Sport op Hemelvaartsdag N.O.C. ontvangt 100.000,- Anquetil raakte leiderstrui kwijt aan Jos Hoevenaars Dr. Kortenhorst: „mentaliteit is waarde bepalend voor vertegenwoordiging" Protest van Blauw Wit werd afgewezen Studenten rijden in de „Peerdenpieten-prijs" Loting voor Olympisch voetbaltoernooi Te late reactie bij ontsnapping Weer meer deelnemers aan waterpolodagen Grote Prijs van België op 19 juni over 508 km Felle strijd in tweede etappe VTC-ers versloegen Donk 17 DE RONDE VAN ITALIË Van der Grift en Kroon wonen in Noorwegen Spaanse voetballers toch naar Moskou Zeilers voor Spelen aan NOG voorgesteld Nederlands herenteam tegen de Zwitsers Becerra behield wereld titel bantamgewicht G. F. Kellenbach f De kampioenschappen van Frankrijk Ronde van België De Franse nationale ploeg in de Tour Donner leidt in zone- toernooi in Madrid Squaw Valley werkte met verlies 1 WOENSDAG 25 MEI 1960 V oetbal De jaarlijkse algemene vergadering van het Nederlandsch Olympisch Comité, die dinsdagavond in Den Haag werd gehouden, had een feestelijke ouverture. In zijn hoe danigheid van president van het Centraal Brouwerij Kantoor bood dr. L. G. Korten horst. de voorzitter van de Tweede Kamer, aan de voorzitter van het NOC, luitenant- generaal C. F. Pahud de Mortanges, een cheque aan van 100.000 gulden, te besteden voor de uitzending van een Nederlandse ploeg naar de Olympische Spelen in Rome. Door deze belangrijke gift van de Neder landse brouwerijen rest er nog een tekort van 62.500 gulden op de totale kosten, ver honden aan de uitzending naar Rome en Squaw Valley. Tegenover de kosten van totaal 1.016.000 gulden (als volgt gespecificeerd: uitzending Squaw Valley f 36.000.uitzending Rome voor een geplande ploeg van 150 personen 375.000.trainingsgelden 388.000. algemene kosten 48.000.en secretariaat, inclusief fondsenwerving, f 169.000) staan als baten totaal nu 953.500.(de op brengst van de Olympische dagen 1957 en 1958: 8500.opbrengst loterijen f 193.000, regeringssubsidie 100.000, donatie KNVB 100.000, opbrengst radio-actie „Tussen Keulen en Parijs440.000 en giften 112.000,waarbij gerekend de 100.000 van de Nederlandse brouwerijen). Het streven is erop gericht, ook voor de nog resterende ƒ62.500 dekking te vinden, daar het bedrijfskapitaal niet mag worden aangetast. Dr. Kortenhorst wees in zijn toespraak op het belang van de sport, die beoefend wordt in de Olympische geest, waarbij waardebepalend is voor een land de men taliteit, waarmee de sportlieden bij het meten der krachten zijn bezield. Is dit in ternationaal gezien, niemand zal betwisten, dat ook nationaal het deelnemen aan de Olympische krachtmeting van grote waarde is, daar dit sterk stimulerend werkt op de sportbeoefening in eigen land. Evenmin zal niemand betwisten, dat sport beoefening in eigen land van groot belang is voor de volksgezondheid. Daarom is het Koersen op Mereveld De traditie getrouw spelen op Hemel vaartsdag op de renbaan Mereveld de stu denten van de Diergeneeskundige Facul teit wederom de hoofdrollen. Ook deze keer niet als toeschouwers alleen, maar ook als rijders in de „Peerdenpieten-prijs". Een langdurige voorbereiding voor de deelnemende studenten is hieraan vooraf gegaan. Zij krijgen zelfs de beschikking over een aantal zeer goede paarden, waar van de oud-kampioen Peterhof verreweg de beste is. Geersen is er in geslaagd deze veteraan weer in topconditie te brengen. Met een student, die een beetje kan rij den, kan Peterhof ondanks zijn achterstand van 140 meter zelf nog winnen. De overige kanspaarden in dit aardige nummer zijn Uranus Koff en de trouwe Wala. Rond deze studentenstrijd is éen goed programma gecreëerd, dat vele verrassin geen zal kunnen brengen. De onverwoest bare Quicksilver S staat in het internatio nale stayersnummer voor de niet gemak kelijke taak de Belgische gast Hernani te kloppen, hetgeen hij pas op de laatste me ters zal kunnen doen. In de Grift-prijs zouden er van de 17 deelnemers 15 kansloos zijn als Way Jewel en Waiter Hollandia betrouwbare paarden zouden zijn. Zij zijn dit niet en worden dus veroordeeld tot een outsidersrol. De voorkeur gaat naar de goede Uranus, die onder deze voorwaarden Upperten en Vic tor Hanover wel kan kloppen. De beide 4-jarige cracks X Pluto en Xuthus Hollandia zullen in de Gildesteyn- prijs ongetwijfeld tot een hard duel ko men, waarin X Pluto de betere kansen heeft. Outsider is de verbluffend snelle Wilster S. Sinds Xuthus T door Egbert Kruithof „gevonden" is heeft de hengst zich laten kennen als een groot klassepaard. Als zijn vorige formidabele prestaties hem niet in de benen zitten, kan hij zijn derde achter eenvolgende zege boeken, daar Vrijbuiter en Xema S niet tot die hoogte kunnen komen. Ook voor de sterk gaande Xevero ligt in de Zangborrel-prijs een overwinning binnen zijn bereik, tenzij Victor Maire tij dig uit het gedrang zal kunnen komen. Een volkomen open nummer, waarin Wal ter Milty en Xita Hanover eveneens veel vertrouwen zullen genieten. In het openingsnummer heeft op grond van zijn laatste verrichting X Erebus de beste papieren, hoewel hij zich tegen Yboya en Y van Hollandia terdege zal moeten reppen. Voor de veelbelovende Ijsvogel S is er veel concurrentie, doch verwacht mag worden dat Geersen dit uit stekende paard weer sneller heeft ge maakt, waardoor X Bond en Ynno hun handicap niet zullen kunnen inlopen. In de bescheiden klasse van de Profes soren-prijs heeft Witty Hanover weinig tegenstand; Union, Willy 2 en Velvet Ere bus zijn mogelijke outsiders. Dr. L. G. Kortenhorst overhandigt een cheque van honderdduizend gulden aan de voorzitter van het NOC, luite nant-generaal C. P. Palud de Mortagnes geld, besteed aan de bevordering van de „mens sana in corpore sano" wèl besteed geld. Het bedrag van 100.000, dat dr. Korten horst overhandigde, staat gelijk met de netto-financieringskosten van de gehele zwemploeg, inclusief het waterpoloteam. In zijn dankwoord noemde luitenant- generaal Pahud de Mortanges deze schen king in drieërlei opzicht van zo'n bijzonder groot belang voor het NOC en de Neder landse sport: 1. Omdat hiermee de financiële opzet van de financiering van de Olympische Spelen 1960 realiseerbaar is geworden, waardoor de mogelijkheid is geschapen, dat evenals in 1957 thans, na Rome, het NOC voort kan gaan met het geven van trainingssubsidies aan de daai-voor in aanmerking komende Olympische bonden. 2. Door deze donatie is in feite een bar rière opgeworpen tegen 't voortschrijdend staats- en universiteitsamateurisme. 3. Uit deze gift is gebleken, dat ook het bedrijfsleven het Olympisch ideaal wil handhaven. Ook het tweede agendapunt had iets feestelijks, namelijk de uitreiking van de Van Tuyll-beker, die werd toegekend aan de Koninklijke Nederlandse Schaatsen rijders Bond voor de geleverde prestaties in het seizoen 1959/60. Namens de KNSB nam de heer H. Wesselo de beker in ont vangst. Nadat de volgende punten in een zeer snel tempo zonder enige discussie onder de hamer waren doorgegaan, gaf ir. A. Paulen een kort overzicht van de Winterspelen in Squaw Valley, waarna de chef de mission voor Rome, de heer C. J. Kerdel. die juist was teruggekeerd van een vijfdaagse oriënteringsreis naar de Italiaanse hoofd stad, in enthousiaste bewoordingen zijn indrukken weergaf. De heer Paulen wees op de grote nood zaak van een kunstijsbaan in Nederland, waarbij hij als voorbeeld stelde die van Gotenborg, wil Nederland zijn vooraan staande plaats in de schaatswereld behou den. In aansluiting op het betoog van de heer Paulen deelde de heer Pahud de Mor tanges mede, dat besloten was de ere-pen- ning van het NOC toe te kennen aan jhr. J. W. M. Schorer in San Francisco, die Nederlandse attaché was in Squaw Valley. Schaatsenrijden Na Kees Broekman, hebben zich nu ook Kees ..'"an Kroon en Henk van der Grift in Noorwegen gevestigd. Beide rijders zijn gaan wonen in Fagernes, het bekende toe ristenoord ongeveer 200 kilometer ten noorden van Oslo, waar zij een goede baan hebben bij een motorenfabriek. Behalve als hardrijder, heeft. Kroon een reputatie als voetballer. De dorpsvoetbalclub heeft hem al als een goede versterking begroet. VOETBAL De promotiecompetitie tussen de num mers twee en drie van de eerste divisie om een plaats in de eredivisie begint morgen met de wedstrijden VSVNOAD en DFC Vitesse. En de vraag is uiteraard: wat zal VSV doen na de teleurstellende nederlaag zondag jongstleden tegen Limburgia, waardoor het eredivisieschap verloren ging? De Velsenaren dat staat reeds bij voorbaat vast zullen het moeilijk krij gen tegen de Tilburgse club, die een vrij redelijk seizoen achter de rug heeft. Maar als VSV's verdediging zich heeft hersteld en waarom zou dat niet het geval zijn dan ligt er toch wel degelijk een rede lijk resultaat in het verschiet. En de Vel senaren zullen ook wel beseffen dat een goed begin in een knock out-competitie met vier clubs om één plaats van een niet te onderschatten belang is. Het elftal is ongewijzigd. Des ochtends om kwart voor elf breekt er voor RCH een belangrijk moment aan. Dan namelijk wordt de strafschop tegen Limburgia genomen, gevolgd door de pe riode van vijf minuten die nog moet wor den gespeeld in de destijds gestaakte wed strijd. Men weet het: als de penalty in een doelpunt wordt omgezet en in die periode van vijf minuten Limburgia geen doelpun ten meer maakt, kan RCH nog aan degra datie ontkomen in de beslissingscompetitie met RBC en Graafschap. Waaruit wel blijkt dat die strafschop van een niet te onderschatten belang is voor de Racing. De ongetwijfeld spannende vijf minuten worden gevolgd door een vriendschappe lijke wedstrijd tussen de reserves van RCH en tweedeklasser (amateurs) Ripperda. In het Olympisch stadion is er dan ver- De protestcommissie van de KNVB heeft dinsdagavond in Utrecht het protest, dat zondag door Blauw Wit werd ingediend na afloop van de wedstrijd tegen DOS, afge wezen. Door deze uitspraak moet Blauw Wit donderdag (Hemelvaartsdag) in stadion- Feijenoord in een beslissingswedstrijd om de 16de plaats van de eredivisie uitkomen tegen Elinkwijk. De verliezer degradeert naar de eerste divisie. Blauw Wit had geprotesteerd tegen het toekennen van het eerste doelpunt van DOS, dat na 14 minuten door Luiten volgens de Amsterdammers in buitenspel positie werd gescoord. In het gebouw van de FIFA in Zürich is dinsdag de loting voor de eindronden van het Olympisch voetbaltoernooi ver richt door de president van de FIFA, Ottorino Barassi, in bijzijn van de be stuursleden Sir Stanley Rous, prof. Andrejewic en Kurt Gassman, secretaris generaal. Ze had het volgende resultaat: Groep 1: Joegoslavië, Bulgarije, Turkije, Ver. Arab. Rep. Groep 2: Italië, Gr. Brittannië, Brazilië, Formosa (Nat. China). Groep 3: Polen, Denemarken, Argenti nië, Tunesië. Groep 4: Frankrijk, Hongarije, Peru, India. In elke groep wordt een halve compe titie gespeeld. De winnaars van 12 en 34 ontmoeten elkaar in de halve finales. Op donderdag 26 aug. worden in diverse steden in Italië acht wedstrijden van de eindronde gespeeld (twee per groep), op maandag 29 aug. eveneens acht (twee per groep) en tenslotte op donderdag 1 sept. acht wedstrijden (twee per groep). De eerste halve finale wordt maandag 5 september in Napels gehouden, de twee de dinsdag 6 sept. te Rome. Vrijdag 9 sept. wordt in Rome de match voor de derde plaats gespeeld. De finale is bepaald op zaterdag 10 sept. in Rome. Vóór de loting deelde president Barassi mede dat de wedstrijden van het kwali ficatietoernooi normaal zijn verlopen met één uitzondering: de wedstrijd Nat. China- Zuid-Korea. De Koreaanse spelers namen toen een dreigende houding tegen de scheidsrechter aan en dit had de uitschake ling van de ploeg tengevolge. Daardoor kwam Nationalistisch China in de eind ronde. Een official van de Spaanse Voetbalbond deelde dinsdagavond mee, dat de wed strijden tussen Spanje en Rusland voor de kwart-finales van de competitie om de Europese beker voor landenteams, vastge steld op 29 mei in Moskou en op 9 juni in Madrid, zullen doorgaan. Zeilen Het bestuur van de Koninklijke Verbon den Nederlandse Watersportvereenigingen heeft aan het Nederlandsch Olympisch Co mité voor uitzending naar de Olympische zeilwedstrijden 1960 in Napels de volgende zeilers voorgesteld. Internationale Draken-klasse: W. V. van Duyl (Bussum) stuurman, J. R. van den Berg (Naarden) en A. E. Dudok van Heel jr. (Huizen). Internationale Flying Dutchman-klasse: B. Verhagen (Rotterdam) stuurman en H. Lautenschutz (Rotterdam). Voorts heeft het bestuur voorgesteld als reserves naar Napels uit te zenden: Jaap Helder (Paterswolde) en J. G. van Meg- gelen (Groningen). Voorstellen voor uitzending van zeilers in de Internationale Finn- en in de Inter nationale Starklasse alsmede voor een der de reserve-zeiler kunnen eerst worden ge daan nadat het voor deze klassen opge stelde oefen- en selectieprogramma afge werkt zal zijn. der zoals bekend de beslissingswedstrijd om het landskampioenschap tussen Ajax en Feijenoord, CRICKET Voor de eerste klasse A van de cricket competitie speelt Rood en Wit een thuis wedstrijd tegen ACC uit Amsterdam, dat dit seizoen iets beter op dreef lijkt dan het. vorig jaar. Haarlem speelt uit tegen Quick in Den Haag. Overige wedstrijden zijn: Haarlem II LCC, Rood en Wit IVConcordia en BMHCRoggewoning (2E). HONKBAL EDO speelt donderdagmiddag (aanvang twee uur) een vriendschappelijke wedstrijd tegen HHC. KORFBAL Op Hemelvaartsdag vindt voor de 54ste keer de landenkorfbahvedstrijd Nederland België plaats. Ditmaal wordt de wed strijd gespeeld in het Sparta-stadion in Rotterdam. Na het min of meer teleurstel lende 7-7 gelijk spel in België, heeft de k.c. het Nederlandse 12-tal op een vijftal plaatsen gewijzigd. De nieuwe speelsters zijn N. Wagemakers (Het Zuiden), M. Reu- dink (Rigtersbleek) en M. Weel (Swift), laatstgenoemde is dus in het twaalftal te ruggekeerd. De nieuwe spelers zijn H. van Eek (Spangen) en K. v. d. Pieterman (ZKC). Afgewacht zal moeten worden of deze de butanten evenzóvele verbeteringen zijn. Ongetwijfeld kan op een felle, doch sportieve wedstrijd worden gerekend. Het driebondenkorfbaltoernooi, waaraan deelnemen Haarlem, Leiden en Noordhol land, vindt donderdag op het NBLO-veld aan de Zoeterwoudsesingel te Leiden plaats. Het programma luidt als volgt: Jacques Anquetil is in de zesde etappe van de Ronde van Itatlië de lange en zware rit van Temi naar Rimini (230 km) de rose leiderstrui kwijt geraakt aan de Belg Jos Hoevcnaers. „Beau Jacques" heeft dat geheel aan zichzelf te wijten. Want hij bleef, in een overmoedige bui, lange tijd Wielrennen volkomen passief by een ontsnapping van de eerzuchtige Belg, die daardoor met nog enkele renners een royale voorsprong kon opbouwen. Pas in de slotfase dwong An quetil het peloton lot een felle jacht, maar toen was het al te laat. Hoevenaers finishte als vijfde van de kopgroep ruim vier minuten voor zijn grote concurrent, die ondanks de tijdrit van woensdag zeer veel moeite zal hebben om hem van de top- plaats te verdringen. Want de Belg is op het ogenblik voortreffelijk in vorm. De 122 renners, die nog in de strijd zijn, begonnen dinsdag bijzonder traag. Op 15 kilometer buiten Terni moesten zij name lijk al een hindernis nemen: de 669 meter hoge Somma-col, die Catalano als eerste passeerde. Dat geschiedde pas na ruim drie kwartier. Ook daai-na bleef het pelo ton lang lusteloos, al probeerden Daems, Gismondi en Padovan eenmaal te ontspan nen. De beslissende aanval werd na 75 km, nauwelijks opgemerkt, ingeleid door de Italiaan Paoletti. Hij demarreerde en kreeg een kleine voorsprong, die Hoevenaers en Sergio Braga gemakkelijk konden weg werken. Voor Paoletti was de aardigheid er toen af, hij liet zich terugvallen op het peloton. Jos Hoevenaers en Braga even wel gingen door. Jacques Anquetil begreep dat hij de Belg niet rustig zijn gang kon laten gaan en stuurde daarom gemakshalve zijn ploeg genoten Delberghe en Hilaire Coureur ach ter de vluchtelingen aan. Maar die konden de rush niet stuiten, vooral niet nadat ook Baffi, Gismondi, Defillipis en Boni van wie de laatste in de slotfase door ver moeidheid terug viel het peloton hadden verrast en zich bij de kopgroep hadden aangesloten. Het verschil werd tenslotte tè groot voor Anquetil 45 km voor de finish was de marge zelfs 6 minuten en 5 seconden die tè laat wakker schrok om zijn trui nog effectief te kunnen vex-dedi- gen. De snelle Pierino Baffi won in Rimini de eindsprint voor Defilippis en Delberghe. Het was zijn tweede zege in dit seizoen. De nog overgebleven Nederlanders Wim Waterpolo De deelneming aan de waterpoloda*gen van UZSC wordt steeds groter. Niet min der dan 176 zeventallen hebben zich ge meld voor het toernooi dat op zaterdag 28 en zondag 29 mei in de zweminrichting „De Liesbos" door de Utrechtse vereniging voor de 43ste maal wordt georganiseerd. Aan de organisatie moeten ongeveer 100 leden van UZSC hun medewerking verlenen. Bij die 176 zeventallen zijn 53 dames-, 20 jeugd- en 103 herenploegen uit alle delen van het land. Er moesten in totaal 153 wedstrijden gespeeld worden, waar voor zes velden worden uitgelegd. Bij de heren zijn zes hoofdklassers van de partij, HZ en PC, AZ en PC, de Robben, Neptu- nus, Arnhem, DZV en GZV. Om tot acht zeventallen te komen, zijn de eersteklas sers Zian en Zwemlust aan dit zestal toe gevoegd. Bij de dames zijn in de hoogste afdeling ingedeeld de Robben, HZC, 't Gooi, AZ en PC, Zian, Het IJ, ODZ en GZC. Robben is hier de bekerhoudster. Alle zeventallen gaan met hun sterkste opstelling te water, want voor dit evenement moet zelfs de training van de Olympische kandidaten voor het komende weekeinde het veld ruimen. KNGB-junioren: 1112 uur Haarlem- Leiden, 12.301.30 uur Noordholland— Haarlem, 23 uur LeidenNoordholland Bondenwedstrijden: 10.3011.30 uur LKB NHKB, 12—1 uur HKB—LKB, 1.30—2.30 uur NHKB—HKB. Aanval: dames: M. van Egmond, H. Die- derich (beiden Sport Vereent); heren: C. Schinkel, H. Otte (beiden Sport Vereent): midden: dames: L. van Wijk (Haarlem), H. Ran (Oosthoek); heren: G. Boke (Nieuw Flora), F. Martens (Haarlem); verdediging: dames: G. Sikking (Oosthoek), J. Busé (Aurora); heren: H. de Graaf, H. Uljee (beiden Sport Vereent). De KNKB-jeugdploeg komt als volgt uit: Aanval: dames: H. v. d. Ree, G. Keabisch (beiden Watervliet); heren: J. van Lade- steyn, H. Scholting (beiden Watervliet); midden: dames: C. Nagtenaal (Aurora), T. v. d. Velden (Haarlem); heren: A. Blauw (Nieuw Flora). H. Ausma (Sport Vereent); verdediging: dames: E. Schipper (Haarlem), C. de Graaf (Nieuw Flora): heren: R. van Eyck (Haarlem), J. van Beek (Sport Ver eent). Het Haarlems twaalftal speelt donder dag een stedenwedstrijd tegen Leiden van 35 uur op het NBLO-terrein. De samen stelling van het Haarlems twaalftal luidt als volgt: Aanval: dames: B. Hessen, R. Leyenaar (beiden Watervliet); heren: D. van Lade- steyn (Watervliet), W. Jansma (Animo Ready; midden: dames: A. Kaart (Haar lem), G. Weyers (Oosthoek); heren: J. Sou- verein, C. Otte (beiden Haarlem); ver dediging: dames: A. Stuurman, J. Sibrandi (beiden Aurora); heren: D. Oudejans, Theo Kaart (beiden Aurora). Als reserves zijn aangewezen: W. Vermeer (Aurora) en J. van Dijk (Watervliet). van Est en Michel Stolker finishten in het peloton. Voor woensdag staan op het programma een tijdrit over slechts 5 km van Igea naar Bellaria en een rit over 81 km van Bel- laria naar Forli. De uitslag was: 1. Baffi (It.) 230 km in 6.23.24 (moyenne 35,992 km/uur). 2. Defi- lipis (It.) z.t. 3. Delberghe (Fr.) z.t. 4. Hoe venaers (Belg.) z.t. 5. Gismondi (It.) z.t. 6. Couvreur (Belg.) z.t. 7. Braga (It.) z.t. 8. Poblet (Spanje) op 4,15. 9. Benedetti (It.) z.t. 10. Musone (It.) z.t. (als Poblet). 17. Van Looy (Belg.) z.t. 48. ex aequo: o.a. Wim van Est (Ned.) en Stolker (Ned.) z.t. Het algemeen klassement na de zesde etappe is: 1. Hoevenaers (Belg.) 30.27.05; 2 Anquetil (Fr.) op -1.53; 3. Carlesi (It.) op 2.07; 4. Ronchini (It.) op 2.50; 5. Pambianco (It.) op 2.55: 6. Massignan (It.) op 3.16; 7. Zamboni (It.) op 3.23; 8. Gaul (Lux.) op 3.40; 9. Colletto (It.) op 3.49; 10. Nencini (It.) op 3.52; 13. Van Looy (Belg.) op 6.09; 15. Baldini (It.) op 6.29; 20. Poblet (Sp.) op 11.08; 22. Van Est (Ned.) op 11.36. In het algemeen klassement staat Michel Stolker op de 72ste plaats, met een achter stand van 33 minuten en 25 seconden. Charly Gaul is met 80 punten eerste in het bergklassement, voor de Italianen Cestari. Nencini en Catalano. die met elk 60 punten de tweede plaats delen. Handbal Het Nederlandse herenhandbalelftal dat zondag in Den Haag tegen Zwitserland speelt, is als volgt samengesteld: doel: Mastenbroek (Olympia); achter: Van de Hurk (PSV) en Van Büt- terswijk (Hellas); midden: Scheffer (Dynamo), Overvliet (Hellas) en Punselie (Operatie '55); voor: Toonen (Hermes). Wittekoek (Hel las), Hofland (Hellas), Van der Heyden (Niloc) en Koelemans (DES). Reserves, doel: De Boer (Aalsmeer), Kuppen (DES). Boksen De Mexicaan Joe Becerra heeft maan dag in een gevecht over 15 ronden zijn wereldtitel in het bantamgewicht rnet suc ces verdedigd tegen zijn uitdager, de Ja panner Kenji Yonekura. Bijna 20.000 toe schouwers zagen Becerra op punten zege vieren. In Lunteren is op 84-jarige leeftijd over leden de heer C. F. Kellenbach, in de der tiger jaren een bekend leider van de Ne derlandse sport. In 1932 was hij o.m. chef de mission van de Nederlandse Olym pische ploeg, die vele goede resultaten be haalde bij de spelen in Los Angeles. De heer Kellenbach was voorts nadat hij in 1929 met de heer Sabel een belangrijke reorganisatie had bewerkstelligd van 1929 tot 1935 voorzitter van de Nederlandse Zwembond. Later werd hij tot ere-lid van deze organisatie benoemd. Het stoffelijk overschot zal vandaag in Dieren worden gecremeerd. T ennis In Parijs werden dinsdag in verband met de regen: enkele uren later dan was geprojecteerd de wedstrijden om de in ternationale tennistitels voortgezet. De uit slagen waren: Dames dubbelspel, kwart-finales: mevr R. Hales en Ann Haydon (G.B.) verslaan mej. M. Hellyer en mej. Y. Ramirez (Austr.-Mexico) met 7-5, 6-5. Heren dubbelspel, kwart-finales: Lundq- vuist en Ulf Schmidt (Zweden) versl. Drob- ny en Merlo (G.B.-Italië) met 4-6, 7-5, 6-2, 6-4. Gemengd dubbelspel, kwart-finales: Ma ria Ester Bueno en Howe (Brazilië-Austr.) versl. Leonora Bassi en Contreras (It.- Mexico) 6-4, 6-4. Ann Haydon en Roy Eme-rson (G.B.-Austr.) versl. echtpaar Ul- rich (Den.) 6-2, 6-4. De kwart-finales enkelspel werden uit gesteld tot vandaag. NAGEKOMEN TENNISUITSLAGEN Overgangsklasse A: DDV 3—Lucky Stroke 8-1, Hilv. LTC 2—Leimonias 2 2-7. Tweede klasse: VVGA 2—Hilv. LTC 3 2-6, Oranje TC 3LTC Noordwijk 2 8-0. Derde klasse: Inside 4—Rooswijk 3-5, Twentsche Bank—Heemstede 4 7-1. Vierde klasse: ExcelsiorHeemstede 4 4-4, Oud Wassenaar 6Roomburg 3 3-5. Vijfde klasse: Forescate .3—Katwijkse LTV 5 8-0, Uithoorn 2—APGS 3 6-2. Automobilisme De Grote Prijs van België voor renwa- gens formule I en meetellend voor het wereldkampioenschap der coureurs 1960 zal op 19 juni verreden worden op het cir cuit van Spa-Francorchamps. De Grote Prijs gaat dit jaar over 36 ronden (508,32 km) omdat de sportcommissie van de Ko ninklijke Automobiel Club van België van oordeel was, dat een race beneden de 500 km tegenwoordig niet meer aan de gestel de eisen voldoet. Voorts zullen de deel nemers bij een dergelijke grote afstand verplicht zijn een of meer pitstops te ma ken, hetgeen voor de toeschouwers uiter aard bijzonder aantrekkelijk is. Tijdens de trainingen voor deze Grand Prix zal er een selectie worden toegepast waardoor slechts twintig coureurs aan de werkelijke race mogen deelnemen. In de tweede etappe van de Ronde van België is felle strijd geleverd. Geen moment was het rustig in het rennersveld, zodat het voor de zwakkeren een zeer on prettige dag werd. Zelfs degenen, die zich in het peloton wisten te handhaven liepen een vrij grote achterstand op. Want de kopgroep van 29 man, die zich na 124 km vormde toen dertien vluchtelingen door 16 „jagers" werden achterhaald, had een der mate hoog tempo, dat de overigen geen kans meer zagen om aansluiting te krijgen. In de eerste groep, die tenslotte met ruim 10 minuten voorsprong finishte, be vonden zich van de Nederlanders alleen Piet van Est en Jaap Huissoon. Werner Swanefeld was met enkele anderen tussen kopgroep en peloton blijven hangen. Onze andere landgenoten behoorden tot de ver slagenen. Van der Pluym en Pos kwamen zelfs nog na de hoofdmacht binnen. De uitslag was: 1. Schils (B) 5.56.50 (met bonificatie 5.56.201; 2. Sweeck (B) 5.56.54 (met bonificatie 5.56.39); 3. Proost (B) 5.57.00; 4. Piet van Est (Ned.); 5. Van Gom- pel (B); 6. Schoubben (B); 7. Zagers (B); 8. Seynaeve (B); 9. ex aequo een twintigtal renners, allen in dezelfde tijcf als Proost: 5.57.00. De Nederlanders bezetten in de tweede etappe de volgende plaatsen: 21. Huissoon 5.57.00: 31. Swanefeld 6.02.48: 44. Van Wet ten 6.07.02; 55. Van Sluys z.t.; 57. Knoops z.t.; 58. Bergmans z.t.: 61. De Groot z.t.; 66. Van den Brekel 6.09.03; 71. Van der Pluym 6.12.48; 72. Pos 6.32.00. Sijthof en Kuipers staakten de strijd. Het algemeen klassement na de tweede rit luidt als volgt: 1. Schils (B) 11.30.02; 2. Sweeck (B) 11.30.21: 3. Schouben (B) 11.30.42; 4. Hermans (B) z.t.; 5. Zagers (B) z.t.; 6. Van Gompel (B) z.t.; 7. Molenaers (B) z.t.; 8. Butzen (B) z.t; 11. Piet van Est z.t.; 22. Huissoon z.t.; 31. Swanefeld 11.36.30 50. Van Wetten 11.40.44: 58. Van Sluys z.t.; 60. Knoops z.t; 62. De Groot z.t; 65. Van den Brekel 11.42.45: 67. Bergmans 11.44.26: 71. Van der Pluym 11.46.40; 72. Pos 12.05.42. Marcel Bidot heeft reeds zeven renners aangewezen voor de Franse nationale ploeg in de Tour de France: Henri Ang- lade, Jacques Anquetil, André Darrigade, Pierre Everaert, Jean Graczyk, René Pri- vat en Roger Rivière. De zeven andere renners worden geselecteerd na de „Dau- phiné Libéré" en de wedstrijd om het kampioenschap van Frankrijk op de weg. Tafeltennis Na een overwinning op Donk heeft VTC in de promotie-competitie tafeltennis naar de overgangsk!assei weer een heel kleine kans gekrëgéhi-Van Weelderen speelde in deze ontmoeting een zeer goede partij en won al zijn partijen, v. d. Pol kon hier twee Dunten aan toevoegen en Oort wist eenmaal te winnen. Na winst in het dubbel had VTC deze wedstrijd dus met 73 in zijn voordeel beslist. In de bekercompetitie heeft TYBB op nieuw de aandacht op zich gevestigd door Hotac met 81 kansloos te verslaan. Wit- teman en Schoof bleven beiden ongesla gen en Rijkelijkhuizen behoefde alleen in Dick Kuiper zijn meerdere te erkennen. Bij Hotac bleven Weenink en De Door der halve zonder winst. Togido maakte een goede beurt tegen GTTC en versloeg zijn tegenstander met 7—2. Van Eijk en Boot moesten beiden één punt afstaan, resp. aan Blom en Sleper, maar Bakker bleef onge slagen, waardoor Togido dus met 72 kon winnen. In de eerste klasse is DSB er ook tegen HBC in geslaagd ongeslagen te blijven (54). Johez deed goed werk tegen HBC en won met dezelfde cijfers. Ook TYBB-b boekte de tweede overwinning en klopte ditmaal GTTC-b met 81. Hier zal de be slissing gaan tussen dit team en TOG. De overige uitslagen: 2e KL: Johez-b— DHC 6—3, TOG-b—Hotac-b 3—6, VTC- Hotac-c 3—6, 3e kl.: RKTVUDoko 7—2. VTC-b—Togido-d 7—2, VTC-b—DHC-b 7—2, DHC-cHBC-c 5—4, Togido-e—Shot 1—8, Shot-b—TYBB-c 4—5. DSB-b TOG-c 6—3, 4e kl.: Shot-c—VGZ-b 4—5, VTC-e—Hotac-e 5—4, HTC bHBC-c 54, HTVJohez-c 81, Droste bDHC-e 45. Dames 2e kl.: TogidoJohez 54. TYBB—Togido 2—7, 3e kl.: Hotac—VTC 36, Togido-bSpinneweb 18, 4e kl.: ShotDSB-b 90, DrosteKriemhilde 81, DSB-bHotac-b 09, Junioren-DSB —TYBB-b 3—6, Togido—DSB-b 6—3, Spinneweb—VTC 9—0, TYBB—Spinne- web-b 90. Schaken In de zesde ronde van het zonetoernooi in Madrid heeft Donner van Attard gewon nen. Hij leidt nu met 4Vs punt en 1 afge broken partij. Uitslagen zesde ronde: AttardDonner 01; ReillyNeikirch afgebr.; O'Kelly Pomar 10; DuraoWalther 01; Pietsch Pachman remise; GuistoliziHeidenfeld 10; PortischGligoric afgebr.; Lehman Penrose remise. De stand in de eerste helft van de rang lijst is thans: 1. Donner 4Vs pnt. en 1 afgebr. partij; 2. en 3. Guistolizzi en Pachman 4 pnt.; 4. en 5. Lehmann en Gligoric 31/» pnt. en 1 afgebr. partij; 6. Penrose 3'/» pnt.; 7. en 8. O'Kelly en Pietzsch 3 pnt. Ondanks de subsidies en de leningen hebben de Olympische Winterspelen in Squaw Valley voor de organisatoren een deficit van 100.000 dollar opgeleverd. Vol gens de president van het organisatie comité zal dit wellicht kunnen worden te ruggebracht tot 60.000 dollar. Hij heeft voorgesteld een gedeelte van de in Squaw Valley gebruikte technische uitrus ting te verkopen, of de machines te ver huren aan de staat California.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 17