Raad van Velsen verkoopt bouwgrond aan Bredero's Bouwbedrijf Utrecht WERF Nouveauté lySonkous fl EEN BROMMER COR 0LY heeft Huurprijs noodwoningen in noord weer eens in het geding rijwiel van COR 0LY COR 0LY rijwiel- en bromfiets- onderdelen Herensandalen ƒ10.90 Niet voldoende gegadigden voor flats in eigen gemeente beschikbaar Eervol ontslag voor burgemeester mr. M. M. Kwint Benarde woningsituatie „Ketty jokt nooit" Tanner tyjide/iÊwt Agenda voor IJmond en Haarlem DONDERDAG 2 JUNI 196 0 7 Nylonkousen Hi Life Afbraakwoningen moeten worden opgeknapt A rnateurtoneel droomtrico V elsen-IJ muiden Beverwijk Haarlem DE GEMEENTERAAD VAN VELSEN heeft woensdagavond besloten vijf percelen bouwterrein aan de Valckenhoeflaan te Santpoort, met een gezamenlijke oppervlakt evan 3161 vierkante meter, voor 226.345 te verkopen aan de naam loze vennootschap Bredero's Bouwbedrijf n.v. te Utrecht. Deze n.v. koopt deze grond ten behoeve van de bouw van negentig etagewoningen in drie woonlagen overeenkomstig het vastgestelde en goedgekeurde uitbreidingsplan Santpoort- Noord. De n.v. heeft zich schriftelijk bereid verklaard bij aankoop een jaarlijkse bijdrage van 1.170 te verlenen in de kosten van aanleg en onderhoud van de plantsoenstroken, die in het project zijn opgenomen. Over deze verkoop van grond is in de raadsvergadering een ellenlange discus sie ontstaan, omdat vele raadsleden cri- tiek hadden. Er waren er, die bang wa ren, dat lang niet alle woningen door Velsenaren zouden worden bewoond in de toekomst en er waren er ook, die de si tuatie voor de bewoners van de Westhoe- velaan onaanvaardbaar achtten. Met name de heer Van der Kolk (VVD) maakte zijn ongerustheid hierover ken baar. Hij had vernomen, dat er vijftien flats extra zouden komen op dit terrein, en dat deze wijziging in het schema van het uitbreidingsplan ertoe zou leiden, dat de bewoners van de Westhoevelaan niet tien, maar zes meter van de muur af zouden komen te zitten. Tweemaal stelde hij de wethouder van Openbare Werken, de heer Verbeek (P.v.d.A.) dan ook de vraag, in hoeverre het juist is, dat de blokken allemaal vier meter langer zul len worden dan de bedoeling was, omdat er vijftien extra flats komen. De eerste maal zei de wethouder, dat een tekening met een schaal van 1 5000 hierin niets kan zeggen, hetgeen door de heer Van der Kolk ten scherpste werd bestreden, en Ir. N. van der Kolk de tweede maal antwoordde hij eenvoudig „Ik weet het niet". Dit was voor de heer Van der Kolk, die meende geen antwoord op een duidelijke vraag te hebben gekre gen, aanleiding tegen te stemmen, ook al verduidelijkte voorzitter De Boer nog, dat de bouwer zich toch aan het uitbrei dingsplan zal moeten houden. De Teer Kolkman (CHU) voelde ook de dreiging voor de Westhoevelaanbewoners, maar hoewel ook hij de vraag niet beantwoord achtte, stemde hij toch wel voor de voor dracht. Bewoners van elders De discussie draaide voor het grootste deel over het andere punt: „in hoeverre zullen de blokken door bewoners van Vel sen worden betrokken?" Er bleek veel on gerustheid te bestaan over de mogelijk heid deze huizen bewoond te krijgen. Er is een clausule opgenomen, dat de bou wer, indien zes weken voor de opleve ringstermijn niet alle woningen zijn be sproken, mensen buiten de gemeente mag aantrekken. En uit de opmerkingen van achter de groene tafel bleek wel zeer dui delijk, dat ook B. en W. ervan overtuigd zijn, dat niet alle negentig huizen in de toekomst door inwoners van Velsen zullen worden betrokken. Daarvoor liggen de huren 25 tot 30 per week veel te hoog. De heer Van Leeuwen, die voor de K.V.P. het woord voerde, wees onder an dere op het feit, dat de meeste mensen, die op'de wachtlijst van woningzoekenden staan, een dergelijke huur niet zullen kun nen opbrengen. Hij vroeg zich dan ook af of het niet voordeliger zou zijn de gi-ond te laten liggen. En mevrouw Hoek (P.S.P.) stelde het nog scherper door te zeggen, dat men gevaar loop het bouwvolume ver keerd te bestemmen, wanneer een deel van de huizen bewoners van buiten de gemeente krijgt. Wethouder Verbeek memoreerde, hoe men vorige maal op het bewuste stuk Advertentie KENNEMERLAAN 46 TELEFOON 7412 Advertentie Welhoder R. Verbeek grond woningwetwoningen in twee lagen heeft willen bouwen. „Toen voelden we ons als college minder gerust dan nu, want toen was het niet overeenkomstig het uitbreidingsplan. Er kwamen dan ook klachten en we moesten bakzeil halen. Maar wat nu gebeurt, is overeenkomstig het uitbreidingsplan, dat door de raad is vastgesteld. Al is het wel zo, dat de vast stelling in 1949 is geschied en sindsdien is er wel wat veranderd. Ik denk. dat de raad nu anders over deze dingen zou denken, maar het is nu eenmaal zeer be zwaarlijk nu een uitbreidingsplan te wij zigen. Dat zou leiden tot een zee van con flicten, en dat kunnen we beter niet ris keren bij een kwestie over vijf blikken". De wethouder zei, dat dit woningtype geen grote rol zal spelen bij de opheffing van de woningnood. Niet alle woningen zullen door gemeentenaren kunnen wor den bezet. Maar een deel zal toch kunnen worden geholpen. En wethouder Verbeek onderstreepte dit door te zeggen, dat er nog veel mensen zijn, die rustig kunnen opschuiven naar een woning met hogere huur, omdat ze nu eigenlijk te laag zit ten. Wethouder Verbeek wees er in aanslui ting op de opmerking van mevrouw Hoek nog op, dat de neiging bij de tegenwoor dige regering gericht is op een accent verlegging naar de premiewoning, hetgeen bij de toewijzing van bouwvolume een factor is die mee zal spelen. Er zullen dus ongetwijfeld ettelijke men sen in de nieuwe woningen in Santpoort komen, die geen inwoners van Velsen zijn; waarschijnlijk mensen, die een economi sche binding met Velsen hebben. Voor deze mensen geldt, dat. ze op het huis vestingsbureau te Velsen kunnen worden ingeschreven met behoud van wachttijd in andere gemeenten, volgens de circu- laire-Klompé. De heer Nuyens wilde na de uiteenzet tingen van het college nu wel eens weten of de houding van B. en W. tegenover aannemers soepeler is geworden. Hij meende dit aan de hand van het onder havige punt te kunnen vaststellen. Wet houder Verbeek ontkende dit. De zaak is eerder zo, dat men geen bouwers kon vin den. Men is blij een firma te hebben ge vonden, die wil bouwen. „Voor Brinioplein en Lange Nieuwstraat kunnen we geen beleggers vinden", zei J. van Leeuwen de heer Verbeek. „Wat wél wil, zijn de eengezinswoningen, alleen staand, twee of zeven bij elkaar. Maar ook dit is een type woningen, die weinig soelaas kan bieden". Hij zei, dat er zo in de loop der jaren heel wat zijn verrezen in Driehuis. De wethouder maakte duidelijk, dat men daarom elke kans moet aangrijpen om wo ningbouw op de moeilijke plaatsen te verwezenlijken. In Santpoort is nu zo'n kans, om te bouwen volgens het uitbrei dingsplan. En dan moet men het ook doen. Alle bezwaren had de wethouder hier mee nog niet weggepraat. De heer Van der Kolk was tegen, zoals we al hebben verteld, en dat gold ook voor zijn fi-actie- genoot Pleyler. Mevrouw Hoek kon de noodzaak van deze bouw niet inzien. Zij gaf de voorkeur aan een andere besteding van het bouwvolume en stemde daarom ook tegen, zodat het voorstel werd aan genomen met 27 tegen 3 stemmen. Onder de ingekomen stukken voor de raadsvergadering van de gemeente Vel sen was een schrijven van de Commissa ris der Koningin in de provincie Noordhol land, dd 31 mei 1960, waarbij werd toege zonden een afschrift van het Koninklijk Besluit dd 25 mei 1960 no. 15, waarbij aan de heer mr. M. M. Kwint op zijn verzoek met ingang van 1 juni 1960 eervol ontslag wordt verleend als burgemeester van de gemeente Velsen met dankbetuiging voor de langdurige diensten als burgemeester bewezen en onder toekenning van een ten laste van 's Rijks kas komende uitkering op de voet van het koninklijk besluit van 31 augustus 1959. Staatsblad 319. Er werd in de raadsvergadering over dit ingekomen stuk niet gesproken. Advertentie AVij brengen een pracht in de moderne kleuren. Winkelwaarde 2.95. ALS FEEST AANBIEDING PLEIN 1945 TELEFOON 6018 Advertentie U kunt nog de Pinksterdagen rijden op naar uw keuze. BREESTRAAT 108 BEVERWIJK GRONDVERKOPEN IN VELSEN. De raad van Velsen heeft aan de heer P. F. de Jong te IJmuiden-oost voor de bouw van een blok van drie eengezinswoningen een terrein van 607 vierkante meter aan de Patriciuslaan te Santpoort verkocht. De verkoopprijs is bepaald op 17.50 per vier kante meter. Aan de heer J. Drijver te IJmuiden werd 500 vierkante meter aan de Bronsstraat verkocht. Er zal een kantine met schaft- gelegenheid worden gebouwd. De verkoop prijs is bepaald op 17.50 per vierkante meter. DE VERHOGING VAN DE HUURPRIJS van de noodwoningen in Velsen-Noord is woensdag weer eens aan de orde geweest in de gemeenteraad van Velsen. De heer Kruisman (C.P.N.) wilde na de beantwoording door B. en W. van zijn schriftelijke vragen namelijk ook nog wel even mondeling van gedachten wisselen. Hij was het namelijk niet eens met het college, dat de woningen goed zijn onderhouden. Er is een enkele maal geschilderd, zij het niet alles, en de daken zijn enkele malen gerepa reerd, zo stelde hij. „Maar er is geen keuken, en de slaapkamers worden door de bewoners als bunkers beschouwd. Als er aardige huizen bij zijn, komt dat doordat de bewoners zelf er veel aan hebben gedaan. Soms is er tot achthonderd gulden ingestoken. Ze hebben zelf moeten stucadoren en behangen". De heer Kruisman was ook niet enthou siast over de omgeving, met zijn kolen bergen, zijn stank en zijn grote olietank. „Alle noodwoningen mogen niet voor huur verhoging in aanmerking komen", zei hij. „B. en W. adviseren de minister en wat zij adviseren is duidelijk. Kwam er maar eens een vertegenwoordiger van de minis ter kijken". Wethouder Verbeek zei, dat men van het college geen sympathie voor de nood woningen behoeft te verwachten. „Woon- waarde, constructie en het genoegen voor de bewoners zijn wel zeer twijfelachtig", stelde hij. „Maar als noodwoning zijn ze in goede staat. De woningen leve ren voor gemeente en rijk een jaarlijks terugkerend deficit op. Nu krijgen de men sen een tegemoetkoming voor de huur verhoging, is het dan eigenlijk niet lo gisch die verhoging ook toe te passen?" De wethouder betoogde, dat er mensen zijn, die niet graag in zo'n noodwoning huizen, maar dat er ook velen zijn, die er haast niet uit te krijgen zijn. De noodwoningen zullen beslist nog tot 1963 blijven staan. Ze staan er nu al twaalf jaar, terwijl op tien was gerekend. Helemaal niet naar de zin van B. en W., maar het is nu eenmaal niet anders. Er is geen bouwvolume, er komen geen nieu we woningen. En dus moet men houden wat men heeft. „Overigens is het zo, dat de mensen, die de huurverhoging niet willen betalen, dat niet hoeven. Maar ze lopen het risi co dan straks ineens een flink bedrag te moeten aanzuiveren". De heer Kruisman was hierdoor niet overtuigd. „Als u huurverhoging aan de minister voorstelt, geeft u ze juist cachet, en dat is gevaarlijk" meende hij. Wet houder Verbeek ging er niet nader meer op in. Alleen betoogde hij nog eens, dat men niet kan spreken over slecht onder- T. Kruisman houd. Dat er geen keukens zijn, dat de slaapkamers klein zijn, het is allemaal een gevolg van het feit, dat het hier noodwo ningen betreft. Maar met het onderhoud heeft het niets uit te staan. Ook wethouder Maas (K.V.P.) vroeg hierna het woord. Hij betoogde, dat de mensen altijd een duplicaat krijgen van de enquêteformulieren, die worden inge vuld na een aanvraag om huurverhoging Hij sprak enkele minuten over de huur adviescommissie, maar de heer Kruis man stelde hiertegenover, dat bij nood woningen hiervan geen sprake is. De heer Hoorn (C.P.N.) wilde echter graag in gaan op de opmerkingen van wet houder Maas, maar voorzitter De Boer verzette zich hier ten stelligste tegen: „De wethouder heeft zich vergist, bij noodwo ningen heeft men rechtstreeks met de mi nister te maken. Maar dat betekent nog niet, dat ik nu een discussie over alge mene huurpolitiek ga toestaan. Dan moet u maar schriftelijke vragen stellen" Waarmee de discussie werd besloten. Rijdt met de PINKSTERDAGEN veilig. Rijdt op een goed afgesteld RALEIGH - MAGNEET VESTING RIVEL Grote sortering KINDERRIJWIELEN Vesting sportrijwiel compleet, v.a. 139 Rivel kinderrijwiel 87.50 BREESTRAAT 108 BEVERWIJK De raad van Velsen heeft een krediet van 17360 verleend voor het treffen van voorzieningen aan twaalf panden in Oud- IJmuiden. Het betreft de panden Froger- straat 18, 18 rood, 20, 20 rood, 22, 22 rood, 24, 24 rood, Visseringstraat 6 en Prins Hendrikstraat 67, 71, en 73. B. en W. meenden, dat herstel aanbe veling verdient omdat de gemeente alsdan gedurende ten minste vijf jaar over twaalf redelijke panden de beschikking heeft. Mevrouw Heijkoop (VVD) was het eens met de opzet van B. en W., een zo gx-oot mogelijk aantal redelijke woningen voorlopig aan te houden in verband met de woningnood. De heer Kruisman (CPN) hield daarna een betoog, dat bepaald niet onverwachts kwam. Hij meende, dat men de huur moest terugbrengen tot die van 1950. De heer Visser (A.R.) vx-oeg zich af, of de opknapwerkzaamheden voor de bewoners tengevolge van de extra-Rijks bijdrage niet tot een extra huurverhoging zouden kunnen leiden. Dit bleek een abuis, want het Rijk betaalt niets, zodat van die kant niets te duchten valt in verband met een huurverhoging. Wethouder Verbeek zei, dat B. en W. het voorstel hebben gedaan met een gevoel van narigheid. De woningen zijn voor af braak bestemd, maar in verband met de woningnood moet men ze nog wel op knappen. Men heeft ze gekocht met de bedoeling ze af te breken. Men maakte berekeningen en hield rekening met de te verwachten huuropbrengst. Maar naar de mening van de wethouder zou een huur- verlaging niet onaanvaardbaar zijn. „Ik had graag, dat B. en W. dan met zo'n voorstel zouden komen", zei de heer Kruis man, waarop de voorzitter verzekerde, dat men dit zal bekijken. De raad stelde ook een krediet van i 1400 beschikbaar voor het herstellen van de woning Annastraat IA- rood te IJmui den. „Waarom geven we die mensen geen andere woning?" wilde de heer Kruisman weten, „dat is toch veel gemakkelijker?" Hij vroeg natuurlijk naar de bekende weg, want het antwoord van wethouder Maas, dat er geen „andere woning" in Velsen is, had hij natuurlijk kunnen verwachten. Maar het ging om wat anders. „Door de regeringspolitiek zijn wij dus gedwongen geld uit te geven" en stelde hij vast, waarop de voorzitter haastig aanvulde „en door de overspannen arbeidsmarkt." Het Is bijzonder slecht gesteld met de woningsituatie in de gemeente Velsen. „Ik heb geen duplex meer om te verdelen" klaagde wethouder C. P. J. Maas (KVP) woensdagavond in de zitting van de ge meenteraad van Velsen. Hij zei, dat de. lijst van woningzoekenden steeds groter wordt, zonder dat er uitzicht is op een mogelijkheid mensen af te voeren. De enige gelukkige omstandigheid is dat er nog wat jonge gezinnen zijn, die elders een woning kunnen krijgen. Teke nen van deze situatie waren er genoeg op deze raadszitting. Er moest geld gevo teerd worden voor voorzieningen aan wo ningen, die eigenlijk al hadden moeten worden afgebroken. Maar in de situatie van het moment kan men geen woning missen. Al is er vorige week in oud-Velsen een afgebroken. Deze woning was zo bouwval lig, dat zij onmiddellijk werd gesloopt toen ze leeg was. Mevrouw Heijkoop (V.V.D.) kreeg geen kans er nader op in te gaan. Want toen zij over de bewuste woning begon, werd zij meteen door voor zitter H. de Boer afgehamerd, omdat zij buiten de agenda kwam. Zij kreeg daar na wel de gelegenheid te zeggen, dat naar haar mening geen oude schoenen moeten worden weggegooid voor de gemeente nieuwe heeft. 16 JUNI: RAAD BEVERWIJK De eerstvolgende vergadering van Be- verwijks gemeenteraad wordt niet op donderdag 9, maar op donderdag 16 juni aanstaande gehouden. Het behoeft niemand te verwonderen dat een toneelvereniging, op zoek naar een stuk dat haar donateurs een avond van uitbundig plezier moet bezorgen, uiteinde lijk bij de Amerikaanse klucht in drie bedrijven „Ketty jolkt nooit" belandt. Wat hierin door de niet met name genoemde auteur aan nonsens bij elkaar werd ge bracht, kan met geen mogelijkheid in kort bestek worden naverteld. De voor dit stuk noodzakelijke perikelen vinden hun oor zaak in de figuur van Ketty Harrison, een innemend en charmant persoontje, dat echter niet in haar eerste leugen is blijven steken. Het begin is allemaal tamelijk on schuldig: een toevallige lunch van Ketty met de huisvriend Jimmy Scott, welke ont moeting zij evenwel voor de permanent jaloerse echtgenoot geheim willen houden. Een leugentje om bestwil is daarom spoe dig verzonnen, doch dit heeft dan zulke catastrofale gevolgen, dat er zelfs twee geadopteerde baby's aan te pas moeten komen, om de hevig verbolgen echtgenoot weer naar de huiselijke haard terug te lokken. Dan is het hek pas goed van de dam, want de niet al te snuggere huis vriend die met de adoptie werd belast, heeft eerst een jongen en daarna een meisje op de kop getikt, zodat William Harrison zich op een gegeven ogenblik zelfs vader van een tweeling waant. Deze onvoorziene gevolgen van haar conflict met de waarheid, bezorgen Ketty de schrik van haar leven. Wanneer dan al les nog op het nippertje in het reine is gebracht, neemt zij zich heilig voor nim mer meer een leugen op de lippen te ne men. Hetgeen haar overigens niet belet aan het einde van dit stuk alweer een nieuwe, weinig goeds voorspellende on waarheid voor te bereiden. Het is de oud-katholieke toneelvereniging „De Plankeniers" uit IJmuiden geweest, die deze dwaasheden dinsdag en woens dag in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan voor het voetlicht heeft gebracht. Met deze voorstellingen besloot zij niet alleen haar eigen seizoen, doch als laatste in de IJmond optredende ver eniging, heeft zij hiermee tevens voor deze gehele omgeving het winterseizoen uitge luid. Het is geen indrukwekkend einde geworden, daarvoor is een dergelijk zotte klucht te weinig belangrijk. Toch hebben de spelers met dit stuk een daverend lach succes behaald, hetgeen hun overigens van harte is gegund, omdat zij deze bij val door de geleverde prestaties ook vol komen hebben verdiend. In de eerste plaats had regisseur F. A. J. Hunsche voor het noodzakelijke tempo gezorgd en verder was het kwartet, dat de hoofdrol len bezette, volledig voor zijn taak bere kend. Zo bracht Gré Voortman alles mee voor de onverstoorbaar in leugens volhar dende Ketty en was Nolda Wijker een toe gewijde vriendin, die haar dapper bij al deze dwaze handelingen ter zijde stond. Cor Peet en Henk Jordaan waren de op vliegende echtgenoot en de weinig intelli gente huisvriend, met welke typeringen zij eveneens weinig moeite hadden de ple zierige stemming in de zaal op het ge wenste peil te houden. De overige rollen waren zo klein, dat zij slechts als een komische aanvulling dienden. Jan van Dam Advertentie Advertentie Voor alle naar Kennemerlaan 19 Tel. 6317 Advertentie Toonaangevend is onze sortering Prijzen vanaf SCHOENHANDEL KENNEMERLAAN 63 Telefoon 4781 - IJmuiden BURGERLIJKE STAND CASTRICUM GEBOREN: Egbert. Pieter, z. v. B. D. Maagd en H. R. de Jong. ONDERTROUWD: C. L. Breetveld en G. C. de Nijs. OVERLEDEN: P. G. Baak, 72 jr., geh met G. P. Baas, wonende te Castricum; C. E. P. Holtz, 74 jr.; ongeh., wonende te Den Helder; J. Roose, 76 jr.. wedn. van M. van Merksteijn, wonende te Amsterdam. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK. GEBOREN: Paulus M. M., z. v. T J. Nooij en E. A. A. Scheerman; Martin J. H., z. v. W. G. den Houdijker en M. C. Vermeulen; Janine. d. B. K P. Adric'.iem en R. H. ter Horst; Comelis M.. z. v. P. T. Rood en C. van Wonderen:Cornelia G. M d. v. H. C. Bol en A. A. Durge; Jozefine G. M„ d. v. J. M. J. Hofland en B. M. Schoorl; Gerardus P., z. v. H. J. Post en M. H. van Gogh: Johannes W. D„ z. v. W. J. M. Spierings en N. H. van Toll; Michaël J„ z. v. J_ M. Post en E. Thiery; Linette, d. v. G. Murre en M. Schout; In geborg K„ d. v. G. Ebbinge en R. J. Beijer; Jan, z. v. J. van den Arend en L. F Steenbergen. ONDERTROUWD: J. J. Knoyle en J. B. M. Schotman; A. C. van Voornvelcï en G. J. Snel; P. A. Schuchart en C. M. Kra mer; J. J. van Dam en A. Struyk; C. Brasser en P. Bijma; D. A. van Keeken en S. E. M. Kuilman; N. P. Dekker en M. A. Beentjes; A. P. Walsmit en P. M. Dur ge; J. Schellinger en J. S. Redeker; J. Mooij en J. M. Pruimboom; R. F. Haf kamp en H. C. Roggeveen. GETROUWD: F. Haartman en E. M. Langendijk; M. C. Berrevoet en E. Mid delkoop; N. Warmenhoven en P. C. van der Vlugt; P. J. Kampe en W. N J. Duij- neveld; J. Middel en D. S. B. Veen; J. E. Rasterhoff en J. van der Munnik; A. Rumping en J. S. Nijholt; C. Land en G. S. M. Bakker; F. P. Schop en J. A. M. Scherer; G. Paap en C. Majoor; S. Tuijn- man en A. Bout. OVERLEDEN; M. de Graaff. oud 86 ja ren, wed. van W. J. Terhorst; A. de Bie, oud 64 jaren, gehuwd met P. C. Klijn. ADONA... de droomwens van de moderne man. Ha gelwit, ijzersterk. Sport- broek v.a. 2.55, shirt v.a. 2.55 MARKTPLEIN 29 DONDERDAG 2 JUNI Thalia, 20 uur: „08-15, de kazerne". Rex, 20 uur: „Vrouwenarts dr. Bertram" Hervormde kerk, 20 uur: Concert „Looft den Heer" met Gerard Hengeveld. VRIJDAG 3 JUNI Thalia, 20 uur: „Inspecteur Hardesty, FBI". Rex, 20 uur: „Zonder moeder". DONDERDAG 2 JUNI Kennemer Theater: Géén voorsre.l'.tig. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur „Battle taxi". VRIJDAG 3 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur:. „De verloren zoon". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „La Paloma". W.B. Theater, 20 uur: „Revolveraamp in Tuscon". BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Een meisje in duizend gevaren", 14 jaar. Vrijdag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en maandag tevens 16.15 uur: „Het koninkrijk der humor", alle leeftijden. Frans Halstheater: Vandaag tot en met zaterdag en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en maandag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Mag ik deze dans van u?", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „De Louis Armstrong Story", alle "leef tijden, Vrijdag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en maandag tevens 16.15 uur: „Kop op, kiezen op elkaar", alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag 20 uur: „In de schaduw van de guillotine", 14 jaar. Vrij dag en zaterdag en maandag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag en maandag tevens 16.15 uur: „Koningin Ze- nobia, de ontembare" ,14 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Kat op een heet zinken dak", 18 jaar. Vrij dag 20.15 uur en zaterdag tot en met maandag 19 en 21.15 uur: „Some like it hot", 18 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30 uur. zondag en maandag 14 en 16.15 uur: „Teen- ..Der Czardas König", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Om het naakte leven", 14 jaar. Vrij dag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur. zondag en maandag tevens 16.15 uur: „Der Czardas Konig". alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Opstand der sexen", 14 jaar. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Het teken van Don Marcos", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met zaterdag en dinsdag tot en met donderdag 14.15 .19 en 21.15 uur. zondag en maandag 14. 16.15, 19 en 21.15 uur: „Wir Wunder- kinder", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur :,.Ketenen van de haat", 18 jaar. Vrijdag tot en met zondag 20 uur: „In specteur Hardesy F.B.I.", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Bloemendaal)Tot 7 juni dagelijks van 10 tot 17 uur, zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur: Expositie van werken van Bloemendaalse beeldende kunstenaars. „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Tot 1 juli dagelijks van 10 tot 22 uur: Ex positie van prenten van Daumier en Ca- varni. Galerie Uittenhout (Kleine Houtstr. 41): Tot 13 juni dagelijks van 10.30 tot 17 uur, zondags van 14 tot 17 uur: Expositie van werk van Frans Verpoorten. Kunstzaal De Ark (Nieuw Heiligland 1- 3): Tot 4 juni dagelijks van 9 tot 17 uur: Expositie van beeldhouwwerk van Cor Kennedy en aquarellen en grafisch werk van Ton ter Linden. Museum Het Huis Van Looy (Kamper laan): Tot 26 juni dagelijks van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, zondags van 14 tot 17 uur: Expositie van uitgaven, foto's, brie ven en bezittingen van Frederik van Eeden. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 27 mei).

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7