De hangende tuin van Derry Toms Uw kinderen krijgen PATRIA zakgeld .Raadsel voor PANDA EN DE LIJFWACHTERS Vreemde dingen ie het kabonterdorp Hit1 öf bFrlFÖpn tijb ENGEL 11 Uithoudingsvermogen De radio geeft zaterdag T elevisie pro gr anima Bij elk pakje biscuits, crackers of zoutjes gratis een munt waarde l/2 cent. /j&dc Het bestuur van „Veronica'' Promotie over televisie Vervolgverhaal door M. G. Eberhart VRIJDAG 10 JUNI 1960 12. ,.Hela!" riep Panda. „U kunt niet zomaar weggaan zonder te betalen!" „Ik betaal niets," antwoordde de gierige mil jonair, „tenzij de lijfwacht me het tarief laat zien, dal lijfwachten mogen bereke nen voor hét redden van miljonairs uit de klauwen van belastingambtenaren." „Wat zegt hij?" vroeg Jut. Toen Panda het her haald had, betrok Jut's gezicht. Hij bla derde in zijn tarievenboekje, maar hoewel er wel allerlei rovers in vermeld stonden, kwamen de belastingambtenaren daaron der niet voor. j,Nu begrijp ik waarom die gierigaard de politie er buiten wilde hou den," merkte Panda op. Belastingambte naren zijn nu eenmaal wettelijk beschermd eh.ik bedoel tegen hen helpt, de poli tie niet." „Ik heb wéér pech," bromde Jut. „Bah, aan mijn vak is geen plezier meer te beleven. Nu dacht ik dat ik ein delijk eens een lekker zaakje had, waar wat aan te verdienen viel: een miljonair in nood.ik dacht met één klap rijk te zijn, maar 't is wéér mis!" Het zou ech ter ook weldra mis gaan met Palmer. Vanuit de struiken loerden twee moeilijke jongens naar de miljonair. „Kijk Bul," zei de een. Daar gaat Palmer, de miljo nair." „Met een zak vol duiten." vulde de ander aan. „Kom mee, Sluiper. Eén klap en we zijn rijk." Het zal wel geen der kijkers hebben ge speten dat Willy van Hemert zulke goede herinneringen had bewaard aan het blij spel „Heeft iemand mijn rakkertjes ge zien?" Acht jaar geleden presenteerde hij het aan de toen nog beperkte schare t.v.- bezitters. De herhaling van gisteravond, ditmaal met medewerking van het Rotter dams Toneel, gaf ons een amusant bedenk seltje te zien, waarin de onwaarschijnlijkste dingen werkelijkheid werden. Het vernuf tige spel bood Van Hemert de gelegenheid met technische trucs de aanw.ezigheid van twee onzichtbare wezentjes tè suggereren en, omdat zij rakkers waren, een aantal komische situaties te scheppen, die :n de huiskamer de aandacht gaande gehouden hebben. Helemaal overbodig was da.t niet, omdat de auteurs van deze televisiefantasie, Nelson Bond en David Kent, breed van stof waren en het geduld van de kijkers niet, zelden op de proef stelden. Van Hemert had met het tempo wel het nodige te stel len: zijn acteurs namen er ook de tijd voor, waardoor deze televisievoorstelling een to neelmatiger aanzien kreeg dan oorbaar en nodig was. Maar goed, wij wilden dan wel met ons uithoudingsvermogen meewerken. Daardoor kwamen de acteurtalenten van Luc en Ton Lutz, gewiekst als zij zijn, tot hun' recht en werd het voor wie niet zwart gallig was een leuke avond. Vooraf ging een reportage over een der kunstwerken van het Delta-plan, boeiend om wat men zag, maar met nog te veel interviews gelardeerd. De actie doet het altijd veel beter dan .het gesprek over de actié, zelfs al erkent men de noodzaak van een deskundige voorlichting. Beeldschermen Advertentie RIANT VISSEN op een VISTERRAS» HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de .jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en over weging. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ren je zestig? 11.00 Voor öe zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Promenaae- crk. en sol. Ï2.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Platennieuws. 13.25 LiclUe muz. 13.50 Voor de jeugd. 14.00 Amateursprogr. 14.20 Kunst bron. 14.50 Mei.ropole-ork. en sol. 15.15 Franse les. 15.30 Voor de jeugd. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Instr. octet. 16.50 Sportperiscoop. 17.00 Voor de kinderen. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journ. week- cverz. 18.25 Amateursprogr. 18.45 Vragenbeantw. lï> 00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Radio-filharm.orkest cn piano. 20.20 Lichtbaken, lezing. 20.30 Vakantietoeslag, quiz. 21.00 Politiek praatje. 21.10 Het hoofdkwartier van Zijne Ma jesteit (III. hoorsp. 22.15 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nieuws. 22.40 Jong - oud - eeuwig, gesprek ken. 23.55 -24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor u en uw gezin, le zing. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: Samen thuis, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: Gevarieerd progr. 11.30 Kamermuz. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de teenagers. 14.15 Streekuitz. 14.40 Amateur-harmonie-orkest. 15.05 Van dc wieg tot het graf. vragenbeantw. 15.20 Orïïr.orkest en solist. 16.06 Boekbespr. 16.25 Vakantietips. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Journaal. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Operafragm. 19.00 Artis tieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, lezing. 19.40 Christus, zijn leerlingen en de mensen, le zing. 19.55 Deze week. lezing. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Metropolc-orkest en sol. 20.40 Voordr. 21.00 Lichte muz. 21.25 Soc. comm. 21.40 Lichte muziek. 22.05 Sportact. 22.30 Nieuws. 22.40 Muzik. gesprek. 23.10 Amusementsmuziek. 23.5524.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Omr.ork. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram 13.00 Nieuws en weerber. 13.15 Muzik kalcidoscoop. 14.30 Radiojourn. 15.00 Gevar. muz. 16.00 Amus.muz. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nieuws. 17.10 Dagklapper cn liturg, kal. 17.20 Liturgische gezangen. 17.30 Gram. 17.15 Engelse les. 18.00 Kamermuz. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Vioolrecital. 20.00 Ork.concert. 22.00 Nieuws. 22.15 Amus.muz. 23.00 Nieuws. 23.05—24.00 Gevarieerde muziek. VOOR VRIJDAG NTS: 20.00 Weekoverz. KRO: 20.30 Buitenlands overz. 20.50 Cabaretprogr. 21.20 Film. 21.50 Sport- praatje. 22.10 Epiloog. VOOR ZATERDAG VPRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journ. en weeroverzicht AVRO: 20.20 TV-kron. 20.50 Gevar. progr. 21.50 Vliegwereld. 22.20 Einde. Wereldrecord. De pianist Ben Sher man en de drummer Rex Amos hebben een nieuw wereldrecord „voor het spelen van jazz" op hun naam gebracht, door 81 uur en 20 minuten achtereen geluiden te produceren in een nachtclub te Portland, in de Amerikaanse staat Oregon. In 1958 had de pianist Al Davis het record op 72 uur en 30 minuten gebracht. Sherman en Amos zijn thans gaan uit rusten. Ze denken dat geruime tijd vol te houden. Advertentie Dit „zakcentje" kunnen ze opsparen en er wat lekkers voor kopen bij Uw Patria-leverancier (tot een maximum van 25 ct per keer). De heer N. C. Jürgens die, toen de Pa namese regering het radioschip „Veronic i" uit het koopvaardijreigster het schrapppn, als onderhandelaar tussen de „"Veronica" en de Panamese consulgeneraal in Rotter dam is opgetreden, heeft medegc ieeld, dat de heer Oswald nimmer generaal-agent is geweest. Wel is deze, toén de zaak nog op het technische vlak lag, als woordvoerder van de „Veronica" opgetreden. De hcc-r Oswald is technisch adviseur, aidos de heer Jürgens. Voorts zei hij--/.elf met in gang van 8 juni tot generaal-agent te zijn benoemd en, nu de „Veronica* uitzendt, met de behandeling van da commerciële, zaken te zijn bela'st. „Vóör mij ;s"er nóg nooit een generaal-agent geweest" De heer Jürgens deelde voorts mee, dat het kort geding dat mr. dr. K. W. 1'. Klaas- sen namens de in Liechtenstein gevestigde „Veronica Anstalt" tegen de P T.T. zou voeren wegens 't verbreken van de radio- tclefonijche verbinding met net zender schip welk geding vrijdag voor de Plaagse rechtbank zou dienen is uitge steld. De aanleiding niertoe was de nir-c'e- dehng van minister Kor mals, dat een tele fonische verbinding met het. schip wel mo gelijk zal zijn in geval de veiligheid vtn de bemanning hiermea is gediend. De minister zou de teruggave van 't volledige recht op radiografisch verkeer nog in studie hebben. „Televisie, parlement, pers en publiek" is de titel van een academisch proef schrift, dat de heer P. Gros, geboren te Arum en wonende in Den Haag, dinsdag middag 28 juni a.s. in het openbaar hoopt te verdedigen in de aula van de universi teit van Amsterdam. De auteur o.a. medewerker aan de Onafhankelijke Televisie Exploitatie Maatschappij (OTEM) behandelt, na de plaats van de televisie als communicatie middel te hebben bepaald en na een uit jeenzetting over het tegenwoordige omroep bestel in de zuilenmaatschappij, de vraag hoe Nederland in het samenspel van het. parlement, pers en publiek op hot. feno meen televisie heeft gereageerd. Als gast- promotor treedt op prof. dr. Sj. Groenman, hoogleraar in de sociologie te Utrecht en Leiden. Adve'tentie Het is geen schande wanneer u niet voor de vuist weg alle zeven wereld wonderen uit de oudheid kunt opnoemen ik zou er ook niet hélemaal komen. Maar nooit zal ik vergeten, dat de hangende tuinen van Babyion er een van waren. De zeven wonderen zijn door latere geslachten eerbiedig geaccepteerd en, daarvan uitgaande, achtte bijna elk volk zich gerechtigd een hoge borst op te zetten en te beweren: En wij hebben het achtste. Dat is echt niet overdreven: Spanje heeft zijn achtste wereldwonder in het door Philips II gebouwde Escoriaal, Zweden zweert bij het stadhuis van Stockholm, Amsterdam wil wel eens, ietwat be schroomd, naar het paleis op de Dam wijzen, Amerika heeft er te kust en te keur. Is er in Engeland ook een achtste wereldwonder? Niet officieel, geloof ik, maar in ieder geval bezit dit land wel de grootste hangende tuin van de wereld, waarmee het zich dus op dit punt met Babyion mag vergelijken. Wat mij betreft krijgt deze tuin op de lijst van onvergankelijke monumenten de achtste plaats. Zoals een bezoek aan de Galeries La fayette in Parijs een soort verplich ting is, zo winkelt de vreemdeling op bevel van de reisgids bij Harrod's in Londen. Men kan daarbij het prettige gevoel hebben zich iets aan te schaf fen in een zaak waar ook de Engelse koningin koopt. Een ander warenhuis dat in de algemene belangstelling ligt is Selfridge's in Oxford Street. Het is wat eenvoudiger (en goedkoper) maar de bekendheid bij buitenlanders ont loopt elkaar niet veel. De meeste toe risten komen, ook al door gebrek aan tijd, in de regel niet verder. Een win kelstraat als Kensington High Street (een beetje uit het centrum, hoewel niet veel en per bus en ondergrondse gemakkelijk te bereiken) wordt meest al verwaarloosd. Toch is de standing van de zaken daar niet minder dan in het als exclusief geldende Knightsbrid- ge of in Bond Street. De echte Londenaar kent Kensington wel en het is hem niet ontgaan, dat boodschappen doen in het warenhuis van Derry Toms verbonden kan wor den aan het bezichtigen van een unie ke attractie: een daktuin, die zijn ge lijke in de wereld niet heeft. Zeker niet in grootte een hectare is een hele lap en men vraagt zich in de eerste plaats af hoe men al die aarde naar het dak van de zesde verdieping heeft gekregen. Niet met de lift, waarmee wij ons naar de vijfde etage laten bren gen. Bezoekers aan de tuin(en) moeten daar overstappen, offeren bij een vrien delijke dame een shilling en worden op de (zeer verzorgde) natuur losgelaten. Laat ik eerlijk erkennen, dat mijn verwachtingen niet hoog waren ge spannen. Elk bloemperkje op een dak mag immers al als iets bijzonders be schouwd worden en veel meer dacht ik er niet te zien. Och, wel aardig, zo'n stukje groen boven de huizenmassa van een wereldstad, maar ik meende toch, dat de reclame-afdeling van Der ry Toms in haar fraaie proza niet op een enkele overdrijving zou hebben gelet. Met die sceptische instelling was de verrassing eens zo groot. Ik bevond mij werkelijk in de vrije natuur, nou ja, in een fiink park dan. De geluiden van de straat (en Kensington Street hééft een druk verkeer) klonken ruim dertig meter boven de grond nog maar als een gedempt geroezemoes. Ik wandelde over netjes aangeharkte paden, die tussen struiken en kleine boompartijtjes door slingerden, langs een watertje met eenden, over een rus tiek brugje en door een overschaduwd laantje. Een waterval klaterde ergens achter mij en toen ik een bocht had genomen stond ik er vlak voor. Lon den lag ver weg. Goudvissen schoten als levende worteltjes onder leliebla den door en in de bomen rondom het vijvertje kwetterden de vogels. Tussen het groen door zag ik een ruim terras met fleurige rode en blauwe parasols. Mijn weg voerde langs een muur, waarin kijkgaten waren uitgespaard. Telkens bleef ik er even naar het wis selend beeld van de metropolis aan mijn voeten kijken: naar de torens en torentjes van de vele musea, die dicht bij elkaar in Kensington zijn gevestigd, naar de Royal Albert Hall en het Al- bert Memorial, naar de Westminster Abbey en de Westminster Cathedral, verder weg naar de majestueuze koe pel van de St. Paul's. Ik vervolgde mijn weg, terug over het bruggetje, onder een poort door. Voor mij lagen de Tudor Gardens de tuinpartijen, aangelegd in de stijl van het begin van de zestiende eeuw. Die oude sfeer hangt er voelbaar tus sen de verweerde muren; men zou er Hendrik VIII op een der banken willen aantreffen, liever nog in diep gepeins bij een bed rozen, met zorg een bloem uitkiezend voor (ik grijp maar een ge malin voor de vuist weg) Anna Boleyn. In de Tudor Gardens begint men zich minstens te verwonderen over het in genieuze woekeren met toch maar een beperkte ruimte. Men weet echter he lemaal niet meer hoe men het heeft wanneer men een volgend poortje is gepasseerd. Een fenomenale Spaanse tuin, achteraan afgesloten door een kloosterachtig gebouwtje met een ran ke campanile, strekte zich voor mij uit. De wijnstok slingert er zich om be drieglijk echte Moorse bogen. De zach te melodie van het water in de Hof der Fonteinen overstemt zelfs de vreug de van de vogels. Een middenpad ver breedt zich tot een plaats voor de grootste fontein; de -ergaarbak is be zet met drie rijen prachtige blauwe te gels. Het zou een hoekje van Grana da's Alhambra kunnen zijn. Het was er iets te druk op de pa den, maar ik hoefde me toch niet door een menigte te dringen om de bron van Santa Teresa te bereiken. Ik herkende de hobbelkeien onder mijn voeten elk detail is (bijna) authentiek. Ge hoorzaam voegde ik mijn sixpence bij de munten op de bodem van de bron en deed mijn wens (mag ik die ge heim houden?). Dan liep ik langs de andere kant terug en vond een tuin man in de koele kloostergang. Hij was een oudgediende uit 1938, het jaar waarin de tuin (in 1935 was met de aanleg begonnen) werd geopend. Hij vertelde me al die kleinigheden, die me door mijn bewondering voor het ge heel zouden zijn ontgaan: dat de wijn stok en de palmen werkelijk vruchten dragen, dat de halve toren, die men tussen de bomen door ziet, die van St. Mary Abbots Church is, dat de ge middelde dikte van de aarde zeventig centimeter bedraagt, dat het benodig de water uit twee (honderdtwintig me ter diepe) Artesische putten wordt op gepompt en dat de lunch in het Sun Pavilion Restaurant uitstekend en be taalbaar is. Zijn laatste mededeling was de eni ge die ik kon controleren. Hij had ge lijk. (Nadruk, verboden)^ Advertentie Grote Houtstraat 181 Haarlem - Tel 14444 1617. Kabouter Ponko zat muisstil achter de steen en gluurde voorzichtig over de rand. Hij wou toch wel eens zien, wat die man daar allemaal uitvoerde. Zozo, nu begreep hij er iets van. Die man was bezig, een schilderij van hun bos te maken! Ponko zorgde wel, dat hij z'n plaatsje niet verraadde, maar toch kon hij het niet laten, met aandacht toe te kijken. Alleen.... het dïiurde zo verschrikkelijk lang; die man zat daar maar, en zolang kon Ponko z'n schuilhoek niet verlaten! 22) Hij leunde achterover in de oude, versleten stoel. Zijn handen waren vuil van het stof. De ventilator snorde zachtjes en blies koelte over zijn kleverige, hete gezicht. Zijn eerste heldere gedachte was vreemd: hoe kon de rechter zo dwaas geweest zijn? Er was maar één antwoord op en dat was, dat de rechter had gedacht er wel door te zullen rollen. Hij had gehoopt dat hij de verantwoording, die Cayce hem eens zou vragen, zou kunnen uitstellen. Hij had gedacht dat hij de inspecteurs van de belasting wel om de tuin zou kunnen leiden en dat niemand hem, de rechter, iets zou kunnen maken. En intussen had hij uit de plantage gehaald wat er te halen viel en, als Cayce's eerste onderzoek juist was, had hij een zeer aanzienlijk fortuin bijeengeraapt. Het stond op zijn naam op depositie bij twee banken en zo te zien had hij ook een zeer nauwkeurige rekening courant met zijn makelaar. Alles, tot de laatste stui ver, op naam van de rechter. Toch had hij geweten dat Cayce hem eens om een afrekening zou vragen. Hij had Cayce zelfs gevraagd te blijven maar kort, zodat hij al te lastige vragen van Cayce zou kunnen afpoeieren. Of had de rechter zich er te diep ingewerkt en had hij Cayce's hulp nodig? Cayce betwijfelde het. Hij nam eerder aan dat de rechter zo zeker van zichzelf was geweest en zo over tuigd van zijn macht over de jongen die Cayce was geweest, dat hij stellig dacht wel door te kunnen gaan met hem te bedriegen en te bestelen. Het was nauwelijks aan te nemen dat hij van plan was geweest tot een soort van vergelijk te komen. Had hij de een of andere overeenkomst zitten uit broeden, die hem in staat zou stellen Blanchaard te verlaten en stil te gaan leven van het geld dat hij uit de plantage had gezogen en Cayce Blanchaard op de hals te schuiven, zwaar belast met schulden en zon der liquide middelen voor reparaties en lopende uit gaven? Dat leek niet erg waarschijnlijk. De rechter zou ge weten hebben dat als hij de onderneming aan Cayce overdroeg, hem, rechter Moore, om verantwoording ge vraagd zou worden. Dodie's verklaring -leek hem, in het licht van zijn pas verworven wetenschap omtrent de rechter, de meest aannemelijke. De lichte voetstap van een vrouw klonk op de rieten mat in de gang. Blanche opende de deur terwijl hij zich omdraaide. „Daar is het bezoek, Cayce." „Ik ruim deze papieren even op en dan kom ik." Ze knikte en ging heen. Cayce stopte alle bescheiden weer in de lessenaar. Een onverwachte vraag rees bij hem op: hoe dacht Blanche over de rechter? John zei dat de rechter haar leven tot. een hel had gemaakt. Zag John dat goed? Het leek altijd of ze het met de rechter eens was, maar stel dat ze in haar hart de rechter ook had gehaat? Hij had zijn gedachten niet meer onder controle; ze toonden hem het beeld van een vrouw in een slonzige, ouderwetse jurk, die kalm en vastberaden naar de pier liep, waar ze wist dat ze de rechter zou vinden, en die daarna net zo rustig, ongezien naar huis terugliep. Ze zou geschokt en verdrietig zijn als men haar de dood van de rechter mededeelde, maar ze zou zich toch be heersen. Misschien was het haar zelfbeheersing, die hem dat lelijke beeld voor ogen toverde. Maar voor moord moest er 'n motief zijn en Blanche had geen motief tenzij ze inderdaad de rechter had gehaat. Maar ja natuurlijk, hij wist nu dat er een aan nemelijk motief was geweest. Als de rechter een testa ment had nagelaten waarbij hij al het geld dat hij uit Blanchaard gezogen had, aan Blanche naliet en zodoen de indirect aan Roddy, was dat een motief voor moord. Toch deed alles wat hij van Blanche wist, hem de afgrijselijke gedachte die bij hem was opgekomen, van zich af zetten. Bovendien hadden zij en Roddy beiden een alibi voor de tijd waarop de rechter vermoedelijk vermoord was. Het zou misschien een dubieus alibi zijn, ook al zou Blanche zweren tot ze blauw zag om Roddy te beschermen, maar juist het feit dat het alibi zo zwak was, maakte het volgens Cayce waarschijnlijk. Als Blanche in alle rust had besloten de rechter te vermoorden, zou ze zich van een minder twijfelachtig alibi hebben voorzien. Waar of niet? Hij hoorde een auto de oprijlaan inrijden. Hij opende de deur van de studeerkamer; er klonken stemmen in de huiskamer, gedempt, zoals het bij die gelegenheid hoort. Hij koos dc kortere weg door de keuken en langs de achtertrap; hij waste zich, trok een schoon over hemd aan en kwam toen langs de voorkant naar bene den om zijn buren te begroeten en zijn plaats naast Blanche in te nemen, als heer des huizes. Maar Roddy stond er al, dicht naast zijn moeder, zijn knappe ge zicht in de gepaste, ernstige plooi getrokken. Iemand zei: Hallo, Cayce Clary! We hoorden dat je terug was." HOOFDSTUK IX. Iedereen zei hetzelfde op dezelfde hoge, zachte, lang gerekte toon, telkens opnieuw; hun glimlach kon het onderzoekende van hun blik niet verbergen. Ze had den gehoord dat hij terug was en ze hadden ook gehoord dat hij zo goed als beschuldigd werd van de moord op de rechter. Er waren in werkelijkheid niet zoveel mensen, maar het leek hem of de kamer stampvol was. Hij praat te met de oude mevrouw White van Suncas City en het ontging hem niet dat zij niet op haar ge mak was. door de manier waarop haar heldere oude ogen over hem heenschoten dan weer langs hem heen keken, precies als een kip die niet zeker is van haar buit. Ze liet hem alleen zodra ze het met goed fatsoen kon doen. Mevrouw Burke kwam naar hem toe. „Cayce, beste Cayce", zei ze, „wat prettig om je weer te zien. Het spijt me dat het bij zo'n droe vige gelegenheid is". En ze schudde hem ook harte lijk de hand alsof ze meende wat ze zei. „Bill is nu bij de luchtmacht. Hij is op het Mac Dill Field gestationeerd." Bill Burke was jonger dan de anderen; Cayce her innerde zich hem als een magere, gebruinde jongen van een jaar of vijftien, zestien. „Het is prettig dat hij zo dicht bij huis is". Ineens kwamen er tranen in mevrouw Burke's ogen „Ze zeggen vreselijke dingen van je Cayce. Dat moet je toch niet toelaten". Haar man, die heel weinig veranderd was, behal ve dat zijn haar nu grijs was, kwam aanlopen en legde zijn hand stevig op de mollige arm van zijn vrouw. „We moeten gaan". Hij knikte tegen Cayce en be gon een gesprek met Roddy. Hij bleef daar een poos je staan praten, waarbij hij Roddy vriendschappelij ke klopjes op de schouder gaf. Och, dat had hij kunnen verwachten, dacht Cayce. Totdat bij gerechtelijke uitspraak was komen vast te staan wie de rechter had vermoord, was hij die gene die ervan verdacht werd. Dodie kwam naast hem staan. Ze droeg een een voudige lichtblauwe jurk, waarin ze er erg aardig en vrolijk uitzag. Weer dacht hij bij zichzelf; hoe is het mogelijk, ze is mijn vrouw. Als Dodie zijn gedachten al deelde, dan gaf ze hem daarvan geen enkel blijk. Ze zei: „Ik zag wat de oude Joe Burke deed. Laat hem opvliegen! Er flikkerde een lachje in haar blauwe ogen, terwijl ze zich met kennelijk genoegen van die kort-maar-krachtige schoolmeisjesuitdrukking bediende. „Vader zit daarginds". Henry zat met een zekere waardigheid in zijn in validenwagentje, dicht bij de deur van de kamer. Cayce wist niet goed of Dodie hem naar Henry bracht of dat hij er uit zichzelf naar toe ging; in elk ge val, Henry zag het en trok hem naar zich toe. Hij hield hem daar aan de praat, opvallend vriendelijk, zodat iedereen kon zien, dat hij althans geen ogen blik geloofde dat Cayce de rechter had vermoord. Midge stond met Roddy te praten; ze nam een klein glaasje sherry, dat het dienstmeisje serveerde. Haar uitdrukking was gepast ernstig, maar haar heldere ogen zagen alles. (Wordt vervolgd) Wij kunnen U een prachtige collectie oorhangers demon streren. Dit zijn com plete hoortoestelien, welke praktisch on zichtbaar achter het oorworden gedragen. Keuze uit vele merken w.o. Aditone, Audium, Multitone, Philips en Siemens. KONINGSTRAAT 11 HAARLEM TEL. 16171 Oprechte Saturdagse Haerlemse Courant den 7 Juni 1760 MADRID DEN 14 MEY. Van Oran heeft men met Brieven van de 21 April dat dien dag s ochtends tussen 2 en 3 uuren de Bey, Verzeld al- leenlyk door drie Catalaan se Slaven en 4 Zwarten te Paard, op het Kasteel van Rosalcazar was komen vluchten. Dat hy dienzelven nacht zyne Vrouwen was gaan bezoeken, en de weg na Oran genomen had, alwaar hy by den Commandeur zeer minzaam ontvangen was. De Bey is zeer beleefd en spraak zaam, welgemaakt van Persoon en heer- lyk uytgedoscht, zyne Klederen met Goud en Zilver geborduurd, zyne Paerde-Tuygen van de uyterste Magnificentie; de twee Zadels van Goudgeborduurde Stoffen. De Stygbeugels van het zelfde Metaal en de Toornen met Diamanten en Smaragden gegarneerd; zyne Wapenen van eene on- schatbaare Waardy; hebbende by zich eene menigte Contanten en Juweelen, en in een koffertje 100.000 Ryksdaalders aan Goude gemunte Speciën. Men verzekert dat dit alles noch niet kan evenaaren met hetgeen hy in zyne Tent heeft moeten laten. Zom- mige onderstellen dat gemelde Bey om eene Schuylplaats in Spanjen zal ver zoeken.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 11