Alle motorrenners van naam komen uit in de TT Assen Hary evenaarde zijn Europees record op de 100 m: 10.2 sec. Amsterdammer Joop Captein won op het circuit van Zandvoort Zestig inschrijvingen voor Grote Prijs moesten worden geweigerd John Hartle won de race in 350 cc klasse op Man Het honkbalprogramma voor zaterdag en zondag Kaufmann stelde record tijd op 400 m. scherper Engelse atleten te sterk voor Italië Clubprijs was voor ,De Kampioen" De Ruyter won 5000 m in Amsterdam DONDERDAG 16 JUNI 1960 19 Nederlands hockeyteam speelt tegen C-elftal Reeds 387 Amerikaanse atleten voldeden aan kwalificatie-eisen Adamsson winnaar in de tiende etappe Culturele Sportbond Feijenoord is winnaar in de na-competitie Surinaams voetbalteam bereidt zich voor Donnenfeld naar DHC Oost-Duitsland: reglemen ten zijn niet overtreden Advertentie Doordat niet minder dan ruim 200 in schrijvingen voor de Grote Prijs van Ne derland der KNMV, de dutch TT, die 25 juni op het bekende circuit van Drente wordt verreden, waren binnengekomen, en het maximum toelaatbare aantal 140 bedraagt, hebben de organisatoren in As sen cn de sportcommissie van de KNMV het zeer moeilijk gehad. Immers, meer dan 60 rijders moesten worden afgewezen en dat is een pijnlijke geschiedenis ge- M ot orsport weest. Maar van wat er over gebleven is, kan nu ook met het volste recht worden getuigd, dat alle motor-jockey's, die inter nationaal naam hebben, in Assen aan de start komen. Eveneens, dat alle fabrieken welke aan wegracen doen, met sterke ploegen zijn vertegenwoordigd, en tenslot te dat op 25 juni niet minder dan 17 na tionaliteiten de Grote Prijs zullen betwis ten. Dat wordt een record! Het is voor de dertigste keer dat de wedstrijden worden verreden, een jubi leum dat samengaat met het vijfendertig jarig bestaan van de organisatie welke dat kleine wegwedstrijdje in de omgeving van Rolde-Borger heeft doen uitgroeien tot het wereldbekende evenement, dat nu officieel Grote Prijs van Nederland der KNMV, Dutch TT heet, maar dat in de volksmond eigenlijk niet anders wordt ge noemd dan de TT van Assen. Eigenlijk is in de loop der jaren duide lijk naar voren gekomen dat het Drentse circuit voor de cracks een vast punt is geworden op de weg naar de we reldkampioenschappen en dat ook de fa brieken de Dutch TT beschouwen als een der voornaamste races. Zo komen deze keer in de 125 cc niet minder dan 5 offi ciële inschrijvingen voor. Carlo Ubbiali, wereldkampioen, Bruno Spaggiari en Lui- gi Taveri representeren de MV Agusta, en men weet dat Ubbiali en Taveri er onder ling steeds een „tee-teetje" van maken. Maar deze keer krijgen zij bovendien con currentie van niet minder dan vijf M.Z.'s, welk team bestaat uit gerenomeerde rij ders als Ernst Degner en John Hemple- man, Werner Musial, Hans Fischer en Paddy Driver. Japanners Daarbij komt dan nog dat Assen deze keer in de komst van een Japans team nog een aparte attractie heeft. De Honda- fabrieken hebben namelijk ingeschreven met zes machines, welke bereden zullen worden door Giichi Suzuki, Naomi Tani- guchi, Feisuke Tanaka, Sadao Shimazaki, Moto Kitano en de Australiër Tom Philis. Op Man is uitstekend gereden en omdat Assen niet alleen een kwestie is van snel draaiende machines, maar vooral ook van de rijders alles vraagt, wordt met grote belangstelling het Japanse debuut afge wacht. Vooi-ts starten dan nog vier Duca- ti's met o.m. rijders als Ken Kavanagh en Mike Hailwood alsmede Jim Redman, zo dat in dit veld van totaal 29 deelnemers veel strijd is te verwachten. En eigenlijk is het in de 250 cc niet anders. Ook hier staat een officiële M.V., in deze klasse nog extra versterkt met de Rhodesiaan Gary Hocking, terwijl Tarqui- nio Provini, die zoveel hiomfen heeft ge vierd op M.V., nu Morini vertegenwoor digt. Dan zijn er nog de Jawa's de Benel- li's, Mike Hailwood op Ducati en de be kende Engelse coming-man Derk Minter op Bianchi. Vooral ook het uitkomen van Dickie Dale op Benelli heeft de aandacht getrokken en de voorzitter van de F.I.M., de heer P. J. Nortier, zei het dan ook zo, toen hij deze inschrijving zag:" Dat is nu een klasse waarin heel wat strijd zal wor den geleverd". Hij wees er daarbij, tij dens een in Amsterdam gehouden pers conferentie, op, dat de Tsjechen samen met de Russen aan de Jawa's hebben ge dokterd en dat de Benelli met vier cylin ders uitkomt. Er staan voor deze klasse ook Neder landers ingeschreven en een van hen, Jan De race in de 350 cc-klasse van de TT op het eiland Man is woensdag gewonnen door de Engelsma'n John Hartle met M V Agusta. Na een opwindende stryd met wereldkampioen John Surtees, die even eens op M V reed, legde hij de 363,7 km af in 2 uur 20 min. 28,8 sec., hetgeen een gemiddelde betekent van 155.62 km/uur. Surtees nam dadelijk na de start de lei ding en in grootse stijl verbeterde hij in de eerste twee ronden beide keren het ronde record. De tweede maal bracht hij het record op 45 min. 51,8 sec., een gemiddelde snelheid halend van 158,90 km per uur. Een ronde later brak hij echter zijn ver snellingsbak en vanaf dat moment was zijn derde versnelling onbruikbaar. Surtees viel steeds verder terug, maar wist toch de tweede plaats achter Hartle te bezetten. Zijn tijd was 2.22.24,2 (153,51 km/uur). Derde werd Mclntyre (G.B.) met A J S in 2.22.50,4 (153,06 km/uur). De uitslag luidde verder: 4. Minter (G.B.) Norton 2.25.05,6; 5. Renson (G.B.) Norton 2.28.21,4; 6. Anderson (G.B.) Norton 2.28.25,2. Ondanks de nederlaag zijn tweede dit seizoen in de 350 cc klasse nam Surtees de leiding in de competitie om het wereld kampioenschap. Hij heeft nu 10 punten. Hocking en John Hartle delen met elk 8 punten de tweede plaats en de Tsjech Stasny is vierde met 6 punten. Huberts zal waarschijnlijk op een officiële Honda uitkomen, waardoor de attractie natuurlijk vergroot wordt. In de 350 cc. komen dertig rijders aan de start van wie John Surtees en Gary Hocking de' M.V. vertegenwoordigen. Het feit doet zich daarbij voor dat Hocking waarschijn lijk de opvolger van Surtees wordt en daarom extra naar voren zal treden. Bei den krijgen zij concurrentie van M.Z. en Jawa, maar bovendien heeft Norton einde lijk ook weer eens een grootscheepse aan val gelanceerd. Rijders als Bob Brown, het vorig jaar winnaar, Dickie Dale, Bob Anderson, Be- rek Minter en John Hartle zullen Norton vertegenwoordigen, samen met Jim Red man, John Hempleman en anderen, en daarnaast zullen Mike Hailwood en Ken Kavanagh de Ducati's besturen. Dat wordt dus een veld van welhaast uitsluitend cracks van wereldnaam. Evenzo is het gesteld met de 500 cc, waarin weliswaar John Surtees als de aangewezen winnaar moet worden be schouwd, maar waarin om de tweede en volgende plaatsen toch eigenlijk een her haling kan komen van de 350 cc. De B.M.W. is in deze klasse vertegenwoor digd door.een Japanner, namelijk Fu- mio Ito, van wie getuigd wordt, dat hij op een solo-machine rijdt als op een zijspan, zoals een akrobaat. Niet minder dan 18 equipes tenslotte be zetten de zijspanraces en men weet dat Fath reeds tweemaal de uitgesproken fa voriet Camathias heeft geklopt, zodat deze laatste natuurlijk in Assen op revanche zint. Maar er is ook nog Pip Harris, de Engelsman die tot grote verontwaardiging van de Engelsen op B.M.W. rijdt en zijn komst maakt ongetwijfeld de concurrentie nog groter. Zo komt dus zaterdag 25 juni een pracht veld aan de start. Een veld, dat reeds tij dens de training op woensdag, donderdag en vrijdag ongetwijfeld reeds een voor proefje zal geven van de komende strijd, omdat zaterdag de plaatsing geschiedt na de bij de training gemaakte tijden. En vooraan komt men nog altijd het best te recht. Honkbal Het honkbalprogramma voor het ko mende weekeinde is als volgt: zaterdag 18 juni: Hoofdklasse: SchotenUW. Eerste klasse: EDO—HCK (16 uur), ABC—SC Haarlem (16 uur), KennemerlandNep- tunus (16.30 uur). Overgangsklasse A: RCHTjikalong, HFC HaarlemRFC, OWO 2Thor. Overgangsklasse B: TYBB SVV, LaakkwartierSparta 2. Tweede klasse A: WVHEDW 2—Feijenoord, HHC 2 Schiedam. Tweede klasse B: Schoten 3 Spartaan. Tweede klasse C: VVGA 2Ri valen. Rayon Haarlem: 3A: HCK 4Ter rasvogels. 3B: EHS 2Kennemerland 2. 4A: Geel WitHFC Haarlem 2, Terrasvo- gels 3—TYBB 4. 4B: OG 4—Ripperda, THB 2Rooswijk 3. 4C: Rooswijk 2Ken nemerland 3, RCH 3Schoten 5. Zondag 19 juni. Hoofdklasse: OWO HHC (14 uur), Sparta—WVHEDW, EHS— VVGA (14 uur). Eerste klasse: AjaxVo- lewijckers. Overgangsklasse A: ADO Schoten 2. Overgangsklasse B: Catchers Blauw Wit, HCK 2Rooswijk. Tweede klasse A: Rood Wit—TIW, Storks—Spar ta 3. Tweede klasse B: THBQuick, Ajax 2—EDO 2, VVGA 3—Shell. Tweede klasse C: VoJewijckers 2RCH 2, JOSBloemen- daal, SC Haarlem 2TOG. Rayon Haar lem: 3A: SC Haarlem 3—DIO, OG—EDO 3. 3B: DSB—TYBB 2, Halfweg—HCK 3. 4A: OG 2Ripperda 2. 4B: Halfweg 2DIO 2, Terrasvogels 2EHS 3. 4C: Bloemendaal 2—HFC Haarlem 3, TYBB 3—THB 3. 4D: HCK 5—Schoten 6, HHC 3—VI. Vogels. Hockey Zaterdagmiddag zal het Nederlands hockey-elftal een oefenwedstrijd spelen in het Wagener stadion in Amstelveen, tegen een C-elftal. De wedstrijd begint om half vier. De opstelling van het Nederlands elf tal is als volgt: doel: L. Mulder (Amster dam); achter: Th. Terlingen (Be Fair) en J. W. van Gooswilligen (SCHC); midden: H. Wagener (Amsterdam), F. Fiolet (HDM) en Th. van Dijk (Kampong); voor: F. Hoog- hiemstra (SCHC), G. Overdijkink (Delft- sche Studenten), J. W. v. Erven Dorens (Laren), E. Zwier (SCHC) en C. Dekker (BMHC). Tijdens de internationale atletiekwed strijden in het Miingersdorfer stadion in Keulen, liep de Duitse sprinter Armin Hary de 100 meter in 10,2 sec. Hij eve naarde hiermee het Europees record, dat eveneens op zijn naam staat. De tweede plaats was voor Manfred Germar, die zich tot het uiterste moest geven om zich de Fransman Delecour van het lijf te houden. Beide lopers kregen 10.4 sec toegewezen. De windsnelheid bedroeg 0,98 ms/ec. De 400 meter horden werd gewonnen door Helmut Janz, hij bleef met zijn tijd van 50.6 sec een nieuw Duits record slechts 0.2 sec boven het Europees record Atletiek van de Rus Lituev. Zenta Kopp-Gastl werd eerste op de 80 meter horden dames in 10.9 sec, voor Karin Richert (10.9) en Kei ler in 11.-. De vierde plaats was voor onze landgenote Toos Mutter, die 11.2 sec liet afdrukken en hiermee voldeed aan de kwalificatie eis voor Rome. Edith Schiller was in 2 min 11.9 sec de snelste loopster op de 800 meter, tweede werd Ariane Doeser in 2.13.2 Karl Kaufmann verbeterde op de 400 meter zijn eigen Europese record met 0.1 sec en bracht, het op 45.7 sec. Kaufmann trok Kinder met 46.1 sec naar de tweede plaats en Abdou Seye (Frankrijk) met 46.6 sec naar een nieuw Frans record. Paul Schmidt leverde, door de 800 meter te winnen in 1.46.5 sec, de beste wereld prestatie van dit jaar op dit nummer. Hij bleef slechts 0.8 sec boven het wereldre cord van de Belg Roger Moens. De tweede plaats was voor de Zwiter Waelgi, die met 1.47.3 voor een nieuw Zwitsers record zorgde,. Ook de Fransman Jazy die met Niet minder dan 387 Amerikaanse atleten hebben reeds voldaan aan de kwalificatie- eisen voor deelneming van een tweede at leet per land-per nummer aan de Olym pische Spelen. Daaronder bevinden zich 95(!) sprinters, die op de 200 meter beneden de 21.3 sec. bleven. Maar op de 10.000 me ter slaagde er tot nu toe geen enkele Ame rikaan in zich te plaatsen. Het is dan ook het enige van de 19 Olympische nummers waarop de Verenigde Staten nog geen ver tegenwoordiger heeft. Op de 400 meter liepen 38 atleten 47.3 sec. of minder. 50 kwalificeerden zich voor de 110 meter horden 14.4 sec) en 14 hoog springers kwamen boven de 2.05 m. Bij de dames voldeden tot nu toe zeven atletes aan de eisen op vijf van de negen nummers. 1.47.9 derde werd verbeterde een nationaal record. Jutta Heine won de 200 meter dames in 23.7 sec, de beste Europese jaarpres tatie. De 1500 meter leverde met 3.44.5 een eerste plaats op voor de Duitser Brenner, tweede werd zijn landgenoot Schwarte op 0.1 sec. Het kogelstoten was met 17,36 me ter voor Urbach. Mejuffrouw Feige was op het hoogspringen dames met 1.67 meter de sterkste voor Helen Schmitz-Portz, die over 1.64 meter sprong. Op de 200 meter heren evenaarde winnaar Delecour (Fr.) met 20.8 sec het Franse record. Eef Kamerbeek werd op de 110 meter horden tweede in 14.4 sec., achter Stanko Lorger (Jugo-slavië) die 14.3 sec op de klokken bracht. De derde plaats was met 14.5 sec voor Schottes (Duitsland). Janus Sidlo (Polen) wierp de speer 77.37 meter ver, de Duitser Frost werd met 72,85 meter tweede. De Pool Grabowski won het vèrsprin- gen met een spi-ong van 7,21 meter, 10 cm verder dan de Duitser Scharp. Lansky (Tsj. slow) sprong bij het hoogspringen 2,05 meter, de Duitser Puel 2 meter pre- cies. Een ploeg van Köln, bestaande uit Schütt- ler, Lauer, Deckstein en Germar, liep de 4x100 m estafette in 40,3 sec. De tweede plaats was voor een Franse ploeg in 40,8 sec. De wedstrijden, die onder ideale weers omstandigheden plaatsvonden,wei-den door 30.000 toeschouwers bijgewoond. De Engelse heren-atletiekploeg heeft woensdagavond in het White City-stadion in Londen voor 10.000 toeschouwers een overwinning van 95 tegen 80 punten be haald op Italië. Een van de hoogtepunten van de avond was de sprintzege van de Brit Peter Rad ford op de Italiaan Livio Berruti, die dit seizoen eenmaal het Europees record op de 100 meter (10,2 sec) evenaarde. De tijd van Radford op de 100 meter was 10,4 seconde. Berruti won later de 200 meter in 21,1 seconde. Radford startte niet, op dit num mer. Engeland behaalde de grootste winst op de loopnummers. Tom Farrell was met een tijd van 51,0 seconde (een nieuw Brits record) de snelste op de 400 meter horden, Brian Kent-Smith triomfeerde in 3.43.7 op de 1500 meter voor Gordon Pirie, die even eens onder de Olympische kwalificatie-tijd (3.45.0) bleef en Stan Eldon liep de 10.000 meter in 29 minuten en 30 seconden, 10 sec onder de Olympische limiet. De Italiaan Carlo Liviero won gemak kelijk het speerwerpen met een worp van 73,74 meter. Adolfo Consolini zorgde voor Italiaanse winst bij het discuswerpen (54,65 meter). Arthur Rowe tenslotte ver sloeg de Italiaanse crack Silvano Meconi bij het kogelstoten. Hij kwam tot 18.02 meter, Meconi tot 17.66 meter. 55' Het treffen tussen het Amsterdamse „Olympia" en „De Kampioen" uit Haar lem om de „01ympia"-beker, dat woens dagavond op het circuit van Zandvoort plaatsvond, heeft een overwinning opgele verd voor de sterke Amsterdamse profes sional Joop Captein. Alhoewel de jonge Wielrennen Haarlemmer Wil Blommaert. dit seizoen voor het eerst als amateur aan de slag, hem nog bijna had verrast. Pas op de streep wist Captein de strijdlustige Blom maert die uit een vijf man sterk kop- kroepje was ontsnapt te verslaan. Het slotoffensief van Captein, die in één rush 'n achterstand van 250 meter overbrugde, was geweldig en gaf de race een spran kelende finale. Voor deze clubontmoeting verscheen weer een groot en sterk veld renners 49 man bij de beroepsrijdes en amateurs, 27 bij de nieuwelingen en 35 bij de aspi ranten aan de start. Menig organisator van een wielerwedstrijd zou er een paar lieve centen voor over hebben om een Joop Captein, Henny Marinus, Frans Mahn Coen Visser, Frans BalVert of Cees Piers in zijn ronde aan de start te krijgen. In Zandvoort kwamen die favorieten gister avond zo maar voor niets en reden louter en alleen voor de sportieve eer. Bepaald gemakkelijk hebben de favorie ten het overigens niet gehad, want een Woensdagavond tijdens de tweede ont moeting van de open Amsterdamse kam pioenschappen op de sintelbaan aan het Olympiaplein zijn enkele behoorlijke pres taties geleverd. Vooral de tijd van 14 min. 31,8 sec., waarmee de Apeidoornse atleet De Ruyter de 5000 meter won, was een verrassing. In de voorlaatste ronde distan- cieerde De Ruyter zich van de hoofdstede lijke favoriet Jan Keesom en liep in de laatste 400 meter bijna zeven seconden op Keesom uit. Bij het discuswerpen kwam Loes Boh- ling tot de respectabele afstand van 46.27 meter, waarmee zij Corrie van den Bosch (44.36 meter) naar de tweede plaats ver wees. De voornaamste uitslagen waren: 400 meter horden heren: 1, Vissers (HAV Haarlem) 55,4 sec. 2. Van Roomen (VIF Hilversum) 56,8 sec. Vèrspringen heren: 1. Weisscher (Esta fette Amsterdam) 6.75 meter. 200 meter heren: 1. Dirks (Unitas Geleen) 22,1 sec. 2. Otten (AAC Amsterdam) 22,2 sec. 1000 meter heren: 1. Suiker (DOS Rot terdam) 2.29.9, 2. Jansen (V en L Den Haag) 2.30.5, 3. Van de Broek (AAC Am sterdam) 2.31.0. Hoogspringen heren: 1. Van Kleef (DOS Rotterdam) 1.85 meter, 2. Knol (Thor Kampen) 1.80 meter. 5000 meter heren: 1. De Ruyter (AV '34 Apeldoorn) 14.31.8, 2. Keesom (AV '23 Am sterdam) 14.38.4, 3. De Bruyn (Minerva, Rotterdam) 14.47.0. 100 meter dames: 1. Hannie Tamerus (Zaanland Zaandam) 12.6 sec. 2. Hannie Beekman-Bloemhof (Palthene Arnhem) 12.7 sec. Discuswerpen dames: 1. Loes Bohling (Sagitta Amsterdam) 46.27 meter, 2. Corrie van den Bosch (Taxandria Oisterwijk) 44.36 meter. Kogelstoten dames: 1. Corrie van Wijk (DEM Beverwijk) 13.50 meter, 2. Corrie van den Bosch (Taxandria Oisterwijk) 13.02 meter, 3. Loes Bohling (Sagitta Amster dam) 12.57 meter. 4 maal 100 meter estafette dames: 1. Sagitta (Amsterdam) 50,5 sec., 2. Palthene (Arnhem) 51,4 sec. Koonings, Van Nek, Bogaard, Van der Meer, Gieske, Van Tintelen, Sminia, Jan sen en Koolhof deden steeds hun uiterste best om zich van die sterke mannen te ontdoen. Maar succes was deze amateurs niet beschoren. Zij mochten zo'n veertig op vijftig meter winst veroveren en wer den dan weer tot de orde geroepen. Maar drie ronden vóór de finish, toen men zich al verzoend had met een massa sprint, wisten Van Nek, Schipper, Koolhof (actief), Blommaert en Sminia alsnog een voorsprong van 250 m. te veroveren. Het werd toen echt spannend, want eerst wier pen Visser, Bogaard en Balvert zich met veel elan in de strijd, daarna bracht Mari nus 't peloton wat dichter op de vluchtelin gen, maar tenslotte bleek alleen de sterk rijdende Captein Lij machte om hen nog te achterhalen. Nóchtans moest hij diep in zijn reserves tasten om ook Blommaert nog te kunnen krijgen. De uitslag luidde: 1. J. Captein (Olym pia), de 63 kilometer in 1 uur 28 min. en 30 sec.; 2. W. Blommaert (Kampioen); 3. H. van Nek (Olympia); 4. J. Koolhof (Olympia); 5. S. Schipper (Olympia); 6. E. Sminia Kampioen); 7. C. Visser (Kam pioen); 8. F. Mahn Olympia; 9. L Vaars Fennis eerste De strijd der nieuwelingen werd vol komen beheerst door de Haarlemse ren ners. Van hen reden vooral Gé Fennis, Jan v.d. Horst en Gerard Krabbenbos een bijzonder goede wedstrijd. Deze drie ren ners sloegen in de derde „toer" op de vlucht en het peloton heeft hen niet meer terug gezien. Ook al deden Thijs Bouma, Ron Hendriks, Bert Ruijs, Henk Peters en de „Olympianen" Piet Krol en Henk Scharrighuizen daarin nog zoveel werk. De drie vroege vluchters waren en ble ven weg en streden in een uitermate felle eindsprint om de eer van de overwinning. Dat pleit won Gé Fennis, die de sterk opzettende Krabbenbos nog juist achter zich wist te houden. De uitslag luidde: 1. G. Fennis (Kam pioen), de 50 kilometer in 1 uur 13 min. en 12 sec. 2. G. Krabbenbos (Kam pioen); 3. J. v. d. Horst (Kampioen); 4. H. Scharrighuizen (Olympia); 7. A Ruijs 8. M. Bouman: 9. H. Peters; 10. A. Deinum (Allen Kampioen) De strijd der aspiranten over 25 kilome ter werd in een massasprint beslist en daarin toonde Balvert (Olympia). De rest werd ex aeqo geklasseerd. De „01ympia"-beker, die drie keer ach ter elkaar door de hoofdstedelijke club zelf werd gewonnen, kwam nu in het be zit van „De Kampioen". Vooral dankzij het sterke ryden van de nieuwelingen. De stand was: 1. ,,De Kampioen" (Haarlem) met 46 punten. R on de-Groot-Brit tanni'é De Zweed Ove Adamsson. derde in de algemene rangschikking, is woensdag win naar geworden van de tiende etappe van de Ronde van Groot-Brittannië voor ama teurs, de rit van Weston naar Porthcawl. Adamsson reed de 224 km in 5.34.17. De Londenaar Alan Jacob werd tweede, Tonv Wills derde. Laidlaw vierde en Bradley vijfde, allen in dezelfde tijd. Bill Bradley behield de leiding in de algemene rangschikking voor zijn landge noot Bill Holmes (op 1.25) en Adamsson. wiens achterstand 17'/2 minuut is. De En gelse ploeg is eerste in het algemeen ploegenklassement. Voor het jeugdsportleidersbrevet van de Nederlandse Culturele Sportbond slaagden de dames A. Cohen (Haarlem), A. Stapel (Overveen) en de heren J. Boks (Haarlem). Arie Prins (IJmuiden). VOETBAL. Fortuna heeft woensdag avond in een wedstrijd voor het toernooi „Landen zonder grenzen" in Saarbrücken een 53 overwinning behaald op FC Saar brücken. Bij de rust was de stand 33. Dit is de Nederlandse ploeg voor de Ronde van Frankrijk 1960 met de re serves, zoals die officieel is samen gesteld. Bovenste rij v.l.n.r.: Wim van Est, Ab Geldermans, Piet Damen, Coen Niesten en Martin van den Borgh. Onderste rij v.l.n.r.: Jaap Kersten, Jo de R.oo, Jo de Haan en de reserves Piet van Est en Wout Wagtmans. V oetbal De wedstrijd tussen landskampioen Ajax en PSV voor de na-competitie is woens dagavond geëindigd met een 22 score. Door dit resultaat is Feijenoord winnaar geworden van deze competitie tussen de drie hoogst-geklasseerden van de eredivi sie. De stand is: Feijenoord 3 2 1 0 5 16- 5 PSV 4 12 14 8-12 Ajax 3 0 12 1 3-10 Het Surinaams voetbalelftal heeft als laatste oefenwedstrijd voor de strijd tegen het Nederlands elftal een wedstrijd tegen de Britse amateurploeg Middlesex Wande rers gespeeld. De Britten wonnen met 42 na bij de rust met 21 de leiding te hebben gehad. Suriname opende in de derde minuut de score met een kopbal van linksbuiten Schutte uit een hoekschop. Daarna kreeg het spel van de gastheren een lusteloos en mat karakter met doorzichtige combinaties en talrijke dekkingsfouten van de defensie, waarin doelman Blijd faalde. Middlesex Wanderers nam voor de rust de leiding. In de negende minuut van de tweede helft scoorde de Surinaamse linksbinnen Laga- deau de gelijkmaker, maar de Britse ama teurploeg bleef sterker en passeerde Blijd nog twee maal. Na een lange periode van onderhande len is het DHC gelukt voor het komende seizoen de oud-speler van het Oostenrijkse „wunderteam" en ex-oranjetrainer Frie- drich Donnenfeld als trainer in volledige dienst te engageren. Donnenfeld werd in 1912 in Wenen ge boren en kwam in 1954 naar ons land, waar hij de training van Xerxes op zich nam. Later was hij nog de bondscoach van de KNVB en trainer van o.a. Longa, En- schedese Boys en Fortuna. In het begin van dit jaar trad hij op als coach bij het FIFA-jeugdelftal tijdens het toernooi in Wenen. Zwemmen Een official van de Oostduitse Zwem- bond heeft woensdag in Berlijn verklaard dat de Oostduitse zwemmers, die enige tijd geleden deel hebben genomen aan wedstrijden in Peking en andere rood- Chinese steden, geen leden van zijn or ganisatie waren. „Er hebben inderdaad Oostduitsers in communistisch China ge zwommen", voegde hij eraan toe, „maar ik weet niet wie zij zijn". De Oostduit se zwembond heeft op dezelfde wijze ge antwoord op de vragen, die door de FINA werden gesteld naar aanleiding van de berichten omtrent Oostduitse deelne ming aan wedstrijden in China. Communistisch China is sedert enkele jaren geen lid meer van de FINA en de bij de Internationale Zwembond aangeslo ten landen, dus ook Oost-Duitsland, werd op straffe van uitsluiting ieder wedstrijd contact verboden. Toen bekend werd, dat Oostduitsers in Rood-China hebben ge zwommen, heeft het bestuur van de FINA de Oostduitse Zwembond om opheldering gevraagd. Voorzitter Jan de Vries en se cretaris Bertil Sallford werd opgedragen om uit te maken of Oost-Duitsland de re- gelementen van de FINA heeft overtreden.

IJmuider Courant | 1960 | | pagina 19