VS V-er s wederom - nu tegen Vitesse - vlak voor het einde verslagen Kleine weifeling na stug verdedigen noodlottig ONA uit betaalde voetbal Sabotka mag nog één jaar blijven Geen sportcentrum in Zeist? Eerste interlandmatch soft- balteam eindigde in zege Lenstra debuteerde bij oud-internationals Ajax verloor van PSV in na-competitie Eerste prijs van KNVB- toto in drieën Uitslagen voor de toto van KNVB Zondagvoetbal erkend in Engeland Minder toeschouwers bij voetbal in Engeland Kanovaarders zijn vroeg in vorm Joosten legt functies in KNVB neer Wilkes niet naar de West Moss zegevierde in Monaco Italië in Haarlem met 4-3 verslagen 13 Nederland verloor met 4-1 van de Belgen Coupe Fernand Canelle voor de Belgen Beslissingswedstrijd Quick (N)-Gouda Spanje uitgesloten van Europees landentoernooi Nederlandse amateurs naar IJsland Hillegom promoveert naai de derde klasse Staatsbosbeheer heeft bezwaren tegen aanleg van sportvelden Vakantieplannen waren al uitgestippeld MAANDAG 30 MEI 1960 Spaans en Geerlofs zijn kansloos, maar de Vitesse-speler Van der Horst mist deze schone kans op een goal toch nog. Opnieuw is VSV vlak voor tijd geklopt, het spel snel op en neer ging. Bij VSV Nadat de VS V-defensie, onder leiding van Spaans 89 minuten lang de gevaarlijke Vitesse-aanval in toom had gehouden, viel 20 seconden voor tijd de beslissing. Er werd in de achterhoede even niet krachtig genoeg weggewerkt, voor de zoveelste maal snelde de rappe De Kleermaecker langs de lijn, maar nu zag hij kans naar binnen te komen. Zijn schot vloog tegen de paai, maar toen de bal voor de voe ten van Theunissen terecht kwam, aarzel de deze geen moment. Beheerst passeer de hij Geerlofs, zodoende zijn ploeg toch nog op de valreep de overwinning bezor gend. De beslissing viel op het moment dat een ieder al op een 0-0 eindstand had ge rekend. Vitesse was in de tweede helft, met de wind mee, wel in de meerderheid geweest, maar de Velsenaren verdedig den stug, waarbij Van Deursen wel een extra pluim verdiende voor de manier waarop hij vele gaten vulde. Voetbal En als de Arnhemmers er al eens door heen kwamen, dan wist Geerlofs steeds, zij het vaak met veel moeite, redding te brengen. Kans op een overwinning be stond er voor VSV in de tweede helft vrijwel niet meer, omdat men zich voor namelijk op de verdediging concentreer de. De voorhoede, waarin Van der Hey- den niet in het spel werd betrokken, kreeg daardoor weinig kans meer en' zo rechts buiten Van Dolder al eens een opening maakte, het binnentrio was toch niet bij machte het stopper Beekman en de zij nen erg lastig te maken. Behalve dan die keer dat Breder véld in buitenspelpositie scoorde. Wel kan worden gesteld dat VSV tot aan de laatste minuut constructief voetbal heeft laten zien, zodat het toch met ere heeft verloren. In de eerste fase van de strijd was het spel erg rommelig. Farenhorst kwam er enige malen gevaarlijk doorheen, maar de benauwde momenten ontstonden toch voor het VSV-doel, waar Spaans met veel bra voure kans zag telkens weer opluchting te brengen. Pas in de elfde minuut kwam de eerste gevaarlijke VSV-aanval, toen Van der Heyden Van Dolder op maat be diende. Farenhorst kreeg de bal toege speeld, maar stopper Beekman bracht op het nippertje redding. En toen Faren horst twee minuten later weer vuurde was doelman l'Amie paraat. Inmiddels had Vitesse al drie hoekschop pen mogen nemen. Hieruit blijkt wel dat De wedstrijd tussen de oud-internatio nals van België en Nederland, die zater dag in Groningen is gespeeld, is geëin digd in een 4-1 zege voor de Belgen, die bij iHist reeds met 2-0 leidden. Bij deze jaarlijkse ontmoeting ten bate van de bond van Nederlandse militaire oorlogs slachtoffers waren 10.000 toeschouwers. Zij zagen pas kort voor het einde een Nederlands doelpunt van de in deze gele deren debuterende Abe Lenstra, die ech ter in produktiviteit ruimschoots werd overtroffen door de Belgische linksbuiten De Hert, die drie doelpunten voor zijn re kening nam. Reeds na 3 minuten gaf De Hert aan het gevaarlijke karakter van de Belgische aanvallen uitdrukking en na een kwartier maakte zijn collega op de rechtervleugel De Wael, er 2-0 van. De Nederlandse voorhoede, die het samenspel te ver door voerde, strandde voortdurend op de solide Belgische verdediging met doelman Dae- nen als voortreffelijk sluitstuk. Zeventien minuten voor tijd bracht De Hert de stand op 0-3 en nadat Lenstra tien minuten la ter had tegengescoord, passeerde De Hert de voor Steiger ingevallen Halle nog eens in de laatste seconde. In de Belgische ve- teranenploeg ontbraken Lemberechts, Hermans, Chaves en Carré. Het Belgische zaterdagvoetbalelftal heeft door een overwinning met 4-2 op de Fran sen in Parijs beslag gelegd op de Coupe Fernand Canelle, die behalve door deze twee landen wordt betwist door Nederland. De eindstand: 1. België 4 pnt. 2. Neder land 2 pnt. 3. Frankrijk 0 pnt. Reeds eer der hadden de Belgen van Nederland ge wonnen met 5-2 en het Nederlandse zater dagelftal een overwinning met 4-0 behaald op Frankrijk. viel het goede stuwen van Van Deursen op en bij Vitesse waren het De Kleermae cker en Theunissen die voor het meeste gevaar zorgden. Nadat eerst l'Amie een gevaarlijke boogbal van back Schoon on schadelijk had gemaakt, moest Geerlofs even later met armen en daarna benen de bal uit zijn doel houden, schoot Van der Horst in het zijnet en dook Geerlofs zo over een schuiver van Theunissen heen, dat hij het leder nog maar juist corner kon duwen. Waartegenover l'Amie even later een even vurig schot van Breder- veld over de lat moest stompen. Dat Van Deursen bij een voorzet van De Kleermaecker de bal tegen zijn arm kreeg, binnen het strafschopgebied, zon der dat scheidsrechter LaCroix floot, wek te beroering. Maar even later klaterde het applaus op voor de Vitesse-back Van Lent, die Farenhorst juist kon stoppen en voor VSV-stopper Spaans, die De Kleermae cker op dezelfde wijze een kans kon ont nemen. In de tweede helft begon Vitesse over donderend, maar Geerlofs verrichtte toen wonderen in het VSV-doel. Hij ranselde diverse schoten óver de lat en bofte ook eens toen Snelders na een misser van Spaans de bal van een meter afstand pre cies in zijn handen mikte. Vitesse kon nu steeds weer aanvallen doordat VSV Van Deursen terughield. Brom deed veel goed werk op het mid denveld, maar doordat Brederveld hem nu vaak t.e hulp moest komen, ging de v.aart uit de Veiser voorhoede.- De beslissingswedstrijd tussen het Nij meegse Quick en Gouda om het kampioen schap van Nederland, amateurs, zal op maandag 6 juni (tweede pinksterdag) wor den gespeeld, waarschijnlijk in 't Utrechtse stadion. Dit laatste is afhankelijk van o.m. de condities en mogelijkheden in Utrecht. De „tweede keus" van beide clubs is het terrein van Robur et Velocitas in Apel doorn. De eindstand luidt: Quick (N.) 4 2 1 1 5 10—6 Gouda 4 2 1 1 5 85 Wilhelmina '08 4 1 0 3 2 2—9 Op de bestuursvergadering van de Eu ropese Voetbal Unie in Frankfort is Za terdag het besluit genomen, Spanje in ver band met zijn weigering om tegen Rusland te spelen in 't toernooi om het Europees kampioenschap voor landenploegen, uit te sluiten van verdere deelneming. Boven dien heeft de Europese Voetbal Unie de Spaanse Voetbalbond een formele boete opgelegd van 2000 Zwitserse francs. Rusland zal nu op 6 of 7 juli in Frankrijk spelen tegen de winnaar van Tsjechoslo- wakije-Roemenië. Op 6 of 7 juli zal eveneens in Frankrijk worden gespeeld Frankrijk-Joegoslavië. Vlak voor tijd volgde hetzelfde wat te gen NOAD geschiedde: een kleine weife ling, een doorbraak en de nederlaag was een feit, maar het kan toch niet worden ontkend dat Vitesse in het algemeen genomen door het sprekende overwicht in de tweede helft die overwinning ook wel verdiende. NOAD 2 2 0 0 4 4—2 D F C 2 1 0 1 2 5—2 Vitesse 2 10 12 1—4 VSV 2 0 0 2 0 1—3 Zaterdagavond was Andriessen, de aan voerder van Ajax, voor de televisie. Zyn vreugde over het behaalde kampioenschap was niet evenredig aan die over de nog te spelen na-competitie. Gezien het stan,dpunt van de KNVB klonk ook zijn uitlating: „Wy gaan in ieder geval naar de Europa cup", wat vreemd. De eerste wedstrijd voor deze nacompe- titie PSV-Ajax heeft wel bewezen, dat. de grote vorm van Ajax-Feijenoord in Eindhoven niet aanwezig was. Muller en Prins waren vervangen door Van Ham en Westra, terwijl Van Drecht zijn plaats weer onder de lat had ingenomen. Bij PSV stond Wiersma weer opgesteld, die evenwel zijn normale vorm nog niet te pakken had. Desondanks slaagde het Ajax-aanvalsquintet er niet in de Eindho- vense verdediging voorbij te komen. Na een licht overwicht van de Amster dammers vlotte het bij PSV beter en het kon daardoor het spel verplaatsen. Na een half uur leverde het Eindhovense over wicht door Kruyver het eerste doelpunt op. Voor de rust werd Van Drecht nog ge passeerd door 'n magnifiek schot van Dillen, doch dit doelpunt werd voor buitenspel af gekeurd. Na de rust kon PSV in het begin zijn overwicht handhaven, maar schoten van Henk Groot en Bleyenberg leverden niet de gelijkmaker op. Integendeel, in de twintigste minuut schoot Brusseler PSV naar een 2-0 voorsprong waaraan Ajax, ondanks energieke pogingen daartoe, niets meer kon veranderen. Een toto met buitenlandse wedstrijden trekt het is al vele keren bewezen beduidend minder belangstelling dan een toto met wedstrijden uit de Nederlandse competitie. De totale omzet in de KNVB- toto van zondag was dan ook vele duizen den guldens minder dan de laatste weken. In totaal werd 453.010 ingezet door 314.778 deelnemers. Geen enkele deelnemer be haalde hel maximum aantal van 14 pun ten. Drie deelnemers meldden zich met 13 punten voor de eerste prijs van 79.277. Voor de tweede prijs even groot als de eerste waren vijf gegadigden met 12 punten. Voor de eerste prijs van de Caritas-toto 5079 meldden zich twee leden van de stichting met 11 punten. Voor de tweede prijs van 2734 komt één deelnemer met 10 punten in aanmerking. In totaal zetten 26.037 deelnemers f 27.908 in. De stichting Caritas hoopt voor het ko mende seizoen weer een vergunning te ont vangen. De uitslagen van de wedstrijden voor komend in de KNVB-toto luiden: UVS Rheden 5-1 (1), ONA—Velocitas 1-1 (3). Zwolse BoysBaronie 1-1 (3), Zwartemeer —Xerxes 1-1 (3), Karlsruher SCBorussia Neunkirchen 2-4 (2), Westfalia Herne Hamburger SV 3-4 (2), Fortuna Düsseldorf SV Sodingen 5-1 (1), Schwarz-Weiss Es senSchalke '04 3-1 (1), Duisburger SV Alemannia Achen 3-3 (3), SV Ludweiler Tus Neundorf 1-2 (2), Niederlahnstein Friederichstahl 0-0 (3). BSV OppauFC Homburg 4-3 (1), FK PirmasensWerder Bremer 4-6 (2), Tasmania-BerlinFC Köln 1-2 (2). Eén wedstrijd ging niet door. De Engelse Voetbalbond, de Football As sociation, heeft in haar jaarvergadering een belangrijk besluit genomen door de reglementen zodanig te wijzigen dat zon dagvoetbal officieel erkend wordt. Negen tig jaar lang heeft zondagvoetbal voor de F. A. buiten de wet gestaan, en de pen ningmeester sprak dan ook van „een revo lutionaire stap vooruit". Bij de Sunday Football Association zijn ongeveer 40 leagues aangesloten. De tweede divisieclub ONA heeft zondag door een gelyk spel tegen Velocitas (1-1) haar plaats in het betaalde-voetbal ver speeld. Het is voor de Goudse vereniging niet meer mogelijk om in de beslissings competitie op de vierde plaats te eindigen de plaats, die voor de betrokken ver enigingen waarschijnlijk het behoud van de status van semi-profclub impliceert. Van de beide kandidaten voor de a'ma- teur-landstitel zal Gouda namelyk beslist niet loetreden tot het betaalde-voetbal en bij Quick-Nymegen is de tendens om evenmin over te gaan naar dc semi-prof- scêtör~—-aldus werd ons zondag door offi cials medegedeeld eventueel zal een al gemene vergadering nog over deze kwestie beslissen. Rheden kan, nu elke club drie wedstrij den moet spelen, in theorie nog gelijk komen met Xerxes en Velocitas, mits Velo citas van Xerxes wint en beide verenigingen De K.N.V.B. heeft van de IJslandse Voetbalbond de uitnodiging ontvangen met het Nederlandse amateurelftal een trip naar IJsland te maken. Het bondsbestuur heeft besloten deze invitatie te aanvaar den. Hoewel nog geen data zijn vastge steld is het wel zeker dat de Nederlandse amateurs de reis naar IJsland in de loop van 1961 zullen maken. Hillegom is na een 5-0 overwinning op het reeds gepromoveerde Kranenburg weer derdeklasser geworden. Reeds bij de rust hadden de technisch betere Hillegom- mers een ruime voorsprong (3-0). Van Braam was de grote man, want hij scoor de alle drie de treffers. Na de hervatting scoorde een van de Kranenburg-spelers in eigen doel, waarna Peetoom met een mooie kopbal de eindstand op 5-0 bepaal de. Drie weken geleden kreeg de trainer van Feijenoord, Georges Sabotka, schrif telijk zijn ontslag met ingang van 31 juni: een ontslag, dat echter na een le denvergadering ijlings is ingetrokken. Sa botka mag nog een jaar blijven. Het is met dit ontslag een wat vreemde zaak geweest. Sabotka hield het namelijk geheim met het oog op de kansen op het landskampioenschap van Feijenoord, maar na de wedstrijd tegen Ajax barstte de bom. Het nieuws ging van mond tot mond en tijdens een ledenvergadering van de Rotterdamse club voor een ander doel bijeengeroepen werd de kwestie plotseling het belangrijkste agendapunt. .Sabotka zou nog een jaar blijven werken, zo eiste de vergadering, of hem zou nog een jaar salaris worden uitbetaald. Het is vrij moeilijk om te weten te ko men waarom Sabotka bij de Feijenoord- bestuurders in ongenade is gevallen. „Men" zegt, omdat terreinknecht Jaap Barendregt vindt dat hij geen goede trainer is, maar dat kan men moeilijk au sérieux nemen. De voorzitter van Feijenoord, de heer Kieboom, die overigens Sabotka nog steeds niet de reden van diens ontslag heeft meegedeeld, zegt. dat Sabotka geen orde onder de spelers kon houden. Hoe het ook zij, in Feijenoord-kringen heeft het nieuws van het ontslag groot misnoegen gewekt, te meer omdat Sabot ka (mondeling) beloofd was dat hij twee jaar zou kunnen blijven. Op aandrang van de ledenvergadering heeft het be stuur van Feijenoord dus nu besloten Sa- Feijenoord's trainer Sabotka botka nog een jaar te laten werken. Hem is echter wel de raad gegeven zo spoe dig mogelijk naar een andere vereniging om te zien. de resterende wedstrijden verliezen. Maar voor „behoud" van Rheden moet dan voorts de Baronie vijf winstpunten ver spelen ONA zal volgend seizoen in de eerste klasse der amateurs spelen. De Goudse club werd namelijk in seizoen 1954-'55 kampioen van de tweede klasse A van West II en zou dat jaar automatisch naai de eerste klasse zijn gepromoveerd, indien zij niet tot het betaalde-voetbal was toe getreden. Overeenkomstig de afspraak tus sen de sectiebesturen van het betaalde- en amateurvoetbal worden de clubs, bij terug keer naar het amateurvoetbal, ingedeeld in de klasse, waarop zij recht hadden op het moment van overgang naar het betaalde- voetbal. UVS11 6 3 2 15 20—6 Zwartemeer 11 5 5 1 15 14—7 Zwolse Boys11 4 6 1 14 15—13 Xerxes 11 5 2 4 12 15—12 De Baronie 11 5 1 5 11 15—14 Velocitas 11 3 4 4 10 11—15 Rheden 11 2 2 7 6 10—22 ONA11 2 1 8 5 10—21 In de jaarlijkse vergadering van de En gelse voetballeague is meegedeeld dat het totaal aantal toeschouwers bij leaguewed strijden in het afgelopen seizoen met meer dan een miljoen was teruggelopen verge leken bij het jaar daarvoor. De grootste teruggang werd geboekt in de eerste di visie. In het volgend seizoen zal een compe titie om een leaguebeker worden geor ganiseerd volgens een nader te bepalen plan. In dat seizoen zullen leagueclubs ook wedstrijden mogen uitstellen indien twee of meer van hun spelers gekozen zijn voor internationale ontmoetingen op dezelfde dag. Een daartoe strekkend voor stel werd zonder meer aangenomen, in te genstelling- met verleden jaar toen geen enkele club er zich voor verklaarde. Peterborough United, bekend om zijn successen in de bekercompetitie van de F.A. waaraan ook non-league clubs mogen deelnemen, is eindelijk toegelaten tot de league. De club zal het volgend seizoen in de vierde divisie mogen uitkomen en vervangt Gateshead, dat als hekkesluiter in die divisie eindigde. Kanosport Tijdens internationale kanowedstrijden op het Hengsteymeer in Herdecke toonden onze landgenoten, die zich vooral op de Olympische nummers concentreren, een verheugend goede vorm. Bij de heren KI klasse 1000 meter zorgden de Nederlanders Knuppe en Geurts voor een sensationele zege op de Olympische kampioen 1956, Scheuer en wereldkampioen Fritz Briel (Dusseldorp). Ook in de K2 klasse 1000 meter bleken onze landgenoten Beunder en Huisman oppermachtig tegen Scheuer-Lietz en Briel -Sander. Met zeer klein verschil wonnen Geurts-Knuppe-Beunder en Weisen de 4 x 500 meter met 0,2 sec. verschil op een team uit Keulen. De uitslagen luiden: KI 1000 meter: 1. Knuppe (Ned.) 4.12.2, 2. Geurts (Ned.) 4.12.8, 3. Scheuer (Did.) 4.14.3, 4. Briel (Did.). K2 1000 meter: 1. Beunder-Huisman (Ned.) 3.51.3, 2. Scheuer-Lietz (Did.) 3.54.1, 3. Briel-Sander (Did.) 3.54.3. KI 4 x 500 meter: 1. Nederland (Geurts. Knuppe, Beunder, Weisen) 8.41.2, 2. VKC Keulen 8.41.4, 3. Herdecker KC 8.47.2. Het is nog geenszins zeker, dat het sportcentrum van de KNVB in Zeist komt. Staatsbosbeheer is niet zonder meer bereid fraaie bosschages op te offeren voor de aanleg van de daar geprojecteerde sportvelden. De eerste plannen, door Joosten op schrift gezet en in een maquette gereali seerd, heeft de KNVB al door een andere architect moeten laten wijzigen. Doch ook deze plannen zijn door Staatsbosbeheer koel ontvangen. Van deze instantie heeft de KNVB, zo vernemen wij uit betrouw bare bron, weinig medewerking te ver wachten. Het gemeentebestuur van Zeist is uiteraard van andere gedachten en het ■Toosten heeft besloten voor al zijn func ties in de K.N.V.B. te bedanken. Zijn col lega's in het bestuur heeft hij zulks reeds meegedeeld. Joosten heeft beloofd hier voor zelf het tijdstip te bepalen. Wij me nen te weten, dat de datum hiervoor 1 juli zal zijn. Voor ingewijden komt dit geenszins als een verrassing. Zijn drukke werkkring maakte het hem vrijwel onmogelijk veel tijd aan de K.N.V.B. te besteden. Zelden woonde hij nog een vergadering bij en als bestuurslid, dat de belangen van de pers moest behartigen, was hij eigenlijk niet langer meer te handhaven. Joosten Al is zijn activiteit de laatste tijd dan ook gering geweest, toch gaat met hem een markante figuur heen. Want hij is het immers geweest, die min of meer de stoot heeft gegeven tot het betaalde voetbal in Nederland. Allen, die het voor hem hadden geprobeerd, konden de K.N.V.B. nauwelijks verontrusten. Met Joosten was het anders. Hij was door zijn zaken gewend „groot" te den ken en zijn plannen om het amateurisme omver te stoten waren niet van papier maché. Dat heeft de KNVB ook begrepen, re den waarom het bestuur eieren voor zijn geld koos. Zon, Kieboom en Coler, die in deze rumoerige dagen bij Hopster kwa men met het plan de beroepsvoetbalbond de wind uit de zeilen te nemen, vonden bij hem dan ook weinig weerstand. Het heeft sommigen verwonderd, dat de „rebel" Joosten in het bestuur van de ge reorganiseerde KNVB werd opgenomen, doch dat was niet zo vreemd. Hij had getoond in de nieuwe materie zijn manne tje te staan. De laatste grote daad van Joosten was de conceptie voor het nieuwe sportcentrum in Zeist. Dat zijn plan mis schien niet doorgaat en er in Zeist mis schien helemaal geen sportcentrum komt, heeft niets met zijn voornemen om te be danken te maken. Dit is slechts een toe vallige samenloop van omstandigheden. laatste woord is tenslotte aan Gedeputeer de Staten. Staat dit college achter Bosbe heer, dan gaat het sportcentrum in Zeist niet door. Met deze mogelijkheid is even wel in het koopcontract rekening gehou den, zodat dit zonder moeite ongedaan kan worden gemaakt. Naar wij vernemen heeft Faas WilkeS de KNVB laten weten, dat hij niet zal deel nemen aan de reis van het Nederlands elftal naar de West. Wilkes had daarvoor een uitnodiging ontvangen. Uit zijn niet- opstellen in de oranje-ploeg voor de recente wedstrijden tegen België en Zwit serland had Faas de conclusie getrokken dat er voor hem op een nieuwe „cap" niet meer te rekenen viel. Wilkes had zijn plannen voor zijn vakan tie, die samenvalt met de reis van het Nederlands elftal naar de West, reeds vast gesteld en wenst die niet te wijzigen. Automobilisme Stirling Moss heeft in het vorstendom Monaco op het grillige bochtige straten- circuit van Monte Carlo, dat tot een van de zwaartste ter wereld behoort, zijn eerste grote stap gezet op de weg naar de door hem zo fel begeerde wereldtitel bij de coureurs. Evenals in 1956 reed hij in de Grote Prijs van Monaco, de tweede van het seizoen voor het wereldkampioen schap, naar de overwinning, waarmee hij 8 punten „verdiende". Op de eerste plaats in het klassement voor het wereldkampioenschap handhaaf de zich echter de winnaar van de Grote Prijs van Argentinië, de Nieuwzeelander Bruce Mac Laren, die nu de tweede plaats bezette en daarmee 6 winstpunten kon bij schrijven, zijn totaal brengend op 14. De race is niet alleen voor de coureurs een bijzonder zware opgave geweest, maar ook ja zelfs meer nog voor de technici achter de schermen. Het dui delijkst wordt dit geillustreerd door het feit, dat slechts vier van de zestien ge starte wagens op normale wijze de race hebben uitgereden. De uitslag van de grote prijs van Monaco luidt: 1. Stirling Moss (GB) met Lotus-Climax, 2 uur 53 min 45.5 sec (gem 108.599 km per uur) 2. Bruce Mac Laren (N. Zeel) met Cooper 2.54.37.6 3. Phil Hull (U.S.A.) met Ferrari 2.54.47.4 4. Tony Brooks (G.B( met Cooper 2.54.29.7. (op een ronde) 5. Joachim Bonnier (Zweden) met BRM op 17 ronden. 6. Gunther (U.S.A.) met Ferra ri op 30 ronden. 7. Graham Hill (G.B.) met BRM op 34 ronden. 8. Von Trips (Did) met Ferrari op 39 ronden. 9. Innes Ireland (G.B.) met Lotus op 44 ronden. De stand voor het wereldkampioenschap coureurs luidt na twee races (Grote Prijs van Argentinië en Grote Prijs van Mona co). 1. Mac Laren (Nw. Zeel) 14 pt. 2 Stir ling Moss (G.B.) 8 pt. 3 Cliff Allison (G.B.) 6 pt. 4. Phil Hill 4 pt. 5. Brooks (G.B.) en Menditeguy (Arg) beiden 3 pt. 7. Von Trips (Did) en Bonnier Zweden) beiden 2 pt. 9. Ireland (G.B.) en Gunther (U.S.A.) beiden 1 pt. Het Nederlands softbalnegental heeft de eerste interland-ontmoeting tot een goed einde gebracht. Italië werd zondagmid dag op het EDO-terrein met 4-3 versla gen in een wedstrijd, die negen innings duurde. De Italiaanse ploeg, die bijzon der goed ving, telde twee uitblinksters: midvelder Wanda C-aminada en werpster Eugenia Carpani, die de Nederlandse slagploeg op curves tracteerde. De wed strijd, die enigszins teleurstellend verliep, werd bijgewoond door ruim duizend toe schouwers. Het Nederlands team had zondagmid dag in de wedstrijd tegen Italië bijzonder veel last van plankenkoorts, want het Ita liaanse team was niet van grote klasse. Het verwerken van grondballen was zeer slecht verzorgd en ook het achtervangen en werpen van de gasten stond op niet al te hoog peil. In één onderdeel waren de Italiaansen echter feilloos en dat was vangen. Niet minder dan negentien maal werden de Nederlandse slagvrouwen uit- gevangen. Vooral midveldster Wanda Ca- minada blonk uit door enkele spectaculai re vangen. Het Nederlandse team was technisch Softbal een klasse beter, doch wist geen antwoord op de worpen van werpster Carpani. De Nederlandse ploeg bleef voluit slaan en het gevolg daarvan was, dat bijna alle slagen gevangen werden. Alleen Truus Biesbrouck, Yvonne Immer, Emmy Hof- stra en Tiny Andrea slaagden erin de bal onbereikbaar voor de veldsters te plaat sen. In de eerste innings al nam Italië een voorsprong. Marisa Burlini kreeg 4w en door fouten van het nerveuze binnenveld kon zij scoren. In de gelijkmakende slag beurt scoorde Truus Biesbrouck voor Ne derland de gelijkmaker. Zij kreeg aan de plaat 3sl, doch de derde slagbal werd door de catcher gemist, zodat zij op het eerste honk kwam. Bij een poging om het derde honk te stelen, kon Truus Biesbrouck pro fiteren van een foutieve aangooi (1-1). In de volgende innings liep Nederland uit tot 4-1. Emmy Hofstra scoorde op een honk- De aanwezigheid van Wil Hurkmans en Truus Biesbrouck kan niet ver hinderen, dat de Italiaanse catcher Pina Tiriticco met een ferme sliding het derde honk bereikt. slag van Tiny Andrea en een korte tik van Tineke v.d. Net leverde twee punten op. In de zesde innings werd werpster Ti neke v.d. Net vervangen door Mieke We merman en de Italiaanse slagploeg kreeg toen meer vat op de Nederlandse worpen. In de zesde innings werd het 4-2 door Monica Ottaviani, die profiteerde van een veldfout. Een innings later werd het 4-3, nu door Marisa Burlini, die van een mo ment van onoplettendheid in de Neder landse verdediging profiteerde. Verder liet Mieke Wemerman de Italiaanse ploeg niet komen. Scoreverloop: Nederland: 1-3-O-O-O-O-O-O-x 4 Italië: 1-0-0-0-0-1-1-0-0 3 Werpresultaten: Nederland: Tineke v. d. Net: 5-4-2 en Mieke Wemerman 4-3-1. Italië: Eugenia Carpani: 5-0-4.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 13