Muziekfestival in feesttent werd een staalkaart van korpsen De vleet is uit, de haring kan komen J. Bontebal is kampioen bij Kijk Uit, K. Steijn bijna Veel te weinig belangstelling voor prachtig concert Visserij profiteert graag van vele nieuwe vindingen Muziekfestival van de Velser Gemeenschap IJmuider Harmonie viert feest Kijk Uit had het zwaar in Den Helder Tanker „P. S. Gerbrandy" te water gelater WOENSDAG 25 MEI 1960 7 Verolme gaat twee schepen voor auto-transport bouwen Beeldhouwwerken in Heemskerk van Mari Andriessen Bloembollencultuur al bijna 80 jaar in Beverwijk vit Het is feest geweest aan het IJmuidense Velserduinplein. Acht korpsen uit de IJmond hebben er hun muzikale kunnen gedemonstreerd, helaas voor te weinig belangstellenden. Wel erg teleurstellend voor de Velser Gemeenschap, die dit muziekfestival in het kader van de jubileumviering van de IJmuider Harmonie had georganiseerd. Het was een geschenk aan de burgerij, en daarom is het zeer te betreuren, dat niet veel meer mensen gebruik hebben gemaakt van de gelegen heid om dit concert gratis bij te wonen. Het is namelijk een prachtige demonstratie geworden van wat er in de harmonie- en fanfarewereld van de IJmond leeft. Er werd over het algemeen voortreffelijk gemusiceerd in de feesttent aan het Velserduin, en het was niet meer dan begrijpe lijk, dat juist de IJmuider Harmonie, die de laatste weken een overladen programma heeft, maar zich verplicht voelde tegenover de burgerij mee te spelen, ditmaal wat beneden zijn kunnen bleef. Men heeft kunnen genieten van prach tige muziek. „De Eendracht" speelde licht voetig en virtuoos, „St. Caecilia" gaf een prachtige uitvoering van de kleine suite voor harmonie-orkest van Schorer en de Hoogoven-harmonie, die voorzien is van prachtig materiaal toonde een grote be kwaamheid. Ook „Wilhelmina" uit IJmui- den kwam goed voor de dag. Het jeugdorkest van de IJmuider Har monie" beet de spits af van het omvang rijke programma. De Eurovisiemars van Van Holland vormde een vrolijke opening van het muziekfeest. Zomin in dit werk als in de daaropvolgende Fierial Ouverture bereikte het jeugdorkest overigens zijn normale peil. Het jeugdorkest van de christelijke mu ziekvereniging „Wilhelmina" blies zich eerst even in. Dat ging met de West-Ka- pellemars, die tot het trio werd gespeeld. Denk niet, dat dit stuk maar even afgeraf feld werd. Het werd integendeel vol bra- vour zonder veel missertjes uitgevoerd. Trouwens, ook in de Euro-ouverture van Chr. v. d. Bos bleek het ensemble een mooie klank te bezitten, al werden nog niet alle technische moeilijkheden overwonnen. De Wilhelmina-jongeren vervolgden met de Ouverture Facile van Cerfontaine, een van de beste werken van deze verdienste lijke componist. Ook hier weer een fris van de lever musiceren vol gloed en vaart. Het is wel duidelijk geworden dat Wil helmina een uitstekende kern van jon geren heeft. Trouwens, bij vorige gelegen heden is wel gebleken, dat dit ook geldt voor de IJmuider Harmonie, al had de jeugd van dit orkest deze avond dan ook zijn dag niet. Na de jeugd de ouderen De IJmuider Harmonie was het eerste „grote" orkest, dat op het podium plaats nam. De klompendans uit „Zar und Zim- mermann" van Albert Lortsing was het eerste nummer. De gastheren deden het als gewoonlijk voortreffelijk, lichtvoetig en mét veel brio, zij het niet geheel foutloos. Natuurlijk ontbrak het glansnummer van deze harmonie niet: „1812" van Tsjai- kovsky, in de bewerking van Mol. Het moeilijke begin kwam er overigens ditmaal lang niet onberispelijk, en bovendien wei nig genuanceerd uit. Ook verder bleef de uitvoering veelal slordig en weinig ge ïnspireerd. Het is overigens begrijpelijk, dat de leden van de Harmonie, na een vermoeien de tijd van voorbereidingen voor Vlagge tjesdag en festival, niet meer het peil kun nen bereiken van de grandioze uitvoering op het jubileumconcert. Ze zouden ver standig doen na deze feestweek eens een tijdje uit te blazen en dan een geheel nieuw werk te beginnen. De Harmoniekapel „De Eendracht" was het eerste korps uit Velsen-Noord. Onder leiding van J. Schaap voerde men eerst de „Barbier van Sevilla"-ouverture uit. Het spel van de kapel was opmerkelijk fris. Men musiceerde levendig en met ge vóel voor nuanceringen, terwijl het even wicht tussen koper en hout steeds bevre digend bleef. Dit was niet altijd het geval in de Okla- homa-selectie, waar de saxofoons wel eens vulstemmen te veel naar voren haalden. Overigens was ook deze potpourri van be kende melodieën een lust voor het oor Het jaarlijks muziekfestival van de sec tie Muziek der stichting „De Velser Ge meenschap" werd dinsdagavond gehouden in het kader van de jubileumweek van de „IJmuider Harmonie" en had diensvolgens plaats in de ruime feesttent aan het Velser duinplein. Het Jeugdorkest van de IJmui der Harmonie mocht het spits afbijten. On der leiding van de heer J. Groot werden een pittige mars en een ouverture gespeeld, die over het geheel zeer mooi klonken. Daarna trad het Jeugdkorps van de Chris telijke Muziekvereniging „Wilhelmina" op, onder directie van de heer Boot, en maakte een goede beurt met twee eenvoudige ouvertures. „De IJmuider Harmonie", di recteur J. Groot, was ditmaal gelukkiger met de Klompendans uit ,.Zar und Zim- mermann" van Lortzing, dan met Tsjai- kofski's Ouverture „1812". De Harmonie kapel „De Eendracht" speelde onder lei ding van de heer J. Schaap de ouverture van Rossini's „Barbier" en een populaire selectie uit een musical show en raakte daarmee twee uitersten. De R.K. Harmonie „St. Caecilia" uit Velsen-Noord, dirigent Th. Bruystens, waagde zich aan de „Kleine Suite" van Schorer en wist een goede in druk te wekken met „Berlin wie es weint und lacht". Onder leiding van W. Steyn vergastte de Hoogoven-Harmonie de toe- hoox-ders op een eminente interpretatie van de „Tweede Dansensuite" van Meulemans en op een briljante verklanking van de „Eerste Slavische Rhapsodie" van Fx-iede- mann. Fanfai-ekorps „Wilhelmina", Sant poort, dirigent J. Gx-oot, speelde „Indian Summer" van E. Ball en „Happy Suite" van G. Boedijn en kweet zich zeer gelukkig van zijn taak. Tenslotte trad op, onder di rectie van de heer Boot, de Christelijke muziekvereniging „Wilhelmina", IJmuiden, en maakte de avond vol met de twee num mers („Suite Pro Juvenis" en „Ouvertux-e Bonne Fortune") waai-mee zij, op hoop van zegen donderdag op concours wenst te gaan. De diverse px-estaties .werden met de vereiste aandacht gevolgd. door de muzikale manier waarop de kapel het geheel tot leven bracht. De R.K. Harminie St. Caecilia te Velsen- Noord gaf daarna een vex-zox-gde uitvoering van „Berlin wie es weint und lacht". Verfrissend werk Veel belangrijker was echter, dat men daarna de moed had de kleine suite voor Harmonieorkest van F. H. Schorer uit te voeren. Een kapitaal werk, vol prachtige harmonieën en edel van melodiek. Duidelijk hoorde men het verschil tus sen dit voor harmonie-orkest gedachte werk en vele deze avond gespeelde arran gementen. St. Caecilia speelde het werk heel knap. vol overtuiging en gloed. Men kon het technisch volledig aan, en juist daardoor was men in staat de muzikale waarden duidelijk te beklemtonen. De Hoogoven Harmonie speelde „Bal lade" van Boekei en de „Slavische Rhap sodie" van Friedenxand supexóeur, met px-achtige klank en plastische toonvorming. „Ballade" was overigens voor dit festival wel wat lang. Vanavond wordt er in het kader van de jubileumviering door de IJmuider Harmonie een gx-ote amusement- en showavond verzorgd door de Klavier schippers, aanvang 8 uur. Na afloop is er bal tot 2 uur. Dit alles in de grote tent aan het Velserduinplein. Solisten zijn Ann en Mary Stoker, zang; Dina Spiekei-, clavioline; Chris Boeree, saxo phone; de elfjarige Eefje de Groot, zang en de radio-confei-encier Frans Eykhof. Donderdagmiddag begint om één uur aan de Kennemerlaan een marswed- stx-ijd, waaraan de volgende korpsen deelnemen: tamboerkorps fanfarekox-ps „Wilhelmina", Santpoort; tamboei-korps „Hoogoven Harmonie", Velsen; tam boerkorps „Sursum", Bloemcndaal; tamboerkorps muziekvereniging „Eens gezindheid", Halfweg en fanfarekorps „Wilhelmina", Santpoort. Om drie uur volgt dan een muziek festival met medewerking van de har monie „Zaanlands Kapel" uit Koog aan de Zaan, de muziekvei-eniging ..Eensge zindheid" uit Halfweg en het fanfare korps „Wilhelmina" uit Santpoort. Om acht uur 's avonds dan een van de hoogtepunten van het feestprogramma: het optreden van de Down Town Jazz Band onder leiding van Roefie Hueting. Deze band, een van de beste in Nedex-- land, speelt tot twee uur ten dans. Het bal worden gegeven in de tent op het feestterrein. Het kleine maar dappere fanfai-ekorps „Wilhelmina" uit Santpooi't deed het voor- tx-effelijk. Het ensemble speelde met veel ovex-gave, en het toonde de partituren, „In dian Summer" en „Happy Time Suite" goed te beheersen. Een welvex-diend applaus viel het dan ook ten deel. Tenslotte was de daad aan de christe lijke muziekvereniging Wilhelmina, die als inspeelwerk een stuk van de max-s „Monte Carlo" uitvoerde. De beloften, die deze mars inhield, werden vervuld in de suite „Pro Juvenis" van J. Jourquin. Dit werk kreeg een beheerste uitvoering vol begrip voor de details. De ouverture „Bonne Fortune" wei-d on der leiding van dirigent Boot een spranke lend slot van een prachtige avond. Met een zwaar bevochten Vit2M> zege op de schaakclub MSC uit Den Helder heeft het kwartet van de IJmuidense schaakclub Kijk Uit zich geplaatst voor de halve finales in de bekercompetitie van de Noordhollandse Schaakbond. De verre reis die de IJmuidenaren hebben gemaakt is beslist geen gemakkelijke geweest. De Nieuwediepers bleken namelijk over een sterk en vechtlustig team te beschikken dat het de spelers G. H. H. C. Maas, K. Steyn, A. Kistemaker en Tj. de Jong geducht lastig heeft gemaakt. Zeer lang heeft het er zelfs naar uit gezien dat de ontmoeting in een gelijk spel zou eindigen. K. Steijn, die ditmaal het tweede bord bezette, gaf zijn club een 01 voorsprong na een partij die van begin tot eind boeide. Zijn rivaal bleek ondanks het spelen met de zwarte stukken in het geheel niet be vreesd een poging te ondernemen tot een aanval. Steijn had echter met zijn toren de open c-lijn bezet en begon van hieruit onrust in de vijandelijke linies te zaaien. De MSC'er moest de kwaliteit geven waar na Steijn snel afwikkelde naar een gewon nen pionneneindspel. ,St. Caecilia" in actie met de uitste kend gespeelde kleine suite van Schorer. Er is veel veranderd in de visserij. Ook op het gebied van de hulpmiddelen. Tal van nieuwe vindingen hebben er toe medegewerkt de mogelijkheden voor een goede vangst te vergroten. Zij hebben de contacten tussen de schepen onder ling en tussen schip en wal verbeterd en zij hebben de veiligheid vergroot. Het begon met een scheepsroeper, waardoor men elkaar kon praaien. Later kwam er een versterker in, waardoor het volume veel groter werd. De scheeps-intercom maakte het mogelijk door het gehele schip mededelingen toe doen, ook belangx-ijk voor de veiligheid van de mensen. Daarna kwam de radio-telefonie. De richiingzoeker deed zijn intrede, het echo lood voor dieptemeting volgde. Een vol gende stap was de Deeca-navigatox-. Een uitvinding, die peilingen veel nauwkeui'i- ger heeft gemaakt. Zij woi-dt. in het Delta plan gebruikt. Er is een speciale chain met drie stations: Schipluiden, Sluis en Rilland- Bath, waar de „Master" staat. De peilingen zijn er veel gemakkelijker door geworden. Het komt er nu met behulp van dit systeem op neei-, dat een boot met stenen weggaat en een dijk legt. Want de juiste positie ligt precies vast. In Nieuw-Guinea gebi-uikt men het systeem, dat op een patx-oon be rust, dat met behulp van verschillende stations aan wal wordt gevormd, voor het in kaart bx-engen van de kustgebieden. Voor een schip is de navigator zeer be langrijk. De juiste x-oute wox-dt vastgelegd en door middel van de track-plotter kan men zijn weg weer precies zo terug zoeken, van groot belang voor schepen, die terug willen naar een visplaats. De radar was een belangrijke stap, die de oi-iënteringsmogelijkheden stex-k ver grootte, en varen bij slecht weer minder riskant maakte. Men moet maar eens in de mist op de semafoor zijn geweest, om de belangx-ijkheid van radar te kunnen be seffen. Nu is er ook nog de Asdic bijge komen. Voor vissex-ijschepen een mogelijk heid om ook voor en opzij van het schip visscholen op te sporen. Vooral voor de verre visserij een belangrijk hulpmiddel, dat door IJsland en Noorwegen al op gx-ote schaal wordt gebx-uikt. Voox-bnelden van deze ontwikkelingsgang waren te zien in het nieuwe service-station van de I.N.A. (Internationale Navigatie Appai-aten), dat in IJmuiden aan de Traw- iex-kade is geopend. Waarmee dus niet ge zegd wil zijn, dat alleen de I.N.A. verant woordelijk is voor de ontwikkeling. Door tal van maatschappijen woi'den keer op keer belangrijke vindingen op de markt gebracht, tot grote vx-eugde van de vissers, die er gx-aag van profiteren. Al heeft het ene type schip natuux-Ujk weer andere be hoeften dan het andere. .'«..""''■t" «ssjgj S ,V .SSN |||pv <- l* j i Daar ligt de logger. Hij hangt aan zijn vleet, die als een soort drijvend anker fungeert. De visvlag is in top, zodat ieder het weet: „Blijf uit de buurt, anders vaar je mijn netten kapot." De mannen aanboord ivuiven, maar ze zullen wel spoedig naar kooi gaan. Want vannacht om een uur of één zal het „halen" wel klinken. Dan worden de netten binnenboord getrokken en dan zullen we het weten: „Is de eerste Hollandse Nieuwe gevangen?" Vrijdag zult u meer over de haringrace kunnen lezen, die dan in een beslissend stadium is geraakt of misschien wel beslist. A. Kistemaker kreeg aan het derde bord een koningsgambiet voorgezet dat grote spanning in het centrum teweegbracht. De Kijk-Uiter kreeg beter spel en leek te gaan winnen toen hij twee stukken en een pion voor de toren zou krijgen. Vermoede lijk tastte hij toen mis waardoor een in gesloten stuk kon ontsnappen. Het hierop volgende toreneindspel was voor de IJmui- denaar toen niet meer te redden: 11. G. Maas kwam als oud-kampioen van MSC aan het eerste bord uit tegen zijn op- volgei'. Er kwam in deze Slavische partij een lastige stelling op het bord. Bij het vorderen der partij bleek Maas toch wel iets in het voordeel te komen waarop zijn rivaal remise aanbood. De IJmuidenaar nam het aanbod niet aan daar aan het vierde bord Tj. de Jong nog geenszins in gewonnen positie stond. Deze was namelijk in een Siciliaanse partij, ondanks een niet afgestrafte onnauwkeurigheid in de begin fase, wel in de betere stelling gekomen maar het was nog niet duidelijk hoe dit voordeel tot winst moest worden gereali seerd. Met aanhoudende druk van twee sterke torens wist De Jong zijn rivaal een toren eindspel met een pion minder op te drin gen. Hij kwam toen snel in gewonnen po sitie. Op dit moment meende Maas in zijn nog steeds betere stelling het tijdstip ge komen zijn x-ivaal remise aan te bieden. De Nieuwedieper accepteerde (l'/sU/2). Kort daarop besliste De Jong de partij in zijn voordeel (1V*2Vt). In de halve finale komt Kijk Uit tegen de winnaar van de ontmoeting Pat Mat 4HWP 2, die van avond in het Statenhuis in Beverwijk wordt gespeeld. Advertentie Harmonie in geel Wala American Look beha van lichtgeel nylon, cups I geborduurd. Voor een ronde bustelijn en goede separatie. Cups C t/m E. 1 Cup C 7.90 Bijpassende Wala gaine: van lichtgeel ajour-c-lastiek (nieuw!) - nylon voor pand met lila bloempjes... Zeer goede pasvorm. Kan niet opkruipen 14.95 PLEIN 1945 TEL. 7511 Mevrouw H. E. Gerbrandy-Sikkel, echt genote van de minister van Staat en Pre sident-Commissaris van Verolme's Scheeps werven, prof. mr. P. S. Gerbrandy, heeft gisteren van de Verolme's Scheepswerf in Alblasserdam de „P. S. Gerbrandy" te wa tergelaten. Onmiddellijk nadat deze 19.900 ton metende motortanker was gedoopt en van de helling was gegleden, werd de kiel gelegd voor bouwnummer 643 een bulk carrier van 24.000 ton, die gebouwd wordt voor rekening van de Rederij Skaugen in Oslo. De P. S. Gerbrandy is, zoals bekend in aanbouw voor de Nederlandse Vracht en Tankvaartmaatschappij in Den Haag. De doopplechtigheid werd ondër meer bijgewoond door de minister voor Verkeer en Waterstaat, de heer A. H. Korthals, diens echtgenote én de ambassadeur van Ierland, de heer B. Gallagher. Zij werden welkom geheten door de heer C. Verolme, directeur van Verolme's Scheepswerven. In een korte toespraak zeide deze, dat prof. Gerbrandy een nationale figuur is. Daax-om en om het feit dat hij bijzonder veel voor ons bedrijf heeft gedaan in zijn functie van President-Commissaris, aldus spreker, heb ben wij gemeend hem te moeten eren door zijn naam aan een schip te geven. De heer Verolme deelde mede dat ook Winston Churchill bij de plechtigheid aanwezig ge weest zou zijn, ware het niet, dat diens gezondheidstoestand het niet verhinderd had. Voorts deelde de heer Verolme mede, een opdracht te hebben ontvangen voor de bouw van twee schepen voor het transport van auto's. Deze opdracht werd verstrekt door de British Car Carriers Ltd. Deze twee schepen zullen geheel verschillend zijn van de transatlantische autotransport schepen, die reeds in de vaart zijn. Onge veer 1100 middelgrote wagens zullen door middel van twee rijbruggen en waterdich te huidsdeuren geladen kunnen worden. De afmetingen van deze schepen zullen zijn lengte tussen de loodlijnen 155 meter, breedte en spanten 21.94 meter, holte tot hoofddek 14.90 meter, deadweight als bulk carrier 18.400 ton, inhoud ruimen 900.000 kubieke feet graan en de snelheid op proef tocht van ongeveer 15 knopen. Met deze opdracht zo vervolgde de heer Verolme, is de werf in Alblasserdam tot ver in 1962 van werk voorzien. In het gebouw Bloemlust te Heemskerk (Gerard van Assendelfstx-aat 23), zal op maandag 30 mei des middags om vier uur een tentoonstelling van beeldhouw werken van Mari Andriessen worden ge opend. Een inleidend woord wordt ge sproken door de burgemeester van Heems kerk, de heer H. Nielen. Ofschoon Beverwijk door de bouw van nieuwe woningen en dergelijke veel kost bare tuingrond verloren ziet gaan, zal het toch altijd een rol blijven spelen in de bloembollenteelt. Dit was de mening van de voorzitter van de bijna tachtigjarige af deling van de Koninklijke Vei-eniging voor Bloembollencultuur, de heer C. Broeze. In café de Groentebeurs heeft de Bever- wijkse afdeling dinsdag een bijeenkomst belegd, waarop het honderdjarig bestaan van de Koninklijke werd herdacht. Aan wezig waren twee vertegenwoordigers van de bond, de heren A. de la Mar en C. Dijksman. Voorzitter der Beverwijkse af deling, de heer Broeze gaf een historisch overzicht van de grote vereniging, die hon derd jaar geleden werd opgericht. De spre ker herinnerde eraan dat de afdeling Be verwijk over enkele jaren het tachtig jarig bestaan hoopt te vieren. Men bleef nog lange tijd gezellig bijeen. In de competitie van de IJmuidense schaakclub Kijk Uit komt het einde van het seizoen 1959-1960 in zicht. In de derde afdeling heeft J. Bontebal via een remise tegen J. Vis de titel veroverd. Hij promoveert na een sterk gespeeld sei zoen naar de tweede groep waar hij zich stellig zal thuis voelen. In de kampioens afdeling hoeft K. Steijn in feite niets meer te doen om clubkampioen te worden. De overige spelers „maken elkaar voortdurend af" waardoor zijn voorsprong steeds groter wordt. De uitslagen zijn: A. KistemakerF. J. Walda 1P. Lanser-A. Kistemaker 10, F. J. WaldaJ. Blok afgebroken in stelling met winstkansen voor Walda. De x-anglijst is nu: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 18 15'/a 17 12 18 12 19 12 21 ll1/* 19 lO'/a 21 10 20 8 K. Steijn (1) J. Blok (2) F. J. Walda (1) G. Maas A. Kistemaker P. Lanser Tj. de Jong 8. C J. Gordijn (1) is een nog onbesliste partij. Er moeten in deze afdeling 21 partijen per speler worden gespeeld. In de degx'adatieafdeling is J. Kraayen- oord door de wedstrijdleiding uit de com petitie genomen. Als gevolg daarvan zijn nogal enkele wijzigingen opgetreden. De uitslagen zijn: M. J. WarnezTh. Hölscher afgebroken, G. L. de HaasTh. Hölscher remise. In deze afdeling, waar 20 partijen gespeeld moeten worden ziet de rangschik king er als volgt uit: 1. T. A. Langedijk 19 9 2. M. J. Warnez (1) 19 S'/s 3. G. L. de Haas 19 8 4-5. Th. Hölscher (1) 17 7 W. Huiser 17 7 6. J. Kraayenoord 20 6 7. J. L. Wijdoogen 20 5 De nummers 5, 6 en 7 moeten degradex-en. De nummers 3 en 4 spelen degradatiewed strijden met nummer 2 uit groep 2 om één plaats in de eerste afdeling. De tweede afdeling bi-acht slechts vrede lievende uitslagen waarmee H. van Nieu- wenhuizen overigens het meeste gebaat was. De uitslagen zijn: J. A. VerlaakW. Doornenbal remise, A. J. van Niekerken— A. Zeijlmans remise, H. van Nieuwenhui- zenP. Heidenreich remise. De stand is hier nu (20 partijen te spelen): 1. 2. 3. 4. 5-6. H. v. Nieuwenhuizen (1) 17 7. W. Doornenbal H. v. d. Plas W. Deelder H. Aarts P. Heidenreich A. v. d. Plas (1) J. Plugboer A. Zeijlmans J. A. verlaak A. J. van Niekerken 11 19 llVs 19 10 J/2 20 10 18 9'/? 18 914 19 9 20 9 y2 9. A. Zeijlmans 17 7l/a 10. J. A. verlaak 18 7 11. A. J. van Niekei-ken 19 7 De nummers 10 en 11 degraderen, de nummers 8 en 9 spelen met nummer 2 van groep 3 om één plaats in de tweede af deling. De kampioen promoveert automa tisch naar afdeling 1, terwijl numemr twee promotiewedstrijden zal spelen. In de derde afdeling is dus J. Bontebal kampioen geworden. Zijn enige belager J. Vis kwam in de slotfase jxiet te best voor de dag en zal door zijn nederlaag tegen W. v. d. Berg vermoedelijk ook zijn tweede plaats nog verspelen aan P. Kramer jr. De uitslagen zijn: C. DonkerP. Kramer jr. x-emise, J. Vis—J. Bontebal remise, W. v. d. BergJ. Vis 10. De stand luidt hier met nog te spelen de pax-tij C. Gravemaker—P. Kramer jr.: 1. J. Bontebal 18 13 2. P. Kramer jr. 17 11 3-4. J. v. d. Doel 18 11 J. Vis 18 11 5. C. Donker 18 lO'/a 6. A. A. Verkooijen 18 8'4 7. W. v. d. Berg 18 8. S. Kistemaker 18 7 9. C. Gravemaker 17 5 10. J. L. Bex-khout 18 4»/i Uitslagen vierde afdeling: F. J. Broer tjesD. Oldenmark remise; R. KroeseP. Kramer sr. afgebroken; H. van Boekhoven D Oldenmark remise.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7