Verweesde en verlaten jeugd bloeit op in kinderdorpen 1 HERSTELD GEZINSVERBAND Wie Ten dode opgeschreven Duitse luitenant in Rusland leefde voort voor groot doel Ph. Daar gaat de LIKDOORN! TV"1 „Monster van Loch Ness" nu voor BBC-televisie Nieuwe vervoersstaking in Parijs op donderdag Labour-twist over kernontwapening de reep van de fijnproevers 8 Albert Schweitzer: „Dit is Nobelprijs waardig" Getuigschrift Weerklank Geen collectiviteit Rockefeller zal Nixons kandidatuur aanvaarden Afscheiding lijkt niet onwaarschijnlijk Tito verandert weer van mening Anti-bril LUIDSPREKERS DINSDAG 14 JUNI 1960 (Van onze correspondent in Wenen) Tijdens de Duitse bezetting van de Sovjet-Unie was er een Duitse luitenant, die zich het lot van alleenstaande en verlaten Russische kinderen aantrok. Hij gaf hun te eten, zorgde voor onderdak en was vriendelijk voor hen. Toen het dorp, waar hij was gestationeerd, door de Russen werd heroverd, nam men hem gevangen. Hij werd geboeid en een Russische soldaat maakte aanstalten om hem neer te schieten. Terwijl hij aan een boom werd vastgebonden, kwam een Rus sisch jongetje aangelopen en smeekte om het leven van deze „Germanski die altijd zo goed voor hem en voor andere Russische kinderen was geweest. Op dat ogenblik nam de luitenant het volgende besluit: wanneer ik nu aan de dood ontsnap en later weer vrij ben, wil ik mij mijn hele leven wijden aan de ver- zormncr en opvoeding van kinderen, die geen ouders hebben of die door hun vader en moeder zijn verlaten. De luitenant werd niet neergeschoten. Hij raakte in krijgsgevangenschap, kwam in een aantal kampen terecht en weid in IJ- vrij crelaten. Deze luitenant was de Oostenrijkse ingenieur Herman Gmeiner, een Tiroler, die na zijn terugkomst dadelijk begon met de vervulling van zijn gelofte. Met de 600 schilling, die hij als „Heimkehrer" van de staat had gekregen zette hij een bedelactie op touw voor verlaten kinderen. De actie gelukte, zodat hij twee jaar later het eerste huis van het eerste kinderdorp kon openen. Dat was in 1949 het begin van het kinderdorp Imst in Tirol. Schweitzer over het werk van Gmeiner werd ingelicht, stelde hij deze Oostenrij ker voor als eerstvolgende kandidaat voor deze prijs. Dit werk verdient in alle ge val met of zonder onderscheiding volle ondersteuning. Op 't ogenblik bestaan er in Oostenrijk, West-Duitsland, Italië en Frankrijk reeds meer dan 20 kinderdorpen met tezamen ongeveer 100 eengezinswoningen. Wanneer men gemiddeld 120 tot 150 kinderen per dorp rekent en dat is aan de lage kant dan zijn er nu tussen de 2000 en 3000 verlaten en verwaarloosde kinderen in Europa, die een ouderlijk huis hebben gevonden met een eigen haard, een eigen „moeder" en broertjes en zusjes. De actie was geheel op liefdadigheid aangewezen, maar zij viel op zo vrucht bare bodem, dat er nu over geheel Euro pa een grote ongeorganiseerde kinderdorp gemeenschap bestaat, die dit werk dooi middel van kleine geldelijke bijdragen on dersteunt. Het is de grootste nietpolitieke beweging, die onder leiding staat van Her man Gmeiner. Er werden kinderdorpen opgericht in Imst, in de omgeving van Wenen, in Hinterbrühl (waar Schubert zijn bekende lied „Am Brunnen vor dem Tore componeerde), in Gmunden, Moosburg en Lienz (Oost Tirol), verder bij de Italiaan se stad Brixcn (Zuid Tirol), het Franse Connelles en Busigny en in de twee Duit se plaatsen Diessen en Sulzburg. Elders zijn nog andere dorpen in aanbouw7, zo dat het er binnen enkele jaren wel vijf tig kunnen worden. Eén van de grootste vindt men in Hinterbrühl niet ver van Wenen, waar 250 kinderen in 30 eengezins woningen een echt tehuis hebben gevon den. Eén van deze huizen is het huwe lijksgeschenk van een Belgische aristo craat en industriëel aan zijn schoondoch ter, een jonge Weense vrouw, die nu gra vin Launoit heet. Andere huizen zijn ge schenken of .stichtingen van Oostenrijkse industriëlen, van de Kamer van Koophan del en andere organisaties. De grondge dachte van Gmeiner bestaat daarin, dat hij voor de verzorging en opvoeding van verlaten kinderen en wezen geen oplossing zoekt in de vorm van de traditionele en massale gestichten of weeshuizen, maar in de richting van kleine, zelfstandige en intieme gezinsgemeenschappen. Daarom bouwde hij eengezinswoningen, waar ge middeld 10 tot 12 kinderen, jongens en meisjes van verschillende leeftijd onder de liefdevolle toewijding van een_ „moeder" worden verzorgd en opgevoed. Na verloop van tijd groeperen zich rondom een kern andere woningen en vormen dan een dorp met ongeveer 120 tot 150 kinderen. Wat deze verschoppelingen 't meest nodig heb ben is een ouderlijk huis, het natuurlijke milieu van een eigen woning met een lief devolle moeder en de omgang met broer tjes en zusjes. In zo'n omgeving kunnen zij het psychische leed, dat zij door de verwaarlozing hebben ondervonden, op na tuurlijke wijze teboven komen. Voor dit doel worden de kinderdorpen met opzet in een mooie bosrijke omgeving gebouwd. Een woning bestaat uit een grote woon kamer, die tevens als speelkamer dient, uit een keuken, badgelegenheid en een aparte kamer voor de „moeder"', die niet gehuwd is. Op de eerste verdieping be vinden zich meestal drie slaapkamers voor telkens drie kinderen. Daar het indi viduele gezinsverband voorop staat, heeft iedere woning haar eigen keuken. Om ech ter het contact met de buitenwereld voor al later te vergemakkelijken heeft een kin derdorp geen eigen school, doch bezoeken de kinderen de gewone dorpsschool in de buurt. Dat geldt ook voor de kerk. Bij de opname van een kind wordt niet naar de confessie gevraagd, maar de opvoeding geschiedt in christelijke geest. Er zijn ka tholieke kinderdorpen even goed als pro testantse. bijvoorbeeld Sulzburg in het Zwarte Woud. Bij de opvoeding wordt er naar gestreefd dat de kinderen zich tot zelfstandige mensen kunnen ontwikkelen. Voor de beroepskeuze geeft een psycho loog zijn adviezen, zodat de kinderen on geveer na hun veertiende jaar een am bacht kunnen leren. De meer begaafden kunnen studeren of een andere vakoplei ding kiezen. Zij verlaten wel het dorp en worden dan meestal in een naburige stad opgeleid, bij voorkeur in een eigen leer lingen- of studententehuis, zoals in Eger- dach bij Innsbruck, maar tijdens de va kantie keren zij graag naar hun „eigen" dorp terug om hun pleegmoeder, broertjes en zusjes op te zoeken. Voor dit doel wil men nu in elk kinderdorp een apart huis voor logé's bouwen.' De kinderdorp-beweging is een tijds verschijnsel, dat overal weerklank vindt. De Belgische dominikaner pater Pire ont wikkelde zijn Europa-dorpen en kreeg daarvoor de Nobelprijs. Toen Albert NEW YORK (Reuter) Gouverneur Nelson Rockefeller heeft zondagavond voor de televisie verklaar, dat hij niet zal trachten de eventuele benoeming van vice-president Nixon tot republikeins kandidaat voor het presidentschap tegen te houden. Hij zei, dat hij tot na de mislukte top conferentie gewacht had met zijn vraag aan Nixon om een duidelijke verklaring van diens standpunt inzake verschillende belangrijke kwesties „omdat hij Eisen howers positie op geen enkele wijze in ge vaar wilde brengen". Rockefeller ver klaarde voorts, dat hij Nixon actief zal steunen als de vice-president inderdaad door de Republikeinen zou worden aan gewezen als kandidaat voor het president schap. Tot slot merkte Rockefeller op dat hij nog steeds bij zijn besluit blijft om zich niet kandidaat te stellen. Dit besluit heeft hij zoals bekend in december ge nomen. De vorige week heeft hij echter bekend gemaakt, dat hij de kandidatuur voor het presidentschap zal aanvaarden, zo de re publikeinse partij Nixon niet zou kunnen of willen aanwijzen. LONDEN (Reuter) Voor de Britse te levisie is maandagavond een film ge draaid waarop het legendarische monster van Loch Ness te zien zou zijn geweest. De kijkers zagen een vaag voorwerp, dat zich aanvankelijk niet bewoog, maar la ter traag naar rechts en daarna naar links begon te zwenken. Het voorwerp kreeg een steeds grotere snelheid en be woog zich ten slotte met een vaart van ongeveer 16 km per uur door het meer, terwijl het een wit schuimspoor produ ceerde. De 36-jarige luchtvaartdeskundige Timo thy Dinsdale. die de film maakte, is er van overtuigd, dat hij het ongrijpbare monster gezien heeft. Het meer van Loch Ness ligt in Noord-Schotland. De film heeft geen overtuigende indruk gemaakt, zodat de oude controverse over het al dan niet bestaan van het monster, die al bijna 30 jaar bij tussenpozen telkens opnieuw in Engeland oplaait, weer in het brandpunt van de belangstelling is komen te staan. Sedert 1933 is talloze malen gemeld dat het monster gezien is. Op vroegere foto's van het monster was Loch Ness nooit herkenbaar. Op de film van Dinsdale rijdt een bus aan de overzijde van het meer en even ziet men een meeuw boven het monster vliegen. De man van de B.B.C., die het program verzorgde, verklaarde, dat hij kon bevestigen dat de film inder daad het Loch Ness toont. Inmiddels is bekendgemaakt, dat een ex peditie van de universiteiten van Ox ford en Cambridge eind juni of begin juli naar het meer gaat. Gemeld is dat ook twee andere expedities worden voorbereid. PARIJS (UPI). Het personeel bij het openbare vervoer in Parijs zal donderdag een 24-uurs staking houden tegen de so- berheidspolitiek van de regering, tenzij de regering voor die tijd tegemoetkomt aan de eis tot loonsverhoging van het transportpersoneel. Deze mededeling kwam vrijwel gelijktijdig met het bericht dat 89 personeelsleden van het openbare ver voer, die wegens wilde proteststakingen de vorige week waren geschorst, weer in dienst zijn genomen. Een staking op alle lijnen van stadsbus sen en métro in Parijs kan, zoals de er varing heeft geleerd, een enorme chaos verwekken want vele tienduizenden werk nemers zijn van de bus en de métro af hankelijk. Op het dreigement met een volledige staking bij het openbaar vervoer in Parijs volgde een verklaring van de drie grote vakcentrales, waarin gewaarschuwd wordt dat nieuwe acties worden overwogen in de metaalindustrie. In zijn boekje over de kinderdorpen schrijft Gmeiner, dat de hier verzorgde en opgevoede kinderen zich inderdaad tot evenwichtige en harmonische mensen ont wikkelen, ofschoon de meesten in het be gin „moeilijke gevallen" zijn geweest.. Om dat zij vaak door hun eigen ouders, pleeg ouders of door het personeel van bepaal de inrichtingen niet de echte liefde en geen juiste opvoeding hebben genoten, zijn deze kinderen aanvankelijk gesloten, af wijzend en wantrouwend. Maar diep in hun hart hunkeren zij naar liefde, hartelijkheid en warmte. Dat alles en nog veel meer vinden zij in die kleine woning van het kinderdorp en vooral bij hun „moeder", die zich geheel voor hen opoffert. Het mooiste getuigschrift voor deze actie schreef een jongen van negentien, die nu als mecanicien werkt: „Voor de eerste keer na acht jaar kan ik op moederdag niet bij u zijn. Pas wan neer de militaire dienst voorbij is, kom ik weer naar huis. De baas, bij wie ik het laatst heb gewerkt, schreef me dat ik dadelijk na mijn diensttijd weer bij hem kan beginnen. Dat zal ik doen, want de baas is goed en een man van wie ik veel kan leren. Later zou ik graag mijn eigen werkplaats willen hebben. Nu schrijf ik u om u te zeggen dat ik dezelfde ben gebleven, tegen wie u bij het afscheid hebt gezegd: „Blijf braaf, mijn jongen U behoeft nu niet meer bezorgd om mij te zijn. Ik heb hier ook goede en nette mensen, één wil er na de militaire dienst onderwijzer worden en een andere is ty pograaf. Nu ik spoedig negentien jaar 'oen, begin ik te begrijpen, wat er in mij en in mijn leven veranderd is doordat ik in het kinderdorp ben gekomen, waar u mijn moeder bent geworden. U hebt een moei lijke tijd en veel zorgen met mij gehad. Maar hoe ik ben geweest en wat ik heb uitgehaald en wat ik u heb aangedaan, dat alles kan ik me eigenlijk niet voor stellen. Wanneer ik nu op de gedachten kom die niet in orde zijn, dan zie ik da delijk uw gezicht en hoor ik uw stem Ik zou het fijn vinden, wanneer Gu.ndi en Seppel nooit te weten komen dat u niet hun echte moeder bent. (En wanneer zij het toch te weten komen, zou ik wil len dat zij hetzelfde voelen als ik). U en mijn echte moeder, waarvan ik maar wei nig afweet, zijn voor mij een en dezelfde persoon. Ik kan me in 't geheel geen be tere moeder dan u voorstellen. Ik zou er graag bij willen zijn, wanneer de kleintjes u zondag bloemen geven en versjes opzeg gen. Ook al ben ik negentien, toch ben ik een kind, wanneer ik aan u denk. U kunt geheel op mij vertrouwen. Wanneer u maar mijn goede moeder blijft. Ik heb u nodig". LONDEN (UPI) De twisten tussen links en rechts in de Britse Labourpartij zijn zo hoog opgelaaid dat politieke waar nemers in Londen het niet onmogelijk achten dat partijleider Gaitskell zijn func tie ter beschikking zal stellen of dat en kele groepen zich zullen afscheiden. Sinds de verkiezingsnederlaag van vo rig jaar oktober rommelt het in de La bourpartij. Gaitskell en zijn aanhangers, die willen dat de kernbewapening van de Britse strijdkrachten wordt gehandhaafd, staan fel tegenover de pacifisten en de vakbonden die desnoods eenzijdige kern ontwapening voorstaan. Frank Cousins, algemeen secretaris van het een miljoen leden tellende vakver bond van Transportarbeiders, heeft ge waarschuwd dat hij zijn strijd voor eenzij dige afschaffing van kernwapens des noods tot in het partijcongres zal brengen, dat in oktober wordt gehouden. Partijsecretaris Morgan Phillips ver klaarde gisteren dat Labour „afglijdt naar twist en verbrokkeling". „Ik zou de mensen die deze campagne voeren willen vragen wie zij denken te helpen. Hebben zij alle hoop opgegeven de volgende ver kiezingen te kunnen winnen?" Emmanuel Shinwell, een van de oude „linkse garde", heeft olie op het vuur ge worpen door een aanval op de „rechtse intellectuelen, wie het aan ervaring en politiek oordeel ontbreekt". John Baird, lid van het Lagerhuis voor de vakbonden, waarschuwde dat Gaitskell „moet kiezen, en snel" tussen de vakbon den en de intellectuelen. De positie van Labour is opnieuw ver zwakt door de mededeling dat Alfred Ro- bens, oud-minister van Arbeid, voor het lidmaatschap van de partij heeft bedankt en voorzitter wordt van de „Coal Board het orgaan dat de genationaliseerde mijn bouw bestuurt. Robens' besluit wordt alge meen uitgelegd als een aanduiding dat hij is teleurgesteld in de toekomst van La bour. BELGRADO (Reuter, AFP) Presi dent Tito van Joegoslavië heeft maandag te Brioni, waar president Nasser van de V.A.R. zijn gast is, aangedrongen op gro ter activiteit van de tot geen blok beho rende landen, omdat de grote mogendhe den getoond hebben, dat zij de wereld problemen niet kunnen oplossen. De „vrije" landen, aldus Tito, kunnen niet langer passief toekijken hoe de din gen verlopen. Door alle grote mogendheden verant woordelijk te stellen voor het mislukken van de topconferentie, heeft Tito zich blijkbaar weer verzoend met een periode van nieuwe aanvallen van de landen van het Sovjetblok, zo menen waarnemers. Zij herinnerden eraan dat Tito aanvanke lijk ook alle grote mogendheden de schuld gaf van het Parijse echec, maar na hef tige ertiek van Moskou later omzwaaide en alleen de V.S. verantwoordelijk achtte voor het,mislukken van de topconferentie. Nu is hij dus weer van mening veran- 4§rd- Heden overleed na een kortstondig ziekbed nog vrij onverwacht onze lie ve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader HENDRIK LOOIJEN Weduwnaar van Neeltje Zeeuw in de ouderdom van 79 jaar. Den Helder: A. Carlebur-Looijen F. Carlebur IJmuiden: N. Jagtenberg- Looijen R. Jagtenberg IJmuiden-Oost: H. Looijen E. J. Looijen- van der Meijde W. Looijen J. Schaar-Woud klein- en achter kleinkinderen. IJmuiden. 13 juni 1960 Pres. Krugcrstraat 82. De begrafenis zal plaats hebben vrijdag 17 juni a.s. op de Westerbegraaf- plaals te IJmuiden 's na middags 2 uur. Vertrek van huis plm. 1.50 uur. RADIO-, F.M. en T.V. AN TENNES plaatsen wij met schriftelijke garantie (ook verplaatsen en reparatie). Velo, afdeling Antennebouw, Trompstraat 68, IJmuiden, Telef. 5198-8191. Speciale reparatie inrichting voor RADIO en TELEVISIE. Velo, afd. Radio en Televisie. Trompstraat 68, IJmuiden. Telef. 5198-8191. Een op de zeven Westduitse automobi listen heeft slechte ogen en moet eigenlijk een bril dragen. Ze willen evenwel geen bril dragen omdat ze óf denken, dat het nog net zonder gaat. óf menen, dat een bril zo lelijk staat, óf te lui zijn een bril te kopen, óf geen geld voor een bril willen uitgeven, of geloven, dat een bril alleen gedragen moet worden door iemand „met een intellectueel beroep". AUTORIJSCHOOL H. Ane- pool. voor luxe en vracht auto. Erk. Bovag instr. met de nieuwste Opeis. Rijnstr. 91. Telef. 6285-4565. HEER, i.b.v. nieuwe besch. over veel vrije tijd. zoekt bijverd. als vertegenw.. privé-chauff., bezorger of iets derg. Hoge verd. geen vereiste. Br. L 8419. Onzichtbaar gewapend met JIU-JITSU en JUDO. Jeugd judo voor elk kind o.l.v. H. W. Koelemeijer. Cultureel Centrum op woensdag 4-11 u. RADIO TECHN. SCHOOL, Kleine Houtweg 31, Telef. 20843. Opleiding tot Radio- Telegrafist, Radiomonteur en Technicus, Electronicus, Te levisiemonteur. Dagschool - Avondschool. Inlichtingen en inschr. dagelijks. Spreekuur maandag- en woensdagmid dag van 2-4 uur en volgens afspraak. Prospectus koste loos. BESCHAAFD MEISJE voor direct gevr. als hulp in de huishouding van 8.30-2 uur. Mevr. Rouma. Corantijnstr. 10, Santpoort. Tel. 02560-7873 Gevr. NETTE HULP in de huish. of werkster voor 3 of 4 ocht. p. w. Leeuweriks laan 30, IJmuiden-O. K.C.I., Baanstraat 34. Bever wijk vraagt MACHINESTIK- STERS. Stukloon, hoog loon 2 man zoeken AVOND WERK, bijv. schilder-, met sel-, of timmerwerk. Brieven Bik en Arnoldkade 6. auto. j WIJ GAAN DOOR! Grasrol- len 60 et per rol, tot 2 m lang. Gemeste aarde 2.— per kruiwagen. Tevens leg gen wij uw tuin aar,. Telef. 02500-20445. WrONING gevr. gemeub., voor echtpaar met 3 kinderen, in de week van 9-17 juli. Kin derledikant m. t. b. wordt meegebr. Brieven m. prijs opgave Linschoterpoort 2 te Oudewater. Jong echtpaar zoekt WOON RUIMTE, ook genegen verz. oude h. of d. op zich te nemen. Brieven L 8439. Jongeman, 30 jr., zoekt goed KOSTHUIS in besch. milieu. Bij voorkeur Driehuis of Santpoort. Brieven L 8424. NET KOSTHUIS aangeb. Telef. aanw. Br. L 8427. Te huur gem. ZIT- en SL.- KAMER voor 2 pers. met warme maaltijd -f- gebr. keuken te IJmuiden. 65. per week. Br. L 8428. Vermager zonder moeite met GRACIAL. 50 dragees 1. Bij apoth. en drogist. METSELSTENEN, gebikt en ongebikt, direct van sloop, nieuwe trottoirtegels. Veld- huyzen, Alb. Thymlaan 5, Santpoort-Z. Tel. 02560-8351 LUXE VERHUUR zonder chauffeur: Opeis Rekord/25 per dag, onbeperkt rijden; Volkswagens en Renault Dauphine 20 per dag, on beperkt rijden. Werkdagen tarief 16 per dag tot 200 km; Volkswagenbusjes 25 per dag tot 100 km. 35 de 200 km. Arie Beekhuis. Tor- ricellistraat 32, IJmuiden, Telef. 7179. Tot eind juni is onze prima HUISBRAND het goedkoopst. De V.S. uw adres. Kenne- merlaan 44. Telef. 4643. WERKSOKKEN, krimpvrij. nooit meer stoppen, zwart en grijs 3.50. Zeeman, Bloem- straat 70, IJmuiden, Telef. 4235. BLOUSONS - herenmaten 8.95, jongensmaten vanaf 4.95. Zeeman. Bloemstraat 70. IJmuiden. Telef. 4235. ELEKTR. SCHEERAPPARA TEN vanaf 32.50. Philips, Braun. Remington. Betaling in overleg. De Vilder, Vel- serduinweg' 173. Gevr. een REISWIEG. venkade 41. Ha- WEGENS VERTREK te koop: radio (Philips) zonder gebre ken 60. 1 wasbok m. wrin ger, wasketel en teilen 12.50 Ger. Doustraat 53, IJm.-O. Wegens vertrek te koop: 2-pers. eiken SLAAPKAM. AMEUBL. compl. 125. Eenv. dressoir, schuiftafel. 6 stoe len, theekast 60. 2 oud- Holl. stoeltjes en tafeltje, la- denkast 35. Ger. Doustraat 53. IJmuiden-O. Te koop prima JONGE HEN NEN. Valeriuslaan 48, Drie huis. Met grote droefheid geven wij kennis van het over lijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader, be huwd- en grootvader KLAAS HONIG in de ouderdom van 69 jaar. Beverwijk: M. HONIG-HOMMES Haarlem: C. HUBREGTSEN-HONIG M. J. HUBREGTSEN Beverwijk: J. F. A. O VER-EVERS P. J. OVER Velsen-N.: M. RUITER-HONIG G. RUITER Beverwijk: D. HONIG W. A. HONIG-BOSMA en kleinkinderen. Beverwijk. 14 juni 1960. Hendrik Burgerstraat 53. De crematieplechtigheid zal plaats hebben vrijdag 17 juni te Velsen. na aankomst van trein 13.01 uur halte Driehuis-Westerveld. Met groot leedwezen geven wij kennis van het over lijden van onze oudste firmant, de heer KLAAS HONIG in de ouderdom van 69 jaar. Gedurende 50 jaren gaf hij zijn beste krachten aan ons bedrijf. FIRMA D. HONIG Beverwijk, 14 juni 1960. Meerstraat 52 - 54. VRIJDAG 17 JUNI is wegens sterfgeval van onze mede-firmant onze zaak GESLOTEN. Fa. D. HONIG Concertgebouw DONDERDAG 16 JUNI 8.15 uur lc ZOMERCONCERT Dirigent: MARINUS ADAM Soliste: HEDY SCHNEIDER - piano Programma: Weber - Ouv. Oberon; Schumann- Piano concert; Ttchaikowsky - Symfonie no. 6 „Pathétique". Entree 1.- (a.i.). Kaartverkoop Alphenaar, Kruisweg 49, tel. 10125. 's Maandags tot 1 uur gesloten. Voor uw medeleven ons be toond bij het overlijden van onze lieve vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder, mevrouw ELISABETH P. J. JIMMINK-GUTTELING betuigen wij U onze harte lijke dank. Uit aller naam: J. M. JIMMINK. Santpoort, juni 1960 Van Dalenlaan 162. Te koop B.S.A. TWIN. nieweg 38, Vclserpolder. Gc- ACCORDEON 5, r.. 144 l?ass. te koop of ruilen tegen bromfiets. Zeeweg 180, IJm.- Oost. FORD ANGLIA DE LUXE 1956, 63.000 km, led. bekled.. kachel, ruitenspr.. in pr. st„ van part. Prijs 2750.Tel. 02500-54904. Compl. HUISK. AMEUBL. 125. Pracht eiken boeken kast 85. Brieven L 895. Te koop COMMODE en bnbyuitzet. ledikantje compl. met bedje. Alles nieuw. Trompstraat 215. Tc koop aangeb. raszuivere JONGE BOXERS, 9 weken oud. Te bevr. Sparrenstraat 2, IJmuiden. Telef. 7835. Te koop prima SPIRAAL. 12.50. Julianakade 50. Te koop z.g.a.n. MEISJES SPORTFIETS. Na 5 uur. L. Nieuwstraat 392. Te koop aangeb. HUISKAM. AMEUBL. met bijpassend theemeubel en bijzettafeltje. Tevens te koop voorzitje m. windscherm. Planetenweg 134 zijn haar met Yi-Shine wast heeft beslist van roos geen last Vi-Shinc is een geheel nieuwe, onge ëvenaarde shampoo, die meer, ycél moer doet dan U eigenlijk van eert haarwasmiddcl zoude verwachten. Na het wassen gëëh „'dorre ragebol",-maar heerlijk soepel, mooi glanzend, zacht cn fris haar. Prijs per tube voor een wassing 30 ct. Grote tube f 1.50. CRYSTAL-JELLY SHAMPOO 2 dagen met Trannosan en het is gebeurd. U verwijdert uw likdoorn met wortel cn alPijnloos. Zonder infectie. Doe er vanavond eens Trannosan Remedy op. Ook eeltplek- ken gaan. wee Te koop moderne KINDER WAGEN (v. Delft) met bij behorend kleuterzitje. Bill, prijs. Te bevr. na 7 uur. Dol fijnstraat 228. Tc koop MEISJES SPORT FIETS, leeftijd 8-12 jaar. Pr. Steynstraat 70. Te koop een half-Eng. KIN DERWAGEN en een prima haard. Vulcana. Na 5 uur. Gijzenveldplantsoen 65. Aangeb. KAMERS m. kook gelegenheid. Br. L 8437. WIE RUILT le et. of bene- denflat L. Nieuwstraat voor mooi vrij huis Kerkweg 142. 60.— p. mnd.) Santpoort. LUXE VERHUUR z. chauff. van nieuwe Opeisen Renault Dauphine bij S. Diependaal. Esdoornstraat 2 t/o ingang Ziekenhuis. Telef. 8108. HUUR EEN OPEL REKORD bij A. Un i ken. Wijk aan Zeeërweg 146. Telef. 7839. NYLON VELOURS SWEA TERS, vesten en jumpers voor dames en kinderen. Zeeman, Bloemstraat 70, IJ muiden. Telef. 4235. De beste JAVA KAPOK in pondszakken 2.25. Zeeman, Bloemstraat 70, IJmuiden. Telef. 4235. Tc koop mooi klein model STUDIEPIANO 150. Orion- weg 199. Telef. 7855. IIERENRIJ WIEL te koop. compl. 35. Elektr. wasmach. met wringer 75. 2-pits gasstel 12. Wijk aan Zeeër weg 126. AANNEMERS. Door omstan digheden te koop 140 STEI- GKRTOUWEN. Br. L 8436. Te koop I p. Hudora ROL SCHAATSEN. bestuurb. 10. Dolfijnstraat 61. -

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 8