Leen Droppert exposeert bij de Hoogovens Roelie Meyer: „even een afspraak voor je maken met een artiest?" Wim Zonneveld (Uitgeest) een sterk kampioen van „Kennemerland" Havenberichten Agenda voor IJmond en Haarlem PERSCHEF VAN BOLTINI voor Waarom naar NEDERLAND VASTE VLOERBEDEKKING? KACHELREPARATIE LOENDERSLOOT 9 Beroepskeuze is nodig Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Haarlem Jeugdnatuurwacht actief Meubelen - Woninginrichting Gepensioneerden vergaderen Medische verzorging tijdens het weekeinde Watervliet korfbalt door VRIJDAG 10 JUNI 1960 In de Julianaschool te Beverwijk had de heer G. P. J. Alkemade donderdagavond een zeer aandacht gehoor, toen hij op ver zoek van de oudercommissie van genoem de school het een en ander vertelde over „Beroepskeuze" en wat daaraan vast zit. Volgens de heer Alkemade is het ter rein van de beroepskeuze zo groot, dat men vaak niet weet waar men moet be ginnen. Vroeger vond men voorlichting niet nodig, doch heden ten dage weten de kinderen vrijwel niets van een bepaald be roep te vertellen, omdat men de beroepen niet; meer ziet uitoefenen, speciaal door de specialisatie en de mechanisatie. Met klem betoogde de heer Alkemade, dat het van het grootste belang is dat een kind iets weet van het beroep dat hij of zij kiest, omdat men zeker een derde gedeelte van het leven met dit beroep bezig is. Daarnaast moet men plezier hebben in het werk dat men heeft gekozen, anders heeft dit nare gevolgen, ook voor het huisge zin. De ouders hebben tot taak om de kindei'en na te gaan bij hun handelingen en liefhebberijen en met deze wetenschap gewapend is het voor iemand die zijn me ning moet geven over het te kiezen vak iets gemakkei ij kei*. Deze moet ook het ka rakter van het kind leren kennen en het is ook zeker nodig de medische en vitale kant te bezien. Nadat ook de pedagogische kant en de gezinsproblematiek was be sproken, volgde nog een goede gedachten- wisseling met de ouders. ayxoxxaoccxxyxrxyxyyxyyyyyyynyysxyxxxccccco^^ WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE c»coc<>xxx©xcoocoaxxx)ccoococooc«xcosccoooccooocccoco5 Dit zijn de twee leeuwtjes die deze week tijdens het bezoek van circus Toni Boltini aan Haarlem werden ge boren en door de moeder Saïda ver stoten. Op het nippertje kon de hond Lessie uit de Coornhertstraat de moe derlijke taak overnemen en dat zij erg op haar nieuwe babies is gesteld, blijkt wel uit deze foto. De leeuwtjes worden op de foto vastgehouden door Bobby Althoff, wiens moeder tot de komst van Lessie de welpen in leven kon houden met de fles. VRIJDAG 10 JUNI Thalia, 20 uur: S.O.S. Pacific. Rex, 20 uur: „Liefdesnachten van Lu- cretia". Marktplein, 20 uur: Circus Boltini. ZATERDAG 11 JUNI Thalia, 19 en 21.15 uur: „S.O.S. Pacific". Rex, 20 uur: „Liefdesnachten van Lu- cretia". Schoonenberg, 15.30 uur: Opening sport week. VRIJDAG 10 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Nacht der vergelding". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „Voor beulen geen genade". W.B. Theater, 20 uur: „Union Pacific". ZATERDAG 11 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Nacht der vergelding". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „Voor beulen geen genade". W.B. Theater, 20 uur: „Union Pacific". ZATERDAG 11 JUNI Marquette Theater, 20 uur: Verraderlij ke voetsporen. ZONDAG 11 JUNI Marquette Theater, 14.30 uur: De schrik van het bataljon; 20 uur: Verraderlijke voetsporen. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag te vens 16.15 uur: „De boekaniers", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag en zater dag, maandag en woensdag en donderdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Mag ik deze dans van u?", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag tevens 16.15 uur: „Ik zal spuwen op jullie graf", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Vrijheren van het woud." alle leeftijden. Luxor Theater: Vandaag tot en met woensdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag te vens 16.15 uur: „De dag der vergelding," 18 jaar. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur en zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur: „Les tricheurs," 18 jaar. Zondag 14 en 16.15 uur: „Tom en Jerry festival," alle leef tijden. Rembrandt Theater: Vandaag, zaterdag en maandag tot en met donderdag 14, 18.45 en 21.15 uur, zondag 13,30, 16, 18.45 en 21.15 uur: „On the beach," 14 jaar. Zondag 11 uur: „De wereld der stilte," alle leeftijden. Roxy Theater: Vandaag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Gebrandmerkt," 14 jaar. Studio Theater: Vandaag zaterdag en maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Man in Havana", 14 jaar. Zon dag 11 uur: „Het geheimzinnige leven van dr. Faust." TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat): Tot 1 juli dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie van prenten van Daumier en Gavarni. Galerie Uiltenhout (Kleine Houtstr. 41): Tot 13 juni dagelijks van 10.30 tot 17 uur, zondags van 14 tot 17 uur: Expositie van werk van Frans Verpoorten. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Tot 18 juni dagelijks 9-17 uur: Expositie van werken van Paula Gereadts. Museum Het Huis van Looy (Kamper laan): Tot 26 juni dagelijks van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, zondags van 14 tot 17 uur: Expositie van uitgaven, fo to's, brieven en bezittingen van Frev'erik van Eeden. HAVENVERKEER AMSTERDAM. In de week van 28 mei tot en met 4 juni - ij n in de hoofdstedelijke haven aangeko- nen 157 schepen (312.340 brt.) en vertrok ken 160 schepen (381.478 brt.). Zij heeft donker krullend haar en don kere ogen. Ze is gekleed in een antra cietkleurige japon met een brede witte kraag, heel elegant. Dat eist het beroep. Rond haar hals hangt aan een kettinkje een ivoren vis, heel toepasselijk nu ze in IJmuiden is, vind ik. Haar naam: Roelie Meyer. Zegt niet veel, zult u zeggen, maar misschien later wel, wanneer ze haar boek je heeft geschreven. Roelie is „al veertien dagen" bij cir cus Tony Boltini en maar een paar da gen in IJmuiden. Haar werk bestaat uit het leggen van contacten met allerlei per sonen en instanties, waarmee een circus te maken heeft. Praten met journalisten over het circuswezen is ook een van haar taken. Steeds maar praten met kranten- lui („alle journalisten zijn aardige lui"), een paar dagen voor het circus komt. Al tijd in een cafeetje. Daarvandaan belt ze de redacties dan op. Ik ben die en die, zit daar en daar, zegt ze met een zachte stem, misschien kunt u zich eventjes vrij maken om te praten over het circus. Het circus dat komt. Roelie vertelt graag veel over de arties ten, die zij, omdat zij nog zo kort bij het circus is, onbevangen en geïnteres seerd gadeslaat. Enthousiasme voor het circuswezen in het algemeen en voor de zaak van Boltini in het bijzondei-, is bij Roelie in grote mate aanwezig. Fel trekt ze van leer tegen de te hoge belastingen. „Die zijn veel te hoog, daar moet ver andering in komen. Wij (met de nadruk op wij) betalen dezelfde belasting als bi oscopen. Dat is twintig procent van de omzet en vier procent vermakelijkheidsbe lasting. Het staangeld is verschillend, maar dat wil je nog wel' betalen", zegt ze en dan noemt ze het hoge bedrag dat dage lijks aan salarissen en kosten wordt be taald. Even om stil van te worden. Het gaat toch al niet zo best met de cicus- sen in Nederland. Circus Tony Boltini is het enige nog reizende circus in ons land en met moeite houdt men het hoofd bo ven water Momenteel gaat het wel weer met het bezoek, maar in het begin van het seizoen- met Pasen zijn we gestart- was het niet zo best". Roelie kijkt naar buiten, naar de don kere wolken die boven het Marktplein in IJmuiden hangen. „Ik ben zó gelukkig met dit weer", zegt ze. Alweer zo'n zinnetje, net als, wij betalen te veel belasting, dat Roelie's liefde voor de zaak, het circus, typeert. Kraaitjes Zij weet veel van al die artiesten, over hun afkomst, hun levensloop enzovoort. Veel weet zij ook van andere circussen, omdat zij er veel over leest. Want bijna elke dag worden er op haar bureautje iri de speciale wagen enkele kranten neerge- Donderdag kwamen in I.Tmuiden aan: Anna Elisabeth van Londen ledig Binnenhaven; Osiris, Rotterdam: Reggcborg, Scarborough: Alfred. Hamburg: Goeree, Hargshamn; Cato, Antwerpen, icöig Hoogovens: Saarland. Antwerpen; Grebbe- stroom. Hull: York, Goolc: Hoogland, Grange mouth. kolen voor Hoogovens; Jans, Londen; Vivipara. Theemshaven; Willem Barendsz. Vlaar- dingen; Gardience. Boulogne, erts v. Hoogovens; Peperkust, Le Havre; Heriot Grangemouth; Start, Londen, ledig Zaandam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Narwal van Par: Fram, Ipswich, ledig Binnenhaven; Wulp. Rotterdam: Loke, Antwerpen; Memnon. Rotter dam: Swift, Londen; Aslerope, Norfolk; Libra, Stockholm. Donderdag vertrokken uit. IJmuiden: Ran naar Frederiksstad, ruw ijzer Binnenhaven; Conde de Figols, Hernösand: Ramse, Antwerpèn; Vecht stroom, Swansea: Ilaskerland, Dover, ledig Hoog ovens; Koloccp, Buenos Aires; Willemstad, Ham burg; Karimin, Antwerpen; Forel, Hernösand; Martha Ahrens, Hamburg: Reggeborg, Scarbo rough, ledig; Siredal, Le Havre; Russ, Archangel; Nero. Bilbao; Twee Gebroeders Delfzijl; Gïohb, Stralsund: Brinio. Bohus. zout uit IJbunker; Ma- gas, Rotterdam; Frema, Portsmouth, kunstmest: Mees Cremer. Rotterdam: Zaanland. Montevideo; Zuiderkerk, Lissabon; Daje Böhmer, Rotterdam; Kaunas B. Novorossisk. Vrijdag vertrokken uit. IJmuiden: Aegir naar Vittoria: Vliestroom. Liverpool; Alfred, Hamburg: Koningswaard. Curacao: Spes, Stettin, ledig ÏJ- mufden: Zaanstroom, Londen; Boleshaw Bierut, Gdynia. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaanl. legd mei artikelen over circussen. Alle maal voor hel archief natuurlijk. Krantjes moeten de journalisten altijd opsturen. De recensies van de voorstellingen komen al lemaal in het plakboek. „Zal ik morgen even een afspraak voor je maken met de dompteur", of „Als jullie morgen een of ander te pakken willen ne men, kom dan eventjes naar de wagen". Roelie pakt de zaken meteen aan, want ze weet dat stukjes over de mensen van het circus zelf, graag worden gelezen. Natuur lijk in de allereerste plaats door de geïn terviewde zelf, maar ook door veel ande ren. Want de circusartiest staat nog steeds in hoog aanzien bij een groot publiek. Roelie praat over de pasgeboren leeuw tjes, waarvoor een hond moest worden ge zocht om ze te zogen, over de drukke dag in Utrecht met al die M-brigadiertjes, over de „kinderen van de artiesten, die steeds ergens een paar dagen school gaan en een boekje voor de aantekeningen van de on derwijzers met zich meesjouwen, over de gedragingen van de trapezewerkers vóél en na de voorstelling, over het kanon, waarmee een man wordt afgeschoten („als de loop niet goed gericht is, komt-ie naast het net terecht"). Over duizend en een dingen uit het cir cusleven vertelt .zij, met een warme en zachte stem. Het circus, dat haar hart heeft. Ze zal er dan ook een boekje over schrijven aan het einde van het seizoen. Roelie Meyer kijkt weer even naar buiten, er komt een glimlachje. Nog steeds de wolken. Goed circusweer. „Ach, wil jij Gerard nog een keer roe pen?", vraagt ze mij. Gerard is de ober. De vorige week in Castricum door bur gemeester Smeets geïnstalleerde jeugd natuurwacht heeft woensdag de eerste op dracht te verwerken gekregen toen de voorzitter van de plaatselijke afdeling, adjudant van der Wateren van de Rijks politie, hen opriep om te helpen colorado kevers te rapen aan het strand. Adjudant Van der Water was te half één per geluidswagen door het dorp gere den om de jeugdnatuurwacht te alarme ren hem te helpen, de inval van de colo radokevers bestrijden. Van de 211 geïn stalleerde jeugdnatuurwachters kwamen er om half twee 203 naar het station van waar zij per bus naar het strand werden gevoerd. Er bleek daar volop werk want het strand lag bezaaid met de schadelijke ke vers en allen waren dan ook spoedig druk bezig met het rapen. Toen om half vijf de zeven wachtmeesters lieten inrukken had men een enorm aantal van deze scha delijke insekten bijeen. Naar schatting waren er namelijk 50.000 geraapt. Deze werden in grote bussen ge daan, met benzine overgoten en in brand gestoken. Hiervan zal men dus geen last meer ondervinden en wanneer het nodig mocht zijn trekt ook vrijdag de jeugd er weer op uit om kevers te zoeken en deze te vernietigen. COLLECTES. In Heemskerk zijn twee collectes gehou den. De opbrengst voor het Nederlandse Rode Kruis was 1.062,75 en voor de sa menwerkende Kinderbeschermingsorgani saties (S.A.K.O.R.) 436.80. Advertentie a. door onze grote keus in iedere prijsklasse b. door onze lagere prijzen c. door onze garantie d. door onze voorlichting e. door onze ervaring in het juiste soort ondertapijt voor iedere vloer (5 soorten voorradig) f. door onze snelle levering, ook in het hoogseizoen g. door onze speciale legtechniek (geheel spijker loos) h. omdat u door onze spaarkaart nog extra voordeel geniet MARKTPLEIN 29 - IJmuiden - Telefoon 5741 PLANTAGE 152 - Beverwijk Telefoon 6105 De stad Vlaardingen heeft veel van haar oude sfeer als vissersplaats verloren De grote industrieën in de omgeving hebben de visserij van haar plaats ver drongen en een zeer groot aandeel gehad in de snelle groei van Vlaardingen. Uitgestrekte nieuwe woonwijken met torenflats, scholen en kerken, sportparken en winkelgalerijen maakten van deze vissersplaats een moderne stad, die beant woordt aan de eisen van deze tijd op gebied van wonen, werken, ontwikkeling en recreatie. Op een paar honderd meter afstand van het uitbreidende Vlaardingen staat een boerderij, die dateert uit het jaar 1744. Hoewel deze boerderij niet meer als zodanig dienst doet, is zij en de directe omgeving vrijwel geheel in de oorspronkelijke staat gebleven, compleet met erf, stallen .oprijlaan en vooral de bosschages, die ervoor zorgen, dat men van de boerderij af weinig gewaar wordt van de in de oude omgeving slecht passende nieuwbouw. Toch is juist deze nieuwbouw de basis van het levensonderhoud van de man die deze boerderij bewoont, de 30-jarige Ylaardingse kunstenaar Leen Droppert, die het veelzijdige beroep van tekenaar, schilder, graficus en beeldhouwer uit oefent. en nu in de kantine Walserij- Oost gaat exposeren. Zondag van twee tot vijf uur kan men bij de Hoogovens IJmuiden het werk bezichtigen. Leen Droppert heeft in de snelle groei van zijn geboorteplaats zijn kans gezien en gegrepen. Het behoeft geen betoog, dat het niet eenvoudig is met schilderen alleen in hét levensonderhoud te voorzien. Daarom begon Droppert zich toe te leggen op de monumentale kunst. Monumentale kunst zou men kortweg kunnen omschrijven als het ontwerpen, vervaardigen en aanbren gen van „versieringen" in en aan openbare gebouwen. Onder het begrip versiering in dit ver band rekenen wij: mozaïek, wandschilde ringen en plastiek (bijvoorbeeld „bas reliëf") voor de interieurs; en beeldhouw werk, beton- en metaalplastiek (brons, staal, aluminium) voor de exterieurs. Het lange afstandkampioenschap van de Beverwykse rennersclub „Kcnnemerland", dat donderdagavond in de Wijkermeer werd gehouden, is op prachtige wijze ge wonnen door de Uitgeester amateur Wim Zonneveld. Aan zijn demarrage in de slot- ronde, toen er nog zo'n kilometer of negen gefietst moest worden, konden Jan Freyee en Toon Lute die met Zonneveld een kopgroep,je vormden geen weerstand meer bieden. Als een verdiend kampioen snelde Wim Zonneveld tenslotte onbedreigd door de finish. Voor deze titelstrijd verschenen 32 ren ners aan de start. Onder hen bevond zich ook de Beverwijker Jan Hofland, die na enkele jaren van non-activiteit weer gaat fietsen. Van de andere favorieten waren Ab Geldermans en Cees Lute echter niet van de partij. Het is desondanks een mooi en interessant kampioenschap gewor den. Nog maar nauwelijks was het start sein gegeven of Henk Castricum begon al aan een roekeloze solovlucht. Zo'n tiental kilometers hield hij dat vol in de storm achtige wind. toen moest de solorijder zich gewonnen geven. Er bleef nadat er zo'n veertig kilo meter was afgelegd een kopgroep van tien man aan de leiding over; Castricum was daar niet bij. Maar wel waren sprin ter Jan Groot en de teruggekeerde Jan Hofland daarin vertegenwoordigd. Toen Zonneveld, Freyee en Lute na circa 75 kilometer een nieuwe ontsnapoing be raamden, moesten de twee Beverwijker Jannen evenals Weeda, Loek Zonneveld, Wolken en Van Tongeren terrein prijs geven. Jan Timmer was door pech uit het voorste gelid verdwenen. Vanaf 't moment dat de kopgroep uiteenviel, hebben de drie demarranten de strijd verder beheerst en bleven tot de laatste ronde bijeen. Toen demarreerde Zonneveld en greep met een machtige slotrush de kampioenstitel van „Kennemerland". Dat dit kampioenschap door de storm achtige wind bijzonder zwaar is geweest en Zonneveld onder deze omstandigheden een sterke race heeft gereden, blijkt wel uit de tijdsverschillen in de uitslag: 1. en kampioen: W. Zonneveld, Uitgeest, de 100 kilometer in 2 uur 46 min. 'én 23 sec.; 2. op 30 sec.: J. Freyee, Uitgeest; 3. op 45 sec.: A. Lute. Castricum; 4. op 2 min. en 10 sec.: B. Weeda, IJmuiden; 5. op 6 min. en 20 sec.: L. Zonneveld, Uitgeest; 6. J. Wolken, Velsen. z.t.: 7. op 8 min. en 35 sec.: F. van Tongeren, Beverwijk; 8. op 12 min. en 18 sec.: H. Castricum, Beverwijk; 9. op 13 min. Hieruit kan men de veelzijdigheid van deze kunstenaar opmaken. Een uitgesproken aanleg voor architec tuur is de bijna onmisbare basis waarop Droppert zijn ontwerpen maakt. Deze be vordert in hoge mate de samenwerking met de architect, welk samenspel resulteert in een volkomen harmonieus afgestemd geheel tussen het gebouw en het daarop aange brachte detail. Een kenmerkende eigenschap voor het vakmanschap van Leen Droppert is, dat hij vrijwel alle plastieken niet alleen ontwerpt, doch ook zelf vervaardigt. Aan zijn veel zijdigheid als kunstenaar kan men dus toe voegen, dat hij een even vaardig beton- vlechter, timmerman en lasser is. Het op de tentoonstelling aanwezige foto materiaal en kleine-, plastieken (de ont werpen voor de later vervaardigde grote plastieken) geven een helder en verrassend inzicht van het werk van Droppert. Vele openbare gebouwen, scholen, fabriekskan- toren en niet alleen in Vlaardingen zijn gesierd met veelkleurige mozaïeken op wandschilderingen, met plastieken van staal of aluminium. Zij spreken een taal, die de mens van onze tijd verstaat. Modern, aangepast aan de architectuur, maar niet abstract. Verhalend en toch niet illustra tief, gevoelig en intens doorleefd, boeiend door de vormen en de sfeer, die de mens omhoog haalt uit de dagelijkse beslomme ringen. Een sfeer, die de mens vertelt van dingen, die hij geneigd is gauw te ver geten. Verwar deze gevoeligheid niet met weekheid, de sculptures spreken een ka raktervaste taal en getuigen van een sterke persoonlijkheid. Leen Droppert is in 1930 te Vlaardingen geboren. Na ziju mulo-opleiding trad hij in dienst van een offsetdrukkerij, waar hij het vak van lithograaf onder de knie kreeg. Deze grafische opleiding vormde een goede basis voor zijn verdere loopbaan, omdat juist in het grafische vak hoge eisen wor den gesteld aan nauwgezetheid en accuta- resse, terwijl hij bovendien volkomen op de hoogte kwam van de druktechnieken. Zijn drang naar zelf scheppen en naar vrijheid was de ooi-zaak, dat hij na zijn militaire dienst als „free-lance" ging wer ken. In de avonduren volgde hij de lessen aan de Rotterdamse Academievan Beel dende Kunsten in de afdeling tekenen en schilderen, terwijl hij daarnaast hospi- teerde in de beeldhouwklas. Droppert maakte verscheidene studie reizen naar het buitenland, onder andere Joegoslavië, Oostenrijk, Italië en Frankrijk, waarvan verscheidene reisschetsen op deze tentoonstelling getuigen. Een bezoek aan deze tentoonstelling (zon dag tussen twee en vijf uur) kan worden aanbevolen. Advertentie en onderdelen voor HAARDEN en KACHELS NU is het de tijd om uw haard of kachel na te laten zien. Wij zetten ook hittebestendig glas in uw haarddeuren. Onze smid komt u gaarne vrijblijvend adviseren. LANGE NIEUWSTRAAT 433 435 en 20 sec.: D. Dullemans, Beverwijk. Ook de titelstrijd der aspiranten werd door Jan Rasch een Uitgeester triomf. De uitslag was: 1. J. Rasch, Uitgeest, de 25 kilometer in 48 min. en 27 sec.; 2. J. Ser- penti, Wijk aan Zee; 3. J. Jachtenberg, IJmuiden; 4. R. Rietdijk, Assendelft; 5. J. Luns; 6. J. de Goede; 7. P. v. d. Bos; 8. P. Slotemaker; 9. G. v. d. Winde; 10. G. Bra kenhof, allen Beverwijk. In hotel „Parkzicht" te Beverwijk was donderdag een groot aantal leden van de Algemene Bond van Gepensionneerden bij een, om uit de mond van de rayonleider, de heer J. Betzema, te vernemen welke verbeteringen er zijn te verwachten voor de gepensionneerden in financieel opzicht. Eerst werd de beschrijvingsbrief voor de Algemene Vergadering behandeld, waarna de heer Betzema vertelde dat er officieus het een en ander bekend is geworden over de wijzigingen in de pensioenaftrek en andere dingen. De tegenwoordige pensioen aftrek is twee percent, doch het staat vrijwel vast dat dit zal worden terugge bracht tot één-viertiende percent. Hoewel dit zeker een verbetering betreft, is men van oordeel, aldus de heer Betzema, dat men vast moet houden aan de opheffing van de aftrek. Daarnaast zal men blijven strijden voor een waardevast pensioen, zo als dat ook het geval is bij de A.O.W. en de A.W.W. Een behoorlijke compensatie voor de huurverhoging staat nog op de verlanglijst, evenals een betere ziektekos tenregeling. Het aanvaarden van het rap port van de Commissie Van Poelje, zou volgens de heer Betzema heel wat mis standen opheffen. Dat het geen eenvoudige materie is om te verwerken werd duide lijk toen spreker vertelde dat alleen al bij de militairen een heel groot aantal rangen zijn ook van bezoldiging zodat het een heel werk is om alles goed te regelen. (Alle verzoeken zo mogelijk vóór tién uur zondagmorgen). IJMUIDEN Artsen: J. de Vries, Wilhelminakade 78, tel. 4954; W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken: Apotheek Pleyel, Planeten- weg 52. Verloskundigen: mejuffrouw Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; me juffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949. SANTPOORT Artsen: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-Dorp, tel. 8570. Apotheken: Apotheek De Wilde,'Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 8284. VELSEN Wijkverpleging: Zuster C. E. Th. Man, IJselstraat 23, tel. 8028, IJmuiden, IJmui- den-Oost; zuster C. A. Kist de Ruyter, Wijk aan Zeeërweg 114, tel. 5083: ten oosten Zeeweg, Velserbeek, Velsen-Zuid, Velsen-Noord; zuster Lammerts, Cura- caostraat 18, Santpoort, tel. K 2560-8756: Driehuis, Santpoort-Dorp, Santpoort- Station. CASTRICUM Arts: Van zaterdagmiddag 2 uur tot zon dagavond 20 uur arts Spuls, A. van Sak- sentstraat 2, tel. 3087. (Nadien nemen doktoren weer in eigen praktijken waai-). Wijkverpleging: Zr. Van Beers, Mient 80, tel. 2967. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: apotheek Ouwerkerk; Burg. Lommenstr. 6. tel. 2500 is dagelijks van 818 uur en nadien en zondags voor spoedgevallen (ook des nachts) geopend. Velsen-N.Beverwijk. Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: C. Verseléwel de Witt. Hamer, Vondellaan 60 tel. 3969. Van zondagmorgen tot 's-avonds 12 uur: J. G. Lang. Dreef 3, tel. 4234. Apotheken: De zondags- en nachtdiensten worden waargenomen door apotheek Donker, Breestraat 61, tel. 3150. HeemskerkUitgeest. Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: H. Kloppert. G. van Assendelftstraat 25 B, Heemskerk, tel. 02512—476. Apotheken: De Heemskerkse apotheek, Maerelaan 48. tel. 490. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk. Wijkverzorging: zr. C. Majoor, v. Olden- borghweg 33, Wijk aan Zee, tel. 2517-343. Kraamverpleging: zr. N. Luyting, Prins Bernhardlaan 3, tel. 4324. Na de uitstekende resultaten van de korfbalvereniging „Watervliet" in Den Haag behaald bij de ALO-seriewedstrijden, gaan de Velsense korfballers(sters) door met hun sport ondanks het officieel eindi gen van het seizoen. Zondag zal „Watervliet" opnieuw, nu echter met twee seniorentwaalftallen, deelnemen aan de seriewedstrijden van Aurora in Haarlem. De Velsenaren spelen in twee poules met de volgende wedstrijden: Poule A: WatervlietHaarlem: MEO— KCN; Haarlem—MEO;! KCN—Watervliet; HaarlemKCN en WatervlietMEO. Poule B: WatervlietKwiek; Animo ReadyOosthoek: MEO-Watervliet: Kwiek —Animo Ready; OosthoekMEO: Animo Ready-Watervliet; Oosthoek-Kwiek: MEO —Animo Ready; Watervliet—Oosthoek en Kwiek—MEO.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 9