Chefarine .4 CETALAC Kort en bondig Van particulieren in ons land werd 6.650.000,- ontvangen Prinses Beatrix en Prins Albert eregasten der M-brigadiers Regenzone nadert ons land Vi@r middslen die betronw&aarnijrsi Hoofdambtenaar ging uit stelen op de Veluwe Man in vrouwenkleren overviel winkelier Vijf jaar celstraf wegens moord op de verkeerde Vragen over het optreden van een sergeant lËWiS£Ér dl ÉS*- - fc Zevenjarig meisje botste in Bakkum tegen trein Zwakke dijk tussen Rotterdam en stormstuw Tal van evenementen bij lustrumviering in Leiden WOENSDAG 8 JUNI I960 2 VLUCHTELINGENJAAR AFGESLOTEN Kerkelijk Nieuws Verf met gemak en... van Ceta Bever de nieuwe gevulde vruchten-ulevellen FIJN FAAM FANTASTISCH Den Haag houdt de bouw van crematorium in Groningen tegen Examens Loodgieter maakte val van vierde etage Verbetering vordert slecht In het Vredespaleis in Den Haag is gisteren het op 3 juni 1959 door minis ter Luns geïnstalleerde Nederlandse Comité Vluchtelingenjaar 19591960 bij eengekomen, ter afsluiting van het vluch telingenjaar. In deze slotvergadering heeft de voorzitter, jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford, medegedeeld, dat voorlopige ramingen hebben uitgewezen, dat in Nederland totaal uit particuliere bronnen 6.650.000.aan bijdragen is binnen gekomen. Dit betekent, dat men het streefbedrag van 1,5 miljoen, tijdens de installatiebijeenkomst genoemd, vier keer heeft overtroffen. Met de bijdrage van de regering van 1.360.000.is het uiteindelijke totale Nederlandse aandeel 8.010.000.het geen neerkomt op circa 0.70 gemiddeld per inwoner. Hoewel het vluchtelingenjaar is afge sloten, blijft het Nederlands comité tot 31 december bestaan. De bevrijdingskaarten, aan de Koningin gezonden, zullen tegen het einde van deze maand aan de af zenders worden teruggezonden. Inzending is nog mogelijk tot 11 juni Van het totaal ontvangen bedrag kwam 2 miljoen binnen uit openbare collecten en giften. De actie „Redt een Kind" had 2.200.000 tot resultaat. Onder het motto N.N., kreeg men 800.000. De actie „Doe Open" leverde 600.000 op, de nationale bevrijdingsmanifestatie 500.000. Uit kerkcollecten kwam 100.000 en uit an dere bronnen 50.000. Ontvangen werd uit Noordholland ƒ585.000, Zuid-Holland ƒ545.000, Noord- Brabant ƒ221.000, Gelderland ƒ219.000, Utrecht 205.000, Overijsel 145.000, Friesland 110.000, Drente ƒ85.000, Gro ningen 82.000, Limburg 75.000, Zee land 16.800, en de IJselmeerpolder 11.200. De hoogste opbrengst van de ge meenten leverde Midwoud (Noordhol land) met 0,87 per inwoner of 2,86 per gezin en Nieuwe Tonge met 1,07 per inwoner of 3,56 per gezin. Amster dam zamelde 260.000 (f 0,30 per inwo ner) in, Den Haag 158.000 (ƒ0,26) en Rotterdam 153.000 (0,21). De besteding De besteding van de ingezamelde gel den zal als volgt zijn: voor het Algerijn se kind (VPRO-actie) ƒ2.200.000. Voor de doeleinden, die al bekend gemaakt wer den, alsook voor het kinderdagverblijf in Spittal 1.625.000; voor nader door de Hoge Commissaris te specificeren projec ten, waarin begrepen de bijdrage voor de I.C.E.M. 1.175.000; voorlopige reserve voor aanvullende besteding ter voltooiing van de kampsluiting Friedrichsfeld en Ohmstede, te besteden door de Hoge Com missaris, 600.000; voor vluchtelingenhulp binnen onze grenzen 525.000, voor Hong kong 25.000, Algemene reserve, dienende voor afronding van lopende projecten en voor het opvangen van eventuele tegen vallers 250.000. De onkosten van het comité bedroegen 150.000, hetgeen drie percent is van het totale bedrag. De voorzitter noemde dit be drag verheugend klein. Secretaris onderscheiden De heer V. L. Viersma, secretaris van het Nederlands Comité Vluchtelingenjaar, is benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. De versierselen werden hem uitgereikt door de voorzitter van het comité. Voordat de bijeenkomst in het vredes paleis besloten werd sprak ook nog de min- ter van Buitenlandse Zaken, mr Luns. Hij zei onder meer dat het hem nog niet Adr^rtovtie V/er werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I De vier geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de hele wereld op grote schaal gebruikt. Ze hebben hun vol komen betrouwbaarheid wel zeer af doende bewezen. Stuk voor stuk hebben zij millioenen mensen baat gebracht. Tezamen in één tablet verenigd werken zij nog beter en helpen vaak waar andere middelen falen. Chefarine „4'* is een middel tegen pijnen en griep, dat Uw vertrouwen inderdaad waard is. JÊ BlBOiMDC GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox. 20 tabl. 10.80. Voordelige gezinsverpakking 100 tabl. 13.50 De officier van Justitie bij de recht bank te Zwolle heeft een gevangenisstraf van een jaar en negen maanden geëist te gen de dader van een aantal tapijtendief stallen op de Veluwe. De man, een 45-jari- ge technisch hoofdambtenaar bij de IJsel- centrale, vestigde zich in de loop van 1959 te Zwolle. Var daar uit ondernam hij zijn strooptochten. In de vooravond fietste hij de Veluwe op en ging een bos in, niet al te ver van het huis, waar hij van plan was zijn slag te slaan. Daar kroop hij dan in een slaapzak en sliep tot ongeveer twee uur in de morgen. Vervolgens ging hij hij naar het huis, verschafte zich toegang, rolde zo veel tapijten op, als hij maar kon dragen en verdween met de buit in de duisternis. In het bos verborg hij de ta pijten. Enkele dagen later kwam hij met zijn auto terug, om de tapijten te halen, waarna hij ze in Groningen, Leeuwarden en Zutphen aan de man bracht. Hij le gitimeerde zich hierbij met een rijbewijs, dat hij op een van zijn tochten had ge stolen en dat hij had vervalst. In vier jaar pleegde hij op de Veluwe en in het Gooi tezamen 33 inbraken met als buit 55 tapijten. Tijdens de behandeling van de zaak bleek, dat huiselijke en financiële moei lijkheden hem tot stelen hadden gebracht. Op 21 juni zal de rechtbank uitspraak doen. mogelijk was een overzicht te geven van de resultaten in andere landen, maar dat de enkele berichten, die hierover uit Gene ve zijn gekomen, de idee geven, dat het vluchtelingenjaar een internationaal suc ces is geworden. Minister Luns herinnerde eraan, dat het nimmer de pretentie van de initiatiefnemers van het vluchtelingen jaar is geweest om met deze campagne alle vluchtelingen ter wereld te helpen. De minister deed een beroep op het Neder landse volk om nu niet op de lauweren te gaan rusten, maar klaar te blijven staan om te helpen zodra hulp gevraagd zou worden. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Lunteren J. van de Velden te Dordrecht. Benoemd tot voorganger van de afdeling Dinxperlo van de Ned. Prot. Bond H. J. Vedder te Terborg. Beroepen te Schoonhoven H. N. van Hensbergen te Renkum. Geref. Kerken Beroepen te Ulrum D. Passchier te Oos terzee. Aangenomen naar Epe H. J. Bouw huis te Coevorden; naar Ridderkerk A. C. Mooy te Gorinchem. Beroepen te Zwijn- drecht-Grote Lindt P. L. Smilde te Nieuw- leusen; te Berlikum W. J. de Ruiter te Ids- kenhuizen; te Donkerbroek J. Eleveld te Hijum en Finkum. Aangenomen naar Wer kendam (2de pred.pl.) H. Moll te Berkel en Rodenrijs. Bedankt voor Bennekom (vac. H. van de Elskamp) J. Wiersema te Am sterdam-West. Het feest van de 20.000 M-brigadiertjes in de Bernhardhal van de Utrechtse jaar beurs is, zoals reeds werd bericht, ook bijgewoond door Prinses Beatrix en Prins Albert van België. De Prinses en de Prins begaven zich onder oorverdovende toe juichingen uit 20.000 jonge kelen door de in de hal opgebouwde „wereldtuin" die een beeld geeft van de vijf werelddelen, naar de eretribune. In de „wereldtuin" stond de stoet even stil, omdat Prinses Beatrix de jonge leeuwtjes wilde bekijken en aaien. Burgemeester De Ranitz sprak het welkomstwoord. Namens de M-briga diertjes bood hij Prinses Beatrix een chèque aan voor het Nederlands comité Unicef en Prins Alberg een voor het Bel gische Rode Kruis. Mr. De Graaff ont ving een chèque voor het Nederlandse Ro de Kruis. Kleine ballerina's, Indiaantjes, geisha's, negerinnetjes en Chineesjes dansten toen de wereldtuin binnen en daarmee was het grote spel „de gelukkige wereld" begon nen. Aan de 20 scènes waaruit het spel bestond werkten totaal 2200 personen mee. Nel Roos heeft de balletten geschreven, de muziek was gecomponeerd door Else van Epende Groot en Hugo de Groot. Het r.k. Jeugdcentralekoor van broeder Lea- tantius, de Ramblers, the Dutch Swing College Band, kleine circusartiesten van circus Toni Boltini en de jeugd van de Utrechtse sportverenigingen werkten eveneens mee. De bedoeling van het spel was de Ne derlandse jeugd ervan te doordringen, dat jongens en meisjes in andere landen en werelddelen, die het niet zo goed hebben als zij, ook recht hebben op materiële, geestelijke en morele middelen voor een normale ontwikkeling. De verschillende begeleidende teksten werden uitgesproken door Peronne Hosang en Frans Somers. Na een toespraak van de heer Maurice Pate uit New York die de Nederlandse jeugd vertelde, wat Unicef is en doet voor alle kinderen ter wereld, volgde de lunch. De lunchpakketten en de bekers melk wer den binnengebracht door een tractor met pony-wagens. In iets meer dan vijf minu ten waren zowel de 20.000 M-brigadiertjes als de hoge gasten van een eenvoudige maaltijd voorzien. Ook Prinses Beatrix en Prins Albert hapten met kennelijk genoegen in hun broodjes kaas en ham en zogen met riet jes de bekers melk leeg. Als dessert kwam De officier van Justitie bij de Haagse rechtbank heeft een gevangenisstraf van twee jaar geëist tegen een 48-jarige Haag se bakker, die in de avond van 19 maart, vermomd als vrouw, is binnengedrongen bij een sigarenwinkelier aan de Multatuli- straat in Den Haag. Hij werd gevolgd door 'n onbekende andere man, die tracht te de winkelier te beroven. De bakker betoogde voor de rechtbank dat de andere man niet bij hem hoorde. Ook hield hij vol de sigarenwinkelier niet te hebben willen beroven, ondanks het feit dat er bij zijn arrestatie een gummistok onder zijn vrouwenkleren werd gevonden. De vrouwenkleren had de verdachte die avond van zijn kostbaas gekregen, onder het motto dat hij moest optreden in een toneeluitvoering. In zijn vermomming klop te hij die avond om 7 uur op de deur van de sigarenwinkelier. Deze deed open en de verdachte vroeg met een hoge vrouwenstem om een doosje sigaartjes. „Ik vond direct al dat die vrouw een bijzonder onguur uiterlijk had", verklaar de de winkelier later tegenover de politie. „Dat kan ik me voorstellen, als ik de foto's bekijk", zei de president. De verdachte had vervolgens gevraagd even van het toilet gebruik te mogen ma ken. De winkelier stemde na enig aandrin gen toe. De verdachte verdween in de gang van de woning van de winkelier. Op hetzelfde moment kwam een man de win kel binnen, die de winkelier bij de keel greep. Er ontstond een hevige worsteling waarbij de als vrouw verklede verdachte toeschoot. Bij de vechtpartij werd een enorme ravage aangericht in de winkel. Het gevecht werd buiten de winkel voort gezet, want de winkelier weigerde los te laten. Opeens hield hij echter de helft van een damesmantel in zijn handen en vloog de verdachte als een pijl uit de boog weg. Tijdens een achtervolging door het pu bliek kon hij echter nog worden gegrepen. De andere man was en bleef spoorloos. De verdachte hield vol hem niet te kennen. De eis van twee jaar was mede geba seerd op twee inbraken in Den Haag, die de verdachte wèl bekende te hebben ge pleegd. Op 21 juni doet de rechtbank uit spraak. De rechtbank in Den Haag heeft een 52- jarige Haagse kelner wegens opzettelijke levénsberoving met voorbedachte rade veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar en terbeschikkingstelling van de regering. In de nacht van 21 op 22 de cember van het vorige jaar heeft de kel ner in een huis aan de Jacob van der Doesstraat in Den Haag de vriend van zijn ex-echtgenote met een mes staan op wachten. Bij vergissing werd echter een 26-jarige bouwvakarbeider, die in hetzelf de huis een kamer had, bij zijn thuis komst door de kelner in de hartstreek ge stoken. Hij overleed korte tijd later. Twee dagen later, bij zijn arrestatie, vernam de kelner dat hij de verkeerde gedood had. er een ijsje in karton. De ijverige padvin der die de koninklijke gasten bediende, had inderhaast de houten lepeltjes verge ten, een omissie, waarop Prins Albert hem lachend attent maakte. Na de pauze werd het programma voort gezet door circusartiesten. Een hoogtepunt was de bekendmaking van de 500.000-ste M-brigadier. Het was de 11-jarige Erik Erkelens uit Amersfoort. Hij kreeg een radiotoestel en een voetbal. Er werd ook een auto verloot onder de 20.000 melkbrigadiertjes. De gelukkige winnares was de 11-jarige Aafje Schut uit Almelo. Haar vader, die op Vaderdag ver rast zal worden met de nieuwe auto, is brigadier van politie te Almelo. Toen het feest ten einde was werden de twee volksliederen gespeeld en verlieten Prins Albert en Prinses Beatrix de zaal, na nog enkele woorden gesproken te heb ben met de invalide padvinders en pad- vindsters die de M-dag hadden meege maakt. Buiten de hal bood burgemeester De Ra nitz Prins Albert boeketten aan voor Prin ses Paola en Prinses De Rethy. Prins Al- bert begaf zich daarna weer naar zijn he likopter. Prinses Beatrix ging haar vader opzoeken in het Academisch Ziekenhuis te Utrecht. Advertentie Advertentie In de vergadering van de raad van Gro ningen heeft de heer P. F. Broekman (P.v.d.A.) vragen gesteld aan B. en W. over de bouw van een crematorium in Groningen. Hij vond het zeer teleurstel lend, dat nog steeds de bouwvergunning niet is afgekomen en vroeg zich af om welke redenen deze bouw wordt tegenge houden. Hij was van mening, dat de bouw van een crematorium slechts een zeer klein onderdeel vormt van de in de naas te toekomst uit te voeren bouwwerken en vond dat het vraagstuk van de dodenbe zorging volgens eigen inzicht en wilsbe schikking van de overledenen ook van de overheid de nodige piëteit mag vorderen. De voorzitter van de raad, burgemees ter J. Tuin, zei in antwoord hierop dat het verlof tot de bouw van een cremato rium in Groningen reeds in januari 1959 aan de beide crematoriumverenigingen is verleend. Maar de vergunning voor de bouw is nog steeds niet afgegeven. Van de zijde van de bewindslieden is nadruk kelijk gesteld, dat dit uitblijven van een vergunning uitsluitend is bepaald door de omstandigheden op de bouwmarkt. De bux-gemeester vond het een verdrietige aangelegenheid, want de positie van de arbeidsmarkt in Gx-oningen en omgeving is zodanig, dat er in het geheel geen sprake is van overspanning op de bouw markt. Het oordeel van een rijksinstelling als het gewestelijk arbeidsbureau in het gewest is. dat er absoluut van spanning geen sprake is, evenmin voor de naaste toekomst. De burgemeester zei, dat deze misvatting in Den Haag ook de bouw van andere objecten, zoals scholen, tegenhoudt. Hij vroeg zich af waar de argumentatie op gegrondvest is dat er overspanning is, indien de eigen rijksinstantie het tegen deel verkondigt. B. en W. van Groningen hebben dan ook in een brief aan het mi nisterie van Bouwnijverheid en Volkshuis vesting om nadere inlichtingen gevraagd. Het Tweede-Kamerlid de heer Bakker (C.P.N.) heeft aan de staatssecretaris van Defensie de volgende vragen gesteld: „Is het juist, dat zich bij de Echo-com pagnie, gelegen in de Adolf van Nassau- kazerne te Zuidlaren een soldaat tijdens een les onverhoeds door een beroepser- geant van een verwarming is geslagen; dat een andere soldaat bij een andere ge legenheid door dezelfde sergeant letterlijk van zijn bed is getrapt; dat dezelfde ser geant reeds eerder een slapende militair een graszode naar het hoofd had gewor pen; dat deze sergeant door dertig mili- tairen een „militaire begx-afenis" heeft la ten geven aan een dode spin, die hij op een lampekap vond en dat deze sergeant zich bij de exercitie regelmatig aan lieder lijke taal te buiten gaat? Is het verder juist, dat de desbetreffen de dienstplichtigen deze zaken niet bij de kazernecommandant durven te melden, omdat zij direct of indirect bedx-eigd zijn met tegenmaatregelen, die zouden leiden tot intrekking van verlof of andere disci- plinaire maatregelen? Is de staatssecretaris bereid onderofficie ren of officieren, die zich aan dergelijke vergrijpen schuldig maken, dan wel deze oogluikend toelaten, van hun functie te ontheffen? Is de staatssecretaris bereid nadrukke lijk aan officieren en onderofficieren te kennen te geven, dat handtastelijkheden en het gebruik van liederlijke taal tegen over de soldaten ten enenmale verboden is?" Amsterdam. Gem. Univ. Kandidaatsexamen geneeskunde 2e deel: C. M. Boon te Driehuis- Ve'sen. Haarlem. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen tweede leer- kring 1960: de heren N. Top. Haarlem: H. Ver meulen, Beverwijk: J. v. d. Vosse. Aalsmeer; M. v. d. Wal, Velsen; J. van Wijk, Haarlem. Op de onbewaakte overweg van de Bra- kersweg te Bakkum (gemeente Castri- cum) is dinsdagmiddag om tien minuten over vijf het zevenjarig meisje Marry Reinders uit Castricum tegen de trein ge botst en gedood. Het meisje kwam van de Brakersweg en reed in de richting van de dorpskom Bak kum. Zij moet hebben gemeend de over weg nog voor de trein met haar fiets te kunnen passeren. De fiets werd evenwel aan het achterwiel aangereden, waardoor het meisje tegen de grond werd geslin gerd. Zij kwam daarbij tegen een blok van één der overspanningen van de trein en was op slag dood. Het meisje, dat zeer ernstig verminkt was, kon aanvankelijk niet worden her kend. Ook de hoofden der scholen te Bak kum, die het stoffelijk overschot in de rouwkamer van het provinciaal ziekenhuis te Bakkum schouwden, konden geen enkele aanwijzing ter identificatie verstrekken. Later op de avond bleek het de zevenja- rige Marry Reinders te zijn die door haar ouders werd gezocht omdat zij zo lang weg bleef. Het treinverkeer ondervond ruim 15 minuten vertraging. De 42-jarige loodgieter K. Oosterhuis is aan de achterzijde van een woning in de Ruyschstraat te Amsterdam van tien meter hoogte in de tuin gevallen. Hij brak beide benen en is in het Onze Lieve Vrou wegasthuis opgenomen. Bij het onderzoek naar een mogelijke afvoeideiding voor een aan te leggen goot steen, stond hij in de dakgoot voor het raam van de vierde verdieping. Hij hield zich daarbij vast aan het raamkozijn,waar van de spijkers dooi'geroest waren, zodat de man het evenwicht verloor en naar be neden stortte. Het werk tot verbetering aan de dijk tussen Rotterdam en de stormstuw vordert slecht wegens de geringe draagkracht van de ondergrond. Daarom zal het verbete ringsplan niet voor de aanstaande herfst uitgevoerd kunnen zijn. Dit antwoordde de minister van Verkeer en Waterstaat op vragen van de SGP-Tweede-Kamerleden ir. C. N. van Dis en D. Kodde. In nun vragen informeex-den dezen er naar of de minister bekend is met de aanwezigheid van een waterleidingbuis in de dijk en voorts met de aanwezigheid van ongeveer 150 huisjes in en tegen het dijk- lichaam. De minister zegt hierover, dat er niet een, maar twee waterleidingbuizen in de dijk liggen en dat er niet 150 maar 400 huisjes staan. Hij zegt voorts, dat deze huisjes zullen verdwijnen. Dit kost echter tijd en zolang de huizen er staan, moeten ook de leidingen blijven liggen. Hoewel de dijk het ten tijde van de wa tersnoodramp heeft gehouden werd het toch nuttig geoordeeld de dijk wat op te hogen met een kistdam of een kleikade. Advertentie Scheepsbouwer Verolme laat op het eilland Rozenburg twee gigantische dokken graven, namelijk het Koningin Julianadok voor schepen tot 90.000 ton (275 X 41 X 11,75 meter) en het Prinses Beatrixdok voor schepen tot 50.000 ton 230 X 35,50 X 8,85 meter). Een over zicht van het bouwterrein. Huis ten Bosch. Wegens de grote be langstelling, welke blijkt uit de aanvragen om het Huis ten Bosch te mogen bezich tigen, heeft de Koningin beslist, dat het Huis ten Bosch gedui-ende augustus ge deeltelijk voor het publiek zal worden opengesteld. De bezichtiging kan geschie den van maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 16.00 uur. Coornherthuis. Het Humanistisch Thuisfront zal op 18 juni te Driebergen een nieuw vormings- en bezinningscentrum in gebruik nemen voor leden van de Neder landse strijdkx-achten. Het nieuwe centrum zal het Coornherthuis heten. Het is een bestaand herenhuis, dat voor het nieuwe doel geschikt gemaakt is. Tot dusverre had het Humanistisch Thuisfront als centrum De Ai-k in Nunspeet. Over enkele dagen begint de viering van het 77ste lustrum van de Leidse univer siteit. Op 10 juni beginnen de burgerijda- gen die tot 16 juni dui-en, op 14, 15 en 16 juni zijn er akademiedagen en op 17 juni begint dan de „vestweek", waaraan dit lustrum zijn naam „Leiden Vestival 1960" ontleent. De akademiedagen en de vestweek zullen hoofdzakelijk een intern karakter hebben. De akademiedagen wor den geopend door de rector magnificus, prof. mr. J. E. Jonkers, in de Pieters kerk op dinsdag 14 juni om half di'ie 's middags. In aansluiting op deze opening wordt er een voordracht gehouden door de president-cux-ator, dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk, die spreken zal over de toekomst van de Leidse universiteit. Tijdens de daarop volgende bijeenkomst in sociëteit Minerva wordt het fotoboek over de universiteit officieel uitgei*eikt. Te middernacht begint een voorstelling voor hoogleraren, leden van de wetenschappe lijke staf en andex-e belangstellenden van „Doctor Faustus" van Christopher Max-lo- we, in vertaling van Verspoor, met me dewerking van prof. dr. A. G. H. Bachrach. De regie berust bij Cruys Voorbergh. Het stuk wordt in de openlucht opgevoerd op het Gerecht tegen de historische achter grond van het Gravensteen. Er zijn onge veer zeventig spelers. De galavoorstelling van dit stuk op 21 juni wordt waax-schijn- lijk bijgewoond door Koningin Juliana en Px-ins Bernard. Op de tweede akademiedag, 15 juni, wordt ondermeer een bijeenkomst van de christen studentenraad in de Pieterskerk gehouden. Een spectaculair programma punt is de „Rap Hap", een akademie-lunch langs de beide zijden van het Rapenburg, waai-aan ongeveer 1500 akademieburgers deelnemen. Na deze lunch spreekt prof. dr. J. Tinbergen over de ontwikkelingskansen van onze samenleving. Op de laatste akademiedag wordt de uni versitaire woonwijk Boerhaave aan de Boer- haavelaan geopend. Op het feestterrein zal ondei-meer de studentenspeelfilm „Een Ha gedis Teveel" worden vei-toond. De vorige studentenspeelfilm „Zes Jaren", die in 1946 over het studentenverzet gemaakt werd, wordt tijdens het lustrum eveneens her haaldelijk vertoond. De „Vestweek" begint 17 juni met een collation in Minerva, 's avonds is er in het Scheveningse kurhaus een reunisten- bal. Officieel geopend wordt de „Vestweek" zaterdag 18 juni met een rede van de rec tor magnificus. 's Middag zijn er recepties en 's avonds is er een voorstelling van de cabaret-show „Knip Me Maar" onder leiding van Steye van Bi-andenberg. Op 19 juni zal er een polowedsti'ijd wor den gespeeld tussen twee teams van het Britse Rijnleger uit Paderborn. Op 20 juni is er een „British garden party" op de terreinen van het clubhuis Te Werve in Rijswijk en concerteert de speciaal voor dit lustrum gevormde Big Vestival Band. Op de laatste dag, 22 juni, wordt een stei-rit van Leiden uit gehouden naar een onbekende bestemming. Bij het eindpunt worden demonstraties waterskieën en pa rachutespringen gehouden. Het grote slot feest wordt op de rond de Ahoyhal te Rotterdam gelegen terreinen van de Flo- riade gehouden. Enkele permanente evenementen tijdens de lustrumweek zijn een beeldententoon stelling „Tijdsbeeld" in de Hortus Botani cus, een kunstmarkt op het Rapenbux-g, een tentoonstelling van tekeningen uit de collectie Welcker in de Lakenhal en een verkooptentoonstelling van schilderijen, gouaches en tekeningen van moderne Ne derlandse beeldende kunstenaax-s in het akademiegebouw. Het K.N.M.I. deelt mede: Een bij Noord-Ierland gelegen depres sie begint nu het weer in West-Europa te beinvloeden. De depressie is van de oceaan gekomen en heeft vooral boven de Bx-itse eilanden de barometer sterk doen dalen. Ook in Frankrijk werd de lucht druk lager. De daar aanwezige uitloper van het Azoi'en-hogedrukgebied, dat door Duitsland in oostelijke richting trekt, splits- zich af. Het frontensysteem van de Ierse depressie wordt voorafgegaan door een regenzone, die vanochtend boven Enge land een breedte van ongeveer 400 kilome ter had. Achter de fronten bevindt zich vochtige oceaanlucht, die morgen bij naar zuidwest ruimende wind ook Nederland zal binnenstromen. Er zal dan in het al gemeen veel bewolking zijn, terwijl de temperatuur een paar gi-aden lager zal blijven dan vandaag. Donderdag 9 juni Zon op 4.21 uur, onder 20.57 uur. Maan op 20.40 uur, onder 4.42 uur. Maanstanden 9 juni 14.02 uur volle maan. 16 juni 5.36 uur laatste kwartier. 24 juni 4.27 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in Umuiden Woensdag 8 juni Hoog water 2.21 en 14.49 uur. Laag water 10.15 en 22.50 uur. Donderdag 9 juni Hoog water 3.05 en 15.35 uur. Laag water 11.10 en 23.34 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. WERKRAPPORTEN Maximum -tempel a tui en buiten- en binnenland Sc van gisteren o a M C Neerslag laaisie 24 uur BZ 5 SC 2 Sa Den Helder half bew. z 16 0 Ypenburg half bew. zzo 18 0 Vlissingen licht bew. zzo 17 0 Eelde onbewolkt z 20 0 De Bilt licht bew zzo 19 0 Twente onbewolkt z 20 0 Eindhoven licht bew. zzo 20 0 Zd-Limburg onbewolkt zzo 19 0 Helsinki onbewolkt z 26 1 Stockholm zwaar bew w 27 7 Oslo half bew. wzw 26 2 Kopenhagen onbewolkt w 22 0 Aberdeen regen zzo 18 4 Londen regen z 21 1 Amsterdam onbewolkt z 19 0 Brussel licht bew. zzo 20 0 Luxemburg onbewolkt zo 20 0 Parijs onbewolkt windst. 21 0 Boi'deaux onbewolkt wnw 21 0 Grenoble zwaar bew. windst. 21 0 Nice zwaar bew n 24 0 Berlijn licht bew. nw 27 0 Frankfort half bew. ono 23 0 München zwaar bew. windst. 23 12 Zürich zwaar bew wnw 21 1 Genève zwaar bew. n 23 0 Locarno geheel bew o 26 2 Wenen 'licht bew. wnw 28 0 Innsbruck zwaar bew ozo 26 15 Belgrado licht bew. zw 28 0,1 Athene onbewolkt windst. Rome onbewolkt windst. 28 0 Ajaccio onbewolkt ono 26 0,4 Madrid licht bew. windst. 23 0 Mallorca geheel bew windst. 23 18 Lissabon onbewolkt nw 46

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 2