Maak ernst met bezitsvorming Vaderdag H E N S E N en bondig Meer bewolktminder wind Voorzitter van KAB: Lonen „achterblijvers" optrekken Wereld mode-tips voor Bestrijding aaltjes bij lelies Leden van Duitse Bonds dag bezochten Anne Frankhuis DINSDAG 14 JUNI 1960 2 VADER-dag a 3.95 10.90 4.80 (natuurlijk) PAARLAARSTEEG 1 Hechtenisstraf voor prostituees Ballonnen wedstrij d nu aanstaande zondag Overhemden lil V« Adelborst Scala" Terlenka Si-s-» 13'° S'7<!\NWon Ankiets *'/V, e P. C. Westera te Santpoort koninklijk onderscheiden Rode Kruis heeft meer geld nodig voor Chili Kerkelijk Nieuws Brand op „Maetsuycker" in Hongkong a I! ës 5 2 „Ten aanzien van de loonpolitiek is onze eis niet meer, maar ook niet minder, dan gelijke rechten om mee te dingen by de verdeling van de welvaart. Als dat gebeurt kan men er op rekenen, dat wtf ons tot het uiterste zullen inspannen om mee te werken aan een gezond industrieel klimaat, waarin ieder wil bydragen aan de ver groting van de nationale welvaart. Belangrijke beknotting van de vrijheid op loon politiek gebied kan nog slechts worden geduld als ook voor andere categorieën Nederlanders dan de werknemers belangrijke beperkingen gelden". Dit verklaarde de voorzitter van de Nederlandse Katholieke Arbeiders Beweging, de heer J. A. Middel huis, bij de opening van de voorjaarsverbondsraadsvergadering van de K.A.B. in Utrecht. Voor de groep van werknemers die niet onder een C.A.O. of loonregeling vallen kan, naar het oordeel van de K.A.B.een wettelijke regeling van het minimumloon, waaromtrent de regering aan de S.E.R. advies gevraagd heeft, van belang zijn. Hij deelde mede, dat K.A.B.-medewerkers sa men met deskundigen van N.V.V. en C.N.V. bezig zijn, op grond van de nu gerealiseerde loonsverhogingen een metho de te ontwerpen, welke gebruikt zal kun nen worden om de achterblijvers op zo kort mogelijke termijn te helpen. Hij acht dit geheel in de geest van de K.A.B.-op- vattingen over de nieuwe loonpolitiek: geen differentiatie zonder coördinatie en geen te grote verschillen in de lonen. Het percentage „achterblijvers" is moeilijk te schatten, maar wij menen er niet ver naast te zijn, als wij zeggen, dat van al degenen, die onder een C.A.O. of loon regeling vallen, ongeveer 8 a 9 percent geen of nog geen loonsverhoging heeft gehad, zo zei de heer Middelhuis. Over loonpolitiek niet ontevreden Hij betoonde zich over de nieuwe loon politiek niet ontevreden, ook al zijn er, naar zijn mening, nog wel feilen en ge breken. Zo staat de K.A.B. bijvoorbeeld op het standpunt, dat aan de vrijheid van de loonvorming in de toekomst meer con creet gestalte zal moeten worden gegeven. De voorzichtigheid van het C.S.W.V., inzake de verbetering van de inkomenspo sitie van de arbeiders is bekend, aldus de heer Middelhuis. Wanneer dit Verbond na de uitbrenging van het beroemde S.E.R.-advies van vorig jaar zijn zin ge kregen had, dan had het er voor de werk nemers niet best uitgezien. Wel stond men zeer positief tegenover een huurverhoging van 25 percent, zo zei de heer Middel huis, de voorzichtigheid speelde daarbij blijkbaar geen rol. Fabelachtige tantièmes Men verwacht van de leiding der ar beidersorganisaties dat zij' tot bedacht zaamheid zal manen en bijvoorbeeld wilde acties zal voorkomen, aldus de heer Mid delhuis, en men mag deze verantwoorde lijkheid voor de nationale welvaart inder daad van ons verwachten. Hij voegde hier aan toe, dat de werknemers er dan ech ter zeker van moeten kunnen zijn, dat zij ook in de toekomst hun rechtmatig aandeel in de nationale welvaart krijgen. Advertentie Een grote keus voor ZELFBINDERS in de nieuwste v.a. 3.95 tinten en dessins WEEKEND SHAWLS voor in open boord van weekend shirts OVERHEMDEN en WEEKENDERS in pcplin en No-lron v.a. v.a. HEREN ZWEM BROEK of SHORTS in halfwol en stretch Diten nog veel meer vindt u Bij de appèlbehandeling voor de Amster damse rechtbank van dertien zaken we gens overtreding van het zogenaamde „tippelverbod" heeft de officier van Jus titie onder meer gezegd, dat de kanton rechters bij de eerste overtreding meestal een boete opleggen. „Maar het is al ge bleken, dat de betrokkenen dit als een soort bedrijfsonkosten beschouwen en daar om is het nuttig bij herhaling een hechte nisstraf te geven, aldus de officier, die in tien zaken bevestiging vroeg van het door de Amsterdamse kantonrechter uitge sproken vonnis. In negen gevallen betrof het een hechtenisstraf van vier dagen. In de tiende zaak was de verdachte, die in de laatste twee jaar al zeven maal ge verbaliseerd was, veroordeeld tot twaalf dagen hechtenis. Tegen een inwoonster van Leiden, die na tien processen verbaal haar werkter rein van Den Haag naar Amsterdam had verlegd, vroeg de officier vier dagen hech tenis. Zij was door de kantonrechter tot een geldboete veroordeeld. In twee gevallen vroeg de officier een lagere dan de opgelegde straf. Het betrof hier onder meer een vrouw, die inmiddels uit „het leven" is gegaan. De officier stel de voor de opgelegde zes dagen hechtenis nu voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar te geven. De rechtbank zal op 27 juni uitspraak doen. De heer Middelhuis stelde met nadruk, dat, wil men verder op de medewerking van de K.A.B. kunnen blijven rekenen, de arbeidersbevolking spoedig deel dient te krijgen aan de voortdurende eigendoms vorming door de investeringen uit de wins ten. Wij kunnen niet lijdelijk blijven toe zien, zo zei hij, dat de bezitsvorming met de trekschuit blijft gaan, terwijl er vol komen vrijheid is om in bepaalde geval len fabelachtige tantièmes en steeds stij gende dividenden uit te keren. Hij ver klaarde, dat de werknemers bij de te voe ren loonpolitiek willen meewerken aan het voorkomen van inflatie, maar niet als al leen zij daarvoor in hun vrijheden zouden worden beknot. Wij willen meewerken om te voorkomen, dat de overspanning van de arbeidsmarkt niet leidt tot onverant woorde loonstijgingen, maar niet ten koste van het recht om van de gunstige omstan digheden te profiteren, aldus de heer Mid delhuis. Eén ding blijkt duidelijk, zo voegde hij hieraan toe, namelijk dat de Nederlandse lonen onze wereldindustrieën in staat stel len om winsten te maken, die zelfs op de buitenlandse beurzen ieders verbazing wekken. De heer Middelhuis betoogde, dat de ontwikkeling van de produktie en de werk gelegenheid alle verwachtingen heeft over troffen. Het prijspeil is betrekkelijk sta biel gebleven, al is het, volgens hem, te vens duidelijk geworden, dat de daling van de grondstofprijzen op de wereldmarkt door de ondernemers niet voldoende is doorgegeven in verlaagde consumenten prijzen. De investeringen uit eigen middelen in de bedrijven gestimuleerd door de be lastingfaciliteiten, leiden, volgens de heer Middelhuis tot opeenhoping van eigendom bij de bestaande eigenaren. „Wij menen aan het beleid tot stimulering van de in vesteringen onder andere het recht te kunnen ontlenen tot de eis, dat door de regering aan het investeringsbeleid een be leid wordt gekoppeld dat er op gericht is, opeenhoping van eigendom te voorko men en bezit te brengen bij grote lagen van de bevolking", aldus de heer Middel huis. Hij acht in deze een krachtig overheids beleid noodzakelijk, zowel om de waarden van het individuele bezit bij de werkne mers op zichzelve als ook om een verder scheeftrekken van de vermogensverhou dingen tegen te gaan. Negentig percent-bezitters Wanneer de bezitsvormende maatrege len niet leiden tot een voldoende ontwik keling van het bezit bij de werknemers en tot een aandeel in de investeringen, dan verwachten wij verdergaande maatre gelen van de overheid en niet „een over laten aan de maatschappelijke krachten", aldus spreker. Het wordt nu eindelijk tijd, dat er iets gebeurt, dat werkelijk zoden aan de dijk zet, zo merkte de heer Mid delhuis op. In een land, waar jaarlijks door interne investeringen voor minstens 2 miljard gulden nieuw industrieel bezit wordt gevormd, moet het, volgens hem, mogelijk zijn, dat ook de grote massa tot een redelijk bezit kan komen. Thans zijn de aandelen, die het bezit van ons pro- duktieapparaat vertegenwoordigen, in han den van nog geen 10 percent der inkomen trekkers. De heer Middelhuis vroeg zich af, waarom niet 90 percent der inkomen trekkers in dit bezit zou kunnen partici peren en daardoor mede een stukje zeker heid en onafhankelijkheid krijgen. Sociale wetgveing Met betrekking tot de komende nieuwe invaliditeitswet zeide de heer Middelhuis dat de K.A.B. op het standpunt staat, dat de totstandkoming daarvan gepaard dient te gaan met een gelijktijdige liqui datie van de ongevallenwetten en oude in validiteitswet. Zij zal (en dan met een zo breed mogelijke kring van verzekerden zonder loongrens bijvoorbeeld), volgens de K.A.B. moeten aansluiten op de ziektewet voor alle langdurende arbeidsongeschikt heid en met waardevaste uitkeringen. Ook voor de huidige invaliden van de rente- kaartwet en ongevallenwetten zullen de uitkeringen, naar het oordeel van de heer Middelhuis, opgetrokken moeten worden op het waardevaste niveau van de nieuwe verzekering. Ook de vraagstukken van werkstaking en sociale verzekering vragen, volgens de heer Middelhuis, een voorziening. De waardevaste bodemvoorzieningen, zoals de ze nu bestaan, in de algemene ouderdoms wet en de algemene weduwen- en wezen wet, betekenen, volgens de heer Middel huis, nog geen voorziening in de werke lijke behoeften. Hij zei dat bij een toene mende welvaart maar ook bij een sluipen de geldontwaarding, de welstand van be jaarden, weduwen en wezen ten achter blijft. Op het gebied van de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie, constateerde de heer Middelhuis, dat de werkgevers in de grote belangrijke bedrijfstakken van de vrijheid die de wet op de P.B.O. laat om al of niet tot instelling van bedrijfsschap- pen over te gaan, gebruikmaken om het niét te doen. De ballonwedstrijd om de „trophée du ballon libre", die zondagmiddag wegens de harde wind moest worden afgelast, zal zeer waarschijnlijk aanstaande zondag doorgaan. De ballons zijn in Leiden, waar de race in verband met de studentenlustrumvie ring „Festival 1960" start, achtergebleven. De drie buitenlandse deelnemers Alfred Eckert (Duitsland), Albert van de Bem- den (België) en Charles Dollfus (Frank rijk) hebben zich bereid verklaard zondag te starten, samen met de twee Nederland se deelnemers, mevrouw Nini Boesman uit Den Haag en Koen Jansen uit Oegst- geest. Advertentie sss:!««SSUU®®®U:« !K K|o-iron speciale verrassings aanbieding een grondloos P»C succes! fZ&KJiiï; co?0(rder"e Hl eXtr° ZWare kwaliteit 275 ?90 bol. 'Oo oSe Ota """Or, PUtK„ De matig bezochte vergadering van de vereniging „De Lelie", maandag middag in café restaurant Brinkmann in Haarlem gehouden werd interessant gemaakt door de lezing van drs. A. F. G. Slootweg over aaltjes en de daardoor ontstane problemen Vooral voor de kwekers in Andijk, want deze tobden met aaltjes in Lilium Henryi en regale. Hier kan waarschijnlijk spoedig een eind aan komen door het zaad te ko ken en de aaltjes te doden. De proeven staan er op het ogenblik uitstekend voor. Gelukken ze geheel volgens de nu geves tigde verwachtingen, dan behoeven de bol len niet gekookt te worden. De vergadering stond onder leiding van de heer F. Swart, die mededeelde, dat er in het kalenderjaar 1959 306.000 lelies meer waren uitgevoerd. De prijs er van liep op van 37.09 per honderd tot 42.57! Daar het bestuur van de vereniging ver moedde, dat er heel wat meer Lilium re gale en regale album zouden wörden op gezet, heeft het hiermee flink reclame ge maakt op de Flcriade. Dit kon dank zij de zeer goede prestaties van het proef station te Aalsmeer, dat de bloemen in bloei trok. De heer Bakker, assistent van de voor lichtingsdienst aldaar, heeft een aantal cij fers gegeven over de bij het broeien uit gevoerde proeven. Ook dit jaar is weer gebleken, dat de bollen van de regale niet ouder dan drie jaar moeten zijn, omdat ze anders niet goed bloeien. Ook bleek, dat opplanten een maand voor de gebruikelijke 15 januari geen evenredige vervroeging gaf. Bewaart men de bollen eerst vijf dagen bij negen graden Celcius en daar na bij twee dan bereikt men de beste re sultaten. Neemt men dan ook nog drieja rigen uit een geselecteerde partij dan heeft men twee tot drie keer meer bloemen dan uit een normale en vierjarige partij. Drs. Slootweg zette nog eens aan de hand van dia's de strijd tegen het aaltje uiteen. Prof Van Slogteren vond het zgn diepdelven uit. Hiermede brengt men de aaltjes diep onder de oppervlakte. Ze pro- beren weer omhoog te komen, vinden geen voedsel en sterven. Een andere methode is het injecteren van de grond met Shell DD. Deze methode geeft niet altijd vol ledig resultaat, wat toch wel vereist is. Bij narcissen onderwerpt men de aaltjes aan het koken en doodt men ze in de bollen bij 43'/2 graad C. Niet alle bollen kunnen deze temperatuur verdï'agen. Er is dan nu bijgekomen het „koken" van zaad en in de rubrums doodt men de bladaaltjes met het zeer giftige parathion. Maandag heeft de directeur-generaal van Handel en Nijverheid, de heer J. H. D. van der Kwast, in het RAI- gebouw te Amsterdam de zevende da- mesconfectie-vakbeurs „Dacova" ge opend. Hij werd daarna rondgeleid door de directeur van de Dacova, de heer A. H. Pontfoort (links). Vier leden van de C.D.U.-C.S.U.-fractie van de Duitse Bondsdag hebben met hun echtgenoten en in gezelschap van de Duit se .consul-generaal, dr. H. P. Jordan, het Anne Frank-huis in Amsterdam bezocht. Zij verbleven ongeveer een uur op de plaats, waar het Joodse meisje Anne Frank haar dagboek heeft geschreven. De Bonds dagafgevaardigden dr. Josef Stecker uit Meppen, Heinrich Gewandt uit Hamburg, dr. Heinrich Aigner uit Amberg en Albert Leicht uit Germersheim beloofden alle mo gelijkheden na te gaan, om de Bondsre publiek opnieuw met een aanzienlijk be drag in de inrichtingskosten van het Anne Frankhuis te doen bijdragen. Daarvoor is nog ongeveer 50.000 nodig. Dr. Stecker zei: „Wij. zijn diep getroffen door wat wij jjier gezien hebben. Ik ge loof, dat het goed zou zijn, als meer men sen uit Duitsland deze indrukken zouden ondergaan." Ter gelegenheid van zijn veertigjarig ambtsjubileum bij het Provinciaal Zieken huis nabij Santpoort werd dezer dagen aan de heer P. C. Westera, administratief ambtenaar in algemene dienst, de gouden eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau toegekend. GENèVE (UPI) Het internationale Rode Kruis te Genève heeft maandag meegedeeld, dat uit 39 landen een totaal van bijna 3 miljoen gulden aan giften voor Chili is ontvangen. Men zal dit geld gebruiken voor de aanschaf van levens middelen en eenvoudig huisraad, voor bouwmaterialen en noodonderkomens. Kleding en medicamenten zijn er in vol doende mate beschikbaar om de ergste nood te lenigen. Het internationale Rode Kruis heeft thans behoefte aan nog meer geld, om de financiële nood van de aard bevingsslachtoffers te lenigen. Geref. Kerken Beroepen te Oegstgeest (2de pred.pl.): I. Meijer te Westerlee. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Groningen (vac. D. van Dijk) J. Verkade te Voorburg. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Leeuwarden (vac. dr. A. H. Hellemans): R. Bos, woonachtig te Laag- Keppel, laatstelijk predikant te Driebergen. Baptisten Gemeenten Beroepen te Alblasserdam: J. van der Veen, kand. te Leeuwarden. Namens de officier van Justitie te Roermond, verzoekt de districtscom mandant der rijkspolitie aldaar tel. 04750-5252 de opsporing, aanhouding en terugbrenging van de minderjarige: Laveaux, Roga Maria, geboren te Schaerbeke (B.) 1 maart 1942; roep naam „Zita". Signalement lang ca. 1,70 mtr, vol slank postuur, donker uiterlijk, donkerblond haar, haardracht verschillend, kleding thans onbekend. Zij is op 19 april j.l. niet van verlof teruggekeerd naar de inrichting, waar zij verbleef. Vastgesteld is, dat zij van 20 april tot 10 mei j.l. op verschillende adressen te Amsterdam verbleef en op één adres tijdelijk werkte. In de na middag van 10 mei j.l. verliet zij haar laatste verblijfplaats aldaar met enkele uitgeknipte advertenties, voor gevende, dat zij elders in Amsterdam om werk uitging. Omdat zij op het laatste verblijfadres haar gehele ba gage, waarbij kleding, toiletbenodigd heden, enz. achterliet en sindsdien niets meer van haar werd vernomen, is ernstige ongerustheid omtrent haar verdwijning ontstaan. Bij haar vertrek op 10 mei j.l. was zij gekleed in een zwartkleurig vest en een witte met overwegend paars gebloemde jxirk, waarvan zij de ceintuur achterliet. Ieder, die omtrent haar verblijf na 10 mei j.l. inlichtingen kan geven, wordt verzocht zich zo spoedig moge lijk onder voormeld telefoonnummer, toestel 2 of 7 te wenden tot voor noemde districtscommandant, dan wel tot de politie ter plaatse. Afscheid, De Utrechtse kantonrechter mr. J. Zuur heeft in een buitengewone zit ting afscheid genomen van het kantonge recht te Utrecht wegens zijn benoeming tot president van het Hof van de Neder landse Antillen. Projectiel in houtblok. In een huis aan de Woelwijklaan in Voorschoten is in de open haard in de huiskamer een pro jectiel ontploft, dat vermoedelijk in een houtblok heeft gezeten. Er werd een grote ravage aangericht, maar niemand liep letsel op. Eredoctoraat prof. dr. H. Berkhof. Prof. di\ H. Berkhof, hoogleraar in de kerkgeschiedenis aan de rijksuniversiteit te Leiden, zal een eredoctoraat ontvangen van de universiteit van Edinburgh. Het eredoctoraat wordt uitgereikt tijdens de viering van het eeuwfeest van de Schotse reformatie op 13 oktober. Nederlandse zeeman bestolen. Twee matrozen van een Britse torpedobootjager zijn maandag in La Valetta op Malta tot zeven maanden gevangenisstraf veroor deeld, nadat zij schuldig waren bevonden aan het beroven van een opvarende van het Nederlandse vrachtschip „Ilias". Zij hadden de 29-jarige Jan Groot vijf pond afhandig gemaakt. Adviseur terug. Na een verblijf van twee jaar in Suriname zal de heer J. van der Meulen naar Nederland terugkeren. De heer Van der Meulen, die bestuurslid was van het N.V.V., was ter beschikking gesteld om de regering van Suriname en de vakbonden te adviseren over het vak verenigingswezen. Surinaamse minister. Minister A. J. Morpurgo van het departement van On derwijs en Volksontwikkeling in Surina me zal naar Nederland komen om met zijn Nederlandse collega van gedachten te wisselen over onderwijszaken. Oplichting. Tegen een 23-jarige schip per uit Raamsdonkveer is een half jaar gevangenisstraf geëist wegens oplichting. Door water in zijn schip te laten loDen vóór het laden zag hij kans een lading steenslag in te nemen, waarvan het ge wicht groter was dan op de vrachtbrief stond vermeld. Dit alles leverde hem een voordelig verschil van dertig ton op, dat ook in rekening werd gebracht. Dodelijke aanrijding. Een Roosen- daalse vertegenwoordiger die tijdens een demonstratierit met een nieuwe auto een dodelijke aanrijding had veroorzaakt, om dat hij met te grote snelheid een bocht nam, is door de rechtbank in Breda ver oordeeld tot twee maanden hechtenis en een jaar intrekking van het rijbewijs. Eervol ontslag. Aan ir. Th. M. B. van Marie is eervol ontslag verleend als lid van de Commissie Vervoervergunningen wegens het bereiken van de leeftijdsgrens voor dit lidmaatschap. Naar de sloper. Het s.s. „Boskoop" (8010 ton), een der passagiersschepen van de K.N.S.M., is voor de sloop verkocht aan een Spaanse firma in Madrid. De Boskoop" werd in 1927 gebouwd. G. J. A. A. baron van Heemstra t- G. J. A. A. baron van Heemstra, generaal- majoor der cavalerie b.d. en ere-voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Vereni ging „Avicultura" is overleden. Hij werd geboren op 10 april 1869 te Haarlem. Vlootweek. Van 8 tot en met 12 juli zal in Rotterdam een nationale vlootweek worden gehouden, waaraan zal worden deelgenomen door de kruiser „De Ruyter", de jager „Overijssel", de onderzeeboot .Walrus", de mijnenvegers „Meppel", .Giete" en „Axel", het patrouillevaartuig .Hadda" en het duikwerkschip A 905. De Britse marine zal bij deze vlootweek ver tegenwoordigd zijn door het oncferzee- bootbestrijdingsfregat „Wakeful", de Duit se Bondsmarine zal vijf motortorpedobo ten van het type „Jaguar" naar de Maas stad afvaardigen. Etherpiraten. De politie heeft in En schede twee clandestiene radiozenders op gespoord. Een 17-jarige magazijnbediende werd betrapt op het ogenblik, dat hij bezig was een grammofoonplaat uit te zenden. Eveneens werd in beslag genomen de ap paratuur van een 28-jarige monteur. Voor dat hij gesnapt werd had hij kans gezien de zender te vernielen. In ruim nummer twee van de 4.272 ton metende Nederlandse vrachtboot „Maet suycker" van de Kon. Java-China Paket- vaart-Lijnen, die in de haven van Hong kong ligt, is brand uitgebroken. In dit ruim bevindt zich een lading houtskool. Het vuur wordt door de brandweer van Hong kong bestreden. Het K.N.M.I. deelt mede: Het depressiegebied, dat zich bij Zuid- Noorwegen bevond,verwijderde zich al opvullende langs de Noorse kust en be vond zich dinsdagmorgen bij Noord-Noor- wegen. Koele lucht van polaire oorsprong drong daarbij verder het continent bin nen, hetgeen in Duitsland en het Alpen gebied regen en onweer bracht. Een zone met in de hogere luchtlagen belangrijk lagere temperaturen bereikte in de morgen ons land, hetgeen de buien activiteit tijdelijk groter deed worden. Over de Britse eilanden nadert een zwak ke rug van hoge luchtdruk, welke de West-Europese landen in de nacht zal passeren, waarna de invloed van een nieuwe diepe oceaan-depressie merkbaar zal worden. Deze zal woensdag de wind naar zuid doen krimpen en de bewolking doen toenemen, maar tot regen zal het waarschijnlijk nog niét komen. WEERRAPPORTEN Woensdag 15 juni Zon op 4.19 uur, onder 21.01 uur. Maan op 0.27 uur, onder 11.41 uur. Maanstanden 16 juni 5.36 uur laatste kwartier. 24 juni 4.27 uur nieuwe maan. Hoog en laag water ir. IJmuiden Dinsdag 14 juni Hoog water 7.09 en 19.37 uur. Laag water 2.44 en 15.09 uur. Woensdag 15 juni Hoog water 8.05 en 20.38 uur. Laag water 3.39 en 16.06 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. Maximum -temperaturen c 60 buiten- en binnenland van gisteren. 1 V d P Neerslag laatste 24 uur S lm H V Den Helder licht bew. wzw 16 0 Ypenburg zwaar bew zzw 18 0 Vlissingen regenbui zzw 16 0,1 Eelde half bew. zzw 19 0 De Bilt licht bew. zzw 19 0,1 Twente half bew. wzw 17 Eindhoven licht bew. wzw 18 Zd-Limburg onbewolkt zzw 17 0,6 Helsinki regen z 20 0,4 Stockholm zwaar bew w 21 0 Oslo licht bew. z 17 0 Kopenhagen zwaar bew w 18 0 Aberdeen zwaar bew nnw 17 3 Londen zwaar bew w 19 0 Amsterdam onweer zzw 18 0 Brussel licht bew. z 18 1 Luxemburg regenbui w 19 3 Parijs onbewolkt wzw 19 0,3 Bordeaux licht bew. z 20 0,3 Grenoble zwaar bew windst. 28 0,1 Nice zwaar bew. n 24 0 8 Berlijn regen nw 26 Frankfort regenbui wnw 19 15 München regen zw 25 19 Zürich regen zw 25 37 Genève zwaar bew wzw 26 Locarno onweer 0 25 9 Wenen licht bew. ono 26 0 Tnnsbruck geheel beu windst. 31 0 Belgrado onbewolkt z 26 0 Rome onbewolkt windst. 33 0 Ajaccio licht bew. O 25 0 Madrid zwaar beu n 28 0 Mallorca zwaar bew O 27 0 Lissabon zwaar bew n 21 0

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 2