TROTS VELPON Aanleg van nieuw Schiphol zal 230 miljoen vergen en bondig MEUBELSHOW Zomerse Pinksterdagen ontharing depilan Oecumenische pinkster manifestatie in Den Haag P.v.d.A.-Kamerleden bezoeken Amsterdam en Kennemerland Spoetnik IV dit weekeind te zien Het verkeer zal worden geteld Vraag naar bijbels nog niet door aanbod gedekt Vragen in Tweede Kamer over Voetbalpool en „Rolot" Eis van acht jaar tegen man die „Blonde Marie" doodde Militairen lieten het eten staan v. DUIVENB0DEN F N Cm El I— Grote Houtstraat 181 Haarlem - Tel. 14444 ZATERDAG 4 JUNI 1960 2 OP MIJZELF Inbrekers maakten ƒ20.000 buit Nu is er... hèt middel tegen afwashanden De heer U.F.M.Dellaert, directeur der n.v. Luchthaven Schiphol heeft mededelin gen gedaan over de toekomst van Schip hol. De uitvoering van het nieuwe Schip hol, waarmede volgens de heer Dellaert spoedig begonnen moet worden om niet ten achter te raken, zal ongeveer twee- honderddertigmiljoen gulden vergen. Daarvan zal het rijk tachtig percent voor zijn rekening moeten nemen, de gemeente Amsterdam vijftien percent en de ge meente Rotterdam vijf percent, zijnde ge zamenlijk de drie aandeelhouders in de n. v. Luchthaven Schiphol. In dit bedrag is begrepen de bouw van een stationsge bouw, de aanleg van een nieuwe baan van drieëndertighonderd meter en de verleg ging van de rijksweg Amsterdam-Den Haag met bijkomende werken. Voor de uitvoering van deze werken is een finan cieringsplan opgesteld voor een termijn van zeven jaar. Er wordt naar gestreefd het nieuwe stationsgebouw in 1963 gereed te hebben. Elk land tracht het vraagstuk van de bouw en inrichting van een sta tionsgebouw op zijn wijze op te lossen. Op het reeds weer te klein zijnde nog nieuwe vliegveld IdlewÜd van New York hebben acht luchtvaartmaatschappijen elk een eigen stationsgebouw neergezet en alle acht gebouwen zijn volkomen verschillend van opzet en inrichting. Pieren Op het nieuwe Schiphol, dat berekend is op het luchtverkeer van omstreeks 1975, zullen 75 opstelplaatsen voor vliegtuigen moeten komen. Bij het ontwerpen van de pieren waardoor deze opstelplaatsen voor passagiers bereikbaar zijn, stuitte men di rect al op een moeilijkheid, namelijk die van de lengte. De luchtreizigers zullen in overdekte gangen naar en van de vlieg tuigen moeten gaan en daarbij niet te gro te afstanden moeten afleggen. Dit vraag stuk wordt vooral van belang wanneer het transitoreizigers betreft die op Schiphol, komende uit b.v. de Verenigde Staten, doorreizen naar het midden-Oosten. Men kan die reizigers geen honderden meters laten wandelen om het aansluiting geven de vliegtuig te bereiken dat misschien aan een andere pier voor vertrek gereed staat. Groter van Idlewild Het nieuwe Schiphol zal, volgens de plannen van nu, een groter oppervlak krij gen dat dat van Londen Airport en ook nog groter dan dat van Idlewild. Er zal een hangar komen die twee keer zo groot Advertentie Ik ben er trots op dat ik tenslotte een be sluit nam - en mij aansloot bij de miljoenen moderne jonge vrouwen die aan Tampax de voorkeur geven! Die ene belangrijke beslissing heeft mij een nieuwe, optimistische kijk gegeven op „die dagen"! Ze heeft mij zo'n vrijheid van geest en beweging gegeven - dat ik nu bijna helemaal kan vergeten dat er verschil bestaat tussen de dagen van de maand! Geen last meer van verbanden gordelgeen irritatie... geen geur! Tampax inwendige sanitaire'bescher ming is onzichtbaar en wordt niet gevoeld als het öp zijn plaats zit. Het is zo gemakkelijk in te brengen, te verwisselen en weg te doen. Reserves zijn gemakkelijk weg te stoppen. Leer zelf het wonderbare verschil kennen dat Tampax maakt - in houding, in zelfvertrouwen! Neem - evenals ik - het besluit om over te gaan op TampaxDoor miljoenen be- •vonden als de beterede moderne methode! Verkrijgbaar bij apothekers, drogisten en speciaalzaken in twee absorptiegraden. Regular f. 1,50, Super f. 1,75 per doos, met Nederlandse gebruiksaanwijzing. Als u een proefverpakking wenst, zend dan 50 ets aan postzegels aan Tampax, Groen burgwal 54, Amsterdam Uitgevonden door een dokter - nu gebruikt door miljoenen vrouwen I In Wassenaar is ingebroken in het kan toorgebouw van de gemeentebedrijven van gas, water en licht. Een zware brand kast werd geforceerd xn ruim 20.000.— werd buitgemaakt. De brandkast staat in een kamer aan de straatzijde op de benedenverdieping Om hun actie voor de buitenwereld ver borgen te houden, hadden de inbrekers een barricade opgericht van stalen kasten en tafels, en vloerkleden en ganglopers voor de ramen gehangen. is als de grootste hangar van dit ogenblik op Schiphol, hangar 10, die ruim tweehon derd meter lang en ruim vijftig meter breed is. De verkeerstoren, die los van het sta tionsgebouw zal worden opgericht, zal vijfenveertig a vijftig meter hoog worden. De benodigde gronden heeft de n.v. Luchthaven Schiphol reeds alle in haar be zit. Bij het in eigendom verkrijgen van deze gronden is niet alleen rekening gehouden met de uitvoering van het plan voor een nieuw Schiphol, maar tevens met verlenging van nog aan te leg gen banen, indien dat nodig zou zijn. De urgent geachte aanleg van baan 09-27, aan de noordzijde van het huidige Schip hol, is ontworpen als een baan van drie- endertighonderd meter lengte, maar kan, als de voortschrijdende techniek dat wen selijk maakt, worden verlengd tot vijf ki lometer. Extra belasting Daar de luchtvaartmaatschappijen in verhouding te weinig betalen voor het ge bruik van ruimten in het stationsgebouw heeft de directie van de luchthaven reeds meermalen overwogen een luchtreizigers- belasting te heffen van reizigers die van Schiphol vertrekken. Op die wijze zou een deel van het tekort op de exploitatiereke ning teniet worden gedaan. Deze luchtrei zigersbelasting kent men op het meren deel der luchthavens in Europa. Tot nu toe heeft men deze belasting hier nog niet willen invoeren, maar de heer Dellaert meent dat het niet onmogelijk is dat ook Schiphol tot het heffen ervan zal moeten overgaan. Van elke uit Nederland vertrek kende luchtreiziger zou dan een rijksdaal der of drie gulden worden gevraagd, be dragen die overeenstemmen met die wel ke in het buitenland worden gevraagd. Dit zou voor de luchthaven ongeveer een half miljoen gulden per jaar opleveren. In het openluchttheater van het Zuider park in Den Haag is donderdagavond een oecumenische Pinkstermanifestatie ge houden. Hieraan werkten mee pater S. Jelsma van de Pleingroep uit Den Haag, ds. A. Klamer, Nederlands Hervormd pre dikant van het oecumenisch radio-pasto raat, ds. G. N. Lammens, gereformeerd predikant in Rotterdam en ds. P. Lugtig- heid, hervormd predikant uit Den Haag en diens Open Deur-groep. In zijn openingswoord wees ds. Klamer op de verdeeldheid, die bij alle geloven naar voren komt. „Dit is geen bijeen komst van een groepje idealisten, maar wij willen in het klein tonen dat eenheid, ondanks verschillende geloven, mogelijk is", zo zei spreker. Na door alle aanwezigen gezamenlijk ge zongen psalmen, sprak ds. Lammens over het thema „Is Christus dan ver deeld?" Naast Amerika is Nederland wel licht het land waar de meeste kerkgenoot schappen zijn, zo betoogde ds. Lammens, maar deze kerken hebben alle één „lid maatschapskaart" namelijk de doop. La ten wij beseffen dat zij juist door deze doop, niet van elkaar verschillen, maar getuigen van één geest. Ook ds. Lugtigheid sprak over de een heid. „Wij allen zijn knechten van God, welk geloof wij ook belijden, de God is dezelfde". De oecumenische gedachte kwam eveneens naar voren in de toe spraak van pater Jelsma, die er onder meer op wees, dat wij elkaar nodig heb ben. „Geen van allen kunnen wij elkaar missen", aldus pater Jelsma, laten wij daarom samenwerken en samen strijden voor een en dezelfde God". Om de eenheidsgedachte duidelijk naar voren te brengen, was achter de sprekers een wereldbol aangebracht, waarop men sen van allerlei ras en huidskleur door iijnen met elkaar verbonden werden. De bijeenkomst werd muzikaal omlijst door een muziekkorps van het Leger des Heils en een gemend jeugdkoor. Leden van de fractie van de Partij van de Arbeid uit de Tweede Kamer zullen op 8, 9 en 10 juni een bezoek brengen aan het gebied ten zuiden van het Noordzee kanaal en aan Amsterdam. In de ochtenduren van woensdag 8 juni zullen de bezoekers ontvangen worden door het provinciaal bestuur van Nooi-d- holland in Haarlem. Daarbij zullen leden van Gedeputeerde Staten inlichtingen ver schaffen over allerlei problemen welke betrekking hebben op de ontwikkeling van het zuidelijk deel van de provincie. Des middags wordt een autobustocht door de Haarlemmermeer gemaakt en zal een be zoek worden gebracht aan de directie van de Hoogovens in IJmuiden, waarmee de Kamerleden een gesprek zullen hebben. Op donderdag 9 juni worden zij ontvan gen door het gemeentebestuur van Amster dam, waarbij besprekingen zullen worden gevoerd over de wederopbouw van projec ten in de oude stad. Na een rondvaart door de Amsterdamse havens volgt een bezoek aan het in aanbouw zijnde graan- overslagbedrijf. Ook worden universitaire uitbreidingen bezocht, evenals de elektri citeitscentrale aan de Hemweg, waarbij de atoomcentrale een punt van bespre king zal vormen. Vrijdag bestaat er gelegenheid om in de voormalige Zuiderkerk aan de Zandstraat in Amsterdam foto's en maquettes te be zichtigen. Daarna worden groepen ge vormd. Eén groep brengt bezoeken aan de eilanden" en aan de „Jordaan" (krot opruiming). Een tweede groep begeeft zich naar het revalidatiecentrum in het Oosterpark en naar het verzorgingshuis aan de Roetersstraat. Een derde groep gaat naar het industriegebied in Amster dam-Oost. Advertentie Modern, snel en mild, veilig en reukloos i van Hamol uit Zwitserland tube 1.50-2.95 Advertentie t De sterrenwacht in Utrecht heeft mede gedeeld, dat in het komende weekeinde de Russische aardsatelliet Spoetnik IV aan de avondhemel te zien zal zijn. Drie onderdelen van deze satelliet be schrijven ieder een baan om de aarde. Dat zijn de laatste trap van de raket, waar mee de kunstmaan in een baan om de aar de is gebracht en die zo helder is als een heldere ster, de kunstmaan zelf en de de capsule, die naar de aarde had moeten terugkeren en verbranden in de damp kring. Beide laatste objecten zijn zo hel der als een middelmatige ster. Zondagavond om 23.18 uur zal de kunst maan in het zenit gaande van zuidwest naar noordoost, laag aan de hemel te zien zijn, terwijl om 23.40 uur de raket in het noordwesten laag aan de hemel gaande van west naar noord goed zicht baar moet zijn. Maandagavond om 22.22 uur komt de raket goed zichtbaar in het oosten aan de hemel, gaande van zuid naar noordoost. Om 22.44 komt de kunstmaan zelf door de zelfde hemelstreek en om 22.51 uur is de capsule in het zenit te zien, gaande van zuidwest naar noordoost. Dit jaar houdt rijkswaterstaat een alge mene telling van het verkeer. De uitwer king van de resultaten geschiedt in nauwe samenwerking met het Centraal Bureau voor de Statistiek. Bij deze algemene verkeerstelling wor den onderscheiden: basistellingen, rayon tellingen (automatisch en visueel), tellin gen op een zeer drukke dag, tellingen van buitenlandse mororrijtuigen en tellingen van het grensoverschrijdend verkeer. De basistellingen worden worden verricht aan 36 over het wegennet verspreide telpunten gedurende 12 maanden. Op een beperkt aantal punten zullen op Tweede Pinkster dag visuele tellingen van 8 uur tot 24 uur worden verricht. Op 1 juni en 8 augustus worden op een beperkt aantal punten van 6 uur tot 22 uur de aantallen buitenlandse motorrijtui gen geteld, onderscheiden naar voertuig categorie en naar de verschillende natio- naliteitsletters op de voertuigen. Het grensoverschrijdend verkeer wordt 16 da gen lang geteld. De eerste verkeerstelling werd door de rijkswaterstaat in 1908 gehouden. In dat jaar werd ook op de Vechtbrug in de weg van Amsterdam naar het Gooi een ver- keei-stelling gehouden, waarbij men 27 auto's telde. In 1916 passeerden op het zelfde punt gemiddeld 63 auto's per dag. Van 1923 af tot de tweede wereldoorlog zijn regelmatig om de drie jaar tellingen verricht. Na de oorlog werden er tot en met 1955 nog drie gehouden. In 1955 pas seerden de 'Vechtbrug gemiddeld 9000 auto's per dag. Advertentie Geen geknoei! met de nieuwe dop Blijkens het 145ste jaarverslag van het Nederlandsch Bijbelgenootschap te Am sterdam werd het op de nieuwe ax-beids- terreinen in het buitenland aangevangen wei-k in 1959 geïntensiveerd. Een aantal nieuwe kansen voor bijbelverspreiding werd aangegrepen. De verhoogde vraag naar bijbels, waarvan in 1950 reeds ge wag werd gemaakt, nam in 1959 eerder toe dan af. Als redenen daarvoor worden in het verslag aangegeven het nog steeds toenemende alfabetisme en de groeiende belangstelling naar resultaten van eigen cultuur, die doen verlangen naar een be reikbaarheid van het Evangelie in de eigen taal. De financiële spanning ten gevolge van de toenemende vraag werd in het af gelopen jaar nog vergroot door de relatie ve daling van de koopkracht in verschil lende gebieden van missionaire activiteit. Daarnaast wai*en maatregelen tot steun van eigen conomie vaak oorzaak van be perkende maatregelen ten opzichte van de impoi-t. Voorts bestaat er een groot te kort aan vakmanschap in die gebieden in de wereld, die zich in een snelle ontwik keling bevinden. Dat zijn de ooi-zaken, waardoor de ovei-brenging van de pro- duktie van bijbels naar deze gebieden op te kleine schaal mogelijk is. Bovendien, zo wordt in het verslag opgemerkt, zijn aan een dergelijke overbi-enging investe ringen verbonden, die de bijbelgenootschap pen in het Westen voor grote moeilijkhe den plaatsen. Op de ontwikkeling van het werk in 1959 van het Indonesische bijbelgenootschap heeft in de eerste plaats het invoerver bod van uitgaven in de Indonesische taal in sterke mate een stempel gedi-ukt. Want dit betekende, dat ook bijbelzendingen aan vankelijk niet werden toegestaan. Eind de cember werd echter voor de import van bijbels voor de eerstkomende twee jaren ontheffing van deze verbodsbepaling ver leend. Thans moet echter een jaar ach terstand op het gebied van de bijbelvoor ziening in Indonesië worden ingehaald, het geen in het verslag uitermate kostbaar wordt genoemd. Met het oog hierop zal uit de kerken in Nederland daarom onge veer 200.000 gulden extra binnen moeten komen, aldus het verslag. In Nederland werden in 1959 254.759 bij bels en bijbelgedeelten verkocht. m—Mi ■lllilail De heer Geertsema (V.V.D.), lid van de Tweede Kamer, heeft aan de mi nister van Justitie de volgende vragen ge steld: Is het waai-, dat de K.N.V.B. besloten heeft de deelneming aan de door hem ge- ox-ganiseerde voetbalpool in het komende seizoen ook open te stellen voor leden en begunstigers van niet bij de K.N.V.B. aan gesloten spox-torganisaties? Heeft de minis ter zijn toestemming verleend voor deze uitbreiding van de mogelijkheid tot deel neming? Is de minister niet van mening, dat een dex-gelijke uitbx-eiding strijdig is met de door zijn ambtsvoorganger gehuldigde op vatting, dat de feitelijke toestand, zoals deze bestond ten tijde van het verstrekken van de eerste ministeriële vergunning voor de voetbalpools uitgaande van de K.N.V.B. en de Nationale Vex-eniging Ca ritas, bevrox-en moest wox-den totdat de Staten-generaal zich over een eventuele wettelijke regeling van de sportprijsvra- gen zou hebben uitgesproken? Onder schrijft de minister dit standpunt van zijn ambtsvoorganger? Berusten voorts de berichten, volgens welke aan de Nederlandse Vereniging voor Maatschappelijk Werk „Humanitas" een vergunning tot het organisex-en van een lottospel zou zijn vex-strekt, op waai'heid? Kan de minister mededelen of er een zo kenmerkend verschil bestaat tussen de voetbalpool en het lottospel, dat de x-ege- ring enerzijds van mening is, dat de sport- prijsvragen uitdrukkelijk wettelijk beho ren te worden geregeld en aan stringente voorwaarden behox-en te wox-den gebonden, onder meer op het terrein van de maxi- muminzet en de maximumprijs, terwijl anderzijds het lottospel, dat, gezien de er- varingen in het buitenland, een veel grote re aantrekkingskx-acht op het publiek heeft dan de voetbalpool, zonder uitdx-ukkelijke wettelijke regeling uitsluitend op een niet aan wettelijke voorschriften gebonden ver gunning van de minister van Justitie mag worden georganiseerd? Zo ja, waax-in is dan dit verschil gelegen? Is de minister niet van mening, dat ver gunningen, op grond waarvan zeer hoge inkomsten te vex-wachten zijn, zoals bij de voetbalpool en bij het lottospel het geval is, in beginsel uitsluitend behoren te wor den verstrekt aan instellingen of combina ties van instellingen, die zeer gx-ote sec toren van het maatschappelijk leven om spannen en die tevens, ook in vergelijking met andere instellingen, deze zeer hoge in komsten dringend nodig hebben? Zo ja, is de minister dan niet van mening, dat de Nederlandse Vereniging voor Maatschap pelijk Werk „Humanitas", hoe nuttig het wex-k, dat deze vereniging doet, overigens ook is, aan de genoemde voorwaarden niet voldoet? Is de minister op grond van deze over wegingen niet van mening, dat een even tueel aan „Humanitas" verstrekte vergun ning voor een lottospel niet behoort te worden verlengd, althans niet voordat in de Staten-generaal ovex-leg over deze za ken heeft kunnen plaatshebben. CARLO CHIESA OVERLEDEN De Italiaanse filmproducent Cax-lo Alber to Chiesa is tijdens een operatie in een Ro meins ziekenhuis overleden. Hij werd gis teren bij een auto-ongeluk gewond. Zijn snelle sportwagen die door zijn vrouw, de toneel- en filmactrice Isa Barzizza werd bestuurd, was van de weg af geslipt en tegen een boom aangereden. Chiesa, die zijn cax-rière als journalist begon, werd 37 jaar. Een delegatie uit Katwijk heeft vrij dagmiddag op Paleis Soestdijk aan Koningin Juliana een vaatje „Koning- inneharing" aangeboden. De vis is ge vangen door de KW. 25 en aangevoerd door de KW. 23. Foto:: Jaap van Bee- len, schipper van de KW. 23, biedt het vaatje aan. De procureur-generaal bij het gerechts hof in Den Haag heeft een gevangenis straf van acht jaar en ter beschikking stelling van de regering geëist tegen een 28-jarige huisschilder, die in de avond van 30 december 1958 de alleenwonende vrouw „Blonde Max-ie" in haar kamex-tje aan de Nieuwe Haven in Den Haag door wurging om het leven heeft gebracht en daarna haar siex-aden, een bontmantel, een hoog- tezon en een massage-appai-aat had ge stolen. Op 17 juni zal het gerechtshof ar rest wijzen. De rechtbank had hem een straf van zes jaar en ter beschikkingstel ling opgelegd, van welk vonnis hij in be roep was gegaan. Ook de officier van Justitie bij de i-echtbank had appèl aan getekend. Hij had een gevangenisstraf van twaalf jaar geëist. Dood door schuld. Tegen een 28-jarige tandarts-assistente, verbonden aan de ge meentelijke schooltandai-tsendienst te Maastricht, is een boete van 400 geëist wegens het veroorzaken van een dodelijk ongeluk. Op 19 februari was zij bestuur ster van een busje van die dienst. Op een kruispunt gaf zij geen voorrang aan ver keer van rechts. Een sportauto, van rechts komend, kon een botsing met het busje niet vermijden. Dit laatste schoof schuin over de twaalf meter bi-ede weg en raak te aan de ovei-zijde een 36-jarige wielrijd- ster, die vrijwel op slag gedood werd. Rus dodelijk getroffen. In een zieken huis te Amsterdam is een 25-jarige Rus ovex'leden aan de verwondingen die hij heeft opgelopen bij het lossen in de Coen- haven van de lading triplex uit het Rus sische 1850 bi-t. metende s.s. „Korsum Shevchenskovsky". Met enkele mede-op varenden (een landgenoot en een Neder- landex-) bevond hij zich aan boord van een langszijliggende lichter, toen uit een vex*- keerd bevestigde strop balken losschoten. De drie mannen werden daai-door getrof fen. De beide Russen moesten in het zie kenhuis wox-den opgenomen. De Neder lander werd slechts licht gewond. Advertentie In de nieuwe Alexandex-kazerne in Den Haag hebben ruim driehonderd militairen de warme maaltijd geweigerd. De ingx-e- diënten voor het kazerne-eten, aldus de militairen, zijn uitstekend van kwaliteit, maar de wijze waarop het voedsel wordt bereid is beneden alle kritiek. Dit zijn geen klachten van vandaag of gisteren, zij dateren van het moment, waarop de mi litairen zes maanden geleden van de oude Alexanderkazerne (waar de marine voor de voeding zorgde) naar de nieuwe Alex- anderkazex'ne werden overgeplaatst. Er was tevoren reeds meermalen geklaagd maar helpen deed het niet. De legervoorlichtingsdienst deelt over deze kwestie mee, dat er tot dusverre geen klachten waren ingekomen bij de voedselcommissie. Deze commissie be staat uit een vertegenwoordiging van of ficieren, onderofficieren en soldaten. De voedselcommissie heeft speciaal tot taak de kwaliteit van het voedsel te keuren. De leden van deze commissie worden door de militaix-en gekozen. Advertentie WIE REKENT bezoekt vrijblijvend de permanente SPAARNE 11 t.o. de Damstraat De meest verwende cliënt slaagt bij onze „groep C 20" van fabriek naar particulier SPAARNE 11 - HAARLEM Telefoon 13608 - 17165 - 34200 Het K.N.M.I. deelt mede: Een hogedrukgebied, dat het weer in West-Eux-opa al verschillende dagen be heerst, neemt wat in betekenis af. Het centrum, dat vanochtend in de buurt van Zuid-Zweden lag, vei-plaatst zich daai-bij Zondag 5 juni Zon op 4.23 uur, onder 20.54 uur. Maan op 15.36 uux', onder 2.20 uur. Maandag 6 juni Zon op 4.22 uur, onder 20.55 uur. Maan op 16.53 uux-, onder 2.47 uur. Dinsdag 7 juni Zon op 4.22 uur, onder 20.56 uur. Maan op 18.11 uur, onder 3.19 uur. Maanstanden 9 juni 14.02 uur volle maan. 16 juni 5.36 uur laatste kwartier. 24 juni 4.27 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 4 juni Hoog water 10.54 en 23.28 uur. Laag water 6.02 en 18.47 uur. Zondag 5 juni Hoog water 12.04 en uur. Laag water 7.14 en 20.02 uur. Maandag 6 juni Hoog water 0.35 en 13.07 uur. Laag water 8.23 en 21.05 uur. Dinsdag 7 juni Hoog water 1.30 en 14.00 uur. Laag water 9.21 en 22.01 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. naar het noordoosten. Tegelijkertijd breidt een oceaandepx-essie zijn invloed uit in de richting van de Golf van Bxscaye. Deze vex-andex-ingen in de luchtdrukverdeling geschieden echter slechts uiterst langzaam. Het ziet er daarom naar uit dat het zon nige en warme weer de beide Pinkster dagen zal aanhouden. De kans op onweer is voor de eerste Pinksterdag klein. Voor de tweede Pinksterdag is deze kans nog moeilijk te beoordelen. WEERRAPPORTEN Advertentie Maximum-temperaturen 00 G bulten- en binnenland van gisteren. ei ïc Neerslag laatste 24 uur g Si Den Helder onbewolkt 3 18 0 Ypenbui-g onbewolkt ono 24 0 Vlissingen onbewolkt 3 24 0 Eelde onbewolkt 0 24 0 De Bilt onbewolkt 0 25 0 Twente onbewolkt ono 24 0 Eindhoven onbewolkt 0 25 0 Zd-Limburg onbewolkt ono 25 0 Helsinki half bew. wnw 21 0 Stockholm onbewolkt wzw 25 0 Oslo geheel bew.windst. 24 0 Kopenhagen onbewolkt no 19 0 Abei-deen zwaar bew. windst. 22 0 Londen onbewolkt nno 24 0 Amsterdam onbewolkt O 25 0 Brussel onbewolkt ono 26 0 Luxemburg onbewolkt ono 24 0 Parijs onbewolkt no 27 0 Bordeaux onbewolkt ozo 29 0 Gi-enoble zwaar bew. windst. 26 2 Nice onbewolkt n 23 0 Berlijn licht bew. no 24 0 Frankfort onbewolkt no 25 0 München geheel bew.ozo 23 0 Zürich half bew. windst. 25 0 Genève licht bew. windst. 25 0 Locarno motregen 0 21 10 Wenen zwaar bew. o 23 37 Innsbruck zwaar bew. w 0 Athene onbewolkt w 28 Rome regen ozo 27 0,4 Ajaccio regenbui O 27 0,1 Madrid licht bew. windst. 25 0 Mallorca licht bew. 0 29 0 Lissabon regen n 25 0

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 2