CETALAC Lute kreeg geen hulp en moest de zege aan Wesseling laten Aanvallen op leiderspositie hadden weinig om het lijf Spannend slot van Olympia's Toer Wereldkampioenschap toch in Chili Merkwaardige taktiek van ploegen in de laatste etappe Haarlems softbalteam versloeg Amsterdam gemakkelijk (10-2) Nederlanders weerden zich geducht „Hoek"-Harwich-race dinsdag gestart Record toto-omzet Stablinski won 15de etappe van Giro WOENSDAG 1 JUNI 1960 13 Scholentoernooi van Haarlemse Cricketbond Jack Dempsey stelt trofee beschikbaar Ch'arnley versloeg Armstead Rijvers wil nog steeds naar Frankrijk Clubs kunnen bieden op Fitzgerald en Crossan lOOO BROEKEN Kampioenschappen van Nederland op de baan Dauphiné Libéré Verf met gemak en... van Ceta Bever Haarlemse jeugd won DWR en HVGB speelden in Alkmaar Nieuw Nederlands record voor Rini Dobber V oef bal De twintigjarige machinebankwerker Gerrit Wesseling uit Halfweg, die maandag avond in Winterswijk zijn oranjetrui kwijtraakte aan Cees Lute, heeft in de laatste etappe van Olympia's Toer revanche genomen .Wesseling bevond zich in een kop groep van zestien man, die dinsdagavond met een voorsprong van ruim vier minuten op Lute een triomfantelijke intocht hield langs de duizenden Amsterdammers, die het parcours in de zogenaamde Indische buurt omzoomden. Toen in de Javastraat de Brabander v. d. Klundert de Belgische Nederlander Sebregts en de Limburger Hin- driks de laatste bonificatie voor zich opeisten, werd Wesseling het middelpunt van een uitbundig huldebetoon. De gloednieuwe kampioen van Noordholland was tevens winnaar geworden van deze op alle onderdelen zo bezonder geslaagde Olympia's Tour 1960. Alleen Walravens had hem de eindzege kunnen ontnemen. Daarvoor had deze Bosschenaar in Amsterdam tenminste 30 seconden bonificatie moeten veroveren. Het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal in 1962 zal worden gehou den in het door aardbevingen geteisterde Chili, ondanks de terugslag, die de na tuurrampen op de economische toestand van het land hebben gehad. Het organisatiecomité van het toernooi, dat dit dinsdag in Santiago bekendmaak te, deelde voorts mede, dat de gelden, die de regering oorspronkelijk voor het kam pioenschap ter beschikking had gesteld, zullen worden teruggegeven en dat nu al leen gebruik zal worden gemaakt van eigen middelen en de steun van de voet balsupporters. Lute werd in de laatste etappe het Slachtoffer van het reeds eerder in deze toer gesignaleerde gebrek aan samenwer king in de ploegen. Want de sterke cou reur uit Castricum, die een dag tevoren door een spectaculaire solo naar Winters wijk de oranjetrui had veroverd, kreeg in de slotetappe totaal geen medewerking van zijn „ploegmakkex-s" om die leiders trui te verdedigen. Iptegendeel. Toen in de lommerrijke dreven van de Gelderse Achterhoek een elftal renners zich bij een eerder ontstane kopgroep voegde, bevon den zich bij die vluchtelingen twee ka meraden van Lute: Hopman en Verstrae- te, die natuurlijk geen schijn van kans hadden om de zeventien anderen af te remmen. Inplaats van zich terug te laten vallen om hun kopman bij te staan in zijn pogingen om de steeds groter wor dende achterstand te overbruggen, draaide het tweetal lustig mee in de voorhoede. Verstraete bleef zelfs een tijdlang zijn krachten verspillen in de vrije ruimte tus sen de twee groepen, toen hij bij Hoen- derlo (73 km) door een lekke band werd teruggeslagen. De merkwaardige ploegentactiek uitte zich voorts in een nieuwe ontsnapping uit het peloton van een zevental renners, die nota bene allen ploegmakkers in het voor ste gelid hadden. Dat gebeurde na 80 km op weg naar Wekerom. Van deze tactische blunder van zijn tegenstanders maakte Lute gebruik. Het groepje diende als springplank voor de Castricumer, die met Lex van Kreuningen in zijn spoor in Bar- neveld (97 km) de aansluiting bewerkstel ligde. Het was overigens hoog tijd voor de man uit Castricum om in actie te komen. Want de kopgroep had bij de ravitaille ring in Scherpenzeel (109 km) een voor- C riek et De indeling der schoolelftallen voor het crickectoernooi, dat in de Pinkstervakantie wordt gehouden, luidt als volgt: Poule A (seniores): Stedelijk Gymnasium, Harten- lustschool en Jac. P. Thijsse Lyceum. Poule B (seniores): Lourens Coster Ly ceum, Triniteits Lyceum en Bronstee School. Poule C (juniores): Kennemer Lyceum, Jac. P. Thijsse Lyceum, Coornhert Lyceum en Triniteits Lyceum. Poule D: (juniores): Lorentz Lyceum, Christelijk Lyceum en Chr. MULO (BI.' daal). Vrijdag 3 juni beginnen de wedstrijden 's middags om half twee; er wordt dan ge speeld op de terreinen van BMIiC (Aal- bertsbergweg in Bloemendaal) en Rood en Wit (Spanjaardslaan, Haarlem). Zaterdag 4 juni wordt gespeeld op „Haarlem" (Don- kerelaan, Bloemendaal) en Rood en Wit; de eerste wedstrijd begint reeds des och tends om half tien. Op dinsdag 7 juni wordt om 10 uur in de morgen begonnen op de velden van BMIIC, Haarlem en Rood en Wit. De prijsuitreiking vindt die dag om 16 uur plaats in café-restaurant Brink- mann, Grote Markt in Haarlem, opgeluis terd met een cricketfilm en kleurendia's. Boksen Jack Dempsej' heeft in New York be kend gemaakt, dat hij een trofee beschik baar zal stellen voor de houder van de wereldtitel in de zwaargewichtklasse, wel ke titel hij zelf zeven jaar (van 1919 tot 1926) in zijn bezit heeft gehad. De .Manassa Mauler" deelde dit aan de pers mee in tegenwoordigheid van Inge- mar Johansson, de huidige kampioen, en Joe Louis, de „Brown Bomber", die een van de grootste kampioenen was in deze categorie. De trofee zal een bronzen plaquette zijn in de vorm van een reusachtige bokshand- schoen. Dempsey's portret zal in het me taal worden gegraveerd, evenals de namen van allen, die in de geschiedenis van de bokssport wereldkampioen zwaargewicht werden. De Brit Dave Charnley, Europees kam pioen lichtgewicht, heeft in Londen door k.o. in de negende ronde gewonnen van de Amerikaan Paul Armstead. Het gevecht was vastgesteld op 10 ronden. Kees Rijvers wil nog steeds naar Frank rijk. Hij heeft diverse serieuze aanbiedin gen, o.a. van St. Etienne, Grenoble en Rouen en als Feijenoord mee wil werken zou Rijvers graag nog enkele jaren in Frankrijk voetballen. Advertentie Keuze uit méér dan Gen. Cronjéstr. 40-44, Haarlem, Tel. 54679 Dinsdagavond werd de stedenwëdstrijd AmsterdamHaarlem- gespeeld op het ter rein aan de Olympiaweg. Ook ditmaal bleef het Haarlems team ruim de meerdere van Amsterdam. Met 10-2 won Haarlem, die in Wil Hurkmans een prima kortestop had. Vooral haar vangbal in de vierde innings bracht de handen op elkaar. Het Haarlems team won onbedreigd, daar het zowel in de aanval als in' de verdediging sterk domineerde. De beslissing viel al in de eerste innings, want de Haarlemse slagploeg had zeer weinig ontzag voor de worpen van de VVGA-werpster Kuin. Yvonne Immer (HCK) opende met een driehonkslag en een korte slag van Ria Samson (TYBB) be tekende 1-0. Honkslagen van Emmy Hof- stra en Gerda Cammenga (beiden HHC) zorgden voor 2-0. Een lage tik van Joke Fuikschot (HCK), die werd gemist, bracht de Haarlemse voorsprong op 4-0, terwijl Wil Hurkmans, ook al geholpen door een fout in de Amsterdamse verdediging, de vijfde run binnensloeg. In de tweede Haarlemse slagbeurt, wer den nog eens vier punten aan de score toegevoegd door een driehonkslag van Emmy Hofstra, een honkslag van Marijke Tieland (HCK), een gestolen honk van Gerda Cammenga en een opofferingsslag van Joke Fuijkschot (9-0). Daarna was de spanning er uit en de strijdlust van de Haarlemse slagploeg verdwenen. En al kwamen Marijke Tieland (500), Wil Hurk mans (500), Yvonne Immer (400) en Emmy Hofstra (400) nog tot goede slagprestaties, het duurde tot de laatste innings, voordat Haarlem weer scoorde. Dat gebeurde door Wil Hurkmans óp een honkslag van Yvon ne Immer. Amsterdam kreeg maar weinig kans tot scoren. Op startingpitcher Mieke Wemer man (HHC) plaatsten de hoofdstedelingen slechts een honkslag, maar ook deze vol treffer bleef zonder resultaat. In de tweede helft van de vijfde innings kwam Tineke v.d. Net op de plaat en zij opende met 4 w. Mej. Van Es (VVGA) profiteerde daarvan en via een gestolen honk en twee opoffe ringsslagen scoorde zij het eerste Amster damse punt. In de laatste slagbeurt scoorde Amster dam 10-2 na de enige Haarlemse veldfout, die in deze wedstrijd werd gemaakt. Am sterdam greep negen maal mis. Honkbal Zonder hu onmiddellijk te zeggen, dat de Ierse Spartanen Fitzgerald en Crossan op de transferlijst komen, kunnen clubs, die voor deze spelers belangstelling heb ben, reflecteren bij Sparta. Fitzgerald wil gaan trouwen, doch moei lijkheden om een woning te vinden hou den hem hiervan terug. Elders in het land zal hem dit misschien gemakkelijker luk ken. Voorts wordt Wim van der Gijp door Sparta gesteund om van club te verande ren. Doch Wim van der Gijp blijft bij voorkeur in de buurt van Dordrecht. *<.ng uit ttaijweg na :<yn zeye m Olympia's Toer. sprong van 2{/a minuut. En er waren vijf renners in de leidende meute, die aan deze voorsprong genoeg hadden om Lute als leider te onttronen: Wesseling, die een achterstand had van slechts 26 seconden, Walravens (1 min 18 sec), Steuten (2min Wielrennen 2sec), Groenweg (3 min 27 sec) en de zeer sterk rijdende Sebregts 3min 32 sec). Cees Lute begreep, dat zijn laatste kans lag in een nieuwe eenzame vlucht en hij demarreerde keer op keer. Zijn pogingen hadden echter geen succes en toen hij in de straten van Utrecht (137 km) geen se conde van zijn achterstand had afgeknab beld, concentreerde de aandacht van de gehele karavaan zich op de strijd in de kopgroep. Men had Lute afgeschreven. Een valpartij, kort na het verlaten van de Domstad, verwekte enige sensatie, tot bleek, dat geen van de kanshebbers op de eindzege erbij betrokken was. Schuling, Richard van Smirren, de toekomstige etap pewinnaar Van der Klundert en De Waard vlogen na een smal bruggetje uit een scherpe bocht, en kwamen bijna in de sloot terecht. De eerste drie konden zich snel herstellen, maar De Waard miste de aansluiting en verdween in de achterhoe de. Intussen bewaakten de groten elkaar in het voorste gelid zo angstvallig, dat geen van hen de kans kreeg om de anderen de rug toe te keren. Wesseling, die geen enkele ploegmakker bij zich had, paste de enig juiste tactiek toe. Voortdurend was zijn oranje-zwarte trui in de buurt van Walravens te ontdekken. Als de Bra bander het tempo ook maar iets verhoog de, klemde Wesseling zich aan zijn wiel tje vast. Er was geen ontkomen moge lijk. Maar pas toen in de straten van de Indische buurt de stijlvolle Van der Klun dert en de voor zijn groene trui vechten de Sebregts de eerste twee plaatsen op eisten, was Wesseling gerust. Walravens, die zich in deze toer naar een fraaie twee de plaats reed, vormde vóór hem geen gevaar meer. Ruim vier minuten na de winnaar kwam een ontroostbare Cees Lute alleen binnen. In Diemen, een paar kilometer voor de eindstreep, was hij er eindelijk in ge slaagd zich van zijn medewerkers te ont doen. Maar zijn laatste solo baatte hem niet meer. De man, die 's morgens met veel illusies aan de laatste etappe was begonnen, eindigde tenslotte als zevende. De officiële uilslag van de laatste etappe was: 1. Van der Klundert 4.30.28 (met bon. 4.29.28); 2. Sebregts 4.30.28 (met bon. 4.29.58); 3. Hindriks 4.30.28 (met bon. 4.30.13); 4. Schutting z.t.; 5. Van Schil (B) z.t.6. Steuten z.t.; 7. Timmermans z.t.; 8. Walravens z.t.; 9. R. van Smirren z.t.; 10. Klooster z.t.; 11. Hopman z.t.; 12. Her mes z.t.; 13. Wesseling z.t..; 14. Liebregts z.t.; 15. Groeneweg z.t. De prestatieprijs in de zesde rit werd toegekend aan Cees Lute. Het totaalsprintklassement van Olym pia's Toer: 1. Balvert 12 pnt.; 2. Knops 6 pnt.; 3. Sebx-egts 4 pnt. Het individuele eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Wesseling 25.57.18; 2. Wal ravens 25.58.10; 3. Steuten 25.58.54; 4. Van der Klundert 25.59.50; 5. Sebregts 25.59.54; 6. Groeneweg 26.00.19; 7. Lute 26.01.00; 8. Van Schil 26.02.30; 9. R. van Smirren 26.03.11; 10. Lotz 26.03.50; 11. Klooster 26.04.13; 12. Coehorst 26.05.07; 13. Janssen 26.05.09; 14. Schuling 26.05.30; 15. Hermes 26.07.33. Het algemeen puntenklassement luidt: 1. Sebregts 43 pnt.; 2. Wesseling 72 pnt.; 3. Groeneweg 72 pnt. De wedstrijden om de nationale wieler- titels op de baan zullen ook dit jaar weer in het Olympisch stadion worden gehou den, t.w. op de donderdagen 2 en 9 juni. Voor de eerste avond staan op het pro gramma de sprint amateurs (series t.m. halve finales ruim 40 inschrijvingen), de sprint voor professionals en onafhanke- lijken (series t.m. de finale) en de wed strijd 50 km zonder gangmaking voor ama teurs. Voor dit laatste nummer schreven 87 renners in. De K.N.W.U. heeft voorts ingelast een stayers-wedstrijd over 50 km voor amateurs. De overige nummers worden op 9 juni gehouden. De Nederlanders hebben in de eerste etappe van het criterium va'n de Dauphiné Libéré zich niet beperkt tot figuranten rolletjes. En al komt geen van hen voor onder de eerste tien in het dagklassement en al verloor de Nederlandse afvaardiging op de eerste dag reeds een man, namelijk Martin van den Borgh, steeds hebben zij in de strijd gezeten. Behalve dan Van den Borgh arriveerden zy a'llen in het grote peloton, dat een achterstand had van bijna twee minuten op de winnaar, de Fransman Bleneau. Er waren verscheidene ontsnappings pogingen, die echter alle op één na bij pogingen bleven. Kool, Schalk Verhoef, Enthoven en Lahaye lieten zich in de jach ten op de vluchtelingen niet onbetuigd. Het gelukte tenslotte 20 km voor de finish aan Bleneau weg te komen, waarbij hij gezelschap kreeg van Poulidor. Ignolin waagde nog een sprong naar het tweetal, daarbij gesteund door Milesi, doch hij reikte niet ver genoeg. Negentien seconden na de winnaar gingen zij over de eind streep, de tijdwinst op het peloton was echter belangrijk. Vandaag volgt de tweede etappe, die gaat van Orange naar Gap over 190 km. In het grote peloton, dat ex aequo als elfde werd geklasseerd, zaten ook de Ne- derlandei-s Enthoven, Kool, Marinus, La haye, Verhoef en Zilverberg. De Neder lander Martin van den Borgh heeft in deze eerste etappe de strijd gestaakt. "SHT* De uitslag: 1. Bleneau (Fr.) 6 uur 32 min. 12 sec. 2. Poulidor (Fr.) z.t, 3. Milesi (Fr.) 6.32.41, 4. Ignolin (Fr.) z.t. 5. Graczyk (Fr.) 6.34.00. 6. Cazala (Fr.) z.t. 7. Aerenhouts (B.) z.t. 8. Butzen (B.) z.t. 9. Groussard (Fr.) z.t, 10. Hermans (B.) z.t. Vervolgens een groot peloton in dezelfde tijd als Graczyk: 6.34.00. De eerste helft van de Ronde van Italië zit erop, nu de karavaan Milaan heeft be reikt, waar de renners vandaag hun eer ste en enige rustdag hebben. De Belg Hoevenaers kan gaan rusten met het roze leiderstricot onder zyn hoofdkussen, want ook dinsdag heeft hy dit kostbare kleding stuk met succes verdedigd. De aanvallen, die er in de vyftiende etappe op werden ondernomen, hadden echter niet zo bijster veel te betekenen. De eerste kwam bij de bestijging van de Col de la Serra (2e categorie) en werd in gezet door Pelliciari. Hoevenaers zelf was er dadelijk bij om de rebellie de kop in te drukken. Als eerste bereikte de top de Spanjaard Poblet, op 8 seconden gevolgd door Pelliciari, Rügg, Hoevenaers en Gis- mondi. Poblet en Gismondi slaagden er in de afdaling in, aanvankelijk in gezelschap van Hoevenaers, een kleine voorsprong te nemen, die echter later weer verloren zou gaan. Na een aantal vage uitlooppogingen, die alle op niets uitliepen, gelukte het, kort na de ravitaillering in Magenta (154 km), acht renners los te komen van het peloton, t.w. Stablinski, Benedetti, Baffi, Zoppas, Daems, Darrigade, Liviero en Tamagni. Hun voorsprong bedroeg in Rosato (179 km) 1 min. 30 sec. en was de Melegnano, op 20 km van Milaan, aangegroeid tot 2 min. 25 sec. Zodra Milaan was bereikt, met nog 3 km te rijden, demaiTeerde Stablinski en hij slaagde erin zijn belagers op deze afstand een halve minuut achteruit te zetten. In de eindsprint tussen de overigen werd de wereldkampioen Darrigade verrassend verslagen door de Italianen Zoppas en Benedetti, die resp. de tweede en derde plaats voor zich opeisten. In de straten van Milaan vormden zich nog enkele groepjes, terwijl het grote peloton onge veer zes minuten na de winnaar zich aan de finish meldde. Hierbij waren ook de beide Nederlanders, Wim van Est en Mi chel Stolker. Aan boord van het marine sleepbootje vuurde één van de jantjes zijn karabijn af, de stoomfluit loeide, het rood-wit-blaw en de P-vlag werden gestreken en op de aan bakboord voorbij drijvende Bries H 454 werden ijlings de grootzeil- en de fok- keschoot aangehaald. „Behouden vaart en goeie reis" klonk het over een rustige Noordzee en daarmee was de 15de Aan- brengwedstrijd Hoek van Holland Har wich begonnen. Eén voor één kwamen de veertien deel nemende jachten nu langs het startschip, de IJ 8014, vrijwel allemaal dicht bij el kaar. Voor 'n zeewedstrijd was het een prach tige in-de-windse-start. Na de H 454, de Olivier van Noort, de snelle groene racer van Goudriaan uit Rotterdam, die tot de grootste Ror-C-klasse behoort en die als een van de favorieten geldt. Nog een kans hebber, de Corabia (H 156) uit Ror-C-klas se II, met aan het roer de penningmees ter van de Noordzeeclub mr. J. Kars. Dan het kleinste schip in de wedstrijd de Variant I V(J. de Gier Vught), van nog altijd een tien meter op de waterlijn, en natuurlijk was er ook Simon de Wit uit Zaandam met d'aloude Tulla. Hoge verwachtingen had men van de Pierrette II (H 515) van dr. Pierrot uit Vinkeveen, eexv- nieuw schip, dat voor het eerst in deze race uitkomt. De K. M. J.C. is met drié jachten vertegenwoor digd: de Najada, de Albatros en de Kijkduin. Er zeilt een Belg mee, Bert Murdoch uit Antwerpen, met de WyvernlI. Vrijdag wordt in Hamvich gestart voor de HarwichHoek van Holland-race over de dubbele afstand. Dan zal het deelne mersveld versterkt met Britten, Fransen en Belgen heel wat groter zijn. Als alles goed gaat moet de hele vloot met Pink steren weer in de Berghaven in de Hoek liggen. Maar dan zal er toch echt wel wat wind moeten komen Advertentie Waterpolo z.t., 8. Liviero (It.) z.t., 9. Poblet (Sp.) 5.59.16, 10. Catalano (It.) z.t., 11. Sartore (It.) z.t., 12. Pelligrini (It.) 5.59.38, 39. Wim van Eest (Ned.) 6.00.30, 41. Hoevenaers (Belg.) z.t. 47. ex aequo een grote groep renners, onder wie de tweede Nederlan der Stolker, voor wie dezelfde tijd werd genoteerd als voor Van Est. Het algemeen klassement na de 15de etappe: 1. Hoevenaers (Belg.) 60 uur 50 min. 41 sec. 2. Massignan (It.) op 1 min. 27 sec., 3. Nencini (It.) op 2 min. 4. Delberghe (Fr.) op 2.02, 5. Anquetil (Fr.) op 2.46, 6.' Gaul (Lux.) op 3.28, 7. Pambianco (It.) op 4.47, 8. Carlesi (It.) op 4.56, 9. Ronchini (It.) op 5.10, 10. Van Looy (Be lg.) op 7.19, 11. Adriaenssens (Belg.) op 8.12, 12. Colet- to (It.) op 8.16, 13. Couvreur (Belg.) op 11.21, 14. Botella (Sp.) op 14.03, 15. Gismon di (It.) op 14.06, 26. Wim van Est (Ned.) 61.19.44 (op 29.03). Ter gelegenheid van de Amsterdamse Sportweek is dinsdagavond de honkbal- wedstrijd voor jeugdploegen uit Haarlem en Amsterdam gespeeld. De Haarlemmers wonnen met 84. Sport in het kort OLYMPISCHE SPELEN. Negenen dertig landen hebben tot dusverre inge schreven voor de Olympische zeilwedstrij den, die in Napels worden gehouden. Bij de inschrijvingen zijn 20 boten van de 5.5 meterklasse, 25 Draken, 30 Stars, 35 Fin- jollen en 32 Flying Dutchmanjachten. De inschrijving sluit op 14 augustus. VOETBAL. Canada heeft" zich terug getrokken uit het toernooi om het wereld kampioenschap-voetbal 1962. De aanlei ding daartoe is de bijzonder ongunstige loting in het voortoernooi. Een beeld van een massale valpartij op een van de Italiaanse wegen. De Nederlander Michel Stolker neemt in het algemeen klassement na de 15de etap pe de 57ste plaats in met een tijd van 61 uur 49 min. 7 sec. (een achterstand van 58 min. 26 sec. op de leider, de Belg Hoeve naers). Het bergklassement luidt: 1. Gismondi (It.), 180 pnt., 2. Nencini (It.), 160 pnt., 3. Anquetil (Fr.) 130 pnt, 4. Cestari (it.) 120 pnt, 5. Poblet (Sp.) 110 pnt, 6. ex aequo: Gaul (Lux), Pinarelli (It.) en Pelliciari (It.), allen 100 pnt. De uitslag van de 15de etappe luidde: 1. Jean Stablinski (Fr.) 225 km in 5 uur 54 min. 18 sec. (gem. 38.101 km per uur), 2. Pietro Zoppas (It.) 5.54.49, 3. Benedetti (It.) z.t., 4. Darrigade (Fr.) z.t., 5. Baffi (It.) z.t., 6. Paems (Belg.l z.t., 7. Tamagni (It.) Voor de zomerwaterpolocompetitie heb ben de dames van DWR in Alkmaar de strijd aangebonden met DAW. Zij moesten in de laatste minuut een voorsprong prijs geven en eindigden met een 3-3 score. DWR boekte eerst succes 'met een flit sende aanval die Alie Drogtrop met een doelpunt afrondde. Na rust bracht T. Groen de stand in het voordeel van DAW. Door goed sa menspel met A. Lenaarts kon A. Drogtrop weer gelijk maken, waarna de gezusters Drogtrop na over en weer spelen in een gunstige positie voor het DAW-doel ver schenen. Alie zorgde toen voor 32. Met deze voorsprong van DWR gooide DAW er nog een schepje bovenop en kort voor het einde slaagde G. van Wielingen erin de eindstand op 3-3 te brengen. Bij races in New York werd een re cord toto-omzet bereikt. De ruim 70.000 toeschouwers zetten namelijk gezamen lijk een bedrag in van 5.568.628 dollars ruim 20 miljoen gulden. Het belangrijkste nummer de met 114.200 dollar genoteerde Metropolitan-han dicaprace werd gewonnen door de fa voriet „Bald Eagle", die 3'/-> lengte voor sprong had op „First Landing" en „Talent Show". De winnaar verbeterde het baan record en egaliseerde de snelste tijd in Amerika op de mijl: 1 minuut en 33,2 seconde. In „Gax-den State Park" in New Jersey faalde een andere favoriet in de met 122.330 dollar gedoteerde Jersey Derby. Het paard „Venetian Way", dat onlangs de „Kentucky Derby" won, eindigde na melijk als vierde, achter „Bally Ache", „Tompion" en „Celtic Ash". Softbal HVGB (heren) was ook in Alkmaar en kreeg de heren van DAW tegenover zich. Aan beide kanten werd er goed gespeeld. Hogeland liet voor HVGB het eerste doel punt noteren. Met een ver schot maakte Riet gelijk, waarna wederom Hogeland een HVGB-aanval op de gewenste wijze afwerkte. Toen was het Hogendoorn die dé A-lkmaarders te vlug af was, waardoor HVGB met een 3-1 voorsprong aan de tweede helft kon beginnen. Witte aan vaardde een hem toegewezen strafworp dankbaar om de DAW-achterstand te ver kleinen. Toen zette HVGB alles op alles en stelde door Hogeland de zege veilig (4-2). Zwemmen Rini Dobber van de PIDZ heeft dins dagavond in het zwembad aan de Heilige- weg in Amsterdam tijdens wedstrijden van DJK het Nederlands record op de 200 meter rugslag dames voor 25 meterbanen verbeterd en gebracht op 2 min. 32.1 sec. Het oude record stond sinds 26 mei van het vorige jaar reeds op haar naam met een tijd van 2.34.2. Gretha Kok won de 100 meter schoolslag in 1 min. 21.4 sec. vóór Ria van Steenis, die in 1.26.5 als tweede aantikte.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 13