Ben Goerion doet beroep op president Frondizi 3 •gv Van Hemelrijck naar de Kongo als ambassadeur? ROXY K2 388,- zuiver en koeler roken zonder kringen WERELDNIEUWS GARANTIE Veilig Iwpen Nixon antwoordt Rockefeller Partijschap laait op in Leopoldstad raatótoel 3 Argentijnse ambassade in TelAviv onder bewaking MttHA volkomen geruisloost Tibetanen zouden stad op Chinezen veroverd hebben DAMPO-MASSAGE Spanje zou toelating tot NAVO in Londen bepleiten Felle Russische critiek op Richard Nixon Democraten spinnen zijde bij Republikeinse twist dank zij ragdun en ventilerend Elfin-papier. NOBEL - ZUIVER - TROUW Op de Indonesische politie vuurt op naaktloperssekte, 26 doden, 15 gewonden Zestig doden en gewonden door tyfoon in Hongkong VRIJDAG 10 JUNI 1960 TEL AVIV (U.P.I.) Premier David Ben Goerion heeft persoonlijk een beroep op president Frondizi van Argentinië ge daan te trachten de positie van Israel in de affaire Eichmann te begrijpen, zo wordt u/t ingelichte bron vernomen. Ben Goerion heeft zich tot Frondizi gewend, om een diplomatieke breuk tussen Argen tinië e'n Israel te vermijden. Het Israëli sche ministerie van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld dat de ambassadeur te Buenos Aires, Arieth Levavi, niet naar Jeruzalem is teruggeroepen. Een woord voer Ier van de Argentijnse ambassade in Tel Aviv heeft medegedeeld dat de am bassadeur, Rudolfo Garcia Arias, naar Buenos Aires is teruggeroepen. De Ar gentijnse ambassade heeft politiebewaking gekregen nadat telefonisch een anonieme waarschuwing met een bomaanslag was ontvangen. Waarnemers zeggen dat Israel paraat is, indien Argentinië de zaak aan de UNO voorlegt, maar zij zijn van oordeel dat Argentinië zich niet op de Veiligheidsraad kan beroepen, daar de kwestie de veilig heid in de wereld niet in gevaar brent. De UNO Assemblee, die de zaak zou kunnen bespreken, vergadert pas in het najaar. Israel zal nog eerder de kwestie Eichmann zelf bij de UNO aanhangig maken dan Eichmann terug te sturen naar Argentinië, zo werd in Tel Aviv opgemerkt. Men acht het niet uitgesloten dat de Israëlische ambassadeur in Buenos Aires naar Israel zal vertrekken. Overigens be hoeft het terugroepen van de ambassa deurs nog geen verbreking van de diplo matieke betrekkingen te betekenen. In Israëlische kringen wijst men er op dat het Argentijnse ministerie van Bui tenlandse Zaken in 1944 aan de Britse re gering de verzekering heeft gegeven dat Argentinië geen oorlogsmisdadigers zou opnemen. Volgens het Argentijnse dag blad La Razon wordt in de nota van Ben Goerion een eervolle schikking voorge steld. In Argentinië zou Taboada nog niet de door Israel beloofde fotokopie heb ben ontvangen van de brief waarin Eich mann zou hebben gezegd dat hij vrijwillig naar Israel ging. Vóór die fotokopie is ont vangen, zal Argentinië geen nieuwe stap pen doen. In Argentinië heeft men zich nooit veel gelegen laten liggen aan de vervolging van oorlogsmisdadigers. Joegoslavië heeft jaren achtereen om uitlevering van Ante Pavelitsj verzocht, een Kroatische colla borateur, die verantwoordelijk was voor de moord op vierhonderdduizend Serven. Op alle Joegoslavische verzoeken ant woordde Buenos Aires dat men niet be kend was met zijn verblijfplaats, tot een Joegoslaaf een aanslag op hem pleegde, aan de gevolgen waarvan hij in het be gin van dit jaar in een klooster in de nabijheid van Madrid is gestorven. Advertentie bij de erkends vakhandel met volledige garantie van De Technische Unie. vanaf met TECHNISCHE UNIE- NEW DELHI (Reuter) De correspon dent van de „Times of India" in de Ne- palese hoofdstad Katmandoe meldt van be trouwbare zijde vernomen te hebben, dat Tibetaanse verzetsstrijders er, na tien da gen van verbitterde gevechten, in geslaagd zijn de belangrijke, ongeveer tachtig kilo meter van de Nepalese grens gelegen Ti betaanse stad Sjekhardzong op de Chinese communisten te veroveren. Het Chinese garnizoen werd onder de voet gelopen. De Chinezen zenden thans versterkin gen, die afkomstig zijn uit het ongeveer dertig kilometer verder gelegen Tingri. In deze plaats, die over een vliegveld be schikt, hebben de Chinese communisten een belangrijk militair hoofdkwartier ge vestigd. Tot dusverre hebben de Chinezen nog geen vliegtuigen tegen de Tibetaanse ver zetsstrijders in Sjekhardzong gebruikt. De „Times of India" noemt deze plaats een belangrijk knooppunt van wegen. De Chi nezen hadden er een districtenhoofd kwartier gevestigd. Van gezaghebbende zijde te New-Delhi is vrijdag vernomen, dat de Chinezen thans krachtige pogingen doen de stad Sjekhard zong op de Tibetaanse opstandelingen te veroveren. Alle pogingen zijn tot dusver mislukt. De Chinese bezetting van deze stad, on geveer 500 man, is, zo werd van deze zijde vernomen, veertien dagen geleden vernietigd door Tibetaanse recruten in het Chinese leger en Tibetaanse verzetsstrij ders. Andere te Katmandoe ontvangen berich ten maken melding van strijd bij Saka in het westen van Tibet. Het is voor de eerste keer, dat ook uit dit deel van het land gevechten worden gemeld. De stad Saka ligt ongeveer honderd kilometer ten noorden van Nepal. De Tibetanen, zo wordt gezegd, leveren hier op heldhaftige wijze strijd tegen overmachtige Chinese strijdkrachten. BUENOS AIRES (Reuter) In diplo matieke kringen in Buenos Aires verklaar de men dat. de door Argentinië geëiste uitlevering van Eichmann een „ongelukki ge toestand" heeft geschapen. De zaak schijnt uit de hand te zijn gelopen on danks de betuigingen van goede wil van de beide partijen. Naar verluidt verwacht men op het Argentijnse ministerie van Bui tenlandse Zaken niet dat Israel de Argen tijnse eisen zal inwilligen. In deze diplo matieke kringen vindt men zowel het Ar gentijnse als het Israëlische standpunt be grijpelijk. In kringen van de Argentijnse regering opperde men de mogelijk heid dat president De Gaulle van Frank rijk, als binnenkort president Frondizi en premier Ben Goerion Parijs bezoeken, zal proberen te bemiddelen. Advertentie verdrijft pijnen en stijfheid uit lede maten,spieren en gewrichten en maakt deze weer lenig LONDEN (UPI) De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken Castiella, die 11 juli voor een officieel bezoek van drie dagen in Londen aankomt, zal wellicht de eventuele toelating van Spanje tot de Noordatlantische Verdragsorganisatie be spreken, aldus verluidt in de Britse hoofd stad. Een woordvoerder van het Foreign Office heeft medegedeeld dat Groot-Brittannië geen veto zal uitspreken over een alge mene discussie in de N.A.V.O. of Spanje moet worden toegelaten. Groot-Brittannië zal de kwestie echter niet zelf ter sprake brengen. Officieel heeft het bezoek van MOSKOU (Reuter) Het Moskouse blad „Sovjetskaja Rossiye" heeft felle cri tiek geleverd op de Amerikaanse vice-pre sident Nixon. Het blad verklaart dat Nixon een slechte invloed uitoefent op de „ka rakterloze" president. Eisenhower zelf heeft volgens het blad overigens alleen maar „symbolische macht" willen bezit ten en het „vuile werk" aan anderen wil len overlaten. Nixon is een „vurige expo nent van agressie en zeeroverspolitiek in het internationale strijdperk" en „de meest uitgesproken pleiter voor spionage tegen de Sovjet-Unie", aldus het blad. Hij wordt als presidents-kandidaat. actief gesteund door „Californische monopolisten" en de „pro-fascistische Amerikaanse nationale herlevingspartij", „Doch er is altijd nog het Amerikaanse volk dat moet beslissen wie president wordt". (Van onze correspondent in de V.S.) Vierentwintig uur nadat Rockefeller cri tiek had geoefend op vice-president Nixon en op de huidige regering van de Ver enigde Staten heeft Nixon de gelegenheid gehad in een persconferentie zijn partij genoot van repliek te dienen. Rockefeller had beweerd, dat de Republikeinse partij een kat in de zak zou kopen door Nixon kandidaat te maken, daar Nixon pas voor zijn mening zou uitkomen, nadat hij offi cieel kandidaat zou zijn geworden. Nixons antwoord hierop was: ik heb in de laatste vijf maanden bij zevenenveertig gelegen heden mijn standpunt duidelijk gemaakt. Ik heb dat trouwens de laatste veertien jaar in de Senaat ook reeds gedaan. Toen echter Nixon in detail trad over de pun ten, die Rockefeller naar voren gebracht had, bleek dat de vice-president volkomen het standpunt van de huidige regering in nam. Het moet de goede luisteraar alleen wel zijn opgevallen hoeveel helderder Ni xon de zaken weet te formuleren dan Eisenhower, die voortdurend verstrikt raakt in zijn eigen zinnen. Nixon kwam er rond voor uit, dat hij zijn campagne zou voeren op basis van wat Eisenhowers regering heeft gepresteerd. Op die basis zal hijzelf eventueel voortbouwen. In wel ke opzichten hij verder wil gaan dan het huidige regeringsbeleid, daarover wenst hij zich pas uit te laten wanneer hij kan didaat zal zijn. Met deze draai was hij toch weer terug in de positie, die Rockefeller juist had ge- critiseerd: men weet niet in welk opzicht Nixon vernieuwing zou willen brengen. Nixon geeft toe dat na 1960 niet alles bij het oude kan blijven, maar wanneer men hem zo met voldoening hoort spreken, krijgt men niet de indruk dat hij de nood zaak inziet van ingrijpende veranderin gen. Rockefeller had beweerd, dat Amerika's aanzien sedert de tweede wereldoorlog aanzienlijk is gedaald. Velen in de Ver enigde Staten zijn het daarmee eens, doch Nixon betoogde dat Amerika mili tair, economisch en diplomatiek een macht bezit die in de geschiedenis der Verenigde Staten haar gelijke niet kent. Zo'n uitspraak zullen de Amerikanen graag horen, doch de kwestie is hoe die macht zich verhoudt tot de andere mach ten in de wereld, met name tot de macht van de Sovjet-Unie. Nixon zei niet zelfge noegzaam te willen zijn, doch de Ameri kanen moeten zichzelf niet onderschatten. De vice-president verklaarde zich bereid zich door Rockefeller voor de televisie uitgebreid te laten ondervragen. Nixon heeft, naar de algemene opinie, nog steeds verreweg de beste kansen om de kandi daat van de Republikeinen te worden, doch voor de Democratische partij is het een voordeel, dat Rockefeller critiek naar vo ren heeft gebracht, die in hoge mate ge deeld wordt door de Democratische aspi ranten voor het presidentschap. Indien Rockefeller niet de kandidaat van de Re publikeinen zal worden, zullen de Ameri kanen, die eventueel voor hem zouden heb ben gestemd, de neiging gevoelen hun stem uit te brengen op die Democraat die I>Qck,e- fellers standpunt in feite deelt. (Van onze correspondent in Brussel) Na de aankomst van de Belgische mi nister-president in Kongo, professor Gans hof van der Meersch ging in de Wetstraat het gerucht dat de Belgische regering te gen 30 juni, de datum van de onafhan kelijkheid, in Leopoldstad een ambassade zal vestigen met een ambassadeur en 75 medewerkers. Hiervoor werd de naam ge noemd van de oud-minister van Kongo, se nator Maurice van Hemelrijck, die in ve le inlandse kringen in Kongo de minister van de Kongolese onafhankelijkheid wordt genoemd. Het wordt niet uitgesloten ge acht dat Van Hemelrijck deze functie zal aanvaarden daar hij (hans vice-president van de Belgische boerenbond is, en zijn belangstelling, men mag zeggen zijn pas sie, uitgaat naar Kongo, veel meer dan naar de Belgische landbouw. Intussen worden te Leopoldstad de on derhandelingen tussen de verschillende Kongolese partijen, die een gemeenschap pelijk front willen vormen tegen de Na tionale Kongolese Beweging van Patrice Loemoemba, voortgezet. Albert Kalondji, de leider van de afgescheiden vleugel van de Nationale Kongolese Beweging, heeft in een oproep tot het Kongolese volk alle partijen verzocht samen te werken om een regering van nationale eenheid te vor men. Hij verzette zich in felle taal tegen Loemoemba en beschuldigde hem de ver kiezingen, voornamelijk in de Oost-provin cie van Kongo, te hebben vervalst. Jean Bolikango, de leider van de partij der Kongolese eenheid, uitte eveneens zware beschuldigingen tegen Loemoemba: Hij is iemand die onbegrensde en hoogmoedige ambities heeft. Het is een man voor wie niets heilig is, noch het gegeven woord noch het leven van rasbroeders, aldus Bo likango. Hij kocht oud-veroordeelden om en liet terreur oefenen in de Oostprovin cie. De verkiezingen in deze provincie zijn een aanfluiting van de democratie ge weest. Wij zullen ons met alle middelen verzetten tegen de dictatuur van de man die zijn troepen niet meer in de hand heeft en die vanuit het buitenland wordt geleid." (UPI) Dat de Abako, die in de provin ciale staten 36 van de 90 zetels heeft, in de provincie Leopoldstad een autono me regering wil vormen, die dan een fe deratie kan aangaan met de andere pro vincies, is menigeen een raadsel. Ten eer ste omdat de Abako geen meerderheid be zit in de staten van Leopoldstad en ten tweede omdat deze partij zich tijdens de ronde tafel conferentie in Brussel, met de andere deelnemers, heeft uitgesproken voor eenheid van Kongo. Joseph Kasavoe- boe heeft altijd een „Republiek van Ne- der-kong'o" willen stichten, met Portugees Angola als onderdeel ervan en hijzelf als president. Het gebaar van de Abako kan gevolgen hebben in de provincie Katanga, die rijk is aan mineralen en waar Moise Tshombe de leider van de Conakat, ook van een autonome republiek droomt. Tshombe vreest dat. Katanga zestig percent van Kongo's export komt uit deze provincie de kurk moet worden waarop Kongo drijft. Waarschuwing In Nyassaland heeft dr. Hastings Ban- da de leider van het Afrikaanse Nationa le Congres gewaarschuwd dat zijn organi satie niet zal aarzelen vrijwilligers naar Katanga te zenden, indien de Britse pre mier van Nyassaland, Sir Roy Weienski, een poging mocht willen doen „om zich met de Belgische en westerse kapitalisten in bezit te stellen van de minerale rijk dom van Katanga. Wij zullen de Kongo lezen helpen hun onafhankelijkheid te be schermen, als het moet met de dood. We ienski en de zijnen zullen de rijkdom van Katanga niet krijgen," zei Banda. Het verhaal dat het gouvernement van Nyassaland welk Brits gebied, samen met Noord- en Zuid-Rhodesia de Centraal- Afrikaanse Federatie moet worden plannen heeft om Katanga te annexeren bij deze federatie, is niet nieuw. In Lon den en in Blantyre is het ontkend, maar daarmee is het de wereld niet uit. De laatste maanden gaat het gerucht dat We ienski een voorstel zou hebben ontvangen om Katanga bij de federatie te voegen, na de onafhankelijkheidsverklaring. Advertentie Wie nu ROXY rookt, geniet meer dan een ander. Het ejfin papier is zo ragdun, dat U louter tabak proeft, zuiver en geurig. Bovendien rookt U koeler, want 't elfin papier ventileert door onzichtbare openingetjes. Kies nu ROXY en geniet onbezorgd van de beste tabakken uit Amerika. Nieuw „Klaar-open" pakje R 6017 Distributors for Holland Alvana Import Company Vleesloos artikel Ik liep hongerig in een straat en zag een Vegetarisch Restaurant. Ik klaag altijd over mijn gebrek aan levenservaring. Opium noch morfine gebruik is, geen hen nep-sigaretten, ik ga niet schuil in legenda rische orgies en ik was nimmer in Amerika of Rusland, Ik heb geen leeuwen gejaagd in Afrika, noch tijgers in Bengalen. Ik was nooit in een revolutie in Zuid-Amerika, noch at ik bruinvisvet met de eskimo's. Toen zich nu dus een gelegenheid voor deed tot vegetarisch eten, meende ik, op deze wijze tenminste een klein gedeelte van al mijn verzuimen goed te kunnen ma ken. Ik ging een trap op, bestelde koolsoep en bonen-met-kaas ragout, en at dit. Het was niet slecht, evenmin was het mijn ideaal menu. Geef mij maar een goede, bloederige biefstuk. Nu is dit niet een aardige gedachte. In feite is een mijner beste vrienden een van Nederlands beste schrijvers vege tariër van beroep. Hij wil geen beesten eten. Misschien had deze menselijke ge dachte bijgedragen totmijn groente- maal. Toen ik het zowat ophad, althans niet verder wilde of kon eten, had ik diepe be hoefte om met esprit mijzelf als het ware te compenseren voor, mijn schaars maal. Toen de juffrouw mijn bord kwam af nemen en vroeg of ik nog wat anders wilde hebben, zei ik geestig: „Ja, een vegetarische koffie". Ik lachte hartelijk. Zij niet. „Juist", zei ze opgewekt. „Een paarden- bloem-koffie". Ik was met stomheid geslagen. Hier was de straf voor m.ijn wrede lichtvaar digheid. Even later kwam ze met een zwart vocht, waarin ik suiker gooide voordat ik het opdronk. En gelooft u, dal dat het beste van het hele maal was? Pittig, mild, zacht en zoet. Van nu af aan voor mij nooit meer dierlijke "koffie. H. B. Fortuin Advertentie Verwijdert vlekken DJAKARTA (Reuter) In een desa nabij Bandung zijn verleden week 26 personen gedood bij een botsing tussen politie en militairen enerzijds en leden van een gods speren zwaaiden en schreeuwden „wie zich den bekend gemaakt door een woordvoer der van het militaire commando in West- Java, overste Nawawi Alif. De gebeurtenissen in de desa-Tjirojom begonnen zaterdag, toen eèn legerofficier een onderzoek instelde naar berichten, dat een aantal mannen en vrouwen onder een leider genaamd Nawami, naakt een gods dienstoefening hielden in de desa-Misigit. De leden van de sekte joegen de officier uit de misigit, waarbij zij met bamboe speren zwaaiden en schreeuwden „wi zich niet bij ons aansluit is een varken." De officier ontkwam, maar de sekteleden gre pen en doodden een dorpswachter. De volgende dag waren militairen en po litiemannen aanwezig, toen een luitenant van het leger en een functionaris van de politie de misigit betraden. De luitenant werd door de naakte groep gedood en de politieman zwaar gewond, waarna de sekte een aanval deed op de militairen en er twee van doodde. Hierop openden de sol daten het vuur, eerst met schoten in de lucht, waarna op de aanhangers van de sekte werd gericht. Nawami en 21 van zijn volgelingen werden onmiddellijk ge dood. 15 werden gewond en 30 gevangen genomen. De overigen vluchtten het ge bergte in. HONGKONG (Reuter) Zeker zestig do den en vermisten en meer dan 4.000 dak lozen heeft de wervelstorm, die Hongkong donderdagochtend teisterde, ten gevolge gehad. Straten kwamen blank te staan en huizen werden beroofd van hun daken. Tientallen boten en bootjes vergingen Volgens officiële gegevens zijn 28 men sen omgekomen en worden 32 vermist. Er zijn 27 zwaar gewonden. In de vissershaven van Tsjeng Tsjau in het gebied van Hongkong zijn 150 jonken en kleinere vaartuigen omgeslagen. Bij aardverschuivingen zijn drie mensen om gekomen en twaalf gewond. Het bijna 3.400 ton metende Britse schip ..Shun Lee" met 55 opvarenden is 260 ki lometer ten zuiden van Hongkong op een rif gelopen. Het heeft geseind dat het ge vaar loopt te breken. Er is hulp in de omgeving aangekomen. Lucht. Via een staking, hebben dokwer kers in Jarrow in Engeland het recht op speciaal busvervoer verworven, op grond van de klacht, dat passagiers de neus voor hen dicht hielden, toen zij in de gemeentebus zaten na het lossen van een walvisschip. Beminnaars. De centrale joodse raad in Duitsland heeft donderdag bij het Beier se ministerie van binnenlandse zaken een klacht ingediend naar aanleiding van een samenkomst van oud-S.S.-ers in Windsheim, waarbij het nazi-lied „Wij zijn de warte wacht, die Hitier beminnen", werd gezongen. De politie verklaarde dat dit niet op de Beierse lijst van verboden liederen voorkomt. Schertsvliegtuigen. De Amerikaanse lucht macht heeft woensdag de schijnbom- menwerper „kwartel" beproefd. Het is een raket zonder lading, die op de vijandelijke radarschermen een bom menwerper lijkt. Een echte bommen werper kan door het lanceren van een aantal van deze raketten de vijand een heel eskader bommenwerpers voortove ren. Stroperij In het noorden van Tanganyika is de leeuwenjacht voor twee jaar ver boden om de soort te beschermen. Een dergelijke maatregel was het vorig jaar in het gehele land genomen ten aan zien van de Rinoceros. Tegelijk met deze maatregelen woedt de strijd tegen de stropers, van wie vorig jaar duizend werden gearresteerd. Mau Mau. De regering van Kenya heeft voor het district Nyeri speciale veilig heidsmaatregelen ingevoerd op grond van de wet inzake de openbare rust en ox-de. In het district Njeri is onlangs een Kikoejoe-hoofdman die trouw was aan het Britse gezag, vermoord. Het is de eerste maal dat speciale maatrege- len worden afgekondigd, sedert zes maanden geleden de noodtoestand werd opgeheven, die zeven jaar geleden met het oog op de Mau-Mau-terreur werd ingesteld. Van vader op zoon. In het Peter Pent Brigham ziekenhuis te Boston hebben twee chirurgische teams van tien le den een niertransplantatie uitgevoei-d van een vader op diens 15-jarige zoon. Het was de eerste maal, dat een der gelijke niertransplantatie van vader op zoon werd uitgevoerd. Het kan weken duren voordat de artsen kunnen beoor delen of de ingeplante nier goed functio neert. Advertentie Gelegenheidsspecch. Premier Fidel Castro van Cuba heeft vandaag te Havana ver klaard dat de „Amerikaanse egoïsten" het volk van Cuba „bedx-eigen met meer geweld en dood dan de blinde natuur krachten in Chili hebben veroorzaakt." Castro sprak bij een schip met Cu baanse gaven voor de aardbevings- slachtoffei's in Chili en bracht daarbij de verhoudingen met Amerika ter spra- ke. Geen examen. Attilio Vaccari, de 23-ja- rige zoon van de bui-gemeester van de ten zuiden van Milaan gelegen plaats Lo- di, is ontvoerd, nadat hij zich uit zijn woning naar Milaan had begeven voor het afleggen van een universiteitsexa- men. Zijn vader, die ook bankdirecteur is, ontving een gestencilde brief, waar in hem werd medegedeeld, dat zijn zoon niets mankeert en dat hij, na be taling van een bedi'ag van tien miljoen lire ongeveer zestigduizend gulden weer op vrije voeten zal worden ge steld. Verhoging. Zes Amerikaanse onderzoekers hebben donderdag te Ankax-a meege deeld, dat een bootvormig voorwerp, dat nabij de berg Ararat is waarge- nomen, niet de ark van Noach is maar een met lava bedekte verhoging. Een van de leden van de groep van zes, Thomsen, zei dat de lengte van dit „natuurverschijnsel" vrijwel gelijk is aan die van de ark, zoals beschreven in Genesis, namelijk driehonderd ellen, dat is ongeveer 135 meter. De verho ging is 150 meter lang. Deze formatie is het gevolg van een aai-dverschuiving. Centrum. Negen landen van de NAVO, waaronder Nederland, hebben donder dag in Washington een akkoord onder tekend, dat hun medewerking aan het NAVO-centrum voor duikbootbestrij ding te La Spezia in Italië regelt. Het centrum is onder meer gesticht omdat de NAVO zich bezorgd maakt over de groeiende omvang van de Sovjet-duik- bootvloot. Teeltproblemen. De rendierteelt in Zweden bevindt zich in een ernstige crisis, die niet als tijdelijk kan worden beschouwd zo heeft een Zweedse onderzoekcommis sie geconstateex-d. De commissie stelt voor. aan de verschillende Lappen-sa menlevingen rechtspersoonlijkheid te geven, zodat zij maatregelen tot ver- betering' kunnen nemen. Verplaatsing. Enkele leden van het Ame rikaanse Congres hebben donderdag ge zegd over betrouwbare gegevens te be schikken volgens welke de Russische regering na het incident met het Ame rikaanse spionagevliegtuig de bouw van een aantal nieuwe lanceerbanen voor ï-aketten heeft gestaakt en is begonnen ze op een andere plaats te bouwen. Obsessie. Het in Lissabon vei-schijnende blad Diario de Noticias heeft een pact van dagbladen over de hele wereld voorgesteld om voor tenminste drie ja ren niet meer de namen van Brigitte Bardot, Sofia Lox-en en Kroesjtsjev in hun kolommen op te nemen. „De hang naar publiciteit." schreef Diario de No ticias, „wordt een obsessie die zwaar op het mensdom drukt. Er is maar één middel om de koude oorlog te bestrij den, dat is een stomme oorlog", aldus het blad.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 3