LINCO L0ENDERSL00T GEVAARLIJKE KUST VAN ECMOND AAN ZEE Twintig jaargeleden Nouveauté Nouveauté Nouveauté Nouveauté Wandel mee met Ve-Be Ondernemingsraad Luxe Rijnkasteel „Europa" van Bazel naar Rotterdam v.v. JONGEJANS Alleen voor toeristen, die het zeer breed laten hangen De marine in juni RENAULT DAUPHINE Automebielbedrijf Velserbeek Nodeloos reddingswerk door vals alarm fC Ép^ PATENT super eonvector ƒ420. DONDERDAG 2 JUNI 1960 5 WIT PIQUÉ KRAGEN Prijs ƒ5650.-, schuifdak 225. Hoofddealer Doel heiligt middelen SHAWLS Nederlands motorschip op Rijn aangevaren Volleybaltoernooi op 2e pinksterdag in Bakkum Beroepschrift afgewezen HANDSCHOENEN ZONNEPAKJES Voor het strand BADKOSTUUMS Voor de zee Uit de leeszalen CEINTUURS Faillissementen p: mm Gouden jubileum Naar het Noorden Dagtocht voor ouden van dagen (Van onze correspondent in Bonn) Te Mainz vond woensdag de doopplech tigheid plaats voor het grootste passagiers schip dat ooit de Rijn heeft bevaren: het varende hotel de „Europa" van de Köln- Düsseldorfer Rheindampfschiffahrtgesell- schaft. Zondag begint dit Rijnkasteel van 620 ton aan zijn eerste reis Rotterdam- Bazel in 5 2 dag. De Europa, waarvoor gisteren te Mainz van Nederlandse, Zwitserse en Duitse zij de grote belangstelling bestond, is in de vaart gebracht om de strijd op te nemen tegen Nederlands"*? en Britse maatschap pijen die steeds intensiever de Rijn beva ren. In complete hotelschepen kon men tot dusver reeds van de grote Nederlandse ha vens naar Zwitserland varen met uit stapjes in befaamde Rijnstadjes erbij. Met de Europa doet het begrip luxe nog eens extra zijn intrede in de Rijnpassa giersvaart. Dit is namelijk bepaald geen schip voor jan en alleman, in zo verre vreze men vooral niet te veel concurren tie. De Europa is namelijk een tikkeltje exclusief. Het schip voer gisteren als een soort zeestomer langs alle beroemde Rijn plaatsen alsof het een wereldwonder was. Met haar lengte van 90 meter, haar breed te van 12 meter, haar 75 cabines met in totaal 209 bedden. Met haar zwembad, dekken, een café, een bar, een eetzaal, een grillroom, zonnedekken, een garage voor tien auto's en wat al niet meer ver tegenwoordigt deze Europa een enorm ka pitaal. Een reisje met dit luxe poppetje onder de Rijnschepen, kost dan ook maar eventjes 65 tot 75 gulden perdag! Als men nu weet dat de reis van Rotter- Advertentie KENNEMERLAAN 46 TELEFOON 7412 Het vaar- en oefenprogramma van de Koninklijke Marine voor juni luidt als volgt: smaldeel I, bestaande uit de krui ser „De Ruyter", de jagers „Gelderland", „Overijssel", en „Utrecht" en de onder zeeboot „Walrus", staat ter beschikking van de opleidingen. Met uitzondering van „De Ruyter", die dezè maand voor onderhoud, opleidingen en examens in de thuishaven Den Helder blijft en de „Utrecht" van 8 juni af oefenen in het Kanaal, in welke periode een operationeel bezoek zal worden gebracht aan Torbay en Portland. De „Utrecht" is aan het invaren en op werken in de Noordzee en in het Kanaal. Ook dit schip zal een operationeel bezoek aan Portland brengen. Smaldeel V, bestaande uit het vlieg kampschip „Karei Doorman" en de jagers „Limburg" en „Groningen" is thans op vlagvertoonreis naar Nederlands Nieuw- Guinea. Gedurende deze maand zullen niet officiële bezoeken gebracht worden aan Las Palmas Canarische eilanden) en aan een haven aan de oostkust van Afrika. Het fregat „De Bitter" maakt thans een kruis- reis met adelborsten. In deze maand zul len door dit schip Nice, Oporto (Portugal) en Rouaan worden bezocht. Het fregat „Panter" houdt als visserij-politiekruiser toezicht op het naleven van de internatio nale visserijbepalingen in de Noordzee. Ook het patrouillevaartuig „Hadda" heeft een dergelijke visserij-politietaak in de Zeeuwse „Wateren". Dit schip oefent met het patrouillevaartuig „Balder" vanuit Den Helder en Vlissingen. Het fregat „Van Amstel" bevindt zich in de Caraïbische wateren en is ter beschikking van de commandant zeemacht in de Nederlandse Antillen. Drie mijnenveegsquadrons oefenen op de Noordzee. Advertentie De wagen die past in uw leven. Benzineverbruik 1 L. op 17 KM. Snel optrekken tot 70 KM in 2de versnelling. Vaste wegligging dank zij zijn luchtvering, 4 deuren, met op ach terdeuren beveiliging voor kinderen. Zeer lage afschrijving. Groeneweg 69 - Tel. 7271 - I.Tmulden li J&S&SÏ::- De negentienjarige Deense gravin Li- lith Anna Margrethe Eriksdatter Ahle- feldt-Laurvig, is naar Engeland gegaan om haar Engels op te halen. Zij is van plan in de nabije toekomst stewardess te worden. De charmante gravin ver zorgt op het ogenblik de baby van de familie John Booth, te Southwell in het graafschap Nottinghamshire. dam naar Bazel 5lh dag zal duren, en van Bazel terug naar de Maasstad 3lh dag en dat een gehele trip heen en terug naar Zwitserland tien dagen zal duren dan wordt begrijpelijk voor wie de Europa is gebouwd. Men wond er gisteren in Mainz geen doekjes om: voor rijke Amerikaanse en Britse en ook nog wel voor Nederland se en Zwitserse toeristen, die per persoon voor dit tripje voor tien dagen een kleine duizend gulden willen neerleggen. Maar mooi is het schip! De boeg van de Europa is zo modern als die van de Rotterdam. En haar reis is zeker aantrek kelijk: van Rotterdam eerst naar Emme rik dan naar Keulen, Rüdesheim, Karls ruhe en Straatsburg. Met onderweg een reeks bezoekjes aan beroemde Rijnplek jes en Theaters. De 1700 pk. van de moto ren van de Europa zorgen daarbij voor een flink tempo. Langs de Rijn keek men verlekkerd omdat ieder Rijnnest nu eenmaal hoopt ook een korreltje mee te mogen pikken van de gouden tochten, die een volgeladen Europa met ingang van zondag zal ma ken Advertentie KENNEMERLAAN 46 TELEFOON 7412 Gisteravond werd uit Texel gemeld, dat van het strand bij De Koog twee jongens op een luchtbed de zee waren ingedre ven. Het radiokuststation Scheveningen Radio verzocht de scheepvaart naar de beide jongens uit te zien. Van het vlieg veld De Kooij bij Den Helder steeg een helikopter op om aan het reddingswerk deel te nemen en uit de haven van Den Helder voer de motorreddingboot „Prins Hendrik" uit. De helikopter keerde omstreeks negen uur onverrichterzake op zijn basis terug. De reddingboot „Prins Hendrik" zette het opsporingswerk voort tot het donker werd. Later bleek, dat er vals alarm was ge geven. (Van onze parlementaire tedacteur) NEUWIED (Reuter) Het Nederland se motorschip „Anna" (190 ton, thuisha ven Kampen) is woensdag ernstig be schadigd bij een aanvaring met het Duit se motorschip „Vaeth" op de Rijn nabij Neuwied (West-Duitsland). De Anna, geladen met een zeer ontplof baar zuur, moest voor anker gaan. De „Vaeth" vervolgde zijn weg. Bij de aanvaring werd niemand ge wond. Men verwachtte dat de Nederland se aak donderdagochtend zijn reis zou voortzetten. Voor de zesde achtereenvolgende maal gaat de Castricumse volleybalvereniging The Smash een toernooi organiseren op de CSV-terreinen aan de Zeeweg te Bakkum. Dit toernooi wordt op de tweede pinkster dag gespeeld. Voor de eerste keer zal de hoofdklasse deelnemen. Onder anderen komen naar Bakkum: Libanon uit Rotterdam, SOS uit Utrecht, US uit Amsterdam, HVS uit Haarlem. Oc topus uit Alkmaar, Armade uit Amster dam en Sarto uit Tilburg. Dit zevende toernooi begint 's morgens te elf uur. De gemeenteraad van Velsen heeft het beroepschrift van de heer P. Bleeker te Santpoort-zuid ongegrond verklaard. Dit beroepschrift was gericht tegen de be slissing van B. en W. van 12 april 1960, waarbij aan de adressant vergunning werd geweigerd tot het bouwen van vijf garages op een terrein aan de Gerard Doustraat te IJmuiden-oost. RODE KRUIS-AFDELING-C.L.U. In hotel Admiraal te Limmen heeft de afdeling Castricum-Limmen-Uitgeest van het Nederlandse Rode Kruis haar jaarlijk se algemene ledenvergadering gehouden. Het belangrijkste punt van de agenda van deze bijeenkomst was de bestuursverkie zing. De burgemeesters van Castricum, Limmen en Heemskerk, namelijk de heren J. Bosma, C. F. Smeets en H. Nielen, had den zich niet herkiesbaar gesteld. Daar de afdeling Heemskerk is overgegaan naar de afdeling Beverwijk, meende burgemeester Nielen zijn plaats aan een ander te moeten afstaan. Het nieuwe bestuur is thans als volgt samengesteld: voorzitter de heer J. Keizer; vice-voorzitter: D. Kaper; secre taresse mej. B. Reitsma; penningmeester G. de Winter; P. v. d. Ven (burgemeester van Uitgeest), N. van Staveren, W. Hoede- man en de heer Roodenhuis, Er zal nog een negende bestuurslid bijkomen. Besloten werd dat de afdeling officieel zal heten: „afdeling Castricum-Limmen-Uitgeest". GROENTEVEILING BEVERWIJK. De noteringen op de groenteveiling te Beverwijk waren woensdag: spinazie 16 61, rabarber 823, bloemkool 3638, bos- peen 38—61, sla 5—13, postelein 19- 59, aardbeien 4884. IIAVENVERKEER AMSTERDAM In de week van 22 tot en met 28 mei zijn in de hoofdstedelijke haven aangekomen 160 schepen (393.758 b.r.t.) en vertrokken 160 schepen (336.428 b.r.t.). In mei zijn aangekomen 665 schepen (1.404.132 b.r.t.) en vertrokken 638 schepen (1.668.683 b.r.t.). Advertentie KENNEMERLAAN 46 - TELEFOON 7412 Advertentie Als u ze ziet neemt u er beslist een mee Zo flatteus ziet u ze nergens en toch zo voordelig. PLEIN 1945 TELEFOON 6018 Ziet vooral onze etalage. Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek Velsen Nieuwe aanwinsten: Romans: Christiaans, P., De fluwelen kraag; Jagersma. J., Sjouke Sjaerdema; Kloppers A., Rennen zonder richting; Ooms J. W., De brom beren; Sant M. van 't. De vrouwe van de Olde- hove; Cesbron G., Het is later dan je dacht; Dayan Y., Ik slaap met mijn geweer: Marshall B., Als scharlaken zo rood; Rand A., De eeuwige bron; Saint-Exupuéry A. de. Oorlogsvlieger. Buitenlandse romans: Molo W. von, Ein Stern fiel in den Staub; Raabe W.. Der Hungerpastor; Gwaltney F. Irby, Between Heaven and Hell; Winton J., We joined the Navy. Ontwikkelingsboeken: Schoot, E. van der, Hoofdstukken uit de pastorale psychologie; Hoe vindt U dat er gepreekt moet worden; Klopper, J. J. A.. Hoofdzaken der arbeidswetgeving; Eliëns, P. A. M., De volwassen man; Barbault A.. Dat bent u, stier; Nijkamp W. M., De kleu terleidster; Hermans W. F. Erosie: Maurois A., Het leven van Alexander Fleming, de ontdekker van de penicilline; Bruine Ploos van Amstel P. J. de, Medische encyclopedie voor gezin en verpleging; Zweers H. j., Osbom en de bijbel; Hana N.. Eén recht, één averecht; Bles J. Ch. en H. Roncken, Landbouwgewassen; Bruystens J. M., Groenteteelt; Homan F. H.. Tekening lezen voor lassers; Morré J. P. P. en T. J. Kloet. Stoomketels Dl. I en dl II.; Aselberghs M. A., Het ijzeren paard; Schoenmaker P. W., English; for ships' officers; Booy H. Th. de, Strand- rovers. jutters en redders; Smit H. A. en A. J. Dirksen, Antennes voor FM, KG en TV; Majorick B., Ontwerpen en verwerpen; Hendrikse D., Twintig reuzen van de jazz; Beversluis C„ Kant tekeningen over de techniek van het zingen; Twisk, C. van en G. P. de Ridder, Eenvoudig Portugees Braziliaans voor beginners: Meyers J. A., Allerlei taalkwesties; IJzeren J. van, Ge schiedenis der klassieke literatuur.. Dl. I en Dl. II: Walschap G„ August van Cauwelaert; Dosto- jewski F. M„ Verzamelde werken; May L. S-, Weerzien op een plastic huid; Carmiggelt S.. Een toontje lager; Meyer C. F.. Novellen: Stifter A.. Der Bergquell: Bergh H. van den, Pruiken, schelmen en koketten: Hersey J.. Hirosjima; Schroevers M.. Op zoek naar Nederland; Junius Ingerman K. J„ Sluimerend paradijs. Advertentie KENNEMERLAAN 46 - TELEFOON 7412 „EXCELSIOR" IN TUNNELTOERNOOI. De Bcverwijkse biljartvereniging „Ex celsior" heeft haar tunnelloernooi voort gezet met een wedstrijd tegen „Excelsior" uit Uitgeest. De Beverwijkers loonden zich de meerderen door een 124 overwinning. CIRCUS BOLTINI VOLGENDE WEEK IN IJMUIDEN. Volgende week is er weer circus in IJmuiden. Op donderdag 9 en vrijdag 10 juni slaat Tony Boltini zijn tenten weer op 't Marktplein op. Een kort bezoek dit keer van deze vertrouwde gast. Het circus Bol tini geeft per dag twee voorstellingen. De middagvoorstelling begint om kwart over vier, de avondvoorstelling om acht uur. AAN OPENBAAR VERKEER ONTTROKKEN. De gemeenteraad van Velsen heeft de volgende wegen, of weggedeelten aan het openbaar verkeer'onttrokken: Het gedeelte van de Staalhaven, gelegen ten noorden van de Bessemerstraat; Het gedeelte van de Staalstraat, gelegen ten noorden van de Bessemerstraat; De Thomasstraat, de weg door Rooswijk en het westelijk gedeelte van de Rooswij- kerlaan. Advertentie Wilt u zuinig stoken Gaat u dan een „LINCO" kopen! A'V-' De nieuwste PATENT-SUPER-KOLENCONVECTOR met een totale warmteverspreiding. Ideaal voor grote vertrekken. Wij geven u vrijblijvend advies, verzorgen vakkundige plaatsing en smidswerk. Meer dan 50 jaar ervaring. Lange Nicuwstraat 433 - 435 - IJmuiden Betaling is prettig te regelen. De Haarlemse rectbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: W. M. Streep, weger, Chopinstraat nummer 74, Heemskerk. Rechter-Commissaris: mr. L. W. M. M. Drabbe. Curator: mr. J. W. Cre- feld, Zeeweg 278, IJmuiden-Oost. Wegens gebrek aan actief werd opge heven het faillissement van: C. F. Oden- thal, kantoorbediende, Straat Davis 39 te Zaandam. Rechter-Commissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. C. J. Doo- renbos, Zaanweg 66 te Wormerveer. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van: Th. J. van der Helm. ga ragehouder, Lorentzkade nummer 41 te Haarlem. Rechter-Commissaris: mr. N. Smits. Curator: mr. A. J. Fibbe, Tempe- liersstraat 8, Haarlem. Kennem Hoeveel schepen in de vorige eeuw bij Eg- mond aan Zee schipbreuk geleden hebben, is onbekend. Ook sinds de oprichting der Noord- en Zuid-Hollandse Redding-Maat schappij in 1824 is namelijk alleen aanteke ning gehouden van de stranding van sche pen, waarvan opvarenden werden gered. Dit is echter reeds een respectabel aantal. De lijst van reddingen door de Noord- en Zuid-Hollandse Redding-Maatschappij op gemaakt, die wij voor Egmond aan Zee hier laten volgen: Aanf?aL Datum Naam van het schip geredd/. 26 dec. 1824 De Twee Gebroeders 6 12 sept. 1833 Vrouw Bouwina 4 2 nov. 1833 Janna 7 18 okt. 1834 Henriëtte 7 18 okt. 1834 Dahlia of Withby 9 19 okt. 1840 De Hoop 5 27 okt. 1844 Johanna Hendrika 4 17 sept. 1847 Freund Georg 5 9 nov. 1850 Marie Léonie 4 14 jan. 1853 Drie Gebroeders Sickens 4 26 sept. 1853 Brunswick Plymouth 6 27 sept. 1853 Wanskapon 14 17 nov. 1856 Trekvogel6 28 nov. 1856 De Jonge Hendrik6 29 nov. 1856 Het Toeval 4 9 mrt 1858 Felicitas 10 6 nov. 1859 Gezina 4 28 nov. 1859 Ferdinandina Emma 18 29 mei 1860 Dorothea 3 29 mei 1860 Earl Talbot 3 25 sept. 1860 Dispatch 3 1 febr. 1861 Christiaan Hendrik 13 ■15 nov. 1861 Madrilena9 23 nov. 1862 Afiena 4 8 dec. 1862 Laurentze5 19 dec. 1862 Mathilda Christina 4 :20 dec. 1862 Claudine 3 20 dec. 1862 Gerline 5 3 okt. 1863 Deux Claires 9 25 okt. 1865 Ann Pattison 2 12 febr. 1866 Père de Familie4 29 dec. 1866 Petchora 9 24 sept. 1867 Stanley 2 5 nov. 1868 Isabella 5 14 sept. 1869 Ida 3 7 jan. 1871 Liguré 15 27 dec. 1873 André 11 22 okt. 1874 Stourbridge 4 22 okt. 1874 Lene Marie 5 31 jan. 1877 Ulysses 21 10 febr. 1879 Algeria 2 19 okt. 1880 Gezine Jantina 6 15 okt. 1881 Agnes 4 18 dec. 1881 Kinderdijk 21 19 dec. 1881 Noën 4 28 jan. 1883 Carnet 2 5 sept. 1884 Socrates 10 5 sept. 1884 Levant 7 21 nov. 1888 Mauritz 8 20 dec. 1889 Earl of Durham16 24 juni 1892 Menno 6 17 mei 1895 Etta M. Jacobs 4 8 dec. 1895 Dagmar3 8 okt. 1896 Solo 6 13 jan. 1899 Gen. S. Scott 3 De volgende redding was eerst op 10 okto ber van het jaar 1903; van de „Drie Gezus ters" KW 29 werden 11 man gered. In onze krant van 20 jaar geleden lezen wij: Aan het personeel en ma terieel van de N.Z.H.R.M. zijn tussen 10 en 14 mei 1940 zware eisen gesteld. Ver schillende malen werden reddingboten, te weten de motorreddingboten Zeemans- hoop, Neeltje Jacoba, Dorus Rijkers, Abraham Fock en Hilda, door de militaire autoriteiten gerequireerd voor het verlenen van be langrijke diensten, die onder de bijzondere omstandighe den veel risico voor beman ningen enboten met zich brachten. Vooral de motor reddingboot Dorus Rijkers die op 13 mei voor het af halen van een gewonde van Hr. Ms. G. 13 naar de Dove Balg werd gestuurd en 14 mei te 19 uur uitvoer op het be richt, dat Hr. Ms. Johan Maurits van Nassau op on geveer 5 zeemijl ten westen van Callantsoog in nood ver keerde, heeft groot gevaar gelopen. Een belangrijk verlies voor de vloot van de N.Z.H.R.M. was het verdwijnen van de motorreddingboot Zeemans- hoop van het station Scheve ningen. Deze boot werd in de avond van 14 mei door enige gewapende Nederlandse mi litairen weggehaald, die kans zagen de motor aan de gang te krijgen en met ongeveer 30 vluchtelingen aan boord naar buiten te varen. De motorreddingboot Prins Bernhard van Schevenin gen was intact en zodra de motorreddingboot Arthur ge reed was, nam deze boot de plaats van de Zeemanshoop in de Scheveningse vissers haven in. Op 15 juni hoopt de heer W. J. Rozemeyer, arbeider in het centraal laboratorium, gouden jubilaris bij de Pa pierfabrieken Van Gelder Zonen in IJmuiden te zijn. Op 11 juni nemen de Hoog ovenharmonie uit IJmuiden en de drumband deel aan marswedstrijden te Uitgeest, 's Avonds wordt een taptoe gegeven. Op 16 juni verleent de Harmonie medewerking aan de intocht van de Avond vierdaagse te Den Helder. Tot slot wordt ook hier een taptoe gegeven. De Noord- en Zuid-Hol landse Redding-Mij. stelde alles in het werk om het red dingswezen van Rottumer- oog tot Scheveningen paraat te houden. Ondanks het zeer verhoogde risico bleven de bemanningen volledig be reid hun leven te wagen om in nood verkerende opvaren den van schepen of vliegtui gen te redden. VAKANTIE Woensdag 8 juni kunnen aanstaande vakantiegangers in Hotel Royal kijken naar de films „Sonne, See und Wasser", „Isle of Jersey" en „Steden Rond de Grote Me ren". De laatste film zal vooral aanstaande emigran ten dan wel ouders van hen die naar Canada zijn geëmi greerd interesseren. Deze films worden ver toond onder auspiciën van Ant. Veder te Amsterdam en de Ver. Scheepsagenturen in IJmuiden. De wandelsportvereniging Ve-Be, aangesloten bij de Kon. Ned. Bond voor Licha melijke Opvoeding (KNBV LO) heeft voor het nieuwe wandelseizoen uitgebreide plannen. Het begint met de jaarlijks terugkerende Avond vierdaagse. Deze wordt ge houden op 8, 9, 10 en 11 juni, waarbij wegens de grote be langstelling deze keer van twee plaatsen tegelijk wordt gestart. Wandelaars uit Vel sen, Beverwijk en IJmuiden beginnen hun tocht op ge noemde dagen telkens tussen 6 en 7 uur 's avonds van het Statenhuis aan de Velserweg te Beverwijk af. Op dezelfde uren vertrekken de deelne mers uit Heemskerk. Castri cum en Uitgeest voor de 15 kilometer per dag van ge bouw Gerrit van Assendelft- straat 23 in Heemskerk. Op zaterdag en zondag 18 en 19 juni wordt evenzeer het jaarlijkse wandelfestijn van de bekende Aardbeien- mars gehouden voor de af standen van 10, 15 en 20 km. Voor deze tochten zijn mooie parcoursen uitgezet van het Statenhuis aan de Velserweg af. Verwacht worden ook nu weer vele wandelclubs uit het gehele land. Een geheel in haar soort nieuwe wandeltocht is een speciale puzzeltocht in sa menwerking met de V.V.V. te Wijk aan Zee. Deze wordt op zaterdag 25 juni gehouden. Gestart wordt tussen half zeven en half acht 's avonds vanuit Oud Wijk aan Zee op het Julianaplein. Tenslotte heeft Ve-Be reeds nu de voorbereidingen voor net grote en in de voorgaan de drie jaren met groot suc- :es gehouden, vierde Tunnel- tocht, die op 28 en 29 augus tus wordt gehouden. De af :e leggen afstanden bedragen 10, 15 en 20 km. De vorige jaren namen verenigingen deel uit onder andere Bols- ward, Den Helder, Utrecht en Den Haag. Voor wandelliefhebbers staat aanmelding open hij onder anderen E. ten Brinke, Meerweidenlaan 20 zw Vel- sen-Noord; mevrouw Hop man, Fazantenlaan 30, I.Jmui- den-Oost; L. Schelvis, Mun- nikenweg 16, Beverwijk en mevrouw Slotemaker, Mo- zartstraat 76, Heemskerk. EMMABLOEM-COLLKCTE Van het bestuur van de vereniging tot bestrijding der t.b.c. te Velsen vernemen wij jat de onlangs gehouden Ern mabloem-collecte een bedrag van 1769,75 heeft opge bracht. Aan allen die hebben mee gewerkt om dit resultaat te Dereiken: dank u De ouden van dagen in Velsen maken 10, 17 en 20 juni de volgende tocht: Vel sen, Bloemendaal, Heemste de, Hoofddorp, Hilversum, Baarn, alwaar om 10.15 uur koffie wordt gedronken. Om 11 uur wordt uit Baarn ver trokken, om over Soest, Soes- terberg. Huis ter Heide, Ede naar Arnhem te rijden. Aan komst in Arnhem om 12.30 uur. Tussen 1 en 2 uur zal de warme maaltijd gebruikt worden in de „Oude Beijen- korf", terwijl van 2 uur tot half 4 gelegenheid bestaat het openlucht museum te be zichtigen. Vertrek uit Arn hem om half vier, waarna gereden wordt naar Zeist, om aldaar van half vijf tot vijf uur koffie te drinken in het Jagershuis. Na 't koffiedrin ken (5.15 uur) over Utrecht en Amsterdam naar huis. Aankomst in Velsen 7.15 uur. De vertrektijden en -plaat sen zijn: 10 juni 1960, 8 uur Willemsplein, 8 uur 15 Ko ningsplein, 8 uur 30 Plein 40- 45; 17 juni 1960 8 uur 15 Van Saelenplantsoen, 8 uur 15 Velserdorp (achter Velser beek), 8 uur 30 R.K. Kerk, Driehuis, 8 uur Hotel Royal, Kennemerlaan, 8 uur Moer- bergplantsoen, 8 uur Markt plein; 20 juni 1960, 8 uur 15 Marktplein, 8 uur 15 Stations plein (Santpoort-station), 8 uur 30 Broekbergerplein (Santpoortdorp). GEREF. BADGASTENKERK IN GEBRUIK. Evenals dit voorgaande ja ren het geval was worden in de maanden juni, juli en augustus in Wijk aan Zee kerkdiensten gehouden van wege de gereformeerde ge meente. Eerste Pinksterdag vinden de eerste diensten plaats in de Geref. Badgas- tenkerk; voorganger is ds. D. J. Coumou van Haarlem. IDEEëNBUS HOOGOVENS Een gulden regen kwam neer op de hoofden van de heren J. v. Dorp, A. C. Kuil man, T. Martens, G. Gerrit sen en W. Foekens, ailen werkzaam in Walserij West; zij ontvingen geld voor door hen uitgedachte bedrijfsver- beteringen bij Hoogovens in IJmuiden. De heer R. Marinus, onder- houdscontroleur bij de Me chanische Dienst Zuidfabrie- ken van Hoogovens IJmui den, ontving met een waar derend woord duizend gul den, toegekend voor een tweetal goede ideeën, inhou dende technische verbeterin gen, waardoor een verkorting van stilstandstijd en een ma teriaal- en arbeidsbesparing worden bereikt. Over de verkiezingen van de nieuwe ondernemingsraad bij Hoogovens IJmuiden stelt de bedrijfskrant „Samen" vast: dat de opkomst iets gro ter was dan bij de verkiezing van 1957; .dat het aantal ongeldige stemmen en blanco biljetten bijzonder klein was; dat bij de arbeiders de A.N.M.B. in stemmenaantal vrij aanzienlijk is vooruitge gaan, wat de winst van 1 ze tel opleverde, terwijl zowel de „Eenheidslijst" als de ge combineerde lijst van St. Eloy en C.M.B. naar verhou ding in aantal stemmen ach teruit zijn gegaan, wat voor laatstgenoemde lijst het ver lies van 1 zetel betekende, dat bij de beambten de N.B.T. door stemmenverlies juist niet het vereiste aantal stemmen (-)4 van de kies deler) bereikte en daardoor zijn zetel in de ondernemings raad verloor; dat de groep niet geor ganiseerde beambten door een aanzienlijke stemmen winst thans 1 zetel in de on dernemingsraad kreeg. Het haringseizoen is weer begonnen en elke dag opnieuw is het schot weer te boord bij de vissersschepen. Dan gaan de mannen een bakkie doen, om des te beter te kunnen slapen. Als een gewoon stadsmens zich eens heerlijk om draait, of misschien zelfs pas naar bed gaat, begint voor de bemanningen van de loggers het zware iverk. De vleet wordt gehaald en de haring wordt op de last gestort. Maar daarmee is men er nog niet. Want dan komen de nijvere handen In actie om de haring te kaken en er zo Hollandse Nieuwe van te maken. Op de foto is een afhoudertje aan het werk. Zo zijn er elke vroege morgen veel aan het werk op zee. Voor het eerst dit jaar kunnen ze het geleerde op de visserij school in de praktijk toepassen. En het bevalt ze best.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 5