burgemeesters van de duiven Zeven Velsen Hoe vlogen Goede circuskunst en plezierig variété bij Tony Boltini 4 Watervliet behaalt twee eerste prijzen Jubilarissenserie bij papierfabriek Wasmachines Centrifuges LOENDERSLOOT PTT-ers naar Brabant Berisping voor varen op ondeugdelijk kompas OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY WOENSDAG 8 JUNI 196 0 Mr. M. M. Kwint, burgemeester, 2 mei 19351 juni 1960 WIE WORDT BURGEMEESTER VAN VELSEN? Op liet ogenblik dat. wij dit schrijven, is het nog niet bekend. Speculaties zijn er genoeg; men hoort daarbij namen noemen van oud-ministers, burgemeesters uit andere gemeenten en „buitenstaanders", mannen die in industrie, bankwezen, handel of scheepvaart een leidende rol vervullen of hebben vervuld. In politieker kringen hoopt men, dat het iemand uit de eigen partij zal zijn. Burgemeester mr. M. M. Kwint, die 1 juni jongstleden zij nambt heeft neergelegd, was gedurende zijn 25-jarig burge meesterschap van Yelsen niet aangesloten bij enige politieke partij. In het tegen woordige Nederland is een „partijloze" burgemeester een zeldzame figuur. Velsen heeft tot dusver zeven burge meesters gehad. Hun namen en ambtspe rioden treft men onder de beeltenissen, die hierbij zijn afgedrukt. De eerste was de heer C. Schreuder. Volgens een Koninklijk Besluit, gegeven te C. Schreuder, schout-burgemeester, 1 mei 181727 augustus 1825 31 maart 1853 Brussel, den 19 Februari 1817, geteekend ..Willem-' van wegen den Koning, A. R. Falck, werd hij benoemd tot „Schout en Secretaris voor de Gemeente Velzen. Zand poort, Jan Gijzenvaart en de Breesaap". Van hem en van zijn opvolger, burge meester J. C. A. Weerts, is in het ge meentelijk archief maar weinig bewaard gebleven. In de „Map-Enschede" ligt slechts het menu van het diner, dat in Maison Duinlust werd gegeven wegens zijn 25-jarig burgemeesterschap. Naar te genwoordige begrippen was het geen flauw etentje, want op de in fraai hand schrift uitgevoerde menukaart lezen we: Niet zo leuk Het moet (in die tijd) echter niet al tijd zo leuk zijn toegegaan in de Velsen- se gemeenteraad. De kroniekschrijver in deze krant van 5 mei 1920 schrijft, onder „Een film van comedie, tragedie, nobles se en verlakkerij, onder andere: Ik begrijp niet, dat de burgemeester hier vandaan wil. Velsen's grond is hem dierbaar, de burgerij heeft hij lief, de raad drukt hij aan z'n hart en de wet houders zijn hem als onafscheidelijke vrienden, als broeders. Zijn werkkring is hem lief en het stumperige Velsen is in tien jaar een bloeiende stad geworden. We zullen wel een beetje tot over de oren in de schuld steken, doch dat komt te recht: we zijn lang niet de enige, en als de nood het hoogst is.... En zo'n Eden gaat men verlaten voor de binnenlanden van donker Afrika, tus sen verscheurende dieren en menseneters. De heer Ver Loren van Themaat ging zich inderdaad in Afrika vestigen. We geloven, dat de burgemeester ge hoopt had in Velsen zijn levenstaak te hebben gevonden, doch op andere wijze, dat de raad het mogelijk heeft trachten te maken. Als wij dikwijls de burgemeester bewon derd hebben in de vele raadszittingen, dan was het niet om de vaste leiding, doch om zijn zelfbeheersing; om de moed zijn beledigers niet met gelijke munt te be talen. Met die zelfde zelfbeheersing heeft hij ook zijn afscheidsrede gehouden. Het wa ren mooie woorden, bij dat afscheid, maar het addertje was diep onder het gras weggeschopt. Misschien dat de nieuwe burgemeester het bijtijds de kop intrapt; anders zal het ook tegen hem geducht het hoofd opstekenaldus de kroniek schrijver. Loco-burgemeester Landeweert heeft bij de installatie van burgemeester R. G. Rijkens vol vuur ontkend, dat de financiële politiek van Velsen's bestuur niet juist zou zijn geweest. „Het is een dwaasheid, dat Geen haar gekrenkt R. G. Rijkens, burgemeester, 4 mei 1920—15 april 1932 Burgemeester Rijkens was heel dank baar voor de vestiging van de nieuwe in dustrieën, maar hij had tegelijkertijd een open oog voor het bosrijke deel van zijn gemeente. Op zijn voorstel werden dooi de gemeente Velsen aangekocht: Velser- beek. Spaarnberg (later herdoopt in Bur gemeester Rijkenspark) en Rooswijck. Hij bevorderde de bouw van scholen en de uitbreiding van het raadhuis. Voor zijn uitstekende diensten werd hij bevorderd tot officier in de Orde van üran- je-Nassau. Na Velsen heefi hij in Amers foort, Bloemcndaal en Hilversum ge woond. Hij overleed op 88-jarige leeftijd in Veendam en werd begraven op Rust hof te Amersfoort. B u rg e meest er R a m b o n n et Burgemeester F. L. J. E. Rambonnet, die op 19 februari 1885 in Doornspijk was geboren, kwam via een advocatenkantoor F. L. J. E. Rambonnee, burgemeester, 16 april 193228 januari 1935 te Zwolle naar Roekan ie en daarna naar Velsen. Hij behoorde tot de Ned. Her vormde Kerk en was lid van de C.H. par tij. Hij is bijna drie jaar burgemeester van Velsen geweest. Het.warcr: ongetwijfeld de moeilijkste jaren, die Velsen in lange tijd had meegemaakt. Onder deze omstandig heden kenmerkte zijn ambtsperiode zich niet als een tijdvak waarin het gemeen tebestuur een. serie besluiten nam, waar uit de gestadige groei, de gestadige toe neming aan belangrijkheid van Velsen viel te lezen, zoals wel het geval is geweest onder zijn ambtsvoorganger. Burgemeester Rambonnets ambtsperiode is er een geweest van voortdurende strijd tegen de gevolgen van de crisis. In deze moeilijke tijd stond hij steeds op de bres voor de belangen van zijn gemeente. Hij deed hardnekkige pogingen om de rege ring te bewegen iets voor IJmuiden te doen maar kreeg nauwelijks enig gehoor. In januari 1935 vertrok hij, ofschoon hij ziek was, als voorzitter van een stemburea naar de Saar, waar onder het toezicht van de geallieerde mogendheden uit de eerste wereldoorlog algemene verkiezingen wer den gehouden. Spoedig na zijn terugkomst in Velsen in hij overleden. W e! var end Over de ambtsperiode van burgemees ter mr. M. M. Kwint hebben wij kortgele den bijzonderheden gepubliceerd. In zijn tijd werd Velsen van een noodlijdende (4000 werklozen) tot een welvarende ge meente. Bij Koninklijk Besluit werd hem, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester van de gemeente Velsen, met dankbetuiging voor de langdurige diensten als burgemeester bewezen. Eerder was hij al tot officier in de Orde van Oranje-Nassau benoemd. Maar uit de raad van Velsen klonk, evenmin als uit het col lege van B. en W., ook maar een enkel woord van dank. Het traditionele jaarlijkse bezoek van de korfbalvereniging „Watervliet" aan de bekenue seriewedstrijden van ALO in Den Haag, heeft de Vebense korfballers zeer succesvolle resultaten opgeleverd. In dit zeer sterk bezette toernooi, waaraan tal rijke verenigingen hebben deelgenomen, behaalden de eerste en tweede Watervliet- twaalftallen beide een eerste prijs en de derdeVelsense combinatie met een aantal niet-geroutineerde spelers(sters) bracht het zelfs tot een tweede prijs. Slechts de jeugd van Watervliet, de combinatie van A- en B-aspiranten slaag de er niet in een wedstrijd te winnen. De jongere Velsenaren waren te zwaar in gedeeld. Zij verloren van Achilles met 04, van Ahoy A met 05 en van For- tuna met 12. De eerste wedstrijd van Watervliet I tegen Roda 2 werd een volledige overwin ning voor de Velsenaren door het scoren uit doorloopballen van J. van Dijk en J. van Ladesteyn (20). Tegen het. fel spe lende OSCR moest WatervlietI met 01 de vlag strijken, doch de situatie zou an ders zijn gelopen als niet J. v. Lade steyn oen verdiende strafworp had gemist. De derde wedstrijd tegen „Ons Huis" verliep zeer spannend, toen Watervliet al spoedig met 10 voor stond. D. van La desteyn gebruikte de kans, waarna de te genstanders fel kwamen opzetten. De groen-gele verdediging wist het spel ech ter te verplaatsen en H. Scholting de volle winst Ie laten veilig stellen (20). In de eindstrijd tegen het sterke Zuider kwartier stond Watervliet spoedig achter (01), maar H. Scholting liet elke moge lijkheid weer open (11). Daarna gebruikte J v. Ladesteyn een kans om de leiding over te nemen (21). Toen zette Zuider kwartier alles op de aanval. Het kwam op hei laatste moment nog gelijk (22). Srafworpen moesten nu beslissen. De tegenstanders misten ze alle vijf, doch H. Scholting had met de eerste worp succes en won daarmede de eerste prijs voor „Watervliet". Watervliet 2 won alle wedstrijden, ach tereenvolgens van Biko met 40, van For- tuna met 51 en van HPV met 41, waar bij Jac. de Roos met zes doelpunten zich de beste schutter toonde. De oud-compe- titie-tegenstander Tovers 2 uit Zeist moest evenzeer de schietlust van de Watervlieters in de eindstrijd ervaren (30), zodat Wa tervliet 2 ongeslagen aan de eerste prijs kwam. De combinatie Watervliet 3 speelde eerst tegen Sportlust (04), doch herstelde zich tegen Houtsnippen (0—0) om vervolgens van Fram (31) en Tjoba (30) te win nen. Met totaal vijf punten kwam dit team aan een welverdiende tweede prijs. Al met al fraaie resultaten. De maand juni is evenzeer als mei een drukke maand van jubilarissen bij de pa pierfabriek Van Gelder Zonen n.v. Ook nu zullen zeven personeelsleden een arbeids- jubileum vieren. Op 11 juni opent de heer C. Dekker, tur binemachinist in de Centrale de rij met een zilveren jubileum, de volgende dag gevolgd door de heer G. D. Pel, eerste ineëfrhaler .ih de papierfabriek, die even zeer een kwart eeuw aan het bedrijf is verbonden. De neer W. Rozemeyer, arbeider in het Centraal Laboratorium, spant, op 15 juni de kroon met vijftig dienstjaren. Hij is dan de derde en tevens laatste gouden jubilaris van dit jaar. Vrijdag 17 juni wordt de drukste dag met drie zilveren .jubilarissen. Het zijn de heren J. Asjes, eerste magazijnbediende en specialist voor de papiermachinebekleding: P. J. van der Vlugt, eerste ketelmachinist in de Centrale en M. Sieuwertsen, eerste spoorlegger in de afdeling mechanische werkplaats. Op 21 juni wordt deze jubileumserie af gesloten door de heer J. A. Melis, hout transporteur in de houtstoffabriek, die dan liet Atoom Van de postduivenhoudersvereniging Hel Atoom te Velsen-Noord namen zondag 111 duiven deel aan een wedvlucht van Orleans at over een af stand van 543 km. De lossing van de duiven ge schiedde tijdens oostenwind om 6.15. Een duif van Ch. van Borre bereikte als eerste het hok om 13.41.35 uur. de 'aatste prijsduif om 14.25.29 uur. De vogels, waarvan de eerst aankomenden een gemiddelde uurrr.elheid van ongeveer 30 km hebben staande gehouden, hebben blijkbaar hin der ondervonden van onweer en regen, die ook c.'. windrichling beïnvloedden. De uitslag was als volgt: Ch. P. van Borre 1 .18; H. Winkel 2 7 11: L. Veldt 3: J. Schoo 4 14; P. v. d. Wiele 5 17; F. de Roos 6 10 13; G. de Roos 9: A. Kat 12; D. v. d. Linde 8 15; A. de Bot jr.; W. Schouten 19; F. Taverne 20; K. Timmer 21; Ph. F. Martinus 22. IJmuiden Van de postduivenhoudersvereniging IJmuiden te IJmuiden namen het afgelopen weekeinde 109 duiven deel aan een wedvlucht van Orleans al: over een afstand van 542 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van K. lnia bereikte als eerste het hok om 13.34.'30 uur, de laatste prijsduif om 14.46.56 uur. K. Inia wint de legpenning der gemeente Velsen wisselprijs). De uitslag was als volgt: K. Inia 1 11 17; G. van der Struik 2 3 9 13 14 22; P. Hoekstra 4 10 23 28; W. Booij5 16 20; J. Exalto 6: J. Oldendorp 7; J. de Waard 8; A. Voetman 12; J. Eelsing 15 25 27; G Godde 18 19 24; P. v. Dongen 21; A. J. Waal 26. De Snelvlieger De duivensportvereniging De Snelvlieger uit IJmuiden heeft met 200 duiven deelgenomen aan de eerste fondvlucht van Orleans af afstand 542 km. De eerste prijswinnende duif meldde zich op het hok van B. Glas om 13.4.54. de laatste prijs winnende duif deed er precies drie kwartier lan ger over. De uitslag was als volgt; B. Glas 1 2 7 34; J. Wijker 3 9; F. de Boer 4 46 49; J. Zwanen burg 5 12 18 21 23 24 28; J. Anepool 6 8: Joh. Broek 10 38 40 43 45 50; L. v. Breemen 11 41 42: H. Koster 13 16 32 44; F. Reker 14 26 47; W. Rem mers 15 20: L. Otte 17 22 25 31; O. Wezelman 19 33 35; J. Koorn 27; S. Voet 29; A. Ham 30 39; gebr. Boender 36; A. J. Koster 37; E. de Boer 48. Oranje Nassau De postduivenhoudersvereniging Oranje Nassau uil IJmuiden heeft met 113 duiven deelgenomen aan de wedvlucht van Orleans af (542 km.). De duiven werden zondag met een oostelijke wind om 6.15 in vrijheid gesteld. Ondanks het warme weer is het toch nog een snelle vlucht geworden. Bi.i de heer C. Geijteman meldde de eerste duif zich om 13.25.41 uur. De voorlopige uitslag is als volgt: C. Geijteman 1 12 22 27; J. v. Sikkelerus 2 11 26; A. de Waard 3 6 8 10 13 14 23; P. Visser 4; M. Rutte 5; Chr. Prins 7 25; J. Wanmaker 9: E. Broek 15; E. Schreuder 16 18 20; A. Gravenmaker 17; B. Visser 19; D. Broek 21 24 25; A. Broek 29. De IJmonden Van de postduivenhoudersvereniging De IJmon den namen het afgelopen weekeinde 63 duiven deel aan een wedvlucht van Pont Sint Max af over een afstand van 378 km. De lossing van de duiven geschiedde om 9.00 uur. Een duif van mevr. De Boer bereikte als eerste het hok om 15.42 uur, de laatste prijsduif om 17.02 uur. Mevrouw De Boer zag haar drie gezette weduw naars allemaal in de prijzen vallen. Mooi vlieg v.eer voor goede duiven. De uitslag was als volgt' mevr. De Boer 1 8 11; De Vlugt 2; Harms 3 9: Schriever 4; Vendel 5 7; Borgart 6 13; Suurmond 10; Knapen 11; Hovenkamp 12. De Bonte Duif Van de postduivenhoudersvereniging De Bonte Duif te IJmuiden namen het afgelopen weekeinde Snelle ontwikkeling Mr. dr. H. Ver Loren van Themaat kwam uit de bekende Utrechtse familie der Ver Lorens. Hij werd 27 januari 1874 te Hoorn geboren. Hij studeerde aan de Leidse Universiteit, waar hij in 1897 de meestertitel behaald. Voor zijn Velsen- se periode woonde hij in Baflo (boven Groningen, naar de Wadden toe), waar hij burgemeester was. Een burgemeester met gevoel voor humor, zoals blijkt uit een vergeeld kranteknipsel, waarin te le zen is, hoe hij de geïnteresseerd luiste rende raad verslag uitbracht over zijn be vindingen tijdens het zogenaamde „aard- appeloproer", toen hij enige uren vertoef de temidden van een hem vijandig ge stemd publiek. „Maar....mij werd geen haar gekrenkt-', zo verzekerde hij de raad, terwijl hij plechtig zijn „opgeruimd" hoofd boog. Mr. dr. H. Ver Loren van Themaat, burgemeester, 22 juni 1910I mei 1920 Potage a la Reine Croquets au Salpion Soles a la Normandie Filet de boeuf Godard Pommes a la Duchesse Noix de Veau en Surprise Truffee Petit pois Cötelettes d'Agnau Sauce Perrigeux Poulets Saulé a la Marengo Asperges en Branches Cannetons Róties Compote de pêches Hure de Sanglier Homards Frais sur Soele Gelée de Champagne Garni Annanas Pouding Nesselrode Pièce Montée Fruits et Dessert Assorties Een maaltijd, een burgervader die vijf entwintig jaar aan het hoofd van deze gemeente had gestaan waardig, zou men zo zeggen. De heer Enschedé bleef hier na nog bijna vijftien jaar burgemeester van Velsen. Zijn opvolger, Johan, Coenraad, Alexan- J. C. A. Weerts, burgemeester, 23 augustus 18921 mei 1910 door de raad maar in het wilde weg gelden worden gevoteerd, zoals wordt be weerd!" riep hij uit. (De gemeente had een schuldenlast van 34 gulden per inwo ner). Hij besloot met de volgende, niet zo prettige mededeling aan de optredende burgemeester, „..ik vind het buitenge woon onaangenaam, dat juist in de laatste dagen van het ministerie van Financiën een schrijven is ontvangen, dat, waneer de minister niet op zijn besluit terug komt. u en ons voor grote moeilijkheden zal plaatsen. We hopen, dat het u zal geluk ken, de financiën van deze gemeente we der vlot te krijgen." J. C. Enschedé, burgemeester, 5 april 18531 augustus 1892 der Weerts, was 8 juli 1858 in Arnhem geboren. Van 1 mei 1889 tot 23 augustus 1892 was hij secretaris van de gemeente Velsen. Hij stapte dus van de secretaris kamer zo in de kamer van de burge meester. Het gezin Weerts heeft gewoond op Thorn, een huis aan de Rijksweg te Santpoort H37aT, later A134, thans Hoofd straat 20. Zijn dochter Adriana werd 15 september 1892 te Velsen geboren. Voor de heer Rijkens burgemeester van Velsen werd, was hij burgemeester van Veendam, welk ambt hij 3V2 jaar had be kleed. Hij was 20 februari 1862 in Noord- Laren geboren. Na het gymnasium te As sen ging hij in de journalistiek, bij de Oprechte Haarlemsche Courant, aan welk blad hij enige jaren verbonden is geweest. In 1890 werd hij benoemd tot hoofdredac teur van de Goese Courant en enkele ja ren later aanvaardde hij het hoofdredac teurschap van het Amersfoorts Dagblad (de Eemlander). In 1907 werd hij lid van de Amersfoortse gemeenteraad, een jaar later was hij wethouder van Amersfoort en na acht jaar volgde zijn benoeming tot burgemeester van Veendam. Velsen telde bij zijn installatie 24.000 in woners en bij zijn afscheid 43.000. In de laatste jaren van zijn Velsense periode heeft deze gemeente zich snel ontwikkeld. In zijn tijd trok de bouw van de Hoog ovens, de grote sluis, Mekog, Electrische Centrale enz. vele werkers naar IJmui den. Morgen zal het circus van Tony Boltini zijn eerste voorstelling in IJmuiden geven. Ook vrijdag zal men het circus kunnen bezoeken op het Marktplein. Zaterdag en zondag zijn Beverwijk aan de beurt. Het is een uitstekend pro gramma, dat door dit circus wordt geboden. Hieronder treft u een beschrijving aan van de voorstellingen in Haarlem, waar het circus vanavond nog staat. Het zelfde zal men dus morgen en overmorgen in IJmuiden kunnen zien. Als de openingsfanfares van het pittig spelende circusorkest zijn verklonken en de schijnwerpers aanflitsen, dan zijn daar al direct leeuwen, bruine en Himala.va- beren, die onder de rustige leiding van dompteur Bobby Althoff gewillig doen wat er van hen verlangd wordt. Die beren zijn grappige dieren, die zo lijkt het ten minste het jammer vinden ais zij met hun glijplankspelletje moeten ophouden. De leeuwen springen door brandende hoepels en wandelen over een evenwichts- balk alsof het hun dagelijks werk is. En dat is het dan ook. Heel veel in dit programma blijkt trou wens een kwestie van evenwicht te zijn. Dat spreekt wel het meest als de leden van de Camilio Mayer-troupe op de hoog gespannen staaldraad hun absolute be heersing van dit evenwicht in allerlei ver richtingen demonstreren. Een sterk gevoel voor evenwicht moeten ook de equilibrist Albertini en de jongleur Danny Lima heb ben om hun verrassende kunststukjes te doen gelukken. Maar het is merkwaardig, dat zij glansrijk geslagen worden door de zeeleeuwen van Nelly von Downen die over een natuurlijk evenwichtsgevoel be schikken, dat dat van menselijke jong leurs wel ver moet overtreffen. Hoe zou den deze dieren anders met een levensgro te bal op het puntje van hun neus een trap op en af kunnen lopen? Als men ten minste bij zeeleeuwen van lopen mag spreken. Er zijn meer schrandere dieren, die dit circusprogramma zo aantrekkelijk maken, namelijk de honden van de Paultons. Er is onder andere een rekenwonder bij, dat prompt die cijfers tevoorschijn haalt die het publiek hem toeroept. En dat 5x8 veertig is, blijkt het dier ook te weten. De andere hondjes hebben het meer ge zocht in de acrobatiek en.in de muziek. En in hun slotnummer demonstreren zij een soort; hometrainer voor honden. Een hoogtepunt in het programma letterlijk en figuurlijk verzorgen de drie Olympics hoog in de nok van de tent aan de trapeze. Wat zij daar laten zien is vakwerk van de eerste rang. Het over treft datgene, wat men gewoonlijk in cir cussen op dit gebied te zien krijgt. Ook de liefhebbers van paardendressuur komen bij Boltini niets te kort. Daar zijn bij voorbeeld de heer en mevrouw Egizio en Margaret Jane Carré, die hun eerbied waardige circusnaam alle eer aandoen. We hebben zelden in een circus de paarden zo keurig zien „dansen"! En we hebben ook niet zo vaak clowns gezien als die bij Boltini, die nog nieuwe grapjes weten te bedenken om de mensen onbedaarlijk te laten lachen, zoals dat met het imaginaire keldertrapje. Overi gens doen de oude grapjes het ook nog best, want wie blijft onbewogen als hij zoveel eieren en ontbijtbordjes ziet sneu velen en een piano met een kanon -aan flarden ziet schieten? Als dat allemaal gebeurd is komt er nóg een kanon op de proppen, een van maar liefst 50 cm., waaruit na enkele voorbereiding een mens, Atomia genoemd, Advertentie Miele - AEG - Edy - Bico - Ruton - Yelo »'.a. Eigjn crediot-". tv ice LANGE NTEUWSTRAAT 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden 1-14 duiven deel aan een wedvlucht van Orleans ai' over een afstand van 543 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van P. Verschuren bereikte als eerste het hok om 13.22.31 uur, de laatste prijsduif om 14.26.10 uur. Gelost met helder weer en oosten wind. De uil slag was als volgt: P. Verschuren 1 5 7 8 11 14 26 29; J. Kaldebach 2 6 16; T. Ullehakcn 3 10 28; S. J. Heis 4 17 23 25: R. Schaper 9 12 19; J. J. Dek ker 13 21 H. Verduin 15; G. v. Zutphén 18 27; E. Kiinge 20; J. Minneboo 22; H. Wilmsfloet 24. De Reisduif Van öe postduivenhoudersvereniging De Reis duif te Beverwijk namen het afgelopen weekein de 250 duiven deel aan een wedvlucht van Orleans af over een afstand van 545 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van H. Beentjes bereikte als eerste het hok om 13.23 uur, de laatste prijsduif om 14.12 uur. De uitslag was als volgt: H. Beentjes 1 14 19 20 24; P. van Vuuren 2 23; S. Teeling 3; C. Westrate 4 9 40 42; C. Smit 5 10 13 30 37 41: R. Westrate 6 7 45; G. v. d. Winden 8 11 15 28 50; P. Dekker 12; L. Kleyn 16 17 29 33; D. Philippi 18; P. v. d. Outenaar 21; T. Loogen 22 38 46; T. Gravemaker 25; H. van dei- Kommer 26 35: G. v. d. Outenaar 27; A. Hoogman 31; G. Grapendaal 32 36 43; J. Luntz 34; C. Cas- tricum 39 44 48; C. Hoeks 47; D. Stiémer 49. Ons Genoegen Van de postduivenhoudersvereniging Ons Ge noegen te Beverwijk namen het afgelopen week einde 106 duiven deel aan een wedvlucht van Orleans af over een afstand van 545 km. De los sing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van A. v. Son bereikte als eerste het hok om 13.27 uur, de laatste prijsduif om 14.05 uur. Dc uitslag was als volgt: A. v. Son 1; W. Rijnders 2 5 9 14 13 19; R. Zoontjes 3; W. v. Wijk 4 8 12 17 20; B. Meulemans 6; W. Pieters 7; P. v. Dessel 10; A. Goderie 11; H. Gaasenbeek 13; T. v. Leeuwen 15; Th. Kuyer 16; H. v. Dessel 21. De Vredesduif Van de postduivenhoudersvereniging De Vre desduif te Heemskerk namen het afgelopen week einde 150 duiven deel aan een wedvlucht van Orleans af over een afstand van 545 km. De los sing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van A. Bruins bereikte als eerste het hok om 13.31.12 uur, de laatste prijsduif om 13.31.31 uur. De uitslag was als volgt: A. Bruins 1 18 30' Th. Adrichem 2 27: C. Limmen 3; A. Nielen 4 7 21 28: G. Veldhuis 5; J. Peekei 6; G. Duin 8 26. A. Cassee 9; J. Beentjes 11: P. Lotterman 12 16; Ch. Bey 13; J. v. Vlaanderen 14: R. de Kruif 15; J Dudink 17 19: E. Oterman 22; Th. Halff 23; G. I.otterman 24; H. v. Tunen 29. De Luchtpost Van de postduivenhoudersvereniging De Lucht post te Castricum namen het afgelopen weekein de 119 duiven deel aan een wedvlucht van Orleans af over een afstand van 552 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van A. Metselaar bereikte als eerste hot hok om 13.43.46 uur, de laatste prijsduif ohi 14.52.58 uur. Het vrij slechte weer tegen het middaguur, toen de duiven nauwelijks halverwege België waren, heeft beslist invloed uitgeoefend op de conditie van de dieren. Bij thuiskomst bleken namelijk velen hiervan zeer te hebben geleden, al zal men alles in het werk stellen om de kanshebbers toch cok voor zondag weer op vliegconditie te brengen. De uitslag was als volgt: 1. A. Metselaar 13.43.46; 2. H. Jaspers 13.50.22; 3. J. Houtenbos 13.48.28; 4. G. Aardenburg 13.53.15; 5. J. Zentveld 13.54.15: 6. J. Vonk/S. Kos 14.01.28; 7. J. Beentjes 14.15.28; 8. N. Hollcnberg 14.15.23; 9. pastoor W. Minnebo 14.16.34; 10. J. Steenman 14.18.20; 11. A. Peeters 14.21.42; 12. G. Klaasse 14.23.33; 13. H. Sanders 14.52.58. wordt weggeschoten. Het levende projec tiel belandt veilig en wel in een net en staat enkele seconden lachend te buigen voor de ovaties van het verraste publiek. En als de grote tent is leeggestroomd komt er nog een verrassing. Op een 45 meter hoge, langzaam heen en weer zwie pende stalen mast, in het lelie licht van schijnwerpers scherp afstekend tegen de sterrenhemel, vertoont de Tsjechische me juffrouw Emili een aantal acrobatische toeren, waarvan mensen met zwakke ze nuwen wellicht koude rillingen krijgen. Maar Emili heeft kennelijk geen hinder van hoogtevrees bij dit „hoogtepunt" van het programma. Boltini zoekt het niet in kwantiteit, maar in kwaliteit. Dat ontdekt men ook bij een bezoek aan de stallen, waar in het bijzon der de fraaie paarden opvallen. Aan een dergelijk bezoek is namelijk een aardige attractie verbonden: men kan zich laten fotograferen met.... een (jonge) leeuw op schoot! Advertentie Dertig dames en heren van de IJmui- dense P.T.T. hebben op tweede pinkster dag hun jaarlijkse uitstapje gemaakt. Het is weer een succes geworden, 's Ochtens om zeven uur vertrok de bus van het postkantoor en snelde zuidwaarts, naar Brabant. Breda en Oosterhout, de streek van de Brabantse vennen waren het eer ste reisdoel. In Udenhout gebruikte men de lunch en bezichtigde men de fraaie omgeving. Om twee uur reed de bus het terrein van „De Efteling" op. In dit sprookjespark bleef het gezelschap tot halfvijf. Toen werd de reis naar het noor den weer aanvaard. Met een omweg via Utrecht en het Gooi. In Soest werd gedi neerd. Men nam er de tijd voor, want pas te kwart over tien reed men de weg op naar IJmuiden. Halfeen stapte ieder daar uit en ging voldaan naar huis. De Raad voor de Scheepvaart heeft een kustvaarderkapitein uit Appingedam een berisping gegeven, omdat hij als kapitein van het m.s. „Libelle" met een ondeugdelijk kompas was uitgevaren. De inspecteur voor de Scheepvaart had de raad geadviseerd hem de bevoegdheid om als kapitein te varen voor twee weken te ontnemen. De kapilein zei dat hij het standaardkompas van zijn schip via een tussenpersoon bij het K.N.M.I. had laten compenseren. Uit een door de raad ingesteld onderzoek is gebleken, dat dit niet is gebeurd. Het K.N.M.I. heeft nimmer een kompas van de „Libelle" gecompenseerd. Advertentie KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 SPEELTUINTOERNOOI BEGONNEN Wethouder Hermes heeft dinsdagavond op het DEM-veld te Beverwijk de aftrap verricht van het speeltuinvoetbaltoernooi dat tot 15 juni zal duren. Vooraf heeft de voorzitter der speeltuincentrale, de heer N. J. Zuurbier, zijn vreugde geuit over de medewerking van het gemeentebestuur aan dit voetbaltoernooi daar de jongens nu op een „echt" voetbalveld kunnen spelen. Hij uitte tevens de wens dat dit toernooi even als zijn voorgangers uiterst sportief zou verlopen en dat met recht de sterkste zou winnen. Hierna deed wethouder Hermes de aftrap en begon de eerste wedstrijd. Op woensdag 15 juni worden de finales ge speeld. De uitslagen van de eerste avond waren: Randwijk BMunniken weide B 0—9. Munniken weide AKindervreugd A 1—3. PRIESTERFEEST IN HEEMSKERK Zaterdag 11 juni zullen twee neomisten uit Heemskerk feestelijk worden inge haald. Zij worden opgewacht aan de grens van de gemeente, waarna een optocht wordt gehouden waaraan alle rooms-ka- tholieke verenigingen en organisaties deel nemen. De heer IJ. Tuyi zal zondag 12 juni in de parochiekerk van de H. Laurentius zijn eerste H. Mis opdragen. De receptie wordt zondagmiddag gehouden in „De Schakel" aan de Maerelaan. Tijdens deze ontvangst zal de jonge priester het geschenk van de parochie worden aangeboden. Een andere Heemskerker, de heer T. Doodeman, zal op deze zelfde zondag zijn eerste H. Mis in de Regina Caelikerk te Beverwijk opdragen. Dc organisatie van dit feest is in handen van de Regina Cae- li-parochie. MARKTBERICHT BEVERWIJK 7 juni: Aardbeien 36—76, aardbeien 360— 460 slof, bloemkool 32—76, sla 313, spi nazie 855, postelein 2143, bospeen 5567, asperge 75180.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 4