Het mooie weer lokte velen naar goede sportdemonstraties Garnalenkotter muurvast op zandbank geslagen MODE In de vishal en op zee De zeilmakers sterven uit Tweede dag Velser sportweek deed regenmisère van eerste vergeten Elektrische log en asdic op nieuwe trawler SCH. 135 Cornelia Maria Voorschriften inzake atoomschepen aanvaard Geen fooien meer in het kappersbedrijf Bemanning van „Wilhelmina" gered 7 Betaling abonnementsgeld Limburgse dekens over „gevaren van toerisme" DINSDAG 14 JUNI 1960 kisten grote kabeljauw 120142, kis ten kleine kabeljauw 84102, witte koolvis 108116. grote schelvis 40— 55, grootmiddel schelvis 38—60, gro te tong 2.908, middel tong 2.70— 2.80, kleinmiddel tong 3.203.40, tong 1 3.503.70, slips 2.803.00. Binnenland: zwarte koolvis 7180. koolvis 1 21—28, koolvis 2 20—23. lengen 6370, grote gul 3443 middel gul J 2633, torren 1920, schol 2 35, schol 3 18—25, kleinmid del schelvis 3338, pennen 4127, braad 3726. wijting 3017, ha ring 2428, makreel 2125, grote makreel 30. Besommingen van dinsdag IJM 97 Toronto 17.100. IJM 10 Maria van Hattem f 11.600, KW 4 Golfstroom 14.000, Op zee Het was vandaag beter weer om de nóord. De vangsten liepen uiteen van 100 tot 150 manden haring, schelvis en makreel per etmaal. De Polderman ving in een trek een pakje, de Dirkje boekte een dagvangst van 120 manden haring, de Nellie een dag vangst van 150 manden haring. De Am sterdam ving in twee trekken 80 manden makreel en 50 stuks kabeljauw. De Thori- na in een trek veertig manden hoops. Haringvangsten KW 2-5 thuisstomend. KW 5-6, KW 7-4, KW 16-4, KW 23-5, KW 47-25. KW 54-4. KW 23-3. KW 147-5. KW 170-31, KW 140-7. KW 41-35, KW 74-6. KW 43-10, KW 44-13. KW 85-13. KW 97-33, KW 110-5. KW 22-12. KW 45-8 thuisstomend. KW 127-7, KW 48- 5, KW 37-4, KW 95-4, KW 130-55. KW 70-4 KW 163-3. Trekkers: KW 99 25 kantjes, KW 135 50 kantjes. Gemiddeld: Scheveningen 13, Kat wijk 12 kantjes. Voor woensdag Voor woensdag is reeds binnen de HD 108 Michiel met 25 wijting, 150 schelvis, 70 gul en kabeljauw, 20 haring, 80 makreel, 15 diversen en 200 stuks kabeljauw. Ook is al binnen de IJM 79 Job Gouda met 40 wijting, 190 schelvis, 120 gul en kabeljauw, 75 koolvis, 65 diversen, 200 diversen, 200 kleine haring, 40 kleine ma kreel, 240 kantjes groene haring, 110 stuks kabeljauw. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was 20 schelvis, 30 wijting, 100 kleine haring, 50 stuks kabeljauw en 300 kantjes maatjes haring. Volgende week gaat de nieuwe trawler van de firma C. Vrolijk te IJmuidèn, de SCH 135 Cornelia Maria, zijn proefvaart maken. Men zal zich herin -uren dat de vorige Cornelia Maria na een aanvaring in de Ierse Zee is gezonken. De nieuwe trawler, die bij de firma Boot in Alphen aan de Rijn is gebouwd, zal enkele belangrijke nieuwigheden bevatten. In de eerste plaats asdic. Hiermee kan men voortaan ook visscholen opsporen, die voor en opzij van het schip zwemmen. Tot nu toe kon men eigenlijk alleen maar visscholen ontdekken, waar het schip over heen voer. De asdic voor het nieuwe schip is betrokken bij de I.N.A. De firma A. de Hoop te Rotterdam zorgde voor een andere belangrijke nieu wigheid. De Cornelia Maria krijgt name lijk een elektrische log. een zogenaamde Chernikeefflog. De log aan een touwtje is dus vervallen. Het nieuwe instrument maakt het mogelijk, dat men in het stuur huis van de trawler de snelheid af kan lezen, juist zoals men dat in een auto kan doen. Voor de schipper van het nieuwe schip, Cornelis Korving van de SCH 261 Onder neming, zal het dus wel een plezier wor den het commando over dit schip te voe ren. En met behulp van de asdic moet het mogelijk zijn om de vangsten hoger op te voeren dan bij normale echoloding mogelijk is. Maarten Korving wordt de nieuwe schipper van de SCH 261. Hij is al met de trawler vertrokken. IJ kunt hel uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld, voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7.6.5, post- abonnees 8,15. U kunt het. ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Gedenksteen. Remonstranten uit ge heel Nederland hebben in Oudewater, de geboorteplaats van Jacobus Arminius, een gedenksteen aangeboden voor het uit 1588 daterende gemeentehuis. Dinsdagmorgen om drie voltrok even ten noorden van Wijk aan Zee het nood lot zich over het houten garnalenkotter- tje Wr. 136 Wilhelmina. Een net raakte onklaar en kwam in de schroef terecht. De motor stopte, het schip was stuurloos geworden. Een half uur later zat het schip aan de grond vast. De bemanning werd van boord gehaald, maar de kansen om het schip te redden zijn tot een minimum gedaald. Het bootje is namelijk lek gesto ten. Er heeft nog even een kans bestaan, dat de „Wilhelmina" het zou klaren. Schipper A. Sinke liet onmiddellijk een anker val len. nadat ae schroef in zijn bewegingen was belemmerd door een lijn van het net. Een kwartier lang hield het. Er stond een IN HET KADER VAN DE VELSER SPORTWEEK werden maan dagavond op het Marktplein zevenhandbaldemonstraties gegeven. Dit snelle, attractieve en vaak doelpuntrijke spel is nog steeds weinig populair. Bij de onlangs gehouden schoolwedstrijden bijvoorbeeld bestond er voor zevenhandbal geen belangstelling en formeerde met uitsluitend basketbal en volleybalteams. Toch is zevenhandbal bijzonder geschikt als school sport. Ten eerste om bovengenoemde redenen en ten ttweede omdat het gespeeld kan worden op een vrij klein veld. De demonstraties op het Marktplein hebben toch velen weten te boeien. Bij het korfballen op het Triabasveld bij de Kennerlaan waren gisteravond min der kijkers. Ten onrechte, want er is over liet algemeen vlot en enthousiast gespeeld. Zwuemmen Intussen waren in het Velserbad vele meisjes te water gegaan om te trachten de zo begeerde zwemdiploma's a en b te krijgen. Er waren twintig kandidaatjes voor het a-diploma en zeven voor het b- diploma. Slechts een heel enkele liet een steekje vallen en moet het nog eens over doen. Na het diplomazwemmen werd een boeiende waterpolowedstrijd gespeeld door ploegen van „De Watervrienden" en de Reddingsbrigade. De laatsten moesten in „De Watervrienden" rnet 4-0 hun meer dere erkennen. De winnaars toonden zich gcroutïneerder en schotvaardiger dan hun tegenstanders. Geen wonder, de jongens van de reddingsbrigade beoefenen het wa- terpolospel nog maar sinds kort. De Velser Sportweek werd wat het zwemmen betreft afgesloten met een aan trekkelijke demonstratie figuurzwenimen door een aantal dames van de afdeling Amsterdam van „De Watervrienden" en met estafettezwemmen. Het Stratingplantsoen in Velsen-Noord was maandagavond het wedstrijdterrein voor de demonstratiehandbal wedstrijden tussen teams van „IJmond" en „IEV". Deze demonstraties werden alle door meis jes en dames gespeeld. Er was een flinke LONDEN (Reuter) De internationale conferentie over de veiligheid van het le ven ter zee, die in Londen wordt gehou den, heeft maandag, met 29 tegen 5 stem men, voorschriften aangenomen voor de controle op het aandoen van buitenlandse havens van door atoomenergie aangedre ven schepen. De Russische afgevaardigde, kapitein Sa- veliev, had tegen deze voorschriften be zwaar gemaakt, omdat zij zijns inziens een poging waren om de landen, die met de tijd mee wilden gaan, te remmen. De voorschriften bevatten een bepaling dat door atoomenergie voortbewogen sche pen van tevoren aan de regering van elk land, waar zij een haven willen aandoen, een gespecificeerd certificaat moeten doen toekomen, zodat een inzicht kan worden verkregen in de eventueel aan dit bezoek verbonden gevaren. De Russische gedele geerde betoogde, dat het gevolg van deze voorschriften zou zi.in. dat de rederijen de meer conventionele soorten brandstof zul len blijven gebruiken. Hij zei niet te kun nen instemmen met. bepalingen, welke het gebruik van atoomschepen verbieden of be lemmeren. Door atoomenergie aangedre ven schepen zijn niet gevaarlijk, zo be toogde hij, zodat het volkomen duidelijk is dat de toespeling op de veiligheid der be trokken landen alleen maar een voorwend sel is om andere oogmerken te verdoeze len. belangstelling. Van de demonstratie bleef niet veel te merken, want alle wedstrijden waren ook werkelijke wedstrijden, die met groot enthousiasme en felle aanvallen werden uitgevoerd. De speelsters van beide clubs speelden deze leuke demonstratiewedstrijden met een vuur, alsof om een gouden plak moest worden gevochten. „IEV" had meestal de overhand. Men kreeg na afloop een tractatie. Turnen en boogschieten In het Burgemeester Rijkenspark te Santpoort hebben leden van drie gymna stiekverenigingen uit Velsen een demon stratie van hun kunnen gegeven ten aan- schouwe van honderden mensen. Er waren ritmische oefeningen en vrije oefeningen aan de brug, paard, enzovoort. Met mu ziek werd deze demonstratie opgeluisterd. Tientallen vlaggen en vaandels wapper den. Voor de demonstratie lieten leden van de Santpoortse boogschuttersvereni ging pijlen door de lucht suizen. Ze boor den zich in het doel. een grote schijf die was aangebracht vóór een paar balen stro. De aanwezigen keken geboeid toe. Vele malen werd geapplaudisseerd, wanneer een der turnsters een oefening fraai had afgewerkt. De foto geeft een beeld van het turnen aan de brug. (Shows snuf|es en alles wai veroei in iel domein dei vrouw dagelijks aan de orde komt) DAMESCONFECTIEBEURS Gisteren vond in het RAI-gebouw te Am sterdam de opening plaats van de 7e Da- cova (Damesconfectie-vakbeurs). Bijna honderd standhouders, voor het merendeel vaderlandse confectionairs, toonden hun nieuwe gezicht en trachtten op een zo aan trekkelijk mogelijke wijze een presentatie te geven van de zich al weer aankondi gende wintermode. De indruk die deze Dacova ons gaf was van een gezellige vriendelijkheid, goed van opzet en rnooi van vormgeving, maar waar het onzes inziens om was begonnen ontbrak; men kon zich geen duidelijk beeld vormen van de nieuwe mode-ten- denzen voor het winterseizoen. De mode poppen, die de mooiste blikvangers zijn, waren getooid met kleding, die we het af gelopen jaar ook al hebben gezien. Toch konden we hier en daar wat nieuw tjes voor u vergaren, die voor u een lei draad kunnen zijn bij 't samenstellen van uw wintergarderobe. Er bestaat een grote voorkeur voor vrij zware materialen, vaak gemêleerd van tint en grof van aanzien. Bij de mantels zijn het, fantasie mohairs, kamgaren in multi-colors bouclé met rendierhaar, men gingen van kamgaren met natuurzijde en Schotse tweeds in strepen en ruiten. Veel van de modellen zijn voorzien van een bontkraag, de schouders zijn breed uitge bouwd door laagingezette mouwen, die vaak van achteren raglan zijn. Vaak is de lengte "s, een voorkeur, die we bij de tailleurs beter kunnen appreciëren en ook logischer vinden. In dit genre zijn de reis- en wandelpakken zeer attractief. De lange jasjes worden in de taille bijeen genomen door een ceintuur, de kragen sluiten hoog tegen de hals en geven een dubbele behagelijkheid als ze van bont zijn. Naast de getailleerde zien we ook wij de jasjes, ook op lengte en het is met die veelheid van lijnen onmogelijk van dè nieuwe wintermode te spreken. We moeten het eigenlijk meer zoeken in de grove ma terialen en de herfstachtige tinten, die variëren van zacht bruin beige tot zeer donker. De japonnen zijn wat minder fors, we zien nog wel grote kragen, maar ook de kraagloze en boot- en punthals zijn in het modebeeld opgenomen. Wollen weef sels, mousseline, wevenite (effen en be drukt) fluweel en tinneroy, veel bedrukte stoffen en verder allerlei mengingen met synthetische vezels. Er bestaat een zicht bare tendenz om meer kleur in de winter- kleding te brengen. De kleurige IJsland- dessins zijn daar een typisch voorbeeld van. Ook bij de rokken is deze voorkeur merkbaar en uit de veelheid van mate rialen en ontwerpen konden we opmaken dat dit kledingstuk één van de meest ge liefde in iedere damesgarderobe vormt. Katy Advertentie VADERDAG 19 1UNI VOOR SPECIALE GESCHENKEN KENNEMERLAAN 36 - TELEFOON 4453 De d,rie geredden van de gestrande kotter met sombere gezichten op de politiepost in Wijk aan Zee. Van links naar rechts: K. Sperling uit IJmuidèn, A. Sinke en W. Sinke uit Ierseke. harde wind en er was een flinke branding. Van de tros werd veel gevergd. Teveel. De tros brak en het schip dreef weer af, recht op de kust aan. Het andere anker was het laatste redmiddel. Het was ech ter al te laat. De Wr 136 schoof met ge weld óp een bank en bleef muurvast zit ten. De drie opvarenden verkeerden spoe dig in een hachelijke situatie. Het water vloog over de brug heen. Ze keken dan ook vol verlangen uit naar de komst van de redders. De „Neeltje Jacoba" uit IJmuidèn en de „Abraham Fock" uit Wijk aan Zee gingen zo snel als maar moge lijk was naar de plaats van de stranding, paal 48, halverwege Wijk aan Zee en Bak- kum. De „Neeltje Jacoba" kon weinig doen. Het was er te ondiep en men moest dan ook volstaan met in de buurt te blijven. De „Abraham Fock", de strandredding- boot van Wijk aan Zee, kwam als redder in de nood. De drie vissers, die inmid dels doornat waren geworden, waren blij van boord te kunnen. De Abraham Fock bracht de mannen naar de strandlijn, waar de auto van het hoofd van de kust wacht hen opwachtte. Snel ging het naar de politiepost in Wijk aan Zee, waar post- commandant hoofdagent Albert voor warmte en droge sokken zorgde, en waai de schipbreukelingen ook al weer door de goede zorgen van de posteommandant van brood en koffie werden voorzien. Ze zaten er overigens somber bij, omdat ze er vrij wel zeker van waren dat hun schip ver loren was. Dat was ook de mening van de mannen van de strandreddingboot, die hun boot op een tractor hadden geladen en daarna de lange weg naar het boten huis te voet aflegden. „Hij is al een stuk schever komen te liggen" was hun com mentaar en zij gaven blijk er niet veel fiducie in te hebben. Schipper A. Sinke kon dan ook in de politiepost niet erg opgewekt kijken. „Het is een houten schip" zei hij, „en er zat een zware kiel onder. Die is naar binnen- gedrukt en daardoor is het schip nu vast en zeker flink lek. Ik ben gelukkig ver zekerd". Maar zowel de schipper als zijn maats W. Sinke en de IJmuidenaar K. Sperling lieten wel duidelijk merken, dat ze daar op het moment niet bij stil ston den. Dat is begrijpelijk, want van een schip ga je houden. En het doet altijd pijn als je het machteloos op een bank ziet zitten, overgeleverd aan de elemen ten. In Utrecht is de algemene vergadering van de Christelijke Bond van Kappersper- soneel gehouden. De voorzitter, de heer A. van Tienhoven, herinnerde in zijn ope ningsrede aan de totstandkoming' en de goedkeuring van de c.a.o. waarin is vast gelegd dat het loon van een kappersbe diende, zoals hij zei, niet langer afhangt van de goedgunstigheid van de klant, maar dat de werkgever zelf verantwoorde lijk is voor het loon dat aan de bediende moet worden betaald. „Twaalf jaar lang hebben wij het fooiloze loon gepropa geerd", aldus de heer Van Tienhoven, „nu is eindelijk ook de kappersbediende een volwaardig bedrijfsgenoot geworden. De grondslag van de nieuwe loonopbouw in het kappersbedrijf is nu geworden een vast loon, waarop een percentage van de arbeidsomzet wordt geplaatst". De heer Van Tienhoven deed een drin gend beroep op de kappersbedienden, de strijd om een fooiloos loon niet te gaan ondergraven door toch nog extraatjes van klanten te accepteren. De kappersbediende moet weigeren, zich weer tot het aanne men van aalmoezen te laten verlagen, zo voegde hij hieraan toe. De tarieven zullen echter waarschijnlijk aan het nieuwe sys teem moeten worden aangepast en de heer Van Tienhoven meende dat dit al een na tuurlijke rem zal vormen op het geven van fooien. In het kappersbedrijf is tot nu toe geen gebruik gemaakt van de mogelijkheden die de vrijere loonvorming biedt. Het zou volgens de heer Van Tienhoven toch wel de moeite waard geweest zijn, om in het kappersbedrijf eens een onderzoek in te stellen naar de gestegen produktiviteit en met name naar de rentabiliteit Vooral in het dameskappersvak zouden de gestegen produktiviteit en de gestegen rentabiliteit zijn aan te wijzen, zei hij. Over de arbeidstijdverkorting merkte dp heer Van Tienhoven op, dat een 45-urige werkweek verdeeld over vijf dagen ook voor het kappersbedrijf in de naaste toe komst te verwezenlijken is. Men zal daar bij volgens hem rekening moeten houden met de algemeen gangbare opvatting dat een verkorting van de werkweek zal moe ten leiden tot een lang weekeinde. In dit opzicht suggereerde hij een winkelsluiting op maandag, omdat spéciaal de zaterdag :loor velen wordt, gebruikt voor een.bezoek aan de kapper. VERDACHT VAN OPLICHTING Een inwoner van Heemskerk is in het politiebureau te Beverwijk ingesloten, omdat hij wordt verdacht van oplichting. Hij zou ongeveer vijftig rollen behang hebben verduisterd. De dekens van Gulpen, Gronsveld en Meerssen hebben de rooms-kwholieken in Zuid Oost-Limburg gewaarschuwd tegen de gevaren van het toerisme. Zij doen dit in een brief, waarin met name genoemd worden, „de verzakelijking, het opofferen van de belangen van de kinderen in huis terwilw van logiesruimte en het verzuim van kerkbezoek terwille van de handel met de toeristen" en dergelijke. In hun brief waarschuwen de dekens vooral tegen de gevaren van de maan denlange blootstelling van kinderen aan indrukken, die niet met de christelijke opvoeding overeen te brengen zijn, zoals het toeristenverkeer op zondag. Ook tonen de dekens zich bezorgd over het levens peil van bepaalde toeristen en waarschu wen zij gastheren van vakantiegangers tegen een ontaarding van het dienstbetoon aan de'toerist tot een soort slavernij. De grote tijd van de zeilschepen ligt al ver achter ons. Gisteren kon men aan het IJmuider strand nog een groot zeejaclu binnen zien komen, maar het voer op zijn motor. De zeilen waren al binnengehaald. Het was een teken van de tijd, want zeil- kracht is nu eenmaal niet meer nodig. Al leen op de vissersschepen ziet men nog hei klassieke achterzeiltje, dat wel degelijk nog zijn diensten bewijst. Er zijn dan ook geen mannen meer, die een bestaan kunnen vinden in het maken en onderhouden van de zeilen. Het is er mee als met de zadelmakers: het gilde sterft uit. In Katwijk kan men er nog één dagelijks aan het werk zien. De 71-ja rige heer J. van der Boon is nog altijd wel in de weer, maar meestal gaat het dan om het vervaardigen van watérdichte doeken of zeilen voor de motor. Aan het achterzeiltje hennepzeil, manillatouw moet wel eens wat gebeuren, maar daar houdt het ook mee op. „Vroeger hadden we hele tuigages" zegt Van der Boon, „en toen was het prachtwerk. Nu is het een beetje werken met katoen, maar dat is het grote werk niet meer. In deze moder ne wereld is geen plaats meer voor zeil makers." De heer Van der Boon heeft zelf ook gevaren. Zowel voor de oorlog als er na. In de haringvisserij wel te verstaan. „Als het met het werk niet wilde, ging ik vis sen. Alleen 's zomers, 's Winters was dat weggelegd voor beroepsmensen." Hij gaat rustig zijn gang, elke dag opnieuw. Het handwerk is verdwenen, het vak van zeil maker dus ook. Hij begrijpt dat. „Er moet nu eenmaal vooruitgang zijn. Als het be ter gaat voor de reder gaat het ook be ter voor ons," zegt hij. En dan gaat hij maar weer een motor waterdicht afdek ken. Bij gebrek aan zo'n lekker groot zeii, zoals je dat vroeger had. Perzië wil uitbreiden De nationale visserijcovporatie van Iran heeft grote plannen. Men wil de visserij- vloot uitbreiden en verouderde schepen slopen. Men heeft voor de vernieuwing onder andéren het oog op koélschepen. IJsland: zceforel De regering van IJsland heeft een plan opgesteld om een exporthandel in bevro ren zeeforel te gaan ontwikkelen. Men wil een baai van het Snaefells-schiereiland in westelijk IJsland afdammen. Zodoende zou men een grote visvijver verkrijgen. In één afdeling wil men forel-eieren in zoet water uitzetten. De jonge forellen zouden daarna worden overgebracht naar een andere sectie, waar het water brak is. Men wil afval van de visindustrie ge bruiken als voedsel voor plankton dat op zijn beurt weer dient als voedsel voor hel forellenbroed. De bevroren zeeforel zou worden geëxporteerd naar West-Europese landen en de Verenigde Staten. De Universiteits-researchraad schat, dat de handel zou kunnen worden ontwikkeld tot een peil van ongeveer 80.000 dollars per jaar. Liesje en Ruiger De trawler VL 153 Liesje en Rutger heeft een nieuwe motor gekregen. In plaats van dë motor van 450 pk is er nu een van 660 pk in gekomen. Het schip is gisteren naar Vlaardingen gegaan voor het laden van tonnen en ijs. Het zal morgen weer ter visserij gaan, op jacht naar verse en ge zouten haring en verse vis. Aanvoer van maandag De totale aanvoer van vis in IJmuidèn bedroeg maandag 5400 kisten, waarvan 583 tong en tarbot, 8 heilbot, 1385 schol. 34 schar, 915 haring, 615 makreel, 590 schel vis, 565 wijting, 405 kabeljauw en gul, 35 leng, 15 haai, 5 ham, 35 wolf, 45 poon, 230 koolvis, 25 diversen. Prijzen van maandag Per kilo: heilbot 3—2, grote tong 3.302.90, grootmiddel tong 3.00 2.50, kleinmiddel tong 3.402.70, kleine tong I 43, kleine tong li 3 2.40, tarbot I 2.60—2.00. Per 50 kilo: tarbot IV 70, grote schol 5136, grootmiddel schol 4432, kleinmiddel schol 3834, kleine schol I 5033, kleine schol II 3815, schar 1815, verse haring 2616, ma kreel f 23.6018.80, grote schelvis 48 f 38, grootmiddel schelvis 4635, klein middel schelvis 4429, kleine schelvis I f 38—29, kleine schelvis II 30—24. wijting 28—8, grote gul 50—29, mid del gul 3219, kleine gul 2816, kleine haai 3520, ham 14090, kleine wolf 3630, poontjes 1612, kleine koolvis zwart 2718, kleine koolvis wit 4134, kleine rode poon II 23—8. Per 125 kilo: grote kabeljauw 26078, grote koolvis zwart 8269, grote kool- viswit f 12098, grote leng 6555, grote wolf 8066. Besommingen van maandag IJM 34 Allan Water 15.800, IJM 32 Elie Chenévière f 16.100, IJM 14 2730, KW 171 Jan Maria 12.510, KW 166 1990, KW 125 2070, KW 126 2310, KW 161 2620, KW 26 2620, KW 132 f 2300, KW 69 2210, KW 28 3460, KW 169 1450, KW 59 2260, KW 162 2010, RO 2 1350, IJM 38 2040, IJM 78 1920, IJM 42 2310, IJM 64 f 2400, IJM 208 3220, IJM 31 2680, IJM 81 2390, IJM 62 2480, IJM 29 1730, IJM 63 2840, IJM 11 f 3000, IJM 296 4200, IJM 59 f 2280, IJM 73 3950, KW 196 2510, KW 160 2610, KW 79 3040, KW 33 3440, KW 84 2870, KW 133 2420, KW 165 2140, KW 105 2040, KW 36 2600, KW 158 2550, KW 27 1940, KW 92 1850, KW 142 2830, KW 178 2790, WR 323 380, WR 54 440, WR 33 1 2810, WR 50 4160, WR 7 3100, TX 14 2630, MO 1 2700. Aanvoer van dinsdag Twee trawlers, een logger en een kotter zoi'gden dinsdag voor een totale aanvoer van 1160 kisten vis, waarvan 280 schelvis, 100 wijting, 140 gul en kabeljauw, 100 kool vis, 200 haring, 110 kleine haring, 245 ma kreel, 15 schol, 75 diversen, 530 stuks ka beljauw, 1000 kilo tong. Maria van Hattem (1 juni): 20 kleine haring, 10 wijting, 95 schelvis, 40 gul en kabeljauw, 25 koolvis, 40 makreel, 15 varia, 300 stuks kabeljauw. IJM 97 Toronto (2 juni): 90 kleine haring 50 wijting, 130 schelvis, 90 gul en kabel jauw, 70 koolvis, 50 makreel, 60 varia, 180 stijve kabeljauwen. K W4 Golfstroom (4 juni): 30 wijting, 55 schelvis, 10 gul en kabeljauw, 200 haring. 155 makreel, 50 stuks kabeljauw. Pryzen van dinsdag Export: grote regels kabeljauw 126— 152, kleine regels kabeljauw 45—61,

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 7