering bracht een film programma wat verstrooiing. Tevens geeft de schrijver enige financiële aspecten van de luchtverontreiniging. De kosten van de vervuiling der lucht kunnen worden onderscheiden in directe kosten en verlies aan efficiency. Deze kosten zijn in Engeland berekend op tezamen f 2,5 mil joen per jaar, wat neerkomt op f 100 per inwoner van het vervuilde gebied. De relatie Hinderwet luchtverontreini ging wordt in het artikel in het Technisch Gemeenteblad nagegaan door mr. E. H. A. Koeken, secretaris van Bouw- en Woning toezicht te. Rotterdam. Tot slot maakt de heer M. J. K. Heinen, technisch ambtenaar van Rotterdam melding van de regelmatige besprekingen met de bedrijven over het vraagstuk van de luchtverontreiniging. Het gaat er in het atletiekkamp van „Suomi" nog toch langzaam op lijken, dat de Velsense atleten in dit seizoen opnieuw een woordje gaan meespreken in de ko mende atletiekwedstrijden, hoewel dit nog niet impliceert, dat de zondag door een viertal Suomi-atleten behaalde, uit stekende individuele resultaten op de Leid- se sintelbaan al aanleiding zijn voor een goede wedstrijdploeg. De stimulans is er hierdoor echter wel. Eddy Schik, die als lange afstandloper zeker niet gewend is aan een middenaf- standnummer wist zich desondanks op de dicht bezette 1500 m. D-loop als achtste te klasseren. Op de 1500 m. C-klasse kon Hans Keizer zich met een fraaie tweede plaats tevreden stellen. Deze atleet had bijna de gehele wedstrijd aan de kop ge lopen, maar kwam juist in de laatste me ters net. voldoende kracht te kort om zich te handhaven. Hij eindigde in 4 minuten 26.3 sec. Reeds in zijn eerste wedstrijd op de 100 m. D-klasse liep de veelbelovende jonge sprinter Henk Witvoet een prachtige race. Met precies 12 sec. rond bezette hij de eerste plaats. De militaire dienst bleek in Leiden voor Klaas Lieuwen deze keer geen hinderpaal op de 400 m. B-klasse. In zijn seroie werd hij derde in 53,4 sec. In de zeer spannende eindstrijd liep hij nog beter, want nadat bijna alle lopers tot op 100 me ter voor de eindstreep nog gelijk lagen, schoot Lieuwen samen met een mededin ger plotseling naar voren. Het werd nu een volkomen nek-aan-nek-race, die de beide lopers gelijktijdig als eerste en twee de aankomende in dezelfde zeer verdien stelijke tijd van 52,9 sec. klasseerde. In Amsterdam Een flinke jeugdgroep van ..Suomi" heeft gisteren deelgenomen aan de door de KNAU gehouden regionale wedstrijden op de sintelbaan van het Olympiaplein. De Velsense jeugd kon hier blijkbaar niet voldoende actie opbrengen om goede plaatsen bij dc verschillende nummers te veroveren, zodat de resultaten maar pover waren. Verdienstelijk was de tweede plaats van jongens D op dc 4 x 60 meter in 34.9 sec. Bij 60 m. meisjes C kon alleen G. Blok de finale bereiken en werd hier zesde na twee tweede plaatsen respectievelijk in de serie met 8,7 sec. en de halve eindstrijd met 8.8 sec. Op 60 m. jongens D werd C. van Oordt derde in 8,6 sec. en kon R. Schmitz slechts zesde worden. Hoogspringen meisjes B liet G. Koeten en G. Oorthuis op 1.20 meter afspringen. OUDERAVOND. Donderdag 9 juni houdt de openbare lagere Julianaschool te Beverwijk een ouderavond. Op deze bijeenkomst zal de heer G. J. P. van Alkemade, directeur van het gemeentelijk bureau voor beroepskeuze te Alkmaar een lezing houden over het onderwerp „Beroepskeuze en de invloed die de ouders daarop kunnen uitoefenen."

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7