Thalia Zomer geeft polder aantrekkelijk en steeds wisselend uiterlijk „Gemeentes kunnen thans niet meer op zich zelf staan" WINKELPANDEN VERRAS VADER 39.75 RECHERCHÉ Communiqué Vereniging voor Sexuele Hervorming Wie is verantwoordelijk voor mislukt drukwerk? Vreemde ziekte onder het personeel van leerwarenfabriek Actie tegen lokkende personeels-advertenties Twee doden in het verkeer Ul De avonturen van Kapitein Fabian BOEKHOUDEN Orig. Gampina vouwbedden PHILISHAVE Woensdag is juni i960 6 FEEST OP WEIDE EN BOUWLAND Grafisch congres Gesprek met Heemstede's burgemeester Kans op een nauwere intergemeentelijke sa-menwerking dank zij rapport-TerVeen Irreëel Plan voor. protestants radiostation in Alpen Russische journalisten naar Nederland Oplichting door pseudo-student Duitse visser stal een fiets op Terschelling Lutherse synode bijeen LM Parfumerie JUNG Zo&* r U E X A M E N 0 P L E I D I N G HUGAS, ELGERSMA, P0TGIESER. DEN HAAG - HAARL'EM - AMSTERDAM ROTTERDAM - UTRECHT - GRONINGEN PHILIPS Na de zachte winter en de lente heeft de zomer zich onweerstaanbaar baan gebroken. En waar ook het palet van zomer kleur en een steeds wisselend tinteneffect teweeg mag brengenin het polderland is dit in dit jaargetijde het grootst, ondanks de weersomstandigheden. De akkers zijn weer grote groene vakken, waar het gewas glinstert in het spel van zon en wind. Hier en daar komt het koren in de aar. Overal grommen de trac tors of trekken sterke paarden de werktuigen door het malse groen. Overheerst in de landbouwstreek hoofd zakelijk het groen in velerlei sterkte en tussentinten, in de weidegebieden is het een kleurencombinatie, die bijna met de dag wijzigt en juist daarom zo afwisse lend is. Zo omstreeks het midden van april wa ren het de lila pinksterbloemen die de boventoon voerden. Daarna werd het groene gras overtrokken van een geel waas der miljoenen paardebloemen, die dit voorjaar wel in een overweldigende hoeveelheid bloeiden. Toen werd het land schap afwisselend rood van de in bloei komende zuring en wollig wit door de zaadpluisbollen van de paardebloemen, die wachtten op volledige rijpheid om dan door de wind te worden weggeblazen. Op deze wijze houdt de natuur zichzelf in stand. Want aan elk van die pluizige parachuutjes, die door de wind kilome ters ver worden meegenomen, hangt een klein zaadje, dat de kiem in zich bergt voor een nieuwe plant. Komt dit op een gunstige plaats neer, dan is hiermee een begin gemaakt aan de bloemenpracht van zomer 1961. Soms kunnen deze zaadpluisjes een res pectabele afstand afleggen. Wellicht her- rinnert u zich nog de „pluizensneeuw", die verleden jaar juni plotseling in onze omgeving viel. Er werden allerlei gissin gen gemaakt over de aard en de herkomst van deze pluizen, totdat werd vastgesteld dat het zaad was van moerasandijvie, die in de nieuwe IJselmeerpolder bij Har derwijk groeide. Het is opmerkelijk, dat vele van deze zaadpluizen in de polders in de omgeving van Haarlem „vaste grond onder de voe ten" hebben gekregen. Op plaatsen, waar in het verleden geen moerasandijvie groeide, zijn deze planten opgeschoten. Nu staan ze in volle bloei, met helgele bloemen boven de sappige groene blade ren. Hoogseizoen in Vogelland In de vogelwereld heerst momenteel de grootst mogelijke seizoendrukte. De mees te vogelsoorten hebben de eieren van de eerste leg uitgebroed en zijn nu bezig met het grootbrengen van de jongen. Dit is een dagtaak, die letterlijk van de vroege morgen tot in de late avond duurt. Spreeuwen en mussen vliegen af en aan met snavels vol voedsel, om onder de dakpannen te verdwijnen waar hun broost; meer of minder luidruchtig al naar de aard van het beestje, hun wacht. Boeren zwaluwen scheren laag over de schermen van het fluitekruid, dat als witte, zoet- geurende hagen langs de wegbermen staat en daar tal van insecten lokt. Boven polder en stad schieten de gier zwaluwen, meestal in paren, in grille vliegvormen door de lucht. Bij al deze vo gels gaat het grootbrengen van de jongen min of meer ongemerkt, omdat de dieren weinig gevaar hebben te duchten in hun betrekkelijk veilige nesten. Anders is het met de vogels, die op de weide nestelen. Hun jongen wandelen tussen het hoge gras. Er dreigt gevaar van Naar aanleiding van het antwoord van de minister van Sociale Zaken op de vra gen van het Tweede Kamerlid ds. N. van der Veen, in verband met de weigering van de minister het regionale congres van de International Planned Parenthood Federa tion te (doen) openen, heeft de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming een communiqué uitgegeven, waarin onder meer wordt gezegd: „Behalve enige formele redenen behelst het antwoord van de minister een aantal principiële gronden die de aanleiding wa ren voor zijn weigering. Daaruit blijkt ech ter dat bij de minister een onjuist beeld bestaat over doel en werkwijze van IPPF en NVSH. De bezwaren die geconstateerd kunnen worden berusten, aldus de minis ter, voornamelijk op de telkens gegeven voorstelling van zaken die de geboorten- beperking als een plicht voor de gehuwden doet voorkomen. De minister vervolgt dan, dat niet nader genoemde kringen in Nederland van oor deel zijn dat de vrijheid van de gehuwden om de grootte van het gezin te bepalen, primair behoort tot de binnenhuwelijkse verantwoordelijkheid, en dat eenzijdige druk van algemene, buiten het huwelijk staande, belangen hierbij niet acceptabel is. De binnenhuwelijkse vrijheid die Zijne Ex cellentie zo na aan het hart ligt, weegt ook ons bijzonder zwaar. Maar tot die verant woordelijkheid behoort naar onze overtui ging bepaald ook: het op de hoogte zijn van de mogelijkheden tot bewuste gezins vorming. De voorstelling van zaken als zou de NVSH kinderbeperking als een ouder lijke plicht propageren is er derhalve vol komen naast. Wij vragen ons integendeel af, of niet juist daar aan binnenhuwelijkse vrijheid getornd wordt, waar met opzet of uit onkunde de ouders de noodzakelijke kennis omtrent bewuste gezinsvorming onthouden wordt. Daardoor zijn zij immers niet in staat de beslissingen te nemen die voor hen wenselijk zijn. In feite bestaat er tussen de door de minister bedoelde krin gen én het standpunt van de NVSH dan ook hoegenaamd geen verschil van inzicht. Daarom betreuren wij het des te meer dat de minister geen termen aanwezig achtte de openingsrede op ons congres uit te spre ken. Wij bedoelen vooral er op te wijzen dat deze ministeriële geste wel een zeer slechte indruk gemaakt heeft op onze bui tenlandse gasten in het algemeen (getuige ook de reacties in de buitenlandse pers), maar in het bijzonder op die Aziatische landen, die door hun hoogste diplomatieke vertegenwoordigingen van hun belangstel ling deden blijken". wezens op de grond en in de lucht. Van daar dat dubbele waakzaamheid geboden is. De kieviten zijn daarom feller dan ooit. Als een zwarte kraai uit de Haar lemmerhout het in zijn schedel haalt om een ommetje over de polder te gaan vlie gen, wordt hem het plezier zuur gemaakt door de op hem afschietende kieviten. Van hun uitkijkpost op de weide af heb ben zij de kraaien al van ver zien naderen en zijn terecht op hun qui vive. Kraaien zijn namelijk niet alleen rovers van eieren, maar versmaden ook een jonge vogel niet, als zij deze te pakken kunnen krijgen. Luid schreeuwend duikt de kievit op de kraai, die eerst door een paar zijdelingse bewe gingen aan zijn aanvaller tracht te ont komen en zijn weg te vervolgen, maar weldra afdruipt. Ook de grutto's hebben jongen. Van het ochtendgloren tot het avondrood staan de vogels beurtelings op wacht op een land hek of op het topje van een elektrapaal langs de polderweg. Zodra er iemand na dert gaan ze op de wieken, vliegen naai de voorbijganger toe om deze met klagen de geluiden een eindweegs te begeleiden. Is de indringer ver genoeg weg, dan vliegt de vogel terug om de volgende op te wachten. Wat de bloemenpracht op de weide be treft, wijzigt het beeld van de polder met de dag. De hooibouw is in volle gang. Overal ratelen de messen van de maai- machines die getrokken door de trac tor of door een paar paarden het hoge gras baan na baan van het veld scheren. De stad rukt op Vooral omdat het gras machinaal wordt gemaaid, vallen vele jonge vogels als slachtoffer. Ze wanen zich veilig tussen de hoge halmen en komen op deze wijze tussen de maaimachinemessen terecht. Ook verscheidene andere weidevogel broedsels hebben in de polders ten oosten van Haarlem een ontijdig einde gevonden. De werkzaamheden tot uitbreiding van de stad zijn namelijk gevorderd tot een eind in het polderland. Juist in dit gedeelte broeden elk jaar veel kieviten, die in deze weiden ook nu weer hun nest maakten. Het lawaai van de draglines en de on rust, verbonden aan deze werkzaamheden, hebben de vogels echter verjaagd. De kie viten zijn er verdwenen, evenals de wul pen, die er enkele maanden geleden op hun hoge poten nog tussen de pinkster bloemen rondstapten, pauline De deelnemers aan het tiende interna tionale grafische congres dat deze week in Scheveningen wordt gehouden, zijn de gasten geweest van de Nederland se regering en van het gemeentebestuur van Den Haag. In de Kurzaal gaf het residentieorkest onder leiding van Willem van Otterloo een concert met Herman Krebbers en Theo Olof als solisten. Na afloop recipieerden minister J. van Aart- sen en burgemeester Van Kolfschoten. Des middags had het congres zich bezig gehouden met de vraag „Wie verantwoor delijk is voor mislukt drukwerk". „Men spreekt nog altijd over het druk- foutenduiveltje, dat overigens meestal niets met drukfouten, maar alles met zet fouten te maken heeft. Maar beseft men wel eens dat onze bedrijven door meer duivelse rustverstoorders worden om ringd?" Met deze opmerkingen vatte de heer Th. H. Oltheten, directeur van het Staats drukkerij- en Uitgeverijbedrijf in Den Haag, de discussies over mislukt druk werk en de verantwoordelijkheid daarvoor samen. Een internationaal forum hield zich met deze vraag bezig. De heer Oltheten was voorzitter van dit forum, waarin voorts zitting hadden de Nederlanders G. M. van Wagtendonk (vice-voorzitter), Otto Treumann (grafisch ontwerper) en R. E. M. van den Brink (uitgever/klant), de Duitsers B. Barhold (machinefabrikant), dr. K. Gross (drukinktfabrikant), en P. Fau (drukker), de Zweed R. Larson (pa pierfabrikant), de Belg K. Schutter (cli chéfabrikant) en de Oostenrijker H. Schnee- berger (drukker). Gedurende drie uren hebben de leden van het forum en ook enkele congressis ten gepoogd antwoord te geven op de vraag wie verantwoordelijk is voor slecht drukwerk. Een schuldige werd evenwel niet aan gewezen. Dat is volgens de forumleden trouwens ook niet mogelijk, omdat de tot standkoming van het grafisch produkt van zeer veel factoren afhankelijk is. Unaniem was men van mening dat meer samenwerking tussen drukkers, clichéma kers, binders en de toeleveringsbedrijven noodzakelijk is. Voorts werd gesuggereerd de grafische ontwerpers in staat te stellen meer bekend te geraken met de technische mogelijkhe den. Mynwerker omgekomen. In Heerlen is de 22-jarige mijnwerker A. van der Laar in een mijnschacht tussen een met stenen gevuld transportwagentje en een muur bekneld geraakt. Hij werd zwaar gewond en is later overleden. „EEN GOEDE KANT van de publikatie van het rapport betreffende voor gestelde grenswijzigingen van de Commissie-Ter Veen lijkt me, dat verscheidene gemeentebesturen aank zij de in het rapport vervatte adviezen zullen beseffen, clat een inniger intergemeentelijke samenwerking dringend nodig is, waarbij men ervan uit zal moeten gaan dat het algemeen belang steeds gaat vóór het eigen belang van iedere gemeente afzonderlijk Dit zei ons burgemeester mr, A. G. A. ridder van Rappard van Heem stede, met wie wij een vraaggesprek hadden naar aanleiding van de recente publikatie van het rapport van de Provinciale commissie ter bestudering van de gemeentelijke indeling van Noordholland, waarin onder meer aan Gedeputeerde Staten van Noordholland wordt aan bevolen de gemeenten Heemstede en Bloemendaal, alsmede beide delen van het dorp Santpoort bij Haarlem te voegen. Deze commissie die thans onder voor zitterschap staat van ir. C. Thomése, wordt nog vaak genoemd naar haar eerste voorzitter, wijlen prof. dr. H. N. ter Veen. Burgemeester Ridder van Rappard was het overigens allerminst eens met de ad viezen, zoals de commissie die in haar rapport heeft vervat. Het grootste be zwaar vond hij, dat de conclusies een stap terug betekenen ten opzichte van de naar zijn mening thans algemeen aan vaarde opvattingen. Toen de commissie zeventien jaar geleden haar opdracht ont ving was men algemeen van mening, dat er meer naar centralisatie gestreefd zou moeten worden. Thans daarentegen is men weer meer geporteerd voor decentra lisatie, aldus mr. Ridder van Rappard. Ook het politiek inzicht heeft zich op dit punt sterk gewijzigd, meende Heemste- de's burgemeester. Hij vond juist in ver band met de omstandigheid dat deze zienswijze is gewijzigd, géén reden tot on gerustheid wat betreft een eventuele op heffing van zijn gemeente. „Het rapport is een theoretisch geval, dat is uitgedok terd achter een bureau". Eén van de motiveringen,- die de com missie voor haar zienswijze in het rapport vermeldt, namelijk het gevaar dat de randgemeenten het karakter krijgen van woonplaatsen van sociale statusgroepen, die het gemeentelijk beleid voor een be langrijk deel zouden bepalen, noemde de burgemeester: „Grandioos onwaar. Ten minste wat Heemstede betreft. Het be staat niet dat het gemeentebestuur be paalde groepen de hand boven het hoofd houdt ten koste van andere groepen." De plannen van de commissie achtte mr. Ridder Van Rappard „irreëel en niet te verwerkelijken". Aan wijken kan nog geen bestuursbevoegdheid worden gege ven, zonder dat men eerst tot een wets wijziging zou komen. „Wat heeft Haarlem trouwens aan ons grondgebied?" zo vroeg Heemstede's burgervader zich af, „Bouw grond is er niet meer. En ik moet er niet aan denken, wat er gebeurt als bij voorbeeld Groenendaal deel zou worden van de stad Haarlem. Dan zou het, nèt als de Haarlemmerhout steeds meer het karakter van een plantsoen krijgen." Wat de verzorging van de inwoners be treft gaat dé mening van burgemeester Rappard lijnrecht in tegen die van de le den van de commissie. „Een grote kolos kan zijn inwoners onmogelijk zo goed verzorgen als een kleinere gemeente dat kan doen. De grote stad is méér nog van de centrale overheid afhankelijk. Trou wens het financiële element speelt geen rol meer, nu de gemeentelijke inkomsten alle van Den Haag komen." Ook met be trekking tot de opvatting van de commis sie dat Haarlem en randgemeenten één maatschappelijk, cultureel en economisch geheel vormen, laat mr. Ridder van Rap pard een afwijzend geluid horen: „Dan kun je evengoed Amsterdam en de IJ- mond erbij trekken." Tot slot komt Heemstede's burgemees ter nog eens terug op het vraagstuk van de intergemeentelijke samenwerking, waar hij een groot voorstander van is. Juist door het naar elkaar toegroeien van de gemeenten is dit contact meer dan ooit nodig. „Het is thans niet meer mogelijk, dat iedere gemeente haar eigen weg gaat. Om echter het beste resultaat van interge meentelijke samenwerking te verkrijgen is het noodzakelijk, dat bepaalde belan gen gemeenschappelijk geregeld worden, ook al gaat dit soms ten koste van de eigen gemeente. Men moet hierin niet be krompen zijn. Als de bereidheid tot sa menwerking er is, dan kan een beter be stuurlijk effect bereikt worden door een kleinere gemeente, dan via een groot log lichaam," aldus Heemstede's eerste bur ger, die besloot met op te merken, dat een goed intergemeentelijk contact juist dient om te voorkomen, dat er van bo ven iets wordt opgelegd. SION (UPI De raad van de protes tantse Zwitserse kerken heeft zich dins dag op zijn jaarvergadering in Sion met algemene stemmen uitgesproken voor het plan om een internationaal protestants radiostation te stichten in de Zwitserse Al pen, vooral ten behoeve van de protes tantse minderheden aan beide zijden van het ijzeren gordijn. De raad nam een resolutie aan, waarin aan alle leden-kerken verzocht werd dit „zeer belangrijke plan" en de financie ring ervan te bestuderen en de raad in kennis te stellen van hun conclusies. Voorts werd besloten tot de instelling van een commissie die met protestantse ker ken in het buitenland overleg moet ple gen over deelneming aan het plan. Het bouwen van het station zal een miljoen dollar kosten. De operatiekosten worden geschat op 300.000 dollar per jaar. Volgens de huidige plannen moet het een radiostation worden met een reikwijdte van 13.000 kilometer zodat het gehoord kan worden tot ver in Azië en Afrika en ook nog in een groot deel van Amerika. Het plan werd het eerst geopperd in 1956. Vol gens waarnemers is het door de met veel enthousiasme genomen besluiten van de Zwitserse protestantse raad dichter bij zijn uitvoering gekomen. De Zwitser se P.T.T. heeft reeds een ontwerp opge steld voor een vergunning. Onder het personeel van de lederwa- renfabriek „Schiedam" te St Michelsges- tel is een vreemde ziekte uitgebroken. Een twintigtal jonge mensen ligt thuis of in het ziekenhuis met verlammingsverschijn selen waarvan de oorzaak ondanks diep gaande onderzoekingen niet gevonden is. Enige jaren geleden liet de directie van de lederwarenfabriek „Schiedam", waar van het hoofdkantoor in Tilburg staat, een fabriek in St Michelsgestel bouwen. On geveer vijftig man personeel vond er een werkkring. Volgens de Arbeidsinspectie is het gebouw volgens de voorschrifteen gebouwd en ingericht, zodat de leiding van het bedrijf niets verweten kan worden. Dit jaar zijn de moeilijkheden plotseling begonnen. Het ene personeelslid na het andere bleef thuis met vreemde klachten: maagpijn, uitzonderlijke vermoeidheid en daarna plotselinge verlammingen in ar men en benen. De directie heeft de fa briek nu gesloten. Men zal onderzoeken wat de oorzaak van de ziekte kan zijn. Het bestuur van het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond heeft het voornemen te trachten in overleg met de andere werkgeversorganisaties met een gezamen lijke actie het bedrijfsleven te bewegen tot enige matiging van de wijze, waarop (hans personel wordt geworven. Door de spanning op de arbeidsmarkt wordt in toenemende mate in advertenties perso neel gevraagd op uitzonderlijk gunstige voorwaarden, waarbij het lijkt alsof het werk zelf pas op de tweede plaats komt. Dit is vanzelfsprekend een aanslag op de stabiliteit binnen het personeelsareaal. Op de afsluitdijk tussen Komwerder- zand en Breezanddijk is des nachts het stoffelijk overschot aangetroffen van de 61-jarige heer D. Stoop, kruidenier in Bant in de Noordoostpolder. Hij werd aan getroffen naast de auto, waarmee hij zijn echtgenote had weggebracht naar een ziek familielid in Noordholland. De auto was grotendeels vernield. Omtrent de oorzaak van het ongeluk is niets bekend. In een ziekenhuis te Doetinchem is overleden de 50-jarige heer H. Vonkeman uit Gorssel, die bij een autobotsing in Hoogkeppel ernstig werd gewond. Bij de ze botsing werd de heer A. H. Olden op slag gedood. Drie Sovjet-journalisten brengen op uit nodiging van de Nederlandse regering van 22 juni tot 2 juli een bezoek aan Neder land. De journalisten zijn de plaatsver vangend hoofdredacteur van de Pravda, Gorjoenof, de plaatsvervangend directeur- generaal van Tass, Wisjnefski, en de plaatsvervangend hoofdredacteur van de Literatoernaja Gazeta, Leontjef. Acht Nederlandse journalisten hebben in de zo mer van 1956 een bezoek aan de Sovjet- Unie gebracht. De Russen brengen nu een tegenbezoek. Met een niet meer geldige identiteiskaart van de rijksuniversiteit te Leiden en een stapel boeken placht een 34-)a:\ge koop man in peen en uien uit Den Haag op pad te gaan wanneer de handel niet floreerde. Hij gaf zich dan uit voor student m de geologie en verkocht de boeken, die hij zich voor een prikje tweede lands aan schafte, zogenaamd ten bate van in o«- hoeftige omstandigheden verkerende Jood se studenten. Hij stond thans terecht voor de rechtbank te Rotterdam. Veel mensen in Midelharnis, Leende en Den Haag i.ad- den hem de hoge vraagprijs voor de waar deloze boeken en vaak nog meer gegeven De koopman was al negen maal veroor deeld, waarvan zes maal voor oplichting. De officier van Justitie eiste tien maanden gevangenistsraf. Op 28 juni zal de recht bank uitspraak doen. Op Terschelling is een etalage van het magazijn „De Toko" leeggeroofd. De eta lage is ingebouwd in een blinde muur, die aan het Havenplein staat. De dief was door verbreking van een slot binnengeko men. Gestolen werden een radiotoestel, vijf elektrische scheerapparaten, een kost bare verrekijker en fototoestellen. In een rijwielstalling werd een ketting kapot ge hakt, waarmee fietsen waren vastgelegd. Een nieuwe fiets werd ontvreemd. De da der van deze diefstal is opgespoord. Het is een van de Duitse spieringvissers, die bij slecht weer in de haven van West- Terschelling een veilig onderkomen zoe ken. De man is ter beschikking gesteld van de officier van Justitie te Leeuwar den. Op een te Amsterdam gehouden generale kerkelijke vergadering, ter inleiding van de 155ste vergadering van de evangelisch- lutherse synode, heeft de president dei- synode, dr. C. Riemers, in zijn openings woord verklaard, dat na de totstandko ming van de consensus met de Neder lands Hervormde Kerk over de sacramen ten, het gesprek moet worden voortgezet. Er is enige samenwerking tussen de bei de kerken inzake het Open Deur-Werk. De spreker wijdde enige gedachten aan de mogelijkheid van meer samenwerking op het terrein van het diaconaat, waarvan in de Oecumenische Stichting voor hulp aan kerken en vluchtelingen reeds jaren lang sprake is. Plet resultaat van de kerkbouwactie voor de Lutherse kerk is zeer bevredigend. Bij zondere aandacht zal moeten worden ge wijd aan de gemeenschap in de gemeen te en tussen de gemeenten onderling. Ge werkt zal moeten worden aan de inner lijke opbouw, opdat de kerk haar aposto- laire taak kan vervullen. Voor de eerste maal was een vertegen woordiger van de hervormde synode op deze vergadering aanwezig. Als zodanig werd dr. E. Emmen verwelkomd, die in een toespraak nader inging op de ver schillende aspecten van de oecumenische toenadering. Op 30 juni a.s. hopen onze lieve ouders, grootouders en overgrootouders ALBERTUS VISSER en JOHANNA FREDERIKA VISSER-DE GRAAFF hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achter kleinkinderen. IJmuiden, 15 juni 1960 Van Leeuwenstraat 7. TEL. 5.73.74 "I» RECHERCH ERF0RM" BH AA INFORMATIES EXPERTISE LEM PLANETENPLEIN 20 RMKUUR 10 M J0 UUR !R VOICINS al SPRAAK Gratis een half linnen Walradoek voor verloofde meisjes ter kennismaking. Recht streeksvan weverij. Uniek uitzet-spaarsysteem, y Aanvraagformulier verkrijgbaar bij Walraweverijen Waalre' N. Br. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan allen voor het medeleven, betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve man en zorgzame vader ANTOON BOERSMA. M. Boersma-Gons A. Boersma Jr. A. M. Boersma-Koolman. IJmuiden. juni 1960 Leeuweriklaan 16. Voor vaderdag brengen wij een zeer grote sor tering geschenken zoals: Old Spice, Tabac, Yardley in after-shave's, lo tions enz. Daarnaast Ronson, Colibri, Poppell aanstekers enz. Tevens vestigen wij de aandacht op de nieuwe Sun- milk „Sol-o-tan" (binnen 6 uur bruin). Onze collectie make-up artikelen hebben wij uitge breid met de com plete serie van Yardley. Kennemerlaan 73 5EN F"A.K-HVJ1£ Adverteert in dit blad r Het theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 uur in een speciale voorstelling ERROL FLYNN - MICHELINE PRESLE in een adembenemend filmwerk Aan de zelfkant van het leven is voor een vrouw geen uitweg meer! Het boeiende verhaal van een dodelijke passie naar roem, rijkdom en liefde van een verleidelijke vrouw! 18 jaar Donderdag 16 Juni vangen nieuwe cursussen aan voor het praktijkdiploma opleidende voor het associatie-examen DEC. 1960 Voor deze snelle cursus is vereist een behoor» lijke intelligentie, werklust en doorzettingsver mogen. Boekhoudkundige vooropleiding is niet noodzakelijk. In 1959 slaagden 1312 cursisten n.i. 777 voor Pr. Dipl. (Ass.), 271 voor M.B.A. (Ass.) en 264 S.P.D.-M.O. Gemiddeld slaagt 80 van onze candidaten binnen de gestelde opleidingstijd. Inl., prosp. en inschr. Maandag t/m Vrijdag van 95 en van 79 uur aan ons lesgebouw FRANS HALSPLEIN 9 - TELEFOON 61236 SUCCESSEN uit onze CAMPING-afdelIng kwaliteit RECLAME ƒ32.50 POPULAIR7 39.50 SUPER ƒ55— Alléénverkoop MARKTPLEIN FILIAALBEDRIJF zoekt enige TE HUUR OFTE KOOP Eventueel overname inventaris mogelijk. Brieven met volledige inlichtingen onder Nr. 64 aan Advertentie Bureau Breeuwer, Postbus 86, Zaandam. MET EEN Reeds vanaf Ny Nieuwe Groenmarkt 2 Gen. Cronjéstraat 18 Haarlem Haariem-N. Telefoon 15220 Telefoon 57900

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 6