„Kleintjes" kregen een kans in 21ste etappe van „Giro" Santpoorter Coen Visser won de Ronde van Krommenie Geen noemenswaardige verschuivingen Nederlanders moesten terrein prijsgeven Kanoploeg definitief naar de Spelen Haarlemmers in de voorste gelederen Germar evenaart het Europees record 100 m Gerda Kraan liep 800 m beneden Olympische limiet n D-E Slechte „generale" van Russische tennissers KNVB aanvaardt de Tsjechische uitnodiging 13 Ronde Groot Brittannië Nieuweling Peters won in Enter (Ov.) DWR kreeg tegen Nereus geen schijn van kans Vier finales in Olympisch stadion op 9 juni Wereldrecords voor Lomakin en Vlasov De bekercompetitie bij de tafeltennissers Zweden oppermachtig op de 1500 meter Donner moet eerste plaats delen in Madrid Sportpaleis voor Spelen Chili accepteert het Italiaanse aanbod Zachte, geurige haai-tabak, p een uitgezochte melange - van cle fijnste overzeese tabakssoorten Kennemer Lyceum kam pioen schooltennis 1960 IC Nederland tegen Cambridge Riethoff winnaar van zomeravondrit Oostenrijks Olympisch elftal geen amateurs Het Europees kampioen schap basketbal WOENSDAG 8 JUNI 1960 De „kleintjes" in de Ronde van Italië kregen gisteren in de korte etappe van Beliuno naar Trento armslag en zij hebben ten volle hiervan geprofiteerd. De renners uit liet eerste gelid, die elkaar overigens nauwlettend in de gaten hielden, hadden een wapenstilstand gesloten met het oog op de finale van deze „Giro", die zich zal W ielrennen afspelen in de twee nog resterende etap pes: van Trento naar Bormio over een af stand van 240 km, welke etappe door de bergen leidt en als bijzonder zwaar geldt, en van Bormio naar Milaan (210 km). In deze finale zullen ongetwijfeld Nen- cini en Charly Gaul, die beiden reeds eer der de Ronde van Italië wonnen, naarstige pogingen in bet werk stellen om aan An quetil de leiderstrui te ontfutselen. Daar om is Anquetil, niettegenstaande het op timisme onder de volgers, er niet zo gerust op. dat hij zich op de leidersplaats zal kunnen handhaven. Mede omdat hij weet, dat Ncncini. maar meer nog Charly Gaul, in de bergen sterker zijn dan hy. De verschillen tussen de hoogst ge plaatsten in het algemeen klassement zijn dinsdag gelijk gebleven. De ereplaatsen werden in Trento alle opgeëist door ren ners, die zo'n grote achterstand hebben, dat zij voor de kopstukken niet tellen, behalve dan als nuttige helpers, indien de nood aan de man komt. De Belg Ernile Daems met een achterstand van bijna twee uur op An quetil! werd in Trento etappewinnaar door de eindsprint te winnen van een groepje van negen man, dat een voorsprong had kunnen nemen van ruim drie minuten. Met de leidende figuren kwamen in het grote peloton ook Wim van Est en Stolker binnen. De uitslag van de 21ste etappe luidt: 1, Emile Daems (Belg) 110 km 2.40.41 (gem. 41.074 km per uur), 2. Sorgeloos (Belg) z.t., 3. Boni (It.) z.t., 4. Pelligrini (ft.) z.t., 5. Fal- larini (It.) z.t., 6. Casati (It.) z.t., 7. Pellic- ciari (It.) z.t., 8. Tosato (It.) z.t., 0. Ippoliti De 27-jarige Brit Bill Bradley won dins dag met een voorsprong van ruim zeven minuten op onze landgenoot René Lotz de tweede etappe van de Ronde van Groot- Brittannië. Op 50 km van de finish van de 206 km lange rit van Morecambe naar Whitley Bay dwars door het geacciden teerde terrein van Noord-Engeland, demar reerde Bradley, nadat hij door zijn felle aanvallen het peloton in stukken had ge scheurd. Behalve Lotz moesten alle Nederlandse deelnemers terrein prijs geven. Ab Sluis eindigde als 35ste (5.59.51), Lex van Kreu ningen als 42ste (zelfde tijd als Sluis) en Leon Sebregts kwam als 54ste binnen in 6.03.44. Jan Jansen staakte de strijd. De uitslag was: 1. Bill Bradley (G.B.) 5.33.30, 2. René Lotz (Ned.) 5.40.54, 3. Alan Ramsbottom (G.B.) 5.41.29, 4. Van Denson (G.B. 5.41.35. Algemeen klassement: 1. Bradley (G.B.) 10.00.14, 2. Homes (G.B.) 10.09.08. 3. Rams bottom (G.B.) 10.09.46, 4. Hinds (G.B.) 10.10.21, 5. Lotz (Ned.) 10.10.27. 6. Noppe (Belg) 10.13.21, 29. Sluis (Ned.) 10.28.23, 32. Van Kreuningen (Ned.) 10.29.43, 42. Se bregts (Ncd.) 10.34.02. De Heemsteedse nieuweling Henk Pe ters, die dit seizoen bijzonder succesvol rijdt en zich steeds onder de prijswin naars weet te scharen, heeft in de Ronde van Enter (Overijsel) zijn tweede sei zoenoverwinning behaald. Van de andere renners van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" waren de sterk rijdende ama teurs Eddy Riethoff en Coen Visser in de Ronde van Charlois (Rotterdam) ook heel dirht bij een overwinning. Maar zij wer den in de eindsprint zodanig door de Rot terdammer Heiden gehinderd, dat zij niet voluit konden sprinten. Riethoff moest zo doende met de tweede plaats genoegen nemen en Visser met de derde. Arend van 't Kof, die tegenwoordig in Rotterdam woont en nog steeds lid van zijn Haar lemse clubs is, werd tiende. Wil Blommaert begint het rijden bij de amateurs ook aardig onder de knie te krijgen en werd in St. Michielsgestel netjes derde. De nieuwelingen Gé Krab benbos, Bert Ruijs en Thijs Bouma wer den daar respectievelijk zevende, achtste en tiende. De waterpolocompetitie Voor de tweede klasse dames van de zomerwaterpolocompetitie KNZB werd dinsdagavond in Stoop's bad in Overveen de wedstrijd Haarlem-Zwemlust gespeeld. Het was een matige strijd, waarin de Utrechtse dames voor de rust, de leiding namen en in de tweede helft Corrie Holm de stand op 1-1 bracht. In de zweminrichting aan de Houtvaart in Haarlem kreeg DWR voor de tweede klasse heren Nereus uit Zaandijk op be zoek. DWR speelde met een invaller voor P. de Bruyn. Het was een eenzijdige ver toning. daar DWR een 9-0 nederlaag moest incasseren. De Nereus-midvoor had sl vier keer raak geschoten bij de rust. Na de hervatting kwam DWR enige keren goed in de aanval, maar de schoten gingen over of kwamen tegen palen en lat. Scheepsbouwer zette voor Nereus 'n nieu we serie doelpunten in, gevolgd door Gre- gorius. waarna de DWR-keeper Ferry Ha gen een strafworp stopte. Scheepsbouwer, Sikma en kort voor het einde wederom Gregorius brachten de eindstand op 9-0 (It.) z.t, 10. Maule (It.) op 3 min. 23 sec., 11. Bampi (It.) z.t, 12. Galeaz (It.) z.t, 13. Pintarelli (It.) z.t, 14. Minieri (It.) op 3.35, 15. Costalunga (It.) z.t. Van Est en Stolker maakten beiden deel uit van het grote peloton, dat ex aequo als 21ste werd geklasseerd en dezelfde tijd kreeg toegewezen als Minieri, namelijk 2.44.17. Het algemeen klassement luidt na de 21ste etappe: 1. Anquetil (Fr.) 80 uur 50 min. 41 sec., 2. Ncncini (It.) op 3 min. 2 sec., 3. Hocvenaers (Belg) op 4.19, 4. Ronchini (It.) op 5.49, 5. Gaul (Lux.) op 7.32, 6. Mas- signan (It.) op 7.33, 7. Delberghe (Fr.) op 8.26, 8. Carlesi (It.) op 8.28, 9. Pambianco (It) op 8.41, 10. Adriaenssens (Belg) op 11.13, 11. Van Looy (Belg) op 11.41, 12. Co- letto (It.) op 13.10, 13. Couvreur (Belg) op 19.13, 14. Botella (Sp.) op 21.50, 15. Zam- boni (It.) op 23.04, 27. Wim van Est (Ned.) op 35.22, 56. Stolker (Ned.) op 1.13.16, 85. Daems (Belg) op 1.57.02. Donderdag 9 juni wordt in het Olym pisch stadion de finale van het Nederlands kampioenschap sprint voor amateurs tus sen De Graaf en Gerritsen verreden. Te vens staan de finales achtervolging voor amateurs en profs op het programma. Voor de wedstrijd om het kampioenschap van Nederland 100 km achter grote moto ren voor professionals, die eveneens op donderdag wordt gehouden, zullen de vol gende combinaties starten: Van Houwelin- gen met Wiersrna, Koch met Kab, Vrees wijk met Van Roey, Wierstra met Van In- gelghem, Braat met Beets, Pronk met Gro- limond en Wagtmans met De Graaf. Tevens zullen op de baan van het Olym pisch stadion tandemwedstrijden voor amateurs worden gehouden. Kanosport Naar aanleiding van de goede resulta ten. die de Nederlandse kanoploeg de af gelopen weken in Wuppertal en Herdecke behaalde, heeft het Nederlandsch Olym pisch Comité besloten een ploeg in te schrijven voor de Olympische kanowed strijden op het Lac Albano en wel op de volgende nummers: KI 1000 meter, K2 1000 meter en K4 x 500 meter. Het is nog niet bekend, welke kanovaar ders Nederland zullen vertegenwoordigen. De meest serieuze kandidaten zijn: Geurts. Knuppe, Wijsen, Beunder, Lagrand en Huisman. Gewichtheffen De Russische gewichtheffer Trol'im Lo makin verbeterde tijdens de Russische kampioenschappen, die in Leningrad wer den gehouden, het wereldrecord tweehan dig drukken in de Jichtzwaargewichtklas- se tot 155.5 kg. Het oude record stond sedert 18 april 1960 op naam van zijn landgenoot Sheierman met 154.5 kg. Lo makin won de Russische titel met een to taal van 457.5 kg voor de drie Olympische oefeningen voor Arkadi Vorobiev met 455 kg. De Russische zwaargewicht Youri Vla sov heeft zijn eigen wereldrecord tweehan dig trekken, dat dateerde van 4 oktober 1959 en stond op 153 kg, in Leningrad ver beterd en gebracht op 155.5 kg. Atletiek De Santpoorter Coen Visser heeft in de wielerronde van Krommenie voor ama teurs, die dinsdagmiddag door het Zaan- se D.T.S. werd gehouden en waarvoor een sterk veld renners aan de start verscheen, een fraaie overwinning behaald. Hij zege vierde in de eindsprint over Cor Schuuring (Amsterdam), Chris Duiker (Beverwijk), Teeuwis Pronk (Warmenhuizen), Jan Stolk (Rotterdam) en Wil Blommaert (Haarlem). Deze zes renners waren een ronde uitge lopen op het peloton. Ook het sprintklasse ment om een horloge bra'jht Visser op zyn naam. In deze Ronde van Krommenie hebben de renners van het Haarlemse „De Kam pioen", waarvan ook Visser lid is, zich voortreffelijk geweerd. Het begon al in de voorwedstrijd voor nieuwelingen, waar in Ron Hendriks, Henk Peters en Gé Fen- nis met Karstens (Leiden) en Verberkt (Duivendrecht) een beslissende voorsprong wisten te veroveren. Maar helaas lieten de drie clubgenoten zich in de eindsprint lelijk verrassen door de snelle Karstens. Nochtans kunnen Hendriks, Peters en Fen- nis op een beste race terugblikken, want zij hebben vanaf de start het koersver loop gecontroleerd. Ook Jan v.d. Horst en Bert Ruijs fietsten niet verloren rond in Krommenie, maar hun sprongetjes naar de kopgroep reikten net niet ver genoeg om succes te kunnen boeken. In de wedstrijd voor amateurs, waarin 73 renners van start gingen, waren het Visser en Blommaert die zich met Pronk en de verrassend goed rijdende debutan ten Duiker en Schuuring na een uur koers van het poloton wisten te distanciëren en een sterk kopgroepje te formeren. Deze vijf koplopers bleken elkaar opperbest te verstaan,want ondanks tegenaanvallen van Wesseling, die vorige week in Olympia's Toer zegevierde. Slot, Piet van Dijk, Hen driks, vader en zoon Ottenbros, Van Smir- ren e.a. liepen zij steeds verder uit en be kroonden hun opmars tenslotte met het behalen van een ronde voorsprong. Alleen de slagvaardige Stolk, die bijtijds uit het ten ondergang gedoemde peloton was ont snapt, kregen zij niet te pakken. Deze Stolk werd overigens de held van de dag, want helemaal alleen wist ook hij een ronde op het peloton uit te lopen, zodat er uiteindelijk zes man aan de leiding kwamen. Van die zes bleken vooral Stolk en Schuu ring belust op een nieuwe ontsnapping, maar een attente Visser gaf hen daartoe geen kans, terwijl ook Pronk, Blommaert en Duiker dicht in de buurt bleven om een onverhoedse uitval tijdig te kunnen verijdelen. Een eindsprint moest tenslotte de beslissing brengen en daarin toonde Visser zich ondanks het feit dat Schuu- In de bekercompetitie tafeltennis zijn thans alle finalisten bekend. In de over gangsklasse drong Hotac naast TYBB tot de eindstrijd door en deed dit zelfs zonder te spelen. Tegenstander GTTC bleek niet in staat een team op de been te brengen. In de 1ste klasse zullen TYBB-B en DSS elkaar ontmoeten en in de 2de klasse zullen Johez-B en Hotac-C dit doen. Voor de finales van de 3de en 4de klasse waren halve eindstrijden nodig. Hotac-E was te zwak voor VTC-E en verloor met 63. HTC bedwong Droste met dezelfde cijfers. Voor de 3de klasse boekte RKTVU een opvallend grote zege op Shot (7—2) en werd DSB-B de andere finalist door een knappe overwinning op Heemskerk (54). TYBB is reeds nu zeker van een beker en wel bij de junioren, waar de jongens van het A- en het B-team tegen elkaar zullen uitkomen. In de dames 2de klasse veroverde Togido met vier overwinningen en het fraaie ge middelde 2610 een plaats in de finale en zal het daar tegen TOG moeten opnemen. In de 3de klasse kwam DSB met twee overwinningen en het gemiddelde 180 ook al met veel vertoon van macht in de finale. Tegenstander is hier VTC. In de 4de klasse tenslotte is de finale DrosteHotac- B. Van deze beide teams bleef Hotac onge slagen. ring zich door Van Smirren liet lance ren duidelijk de sterkste. De uitslag luidde: 1. C. Visser, Sant poort, de 105 kilometer in 2 uur 38 min. en 51 sec.; 2. C. Schuuring, Amsterdam; 3. C. Duiker, Beverwijk; 4. M. Pronk, Warmenhuizen; 5. J. Stolk, Rotterdam; 6. W. Blommaert, Haarlem; 7. H. den Enting, Amsterdam; 8. G. Wesseling, Half weg; 9. J. Freyee, Uitgeest; 10. H. van Gent, Leiden. De Haarlemmer Bert Bo gaard werd negentiende. Voorwedstrijd nieuwelingen: 1. G. Kar stens, Leiden, de 60 kilometer in 1 uur 38 min. en 3 sec.; 2. R. Hendriks, Haar lem; 3. H. Peters, Heemstede; 4. G. Fen- nis, Haarlem; 5. K. Verberkt, Duiven drecht; 6. L. Motké, Roermond; 7. P. Krol, Amsterdam; 8. C. Wevers, Hillegom; 9. W. Vleesma, Uitgeest; 10. J. Zomer, Half weg; 11. P. Vleesman, Uitgeest; 12. J. v.d. Horst, Haarlem; 13. G. Krabbenbos, Haarlem. De Duitse sprinter Manfred Germar, die in de beide voorgaande jaren reeds eerder op de 100 meter tot een tijd van 10.2 sec kwam, heeft gisteravond in Mal- mö wederom het Europese record op deze afstand geëvenaard. Hij won de 100 meter in 10.2 voor de Rus Protjorovski (10.5) en de Noor Bunaes (10.6). Ook op de 200 meter was hij onbetwist de snel ste. Hij finishte in 21. sec. op de twee de plaats gevolgd door Bunaes in 21.3, terwijl Protjorovski derde was in 21.5. Ofschoon hij 34 cm verwijderd bleef van het Europese record van Rowe, kwam ook de Rus Lipsnis bij het kogelstoten tot een zeer acceptabele prestatie met 18.25 me ter. waarmee hij het Russische record evenaarde. De Belg Roger Moens zegevierde op de 800 meter in 1 min 50 sec., op de twee de plaats gevolgd door de Duitser Paul Schmidt in 1.52. Een dubbele Zweedse tri omf werd dc 400 meter met als winnaar Alf Pattersson in 48.6 sec en op de twee de plaats Lennart Johnsson in 49. sec. De Duitser Grone eindigde als derde in 49.8 sec. Snelste op de 110 meter horden was de Rus Tjistjakov met een tijd van 14.3 sec., zoals ook de 5000 meter een Russische zege werd, namelijk voor Jefi- mov in 14 min 21 sec. De Zweden waren oppermachtig op de 1500 m. die werd gewonnen door Dan Waern in 3 min 49.3 sec, op de tweede en derde plaats gevolgd door zijn landgeno ten Jonsson en Lai-sson. die beiden 3.51 no de chronometers brachten. De Pool Zimmy was vierde in 3.51.4. Bij het hoog springen kwamen de Zweed Pettersson en de Rus Siavlakadse beiden tot 2.05 meter. Door een geringer aantal foutsprongen werd de Zweed tot winnaar verklaard. Gerda Kraan, een Haagse agente van politie, heeft het afgelopen weekeinde een zeer goede prestatie geleverd. Tijdens in ternationale wedstrijden in Erfurt liep zij de 800 meter in de formidabele tijd van 2 min 08.9 sec en bleef daarmede slechts 0,3 sec boven het Nederlandse record, dat met 2 min 08.6 sec op haar naam staat. Met deze verrichting stelde zij zich kan didaat voor de Nederlandse Olympische ploeg, aangezien de kwalificatie-eis op 2 min 12.- is vastgesteld. Op het ogenblik bezet zij met deze pres tatie de zesde plaats op de wereldrang lijst 1960 achter de Russische dames Zinai- da Kotova (2.06.6), Ludmilla Chevtzona (2.07.5), Yehaterina Parluyk (2.07,6), Anna Rainich (2.07.7) en de Roemeense Mara Grecescu (2.08.8). Schaken In de 13de ronde van het zonetoernooi in Madrid heeft Donner met wit een on verwachte nederlaag geleden tegen de Westduitser Lehmann. In 42 zetten was het pleit beslist. Uitslagen 13de ronde: PachmanAttard remise; WaltherHeidenfeld 1-0; Pomar Gligoric remise; NeikirchPenrose re mise; DonnerLehmann 0-1; ReillyPor- tisch 0-1; O'KellyGuistolizi remise; Du- raoPietzsch remise. In de veertiende (voorlaatste) ronde heeft Donner remise gespeeld tegen Penrose. In het klassement staat hij nu gelijk met Gli goric en Pomar, die hun partijen wonnen. Uitslagen 14de ronde: AttardPietsch afgebr.; GuistoliziDurao 10; Portisch O'Kelly remise; LehmannReilly 10; PenroseDonner remise; GligoricNei kirch 10; HeidenfeldPomar 01; Pach manWalther afgebr. Stand na de 14de ronde: 1., 2. en 3. Po mar, Gligoric en Donner 10 punten; 4. Por tisch 9 Va pnt: 5., 6. en 7. Lehmann, O'Kelly en Pachmann 8 punten en 1 afgebroken partij; 8. Penrose 8 punten; 9. en 10. Guis tolizi en Pietzsch 7 punten en 1 afgebr. partij; 11. Neikirch 6V2 punt en 1 afgebr. partij; 12. Walther 5 punten en 1 afgebr. partij; 13. Heidenfeld 4Vs punt; 14. Durao 2V2 punt en 1 afgebr. partij; 15. Attard l'/s punt en 2 afgebr. partijen; 16. Reilly IV2 punt. Het speelschema voor de laatste ronde: WaltherAttard, PomarPachmann, Nei kirchHeidenfeld, DonnerGligoric, ReillyPenrose, O'KellyLehmann, Du raoPortisch, PietzschGuistolizi. Het Palazzo dello Sport, het grote sportpaleisdat als een der fraaiste projecten een belangrijke rol zal spelen bij de Olympische Spelen in Rome, is geopend. Het enorme uit glas en alu minium opgetrokken bouwwerk, met het zelfdragende dak, kan 15.000 toe schouwers bevatten. Het maakt deel uit van het z.g. E.U.R.-centrum in het zuidelijke deel van de stad. Men heeft 2i/z jaar aan de bouw gexoerkt. De bouwkosten bedragen 2 miljard lire, dus bijna 12/i miljoen gulden. In het Palazzo dello Sport zullen de Olym pische onderdelen boksen en basketbal worden verwerkt. Olympische Spelen Het Chileens Olympisch Comité heeft het aanbod vffn de Italiaanse regering, dat de financiering behelsde van een afvaar diging naar de Olympische Spelen in Ro me, aanvaard. In verband met de natuurrampen,die het land zo zwaar hebben getroffen, besloot Chili eind april zijn inschrijving voor Ro me in te trekken. De hiervoor bestemde gelden zouden dan kunnen worden aange wend om de schrijnende nood onder de getroffen Chileense bevolking te lenigen. Bij monde van haar ambassadeur in San tiago, de heer Mario Lucciolli, bood daar na de Italiaanse regering aan, de kosten van uitzending van een Chileense ploeg naar Rome voor haar rekening te nemen. De president van het Chileens Olympisch Comité, de heer Alejandro Rivera, heeft thans doen weten, dit aanbod te accep teren en dat zo spoedig mogelijk de om vang van de delegatie zal worden bekend gemaakt. Advertentie T ennis Het internationale tennistoernooi in Kent heeft onder zijn deelnemers ook de Rus sische vertegenwoordiging voor Wimble don, die echter reeds na twee ronden tot een kwart is gereduceerd. De als no 1 in zijn land geplaatste Mikhail Mozer werd reeds in de eerste ronde van het heren enkelspel uitgeschakeld door de Ameri kaan Jon Douglas, die won met 6-3 6-0. Tomas Lejus, vorig jaar in Wimbledon winnaar van het juniorkampioenschap, vond in de tweede ronde zijn Waterloo tegen dé AÖstralier "Bob Hêwitt. dié ih drie sets, zegevierde:,7-9 6-1 6-4. In het damés -enkelspel ging de 21-jari ge Irina Rjazanova in de eerste ronde ten onder tegen de 27-jarige Amerikaanse me vrouw Laura Lou Bryan, die aan haar huwelijksreis een tennistournee heeft ge koppeld. De cijfers waren hier 3-6 6-2 6-4. Als enige kwam de 19-jarige Anna Dmi- trieva tot een overwinning. Zij versloeg in de eerste ronde de vroegere Britse speel ster voor de Wightman Cup, Pat Hird, mei 6-4, 6-0. De uitslagen van de gisteren op de banen van het Kennemer Lyceum gespeelde school wedstrijden tennis luiden als volgt: Groep A: Mendel CollegeCoornhert Lyceum 1—2; Mendel College—Laurens Coster Lyceum 2—1Mendel College—Ste delijk Gymnasium 1—2; Coornhert Lyceum —Laurens Coster Lyceum 3—0: Coornhert Lyceum—Stedelijk Gymnasium 2—1; Ste delijk Gymnasium—Laurens Coster Ly ceum 30. De eindstand in groep A is: 1. Coornhert Lyceum 6 punten 2. Stedelijk Gymnasium 4 3. Mendel College 2 4. Laurens Coster Lyceum 0 Groep B: Christelijk LyceumTriniteits Lyceum 30; Christelijk LyceumKenne mer Lyceum 1—2: Triniteits Lyceum— Kennemer Lyceum 0—3. ('t Jac. P. Thijsse Lyceum is zonder afzegging niet opge komen). De eindstand in groep B is: 1. Kennemer Lyceum 4 punten 2. Christelijk Lyceum2 3. Triniteits Lyceum 0 Hierna speelden de nos. 1 van beide groepen de finale; hiervan was het resul taat: Coornhert LyceumKennemer Ly ceum 12. De Internationale Club van Nederland zal op vrijdag 10 en zaterdag 11 juni in Engeland uitkomen tegen Cambridge. De ploeg zal bestaan uit de tennissers P. van Eysden, H. van Dalsum, A. Kloezen, W. Breukink, J. Bijker en H. van de Weg. De wedstrijd omvat 21 partijen (12 enkel spelen en 9 dubbelspelen). Vorig jaar werd de ontmoeting in Rotterdam bij de stand 125 in het voordeel van de IC Nederland wegens regen gestaakt. Voor de derde rit van de zomeravond competitie om de „Metz"-beker, die dooi de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" in het „Van der Aartsportpark" werd ge houden, bestond maar een matige belang stelling. Er verschenen slechte negen A- en B-klassers de meeste renners reden in Krommenie een open koers aan de start. Van hen toonde Eddy Riethoff, die 's middags in Krommenie door een val uit geschakeld was, zich weer eens de beste klassementesprinter. Hij behaalde 31 pun ten, Koonings werd tweede met 24 pnt.; Walters derde met 23 pnt. en Deinum vier de met 11 pnt. De overige vijf renners reden de wedstrijd niet uit. Voetbal liet bestuur van de KNVB heeft de Tsjechische uitnodiging in het najaar van 1960 met het Nederlandse A-team een wedstrijd tegen Tsjechoslowakije te spelen aanvaard. De ontmoeting zal zondag 30 ok tober in Praag worden gespeeld. Voorts heeft de KNVB al overeenstem ming bereikt met de Belgische bond voor de wedstrijd NederlandBelgië van het seizoen 1961/62. De ontmoeting is vastge steld op zondag 12 november. België heeft voorts voor do wedstrijd BelgiëNeder land van dat seizoen als datum 1 april voorgesteld'. Omtrent de wedstrijden tegen Oost- Duitsland, voor de voorronde van het toernooi om het wereldkampioenschap 1962, is nog geen overeenstemming be reikt. Het wedstrijd-programma voor het Ne derlandse A-team ziet er thans als volgt uit: Seizoen 1960/1961: 2 oktober: Antwerpen: BelgiëNeder land. 30 oktober: Praag: Tsjechoslowakije Nederland. 22 maart: NederlandBelgië. 30 april: NederlandHongarije. Seizoen 1961/1962: 22 oktober: Boedapest: HongarijeNe derland. 12 november: NederlandBelgië. Besluivan FIFA De amateur-commissie van de F.I.F.A. heeft op verzoek van de K.N.V.B., een on derzoek ingesteld naar de amateur-status van negen spelers die deel uitmaakten van het Oostenrijkse elftal dat is uitgekomen in de voorronde van het Olympisch voet baltoernooi. Voorzitter Ottorino Barassi (It.) heeft verklaard dat de commissie van oordeel is dat deze spelers, die uitkwamen in de wedstrijden tegen Hongarije en Tsje choslowakije, niet als amateur kunnen worden beschouwd. Aangezien van de groep die genoemde drie landen vormde Hongarije zich klasseerde voor het eind- toernooi en Oostenrijk werd uitgeschakeld, heeft deze beslissing geen directe gevol gen voor de Oostenrijkse ploeg. Basketbal Dinsdagavond zijn voor het Europese basketbalkampioenschap dames, dat in Sofia wordt gehouden, twee wedstrijden gespeeld. De uitslagen waren: Joegosla viëBelgië 5739 (rust 2120); Rusland— Roemenië 6040 (rust 3018). De derde wedstrijd, tussen Bulgarije en Tsjechoslowakije, werd zeven minuten voor tijd gestaakt wegens een hevige regenbui. De stand bij de rust was gelijk (2222). De wedstrijd werd later in een zaal uitge speeld. Bulgarije won met 5351. De laatste wedstrijd van dinsdagavond ging tussen Polen en Italië. Polen won met 51—45 (26—16). Nu de wedstrijden in de voorronden van het Europees kampioenschap zijn gespeeld, ziet het klassement er als volgt uit: Poule A: 1. Bulgarije 8 pnt.; 2. Tsjecho slowakije 7 pnt.; 3. Polen 6 pnt.; 4. Italië 5 pnt.; 5. Nederland 4 pnt. Poule B: 1. Rusland 8 pnt.; 2. Joegosla- via 7 pnt.; 3. Roemenië 6 pnt.; 4. Hongarije 5 pnt.; 5. België 4 pnt. De eerste drie van iedere poule hebben zich gekwalificeerd voor de finale. De num mers vier en vijf, namelijk Italië, Neder land, Hongarije en België, spelen in een aparte poule om de zevende tot en met de elfde plaats. i

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 13