GLOS RHOOGEVEEN dames camisoles Jongens Kunst- en Antiekveiling MODELSLAGERIJ B. PIET medewerksters KOOPJE VflN DE WEEK Havenberichten Meisje vloog door winkelruit bij E.H.B.O.'er Plannen voor bouw van 800 huizen in Heemskerk „Doorbraak van het nieuwe leven Volleybaltoernooi van The Smash voor SOS Zoals men de man aan zijn kleren kent GEEFT ONGEKEND DIEPE BLIJVENDE GLANS 98 cent Lage prijzen voor bloemen Wijk aan Zee nu lichtend voorbeeld voor andere kustplaatsen Massale vissterfte in Schiedam Kinheimjeugd in Drente, ouderen in Amsterdam Grote evangelisatie landdag in Velsen Twee gewonden bij botsing in Santpoort Een Midzomernachtdroom In dit dagblad LUIDSPREKERS WOENSDAG - KOOPJESDAG EN GEHAKTDAG GRATIS moderne SCHOENLEPEL bij aankoop van 2 doosjes DINSDAG 7 JUNI 1960 Advertentie vanaf WOENSDAG a.s. half negen beginnen wij met de verkoop van een partij fantasie gestreepte 40 - 42 en 46 Alle maten door elkaar voor één prijs Zo lang de voorraad strekt. Maakt dat u er bij komt. Lange Nieuwstraat Telefoon 5205 Marktplein IJmuiden De bloemenveiling die op tweede pink sterdag in Beverwijk werd gehouden trok uiteraard veel belangstelling. Er waren veel bloemen, veel kopers en lage prijzen. Men zit nog volop in het irissenseizoen en door het warme weer rijpen deze bloe men snel, te snel eigenlijk. De vraag naar bloemen is dan ook heel klein, want de bloemen zijn niet zo lang houdbaar als met koud weer. Het waren niet alleen de iris sen die een lage prijs opbrachten. Ook de andere bloemen als anjers, ixia's en dui zendschonen gingen voor matige prijzen weg. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Reinard E. Fritzen uit Rotterdam; Hodur, Lulea; Sochi, Ventpils; Brinio, Marityluo- to; Ostanfoss, Vagenikken; Eemland, Ba- hia; Kotlas, Leningrad; Heringsdorf, Lon den; Kaap Falga, Rundvik; Lizard, Lon den; Conny M., Brunsbuttel; Trito, Dublin; Ram, Zwijndrecht; Grohn, Stugsund; Spaarnestroom, Dagenham; Wexford, Bos ton, met stijfsel en stroop van Wormer- veer; Wexford, Boston; Jonet, Londen. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Mi nerva 2, Hamburg; Herm Kiepe, Jacobs- stad; Amelie Thyssen, Wabana, met erts voor de hoogovens; Madjoe, Hudiksvall; Zuiderkerk, Antwerpen; Aptity, Hamburg; Memnin, Hamburg; Avanti, Skutskaer; Azahar, Casablanca; Zaanland, Hamburg; Texelstroom, Hull; Lilo, Kalmar; Tamo, Antwerpen; Hallis Kalkavon, Iskandrun; Povorje, Dakar; Bertha Bechk, Antwer pen, bijlegger IJmuiden; Thaletas. Gdynia; Gerd, Londen; Amstelstroom, Goole; Eli sabeth Roorda, Gruvon; Rijnstroom, Lon den; Alexis, Guata; Dan Fodio. Antwer pen; Janny, Christinahamn; Alpha, Par; Nautic, Slotsbrun, met cellulose voor Vel- sen; Nero, Aarhuus; Wilpo, Halmstad, met hout voor Zaandam; Driebergen, Swansea; Otto Schmidt, Leningrad; Betra Kienass, Brevikstrand. Maandag kwam in IJmuiden aan: Daje Bohmer, Kopenhagen; Eemstroom, Gran gemouth. Corstream Benisaf met erts voor de hoogovens; Belgia, Gothenburg; Fravi- so, Sundsvall; Phidias, Hamburg; Vlie- stroom, Liverpool: Clangula, Liverpool; IJsselborg, Sundsvall, ledig IJbunker; El- va, Odessa; Ivan Pavlov, Djadanov; Tof- ten, Karlstad; Triton, Londen; Wim 2, Var- berg; Gefle, Stockholm, bijlegger IJmui den; Kuurtanes, Kotka, cellulose papier fabriek; Camroux 2, Hamburg, ledig staal- haven; Brinda, Antwerpen, ledig binnen haven hoogovens; Bamse, Drammen; Re- peto, Hamina, hout lossen IJmuiden: Mees Cremer, Rundvik; Bullfinch, Londen; Hondsbosch, Bergkvara; Martha Ahrens, Hamburg; Freshfield, Swansea; Ooster- diep, Christianahamn. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: He licon, Antwerpen; Siredal, Antwerpen; Herro, Kotka; Juno, Helsingfors; Meer kerk, Stettin; Canada, Karlstad. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Mi- litence, Rotterdam, ledig IJmuiden; Cam roux i, Leith, kunstmest, IJmuiden; No- rinda, Point a Pitre; Zaanborg, Skutskar; sleepboot Argus, Rotterdam, met kraan; Zaankerk, Rotterdam; Leonidas, Gothen burg; Barbara, Karlsham, walsmateriaal IJmuiden; Francesca, Narvok; Skauma, Middlesborough; Libertas, Kopenhagen, Rote, Stockholm: Boreas, Gothenburg; Ba- tu, Marseille; Mutua Fides, Bridgewater, veevoeder Wormerveer; Hunzestroom, Li verpool; Heriot, Leith; Folias, Malmö; Ar- go, Hamina; Reliable, Bremen; Nieuwe Waterweg. Stockholm: Ponza Kristineham, ledig Zaandam; York, Goole; Ank T, Delf zijl; Jans, London; Gronitas, Rotterdam. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Brat- tingsborg, Lagos; Bodenstein, Bremerha ven; Colette, Gothenburg; Yew Hill, New- pora, Coils van IJmuiden; Hudor, Lulea; Jato. Halmstad, walsmateriaal van IJmui den; Minerva 2, Guernsy, bijlegger, IJmui den; Bertha Beck, Upsula, bijlegger IJmui den; Lingestroom, Londen; Grebbestroom, Hull; Zaanstroom, Londen; Hinde, Londen; Waverstroom, Shoreham. Maandag vertrokken uit IJmuiden: La Paloma, Rochester, stijfsel van Koog a. d. Zaan; Hecuba, Hamburg; Charis, Dord recht; Gefle, Rouaan, bijlegger IJmuiden; Avanti Bohus, zout van IJmuiden; Spaar nestroom, Shoreham. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Ta mo, Londen; Amigo, Rochester, kunstmest van IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de ha ven van herkomst of bestemming geen na dere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). Een 14-jarig meisje uit Doesburg, Gerrie Nieuwenhuis, dat bij een verkeersongeluk zeer ernstig gewond werd, heeft het feit dat zij waai-schijnlijk het leven eraf brengt te danken aan het optreden van een op ticien uit Dieren, de heer G. Steenbeek, bestuurslid van de plaatselijke afdeling E.H.B.O. Met een vriendin liep Gerrie Nieuwen huis zaterdagavond in Dieren, toen enkele jongens aanboden de meisjes op de brom fiets thuis te brengen. Deze vonden dit goed, onder voorwaarde, dat zij mochten rijden. Hiermee gingen de jongens akkoord Doordat Gerrie echter met te grote vaart een scherpe bocht nam, vloog zij door de spiegelruit van de opticienszaak van de heer Steenbeek. De scherven van deze ruit sneden haar gezicht van de neus tot aan het linkersleutelbeen open, waar door ook de halsslagader werd doorgesne den. De heer Steenbeek drukte onmiddellijk de slagader dicht en begaf zich het meis je naar de politiepost aan de overzijde van de straat. Daar zakte het meisje in elkaar. Bijna een uur lang heeft de heer Steenbeek de slagader dichtgeknepen moe ten houden, daar de ziekenauto van de G.G.D. een slachtoffer van een ander ver keersongeval met een schedelbasisfrac- tuur naar een ziekenhuis in Arnhem over bracht. Toen de auto arriveerde werden Gerrie en de heer S. met grote spoed naar het ziekenhuis te Velp gereden. Pas toen Gerrie op de operatietafel lag kon de heer Steenbeek zijn handen vrijmaken. In de openbare raadsvergadering te Heemskerk van 3 juni is aan de orde ge weest het voorstel van burgemeester en wethouders inzake de vaststelling van het besluit tot voorlopige goedkeuring van het plan tot onteigening, geldende voor de gronden, welke zijn gelegen in het zuid westelijk gedeelte van het op 29 april 1960 vastgestelde uitbreidingsplan „Heemskerk- Dorp". De begrenzing van het tot deze onteige ning behorende gebied kan worden om schreven als het gedeelte, gelegen tussen de Kerkweg en de Marquettelaan, alsmede het gedeelte, gelegen ten zuid-westen van de Kerkweg, omvattende het gebied rond om de Oosterstreng, Spoellaan en Zeelaan tot nabij de Breedslaglaan. Ook de nood zakelijke sanering van de dorpskern maakt een onderdeel van het onteigeningsplan uit. Uit de door wethouder De Ruijter ge geven toelichting bleek, dat in het betref fende gebied binnen afzienbare tijd, tot de bouw van 800 a 900 woningen zal worden overgegaan. Hierdoor zal verdere uitbrei ding rondom de bestaande kern gereali seerd worden. Tevens werd medegedeeld, dat door burgemeester en wethouders pogingen worden ondernomen om voor de door deze bouwplannen te duperen tuinders, elders vervangende gronden te verwerven. Naar het zich laat aanzien, bestaan er goede kansen dat hierin resultaat zal worden be reikt. De raad kon zich met het plan ver enigen. De burgemeester van Beverwijk, de heer J. G. S. Bruinsma, heeft met het overhalen van een handgreep het confe rentieoord van de Hoogovens „Tussen- wijck" zaterdagavond in het felle licht van de schijnwerpers gezet. Dit deed hij op uitnodiging van het VVV-bestuur, dat heel Wijk aan Zee wil verlichten. Aan de rand van de hadplaats zijn al veel gebouwen geïllumineerd. De entree van Wijk aan Zee bij avond is daardoor heel aardig geworden. Particulieren en de WV hebben een overeenkomst aangegaan, die hieruit be staat dat de VVV de lampen beschikbaar stelt en de aansluiting verzorgt en de an dere partij uit eigen zak de kosten van elektriciteit betaalt. Vele inwoners van Wijk aan Zee hebben gehoor gegeven aan de oproep van de VVV hun medewerking te verlenen aan de illuminatie van hun plaats. En dat is ook logisch, want wie in Wijk aan Zee heeft geen belang bij meer bezoek van toeristen en dagjesmensen? De gemeente Beverwijk heeft ook enke le gebouwen doen verlichten. Het is jam mer dat de oudste huisjes en straatjes van Wijk aan Zee, tezamen de schilder achtige kern van het dorp vormend, nog niet verlicht zijn. Toch is Wijk aan Zee nu het lichtend voorbeeld voor andere kustplaatsen. Het VVV-bestuur streeft ernaar zoveel mogelijk gebouwen te illumineren. Wat nu is verlicht, is de eerste stap. De burge meester, staande op het gras voor huize „Tussenwijck", herinnerde aan de steeds dikker wordende stroom mensen naar Wijk aan Zee, sedert de openstelling van de Velser tunnel. De heer Bruinsma hoopte dat velen, die er des avonds eens uit willen, naar de badplaats gaan om zich te ontspannen. De verlichting in Wijk aan Zee zal daartoe kunnen bijdragen. Het gezelschap van burgemeester, wet houders en hoofden van diensten, maakte een rondgang door Wijk aan Zee. Ook be zichtigde het het onlangs verbouwde hotel „Trio", dat gedurende de pinksterdagen geheel was volgeboekt. Trouwens heel Wijk aan Zee was vol op beide dagen. In dd poldervaart tussen Schiedam en Kethel heeft zich tijdens de Pinksterdagen een massale sterfte onder de vis voorge daan. Duizenden vissen dreven dood aan de oppervlakte. Na enige uren in de felle zon te hebben gelegen, verspreidden de dieren een ondragelijke stank. Ook in de Schie dreef zeer veel dode vis. Het hoog heemraadschap Delfland heeft deze dagen geen water in de Noordzee gespuid in ver band met de badgasten. Het afvalwater ging daardoor ditmaal via Schie en pol dervaart, hetgeen de vissterfte veroorzaak te. ineke staking cape Canaveral Een staking door leden van de interna tionale vereniging van machinisten heeft gemaakt dat het werk op de Amerikaanse rakettenlanceerbasis te Cape Canaveral, in de staat Florida, volledig tot stilstand is gekomen. De uitwerking van de staking die, naar men verwacht, van korte duur zal zijn doet zich ook gevoelen in Vanden- berg, een andere basis voor het afvuren van raketten in Californië; die tevens als luchtmachtstation dienst doet en op ver scheidene andere bases der Amerikaanse luchtmacht. GEVEL STORT IN Zaterdagmiddag omstreeks half zes is een gedeelte van de gevel van het perceel Eikenstraat 15 te IJmuiden ingestort. Ruim vijftien stenen vielen naar beneden op de rijweg. Het onderzoek wees uit dat er slechte specie was gebruikt bij het met selen. Bovendien waren er geen muur spouwen aanwezig. Niemand werd ge wond. Openbare Werken heeft proviso rische maatregelen genomen om te voor komen dat de hele gevel instort. OFFICIëLE PUBLIKATIE Opkomst voor herhalingsoefeningen Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 8 juni 1960 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen wordt een extra- trein ingelegd. Deze dienstplichtigen moeten van deze trein gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats ver trekken. dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die in verband met hun plaats van vertrek of bestemming geen gebruik kunnen maken van de hierna genoemde extra- trein, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerstvolgende reisgelegenheid n a 06.59 uur. Extra-trein Groningen/Leeuwarden— Maarheeze: Groningen v. 8.07 - Assen v. 8.29 - Bellen v. 8.41 - Hoogeveen v. 8.52 - Meppel v. 9.07. - Zwolle a. 9.26. Leeuwarden v. 8.07 - Heerenveen v. 8.29 - Wolvega v. 8.38 - Steenwijk v. 8.50 - Meppel v. 9.02 - Zwolle a. 9.21. Beide treinen combineren te Zwolle; Zwolle v. 9.34 - Deventer v. 10.00 - Zutphen v. 10.16 - Dieren-D. v. 10.28 - Arnhem v. 10.47 - 's-Hertogenbosch v. 11.38 - Eindhoven v. 12.04 - Maarheeze a. 12.18. Advertentie Geen echte Kinder-vakantie zonder zo'n heerlijke, lichte, gemakkelijke wandelwagen. ITALIAANSE lijnen en HOLLANDSE klasse vindt U in onze beide Top-merken, KOELSTRA en MUTSAERTS verenigd 8 modellen, elk in geel. blauw, Linde, tweed, lila, dior van 39.- tot 69.- Alleen in Uw speciaalzaak Aan een dei-tigtal welpen heeft het be stuur van de voetbalvereniging „Kinheim" een viertal onvergetelijke dagen weten te bezorgen in de plaats Westerbork bij As sen. Zaterdagmorgen bezochten de Velsense knapen een flinke zuivelfabriek en 's mid dags was er een toernooi voor twee elftal len van VKW, Beilen, ZBC (Zweelo) en Kinheim. In poule A werd Kinheim met 5 punten en beter doelgemiddelde winnaar, gevolgd door VKW, 5 punten; Beilen en ZBC met 1 punt. In poule B won Beilen (5), 2. VKW (5), 3. Kinheim (2) en 4. ZBC 0 punten. Doordat Kinheim in het totaal-klasse ment, na VKW met 10 punten de tweede plaats innam met zeven punten, kwam de Velsense jeugd in het bezit van twee me dailles. Zondag hebben de Kinheimers een hele dag gereisd en bezoeken gebracht aan de aardoliewinning in Schoonderbeek, het fraaie zwembad in Gieten, het unieke ver keerspark in Assen, het TT-circuit bij As sen en aan een grote vermaaksuitspanning. Maandagmorgen wist VKW Westerbork in een onderlinge strijd met de Kinheim- we'lpen de uitgeloofde prijs te bemachti gen, maar niettemin drukte dit het gran dioze onthaal bij de Drentenaren niet. De Kinheimsenioren hebben Pinkster maandag een nuttig bezoek gebracht aan de Amsterdamse voetbalclub „De Eland". Met een bijna geheel uit nieuwe spelers gevormd eerste elftal, waarin individueel aardige dingen werden gedaan maar dat als combinatie nog niet kon voldoen werd met 4-0 van De Eland I verloren. Kinheim 2 wist, het tegen de Amster- .99 In het park Velserbeek is op tweede pinksterdag de vijfde Evangelisatie-Land dag gehouden. De landdag die interkerke lijk is, wei-d bijgewoond door 4500 belang stellenden uit alle delen van het land. Het motto van de landdag was „Doorbraak van het nieuwe leven". De dag was ge organiseerd door het „Landdag-comité", dat bestaat uit leden van diverse kerkelij ke groeperingen. Sprekers waren ds. G. Toornvliet uit Bloemendaal, die in zijn- rede verband legde tussen Kerstfeest en Pinksteren: Kerst: de nederdaling van de vleesgewor den Christus en Pinksteren: de nederda ling van de Heilige Geest. Voorts sprak referend. G. Brucks field-director van de Europese Evangelische Zending te Doorn, over de volheid van het geloof door de Heilige Geest. Ook werd het woord ge voerd door dominee/dichter Okke Jager uit Haarlem, die sprak van de verwon dering over het Pinksterfeest, die thans zo vaak gemist wordt. Het nieuwe leven, zo betoogde deze, is het gewone dagelijkse le ven, maar dan met Jezus. Men' moet niet denken, dat zulk een leven onwezenlijk is, doch geestelijk, met hart en ziel aan de Heer verbonden te zijn. Hij zei ook dat het opmerkelijke van Pinksteren de ver wondering van de toeschouwers was. Die verwondering ontbreekt heden ten dage zo vaak, ook bij de gelovigen. Dit komt, dat zo gauw berust wordt, dat men maar maar aanneemt, dat wat het geestelijk le ven betreft, het altijd al zo geweest is en zo ook maar moet blijven, een blijven in de zelfgenoegzaamheid. Waar wacht men nu nog op zo vroeg de spreker zich af. „Jezus heeft toch alles gegeven! En zonder Jezus in het gewone leven, in het sterven, zonder Jezus in de hemel, kan een mens niet bestaan. Daarom: gelooft in Hem!" Ds. J. Visser uit Amsterdam kreeg ver volgens 't woord over de vernieuwing van de mens door 't geloof. Evangelist Theo Dikkes uit Leiden sprak over de doorbraak van 't leven door de aanvaarding van het geloof, en tot besluit sprak evangelist Ja cob Kleinhaneveld uit Bodegraven over Christus als de weg tot het leven. De landdag werd gehouden in een tent, die 2200 bezoekers kon herbergen. Toen echter een bui losbrak bleken er ook 3500 mensen in de tent te kunnen. damse reserves tot een 2-2 gelijk spel te brengen. De Kinheim A-aspiranten namen echter afdoende revanche tegen De Eland-gast- „heren", want zij lieten over hun voorne mens geen twijfel. De jonge Kinheimers wonnen met 0-11. Omstreeks één uur zaterdagmiddag is op de Hoofdstraat te Santpoox-t een bromfiet ser die geen voorrang gaf aan een motor rijder, tegen de laatste opgereden. Beide berijders kwamen te vallen en liepen hoofdwonden op. In het Antoniuszieken- huis werden de slachtoffers verbonden, waarna zij naar huis konden terugkeren. Voor de zesde achtereenvolgende maal heeft de Castricumse volleybalclub The Smash een volleybal toernooi georgani seerd en ook dit keer met succes. Er wa ren zestig deelnemende ploegen. Er waren deze maal ook hoofdklassers aanwezig en deze maakten het toernooi wel tot het meest aantrekkelijke dat door de vereniging tot nu is georganiseerd. Zij waren het dan ook die tenslotte moesten uitmaken wie van hen de fraaie wisselbeker voor een jaar in het bezit zou krijgen. Het was S.O.S. uit Utrecht, dat Libanon uit Rotterdam in de laatste ontmoeting met twee gewonnen sets klopte en daarmede toernooiwinnaar werd. Bij de dames waren er alleen deelneem sters uit de overgangsklasse en.hier kwam Olympia uit Soest als overwinnaar uit de strijd. De H.V.S.-dames en heren uit Haarlem, die vorig jaar winnaar werden, kwamen er dit jaar niet aan te pas want zij wisten zelfs niet in de finales door te dringen hetgeen toch wel een pover resultaat is. Voor de Castricummers die met twee ge wonnen wedstrijden een goede kans had den om in de finale door te dringen werd het een desillusie toen zij in de beslissen de wedstrijd tegen S.O.S. een zware ne derlaag kregen te slikken. Finalisten werden in de diverse poules: Heren hoofdklasse: a. Libanon; b. SOS. Overgangsklasse heren: c. Armada: d. Li banon; e. Polonio. Eertse klasse heren: f. HBC; g. Seanden; h. Eclecta. Overgangs klasse dames: i. Olympia; k. Athlon; 1. MVC. Eerste klasse dames: m. Sporttief; n. Velex; o. VHH; p. Zeemeuwen. Libanon verloor van SOS zodat deze hoofdklasser dus winnaar werd. In de overgangsklasse won Libanon van Arma da; verloor Libanon van Polonia en won Polonia vervolgens ook van Armada zodat de eindstand hier werd 1. Polonia; 2. Li banon en 3. Armada. In de le klasse werd de eindstand als volgt: 1. HBC; 2. Saenden; 3. Eclecta. In de overgangsklasse dames werd de eindstand 1. Olympia; 2. Athlon; 3. MVC. In de eerste klasse dames was het Ve- lox dat nummer één werd; Zeemeeuwen werd tweede, VHH derde en Sportief ein digde als vierde en laatste. Openluchttheater Bloemendaal OPENING VAN HET SEIZOEN I960 TONEELGROEP THEATER - ARNHEM van SHAKESPEARE Donderdag 9 juni te 20.15 uur Entreeprijzen: f 2.50 - i 3.75 -f5 (a.r.i.) Plaatsbespreken en voorverkoop: Paviljoen Theater Tel. 53909 (10-12 en 14-17 u.) en V.V.V. Stationsplein te Haarlem Voor direct gevraagd voor diverse werkzaamheden. AanmeldenVisconservenfabriek Van Zwieten, Industriestraat 21, Dmuiden. kent men de zaak aan het blad, waarin zij adverteert Is uw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft RADIO TECHN. SCHOOL, Kleine Houtweg 31, Telef. 20843. Opleiding tot Radio- Telegrafist, Radiomonteur en Technicus, Electronicus, Te levisiemonteur. Dagschool - Avondschool. Inlichtingen en inschr. dagelijks. Spreekuur maandag- en woensdagmid dag van 2-4 uur en volgens afspraak. Prospectus koste loos. TEGEN AANRANDING en MOORD is de Jiu-Jitsu en Judo sport, Cultureel Cen trum. hét adres, want daar geeft Koelemeijer les. Woens dags van 4-10 uur. AUTORIJSCHOOL H. Ane- pool, voor luxe en vracht auto. Erk. Bovag instr. met de nieuwste Opeis. Rijnstr. 91. Telef. 6285-4565. K.C.I., Baanstraat 34, Bever wijk vraagt MACHINESTIK- STERS. Stukloon, hoog loon Vermager zonder moeite met GRACIAL. 50 dragees 1.98 Bij apoth. en drogist. WAAROM MEER BETALEN als U aan de fabriek veel en veel goedkoper bent. Benzo-rijwielen geheel com pleet met lamp 122,— netto. Vraagt prijscourant. Benzo Rijwielfabriek, Vlaardingen. WERKSOKKEN, krimpvrij, nooit meer stoppen, zwart en grijs 3.50. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden, Telef. 4235. ELEKTR. SCHEERAPPARA- TEN vanaf 32.50. Philips, Braun, Remington. Betaling in overleg. De Vilder, Vel- serduinweg 173. WIJ GAAN DOOR!!! Grasrol- len 60 et per rol, tot 2 meter lang. Gemeste aarde 2. per kruiwagen. Tevens leg gen wij uw tuin aan. Telef. 02500-20445. Tot eind juni is onze prima HUISBRAND het goedkoopst. De V.S. uw adres. Kenne- merlaan 44. Telef. 4643. PAREL ANTHRACIET 16/20 10.Prima. De V.S. uw adres. Kennemerlaan no. 44, Telef. 4643. WASMACHINE-CENTRI- FUGES-KOMBINATIES. Ve- lo Wasmachine N.V., Tromp straat 68, IJmuiden. Telefoon 5198-8191. De VELO SUPER WASMA CHINE wast zonder slijtage. Desgewenst 8 dagen op proef. (Event, ook inruil van oude machine). Velo Wasmachine N.V., Trompstraat 63, IJmui den. Telef. 5198-8191. Speciale reparatie inrichting voor RADIO en TELEVISIE. Velo. afd. Radio en Televisie. Trompstraat 68, IJmuiden. Telef. 5198-8191. HALVE KIP met patates- frites 2.50 p. stuk. Automa tiekhal Dekkers. Centrum Galerij. Telef. 4302. MODERNISEER uw schoor steen met een Eternite schoorsteenplaat 24.75, gele en rode steentjes in 3 mo dellen. „De Houthal", Kenne merlaan 159. Telef. 7770. LAAT UW TRAP door ons beieggen met Marmoleum in mod. kleuren. Vraagt prijs opgave. Botman, Kennemer laan. Telef. 5537. ZAKJES AARDE voor ver potten. Beatrix. Bloemsier- kunst, Kennemerlaan 56-58, Telef. 6083. NYLON VELOURS SWEA TERS, vesten en jumpers voor dames en kinderen. Zeeman, Bloemstraat 70, IJ muiden. Telef. 4235. CINDERELLA LAKENS, slopen, theedoeken, baddoe ken, washandjes en stofdoe ken. Zeeman, Bloemstraat 70. IJmuiden, Telef. 4235. BRETEL-OVERALLS, zon der mouwen, in blauy en khaki. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. Telef. 4235. ETALAGE-MATERIALEN voor iedere branche, glaspla ten, spiegels (ook verzilve ren). J. Mertens, Snellius- straat 14, IJmuiden. Tel. 6140 HERTEKOP, een plezierige pijp, die zijn geld waard is. Sigarenmagazijn Ben Cramer, Velserduinweg 117. ELEKTR. KOFFIEMOLENS, v.a. 14.75. Bet. in 3 term. Strijkbouten v.a. 9.75. De Vilder, Velserduinweg 173. LUXE VERHUUR zonder chauffeur: Opeis Rekord 25 per dag, onbeperkt rijden; Volkswagens en Renault Dauphine 20 per dag, on beperkt rijden. Werkdagen tarief 16 per dag tot 200 km; Volkswagen busjes 25 per dag tot 100 km, 35 de 200 km. Arie Beekhuis, Tor- ricellistraat 32, IJmuiden, Telef. 7179. WEGGELOPEN: jonge aire- dale-terrier, luistert naar de naam Jerry. Maandagavond 11 uur op de Noordersluis. Gaarne tegen beloning terug te bezorgen: Noordersluis Paviljoen, Sluiseiland 95, IJ muiden. ENORM KOOPJE!!! 3 Super T.V.'s 43 cm beeld, zijn be slist als nieuw, compl. met nwe. antenne, toebeh. en gar.bewijs a 435. Ook na 8 uur. le Zuidpolderstr. 56 rd., I-Iaarlem-Oost. BROEKMAN KOOPT EN VERKOOPT!!! Alle soorten meubilair, tapijten, antiek, porselein, kristal, koper of tinwerk enz. Doelstraat 5, Telef. 10794, Haarlem. Gevr. SCHRIJFBUREAUTJE met veel bergruimte. Brieven L 8307 bureau van dit blad. ■Bi'", MAKELAAR - VEILINGMEESTER - BEED. TAXATEUR NIEUWE GRACHT 74 - HAARLEM - PARKLAAN 22 Inzendingen van Kunst, Antiek en waardevol Meubilair. ,yopr. opze DRIEMAANDELIJKSE KUNNEN UITSLUITEND DEZE WEEK NOG WORDEN BIJGEVOEGD. Zie onze verlichte etalages. SIRENESTRAAT 14 bij de Visserijschool Telefoon 5613 ATTENTIE voor het volgende Ons GEHAKT half om half van 1.25 per pond kost dan 1. en ons PRIMA GEHAKT - SPECIAAL, van rund- en varkenslappen gedraaid van 1.80 per pond kost dan 1.55 en ons heerlijk gekruid KALFS- EN VAR KENSGEHAKT van 1.60 kost dan 1.40 1 pond DIK VET SPEK 0.55 1 pond DOORREGEN VARKENSLAPPEN 1.30 1 pond SAUCIJSJES1.60 VOOR DE BOTERHAM M pond heerlijke GEKOOKTE WORST 0.60 X/3 pond prima LEVERWORST voor 0.50 KOELHUIS FRIGO te IJmuiden vraagt voor direkt voor A. verpakkingsafdeling B. fileerafdeling Prettige werkkring. Goed loon. Met reeds besproken vakantie kan rekening worden gehouden. Aanmelding dagelijks: Trawlerkade 20, IJmuiden. RADIO-, F.M. en T.V. AN TENNES plaatsen wij met schriftelijke garantie (ook verplaatsen en reparatie). Velo. afdeling Antennebouw, Trompstraat 63, IJmuiden, Telef. 5198-8191. Leuke ZOMERROKJES voor meisjes Katoenen fantasie stof van 5.75 ALLEEN WOENSDAG voor 2.95 Interlock jongens CAMISOLES en SLIPS leeftijd 2-4-6-8-10 jaar normale prijs 1.35 - 1.20 - 95 ct. ALLEEN WOENSDAG 2 stuks 1.50 WITTE STEP-IN Witte kanten DAMESTRUITJES zeer elastisch normale prijs 3.95 en 2.95 maten 38 - 40 - 42 - 44 norm. prijs 2.85 en 3.25 ALLEEN WOENSDAG voor 1.69 ALLEEN WOENSDAG 1.50

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6