Hoe de duiven vlogen Nylons Beverwijk wil dependance RHBS door gem. Lyceum vervangen In de vishal en op zee Piüksferbeste Nylons Havenberichten Start op 1 september Tentoonstelling werk van Mari Andriessen in Heemskerk Fa. De VILDER Subsidiëring jeugdsport in Heemskerk DAVO-haarden nu twee paar voor 5.00 DINSDAG 31 MEI 1960 9 Engelse zeeman te water geraakt Bromfietser geslipt Begin van brand Jubileum van pastoor A. G. de Boer WH-afdeling Beverwijk Restauratie Beeckesteyn Korte raadsvergadering Tennisclub Bakkum verslaat Velsen Aanstaande Moeder. Groenteveilingen Bij aanrijding been verbrijzeld DE STAATSSECRETARIS VAN ONDERWIJS, Kunsten en Wetenschappen heeft het gemeentebestuur van Bcvcrwyk medegedeeld, dat hy niét voornemens is een eerste klas te plaatsen in de dependance van de RHBS te Velsen, aan de Warande te Beverwyk, indien de gemeente per 1 september een lyceum opent. Dit betekent dat het voor ouders wonende benoorden het Noordzeekanaal met ingang van 1 sep tember aanstaande niet meer mogelyk is hun kind dat middelbaar onderwijs wil volgen, in Beverwijk op de RHBS-school te doen gaan. Dat kan het dan alleen nog op de school ten zuiden van het Noordzeekanaal, in de gemeente Velsen. Wél kunnen de ouders hun kinderen dan naar de gemeentelijke hbs in Beverwijk sturen, want het gemeentelijk lyceum (afdeling hbs) opent zyn deuren. Dat is de mededeling van de staats secretaris, waarmee het Beverwijks ge meentebestuur in zijn nopjes is. Nu im mers kunnen de plannen voor een gemeen telijk lyceum, dat de eerste jaren slechts voor hbs-diploma zal opleiden, vastere vorm krijgen. En die plannen zijn, dat de afdeling hbs van het lyceum op 1 september wordt geopend in de lokalen van.de openbare lagere Zeewijkschool aan de Romerkerkweg te Beverwijk, dat op 14 en 15 juni aanslaande in het vereni gingsgebouw aan de Schans toelatingsexa men wordt afgenoemen door leraren van het r.k. Pius X-college onder leiding van de pasbenoemde rector van het lyceum, de heer R. van der Woude. „Maar ook zonder de medewerking van de staatssecretaris zou het gemeentelijk lyceum er gekomen zijn," verzekerde ons maandagmiddag de wethouder van onder wijs, de heer A. J. Hermes. De plannen tot stichting van een gemeentelijke mid delbare school dateren al van het voor jaar 1955. Toen had het ministerie vap O. K. en W. al bedenkingen tegen het Beverwijks plan. Zodat de tenuitvoerbren ging werd opgeschort. Het gemeentebe stuur meende steeds, dat de dependance van de RHBS te Velsen in de gemeente Beverwijk niet kon voorzien in de bestaan de behoefte aan middelbaar onderwijs in Beverwijk. Slechts leerlingen van de eer ste drie leerjaren konden onderwijs ont vangen, en dan nog niet eens volledig, want' voor een deel van het programma moesten de leerlingen naar de school in Velsen. Onbevredigend Beverwijks gemeentebestuur vond dat aan een vitaal belang in de gemeente op de bestaande manier geen recht werd ge daan. De plannen tot stichting van een ly ceum zijn toen weer aan de orde gesteld. Ook het IJmond-Advies-college werd in de aangelegenheid gekend en in deze kringen bleek men volledig begrip te hebben voor de belangen van Beverwijk. Kortom, de stichting van een gemeentelijke middelba re onderwijsinstelling werd urgent ge noemd. Er werd een bespreking gehouden met de staatssecretaris en er volgde een werkbezoek aan de IJmond door de be windsman. De raad besloot in oktober 1959 tot stichting van een lyceum op 1 september 1960. Gedeputeerde Staten ga ven hun goedkeuring aan het besluit van Beverwijks raad. Daarmee was de moge lijkheid tot stichting van de school dus geopend. Overleg met het ministerie was verder nodig, vanwege de rijkssubsidie en om na te gaan of huisvesting van de school mogelijk was in de lokalen van de RHBS-dependance. De staatssecretaris zag evenwel geen Advertentie Een Engelse zeeman, thuishorend op een schip dat in de haringhaven in IJmuiden ligplaats heeft, is zaterdagnacht omstreeks twee uur bij het aan boord stappen te wa ter geraakt. Niemand heeft gezien hoe hij te water is geraakt. De 27-jarige drenke ling schreeuwde om hulp en daarvan werd de machinist wakker. Hij begaf zich aan dek en schoof een ladder overboord. Met behulp daarvan kon de drenkeling aan boord van de logger „De Eendracht" ko men. Het slachtoffer had zeer veel water binnengekregen. Met de ongevallendienst auto is de drenkeling naar het Antonius- ziekenhuis gebracht. Levensgevaar is aan wezig. Het slachtoffer kon nog niet wor den gehoord. De Engelsman was des avonds om acht uur van boord gegaan om te passagieren. Een 49-jarige bromfietser uit Beverwijk is zaterdagavond omstreeks half zes met zijn bromfiets op het Brinioplein te IJmui- den-Oost geslipt. Met vermoedelijk een hersenschudding is de man naar zijn wo ning in Beverwijk overgebracht. In de afgelopen nacht ontstond een be gin van brand in een woonhuis aan de Antillenstraat 26 te Beverwijk. Een meisje van veertien jaar had een schemerlampje brandend onder haar kussen gelegd en was toen in slaap gevallen. De kussenstof was gaan smeulen. Het meisje werd wak ker en rook een brandlucht. Zij legde toen het kussen op het raamkozijn, waar het verder smeulde. Het kind was weer naar bed gegaan en in slaap gevallen. Een buurman zag rook uit het venster komen en waarschuwde de brandweer. De bewo ners konden echter voor de komst van de brandweer het vuur blussen. In middels waren een gordijn en het zeil gaan bran den. aanleiding rijkssubsidie toe te kennen. Zodat de gemeente de hbs-afdeling voor lopig zelf zal moeten bekostigen. Wat de schoolruimte in de dependance betreft, deelde de bewindsman mede het verzoek voorshands niet te kunnen inwilligen. Te gelijkertijd echter werd medegedeeld, dat „indien de gemeente per 1 september 1960 een eerste klas van een gemeentelijke hbs opent., er geen aanleiding is alsdan ook een eerste klas van de school te Velsen in de dependance te plaatsen". In de cursus 1960-1961 zal de dependan ce alleen een tweede en een derde klas hebben en in het daaropvolgende school jaar alleen nog een derde klas. Na een paar jaar dus is de dependance van de RHBS te Velsen, uit Beverwijk verdwenen. Het gemeentebestuur nam kontact op met de waarnemend directeur van de RHBS om enkele onderwerpen te bespreken, zoals de overneming van per soneel, dat aan de school te Velsen mis schien ten dele beschikbaar komt en de regeling van het toelatingsexamen. Het is echter niet mogelijk gebleken tot overleg te geraken. „Helaas", verzuchtte de wet houder gisteren, „de pogingen hebben ge faald. Dat hadden wij niet verwacht." Het blijkt dat er meer dan honderd sollicitanten zijn voor de negen te vervul len onderwijsfuncties. Het docentenkorps zal door het college van b. en w. te Be verwijk slechts tijdelijk worden benoemd. In kringen van directie en leraren van de RHBS te Velsen, en ook bij de ouders van leerlingen, heerst over de door de gemeente Beverwijk gevolgde manier van totstandkoming van dit gemeentelijke ly ceum, grote ontstemming. Op een ouder bijeenkomst in de dependance van de RHBS te Beverwijk, hebben de ouders kennis kunnen nemen van het voornemen van de gemeente Beverwijk om leerlin gen voor het eerste leerjaar over te ne men en middelbaar onderwijs te laten vol gen aan de gemeentelijke HBS in oprich ting. De staatssecretaris van O., K. en W. de waarnemend directeur van de RHBS, de heer J. J. Th. van den Hoorn, schrifte lijk verzocht de odders mededeling te willen doen van de mogelijkheid die be staat om hun kinderen met ingang van 1 september aanstaande naar het gemeen telijke lyceum te laten gaan in plaats van naar de RHBS te Velsen (die dus een dependance in Beverwijk heeft). „De ouders hebben uit te maken of er een dependance zal zijn of niet", zo ver klaarde ons de waarnemend directeur van de RHBS te Velsen, „op dat standpunt heb ben wij ons te stellen. De ouders zijn vrij hun kinderen te sturen naar welke school zij willen, maar Beverwijk heeft nagela ten te vragen of de ouders het wel goed vinden dat hun kind wordt overgeheveld naar het gemeentelijk lyceum. Ik vind dat Beverwijk dus inbreuk maakt op het recht van de ouders, dat bij de wet is geregeld, om hun kind te sturen naar de school hunner keuze", aldus de heer Van den Hoorn. „Wij betreuren deze gang van zaken ten zeerste, maar begrijp me goed", zo zei hij verder, „wij verzetten ons niet tegen de wil van Beverwijk voor een eigen school. Dat zal trouwens geen wel denkend mens doen. Maar Beverwijk had de juiste weg dienen te bewandelen". En de ouders van de leerlingen der RHBS, hoe hebben zij gereageerd op de mededeling van de staatssecretaris tij dens de ouderavond in Beverwijk? De heer Van den Hoorn zei, dat de reacties veelal waren, dat de ouders hun kind toch naar de RHBS zouden sturen, zelfs al zou den zij daarvoor naar Velsen, dus over het Noordzeekanaal, moeten. In gebouw Bloemlust aan de Geuit van Assendelftstraat te Heemskerk is een kleine, selecte expositie van werken van de befaamde beeldhouwer Mari Andries sen ingericht. Maandagmiddag heeft wethouder C. J. A. de Ruyter namens het Heemskerkse gemeentebestuur de tentoonstelling officieel geopend in aan wezigheid van Mari Andriessen, leden van het gemeentebestuur en van de ge meenteraad. De heer De Ruyter wees op de snelle groei van Heemskerk en de taken op velerlei gebied die deze groei voor het gemeentebestuur met zich brengt. Een ware leefgemeenschap te vormen is daarbij het belangrijkste. In die gemeenschap moet de cultuur een grote plaats innemen. Vandaar de grotere culturele activiteit van het Heemskerkse gemeentebestuur. Men wil de bevolking meer „kunstminded" maken. Voor dit doel is een vruchtbare samenwer king tussen overheid en kunstenaar onont beerlijk. Deze samenwerking moet van de zijde van de kunstenaar vaak ideëel zijn. De heer De Ruyter verklaarde dat men niet zal nalaten het bezoek van scholen aan deze expositie te stimuleren. Hij bracht tenslotte dank aan de heer Andriessen, die letterlijk en figuurlijk zijn steentje tot de culturele ontwikkeling van Heemskerk heeft bijgedragen. De heer W. F. de Wit, voorzitter van het initiatiefcomité, noemde de tentoonstel lingsruimte verre van ideaal. Wat men echter met de beschikbare middelen heeft weten te bereiken is prijzenswaardig. De expositie omvat verscheidene terracotta figuurtjes, bronzen figuren, portretkoppen en foto's. Advertentie WASMACHINES CENTRIFUGES VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Hel aloude en bekende adres VelserduinwcR 173 - Telefoon 1402 KOOPT BIJ DE VAKMAN Uit besprekingen met sportdeskundigen en bestuursleden van sportverenigingen in Heemskerk is gebleken, dat de financiële draagkracht der verenigingen uiterst ge ring is. Het gemeentebestuur stelt de raad daarom thans voor een subsidieregeling hiervoor in het leven te roepen. Het college acht zich verplicht een fi nanciële tegemoetkoming te verlenen, om dat de verenigingen een belangrijke bij drage leveren in de lichamelijke opvoe ding van de bevolking en dan in het bij zonder de jeugd. In juni vorig jaar waren er 947 sport beoefenaren, maar in april van dit jaar waren er al 1644. De groei is dus zeer groot. Er zal alleen een bijdrage worden verleend aan de leden van sportverenigin gen tot 17 jaar. De subsidie bedraagt jaarlijks vijftig percent van de door het college van bur gemeester en wethouders vast te stellen bedragen. Er wordt alleen subsidie ver leend, wanneer per leider en per lesuur het aantal jeugdleden tenminste twintig bedraagt. De viering van het veertigjarig priester feest van pastoor A. G. de Boer te Velsen- Noord is woensdagavond in het Bever- wijkse Kennemer Theater, dat tot de laat ste plaats was bezet, voortgezet. Er was een gevarieerd programma, waarin onder andere de IEV-damesgym- nastiekafdeling een vrije oefening op mu ziek demonstreerde. Er was een fraai bal letnummer en een meisjeskoor zong frisse liederen. Voor de jubilaris was het een bijzondere verrassing tijdens lichtbeelden over Bali geconfronteerd te worden met de foto van zijn broer, A. de Boer. die op dit mooie eiland missionaris-pastoor is en die hem via een geluidsbandje feliciteerde. De feestelijkheden zijn vandaag voort gezet met een ziekendag in de parochiële kerk, waaraan medewerken het Ned. Roode Kruis, afdeling Velsen-Noord en de Elisa- bethvereniging. Donderdag is er een feestdag voor alle kinderen van de beide r.k. scholen en voor alle jongeren, die de lagere school hebben verlaten tot 17 jaar komt er ten slotte ook nog een feestavond. In Beverwijk is opgericht een afdeling van de federatie van vrouwelijke hulpver lening (V.V.H.). In maart heeft de eerste bijeenkomst plaats gehad, waarop ook de landelijke secretaresse, mejuffrouw Bol- sing, aanwezig was. Alle democratische vrouwenverenigingen in Beverwijk krijgen gelegenheid afgevaardigden in het bestuur zitting te laten nemen. Het bestuur is thans als volgt samenge steld: mevrouw Lijesen (Christen Vrou wenbond) voorzitster; mevrouw Slings, tweede voorzitster, mevrouw Storma (Kath. vrouwengilde) penningmeesteresse, en mevrouw Schmohl, Vondellaan 89, (Vrouwengroep Partij van de Arbeid se cretaresse; drie leden van de K.A.V. en vertegenwoordigsters van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen en van de Plattelandsvrouwen. Mevrouw Bruinsma, echtgenote van de burgemeester, is ere voorzitster. De jonge afdeling heeft een groot aantal pakketten verzonden aan hen die schade hebben geleden door de watersnood in Tuindorp Oostzaan. Uitgaande van het Rijksbureau voor Monumentenzorg is in Den Haag onder hands aanbesteed de restauratie van het landgoed Beeckesteijn te Velsen-Zuid. De aanbesteding had namens burgemeester en wethouders van Velsen plaats door ar chitect D. J. van Iperen, rayonarchitect bij Monumentenzorg. De raming was 180.000. Het hoogst werd ingeschreven door de firma Boon en De Graaf uit Enkhuizen voor 219.730 en het laagst door de n.v. Bouw- en Aannemingsbedrijf J. Prett te Oostzaan voor 190.500. De gunning is aangehouden. De raad van de gemeente Beverwijk heeft maandagavond een nieuwe onder wijzer aan de openbare lagere Noorder- school benoemd, te weten de heer M. Visser uit Den Helder. Er stond aanvankelijk nog een benoeming op de agenda, doch deze moest worden afgevoerd omdat bij de keu ring was gebleken dat de sollicitant een hartoperatie moet ondergaan. De raad van Beverwijk is na het open bare gedeelte der vergadering in comité gegaan, tijdens welke bijeenkomst de leden zijn ingelicht over de plannen tot stichting van een gemeentelijk lyceum in Beverwijk waarover men elders in ons blad kan lezen. Van de Pöstduivenhoudersvereniging ,,De IJmonden"' (zaterdagvliegers) te IJmuiden namen liet afgelopen weekeinde 68 duiven deel aan een wedvlucht van Quievrain af over een afst'and van 237 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.20 uur. Een duif van Suur- mond bereikte als eerste het hok om 15.52 uur: de laatste prijsduif om 16.42 uur. Door de har de wind maakten de duiven geen grote snel heid. Suurmond klokte voor de 3e achtereen volgende keer de le. Kampioen Vitesse: 1. Harms. 2. mevrouw De Boer. 3. Vendel. De uitslag was als volgt: Suurmond 1 en 10; Vendel 2; De Vlugt 3; Harms 4. 8 en 13: Bor- gart 5, 6. 12 en 14; mevrouw De Boer 7 en 9; Verduin 11. Van de Postduivenhoudersvereniging ,.De Bonte Duif te IJmuiden namen 188 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu af over een afstand van 231 km. De lossing van de duiven geschiedde om 10 uur. Een duif van W. Donkersloot bereikte als eerste het hok om 11.6.41 uur; de laatste prijsduif om 14.31.18 uur. De duiven werden gelost, met noordenwind. De uitslag was als volgt: W. Donkersloot 1, 4; R. Schaper 2, 36: P. Verschuuren 3. 5. 10, 17. 31. 34: G. v. Zmphen 6. 9. 12. 18. 19. 23. 26. 27, 28, 30; A. Donkersloot 7. 16. 25, 33. 35: E. Klinge 8. 11. 21. 29; J. Kaldebach 13; J. J. Dekker 14; C. Broek 15: A. UUehaken 20. 32: S. J. Huis 24. 38; J. v. Loon 22: J. v. d. Geest 37. Van de Postduivenhoudersvereniging „IJmui den' nam een aantal duiven deel aan een wed vlucht van St. Ghislain Hornu af over een af stand van 231 km. De lossing van de duiven geschiedde om 10 uur. Een duif van A. J. Waal bereikte als eerste het hok om 14.05 uur; de laatste prijsduif om 14.24 uur. De uitslag was als volgt: A. J. Waal 1; P. Hoekstra 2 en 12: .1. Eelsing 3, 9 en 21: J. v. Opbergen 4: J. Exalto 5 en 8: G. .v. d. Struik 6. 15 17 en 20: W. Booy 7 en 10: G. Godde 11 en 14: K. Inia 13: J. de Waard 16 en 18; L. de Waard 19 en 18. De duivensportvereniging .de .Snelvliegcr" nam deel met 270 duiven aan de wedstrijd- vlucht van af St. Ghislain Hornu over een af stand van 240 km. Eerste op het hok was een duif van B. Glas namelijk om 14.4.52, de uit slag was als volgt: B. Glas 1 11. 20. 21, 29, 42. R. var. Brcemen 2. 4. S. Voet 3. 8. J. Kroon 5, 17, 38 Joh. Broek 6, 9, 32, 33 34. J. Wijker 7. 35. E de Boer 9, 16. 23, 44. R. Otte 10, 22, 2-4, 47. Gebr. Boender 12. 13. H. Koster 14. 40. C. Zwa nenburg 15, 27. F. Reker 18. E. Reker 19. A. Schotvanger 25. G. Glas 26. 28. O. Wezelman 30. F. de Boer 31, 36. J. Jung 37. J. Baak 39. Jac. Verver 41. H. J. Broek 43. W. Schelvis 45 W. Remmers 46. Advertentie M.I.E MODELLEN LOENDERSLOOT CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat 433 - 435 Zondag heeft de tennisclub Velsen het onderspit gedolven tegen de tennisclub Bakkum dat met de plaatsgenoot. ODO een streep heeft gezet onder de nederlagen- reeks. Zowel Bakkum als ODO wonnen zondag hun ontmoetingen. Ook de lagere teams van de tennisclub Bakkum hebben het er zondag beter afgebracht dan voor gaande keren. Slechts het derde team van Bakkum moest in KLTC uit Haarlem zijn meerdere erkennen. De gedetailleerde uitslagen waren: Velsen—Bakkum: le H.E.: B. StalsH. Kitsz 6—4, 5—7, 4—6. 2e H.E.: F. Boon— J. Zaal 16, 16. le D.E.: Th. v. Hoogen E. Heemeycr 4—6, 1—6. 2e D.E. B. Snij ders—M. v. Mourik 6—1, 6—2. le G.D.: Th. v. Hoogen/B. StalsE. I-Ieemcyer/H. Kitsz 6—2, 3—6, 4—6. 2e G.D.: B. Snijders/ F. BoonM. v. Mourik/J. Zaal 26, 16. H.D.: B. Stals/F. BoonJ. Zaal/H. Kitsz 06, 16. D.D.: Th. v. Hoogen/B. Snijders E. Heemeyer/M. v. Mourik 61, 36, 6—1. ODOWimbeldon: le H.E.: W. Poppen W. Terra 7—5, 6—3; 2e H.E.: IC. Stroethof J. Ligt hart 6—0, 5—7, 6—3. le D.E.: T. StroethofN. Welkers 63, 63. 2e D.E.: H. VerwoerdJ. Kaldenbach 57, 36. le G.D.: T. Stroethof/K. StroethofN. Wel kers/W. Terra 6—4, 6—2. 2e G.D.: H. Ver- woerd/W. PoppenJ. Kaldenbach/J. Ligt- hart 4—6, 2—6. H.D.: K. Stroethof/W. Pop pen—W. Ter ra/J. Ligthart 6—3, 7—5. D.D.: T. Stroethof/H. VerwoerdN. Welkers/J. Kaldenbach 63, 75. Van de G. V. Oranje Nassau namen duiven deel aan een wedvlucht vanaf St. Ghislain Hor nu. De duiven werden om 10 uur in vrijheid gesteld. De eerste duif meldde zich om 14.07.59 uur bij de heer D. Broek. De laatste prijsvlie- gende duif deed 22 minuten langer over de' reis. De voorlopige uitslag is als volgt: D. Broek 1. 22. A. de Waard 2. 3. 10. 11. 16, 18. 23. P. Vis- se: 4. A. Gravenmaker 5. 9. 15. C. Geyteman 6. 12. J. Verburg 7. 14. B. Visser 8. 17, 19. 21. J. v. Sikkelerus 13. Chr. Prins 20. A. Broek 24. Van de postduivenhoudersvereniging „de Luchtpost" te Castricum namen 150 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu af over een afstand van 242 km. De lossing van de duiven geschiedde om 10 uur. Een duif van A. J. Peeters bereikte als eerste het hok om 14.15.02 uur; de laatste prijsduif om 15.04.52 uur. Op diverse gedeelten van de vliegroute had den de Castricumse duiven een zware opgaaf vanwege de strakke N.-Westelijke wind. Niet temin mocht men over het klokken niet klagen want, toen de laatste prijswinnaar van de ver eniging zijn vogels binnen had waren ook bijna ale andere gevleugelde vrienden op hun hokken teruggekeerd. De uitslag was als volgt: A. Pee ters 14.15.02; A. Metselaar 14.21.21; H. Jaspers ■ill.29.22: J. Steenman 14.25.28; J. Zentveld 14.27.34: J. Houtenbos 14.27.11: J. Beentjes 14.28.30; J. Roskam 14.29.32; P. Verdonk 14.34.06: P. Kappers 14.34.08: H. Sanders 14.34.02 G. Klaas- se 14.36.01: G. Tromp/J, Lust 14.47.58: J. Vonk/ S. Kos 14.56.14; Pastoor W. Minnebo 15.04.52. Van de postduivenhoudersvereniging „.Het Atoom" te Velsen-Noord namen 13.9 duiven deel aar, een wedvlucht van St. Ghislain Hornu af over een afstand van 235 km. De lossing van de duiven geschiedde om 10 uur. Een duif van B. Schoo bereikte als eerste het hok om 14.05.38. de laatste om 14.29 uur. De uitslag was als volgt: B Schoo 1. 9. 16. 17. J. Asjes 2. F. de Roos 3. H. Winkel 4, 7. 1-2, 14. 15. 19. 21, 22. 25. Ph. F. Martinius 5. P. v. d. Wiele 6. 26. K. Tim mer 8. W. v. d. Linde 10. 11. M van 't Hot 13, 23. A. Kat 18, 28. L. Veldt 20. F. Taverne 23. A. van Leeuwen 25. Van de postduivenhoudersvereniging „De Vredesduif' te Heemskerk namen 20-1 duiven deel aan de wedvlucht van St. Ghislain Hornu af over een afstand van 237 km. De lossing van de duiven geschiedde om 10 uur. Een duif van J. Beentjes bereikte als eerste het hok om 14.11.28 uur: de laatste prijsduif om 14.40.31 uur. De uitslag was als volgt J. Been tjes 1. Th. Adrichem 2, 37. Ch. Bev 3. 38. G. Duin 4. 5. 6. 8. A. Brums 7. 14. 27. A. de Kruit 9. 19. Pirovano 10. 23. 30. J. Peekei 11. 15. 17. 34, 41. A. Cassee 12. 16, 28. H. v. Tunen 13, 32. P. Lotterman 18. E. Oterman 18. H. Gooyer 21. A. Nieten 22. 31. J. Knap 24, 35. J. Castricum 25. 33. J. Dudink 26. J. v. Vlaanderen 29. C. Limmcn 36. 40. P. de Mink 39. Van de postduivenhoudersvereniging „De Reisduif" te Beverwijk namen dit weekeinde 326 duiven deel aan een vlucht van St. Ghislain Hornu af over een afstand van 235 km. De los sing van de duiven geschiedde om -10 uur. Een duif van P. v. Vuuren bereikte als eerste het hok om 14.05 uur; de laatste prijsduif om 14.23 uur. De uitslag was als volgt: P. v. Vuuren 1, 2. 3. 34. 56. G. v. d. Winden 4. 15, 36. 51. C. Smit 5 6, 10, 22. 37. 39. De Stiemer 7. 11. 25. 30, 32. M. Minneboo 8, 23, 31, 60. P. v. d. Outenaar 9. A. Six 12. 18, 41, 57. R. Westrate 13. G. Grapen- daal 14. C. Castricum 16. 28, 29. 35i 38, 65. C. Hoeks 17. D. Philippi 19. C. Westrate 20. H. Zil- lig 21. 40. S. Tecling 24. L. Kleyn 26, 5. H. v. d. Kommer 27. C. G. J Dekker 33. S. v. d. Kolk 42, 43. 48. 50, 62. 63. J. Penning 46. G. Visser 47. J. Luntz 52. T. Gravemaker 54. H. Been tjes 59. Van de postduivenhoudersvereniging „Ons Genoegen" te Beverwijk namen 146 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain Hornu af over een afstand van 232 km. De lossing van de duiven geschiedde om 10 uur. Een duif van W. Rijnders bereikte als eerste het hok om 14.06 uur; de laatste prijsduif om 14.22 uur. De uitslag was als volgt.: W. Rijnders 1. 10. 22. 28, 29. A. v. Son 2. 11. T. v. Leeuwen 3, 9. R. Zoontjes 4. 6. 23. W. v. Wijk 5, 7. 8. 14. 15, 26. Fr. Blommaets 12. B. Meulemans 13. 17. 18. J. Scheffers 16. 19. W. Pieters 20. C. Baltus 21. A. Goderie 24. B. Langedijk 25. Th. Kuyer 27. POMPSTATION TE SANTPOORT ONDERHANDS AANBESTEED Namens het college van B. en W. van Velsen heeft het Rijksinstituut voor drink watervoorziening te Den Haag aanbeste ding gehouden van het bouwen van een secundair pompstation met filtergebouw te Santpoort. De aanbesteding was onder hands. Hoogste inschrijfster was de firma W. Rolvink uit IJmuiden met 299.000 en laagste de firma P. Rijnierse en Zn. te Overveen met 277.850. De gunning is aangehouden. TAFELTENNISCLUB CVS In Castricum heeft de tafeltennisclub CSV haar jaarvergadering gehouden. In het afgelopen speelseizoen zijn twee heren teams gedegradeerd. Na de hierop volgen de bestuursverkiezing, waarbij de pen ningmeester en de secretaresse werden herkozen, werden de clubkampioenen ge huldigd. De heer W. Prins ontving de wis selbeker en aan de heren J. de Koning en W. Rozemeyer en mevrouw Smit werden respectievelijk de tweede, derde en vierde prijs overhandigd. Aanvoer van maandag Maandag werden in totaal aangevoerd 752 kisten tong en tarbot, 4 heilbot, 5 griet, 10 tongschar en schartong, 1480 schol, 59 schar, 420 haring, 1940 makreel, 560 schel vis, 80 wijting, 1130 kabeljauw en gul, 50 leng, 20 haai, 5 ham. 10 hake, 65 wolf, 210 poon, 360 koolvis, 50 diversen, totaal 7635 kisten. Prijzen van maandag Per kilo: heilbot f 3.502.00, grote tong f3.302.90, grootmiddel tong f3.002.30, kleinmiddel tong f2.402.10, kleine tong I f2.70—2.10, kleine tong II f2.10—1.70, tar bot I f 2.80—2.50. Per 50 kilo: tarbot IV f 61, tongschar f73, kleine tongschar f46—41, grote schol f48 40, grootmiddel schol f 48—40. kleinmid del schol f43—38, kleine schol I f50—39. kleine schol II f5610. schar f 1810, ver se haring f 2715.20. makreel f 368, grote schelvis f 5631, grootmiddel schelvis f 50 27, kleinmiddel schelvis f 5225, kleine Advertentie Breng uw man in verruk king, bezorg hem gezel lige Pinksterdagen en ver ras hem met zo'n leuk. fris ZOMERCOIVIPLET Speciaal voor u gemaakt, in moderne dessins, af 32.75 Alleen in uw Speciaalzaak (POSITIE-AFDELING) De noteringen op de Beverwijkse groenteveiling waren maandag: aardbeien 67-101, bloemkool 48-106. sla 4-16, spinazie 8-35, postelein 23-54, bospeen 48-67, was- peen 71-88, rabarber 16-34, peulen 380-450. Castricum Op de groenteveiling te Castricum was maandag dë aanvoer van zomergroente groter dan in de afgelopen week het geval was. Het gure weer ten spijt was er alweer wat meer te verhandelen. Bospeen en komkommers, maar ook aardbeien en pos telein, gingen nu voor redelijke prijzen van de kar; rabarber bracht 25 cent per bos op. Sla liep weer iets op en kwam ten slotte op 12 cent per krop. De noteringen van maandag waren: komkommers 0.44 tot 0,52, postelein f 0,26, spinazie f 0.15, aardbeien 0,58 tot f 0.85. sla 0,09'/-j tot 0,12, bospeen 0,40, rabarber 0,25 per bos, f 0,03 tot f 0,04'/2. Advertentie voor alle Dames in IJmuiden en omstreken. zullen onze klanten evengoed dragen, maar alleen betalen zij niet de normale prijs van 2.95 per paar. Want voorheen is deze aanbieding naadloze Nylons, strikt eerste keus van originele Enkalongarens. Een zeer BIJZONDERE PINKSTERAANBIEDING van een zeer mooie kwaliteit voor zeer lage prijs. Nu koopt u woensdag vanaf half 9 de/.e bijzondere Nylons in de maten 8'/2 t.m. 10y2 in de nieuwste modefinten ZO LANG DE VOORRAAD STREKT Lange Nieuwstraat Telefoon 5205 Marktplein IJmuiden Lies. van Karllstad; Elsa. Kopmansholmen; Kaldfon. Liverpool; Alkala. Afiele: Honte- stroom. Liverpool; Dotterel, Liverpool: Betta, Bremen: Warma. Kotka; IJstroom, Pool: Vanda, Par: Theano. Dublin; Pskov, Leningrad; Hun- testroom, Swansea: Kolosepp, Rotterdam; Pa cific, Basse Indre; Bomma, Kristiansand; Stra- bo, Kopenhagen; Hinrich Wilhelm, Kalisham; Polaris, Skutskar: Oakfield, Neath River. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Christiana, Rotterdam: Blankenstein. Ant werpen; Vytegra, Archangel; Catharina W„ Skyghill; Calvijn, Dompsoe; Batu, Londen; Leiderkerk, Antwerpen. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Amigo naar Boston, met kunstmest van IJmuiden: Surte. Stockholm; Jacco. Brunsbut- tel; Liwiec. Rotterdam: Drie Gebroedrs, Domp soe, met zout van IJmuiden; Clio. Abo: Fjord aas, Mena el Ahmadi; Ueth. Coast. Rotterdam: Aegir. Lulea; Helicom, Rotterdam; Artura. Rotterdam; Camroux I. Kingslyn, kunstmest v. IJmuiden: Gre, Rotterdam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Worchester Brook, naar Swansea, met coils van IJmuiden; P. L. Rasmussen, Stockholm; Spaamestroom, Dagenham; Ore Transport, Puerto Ordaz. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). schelvis I f 4826, kleine schelvis II f 38 16, wijting f 3812, grote gul f 3420, mid del gul f24—18, kleine gul f 18—12.50, kleine haai f2616, ham f 134100, klein middel heek f 77, kleine heek I f 55, kleine heek II f35, kleine wolf f3827, poontjes f 208, pieterman f 6545, kleine koolvis zwart f 2912, kleine koolvis wit f 4139, kleine rode poon II f 168. Besommingen van maandag IJM 18 Ariadne f21.960, IJM 32 Elie Chénévière f 14.300. KW 82 Stadt Enckhuy- sen f 13.250, KW 52 f5910, KW 28 f2430, KW 129 f 2380, KW 64 f 3410, KW 108 f 3350, KW 51 f3410, KW 26 f3120. KW 166 f2310, KW 169 f 1530, KW 107 f 1580. KW 162 f2870. KW 158 f2840. KW 161 f3300, KW 114 f3210, KW 89 f2940, KW 97 f3160, KW 91 f3380. IJM 30 f2980. IJM 14 f2400, IJM 204 f2380. IJM 207 f4180. IJM 211 f 14.020, IJM 54 f6710, IJM 78 f4730, IJM 64 f3020, IJM 208 f2630, IJM 62 f3170, IJM 60 f3100, IJM 63 f2710, IJM 78 f2170, IJM 210 f5290, IJM 40 f2710, IJ M67 f4060, IJM 81 f2260, IJM 11 f 1940, IJM 221 f4520, KW 34 f3370, KW 103 f4790, KW 31 f2800. KW 27 f2710, KW 160 f 2440, KW 66 f 2800. KW 133 f 2750 KW 134 f4280, WR 7 f4920, WR 34 f2750.' WR 56 f 1900, MO 1 f 2980. Aanvoer van dinsdag Zes trawlers, twee loggers en twee kot ters zorgden dinsdag voor 4933 kisten, waarvan 200 wijting, 545 schelvis, 585 gul en kabeljauw, 215 koolvis, 670 haring, 250 kleine kisten haring, 2725 makreel, 243 va ria, 1870 stuks kabeljauw en 1500 kilo tong. VL 16 Voorloper (23 mei) 10 wijting, 40 schelvis, 40 gul en kabeljauw, 5 koolvis. 45 haring. 900 makreel, 5 varia, 55 stuks ka beljauw. KW 171 Jan Maria (17 mei) 70 wijting, 80 schelvis, 25 gul en kabeljauw, 70 koolvis, 125 haring, 515 makreel, 25 varia, 500 stuks kabeljauw. IJM 57 Medan (19 mei) 20 wijting, 110 schelvis, 80 gul en kabeljauw, 45 koolvis, 130 haring, 200 makreel, 65 varia, en 480 stuks kabeljauw. KW 153 Francina (16 mei) 250 kleine kis ten haring, 10 wijting, 70 schelvis, 60 gul en kabeljauw, 50 koolvis, 250 haring, 330 ma kreel. 25 varia, 440 stuks kabeljauw. KW 8 Deining (19 mei) 35 wijting, 50 schelvis, 65 gul en kabeljauw. 30 koolvis, 35 haring, 425 makreel, 10 varia, 110 stuks kabeljauw. IJM 10 Maria van Hattem (17 mei) 25 wijting, 95 schelvis, 75 gul en kabeljauw, 15 koolvis. 85 haring, 140 makreel, 25 varia, 220 stuks kabeljauw. IJM 209 (23 mei) 30 wijting, 40 schelvis, 40 gul en kabeljauw, 200 makreel, 25 stuks kabeljauw. HD 87 Pietertje (20 mei) 60 schelvis, 200 gul en kabeljauw, 15 makreel. 15 varia, 40 stuks kabeljauw. Pryzen van dinsdag Export: grote regels kabeljauw 71 tot f 92, kleine regels kabeljauw 26 tot 35, kisten grote kabeljauw f 88 tot f 74, grote zwarte koolvis 80 tot f 82, witte koolvis f 80 tot 96, jumbo's f 55, grote schelvis f 36 tot 41. Binnenland: kisten kleine kabeljauw 63 tot f 82, grote gul f 23 tot f 27, middel gul f 18 tot 23, torren f 11 tot f 17, kisten kleine kabeljauw maat zwarte koolvis f 63 tot 71, koolvis 1/20 tot f 22, koolvis II f 17, leng 58 tot 61, grootmiddel schel vis f 25 tot f 32, kleinmiddel schelvis 25 tot 32, pennen f 25 tot f 35, braad f 25 tot 34. wijting f 15 tot 26, haring 12 tot f 19. makreel 11 tot f 26, grote ma kreel 23 tot f 28, schol III f 17 tot f 36, grote tong f 3. grootmiddel tong f 3,60, kleinmiddel tong f 2,50 tot f 2,60. tong I f 2.50 tot 2,30, slips 1,70 tot 1,80. Besommingen KW 8 Deining f 11.700, KW 171 f 19.500, KW 24 4550, HD 87 5740, IJM 209 5150. Op zee Het was goed weer om de noord maar de visserij was minder dan op de voorgaande dag. De vangsten waren 80 tot 120 manden haring, makreel en schelvis per etmaal. De Clara deed een trek van 40 manden hoops, de Dirkje een dagvangst van 80 manden haring, makreel en wijting. De Nicolaas Senior deed een trek van twee pakjes, de Drie Gebroeders een trek van 25 manden makreel. Haringvangsten Er is vannacht veel haring gevangen op de Noordzee. Voor de beste prijsvorming was er zelfs wel wat te veel, maar in elk geva] betekent het dat de consument spoe dig een nieuwe haring voor lage prijzen kan kopen. Al ligt het voor de hand, dat de reders wel wat haring zullen ophouden om aan een redelijke prijs te komen. De vangsten waren: KW 2-65 kantjes, 5-10, 6-60. 9-12, 23-22, 25-22, 138-79, 147- 75, 47-4 thuisstomend, 54-42. 140-17, 170-48. 20-32, 41-33, 78-16, 15-50, 43-50. 44-42 thuis stomend. 85-28. 97-50, 110-69. 22-48, 45-43, 127-33. 18-8, 48-20, 67-5, 130-7, 151-12, 163- 44, 37 geen vangst. Gemiddeld Scheveningen 30, Katwijk 34 kantjes. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was 100. schelvis, 150 wijting, 200 koolvis, 100 gul en kabeljauw, 20 wolf, 300 haring, 260 klei ne kisten haring, 400 makreel, 200 stuks kabeljauw. Voor woensdag IJM 79 Jib Gouda 85 schelvis, 270 haring, 300 makreel, 65 wijting, 95 gul en kabel jauw, 60 koolvis, 20 varia, 200 stuks kabel jauw. IJM 97 Toronto 120 schelvis, 160 ha ring, 300 makreel, 90 wijting, 80 gul en kabeljauw, 30 koolvis, 60 wolf, 20 bonken, 840 stuks kabeljauw. HD 108 Michiel 15 wijting, 70 schelvis, 50 gul en kabeljauw, 130 haring, 160 makreel, 250 haai, totaal 675 kisten benevens 120 stuks kabeljauw. Op de Wijkermeerweg te Beverwijk is maandagmiddag omstreeks half twee een ongeluk gejpeurd. Terwijl een boterhande- laar uit Beverwijk met zijn handwagen liep, werd hij aangereden door een vracht auto. Hij werd circa vijftien meter meege sleurd, zijn kar ruim achttien meter. Zwaar gewond bleef het slachtoffer liggen. Het linkerbeen van de boterhandelaar is op verschillende plaatsen gebroken en ver brijzeld. Men vreest dat het been geam puteerd zal moeten worden. Bij onder zoek bleek dat de bestuurder van de vrachtauto, die zich kennelijk in de af stand had vergist, geen rijbewijs voor het besturen van een vrachtauto had. Hij had er wel een voor personenauto's. Het slacht offer is in het Rode-Kruisziekenhuis opge nomen.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 9