ARTÏFORT Laat je haar een sieraad zijn! Zachte drang der kleine landen overwon in Veiligheidsraad ft AASMACHINES Nog een collega van Eichmann in West-Duitsland opgepakt WERELDNIEUWS Grotewohl zou als premier aftreden Washington staakt hulp aan Cuba Ben Goerion naar Nederland Kantonnale verkiezingen in Algerije begonnen Tokio handhaaft invitatie voor Eisenhower België bestelt voorlopig vijftig Starfighters Eichmann liet niets los over Martin Bormann 3 Minister Rati van .Handel mogelijk opvolger Nieuwe daad van agressie, zegt radio-Havana Chinese Everest-cxpeditie wekt vrees in Nepal POLY-CLAIR maakt uw haar-zonder blondereqp-een nuancelichter(tube f.2.65) PÖLY COLOR Polycolor uw haar: 't hoort bij uw make-up &p de ^Praatótoel Russen wilden gematigde resolutie niet torpederen William Morgan Shuster i' Washington zou een maand uitstel prefereren Britse kikvorsman Lionel Grabb in Sovjet-dienst? Beckerle, voormalig Duits gezant in Bulgarije v. DUIVENBODEN ZATERDAG 28 MEI 1960 (Van onze correspondent in Bonn) Te Berlijn verwacht men binnenkort het aftreden van de minister-president van Oost-Duitsland, de zieke 66-jarige Otto Grotewohl. Hij zou worden opgevolgd door de huidige minister van handel, de 61-jari- ge Heinrich Itau. Grotewohl een oud-sociaal-demo craat, die na 1945 overliep naar de com munisten heeft onder de Russen snel carrière gemaakt. Hij leidde van 1933 tot 1945 in Duitsland een eenvoudig bestaan. De laatste tijd zou hij zwaar ziek zijn ge weest. Zijn chronische maagkwaal deed hem al eens vakantie nemen in Rusland, maar bij de laatste ontvangst van Kroesjt- sjev te Oost-Berlijn viel het op dat hij er slecht aan toe was. Grotewohl's moge lijk aftreden zal betekenen dat een com munist van het zuiverste water aan de re geringstop van Oost-Duitsland zal komen. De huidige minister-president .gaat nog al tijd door voor een bekeerling, hoewel hij na 1945 verraad pleegde aan de socialis tische partij, de S.P.D. en de beslissende stoot gaf tot de samensmelting van de S.P.D. met de communistische partij tot de S.E.D., de door de communisten vol ledig beheerste Oostduitse eenheidspartij. Ulbricht niet Men gelooft te Berlijn niet dat Ulbricht, de allesbeheersende eerste secretaris van de partij in het voetspoor van Kroesjt- sjev die en partijleider en regerings chef is zal treden. Daarvoor zou het klimaat nog niet geschikt zijn. Vandaar dat geloofd wordt dat de ex-metaalarbei der Heinrich Rau regeringshoofd zal wor den. Rau is een der oprichters van de Duitse communistische partij. Hij is door een lange school van agitatie gegaan, emigreerde in 1936 naar Rusland, vocht in de Spaanse burgeroorlog, werd in 1938 aan Frankrijk uitgeleverd, zat in het concen tratiekamp Mauthausen en klom na 1945 snel omhoog. Hij is sedert 1949 minislex en geldt als een der hardste communisten en trouwste aanhangers van Moskou in Oost-Duitsland. WASHINGTON (Reuter) De Verenig de Staten zullen geen hulp xneer verstrek ken aan Cuba krachtens het programma voor hulp aan het buitenland. Deze be slissing werd genomen „omdat deze hulp verlening niet langer in het belang is van de Verenigde Staten, noch in dat van het westelijke halfrond". De woordvoerder van het „State Depart ment" wilde niet zeggen of president Eisenhower persoonlijk het besluit had ge nomen. Dit is de eerste maal dat de Amerikaanse regering heeft besloten geen hulp meer aan een Latijns Amerikaans land te geven. Het ging alleen om technische hulp. Cuba heeft voor de burgerluchtvaart en de landbouw tussen de 150.000 en 200.000 dollar ontvangen. Het hulpprogramma in Cuba zal binnen een half jaar worden af gewikkeld, waarbij het werk aan Cubaan se technici zal worden overgedragen. „Agressie" HAVANA (U.P.I.) Het Amerikaanse besluit, is voor radio Havana een „nieuwe daad van agressie" jegens het revolutio naire bewind van premier Fidel Castro genoemd. De Verenigde Staten, aldus ra dio Havana, „kunnen met hun bedreigin gen de revolutie niet tegenhouden. Advertentie meubelen in onze showroom, weteringschans 253 te amsterdam kun\ u thans al onze nieuwe modellen bezichtigen dagelijks geopend van 9 tot 5 uur levering via de woninginrichting TEL AVIV (AFP) Premier Ben Goe- ricfri van Israel gaat op 14 juni voor vijf dagen naar Frankrijk. Hierna zal hij Bei- gië en Nederland bezoeken, elk land ge durende twee dagen. Dit is meegedeeld door het Israëlische ministerie van Bui tenlandse Zaken. De minister van Buitenlandse Zaken Golda Meir vertrekt zondag voor vijf we ken naar de Verenigde Staten en Canada. KATMANDOE (Reuter) Leiders yan de voornaamste oppositiepartij van Nepal hebben verklaard dat de beklimming van de Everest door een Chinese expeditie een schending van Nepalees gebied bete kent. Volgens Nepal ligt de top van de Everest binnen zijn grenzen. Waarnemers in Katmandoe verwachten dat Peking de beklimming van de berg door een Chine se expeditie zal gebruiken als een nieuw argument voor de Chinese aanspraken op een deel van de Himalaya en de Everest. Opgegeven Een Indische expeditie naar de Everest heeft haar pogingen moeten opgeven we gens het invallen van de moesson, zo is in Nieuw Delhi bekendgemaakt. ADVERTENTIE POLYCOLOR>k!eurshampoo doet het haar echt goed, wast het vol- maakt schoon en geeft het desgewenst een nieuwe modetint. Tube voor 2 wassingen f. 195 (Keus uit 20 tinten). Pieker niet over dof haar, waar geen glans en geen gloed in zit Doe er iets aan, doe het zelf, washetthuismetPOLYCOLOR- kleurshampoo. Zonder jenatuur- iijke haarkleur te veranderen geef je het haar een mooiere, warmere tint, geef je jezelf nieuwe schoonheid.'t Kost geen moeite, doe het direct! (Van onze correspondent in de V.S.) Dank zij de uiterste inspanning van vier kleine staten en met. name dank zij de volharding, die Sir Claude Corea, verte genwoordiger van Ceylon aan de dag heeft gelegd, heeft de Veiligheidsraad een reso,- lutie aangenomen, waarin bij de Grote Vier wordt aangedrongen de onderhande lingen te hervatten over de grote inter nationale problemen. De uitslag van de stemming was: negen vóór met onthoudin gen van Rusland en Polen. De Sovjet-Unie heeft vrijdag nog amen dementen ingediend, die voor de meeste an dere leden van de raad echter onaanvaard baar zijn, daar zij kennelijk verwezen naar de vluchten, die Amerika boven de Sovjet-Unie heeft ondernomen. De resolu tie beoogt zich alleen met.de toekomst be zig te houden en de grote mogendheden van het Westen wensen niet door een achterdeur toch nog een veroordeling van de Verenigde Staten binnen te laten. Het zag er naar uit dat de Sovjet-Unie de re solutie der vier kleine landen door tegen te stemmen (een veto) om hals zou bren gen, indien haar eigen achterdeur-amende menten niet zouden worden aangenomen. Op dat moment besloten deze kleine vier hun tekst dusdanig te wijzigen, dat welis waar niet over vluchten boven andermans gebied gesproken wordt, maar dat niette min de eerbiediging van de soevereiniteit met name werd genoemd. De kleine vier brachten de volgende verandering aan: de Veiligheidsraad doet een beroep op de mo gendheden om zich te onthouden van het gebruik van geweld of te dreigen met ge wéld in de internationale betrekkingen, om elkanders soevereiniteit' tie- -respecte ren, alsmede de territior-iale integriteit en de politieke onafhankelijkheid. Amerika heeft zich met deze bewoordingen schoor voetend akkoord verklaard. In principe moeten de Amerikanen deze woorden na tuurlijk aanvaarden, doch het ging er slechts om of deze tekst tóch niet al te zeer terugwees naar het vliegtuigincident, dat niet door een achterdeur mocht wor den binnengehaald. Geen veto Ook de Sovjet Unie was niet enthousiast over de nieuwe tekst, hetgeen blijkt uit het feit, dat de Russen en de Polen zich van stemming hebben onthouden. Een Russisch veto bleef evenwel uit. Kennelijk wensten de Russen de kleine neutraal- gezinde landen, die zich zoveel moeite heb ben gegeven voor dc verzoenende resolu tie, niet voor het hoofd te stoten. Het resul taat is Ihans dat de Veiligheidsraad met de grootst mogelijke moeite een vage re solutie heeft aangenomen, die de weg wijst naar hernieuwde onderhandelingen. Onder de huidige omstandigheden is dit stellig het beste wat bereikbaar is. De critiek die ook nog op de laatste dag door de Polen en dc Russen werd geuit ten aanzien van Eisenhowers laatste televisierede, bewijst wel dat het internationale klimaat weer koel is gebleven, doch de aanvaarding van de resolutie houdt de mogelijkheid open op de duur geleidelijk weer lot normaler be trekkingen te geraken. Men kreeg de indruk dat Gromyko pas (Van onze correspondent in Parijs) De eerste dag van de kantonnale ver kiezingen voor dertien algemene raden (plaatselijke parlementen) in Algerije is vrijdag rustig verlopen en blijkens de tot- dusver beschikbare gegevens heeft de op roep van de rebellen om de verkiezingen te boycotten weinig weerklank onder de bevolking gevonden. De verkiezingen zijn over drie dagen verdeeld om bescherming van de bevol king door het Franse leger gemakkelijker te maken. Vrijdag is gestemd in Kabylië. Zondag zijn de grote steden, waar onder Algiers, aan de beurt. Evenals een deel van de ultra-rechtse activisten onder de Fransen had ook de Algerijnse rebellenregering het volk al en kele malen geadviseerd zich afzijdig te houden van deze nieuwe verkiezingen. Ge neraal De Gaulle had daarentegen van zijn kant aanvankelijk gehoopt dat zich nu uit de voornaamste politieke kringen kan didaten zouden opgeven om zo een eerste stap te kunnen doen ter ontdooiing van het staatkundige leven binnen de Algerijn se grenzen. Die hoop bleek echter al spoe dig van grond ontbloot te zijn, want ook dit keer hebben de liberale elementen on der de Fransen en de Algerijnen zich in campagne vrijwel geheel afzijdig gehou den. Er zijn voor de 452 zetels ongeveer dui zend kandidaten van wie 568 De Gaulle's politiek van zelfbeschikking steunen. Van de 452 raadsleden zullen 109 Europeanen zijn. De uitslag zal pas worden bekendge maakt wanneer alle stemmen geteld zijn. De verkiezingen hebben meer dan plaat selijk belang. De voornaamste interesse gaat uit naar de vraag of een meerderheid zich voor De Gaulle's politiek zal uitspre ken of niet. donderdagmiddag specifieke instructies had gekregen hoe hij moest reageren op Eisenhowers televisierede. Hij zeide dat de Amerikaanse president openlijk spio nage en sabotage had aangekondigd. Het enige wat Eisenhower zou hebben be treurd, volgens Gromyko, was dat de U-2 geen succes had gehad. Hij sprak van een bandieten-politiek der Amerikanen, die de wereld op de rand van oorlog bracht. De vage resolutie, die de kleine landen had den ingediend zou de UNO maken tot een onderafdeling van het Pentagon. Het enige flauwe lichtpunt, dat men kon ontdekken in Gromyko's opmerking was dat Kroesjtsjev zelf bereid is gebleken over zes acht maanden weer bijeen, te komen. De Russen behoefden daarom, vol gens Gromykp, geen aanmaning. Deze dag in de Uno wekte de indruk, dat de Russen de Parijse botsing niet wensen te beschouwen als gen geïsoleerd incident, maar als een beperkte periode van tem- peratuursdaling. Wat ook Kroesjtsjevs mo tieven mogen zijn geweest, zijn afgezant Gromyko wekte de impressie dat toena dering niet waarschijnlijk is gedurende de eerste acht maanden, dat is zolang Eisen hower nog aan het bewind is. Advertentie VERKOOP VAN ALLE MERKEN DUS RUIME KEUZE" EÜfcS ff* lü? I GROTE HOUTSTRAAT 181 nil M k L TEL. 14444 NEW YORK (UPI) In de Verenigde Staten is op Hemelvaartsdag op 83-jarige leeftijd overleden William Morgan Shuster een vroegere diplomaat, die verscheidene speciale regeringsmissies heeft uitgevoerd voordat hij in 1915 bij een uitgeverij in dienst trad. Hij organiseerde het douane wezen van Cuba, het onderwijs op de Phi- lippijnen en de financiën van Perzië. De Perzische regering nodigde hem in 1910 uit orde op zaken te stellen, maar Rusland en Groot-Brittannië, die Perzië als hun particulier jachtterrein beschouw den, dwongen Shuster zijn werk na elf maanden op te geven. Shuster schreef een verslag over zijn activiteiten onder de ti tel: „Dc wurging van Perzië (The strang ling of Persia) waarin hij de Europese on dergrondse activiteiten in Perzië aan de kaak stelde. Hij genoot de eer in de toentertijd aarts conservatieve Londense „Times" fel te worden aangevallen naar aanleiding van een ingezonden stuk van zijn hand. Enige jonge beeldhouwers hebben vrij dagmiddag hun werken van de exposi tie uit het. gemeentemuseum in Den Haag gehaald uit protest legen de be oordelingen van de jury voor de jeugd Maris prijs. In het rapport van deze jury komt naar de mening van de jonge kunstenaars een voor hen grie vende conclusie naar voren en wel: „dat. het werk dat door de jonge beeld- houwers ter beoordeling is ingezonden niet veel beloften-voor de toekomst in houdt''. De artiesten vroegen zich af ■waarom hun werk dan wel in hel ge meentemuseum werd geëxposeerd. Daarom hebben zij hun inzendingen teruggenomen en zullen nu zelf expo seren op het Noordeinde. Er is dit jaar bij de beeldhouwers geen enkele prijs toegekend. TOKIO (AFP) De Japanse regering heeft besloten zijn uitnodiging aan presi dent Eisenhower voor een bezoek aan Japan te handhaven, zo heeft de minister van Buitenlandse Zaken, Foedjijama mee gedeeld. De minister zei, dat Washington had gevraagd of het niet beter was het bezoek een maand uit te stellen. De Japan se regering zou echter laten weten, dat de datum van 19 juni voor de aankomst van het Amerikaanse staatshoofd wordt gehandhaafd. Intussen heeft premier Kasji in een rede voor de televisie herhaald, dat hij eisen van de oppositie om af te treden en het parlement onmiddellijk te ontbinden, naast zich neerlegt. De „Tokyo Times" vraagt zich evenwel af, of Eisenhower een parlement zal kunnen toespreken, waar van de vergaderingen door de oppositie worden geboycot. Het blad acht het. dan ook onbeleefd tegenover Eisenhower om, gegeven de omstandigheden, het bezoek te laten doox-gaan. LONDEN (Reuter) Een Londense pu- bliciteitsfirma beweert over documenten en een foto te beschikken waaruit zou blij ken dat Lionel Crabb, de Britse kikvors man die in 1956 verdween, thans bij de Russische marine in dienst is. Een uit Rusland gesmokkelde foto zou aan zijn voormalige echtgenote, Margaret, getoond zijn en zij zou gezegd hebben te geloven dat het een foto van Crabb was. De firma zal een boek uitgeven van een in Russische zaken gespecialiseerde jour nalist, Bernard Hutton, over Crabb en diens verdwijning in april 1956 toen hij, tijdens het bezoek aan Engeland van Boel- ganin en Kroesjtsjev. in de buurt- van de bij Portsmouth liggende Russische krui ser een duik had gemaakt. BRUSSEL (Reuter) De Belgische re gering heeft besloten vijftig straaljagers van het type F104 te bestellen. Ze zullen onder Amerikaanse licentie in Nederland, België en West-Duitsland worden gemaakt zo is uit regeringsbron in Brussel verno men. Na 1962 zou een tweede groep van vijftig Starfighters worden besteld. (Van onze correspondent in Bonn) De arrestatie van de voormalige S.S.- leider Adolf Eichmann is blijkbaar voor de Westduitse justitie aanleiding enige „oude klanten" opnieuw aan de tand te voelen. Na de gevangenneming van Eich- marins collega, de ex-S.S.-Sturmbannfüh- rér Hermann Krumey in liessehy liëL,(dë' officier van Justitie te Frankfort aan de Main gistermox-gen Adolf Beckerle, voor malig Duits gezant te Sofia in Bulgarije, in hechtenis nemen. Beckerle wordt ervan verdacht mede plichtig te zijn geweest aan de deportatie van tienduizend Joden uit Macedonië, die op een enkele uitzondering na allen in Duitse kampen zijn vermoord. De voor malige nazi-diplomaat was reeds eerder gevangen genomen, maar men had hem vrij moeten laten omdat er geen gegevens TEL AVIV (AFP) De regeringspers dienst in Tel Aviv heeft categorisch het bericht tegengesproken, als zou Eichmann hebben verklaard dat de voormalige plaatsvervanger van Hitler, Martin Bor mann, nog in leven was. Eichmann heeft de naam Bormann nooit genoemd, zo wordt verklaard. Dr. Frits Bauer, de openbax-e aanklager van de Westduitse staat Hessen, verklaar de vrijdag dat Bormann nog steeds voor- komt op de lijst van gezochte personen in Hessen. Bormanns lijk is nooit gevonden en er bestaat een gx-ote kans dat hij nog in leven is, zo zei hij. Bauer wilde niet ant woorden op de vraag of hij een vermoeden van Bormanns huidige verblijfplaats had. De Argentijnse ministeries van Binnen- en Buitenlandse Zaken hebben een geza menlijke verklaring uitgegeven waarin wordt gezegd dat men niets weet van be richten als zou Eichmann zijn gearresteerd in Argentinië. waren waarop een vex-oordeling gebaseerd kon wox-den. De ax-restatiq van Eichmann. die op de Balkan, in het bijzonder in de laatste oorlogsjaren, te keer is gegaan, zal, zo hoopt de officier'van justitie nieuw ma teriaal aan het licht brengen dat ook in het geval BeckexTe van belang zal kunnen woi'den. Óp een bei'scóiifër.entie' te Bonn deelde de Westduitse staatssecretaris voor pers zaken Vó'n Eckhai'dt mee, dat de Westduit se x-egex-ing van plan is waarnemers het liefst een officier van justitie naar het proces-Eichmann in Israel te zenden. Bonn wil de Israëlische justitie alle moge lijke hulp vex-schaffen, bijvoorbeeld met getuigenverklaringen tegen Eichmann. Het was zijns inziens te wensen geweest dat Eichmann in handen van de Westduit- se justitie zou zijn gevallen. Von Eckardt zei er niets van te weten dat Eichmann onder de valse naam Hertl de Westduitse nationaliteit zou bezitten. Hij noemde het voorts klinkklare onzin dat er. zoals al van Oostduitse zijde is be weerd. tijdens de oorlog een verbinding bestaan zou hebben tussen Eichmann en Adenauei's staatssecretaris Globke. En nonsens was het zijns inziens tenslotte dat Eichmann dingen zou weten, die vooraan staande persoonlijkheden in de Bondsre publiek zouden kunnen belasten. De bittere pil Ik heb vitamine-pillen gekocht. Daarmee is een afschuwelijke cirkel begonnen. Ik kocht de pillen, omdat ik zo weinig werkte en dus te weinig verdiende. De pillen kosten 3 gulden 75 cent. Het enige, wat de pillen doen, is, mij hongeriger ma ken. Prompt 's middags en 's avonds krijg ik hongerpijn en moet dringend eten. Dacfr ik veel eet, word ik slaperiger. Dus moet ik rusten. Om de slaap te verdrijven, moet ik koffie drinken. Tot zover kosten de pillen dus geld, ze maken de maaltijden duurder, koffie- rekeningen hoger. Nu is het mogelijk, dat ik door de pillen ook meer werk. Maar als men nu de ho gere kosten optelt, zoals dat in een goed geregeld bedrijf betaamt, plus de kosten per pil, dan moet ik, om voordeel te heb ben, dus zoveel meer werken dat ik zoveel meer pillen moet nemen en zoveel meer moet eten en slapen en koffie drinken dat ik zoveel meer moet verdienen door het slikken van zoveel meer pillen, dat. Maar ik spaar u deze cirkel van narig heid. Indien ik echter geen pillen neem, werk ik nog monder en verdien nog min der, zodat En ook dat bespaar ik u. De vraag is nu: leeft de mens om te werken? Of werkt de mens om te leven? Als u niet hoefde, zou u dan? Of zou u in de zon zitten of zelfs liggen, zeilen en skiën, zonnebaden en zwemmen, wandelen of autorijden zuiver en alleen voor plezier? Waarom vliegen vogels door de bomen? Voor levensonderhoud of voor vermaak? Waarom pikken ze wormen? Waarom flui ten ze hoog in de takken? Waarom is een olifant? Waarom is de mens? Ik ken het antwoord niet. Had ik geen pillen geslikt, ik had de vraag wellicht nimmer gesteld. Maar aangezien ik hel antwoord niet ken, wat is de zin van de vraag? En wat is de zin van de pil? Het is en blijft een afschuwelijke cir kel. Symbool van's mensen heen en terug weg. Een bittere, bittere pil. H. B. Fortuin Advertentie Nazaat. De schoondochter van wijlen Ma- hatma Gandhi, Soesjila Gandhi, is vijf daagse vasten begonnen in de hoop dat zij daai'door de vrijlating van ari'estan- ten zal vex-krijgen. Zij zal dit doen in een ovex-wegend Indische vestiging in Durban. Zij zal iedex-e dag bidden in een oud huis, „sarvodya" genaamd, waar Gandhi woonde toen hij in Zuid- Afrika was. Metallurgie. Bij opgravingen in het nooi'd- oostelijk gebied van de Swieto-Krzyskie bergen in Polen zijn talrijke smeltovens ontdekt die volgens deskundigen date ren van tweeduizend jaar geleden. Der gelijke resten van zeer oude metallur gie werden nooit tevoren in Europa ont dekt. Eveneens aangetroffen: romeinse munten en gebruiksvoorwerpen getuig den van contacten in die tijd met het Romeinse rijk. Apart. Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft een wetsontwerp goed gckeui-d, dat beoogt 1,3 miljard dollar beschikbaar te stellen voor de bouw van scholen. Met 218 tegen 181 stemmen werd een bepaling opgenomen, dat geen geld kan worden verstrekt ten behoeve van scholen die apartheidspolitiek voor staan. De Senaat moet het ontwerp nog goedkeuren. Explosie. Vrijdagmiddag heeft zich in een kruitfabriek te Toulouse een ontploffing voorgedaan. waarbij drie arbeidei's om het leven kwamen. Over de oorzaak van het ongeluk is niets bekend gemaakt. Advertentie aluminium laloezleën De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 -110 - Haarlem Telefoon 17165 Hittegolf. Bij een hittegolf in Andalusië zijn tempei'aturen van bij de veei-tig graden in de schaduw gemeten. In Ma drid steeg de temperatuur tot 33 gra- den^ in Sevilla tot 37 graden en in het noord-westen tot 30 graden. Aftrek. Ter gelegenheid van het vijftigja rig bestaan van de Unie van Zuid-Afri- ka zullen maandag al degenen die op die dag, of daarvoor, tot een maand ge vangenisstraf veroordeeld zijn, onvoor- waardëlijk worden vrijgelaten. Van ge vangenisstraffen tot zes maanden wordt dertig dagen afgetx-okken en van eerste veroordelingen tot drie jaar gaan twee maanden af. Geregeld. Tussen het centruirx van Lugano en Milaan woi'dt een gex~egelde dienst met hefschroefvliegtuigen onderhouden. Over een maand wordt deze dienst uit gebreid met vluchten naar Turijn, Ve- x'ona en Padua, met landingsmogelijk heid in Brescia, Sii-mione en Abano. Nachtwerk. Het Belgische parlement heeft besloten desnoods een maal per week een nachtzitting te houden om vóór het zomerreces klaar te komen met zijn werkzaamheden. Tot deze drastische maatregel besloot de Kamer van Volks vertegenwoordigers, omdat nog dertien begrotingshoofdstukken moeten worden afgehandeld, die eigenlijk vóór 1 januari van dit jaar klaar hadden moeten zijn omdat re betrekking hebben op het dienstjaar 1960. Zakeljjk. De conferentie van de Sovjet-Unie de Verenigde Staten en Groot-Brittannië over de afschaffing van kernproeven is vrijdag na een reces van veertien da gen te Genève hervat. De bijeenkomst, die andei-half uur geduurd heeft, was zakelijk. Over de mislukte topconferen tie en de spionage werd niet gespro ken. Hoogtepunt. België heeft in 1959 het hoog ste geboortecijfer gehad sinds bijna veertig jaax-, waardoor, volgens niet- officiële gegevens het aantal inwoners per 1 januari 1960 tot 9.128.000 was gestegen. Het aantal huwelijken in Bel gië vertoont de afgelopen jaren een da lende lijn. Een stijging van het aantal inwoners in 1960 wordt niet verwacht, want het geboortecijfer daalt weer.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 3