Van der Klooster winnaar in chaotische wegwedstrijd Anquetil behield leiderstrui na zware bergetappe van 229 km AMERIKAANSE SUPREMATIE IN ROME? Nederland niet meer in ploegenklassement Belgische ploeg in Tour de France compleet Het honkbalprogramma voor komende weekeinde Charly Gaul werd etappewinnaar Nederlander Seyffert trok zich terug DONDERDAG 9 JUNI 1960 15 Vrijwel geen enkele renner reed op Veluwe over het goede parkoers Ronde Groot Brittannië De open Amsterdamse kampioenschappen PSV en Feijenoord kwamen 3-3 score overeen Heinen terug naar het zaterdag voetbal Wedstrijdrooster voor het Olympisch voetbaltoernooi Grote Prijs der Lage Landen met 26 paarden Zo vaderzo zoon Yuri Vlassov: 510 kg voor drie Olympische oefeningen „Olympische boksers" tegen Duitsers Dames van VZV hieven DWR met 4-3 de baas Titelstrijd zweefvliegen Nóg een toto „Zijn wc nog ver voor?" Deze vraag van de Amsterdammer Koolhof tydens de weg wedstrijd AmsterdamVeluweAmster dam aan de inzittenden van een volgers- wagen bleef onbeantwoord. Want geen van de inzittenden durfde Koolhof en zijn met gezel Rinus van der Klooster uit Amster dam de waarheid te vertellen. Het zou op dat moment, toen dit tweetal juist de uit geputte Westerhof uit het Overyselse Dedemsvaart had moeten achterlaten, fu nest z\jn geweest hun te vertellen, dat zij Wielrennen al bijna 50 kilometer buiten hun schuld een verkeerd parkoers reden. Dat er iets niet in orde kon zijn, hadden Van der Klooster en Koolhof wellicht al vermoed. Want 130 kilometer na de start op de Amster damse Nassaukade waren zjj nog altijd niet bij de eerste raviiailleringspost aan gekomen. Maar helemaal zeker, dat er iets mis was gegaan, waren de voorste twee renners toch ook niet. Want toen vanuit diezelfde volg- wagen werd aangeboden om de bidons te vullen, luidde Koolhofs antwoord: „neen, dat mag niet". Waarschijnlijk zou de Am sterdammer er wel anders over gedacht hebben, als hij had geweten, dat er in deze „klassieker" voor hen helemaal geen ravi- taiilering zou komen. Koolhof en Van der Klooster wisten dat echter niet en gingen onversaagd door, kilometer na kilometer met een vaartje van veertig kilometer per uur. Het was een trieste optocht op de grote rijksweg AmersfoortZwolle. Voorop een motorrijder van de rijkspolitie, dan de twee zwoegende renners, vervolgens een jury wagen en tenslotte een auto met journa listen. Het jurylid had tussen Garderen en Apel doorn besloten de twee renners, die voor hem de „kopgroep" vormden, langs een kortere weg naar de tweede ravitaillerings- post in de Laan 1914 in Amersfoort te bren gen in de hoop daar het peloton nog voor te blijven. En die opzet slaagde. Weliswaar kwamen Koolhof en Van der Klooster de schaduwrijke laan van de verkeerde kant binnenrijden, maar bovenop de bult in het midden van de laan werden zij rechts omkeert gecommandeerd en vervolgden hun weg terug naar de hoofdstad maar nu over het parcours. Intussen hadden zich op de Veluwe de vreemdste situaties afgespeeld. Terwijl de koplopers bij het keerpunt in de route in de buurt van de Harskamp (zij hadden een voorsprong van bijna anderhalve minuut) verkeerd waren gestuurd, had het achter volgende peloton aanvankelijk wel de juis te weg gekozen. Later bleek ook de hoofd macht van het juiste pad te zijn geraakt omvan de achterblijvers maar niet te spreken. Op een zeker ogenblik werd een zestal vluchters uit het peloton aange raden te blijven wachten, omdat ook zij niet op het parcours zouden rijden. Men zou het peloton wel even ophalen. Maar dat was niet meer te vinden en het zestal wachtte tevergeefs. Overal zwierven renners rond in de bos rijke streek tussen de Harskamp en Amers foort. Twee onfortuinlijke knapen die bij een valpartij hun fietsen hadden bescha digd stonden zonder succes op de bezem wagen te wachten. Liftend probeerden zij weer naar Amsterdam te komen Het was een chaos, die de warboel van twee jaar geleden, toen midden op de Veluwe op Pas drie van de in totaal dertien ritten in de Ronde van Groot-Brittannië zijn ge reden en reeds nu is geen sprake meer van een zelfstandige Nederlandse ploeg. In deze etappewedstrijd nadat Jan Janssen in de tweede etappe de strijd had gestaakt kwamen woensdag Leon Sebregts en Lex van Kreuningen te laat binnen, hetgeen hen op diskwalificatie kwam te staan. Daardoor is de Nederlandse vertegenwoor diging gedecimeerd tot twee man en komt Nederland niet meer voor in het ploegen- klassement. Jammer voor Lex van Kreuningen, maar nog meer jammer voor René Lotz, die tot nog toe een uitstekend figuur slaat. De Limburger werd woensdag zesde met een achterstand van 15 seconden op Bill Brad ley, die zijn tweede achtereenvolgende etappezege behaalde, en hij staat vierde in de algemene rangschikking. De. uitslag van de derde etappe, een rit over 174 km van Whitely Bay naar Scarborough, was: 1. Bill Bradley (GB) 4.09.58; 2. Van Denson (GB) 4.10.10; 3. Dennis Tarr (GB) 4.10.11; 33. ex aequo o.a. Lex v. Kreuningen (Ned.) 4.17.39. Algemeen klassement na de derde etappe: 1. Bradley (GB) 14.08.42; 2. Bill Holmes (GB) 14.19.20; 3. Jimmy Hinds (GB) 14.20.19; 4. Lotz (Ned.) 14.20.20; 5. Alan Ramsbotton (GB) 14.26.02. De Belgische ploeg voor de Ronde van Frankrijk is thans compleet. Na het defi- nititve besluit van Rik van Looy om niet in de Tour de France te starten, heeft de keuzecommissie van de Koninklijke Bel gische Wielerbond voor de vier plaatsen die nog open waren, aangewezen André Messelis, Louis Proost, Julien Schepens en Frans Schoubben. Als eerste reserve is ge kozen Jean Zagers. De Belgische ploeg ziet er nu als volgt uit: Jean Adriaenssens, Jean Brankert, Armand Desmet, Joseph Planckaert, Jos Hoevenaers, Marcel Janssens, André Mes selis, Eddy Pauwels, Louis Proost, Yvo Mo- lenaers, Frans Schoubben, Julien Sche pens, Michel van Aerde en Martin van Geneugden. Ploegleider is Georges Ronsse. De renners zullen nog aan ren medische keuring worden onderworpen, welke voor al voor Brankart. Van Aerde en Molenaers, die de laatste weken in niet al te goede fysieke conditie waren, ongetwijfeld zwaar zal zijn. een kruispunt van vier kanten renners na derden. nog overtrof. Want toen had men de gehele meute kunnen verzamelen en was opnieuw gestart. Dit was nu niet mogelijk. Op de brede Wittenburgergracht op de Amsterdamse eilanden nam de jury, die ook de dupe was geworden van deze on mogelijke organisatie, het besluit om de volgorde van aankomst te handhaven. Het geen betekende, dat Rinus van der Klooster winnaar werd voor Koolhof, die tezamen de kleinè voorsprong na Amersfoort had den weten te handhaven. De protesten van de renners, die na hen binnenkwamen wer den terecht van de hand gewezen. Want wie immers kon met de hand op het hart ver klaren wél het juiste parcours gereden te hebben De uitslag was: 1. Van der Klooster (Rot terdam) 200 km in 5 uur 8 min.; 2. Koolhof (Amsterdam) op 8 sec.; 3. Lute (Castricum) op 2 min. 1 sec.; 4. Van Amsterdam (Breda) z.t.; 5. Groeneweg (Numansdorp) z.t.; 6. Brinkman (Rotterdam) op 2 min. 38 sec.; 7. Visser (Santpoort) z.t.; 8. Stevens (Dus- sen) z.t.; 9. Stam (Rotterdam) z.t.; 10. Van 't Hof (Rotterdam) z.t. Het honkbalprogramma voor het komende weekeinde is als volgt: Zaterdag 11 Juni Hoofdklasse: VVGA-UVV. Eerste klasse: Konnemerland -Ajax (16.00 uur); F,DO—ABC 16.B0 uur). Overgangsklasse ASchoten 2RCH; HFC Haar lem— OVVO 2; ADO—T.iikalong. Overgangsklasse K: Blauw Wit—SVV; Sparta 2 Rooswijk. Tweede klasse A: Feijenoord—HHC 2; WVHEDW 2—Schiedam. Tweede klasse C: TOG—JOS; SC Haarlem 2 Bloemendaal. RAYON HAARLEM 3 A: HCK 4-SC Haarlem 3: OG—DIO. 3 B: TYBB 2Kennemerland 2. 4 A: Terrasvogels 3DSS 2: Ripperda 2HFC Haarlem 2; Geel Wit 2Vliegende Vogels 2. 4 B: Rooswijk 3-THB 2. 4 C: RCH 3—TYBB 3; HFC Haarl.3—Kenn.lnd. 3. 4 D: HCK 5—OG 3. Zondag 12 juni Hoofdklasse: Sparta—OVVO: WVHEDW—HHC (14.30 uur); EHS—Schoten (14 uur). Eerste klasse: SC Haarlem HCK '10.00 uur). Overgangsklasse B: CatchersTYBB. Tweede klasse A: Sparta 3—Rood Wit: Storks TIW. Tweede klasse B: Quick—Schoten 3; Spartaan Ajax 2. Tweede klasse C: VVGA 2—Volewijckers 2; Rivalen—RCH 2. RAYON HAARLEM 3 A: Schoten 4—EDO 3. 3 B: DSB—DSS: F,HS 2—HCK 3. 4 A: TYBB 4-OG 2. 4 B: DIO 2EHS 3; Ripperda -Terrasvogels 2; Halfweg 2—OG 4. 4 C: Schoten 5—Bloemend. 2; THB 3—Rcosw. 2. 4 D: HHC 3—EDO 4; VI. Vogels—SC Haarlem 4. Jacques Anquetil Is erin geslaagd zijn roze leiderstrui in de Ronde van Italië in de zware bergetappe van Trente naar Bormio over 229 km te behouden. Zonder kleerscheuren is hij er evenwel niet af gekomen, want Nencini benaderde hem tot op 28 seceonden en de winnaar van gisteren, Charly Gaul, knabbelde nog meer van zijn achterstand af en redu ceerde deze tot 3 min. 45 sec. Dit tweetal is het vooral geweest, dat de jacht op Anquetils leidende positie heeft ontketend. Met hen waren de grote figuren de Italiaan Massignan, die zonder de grote dosis pech (tot tweemaal toe kreeg hij met Bormio in zicht een lekke band) in Bormio als etappewinnaar zou zijn gehuldigd, Pambianco, Carlesi, Colet- to en de Belg Hoevenaers. Reeds dadelijk na de start, begon de re bellie, waarbij de Belgen Van Looy, Im- panis en Sorgeloos een belangrijke rol ver vulden. Na 20 km had een groepje van vijf man reeds een voorsprong opgebouwd van twee minuten op een peloton met alle „gro ten" en van 3 Vsminuut op een tweede groep, waarin o.a. Poblet en Baldini za ten. Anquetil gaf de stoot tot een tegenoffen sief, waarbij hij de steun van zijn ploeg genoten kreeg. Na 41 km was de voor sprong van de koplopers tot een minuut ingekrompen. Op de top van de Molina di Ledro (368 meter) kwam Van Looy als eerste door, gevolgd door Stablinski, Im- panis en Sorgeloos, die in de klim twintig seconden op Van Looy had verspeeld. Het veld lag toen al ver uiteen en zo keken Baldini en wereldkampioen Darrigade op dat moment reeds tegen een achterstand van bijna elf minuten aan. Dr drie Belgen kregen gezelschap van Kazianka, Gismondi, Galdeano en Sta- blynski en in eendrachtige samenwerking slaagden zij erin na 61 km. het grote pe loton bijna drie minuten achteruit te zet ten. Minus Gismondi en Kazianka, die hadden moeten lossen, arriveerde de kop groep in Pinzolo (116 km.), aan de voet van de 1682 meter hoge Camp Carlo Mag- no. Het grote peloton volgde op.. 8 min. 2 sec. Wederom was Van Looy als eerste bo ven, maar de kopstukken hadden hun op mars ingezet en toen op de top de ba lans werd opgemaakt, was hun achter stand ingekrompen tot 5.15. Zij gingen door en op de 1883 metqr hoge Tonale op 53 km. van de aankomst lag Van Looy, die nu nog slechts in gezel schap was van Massignan, nog maar 1 min. 35 sec. voor op Gaul, Anquetil, Nen cini, Rostollan en Kazianka, terwijl tus sen beide groepjes in Stablinski zweefde op 1.15. Halverwege de klim naar de top van de laatste berg, de 2621 meter hoge Ga- via. zette Gaul zijn aanval in. Tevergeefs probeerde Anquetil hem te volgen, zomin als Van Looy zijn wiel kon pakken, toen de Luxemburger hem 5 km. voor de top langszij kwam. Missignan boog echter niet en 1 min. 35 sec. voor Gaul kwam hij boven op de top door (26 km. van de aankomst) op 2.10 volgde Pambianco, op 4.45 Nencini, op 4.50 Coletto, op 5 Anque til, op 5.05 Rostollan, op 5.10 Carlesi en Van Looy. Talrijke lekke banden Van Looy zelfs driemaal achtereen waarbij ook Anque til werd getroffen, evenals Massignan, be- invloedden de afdaling. Gaul werd ten slot te winnaar, maar de grote triomfator was toch Imerio Massignan, die de Luxembur ger in zijn specialiteit bedwong. Vandaag volgt de laatste etappe, die gaat van Bor mio naar Milaan over 225 km. De uitslag van de 22ste etappe luidt: 1. Charly Gaul (Lux.). 229 km in 7 uur 20 min. 54 sec. (gem. 31.163 km per uur), 2. Massignan (It.) op 14 sec., 3. Nencini (It.) op 1 min. 7 sec., 4. Pambianco (It.) op 3.32, 5. Carlesi (It.) op 3.36, 6. Coletto (It.) z.t., 7. Anquetil (Fr.) z.t., 8. Hoevenaers (Belg.) op 5.20, 9. Junkermann (Did.) op 5.40, 10. Brugnami (It.) op 6 min., 11. Van Looy (Belg.) op 6.55, 12. Ronchini (It.) op 7.20, 13. Defilippis (It.) op 7.44, 14. Rostollan (Fr.) z.t., 15. Delberghe (Fr.) z.t.. 39. Stol- ker (Ned.) op 22.09, 63. Wim van Est (Ned.) op 29.55. Het algemeen klassement na de 22ste en voor-laatste etappe: 1. Anquetil (Fr.) 88 uur 15 min. 16 sec., 2. Nencini (It.) op 26 sec., 3. Gaul (Lux.) op 3 min. 45 sec., 4. Massignan (It.) op 4.06, 5. Hoevenaers (Belg.) op 5.43, 6. Carlesi (It.) op 8.28, 7. Pambianco (It.) op 8.32, 8. Ronchini (It.) op 9.28, 9. Delberghe (Fr.) op 12.19, 10. Coletto (It.) op 13.10, 11. Van Looy (Belg.) op 14.55, 12 Adriaenssens (Belg.) op 18.38, 13. Zamboni (It.) op 28.15, 14. Junkermann (Did.) op 30.01, 15. Brugnami (It.) op 30.22, 33. Wim van Est (Ned.) op 1 uur 1 min. 36 sec., 42. Baldini (It.) op 1.14.50, 53. Stolker (Ned.) op 1.31.44. Het eindklassement voor de Grote Berg prijs luidt: 1. Van Looy (Belg.) 250 pnt. 2. Passignan (It.) 210 pnt., 3. Nencini (It., 190 pnt., 4. Gismondi (It.) 180 pnt., 5. Gaul (Lux.) 160 pnt. A tletiek Op ile eerste avond van de open Am sterdamse atletiekkampiocnschappcn woensdag op de sintelbaan aan het Olym- piaplein zijn de prestaties van een groot aantal van onze topatleten tegengevallen. Voor een deel was dit te wijten aan het kille vochtige weer, voor een deel ook en dat geldt vooral ten aanzien van de technische nummers aan de slechte ver lichting op dit gemeentelijke sportpark. De voornaamste resultaten waren: 200 meter dames: 1. Ine tér Laak' Speijk (RKEAV) 25.3, 2. H. Tamerus (Zaan land) 27 sec. Hoogspringen dames: 1. Dini Hobers (GAC) 1.55 meter; 2. Nel Zwier (HBS- Flévo) 1.55 meter. 110 meter horden heren: 1. Eef Kamer beek (PSV) 14.8 sec., 2. Nederhand (ALO) 15.1 sec., 3. Bos (V. en L.) 15.4 sec. 800 meter heren a: 1. Steylen (Shell) 1.54.2, 2. Essajas (AAC) 1.55.1, 3. Blanken- stein (Trekvogels) 1.55.1. 800 meter heren b: 1. Jansen (V. en L.) 1.55.2. Discuswerpen heren: 1. Fikkert (Sisu) 44.44 meter, 2. Van Aarst (Hellas) 42.03 meter. 100 meter heren: 1. Smit (Hollandia) 10.9 sec., 2. Bruin (Olympia) 11 sec., 3 Dirks (Unitas) 11 sec. Voetbal De na-competitie Voor de nacompetitie van de KNVB is •woensdag in Eindhoven gespeeld de wed strijd PSVFeijenoord. De ontmoeting eindigde in een gelijkspel: 33. De stand in de nacompetitie luidt: Feijenoord 3 2 1 0 5 165 PSV 3 1113 6—10 Ajax 2 0 0 2 0 1—8 Heinen wenst zijn contract met de eerste- divisieclub HVC niet te verlengen. Hij wil terug naar het amateurvoetbal. De vraag echter was of het bestuur van HVC bij de overschrijving zijn medewerking zou ver lenen. Een delegatie van het Spakenburg- bestuur heeft daarom vorige week een onderhoud met dat van HVC gevraagd en nu is beslist dat Heinen niets in de weg ge legd zal worden. De FIFA (Internationale Voetbalbond) heeft het wedstrijdrooster voor de in Italië te spelen wedstrijden in de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi samenge steld. Het ziet er als volgt uit: Groep 1: 26 augustus: in Pescara Joego slaviëVer. Arabische- Republiek en in Grosséto: Bulgarije—Turkije; 29 augustus: in Florence: Joegoslavië—Turkije en in Aquila: Bulgarije—Ver. Arabische Repu bliek; 1 september: in Rome: Joegoslavië Bulgarije en in Livorno: TurkijeEgypte. Groep 2: 26 augustus: in Livorno Brazi liëGroot Brittannië en in Napels Italië Nat. China; 29 augustus: in Rome Brazilië —Nat. China en in Rome ItaliëGroot- Brittannië; 1 september: in Florence Italië —Brazilië en in Grosseto Groot-Brittannië —Nat. China. Groep 3: 26 augustus: in Rome Polen Tunesië en in Rome DenemarkenArgen tinië; 29 augustus: in Livorno Polen Denemarken en in Pescara Argentinië Tunesië; 1 september: in Napels Polen Argentinië en in Aquila DenemarkenTu nesië. Groep 4: 26 augustus: in Florence Frank rijkPeru en in Aquila HongarijeIndia: 29 augustus: in Grosseto FrankrijkIndia en in Napels HongarijePeru; 1 septem ber: in Rome FrankrijkHongarije en in Pescara PeruIndia. Paardesport Voor de Grote Prijs der Lage Landen die op zondag 26 juni voor de zevende maal op de renbaan Duindigt wordt gehouden, zijn niet minder dan 26 harddravers uit totaal zes landen ingeschreven. Het leeuwendeel hiervan levert Frankrijk, dat acht paarden voor deze 2600 meter lange draverij aan meldde. Hieronder zijn Honoré II en Kaid D. die drie weken geleden in Stockholm de Nederlands Franse crack Hairos II een verrassende nederlaag toebrachten. Zwe den is onder andere vertegenwoordigd met de snelle draver Adept en de zeer sterke stayer Pompe Trickson. Italië schreef in Icare IV. die in 1958 op Duindigt won en vorig jaar achter Hairos II en Jamin op de derde plaats eindigde. Uit de meer dan 650 dravers, die in ons land in training zijn, werden slechts zes paarden voor deze draverij, die is opge nomen in het circuit om het Kampioen schap van Europa, aangemeld, waar onder vanzelfsprekend de leider in het punten klassement Hairos II; voorts de in de af gelopen weken in grootse vorm lopende Quicksilver S, Peterhof (winnaar 1957) en de jeugdige crack Way Jewell. De volledige inschrijvingen luiden als volgt: Duitsland: Dorfprinz, Iolcos, Jussieu; Frankrijk: La Coulonces, Jeannot, Honoré II, Inspecteur II, Magellan II, Kaid D, Li- ban, Kléber des Duriers; Italië: Icare IV; Zweden: Adept, Pompe Trickson. Juba II, Zipora; België: Jaboune, Lando, Hernani II. Haon: Nederland: Quicksilver S, Ty phoon. Way Jewell, Tarantella, Peterhof en Hairos II. Het totaal uitgeloofde bedrag aan prijzen in de Grote Prijs der Lage Landen bereikt dit jaar de record-hoogte van 35.000. waarvan de winnaar 20.000,kan tou cheren VOETBAL. Het Turkse nationale voet balelftal heeft in Ankara met 42 ge wonnen van Schotland, na met de rust reeds een voorsprong te hebben gehad van 3—1. Met verbijstering heeft men in de sport de stortvloed van prestaties, die de laatste weken door atleten van allerlei natio naliteiten werden geleverd, bekeken. Twee maanden voor de Olympische Spelen in Rome worden cijfers bekend, die slechts gedeeltelijk een indruk geven van wat men in de Ita liaanse hoofdstad kan ver wachten wanneer op 31 augus- het atletiekgeweld los barst. In de voorgaande Olympische jaren was men gewend aan goede verrichtingen, maar Rome 1960 zal alles overscha duwen. De tijd dat de atleten een afwachtende houding kon den aannemen is voorbij. De I.A.A.F. heeft kwalificatie- eisen vastgesteld, waaraan ten minste de tweede en derde atleet op ieder nummer zal moeten voldoen om aan de Spelen te mogen deelnemen. Normen, die door de nationale Olympische comité's gretig zijn aanvaard om tot de samenstel ling van de nationale ploegen te komen. De crack van nu moet kleur bekennen of hij wil of niet, anders is het be treden van Olympische grond voor hem of haar niet wegge legd. Vooral de Amerikanen heb ben er alles op gezet om de supprematie in de atletiek te behouden. De ene selectiewed strijd volgt de andere op en ofschoon over een maand, op 1 en 2 juli op de baan van de Stanford universiteit in Cali- fornië de finales zullen wor den gehouden, hebben nu reeds 251 atleten aan de kwa lificatie-eisen voldaan. Bij de heren is er tot nu toe geen één die er in is geslaagd zich op de 10.000 meter en de 3000 meter hindernis te kwali ficeren. Des te verbluffender is het aantal op de overige nummers: 27 voldeden aan de eis voor de 100 meter, 60 voor de 200 meter, 20 voor de 400, 33 voor de 110 meter horden, 35 voor het polsstokhoogsprin gen, 17 voor het kogelstoten en 12 voor het discuswerpen. In contrast hiermee, kwa men slechts drie dames tot „Olympisch niveau", namelijk Earle Brown met 15.74 m. kogel, Wilma Rudolph met 10.7 sec. over 100 yards en de Olympische kampioene 1956, de ex-Tisechische Olga Co- nollv-Fikotova met een dis cusworp van 51.34 meter. Het ziet er weer naar uit dat de grote kracht van de Ame rikanen op de korte afstanden ligt. De winnaar van een gou den medaille is volgens hen zeker de hoogspringer John Thomas, terwijl Charles Du mas de zilveren medaille op dit nummer zal veroveren. Op de 1500 meter verwacht men grote dingen van Dyrol Bur leson, die kort geleden de mijl in 3 min. 58.6 sec. liep. De leden van 't Amerikaans Olympisch Comité zeggen, dat tegen de eindsprint van Bur leson niemand is opgewassen, maar op 30 mei liep een andere Amerikaan Jim Beatty de mijl nog sneller, namelijk 3 min. 58 sec. De grote man op de 100 en 200 meter is ongetwijfeld Ray Norton, dit jaar liep hij de 100 yards in 9.3 sec., de 220 yards rechte baan in 20.1 sec. en de 200 meter met bocht in 20.5 sec. Op de 100 meter lie pen tot nu toe zes Amerikanen, namelijk Bob Morrow, Bill Woodhouse, Ray Norton, Dave Styron. Dave Sime en Davis lames een tijd van 10.2 sec. Andere medaillekandidaten 'ijn: Ollan Cassel met 46.2 voor de 400 m„ Ernie Cunlife met 1 min. 47.3 sec. voor de 880 yards, Hayes Jones (13.6) en Lee Calhoun (13.5) op de 110 meter horden, Eddy Southern met 51 sec. voor de 440 yards lorden, de vèrspringers Ralp Boston (7 meter 80) en Gregory Bell (7 meter 76^), Don Brag en Bob Gutowski bij het pols- stokhoogspringên (beiden 4 meter 72), wereldrecordhouder speerwerpen Bill Alley, discus werpers als Al Oerter (59 meter 17), Jim Wade (58 meter 07), Rink Babka (57 meter 87), kogelkanonnen Bill Nieder (19 meter 99), Dallas Long (19 meter 77), Parry O'Brien (19 meter 33) en Dave Davis (19 meter 46), Harrol Conolly bij het kogelslingeren met 68 meter 60, en niet te vergeten tienkampers als Dave Ed- stroem en Rafer Johnson. Op 48-jarige leeftijd heeft Pal Kovacks, oud-wereld- en Olympisch kampioen, voor de zevende maal het Hongaarse sabel kampioenschap gewonnen uit 44 kandi daten. Een van zijn grootste concurrenten waszijn zoon, de 20-jarige Attila, die op de vierde plaats eindigde. Een histo rische gebeurtenis in de schermsport: va der en zoon in een finale en beiden in het voorste gelid. En dat in zo'n sterk bezet toernooi, waarin de wereldkampioen 1959, Rudolf Karpati, niet verder kon reiken dan de achtste plaats. Gewichtheffen De Russische kampioenschappen ge wichtheffen zijn woensdag in Leningrad geëindigd met de titelstrijd in de zwaar gewichtklasse. Yuri Vlassov verwerkte voor de drie Olympische oefeningen een totaal van 510 kg, 170 kg drukken, 150 kg trekken, 190 kg stoten. In een extrabeurt verbeterde hij het wereldrecord trekken tot 155.5 kg. Met deze prestatie kwam Vlas sov op de wereldranglijst aller tijden op de tweede plaats achter de Amerikaan Paul Anderson, die op 16 oktober 1955 het wereldrecord op 512.5 kg bracht. Boksen Op maandag 20 juni zal de Nederlandse boksploeg, waarbij kandidaten voor het Nederlands Olympische team, in de Ri- vièrahal in Rotterdam uitkomen tegen een sterke ploeg uit Bremen. Deze datum zal voor diegenen, die een kans maken in Rome uit te komen, de laat ste wedstrijd betekenen hun kunnen te tonen. Het ligt namelijk in de bedoeling van het bestuur van de Nederlandse Boksbond om na deze ontmoeting in overleg met het Nederlands Olympisch Comité de defini tieve afvaardiging bekend te maken. De volgende boksers komen in Rotter- uit: vedergewicht: Jan de Rooy (Amster dam), lichtgewicht: Wim Gerlach (Amster dam), lichtweltergewicht: Jean Bouvrie (Maastricht) en Aad Jansen (Rotterdam), weltergewicht: Frits Wolters (Den Haag), zwaarweltergewicht: Bep Kneppers en Freek Hilster (beiden Amsterdam), midden gewicht: Bas van Duiveboden (Amsterdam), halfzwaargewicht: Eddy Kiks (Amster dam), zwaargewicht: Koos van der Schel ling (Rotterdam). De waterpolocompetitie In de strijd tegen VZV hebben de DWR- dames een 3-1 voorsprong prijs moeten ge ven en verloren met 4-3. De wedstrijd werd gespeeld in de zweminrichting aan de Houtvaart in Haarlem voor de derde klasse KNZB. DWR had Rie van Thuis- van Veen als invalster opgesteld, die blijk gaf het schieten nog niet te hebben ver leerd. Nadat Gerda Drogtrop voor DWR en Nel Toon voor VZV de stand op 3-1 hadden gebi-acht ging de rust in. In de tweede helft kreeg VZV enkele strafwor- pen te nemen en won met 4-3. In de zweminrichting aan de Klever laan in Haarlem kreeg DWT voor de tweede klasse heren AZ'70 uit Amsterdam op bezoek. Met de Amsterdammer Trimp op de kant kreeg Theo de Dood een straf- worp te nemen maar hij schoot tegen de lat. Kort daarna rondde Fons Roozekrans een DWT-aanval goed af en kwamen de ploegen wederom compleet in de strijd. Na de gelijkmaker door Trimp volgden er twee doelpunten van Daatselaar, waarna Brinkhof de ruststand op 1-4 bracht. In de tweede helft werd er zwaarder ge speeld. AZ liep uit tot 1-7 maar door Fons Roozekrans werd het 4-7. Uit een wat rus tiger AZ-aanval scoorde Brinkhof 4-8 en in de slotfase plaatste Peter Smit vanaf het midden van het veld de bal keurig in de bovenhoek van het AZ-doel. Met de stand 5-8 was de strijd beslist. Voor de reserve eerste klasse dames kreeg DWT 2 de reserves van VZC VI. op bezoek, die met 6-3 geklopt werden. Voor de reserve derde klasse heren kwa men de reserves van DWT in duel met Sleutelstad 2. DWT won met 3-2. Duizenden sportmensen zullen voor en tijdens de zomerspelen in Rome een onderdak vinden in het Olympische dorp. De foto's geven een beeld van een van de eetzalen met keuken. De definitieve resultaten van de tweede wedstrijddag van de wereldkampioenschap pen zweefvliegen 1960, die op het vliegveld „Butzweiler" bij Keulen worden gehouden, zijn thans bekend. De opdracht was: een koersvlucht van Butzweiler naar Kiel. In de open klasse, waarin twintig deel nemers om de titel strijden, behaalde de Pool Makula het dagmaximum van 1.000 punten met een afstand van 380 kilometer. Op de tweede plaats kwam de Pool Popiel met 365 punten en 370 kilometer. De derde plaats was voor de Argentijn Hossinger met 950 punten. Onze landgenoot Frits Seijffert bezette met 86 kilometer en 33 punten de onderste plaats in het dagklassement. In het algemeen klassement staan de beide Poolse deelnemers Makula en Po- piel nummer 1 en 2, met respectievelijk 2.000 en 1.965 punten. Deze Polen vliegen beiden met een nieuw ontwerp Pools vlieg tuig, de „Zefir". Onze landgenoot Seijffert, die met een „Skylark III" in de open klasse deelneemt, heeft de strijd in verband met een maagaandoening moeten opgeven. In de standaardklasse behaalde de Pool Witek het dagmaximum van 1.000 punten met een afstand van 370 kilometer. De tweede plaats was voor de Oostenrijker Resch met 984 punten en 365 kilometer. De derde en vierde plaats zijn voor de Bra ziliaan Münch en de Spanjaard Ara met 982 punten en 364 kilometer. De vijfde plaats was voor de Duitser Huth met 945 punten en 354 kilometer. Onze landgenoten Toutenhoofd en Andreae bezetten in het dagklassement van de tweede wedstrijddag respectievelijk de 24ste en de 31ste plaats van de 35 deelnemers in deze klasse met respectievelijk 172 kilometer 333 punten en 106 kilometer 111 punten. Het algemeen klassement van de stan daardklasse luidt na twee wedstrijddagen als volgt: 1. Witek met 1.956 punten, 2. Fritz (Oostenrijk) met 1.921 punten, 3. Resch met 1.820 punten, 4. Juez (Spanje) met 1.794 punten, 5. de Duitser Huth met 1.778 pun ten. Toutenhoofd staat op de 21ste plaats met 1.096 punten en Andreae op de 29ste plaats met 844 punten. Gisteren is, onder gunstige weersomstan digheden, de derde wedstrijddag uitge schreven met een vrije afstandsvlucht als opdracht voor beide klassen. Wanneer één van de deelnemers meer dan 300 kilometer zal afleggen (hetgeen zeer waarschijnlijk wordt geacht), zal vandaag geen wedstrijd dag worden gehouden. De resultaten van gisteren zijn in ver band met de grote af te leggen trajecten nog niet bekend. De leider van de Nederlandse ploeg tracht bij de wedstrijdleiding toestemming te krijgen om de Nederlandse reserve vlieger Eddy van Bree in de plaats van Seijffert nog in de open klasse te laten deelnemen. Officieel kunnen tijdens de wedstrijden geen vliegers meer worden vervangen, maar een gunstige beslissing van de wedstrijdleiding zou, indien de ge zamenlijke deelnemers zich hier niet tegen zouden verzetten, verkregen kunnen wor den. Door het gunstige weer waren de ver wachtingen hooggespannen. De enige be perkende bepaling in de wedstrijd was dat men binnen de landsgrenzen van West- Duitsland moest blijven. Vijf deelnemers hebben evenwel een landing in Denemarken gemaakt. 19 Deel nemers wisten de maximumafstand te vliegen. Onder hen waren ook de twee Nederlanders Toutenhoofd en Andreae die in de standaardklasse deelnemen. Zij kwamen terecht op het eilandje Feh- man, tien kilometer uit de kust in de Oost zee. In de klassementen hebben zich geen noemenswaardige verschuivingen voorge daan. Het verzoek van de Nederlandse ploeg leider om de reserve vlieger Eddy van Bree te laten starten in plaats van de Nederlandse kampioen 1959 Frits Seijffert, werd ingewilligd. Van Bree start vandaag met een achterstand van 3000 punten. De KNVB-toto van zondag is niet de laatste van dit seizoen geweest. Ook voor zondag aanstaande is nog een toto samen gesteld. Op het formulier komen Neder landse en Duitse wedstrijden voor.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 15